Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
11.01. klo 11:00 Tunturihallit Tulokset (päivitetty: 20:17 11.01.2020)
Tunturihallit
Pohjan Koitto
11.01.2020

M 60m
Loppukilpailu
1)   Eerikki Pekkola                  IkaalU                    7,05              
2)   Niko Kangasoja                   OulPy                     7,17              
3)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   7,53              
4)   Juho Fyrsten                     OulPy                     7,59              
     Tuukka Tuohino                   PohK                      DNS                           


Alkuerät erä 1
1)   Juho Fyrsten                     OulPy                     7,62              
2)   Toni Kneckt                      OulPy                     8,03              
3)   Antti Kaihua                     OP                        8,18              
4)   Tuukka Tuohino                   PohK                      8,24              
5)   Pauli Rytilahti                  LapL                      9,20              

Alkuerät erä 2
1)   Eerikki Pekkola                  IkaalU                    7,05              
2)   Niko Kangasoja                   OulPy                     7,15              
3)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   7,58              
     Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   DNS                  


N 60m
Loppukilpailu
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,66              
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,66              
3)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   7,90              
4)   Taru Väisänen                    OP                        7,97              
5)   Maria Peura                      TerT                      8,07              
6)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   8,09              


Alkuerät erä 1
1)   Enni Lehtomäki                   OP                        8,40              
2)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   8,51              
3)   Annika Kylmänen                  KuivAu                    8,65              
4)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   8,66              
5)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   8,67              
6)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,82              

Alkuerät erä 2
1)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   8,05              
2)   Maria Peura                      TerT                      8,07              
3)   Ellinoora Ylimäki                AlaP                      8,15              
4)   Pinja Purola                     OP                        8,20              
5)   Essi Kurtti                      OP                        8,45              
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               

Alkuerät erä 3
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 7,65              
2)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,69              
3)   Taru Väisänen                    OP                        7,95              
4)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   7,96              
5)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,25              


M 200m
1)   Niko Kangasoja                   OulPy                     23,13             
2)   Eerikki Pekkola                  IkaalU                    23,14             
3)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,45             
4)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   24,59             
5)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   27,10             
6)   Antti Kaihua                     OP                        28,16             
7)   Pauli Rytilahti                  LapL                      32,24             
     Mikko Rahkola                    PudasjU                   DNS               
     Joona Rissanen                   LapLu                     DNS               
     Toni Kneckt                      OulPy                     DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   24,59             
     Joona Rissanen                   LapLu                     DNS               
     Mikko Rahkola                    PudasjU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Niko Kangasoja                   OulPy                     23,13             
2)   Eerikki Pekkola                  IkaalU                    23,14             
3)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,45             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   27,10             
2)   Antti Kaihua                     OP                        28,16             
3)   Pauli Rytilahti                  LapL                      32,24             
     Toni Kneckt                      OulPy                     DQ                


N 200m
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     25,86             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 25,96             
3)   Taru Väisänen                    OP                        26,30             
4)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,32             
5)   Pinja Purola                     OP                        27,30             
6)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   27,37             
7)   Ellinoora Ylimäki                AlaP                      28,12             
8)   Enni Lehtomäki                   OP                        28,32             
9)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   28,69             
10)  Essi Kurtti                      OP                        29,01             
11)  Nea Salo                         VeKV                      29,21             
     Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   DNS               
     Sanni Iivari                     PohjKoi                   DQ                
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               
     Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   DNS               
     Ida Ravaska                      VeitsilKV                 DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Salo                         VeKV                      29,21             
     Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   DNS               
     Sanni Iivari                     PohjKoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 2
1)   Ellinoora Ylimäki                AlaP                      28,12             
2)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   28,69             

Loppukilpailu erä 3
1)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   27,37             
2)   Enni Lehtomäki                   OP                        28,32             
3)   Essi Kurtti                      OP                        29,01             

Loppukilpailu erä 4
1)   Taru Väisänen                    OP                        26,30             
2)   Pinja Purola                     OP                        27,30             
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 5
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 25,96             
2)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   26,32             
     Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 6
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     25,86             
     Ida Ravaska                      VeitsilKV                 DNS               


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Eino Haase                       VeitsilKV                 4.30,26           
2)   Veikko Huuskonen                 PosP                      4.54,44           
3)   Jukka Vaara                      RDS                       5.01,57           
     Joona Rissanen                   LapLu                     DNS               
     Matti Uusitalo                   KuivAu                    DNS               
     Mikko Rahkola                    PudasjU                   DNS               


N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    9,15              
2)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    9,30              
3)   Annika Kylmänen                  KuivAu                    9,40              
4)   Maria Peura                      TerT                      9,76              


M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Antti Kaihua                     OP                        320               
     300    310    320    330    
     o      xo     o      xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Toni Kneckt                      OulPy                     4,75              
     4,75   4,48   x      -      -      -      
                                               



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TerT                      5,43              
     x      x      5,33   x      5,43   x      
                                               



P7 40m
Loppukilpailu
1)   Perttu Torala                    PohjKoi                   9,74              
2)   Daniel Mekki                     PohjKoi                   10,74             
3)   Eino Tanninen                    PohjKoi                   12,79             


T7 40m
Loppukilpailu
1)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   8,16              
2)   Iiri Veikkolainen                                          8,41              
3)   Ellen Hovila                     LapLu                     8,80              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ossi Wilkman                     LapLu                     2,26              
     2,26   1,45   1,45   
                          

2)   Perttu Torala                    PohjKoi                   1,79              
     1,79   1,62   1,10   
                          

3)   Eino Tanninen                    PohjKoi                   1,46              
     1,46   1,28   1,10   
                          

4)   Daniel Mekki                     PohjKoi                   1,11              
     1,11   1,05   1,04   
                          



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   2,45              
     2,36   2,32   2,45   
                          

2)   Ellen Hovila                     LapLu                     2,27              
     2,27   2,16   2,22   
                          

3)   Iiri Veikkolainen                                          2,09              
     2,02   2,09   1,99   
                          



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,46              
2)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   8,56              
3)   Roni Torala                      PohK                      8,68              
4)   Ossi Wilkman                     LapLu                     9,09              
     Valtteri Kaisanlahti             LapL                      DNS               


T9 40m
1)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      7,50              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,72              
3)   Karin Hovila                     LapLu                     7,75              
4)   Seela Oinas                      PohjKoi                   7,94              
5)   Sanni Ollila                     LapVei                    8,49              
     Marissa Mwaba                    LapL                      DNS               
     Silja Kaisanlahti                LapL                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      7,50              
2)   Karin Hovila                     LapLu                     7,75              
     Marissa Mwaba                    LapL                      DNS               
     Silja Kaisanlahti                LapL                      DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,72              
2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   7,94              
3)   Sanni Ollila                     LapVei                    8,49              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     4.12,11           
     Valtteri Kaisanlahti             LapL                      DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Karin Hovila                     LapLu                     4.16,82           
2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   4.26,28           
3)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      4.52,25           
     Silja Kaisanlahti                LapL                      DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3,35              
     3,00   2,80   3,35   
                          

2)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   2,16              
     2,00   2,16   1,98   
                          

3)   Roni Torala                      PohK                      2,09              
     2,09   1,90   x      
                          

     Valtteri Kaisanlahti             LapL                      DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Karin Hovila                     LapLu                     3,04              
     3,04   2,89   3,03   
                          

2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,73              
     2,56   2,73   2,60   
                          

3)   Seela Oinas                      PohjKoi                   2,58              
     2,54   2,47   2,58   
                          

     Marissa Mwaba                    LapL                      DNS               
     Sanni Ollila                     LapVei                    DNS               
     Silja Kaisanlahti                LapL                      DNS               


P11 60m
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,76              
2)   Pete Karppinen                   LapL                      9,11              
3)   Jesse Hiltunen                   PohK                      9,32              
4)   Nuutti Säily                     LapL                      9,46              
5)   Justus Patosalmi                 KuEV                      9,59              
6)   Niko Vatanen                     LapLu                     9,62              
7)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      9,67              
8)   Santeri Puljula                  LapLu                     9,74              
9)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 9,78              
10)  Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,82              
11)  Nikolai Mursu                    PohjKoi                   9,87              
12)  Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,99              
13)  Nooa Kneckt                      OulPy                     10,52             

Loppukilpailu erä 1
1)   Nuutti Säily                     LapL                      9,46              
2)   Niko Vatanen                     LapLu                     9,62              
3)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      9,67              
4)   Nooa Kneckt                      OulPy                     10,52             

Loppukilpailu erä 2
1)   Santeri Puljula                  LapLu                     9,74              
2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 9,78              
3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,82              
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   9,87              
5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,99              

Loppukilpailu erä 3
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,76              
2)   Pete Karppinen                   LapL                      9,11              
3)   Jesse Hiltunen                   PohK                      9,32              
4)   Justus Patosalmi                 KuEV                      9,59              


T11 60m
1)   Petra Pennanen                   HKV                       9,60              
1)   Saana Ollila                     LapV                      9,60              
3)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,77              
4)   Justiina Aho                     PohK                      9,82              
5)   Lotta Saloniemi                  AlaP                      9,93              
6)   Janna Juujärvi                   LapL                      9,94              
7)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     9,99              
8)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   10,15             
9)   Iiris Saari                      PohjKoi                   10,56             
10)  Telle Lempinen                   PohjKoi                   10,66             
11)  Iina Soudunsaari                 LapLu                     10,68             
12)  Sara Ahola                       PohK                      10,97             
13)  Milla Virtanen                   PohjKoi                   13,22             

Loppukilpailu erä 1
1)   Iiris Saari                      PohjKoi                   10,56             
2)   Telle Lempinen                   PohjKoi                   10,66             
3)   Iina Soudunsaari                 LapLu                     10,68             
4)   Sara Ahola                       PohK                      10,97             

Loppukilpailu erä 2
1)   Petra Pennanen                   HKV                       9,60              
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,77              
3)   Justiina Aho                     PohK                      9,82              
4)   Lotta Saloniemi                  AlaP                      9,93              
5)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   10,15             

Loppukilpailu erä 3
1)   Saana Ollila                     LapV                      9,60              
2)   Janna Juujärvi                   LapL                      9,94              
3)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     9,99              
4)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   13,22             


P11 200m
1)   Justus Patosalmi                 KuEV                      33,89             
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   34,07             
3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     34,08             
4)   Santeri Puljula                  LapLu                     35,31             
5)   Nooa Kneckt                      OulPy                     35,48             
     Jesse Hiltunen                   PohK                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     34,08             
2)   Santeri Puljula                  LapLu                     35,31             
3)   Nooa Kneckt                      OulPy                     35,48             

Loppukilpailu erä 2
1)   Justus Patosalmi                 KuEV                      33,89             
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   34,07             
     Jesse Hiltunen                   PohK                      DNS               


T11 200m
1)   Petra Pennanen                   HKV                       33,73             
2)   Saana Ollila                     LapV                      34,35             
3)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   34,88             
4)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     34,90             
5)   Janna Juujärvi                   LapL                      35,15             
6)   Justiina Aho                     PohK                      35,28             
7)   Lotta Saloniemi                  AlaP                      36,17             
8)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     36,51             
9)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   36,65             

Loppukilpailu erä 1
1)   Justiina Aho                     PohK                      35,28             
2)   Lotta Saloniemi                  AlaP                      36,17             
3)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   36,65             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     34,90             
2)   Janna Juujärvi                   LapL                      35,15             
3)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     36,51             

Loppukilpailu erä 3
1)   Petra Pennanen                   HKV                       33,73             
2)   Saana Ollila                     LapV                      34,35             
3)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   34,88             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3.45,86           
2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3.50,86           
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   4.03,20           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       3.44,65           
2)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   3.53,61           
3)   Saana Ollila                     LapV                      3.59,04           
4)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     4.16,95          
     Justiina Aho                     PohK                      DNS               


P11 60m aidat
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     10,58             
2)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      11,12             
3)   Jesse Hiltunen                   PohK                      11,52             
4)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 11,61             
5)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   11,90             
6)   Pete Karppinen                   LapL                      12,36             
7)   Nuutti Säily                     LapL                      12,40             
8)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   13,12             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      11,12             
2)   Jesse Hiltunen                   PohK                      11,52             
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   11,90             
4)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   13,12             

Loppukilpailu erä 2
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     10,58             
2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 11,61             
3)   Pete Karppinen                   LapL                      12,36             
4)   Nuutti Säily                     LapL                      12,40             


T11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       11,55             
2)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     13,22             
3)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     13,82             
4)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   14,78             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     4,71              
     4,71   x      4,27   4,66   
                                 

2)   Pete Karppinen                   LapL                      4,22              
     4,22   4,22   4,15   3,87   
                                 

3)   Justus Patosalmi                 KuEV                      4,08              
     3,69   3,79   4,03   4,08   
                                 

4)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 4,07              
     3,92   4,07   3,99   3,95   
                                 

5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     4,01              
     4,01   3,99   3,87   3,70   
                                 

6)   Jesse Hiltunen                   PohK                      3,87              
     3,87   3,87   3,81   3,83   
                                 

7)   Kaapo Heikkilä                   LapL                      3,83              
     3,65   3,81   3,78   3,83   
                                 

8)   Niko Vatanen                     LapLu                     3,79              
     3,79   3,62   3,74   3,49   
                                 

9)   Nuutti Säily                     LapL                      3,76              
     3,76   3,72   3,66   3,58   
                                 

10)  Santeri Puljula                  LapLu                     3,61              
     3,61   3,53   3,48   3,35   
                                 

11)  Juho Daavittila                  PohjKoi                   3,61              
     3,61   x      x      3,28   
                                 

12)  Aamos Oinas                      PohjKoi                   3,49              
     3,35   3,49   x      3,08   
                                 

13)  Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,44              
     x      3,44   3,32   3,35   
                                 

14)  Nooa Kneckt                      OulPy                     3,20              
     3,05   2,94   3,20   3,13   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Petra Pennanen                   HKV                       4,00              
     4,00   4,00   3,80   3,92   
                                 

2)   Saana Ollila                     LapV                      3,73              
     3,70   3,73   3,64   3,52   
                                 

3)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3,73              
     3,50   3,73   3,57   3,56   
                                 

4)   Janna Juujärvi                   LapL                      3,61              
     3,61   x      3,14   x      
                                 

5)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,52              
     3,52   3,52   3,43   3,45   
                                 

6)   Justiina Aho                     PohK                      3,50              
     3,34   3,27   3,50   3,45   
                                 

7)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     3,35              
     3,21   3,17   3,22   3,35   
                                 

8)   Lotta Saloniemi                  AlaP                      3,27              
     3,24   3,27   3,01   3,23   
                                 

9)   Telle Lempinen                   PohjKoi                   3,14              
     2,86   2,93   2,95   3,14   
                                 

10)  Iiris Saari                      PohjKoi                   3,13              
     3,13   2,76   3,00   2,86   
                                 

11)  Iina Soudunsaari                 LapLu                     3,05              
     x      x      3,05   2,90   
                                 

12)  Milla Virtanen                   PohjKoi                   2,95              
     2,95   2,92   x      2,77   
                                 

13)  Sara Ahola                       PohK                      2,80              
     2,80   2,80   2,75   2,77   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Paulus Aho                       LapLu                     9,55              


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,28              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   8,96              
3)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   9,45              
4)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,53              
5)   Esta Kauler                      LiNM                      10,68             
     Anni Lintelä                     PohjKoi                   DNS               


P13 200m
Loppukilpailu
1)   Veeti Purola                     OP                        30,42             
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 32,82             


T13 200m
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   30,66             
2)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   33,98             
3)   Esta Kauler                      LiNM                      43,57             


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.21,74           


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 11,18             


T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,38             
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   10,59             
2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   10,59             
     Anni Lintelä                     PohjKoi                   DNS               


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 250               
     210    220    230    240    245    250    255    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   250               
     230    240    245    250    260    
     o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   110               
     90     100    110    120    
     o      o      o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,37              
     x      4,37   4,35   x      x      4,32   
                                               

2)   Paulus Aho                       LapLu                     3,52              
     x      x      x      3,06   3,52   3,44   
                                               



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 4,98              
     4,22   4,72   4,82   4,74   4,98   4,97   
                                               

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,48              
     4,13   4,32   4,27   4,42   4,48   4,34   
                                               

3)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   4,03              
     3,93   3,89   x      4,03   3,89   x      
                                               

4)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,74              
     3,49   3,73   x      x      3,54   3,74   
                                               

5)   Esta Kauler                      LiNM                      3,00              
     x      x      3,00   x      x      2,96   
                                               

     Anni Lintelä                     PohjKoi                   DNS                 
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS                  


T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   23,31             
     x      x      20,10  23,31  x      17,10  



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   8,26              
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   8,64              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,41              
2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 8,60              
3)   Nea Salo                         VeKV                      8,69              
4)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,73              
5)   Pinja Suutari                    LapVei                    9,08              
6)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   10,54             


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   46,48             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Taru Repo                        PohjKoi                   50,85             
     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   10,20             


T15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 9,53              
2)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   10,02             
3)   Taru Repo                        PohjKoi                   11,00             


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,87              
     4,76   4,78   4,87   4,82   4,83   4,74   
                                               

2)   Milja Sarajärvi                  KuEV                      4,54              
     x      4,50   4,42   x      4,54   4,26   
                                               

3)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,50              
     4,25   4,18   x      4,50   4,29   4,35   
                                               

4)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 4,45              
     4,45   4,28   4,21   4,23   4,26   4,34   
                                               

5)   Taru Repo                        PohjKoi                   4,01              
     4,01   3,72   3,82   3,97   4,01   3,94   
                                               



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aaron Rissanen                   LapLu                     34,83             
     32,86  31,31  34,83  29,31  x      29,93  

2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   19,10             
     18,03  x      x      x      19,10  x      



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   23,42             
     23,06  23,42  22,98  x      21,84  22,79  

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   18,16             
     12,74  x      16,50  17,65  18,16  17,80  



M17 60m
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   7,86              


N17 60m
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TerT                      8,25              
2)   Saana Vesenne                    VeKV                      8,64              
3)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   8,66              
4)   Anni Karanta                     PohjKoi                   8,92              
5)   Sofia Karvo                      PohjKoi                   9,53              
     Kiia Perkaus                     PohjKoi                   DNS               


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TerT                      9,59              


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   5,34              
     5,09   5,22   5,21   5,34   5,27   5,34   
                                               



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TerT                      5,37              
     5,37   5,23   5,34   5,25   5,30   5,10   
                                               

2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   4,64              
     4,50   4,64   x      4,50   4,49   4,35   
                                               

3)   Saana Vesenne                    VeKV                      4,58              
     4,56   4,38   4,58   4,48   x      4,55   
                                               

4)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   4,54              
     x      x      4,54   x      x      x      
                                               



M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Elia Rissanen                    LapLu                     29,77             
     27,46  29,77  29,64  29,12  29,57  x      



N17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   43,91             
     42,09  x      41,19  x      x      43,91