Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
01.02. klo 15:00 Avoimet Helsyn halliottelut Tulokset (päivitetty: 22:59 02.02.2020)
Avoimet Helsyn halliottelut
Helsingin Kisa-Veikot
01.02.2020

M 7-ottelu  60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     6,97              
2)   Petri Ihander                    KUYU                      7,09              
3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    7,57              
4)   Juha Multanen                    HKV                       8,39              


N 5-ottelu  800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    2.17,73           
2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    2.36,34           
     Amanda Liljendal                 BorgåAk                   DNS               


M 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     2.50,04           
2)   Petri Ihander                    KUYU                      2.58,86           
3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    2.59,64           
     Juha Multanen                    HKV                       3.27,28           


M 7-ottelu  60m aidat
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     8,39              
2)   Petri Ihander                    KUYU                      8,68              
3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    8,91              
     Juha Multanen                    HKV                       9,55              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     8,39              
2)   Petri Ihander                    KUYU                      8,68              
3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    8,91              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
     Juha Multanen                    HKV                       9,55              


N 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    8,87              
2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    9,11              
3)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   9,62              


M 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     181               
     169    172    175    178    181    184    
     o      o      o      o      xo     xxx    

1)   Petri Ihander                    KUYU                      181               
     169    175    178    181    184    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    163               
     157    163    
     o      xxo    

     Juha Multanen                    HKV                       142               
     142    148    
     o      xxx    



N 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    161               
     152    155    158    161    164    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    161               
     149    152    155    158    161    164    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   158               
     149    152    155    158    161    
     o      o      xo     xxo    xxx    

     Janette Hanski                   KarhU                                       


M 7-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     480               
     460    480    490    
     o      xxo    xxx    

2)   Petri Ihander                    KUYU                      460               
     420    440    460    470    
     o      o      xxo    xxx    

3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    430               
     400    420    430    440    
     o      o      o      xxx    

     Juha Multanen                    HKV                       290               
     270    280    290    300    
     o      o      o      xxx    



M 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     6,96              
     6,96   6,96   6,95   
                          

2)   Petri Ihander                    KUYU                      6,53              
     6,50   x      6,53   
                          

3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    6,01              
     6,01   5,74   x      
                          

4)   Juha Multanen                    HKV                       5,13              
     5,13   4,99   5,02   
                          



N 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   5,47              
     2,79   5,21   5,47   
                          

2)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    5,31              
     5,31   x      5,30   
                          

3)   Minttu Mattinen                  LappUM                    5,28              
     5,06   5,15   5,28   
                          



M 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Petri Ihander                    KUYU                      12,37             
     11,42  11,49  12,37  

2)   Leo Uusimäki                     KU-58                     11,59             
     11,37  11,59  11,55  

3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    11,19             
     10,98  11,19  10,30  

     Juha Multanen                    HKV                       10,40             
     9,72   9,94   10,40  



N 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    12,50             
     x      12,39  12,50  

2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   12,48             
     12,22  12,48  12,37  

3)   Minttu Mattinen                  LappUM                    12,10             
     12,02  11,80  12,10  

     Janette Hanski                   KarhU                                       


N 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    3878              
2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    3555              
3)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   2881              
4)   Janette Hanski                   KarhU                     0                 


M 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     5415              
2)   Petri Ihander                    KUYU                      5103              
3)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    4460              
     Juha Multanen                    HKV                       3084              


T15 5-ottelu  800m
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2.28,88           
2)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2.33,10           
3)   Iina Rantonen                    ViipU                     2.39,72           
4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2.40,38           
5)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 2.41,27           
6)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    2.44,33           
7)   Saana Säilä                      ViipU                     2.48,41           
8)   Aava Lajunen                     VantSa                    2.51,21           
9)   Ruusu Saarela                    EspTa                     2.52,57           
10)  Elmiina Siikala                  EspTa                     2.54,96           
11)  Erika Ruotsalainen               ViipU                     2.59,13           
12)  Saima Helminen                   HelsTa                    3.01,32           
13)  Pinja Liski                      HelsTa                    3.02,80           
14)  Emma Väänänen                    VantSa                    3.03,24           
15)  Milja Majuri                     VantSa                    3.03,58           
16)  Elena Taskinen                   HelsTa                    3.04,90           
17)  Olivia Siitarinen                EspTa                     3.05,20           
18)  Ida Aarnio                       RiiK                      3.07,81           
19)  Tia Piskunen                     VantSa                    3.11,16           
20)  Vilja Valtakari                  HelsTa                    3.12,57           
21)  Milka Koivukoski                 HelsTa                    3.16,07           
22)  Kira Koskiniemi                  HKV                       3.36,24           
     Edesa Gashi                      HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Saana Säilä                      ViipU                     2.48,41           
2)   Erika Ruotsalainen               ViipU                     2.59,13           
3)   Saima Helminen                   HelsTa                    3.01,32           
4)   Pinja Liski                      HelsTa                    3.02,80           
5)   Elena Taskinen                   HelsTa                    3.04,90           
6)   Ida Aarnio                       RiiK                      3.07,81           
7)   Tia Piskunen                     VantSa                    3.11,16           
8)   Vilja Valtakari                  HelsTa                    3.12,57           
9)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    3.16,07           
10)  Kira Koskiniemi                  HKV                       3.36,24           
     Edesa Gashi                      HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2.28,88           
2)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2.33,10           
3)   Iina Rantonen                    ViipU                     2.39,72           
4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2.40,38           
5)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 2.41,27           
6)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    2.44,33           
7)   Aava Lajunen                     VantSa                    2.51,21           
8)   Ruusu Saarela                    EspTa                     2.52,57           
9)   Elmiina Siikala                  EspTa                     2.54,96           
10)  Emma Väänänen                    VantSa                    3.03,24           
11)  Milja Majuri                     VantSa                    3.03,58           
12)  Olivia Siitarinen                EspTa                     3.05,20           


P15 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  3.18,26           
2)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   3.18,52           
3)   Tumi Siranko                     VantSa                    3.41,98           
4)   Jusa Niemi                       RiiK                      3.46,36           
     Einari Tiainen                   VantSa                    DNS               


P15 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    9,31              
2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  9,42              
3)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   9,77              
4)   Einari Tiainen                   VantSa                    9,99              
5)   Jusa Niemi                       RiiK                      10,79             


T15 5-ottelu  60m aidat
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    8,89              
2)   Elmiina Siikala                  EspTa                     9,46              
3)   Aava Lajunen                     VantSa                    9,48              
4)   Iina Rantonen                    ViipU                     9,51              
5)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 9,53              
6)   Iida Kujanpää                    TampPy                    9,54              
7)   Milja Majuri                     VantSa                    9,98              
8)   Ruusu Saarela                    EspTa                     10,04             
9)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 10,10             
10)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    10,20             
11)  Emma Väänänen                    VantSa                    10,31             
12)  Olivia Siitarinen                EspTa                     10,38             
13)  Erika Ruotsalainen               ViipU                     10,46             
14)  Saana Säilä                      ViipU                     10,66             
15)  Tia Piskunen                     VantSa                    11,32             
16)  Pinja Liski                      HelsTa                    11,91             
17)  Vilja Valtakari                  HelsTa                    11,96             
18)  Kira Koskiniemi                  HKV                       12,07             
19)  Milka Koivukoski                 HelsTa                    12,50             
20)  Elena Taskinen                   HelsTa                    12,64             
21)  Ida Aarnio                       RiiK                      12,71             
22)  Saima Helminen                   HelsTa                    13,65             
     Edesa Gashi                      HKV                       DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Pinja Liski                      HelsTa                    11,91             
2)   Vilja Valtakari                  HelsTa                    11,96             
3)   Kira Koskiniemi                  HKV                       12,07             
4)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    12,50             
5)   Elena Taskinen                   HelsTa                    12,64             
6)   Saima Helminen                   HelsTa                    13,65             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Iina Rantonen                    ViipU                     9,51              
2)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 10,10             
3)   Emma Väänänen                    VantSa                    10,31             
4)   Tia Piskunen                     VantSa                    11,32             
5)   Ida Aarnio                       RiiK                      12,71             
     Edesa Gashi                      HKV                       DNF               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    9,54              
2)   Milja Majuri                     VantSa                    9,98              
3)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    10,20             
4)   Erika Ruotsalainen               ViipU                     10,46             
5)   Saana Säilä                      ViipU                     10,66             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    8,89              
2)   Elmiina Siikala                  EspTa                     9,46              
3)   Aava Lajunen                     VantSa                    9,48              
4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 9,53              
5)   Ruusu Saarela                    EspTa                     10,04             
6)   Olivia Siitarinen                EspTa                     10,38             


T15 5-ottelu  Korkeus
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    152               
     137    140    143    146    149    152    155    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    152               
     131    134    137    140    143    146    149    152    155    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

2)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    152               
     128    131    134    137    140    143    146    149    152    155    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Iina Rantonen                    ViipU                     149               
     140    143    146    149    152    
     o      -      o      o      xxx    

5)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 149               
     131    134    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

6)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 149               
     128    131    134    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      xo     xo     o      xxo    xo     xxx    

7)   Aava Lajunen                     VantSa                    146               
     122    125    128    131    134    137    140    143    146    149    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Emma Väänänen                    VantSa                    143               
     125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Olivia Siitarinen                EspTa                     143               
     131    134    137    140    143    146    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

10)  Ruusu Saarela                    EspTa                     140               
     131    134    137    140    143    
     o      o      o      xo     xxx    

11)  Milja Majuri                     VantSa                    137               
     119    122    125    128    131    134    137    140    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

12)  Elmiina Siikala                  EspTa                     134               
     122    125    128    131    134    137    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

13)  Erika Ruotsalainen               ViipU                     134               
     113    116    119    122    125    128    131    134    137    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

14)  Tia Piskunen                     VantSa                    128               
     110    113    116    119    122    125    128    131    
     o      o      o      xo     o      xxo    o      xxx    

15)  Edesa Gashi                      HKV                       128               
     113    116    119    122    125    128    131    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

16)  Vilja Valtakari                  HelsTa                    125               
     113    116    119    122    125    128    
     o      o      o      o      o      xx-    

17)  Ida Aarnio                       RiiK                      122               
     110    113    116    119    122    125    
     o      xo     o      o      o      xxx    

18)  Pinja Liski                      HelsTa                    122               
     116    119    122    125    
     o      o      xo     xxx    

19)  Saima Helminen                   HelsTa                    122               
     113    116    119    122    125    
     o      o      xxo    xo     xxx    

20)  Milka Koivukoski                 HelsTa                    119               
     107    110    113    116    119    122    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

21)  Elena Taskinen                   HelsTa                    116               
     107    110    113    116    119    
     o      xo     o      o      xxx    

22)  Kira Koskiniemi                  HKV                       101               
     101    104    
     o      xxx    

     Saana Säilä                      ViipU                     NH                
     131    
     xxx    


Loppukilpailu erä 1
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    152               
     137    140    143    146    149    152    155    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    152               
     131    134    137    140    143    146    149    152    155    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

2)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    152               
     128    131    134    137    140    143    146    149    152    155    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Iina Rantonen                    ViipU                     149               
     140    143    146    149    152    
     o      -      o      o      xxx    

5)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 149               
     131    134    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

6)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 149               
     128    131    134    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      xo     xo     o      xxo    xo     xxx    

7)   Aava Lajunen                     VantSa                    146               
     122    125    128    131    134    137    140    143    146    149    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Emma Väänänen                    VantSa                    143               
     125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Olivia Siitarinen                EspTa                     143               
     131    134    137    140    143    146    
     o      o      xo     xo     xxo    xxx    

10)  Ruusu Saarela                    EspTa                     140               
     131    134    137    140    143    
     o      o      o      xo     xxx    

11)  Elmiina Siikala                  EspTa                     134               
     122    125    128    131    134    137    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

     Saana Säilä                      ViipU                     NH                
     131    
     xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Milja Majuri                     VantSa                    137               
     119    122    125    128    131    134    137    140    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Erika Ruotsalainen               ViipU                     134               
     113    116    119    122    125    128    131    134    137    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Tia Piskunen                     VantSa                    128               
     110    113    116    119    122    125    128    131    
     o      o      o      xo     o      xxo    o      xxx    

4)   Edesa Gashi                      HKV                       128               
     113    116    119    122    125    128    131    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Vilja Valtakari                  HelsTa                    125               
     113    116    119    122    125    128    
     o      o      o      o      o      xx-    

6)   Ida Aarnio                       RiiK                      122               
     110    113    116    119    122    125    
     o      xo     o      o      o      xxx    

7)   Pinja Liski                      HelsTa                    122               
     116    119    122    125    
     o      o      xo     xxx    

8)   Saima Helminen                   HelsTa                    122               
     113    116    119    122    125    
     o      o      xxo    xo     xxx    

9)   Milka Koivukoski                 HelsTa                    119               
     107    110    113    116    119    122    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

10)  Elena Taskinen                   HelsTa                    116               
     107    110    113    116    119    
     o      xo     o      o      xxx    

11)  Kira Koskiniemi                  HKV                       101               
     101    104    
     o      xxx    



P15 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   270               
     210    230    240    250    260    270    280    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Jusa Niemi                       RiiK                      260               
     200    210    220    230    240    250    260    270    
     o      o      x      o      o      o      xo     xxx    

3)   Tumi Siranko                     VantSa                    260               
     190    200    210    220    230    240    250    260    270    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

4)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  220               
     200    210    220    230    
     o      o      o      x--    

     Einari Tiainen                   VantSa                    NH                
     190    
     xxx    



P15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    5,27              
     5,07   5,12   5,27   
                          

2)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   4,87              
     4,87   4,67   4,79   
                          

3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,68              
     4,68   x      4,47   
                          

4)   Einari Tiainen                   VantSa                    4,48              
     4,48   x      x      
                          

5)   Jusa Niemi                       RiiK                      4,15              
     3,85   3,99   4,15   
                          



T15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 5,13              
     4,99   5,13   5,02   
                          

2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    5,09              
     4,94   4,96   5,09   
                          

3)   Iida Kujanpää                    TampPy                    4,86              
     4,86   4,76   x      
                          

4)   Saana Säilä                      ViipU                     4,69              
     4,54   4,61   4,69   
                          

5)   Aava Lajunen                     VantSa                    4,60              
     4,32   4,30   4,60   
                          

6)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 4,56              
     4,47   4,50   4,56   
                          

7)   Elmiina Siikala                  EspTa                     4,56              
     x      4,56   x      
                          

8)   Olivia Siitarinen                EspTa                     4,47              
     x      4,24   4,47   
                          

9)   Milja Majuri                     VantSa                    4,42              
     x      4,09   4,42   
                          

10)  Ruusu Saarela                    EspTa                     4,37              
     3,94   4,17   4,37   
                          

11)  Emma Väänänen                    VantSa                    4,36              
     2,88   3,12   4,36   
                          

12)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    4,33              
     4,33   4,27   4,22   
                          

13)  Erika Ruotsalainen               ViipU                     4,30              
     4,24   4,30   x      
                          

14)  Iina Rantonen                    ViipU                     4,25              
     x      4,25   x      
                          

15)  Pinja Liski                      HelsTa                    3,88              
     3,88   3,75   3,88   
                          

16)  Ida Aarnio                       RiiK                      3,86              
     3,84   3,86   3,74   
                          

17)  Tia Piskunen                     VantSa                    3,82              
     x      x      3,82   
                          

18)  Kira Koskiniemi                  HKV                       3,76              
     3,76   3,57   3,57   
                          

19)  Elena Taskinen                   HelsTa                    3,66              
     3,66   3,28   3,12   
                          

20)  Vilja Valtakari                  HelsTa                    3,61              
     3,19   3,61   x      
                          

21)  Milka Koivukoski                 HelsTa                    3,15              
     2,88   2,85   3,15   
                          

22)  Edesa Gashi                      HKV                       3,05              
     2,91   3,05   2,98   
                          

23)  Saima Helminen                   HelsTa                    2,91              
     2,91   x      x      
                          

     Lilli Lehto                      ViipU                     NM                
     -      -      -      
                          

     Sara Ahlfors                     HIFK                      NM                
     -      -      -      
                          

     Tuulia Kiuru                     HelsTa                    NM                
     -      -      -      
                          



P15 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    10,66             
     10,37  10,66  10,35  

2)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   9,68              
     9,20   9,68   8,66   

3)   Einari Tiainen                   VantSa                    9,09              
     9,09   7,42   6,55   

4)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  8,21              
     x      7,97   8,21   

5)   Jusa Niemi                       RiiK                      6,87              
     6,51   6,82   6,87   



T15 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    11,43             
     11,05  11,10  11,43  

2)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 11,24             
     11,24  10,98  11,17  

3)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    11,16             
     10,91  10,72  11,16  

4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,04             
     9,93   9,97   10,04  

5)   Emma Väänänen                    VantSa                    9,83              
     9,81   9,83   x      

6)   Ida Aarnio                       RiiK                      9,62              
     9,62   9,38   9,11   

7)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    9,08              
     9,08   8,66   8,88   

8)   Olivia Siitarinen                EspTa                     8,66              
     8,66   x      8,60   

9)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,58              
     8,21   8,58   8,53   

10)  Ruusu Saarela                    EspTa                     8,54              
     8,44   8,54   x      

11)  Aava Lajunen                     VantSa                    8,53              
     8,53   8,39   x      

12)  Edesa Gashi                      HKV                       8,37              
     8,37   8,29   8,35   

13)  Iina Rantonen                    ViipU                     8,36              
     8,18   8,36   8,05   

14)  Erika Ruotsalainen               ViipU                     8,23              
     x      7,56   8,23   

15)  Saana Säilä                      ViipU                     8,13              
     7,37   7,74   8,13   

16)  Milja Majuri                     VantSa                    8,12              
     8,12   x      7,42   

17)  Tia Piskunen                     VantSa                    6,72              
     6,39   6,72   6,16   

18)  Kira Koskiniemi                  HKV                       6,33              
     5,99   6,33   5,79   

19)  Vilja Valtakari                  HelsTa                    5,89              
     5,89   5,78   5,66   

20)  Elena Taskinen                   HelsTa                    5,51              
     4,85   5,51   4,99   

21)  Saima Helminen                   HelsTa                    5,10              
     4,32   5,10   4,99   

22)  Pinja Liski                      HelsTa                    4,88              
     4,65   4,88   4,80   

23)  Milka Koivukoski                 HelsTa                    4,56              
     4,56   4,14   4,43   

     Lilli Lehto                      ViipU                                       
     Sara Ahlfors                     HIFK                                        
     Tuulia Kiuru                     HelsTa                                      


P15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Tumi Siranko                     VantSa                    2414              
2)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   2318              
3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  2147              
4)   Jusa Niemi                       RiiK                      1642              
5)   Einari Tiainen                   VantSa                    1384              


T15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2831              
2)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2563              
3)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2453              
4)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 2266              
5)   Iina Rantonen                    ViipU                     2176              
6)   Aava Lajunen                     VantSa                    2155              
7)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    2079              
8)   Elmiina Siikala                  EspTa                     2036              
9)   Ruusu Saarela                    EspTa                     1928              
10)  Emma Väänänen                    VantSa                    1923              
11)  Olivia Siitarinen                EspTa                     1859              
12)  Milja Majuri                     VantSa                    1848              
13)  Erika Ruotsalainen               ViipU                     1742              
14)  Saana Säilä                      ViipU                     1515              
15)  Ida Aarnio                       RiiK                      1380              
16)  Tia Piskunen                     VantSa                    1365              
17)  Pinja Liski                      HelsTa                    1208              
18)  Vilja Valtakari                  HelsTa                    1196              
19)  Elena Taskinen                   HelsTa                    1101              
20)  Kira Koskiniemi                  HKV                       1047              
21)  Milka Koivukoski                 HelsTa                    972               
22)  Saima Helminen                   HelsTa                    971               
23)  Edesa Gashi                      HKV                       798               
24)  Lilli Lehto                      ViipU                     0                 
24)  Sara Ahlfors                     HIFK                      0                 
24)  Tuulia Kiuru                     HelsTa                    0                 


M17 7-ottelu  60m
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,49              
2)   Johannes Hakala                  EspTa                     7,62              
3)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     7,80              
4)   Paavo Niinikoski                 HKV                       7,81              
5)   Jonathan Lindroos                EspTa                     7,83              
6)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  8,04              
7)   Johannes Mäkelä                  HKV                       8,49              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Paavo Niinikoski                 HKV                       7,81              
2)   Jonathan Lindroos                EspTa                     7,83              
3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  8,04              
4)   Johannes Mäkelä                  HKV                       8,49              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,49              
2)   Johannes Hakala                  EspTa                     7,62              
3)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     7,80              


N17 5-ottelu  800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jasmin Salenius                  KngK                      2.35,57           
2)   Ella Paukku                      EsboIF                    2.38,24           
3)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   2.38,56           
4)   Iina Holopainen                  HIFK                      2.39,76           
5)   Ina Appelqvist                   EsboIF                    2.39,83           
6)   Vanessa Lindberg                 RiiK                      2.43,11           
7)   Takwa Adam                       VantSa                    2.49,92           
8)   Helmi Lievonen                   RiiK                      2.52,04           
9)   Juulia Inkinen                   LahdA                     3.07,96           


M17 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     2.54,55           
2)   Johannes Mäkelä                  HKV                       2.56,63           
3)   Paavo Niinikoski                 HKV                       3.10,16           
4)   Jonathan Lindroos                EspTa                     3.25,12           
5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  3.26,73           
6)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     3.32,25           
     Johannes Hakala                  EspTa                     DNS               


M17 7-ottelu  60m aidat
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     8,37              
2)   Paavo Niinikoski                 HKV                       9,26              
3)   Jonathan Lindroos                EspTa                     9,47              
4)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,63              
5)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     9,79              
6)   Johannes Mäkelä                  HKV                       10,32             
     Johannes Hakala                  EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Paavo Niinikoski                 HKV                       9,26              
2)   Jonathan Lindroos                EspTa                     9,47              
3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,63              
4)   Johannes Mäkelä                  HKV                       10,32             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     8,37              
2)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     9,79              
     Johannes Hakala                  EspTa                     DNS               


N17 5-ottelu  60m aidat
1)   Iina Holopainen                  HIFK                      8,69              
2)   Jasmin Salenius                  KngK                      9,42              
3)   Ella Paukku                      EsboIF                    9,54              
4)   Takwa Adam                       VantSa                    9,66              
5)   Helmi Lievonen                   RiiK                      9,66              
6)   Juulia Inkinen                   LahdA                     9,78              
7)   Vanessa Lindberg                 RiiK                      9,81              
8)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   10,24             
9)   Ina Appelqvist                   EsboIF                    10,45             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Iina Holopainen                  HIFK                      8,69              
2)   Ella Paukku                      EsboIF                    9,54              
3)   Takwa Adam                       VantSa                    9,66              
4)   Vanessa Lindberg                 RiiK                      9,81              
5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   10,24             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Jasmin Salenius                  KngK                      9,42              
2)   Helmi Lievonen                   RiiK                      9,66              
3)   Juulia Inkinen                   LahdA                     9,78              
4)   Ina Appelqvist                   EsboIF                    10,45             


M17 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     175               
     166    169    172    175    178    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Jonathan Lindroos                EspTa                     172               
     160    163    166    169    172    175    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  160               
     145    151    154    157    160    163    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Paavo Niinikoski                 HKV                       157               
     151    154    157    160    
     o      xo     o      xxx    

5)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     151               
     130    133    136    145    148    151    154    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Johannes Hakala                  EspTa                     148               
     142    148    151    
     o      o      xxx    

7)   Johannes Mäkelä                  HKV                       142               
     130    133    136    142    145    
     o      o      o      o      xxx    



N17 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina Holopainen                  HIFK                      167               
     155    158    161    164    167    170    
     o      xo     o      o      xo     xxx    

2)   Vanessa Lindberg                 RiiK                      164               
     149    152    155    158    161    164    167    
     xo     o      o      o      o      o      x--    

3)   Ella Paukku                      EsboIF                    158               
     140    143    146    149    152    155    158    161    
     o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

4)   Ina Appelqvist                   EsboIF                    146               
     140    143    146    149    
     xo     xo     o      xxx    

5)   Helmi Lievonen                   RiiK                      146               
     137    140    143    146    149    
     o      o      xo     xo     xxx    

6)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   146               
     137    140    143    146    149    
     o      xo     o      xxo    xxx    

6)   Juulia Inkinen                   LahdA                     146               
     131    137    140    143    146    149    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

8)   Jasmin Salenius                  KngK                      143               
     134    137    140    143    146    
     o      o      o      xxo    xxx    

9)   Takwa Adam                       VantSa                    134               
     125    128    131    134    137    
     o      o      o      o      xxx    



M17 7-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     420               
     380    400    420    430    
     o      xo     o      xxx    

2)   Johannes Mäkelä                  HKV                       360               
     330    340    350    360    370    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Leo Rautiainen                   KU-58                     360               
     320    330    340    350    360    370    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  320               
     320    330    
     o      xxx    

5)   Paavo Niinikoski                 HKV                       290               
     260    270    280    290    300    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Jonathan Lindroos                EspTa                     290               
     240    250    260    280    290    300    
     o      xxo    o      o      o      xxx    

     Johannes Hakala                  EspTa                                       
     240    
     DNS    



M17 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     6,32              
     x      x      6,32   
                          

2)   Johannes Hakala                  EspTa                     5,69              
     x      5,69   5,62   
                          

3)   Jonathan Lindroos                EspTa                     5,59              
     5,39   5,42   5,59   
                          

4)   Paavo Niinikoski                 HKV                       5,36              
     5,12   5,36   x      
                          

5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  5,19              
     5,15   5,19   5,05   
                          

6)   Johannes Mäkelä                  HKV                       5,07              
     x      5,07   5,06   
                          

7)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     4,25              
     4,25   x      x      
                          



N17 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Lievonen                   RiiK                      4,97              
     4,89   4,97   4,96   
                          

2)   Jasmin Salenius                  KngK                      4,89              
     x      x      4,89   
                          

3)   Iina Holopainen                  HIFK                      4,83              
     4,83   4,42   x      
                          

4)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,68              
     4,62   4,64   4,68   
                          

5)   Vanessa Lindberg                 RiiK                      4,62              
     4,48   4,41   4,62   
                          

6)   Ella Paukku                      EsboIF                    4,55              
     4,55   x      4,29   
                          

7)   Juulia Inkinen                   LahdA                     4,50              
     4,50   4,42   x      
                          

8)   Takwa Adam                       VantSa                    4,10              
     x      4,10   4,01   
                          

9)   Ina Appelqvist                   EsboIF                    2,40              
     x      x      2,40   
                          



M17 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     14,10             
     14,00  14,10  12,97  

2)   Jonathan Lindroos                EspTa                     11,75             
     x      11,00  11,75  

3)   Paavo Niinikoski                 HKV                       10,00             
     9,59   10,00  9,77   

4)   Johannes Hakala                  EspTa                     9,82              
     9,82   9,32   x      

5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,06              
     8,29   9,02   9,06   

6)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     8,82              
     8,05   8,82   x      

7)   Johannes Mäkelä                  HKV                       8,08              
     7,49   7,85   8,08   



N17 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   11,20             
     11,20  11,07  11,18  

2)   Helmi Lievonen                   RiiK                      10,45             
     10,45  x      x      

3)   Ella Paukku                      EsboIF                    10,18             
     9,21   10,18  9,60   

4)   Juulia Inkinen                   LahdA                     10,05             
     10,05  x      x      

5)   Ina Appelqvist                   EsboIF                    9,78              
     9,25   9,29   9,78   

6)   Jasmin Salenius                  KngK                      9,74              
     9,74   9,62   x      

7)   Vanessa Lindberg                 RiiK                      9,63              
     9,63   9,52   9,49   

8)   Takwa Adam                       VantSa                    9,37              
     x      8,95   9,37   

9)   Iina Holopainen                  HIFK                      9,16              
     x      9,16   x      



N17 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Iina Holopainen                  HIFK                      3359              
2)   Ella Paukku                      EsboIF                    3087              
3)   Jasmin Salenius                  KngK                      3035              
4)   Vanessa Lindberg                 RiiK                      3033              
5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   2916              
6)   Helmi Lievonen                   RiiK                      2907              
7)   Juulia Inkinen                   LahdA                     2587              
8)   Takwa Adam                       VantSa                    2509              
9)   Ina Appelqvist                   EsboIF                    2319              


M17 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     4811              
2)   Jonathan Lindroos                EspTa                     3679              
3)   Paavo Niinikoski                 HKV                       3587              
4)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     3314              
5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  3305              
6)   Johannes Mäkelä                  HKV                       3213              
7)   Johannes Hakala                  EspTa                     2045              


M19 7-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Karim Echahid                    LahdA                     7,14              


N19 5-ottelu  800m

M19 7-ottelu  1000m

M19 7-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu
     Karim Echahid                    LahdA                     DNS               


N19 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Rosa Salonen                     KU-58                     9,32              


M19 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Karim Echahid                    LahdA                     184               
     169    175    178    181    184    187    
     o      o      o      xo     o      xxx    



N19 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
     Rosa Salonen                     KU-58                     NH                
     143    
     xxx    



M19 7-ottelu  Seiväs

M19 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Karim Echahid                    LahdA                     6,90              
     6,77   6,90   x      
                          



N19 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
     Rosa Salonen                     KU-58                     DNS               


M19 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Karim Echahid                    LahdA                     11,18             
     10,04  11,17  11,18  



N19 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Rosa Salonen                     KU-58                     9,33              
     9,33   x      x      



N19 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Rosa Salonen                     KU-58                     1330              


M19 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Karim Echahid                    LahdA                     2841              




© 2020 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.19 - 02.02.2020 23.01.34