Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
01.02. klo 12:00 Hipposhallit Tulokset (päivitetty: 17:49 02.02.2020)
http://live.tuloslista.com/7331


TULOKSET SU 2.2.2020

M 60m
1)   Samuel Purola                    OP                        6,75              
2)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,77              
3)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,80              
4)   Riku Illukka                     VantSa                    6,87              
5)   Erno Mehtonen                    SavR                      6,92              
6)   Konsta Alatupa                   KoTu                      6,93              
7)   Oskari Lehtonen                  NurmijYU                  6,99              
8)   Aleksi Lehto                     SeSU                      7,02              
9)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      7,03              
10)  Viljami Parpala                  SeSU                      7,13              
11)  Samir Demnati                    IkaalU                    7,14              
12)  Tha Ta                           LarsmoIF                  7,27              
13)  Santeri Tanner                   LUU                       7,42              
14)  Eelis Hirvinen                   KanksLei                  7,51              
15)  Veikko Laari                     JKU                       7,61              
     Pietari Valoranta                JyväskKU                  DNS               
     Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  DNS               
     Ilari Manninen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aleksi Lehto                     SeSU                      7,02              
2)   Viljami Parpala                  SeSU                      7,13              
3)   Samir Demnati                    IkaalU                    7,14              
4)   Tha Ta                           LarsmoIF                  7,27              
5)   Santeri Tanner                   LUU                       7,42              
6)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  7,51              
7)   Veikko Laari                     JKU                       7,61              
     Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  DNS               
     Pietari Valoranta                JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Samuel Purola                    OP                        6,75              
2)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,77              
3)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,80              
4)   Riku Illukka                     VantSa                    6,87              
5)   Erno Mehtonen                    SavR                      6,92              
6)   Konsta Alatupa                   KoTu                      6,93              
7)   Oskari Lehtonen                  NurmijYU                  6,99              
8)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      7,03              
     Ilari Manninen                   JyväskKU                  DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,87Q             
2)   Riku Illukka                     VantSa                    6,93Q             
3)   Konsta Alatupa                   KoTu                      6,97q             
4)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  6,98q             
5)   Viljami Parpala                  SeSU                      7,18q             
6)   Tha Ta                           LarsmoIF                  7,26q             

Alkuerät erä 2
1)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,82Q             
2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  6,97Q             
3)   Aleksi Lehto                     SeSU                      7,03q             
4)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,15q             
5)   Samir Demnati                    IkaalU                    7,15q             
6)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  7,46q             
7)   Veikko Laari                     JKU                       7,63              

Alkuerät erä 3
1)   Samuel Purola                    OP                        6,80Q             
2)   Oskari Lehtonen                  NurmijYU                  6,97Q             
3)   Erno Mehtonen                    SavR                      6,97q             
4)   Santeri Kuusiniemi               LeKi                      7,02q             
5)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  7,21q             
6)   Santeri Tanner                   LUU                       7,42q             
7)   Benjamin Heinonen                SavR                      7,69              


N 60m
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,55              
2)   Sara Francis                     KiuU                      7,58              
3)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,61              
4)   Maria Räsänen                    LalV                      7,61              
5)   Jenna Kokkonen                   KajK                      7,64              
6)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,69              
7)   Annika Haverinen                 KajK                      7,74              
8)   Sanni Mahonen                    JKU                       7,78              
9)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,84              
10)  Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     7,88              
11)  Laura Ollikainen                 VarkKV                    7,89              
12)  Irina Potinoja                   LohV                      7,90              
13)  Taru Väisänen                    OP                        7,96              
14)  Helmi Kortetmaa                  KUra                      7,98              
15)  Ilona Luoma                      TampPy                    8,00              
16)  Katja Kangas                     PohjKoi                   8,02              
17)  Maisa Laakso                     VaIS                      8,03              
18)  Sonja Nousiainen                 MiKV                      8,07              

Loppukilpailu erä 1
1)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     7,88              
2)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    7,89              
3)   Irina Potinoja                   LohV                      7,90              
4)   Taru Väisänen                    OP                        7,96              
5)   Helmi Kortetmaa                  KUra                      7,98              
6)   Ilona Luoma                      TampPy                    8,00              
7)   Katja Kangas                     PohjKoi                   8,02              
8)   Maisa Laakso                     VaIS                      8,03              
9)   Sonja Nousiainen                 MiKV                      8,07              

Loppukilpailu erä 2
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,55              
2)   Sara Francis                     KiuU                      7,58              
3)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,61              
4)   Maria Räsänen                    LalV                      7,61              
5)   Jenna Kokkonen                   KajK                      7,64              
6)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,69              
7)   Annika Haverinen                 KajK                      7,74              
8)   Sanni Mahonen                    JKU                       7,78              
9)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,84              


Alkuerät erä 1
1)   Sara Francis                     KiuU                      7,57Q             
2)   Maria Räsänen                    LalV                      7,69q             
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    7,89q             
4)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,05              
5)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,11              
6)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  8,31              
7)   Elli Hiltunen                    VarkKV                    8,42              
8)   Maiju Manninen                   ÄänU                      8,80              

Alkuerät erä 2
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,60Q             
2)   Annika Haverinen                 KajK                      7,73q             
3)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    7,90q             
4)   Sonja Nousiainen                 MiKV                      8,00q             
5)   Ilona Luoma                      TampPy                    8,03q             
6)   Titta Mehtänen                   TampPy                    8,19              
7)   Suvi-Tuuli Saarnio               JKU                       8,19              

Alkuerät erä 3
1)   Jenna Kokkonen                   KajK                      7,68Q             
2)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,70q             
3)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     7,96q             
4)   Taru Väisänen                    OP                        7,99q             
5)   Katja Kangas                     PohjKoi                   8,01q             
6)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  8,06              
7)   Viivi Hellman                    TampPy                    8,35              
8)   Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   8,96              

Alkuerät erä 4
1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,66Q             
2)   Sanni Mahonen                    JKU                       7,80q             
3)   Irina Potinoja                   LohV                      7,93q             
4)   Helmi Kortetmaa                  KUra                      7,99q             
5)   Maisa Laakso                     VaIS                      8,02q             
6)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,18              
7)   Milla Koistinen                  JyväskKU                  8,34                                    


M 400m
1)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  48,97             
2)   Ilari Ryyppö                     TampU                     49,41             
3)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  50,33             
4)   Juho Pirskanen                   KuopRei                   50,76             
5)   Juuso Hassi                      OriP                      50,78             
6)   Kalle Raitala                    TampPy                    51,14             
7)   Lauri Hassi                      OriP                      51,19             
8)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  52,43             
9)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   52,46             
10)  Dani Lirkki                      JyväskKU                  52,86             
11)  Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  54,05             
12)  Kalle Lahtinen                   TampPy                    54,09             
13)  Joonas Tikkanen                  PyhP                      54,77             
14)  Mustafa Al-Jubouri               GamlakIF                  56,17             
     Eemeli Välimäki                  NoormNo                   DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  50,33             
2)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   52,46             
3)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  54,05             
4)   Kalle Lahtinen                   TampPy                    54,09             

Loppukilpailu erä 2
1)   Juuso Hassi                      OriP                      50,78             
2)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  52,43             
3)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  52,86             
4)   Mustafa Al-Jubouri               GamlakIF                  56,17             

Loppukilpailu erä 3
1)   Kalle Raitala                    TampPy                    51,14             
2)   Lauri Hassi                      OriP                      51,19             
3)   Joonas Tikkanen                  PyhP                      54,77             
     Eemeli Välimäki                  NoormNo                   DQ                

Loppukilpailu erä 4
1)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  48,97             
2)   Ilari Ryyppö                     TampU                     49,41             
3)   Juho Pirskanen                   KuopRei                   50,76             


N 400m
1)   Milja Thureson                   TurTo                     55,25             
2)   Viivi Lehikoinen                 HIFK                      55,76             
3)   Mette Baas                       VeitsilKV                 56,46             
4)   Laura Loponen                    OulPy                     57,70             
5)   Noora Toivo                      ToijVau                   58,20             
6)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   58,53             
7)   Riina Heikkonen                  LappUM                    58,86             
8)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 59,43             
9)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   59,49             
10)  Siiri Rainio                     JyväskKU                  59,72             
11)  Jemina Forss                     TampPy                    59,88             
12)  Iina Takkula                     KuivAu                    1.00,65           
     Elisa Juntunen                   ÄänekU                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 59,43             
2)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  59,72             
3)   Jemina Forss                     TampPy                    59,88             
     Elisa Juntunen                   ÄänekU                    DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   58,53             
2)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   59,49             
3)   Iina Takkula                     KuivAu                    1.00,65           

Loppukilpailu erä 3
1)   Laura Loponen                    OulPy                     57,70             
2)   Noora Toivo                      ToijVau                   58,20             
3)   Riina Heikkonen                  LappUM                    58,86             

Loppukilpailu erä 4
1)   Milja Thureson                   TurTo                     55,25             
2)   Viivi Lehikoinen                 HIFK                      55,76             
3)   Mette Baas                       VeitsilKV                 56,46             
         


M 1500m
Loppukilpailu
1)   Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  4.11,18           
2)   Severi Kymäläinen                TampPy                    4.22,90           
3)   Antton Koivisto                  KU58                      4.26,30           


N 1500m
Loppukilpailu
1)   Veera Mensonen                   MngM                      4.47,00           
2)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.47,01           
3)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  4.49,28           
4)   Satu Rautiainen                  ÄänU                      4.49,81           
5)   Andrea Lilja                     VasaIS                    4.51,52           
6)   Kiia Keinonen                    TampPy                    5.02,16           
7)   Ninni Löf                        KalJ                      5.04,20           
8)   Heidi Haapamäki                  JyväskKU                  5.23,74           
     Janette Niemi                    JyväskKU                  DNS               
                                


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heta Tuuri                       LahA                      179               
     171    176    179    182    
     o      o      o      xxx    

2)   Ilona Äyräväinen                 KarhKa                    179               
     166    171    176    179    182    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Jessica Kähärä                   MiKV                      179               
     166    171    176    179    182    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Linda Sandblom                   HangöIK                   171               
     166    171    176    
     o      o      xxx    

4)   Sini Lällä                       JyväskKU                  171               
     166    171    176    
     o      o      xxx    

6)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  166               
     166    171    
     o      xxx    




M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Pietari Outinen                  JyväskKU                  473               
     453    463    473    483    
     o      xxo    o      xxx    

2)   Anton Kunnas                     IFSibboV                  473               
     453    473    493    
     xo     xo     xxx    

3)   Iiro Suutarinen                  ÄhtU                      443               
     443    473    
     o      xxx    

4)   Petri Laitinen                   KngK                      363               
     363    383    
     o      xxx    
                                       
                                   

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Salminen                   JoeK                      7,45              
     x      7,45   -      7,37   7,17   -      
                                               

2)   Janne Etelämäki                  KuortKu                   7,13              
     6,96   6,95   6,79   6,98   7,06   7,13   
                                               

3)   Juuso Hassi                      OriP                      7,11              
     6,71   x      6,87   6,90   7,11   7,09   
                                               

4)   Joska Tommola                    LahdA                     7,00              
     6,84   x      x      x      7,00   6,97   
                                               

5)   Valtteri Välläri                 JanJa                     6,98              
     6,79   x      6,84   x      6,98   x      
                                               

6)   Julius Toivola                   JyväskKU                  6,81              
     6,81   6,61   -      -      -      -      
                                               

7)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  6,72              
     6,61   6,65   6,72   x      6,66   6,68   
                                               

8)   Mikko Rummukainen                RistU                     6,56              
     6,38   x      6,48   6,56   6,36   -      
                                               

9)   Frans Häggblom                   IKFalken                  6,30              
     x      x      6,30   
                          
                                           



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Senni Salminen                   ImU                       13,73             
     13,73  13,46  13,53  13,68  x      13,52  
                                               

2)   Jessica Miettinen                JoeK                      12,40             
     12,21  x      x      12,39  12,29  12,40  
                                               

3)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  12,40             
     11,90  11,89  11,75  11,99  12,03  12,40  
                                               

4)   Lotta Kirvesmies                 MiKV                      12,08             
     x      x      11,93  12,06  x      12,08  
                                               

5)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  12,03             
     x      x      11,91  x      11,89  12,03  
                                               

6)   Veera Möttönen                   RaaV                      11,84             
     11,84  11,60  11,52  11,70  x      11,65  
                                               

7)   Maria Peura                      TerT                      11,82             
     11,55  11,78  11,66  11,61  11,82  11,82  
                                               

8)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  11,09             
     11,00  11,03  10,99  x      x      11,09  
                                               


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 15,03             
     x      14,53  14,74  14,81  x      15,03  

2)   Lauri Lindqvist                  SiilPo                    14,65             
     x      x      x      x      14,65  x      

3)   Ville Siiskonen                  KngK                      14,24             
     14,15  14,16  x      13,65  14,24  14,09  
                                      


P9 40m
Loppukilpailu
1)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  6,97              
2)   Konsta Pulkkinen                 JKU                       7,12              
3)   Eetu Vesiaho                     JyväskKU                  7,32              
4)   Sisu Savioja                     JyväskKU                  7,58              
5)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,63              
6)   Joona Soiluaho                   ÄänU                      8,26              
7)   Eemeli Roimela                   JyväskKU                  8,66              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  6,98              
2)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,16              
3)   Veera Manner                     ÄänekU                    7,32              
4)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  7,58              
5)   Ronja Schulman                   JyväskKU                  7,65              
6)   Iita Björkberg                   JKU                       7,98              
7)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      8,03              
8)   Pinja Vienola                    JKU                       8,07              
9)   Lilja Lakanen                    JyväskKU                  8,35              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  3.47,18           
2)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  3.48,72           
3)   Eetu Vesiaho                     JyväskKU                  3.48,81           
4)   Konsta Pulkkinen                 JKU                       4.08,96           
5)   Eemeli Roimela                   JyväskKU                  4.31,88           
6)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  5.02,94           
     Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  4.04,50           
2)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      4.41,81           
3)   Pinja Vienola                    JKU                       4.45,54           
4)   Lilja Lakanen                    JyväskKU                  5.01,57           
5)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  5.02,77           


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  6,32              
     5,72   6,32   6,28   5,61   

2)   Sisu Savioja                     JyväskKU                  6,30              
     x      3,96   6,30   6,30   

3)   Otto Makkonen                    ÄänU                      5,71              
     5,38   5,20   5,40   5,71   

4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  5,62              
     5,62   5,03   5,26   5,25   

5)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  5,55              
     4,81   5,17   5,55   4,72   

6)   Eetu Vesiaho                     JyväskKU                  5,22              
     4,41   5,22   4,86   5,09   

     Sakari Laaksonen                 ÄänekU                                      


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Vienola                    JKU                       5,13              
     4,69   4,44   5,13   4,03   

2)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  5,08              
     3,98   4,18   5,08   3,91   

3)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  4,34              
     3,38   4,29   4,26   4,34   

4)   Eerika Hokajärvi                 ViiV                      4,08              
     4,08   3,94   3,86   3,72   

5)   Veera Manner                     ÄänekU                    4,08              
     3,77   3,60   3,64   4,08   

6)   Iita Björkberg                   JKU                       3,22              
     3,15   3,22   2,88   2,80   



P11 60m
1)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,31              
2)   Jere Kinnunen                    TampPy                    9,43              
3)   Roope Jalasaho                   JKU                       9,44              
3)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,44              
5)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  9,47              
6)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  9,48              
7)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  9,61              
8)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,64              
9)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    9,72              
10)  Topi Turpeinen                   LauU                      9,75              
11)  Oskari Heinonen                  JyväskKU                  9,86              
12)  Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  9,87              
13)  Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  9,89              
14)  Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  9,89              
15)  Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    10,34             
16)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  11,28             
17)  Samuli Kihlman                   JyväskKU                  11,38             
     Aaron Kärkkäinen                 JyväskKU                  DNS               
     Onni Erkkilä                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Roope Jalasaho                   JKU                       9,44              
2)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  9,87              
3)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    10,34             
4)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  11,28             
5)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  11,38             
     Aaron Kärkkäinen                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  9,48              
2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  9,61              
3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,64              
4)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  9,86              
5)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  9,89              
6)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  9,89              

Loppukilpailu erä 3
1)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,31              
2)   Jere Kinnunen                    TampPy                    9,43              
3)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,44              
4)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  9,47              
5)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    9,72              
6)   Topi Turpeinen                   LauU                      9,75              
     Onni Erkkilä                     JyväskKU                  DNS               


T11 60m
1)   Lucinda Smith                    JKU                       9,04              
2)   Anna Njie                        JyväskKU                  9,11              
3)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    9,13              
4)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  9,20              
5)   Venla Salminen                   JyväskKU                  9,21              
6)   Elna Jaakkola                    JKU                       9,24              
7)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  9,68              
8)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  9,75              
9)   Iida Tamminen                    KaiV                      9,79              
10)  Veera Luoma                      KauhWi                    10,00             
11)  Ella Roimela                     JyväskKU                  10,36             
12)  Senni Arkilahti                  JyväskKU                  10,39             
13)  Martta Jeskanen                  JKU                       10,43             
14)  Lilja Hienonen                   JKU                       10,48             
14)  Jenny Björkberg                  JyväskKU                  10,48             
16)  Silja Nyholm                     ÄänU                      10,61             
17)  Julia Puranen                    JyväskKU                  10,67             
18)  Emma Heberg                      JKU                       10,85             
19)  Anni Sahindal                    JKU                       11,14             
20)  Inka Rautiainen                  JyväskKU                  11,28             
21)  Ella Harni                       JKU                       11,57             
22)  Venla Vienola                    JyväskKU                  12,18             
     Stefania Novik                   JKU                       DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Martta Jeskanen                  JKU                       10,43             
2)   Lilja Hienonen                   JKU                       10,48             
3)   Emma Heberg                      JKU                       10,85             
4)   Anni Sahindal                    JKU                       11,14             
5)   Ella Harni                       JKU                       11,57             
6)   Venla Vienola                    JyväskKU                  12,18             
     Stefania Novik                   JKU                       DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Iida Tamminen                    KaiV                      9,79              
2)   Veera Luoma                      KauhWi                    10,00             
3)   Ella Roimela                     JyväskKU                  10,36             
4)   Senni Arkilahti                  JyväskKU                  10,39             
5)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  10,48             
6)   Silja Nyholm                     ÄänU                      10,61             
7)   Julia Puranen                    JyväskKU                  10,67             
8)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  11,28             

Loppukilpailu erä 3
1)   Lucinda Smith                    JKU                       9,04              
2)   Anna Njie                        JyväskKU                  9,11              
3)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    9,13              
4)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  9,20              
5)   Venla Salminen                   JyväskKU                  9,21              
6)   Elna Jaakkola                    JKU                       9,24              
7)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  9,68              
8)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  9,75              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3.23,86           
2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3.39,88           
3)   Topi Turpeinen                   LauU                      3.42,03           
4)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    3.45,79           
5)   Verneri Valtonen                 JyväskKU                  3.45,95           
6)   Miska Hokajärvi                  ViiV                      3.48,29           
7)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  3.51,04           
8)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  3.53,46           
9)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  3.58,26           
10)  Milo Äyrämö                      JyväskKU                  3.58,45           
11)  Juho Suonsaari                   JyväskKU                  4.07,99           
12)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  4.25,14           
     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Julius Auvinen                   JyväskKU                  DNS               
     Oskari Heinonen                  JyväskKU                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Lucinda Smith                    JKU                       3.25,20           
2)   Noora Hukka                      JoeK                      3.26,78           
3)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3.33,67           
4)   Ella Roimela                     JyväskKU                  3.59,40           
5)   Alma Salonen                     ÄänU                      3.59,43           
6)   Venla Vienola                    JyväskKU                  4.03,71           
7)   Iida Tamminen                    KaiV                      4.06,50           
8)   Julia Puranen                    JyväskKU                  4.09,28           
9)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  4.35,68           
10)  Veera Luoma                      KauhWi                    4.40,59           
                                  


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  8,46              
     8,10   8,07   8,25   8,46   
                                 

2)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  8,45              
     8,45   x      x      x      
                                 

3)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  8,42              
     8,15   8,09   8,24   8,42   
                                 

4)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  8,14              
     7,99   x      8,14   7,64   
                                 

5)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  8,00              
     7,64   8,00   7,90   7,97   
                                 

6)   Jere Kinnunen                    TampPy                    8,00              
     8,00   x      7,77   7,70   
                                 

7)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    7,76              
     7,72   7,76   7,75   x      
                                 

8)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    7,72              
     7,35   7,47   7,72   7,68   
                                 

9)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,58              
     7,38   7,35   7,58   7,46   
                                 

10)  Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  7,45              
     x      x      7,45   7,39   
                                 

11)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  6,98              
     x      6,70   6,98   6,94   
                                 

12)  Aaron Kärkkäinen                 JyväskKU                  4,32              
     x      x      4,32   x      
                                                                    


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  9,06              
     8,87   8,82   8,63   9,06   
                                 

2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  8,29              
     7,86   8,09   8,19   8,29   
                                 

3)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,92              
     7,77   7,80   7,92   7,89   
                                 

4)   Iida Tamminen                    KaiV                      7,78              
     7,47   x      7,62   7,78   
                                 

5)   Veera Luoma                      KauhWi                    7,47              
     7,37   7,37   7,47   7,30   
                                 

6)   Ella Roimela                     JyväskKU                  7,43              
     7,35   7,39   7,42   7,43   
                                 

7)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  6,99              
     6,99   6,97   6,73   6,80   
                                 

8)   Anni Sahindal                    JKU                       6,04              
     5,96   5,91   6,04   5,67   
                                 

9)   Venla Vienola                    JyväskKU                  5,90              
     5,73   5,87   5,76   5,90   
                                      


P13 60m
1)   Urho Järvinen                    JKU                       8,72              
2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,81              
3)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  8,92              
4)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  8,93              
5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  8,95              
6)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,96              
7)   Matti Laiho                      JyväskKU                  9,07              
8)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,12              
9)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  9,14              
10)  Olli Huttunen                    JyväskKU                  9,37              
11)  Eino Sajavaara                   JyväskKU                  9,55              
12)  Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  9,85              
13)  Joona Liimatainen                ÄänU                      10,23             
     Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  9,37              
2)   Eino Sajavaara                   JyväskKU                  9,55              
3)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  9,85              
4)   Joona Liimatainen                ÄänU                      10,23             
     Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Urho Järvinen                    JKU                       8,72              
2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,81              
3)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  8,92              
4)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  8,93              
5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  8,95              
6)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,96              
7)   Matti Laiho                      JyväskKU                  9,07              
8)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,12              
9)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  9,14              


T13 60m
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,36              
2)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,74              
3)   Celina Salonen                   LahA                      8,85              
4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,89              
5)   Nelli Flyktman                   KaiV                      8,91              
5)   Essi Suni                        JyväskKU                  8,91              
7)   Hanna Henttonen                  JanJa                     8,97              
8)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,00              
9)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,08              
10)  Sini Issakainen                  ÄänekU                    9,10              
10)  Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,10              
12)  Alina Pentti                     JKU                       9,18              
13)  Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  9,33              
14)  Juulia Nyholm                    ÄänekU                    9,34              
15)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,44              
15)  Maija Santanen                   JanJa                     9,44              
17)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,59              
18)  Jenny Grönholm                   JyväskKU                  9,79              
19)  Ida Saarinen                     VilV                      9,88              
20)  Marikki Karsten                  JyväskKU                  10,24             
21)  Viivi Väätänen                   JyväskKU                  10,39             
22)  Viana Porrassalmi                ÄänU                      10,45             
     Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  DNS               
     Derja Dost                       JyväskKU                  DNS               
     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,44              
2)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  9,79              
3)   Ida Saarinen                     VilV                      9,88              
4)   Marikki Karsten                  JyväskKU                  10,24             
5)   Viivi Väätänen                   JyväskKU                  10,39             
6)   Viana Porrassalmi                ÄänU                      10,45             
     Derja Dost                       JyväskKU                  DNS               
     Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,10              
1)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    9,10              
3)   Alina Pentti                     JKU                       9,18              
4)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  9,33              
5)   Juulia Nyholm                    ÄänekU                    9,34              
6)   Maija Santanen                   JanJa                     9,44              
7)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,59              
     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,36              
2)   Meeri Koliseva                   JanJa                     8,74              
3)   Celina Salonen                   LahA                      8,85              
4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,89              
5)   Essi Suni                        JyväskKU                  8,91              
5)   Nelli Flyktman                   KaiV                      8,91              
7)   Hanna Henttonen                  JanJa                     8,97              
8)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,00              
9)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,08              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3.08,94           
2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.21,03           
3)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.22,43           
4)   Eino Sajavaara                   JyväskKU                  3.30,47           
5)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  3.36,06           
6)   Matti Laiho                      JyväskKU                  3.39,56           
7)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  3.45,26           
     Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  DNS               
     Tommi Sivill                     JyväskKU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.22,15           
2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.35,52           
3)   Meeri Koliseva                   JanJa                     3.36,85           
4)   Mianna Liimatainen               SaarijPu                  3.38,08           
5)   Oona Venäläinen                  JyväskKU                  3.39,34           
6)   Pinja Heino                      JyväskKU                  3.47,73           
7)   Elsa Sihvonen                    ÄänekU                    3.50,54           
8)   Eleonora Levaniemi               KaiV                      3.56,75           
9)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3.58,03           
10)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  4.08,10           
     Maija Santanen                   JanJa                     DNF               



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nelli Flyktman                   KaiV                      137               
     115    120    125    130    134    137    140    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  134               
     105    110    115    120    125    130    134    137    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  130               
     110    115    120    125    130    134    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  130               
     110    115    120    125    130    134    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Nelli Tuunanen                   JKU                       125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     o      xxx    

6)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      xxo    xxx    

7)   Ida Saarinen                     VilV                      120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Iina Manner                      ÄänekU                    115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

9)   Matilda Pietiläinen              JKU                       115               
     100    105    110    115    120    
     o      xo     o      xo     xxx    

10)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

11)  Essi Suni                        JyväskKU                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      xxo    xxx    

12)  Eleonora Levaniemi               KaiV                      100               
     95     100    105    
     o      o      xxx    
                                   

                                


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  12,48             
     11,48  12,48  12,05  x      10,33  11,13  

2)   Eetu Saramäki                    PetP                      10,60             
     9,97   9,46   10,17  10,22  10,60  10,14  

3)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     10,12             
     8,94   9,14   8,99   9,53   9,30   10,12  

4)   Nico Hirsiaho                    PetP                      9,71              
     x      8,76   9,68   9,42   9,71   9,65   

5)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,34              
     7,89   7,56   x      7,55   7,95   8,34   

6)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  6,74              
     6,44   6,74   6,66   x      x      x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,46              
     8,98   7,95   8,92   9,46   8,99   9,03   

2)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  8,95              
     8,41   8,48   8,95   8,82   8,02   7,82   

3)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     7,84              
     7,79   7,84   7,03   6,79   7,60   7,70   

4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  7,74              
     7,15   7,10   6,69   7,74   7,27   6,81   

5)   Pinja Heino                      JyväskKU                  7,62              
     7,12   7,57   7,54   7,62   7,52   7,52   

6)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  7,19              
     6,48   5,80   6,71   7,16   7,19   6,68   

7)   Meeri Koliseva                   JanJa                     7,12              
     6,72   6,20   5,92   6,78   6,88   7,12   

8)   Viivi Väätänen                   JyväskKU                  6,60              
     6,01   6,60   6,53   6,32   6,21   6,15   

9)   Essi Suni                        JyväskKU                  6,57              
     x      6,15   6,57   

10)  Sofia Sauvala                    JyväskKU                  6,49              
     6,10   6,49   5,96   

11)  Hanna Henttonen                  JanJa                     6,39              
     6,39   5,84   6,32   

12)  Aino Kinnunen                    SuolU                     6,13              
     5,55   6,13   6,03   

13)  Marikki Karsten                  JyväskKU                  5,67              
     4,77   5,67   5,33   

14)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  5,61              
     5,61   5,54   -      

15)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    5,29              
     5,07   5,27   5,29   

16)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  4,03              
     3,88   4,03   -      



P15 60m
1)   Luukas Kemppainen                JouP                      7,75              
2)   Lauri Liljavirta                 JyväskKU                  7,93              
3)   Aleksi Hirvonen                  JyväskKU                  7,99              
4)   Valtteri Virtanen                JouP                      8,01              
5)   Kimi Eskelinen                   LappUM                    8,31              
6)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  8,43              
7)   Perttu Grönvall                  KrhK                      9,02              
8)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,42              
9)   Mikko Turpeinen                  LauU                      10,34             
     Johannes Sell                    JyväskKU                  DNS               
     Oliver Koskinen                  JyväskKU                  DNS               
     Lassi Nalkki                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aleksi Hirvonen                  JyväskKU                  7,99              
2)   Perttu Grönvall                  KrhK                      9,02              
3)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,42              
4)   Mikko Turpeinen                  LauU                      10,34             
     Johannes Sell                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Luukas Kemppainen                JouP                      7,75              
2)   Lauri Liljavirta                 JyväskKU                  7,93              
3)   Valtteri Virtanen                JouP                      8,01              
4)   Kimi Eskelinen                   LappUM                    8,31              
5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  8,43              
     Lassi Nalkki                     JyväskKU                  DNS               
     Oliver Koskinen                  JyväskKU                  DNS               


T15 60m
1)   Veera Reponen                    JouP                      8,11              
2)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,23              
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,24              
4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,43              
5)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  8,55              
6)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    8,60              
7)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  8,62              
8)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,65              
9)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,67              
10)  Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,73              
11)  Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,77              
12)  Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,78              
13)  Peppi Perkiö                     SaarijPu                  8,82              
14)  Alisa Lyyra                      JyväskKU                  8,87              
15)  Tuuli Kulju                      JanJa                     8,88              
16)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  8,89              
17)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,94              
18)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,05              
19)  Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,11              
20)  Moona Heikkinen                  JKU                       9,24              
21)  Anniina Henttonen                JanJa                     9,39              
22)  Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,55              
23)  Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  9,67              

Loppukilpailu erä 1
1)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  8,62              
2)   Peppi Perkiö                     SaarijPu                  8,82              
3)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,05              
4)   Moona Heikkinen                  JKU                       9,24              
5)   Anniina Henttonen                JanJa                     9,39              
6)   Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,55              

Loppukilpailu erä 2
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    8,60              
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,77              
3)   Alisa Lyyra                      JyväskKU                  8,87              
4)   Tuuli Kulju                      JanJa                     8,88              
5)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  8,89              
6)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,94              
7)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,11              
8)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  9,67              

Loppukilpailu erä 3
1)   Veera Reponen                    JouP                      8,11              
2)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,23              
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,24              
4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,43              
5)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  8,55              
6)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,65              
7)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,67              
8)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,73              
9)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,78              


P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  2.50,66           
2)   Perttu Grönvall                  KrhK                      3.10,29           
3)   Mikko Turpeinen                  LauU                      3.49,29           


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Josefina Airaksinen              JyväskKU                  3.52,27           
2)   Nella Aronta                     JyväskKU                  3.59,40           
                                 


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    174               
     155    160    164    169    174    177    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Mia Känsäkangas                  KokkVei                   162               
     155    160    162    164    
     o      xo     xo     xxx    

3)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  152               
     140    145    149    152    155    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  145               
     135    140    145    149    
     o      o      o      xxx    

5)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  140               
     125    130    135    140    145    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  140               
     130    135    140    145    
     xo     xo     o      xxx    

7)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  135               
     125    130    135    140    
     o      o      o      xxx    

7)   Moona Heikkinen                  JKU                       135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    
                                                                 


P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  10,19             
     8,36   9,70   x      10,19  x      9,80   

2)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,54              
     x      8,29   9,09   9,19   9,11   9,54                                          


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuuli Kulju                      JanJa                     10,80             
     10,44  10,80  x      10,09  10,18  9,85   

2)   Moona Heikkinen                  JKU                       9,29              
     8,87   8,79   8,98   9,29   8,64   8,83   

3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,11              
     8,60   8,96   8,65   9,02   9,11   x      

4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,89              
     8,06   8,02   8,74   8,89   8,81   8,14   

5)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  8,62              
     8,62   8,41   7,97   7,77   7,97   8,13   

6)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  8,51              
     8,48   8,28   8,22   x      8,45   8,51   

7)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,12              
     7,29   8,00   7,66   7,53   8,12   8,04   

8)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,03              
     8,03   7,81   7,42   7,81   7,86   7,91   

9)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  7,75              
     7,75   7,24   7,32   

10)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    7,63              
     7,63   7,50   7,46   

11)  Ella Saalasti                    JyväskKU                  7,46              
     7,01   7,31   7,46   

12)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  6,91              
     6,91   6,77   6,78   

13)  Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  6,77              
     6,68   6,77   x      

14)  Anniina Henttonen                JanJa                     6,63              
     6,03   6,63   6,58   

15)  Alisa Lyyra                      JyväskKU                  6,60              
     6,60   6,32   6,20                                      


M17 60m
Loppukilpailu
1)   Niko Kangasoja                   OulPy                     7,10              
2)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  7,29              
3)   Joonas Rajaniemi                 OulH                      7,32              
4)   Joonas Tikkanen                  PyhP                      7,49              
5)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      7,49              
6)   Lassi Hakonen                    JKU                       7,55              
7)   Akseli Eskelinen                 LappUM                    7,57              
8)   Sel Dway                         LarsmoIF                  7,63              
9)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  7,80              

1)   Niko Kangasoja                   OulPy                     7,10              
2)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  7,29              
3)   Joonas Rajaniemi                 OulH                      7,32              
4)   Joonas Tikkanen                  PyhP                      7,49              
5)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      7,49              
6)   Lassi Hakonen                    JKU                       7,55              
7)   Akseli Eskelinen                 LappUM                    7,57              
8)   Sel Dway                         LarsmoIF                  7,63              
9)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  7,80              


Alkuerät erä 1
1)   Niko Kangasoja                   OulPy                     7,08Q             
2)   Joonas Tikkanen                  PyhP                      7,45Q             
3)   Akseli Eskelinen                 LappUM                    7,48Q             
4)   Lassi Hakonen                    JKU                       7,53q             
5)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  7,75q             
6)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  7,82              
7)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    8,52              

Alkuerät erä 2
1)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  7,34Q             
2)   Joonas Rajaniemi                 OulH                      7,41Q             
3)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      7,45Q             
4)   Sel Dway                         LarsmoIF                  7,54q             
5)   Patrik Järvinen                  TampPy                    7,85              
6)   Simo Piirainen                   KaiV                      7,95              


N17 60m
Loppukilpailu
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  7,83              
2)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  7,83              
3)   Saana Takala                     SeSU                      7,95              
4)   Tessa Moisio                     KaiV                      7,97              
5)   Veera Paasovaara                 OP                        8,16              
6)   Aada Mikkilä                     SeSU                      8,18              
7)   Aada Määttälä                    TolU                      8,19              
8)   Amanda Kulju                     JKU                       8,23              
     Minea Vertala                    JyväskKU                  DNS               

1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  7,83              
2)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  7,83              
3)   Saana Takala                     SeSU                      7,95              
4)   Tessa Moisio                     KaiV                      7,97              
5)   Veera Paasovaara                 OP                        8,16              
6)   Aada Mikkilä                     SeSU                      8,18              
7)   Aada Määttälä                    TolU                      8,19              
8)   Amanda Kulju                     JKU                       8,23              
     Minea Vertala                    JyväskKU                  DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  7,89Q             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,13Q             
3)   Aada Mikkilä                     SeSU                      8,17q             
4)   Veera Paasovaara                 OP                        8,21q             
5)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  8,57              
6)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  8,77              
7)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  8,82              

Alkuerät erä 2
1)   Tessa Moisio                     KaiV                      8,02Q             
2)   Aada Määttälä                    TolU                      8,20Q             
3)   Piia Kalliomäki                  ÄänekU                    8,26              
4)   Niina Hepo-Oja                   KngK                      8,31              
5)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     8,40              
6)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  8,63              
7)   Aino Pikki                       PihtipTui                 8,80              

Alkuerät erä 3
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  7,92Q             
2)   Saana Takala                     SeSU                      8,02Q             
3)   Amanda Kulju                     JKU                       8,22q             
4)   Olivia Asikainen                 KaiV                      8,34              
5)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,36              
6)   Roseline Sesay                   KoTu                      8,50              
7)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  8,78              

           
        


M17 1500m
Loppukilpailu
1)   Patrik Järvinen                  TampPy                    4.34,34           
2)   Elias Marjamäki                  TampPy                    4.38,00           


N17 1500m
Loppukilpailu
1)   Henna Eineluoto                  LappUM                    4.58,05           
2)   Inka Peltola                     VehmU                     5.00,13           
3)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 5.12,23           
                                     


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TerT                      164               
     145    150    154    158    161    164    166    
     o      o      o      o      o      o      xx-    

2)   Nita Rasi                        PihtipTui                 161               
     145    150    154    158    161    164    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Aada Mikkilä                     SeSU                      158               
     145    150    154    158    161    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Amanda Kulju                     JKU                       154               
     145    150    154    158    
     o      o      xo     xxx    

5)   Heljä Halonen                    MiKV                      145               
     140    145    150    
     o      o      xxx    

5)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    145               
     135    140    145    150    
     o      o      o      xxx    

7)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    140               
     130    135    140    145    
     o      o      o      xxx    

8)   Janitaa Junttanen                VarkKV                    140               
     130    135    140    145    
     o      o      xo     xxx    

     Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  173               
     161    164    166    170    173    176    
     o      o      o      o      xxo    xxx    
                                  
  

M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Otto Junnila                     IFSibboV                  403               
     383    403    413    
     xo     o      xxx    
                                       


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      5,90              
     5,68   5,77   5,59   x      5,59   5,90   
                                               

2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  5,85              
     5,59   5,67   x      5,85   x      5,78   
                                                                                     


N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Saana Takala                     SeSU                      11,70             
     11,43  11,39  11,68  11,70  11,48  11,60  
                                               

2)   Saana Peura                      TerT                      11,54             
     11,26  10,05  x      11,42  11,52  11,54  
                                               

3)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  11,33             
     x      11,16  11,08  x      11,19  11,33  
                                               

4)   Piia Kalliomäki                  ÄänekU                    11,23             
     x      11,23  x      x      11,12  11,10  
                                               

5)   Nenna Helppolainen               PielavSa                  10,70             
     10,40  10,49  10,70  10,53  10,30  10,47  
                                               

6)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    10,68             
     10,63  10,68  x      10,33  10,50  10,44  
                                               

7)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  10,51             
     10,18  10,51  x      10,40  x      10,18  
                                               

8)   Heljä Halonen                    MiKV                      9,89              
     9,50   9,80   9,71   9,89   9,78   9,67   
                                               

9)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    9,63              
     x      x      9,63   
                          

10)  Johanna Nieminen                 JyväskKU                  9,10              
     x      x      9,10   
                                                             
                                  


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Pimiä                      SaarijPu                  11,39             
     11,17  11,23  11,20  11,39  x      x      

2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  11,04             
     10,69  11,04  10,93  10,45  10,86  x      

3)   Simo Piirainen                   KaiV                      10,73             
     10,02  9,85   10,62  10,73  10,45  10,32  

4)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  10,58             
     9,24   9,41   9,03   x      10,58  9,97   

5)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    10,20             
     9,48   10,20  x      x      9,97   9,91   



M19 60m 1. juoksu
Loppukilpailu
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,01              
2)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,16              
3)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,18              
4)   Elias Sopo                       KuopRei                   7,28              
5)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   7,50              
6)   Matias Taavitsainen              RistU                     7,56  


M19 60m 2. juoksu
Loppukilpailu
1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  6,97              
2)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,11              
3)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,14              
4)   Elias Sopo                       KuopRei                   7,15              
5)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   7,49              
6)   Matias Taavitsainen              RistU                     7,56                


N19 60m
Loppukilpailu
1)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,89              
2)   Maria Peura                      TerT                      7,96              
3)   Pinja Purola                     OP                        8,12              
4)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,20              
5)   Aada Koppeli                     JyväskKU                  8,21              
6)   Kerttu Kinnunen                  JKU                       8,36              
7)   Jasmine Kortelahti               JyväskKU                  8,51              
8)   Oosa Siukonen                    JyväskKU                  8,59              
     Janika Pulkkinen                 SavR                      DNS               

1)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,89              
2)   Maria Peura                      TerT                      7,96              
3)   Pinja Purola                     OP                        8,12              
4)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,20              
5)   Aada Koppeli                     JyväskKU                  8,21              
6)   Kerttu Kinnunen                  JKU                       8,36              
7)   Jasmine Kortelahti               JyväskKU                  8,51              
8)   Oosa Siukonen                    JyväskKU                  8,59              
     Janika Pulkkinen                 SavR                      DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Maria Peura                      TerT                      7,98Q             
2)   Janika Pulkkinen                 SavR                      8,21Q             
3)   Kerttu Kinnunen                  JKU                       8,39Q             
4)   Jasmine Kortelahti               JyväskKU                  8,57q             
5)   Oosa Siukonen                    JyväskKU                  8,60q             

Alkuerät erä 2
1)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,88Q             
2)   Pinja Purola                     OP                        8,05Q             
3)   Aada Koppeli                     JyväskKU                  8,20Q             
4)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,23q             
5)   Eveliina Malinen                 JyväskKU                  8,88              



M19 1500m
Loppukilpailu
1)   Onni Ikonen                      HanH                      4.29,68           


N19 1500m
Loppukilpailu
1)   Pinja Koivisto                   KauhWi                    5.05,57           


N19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TerT                      161               
     151    156    161    166    
     o      o      o      xxx    

2)   Hilda Haavisto                   KUra                      156               
     146    151    156    161    
     o      o      xo     xxx    



M19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  6,81              
     x      6,60   x      6,81   6,55   x      
                                               

2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  6,56              
     x      x      6,56   x      x      x      
                                               

3)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      6,51              
     x      6,51   6,42   6,36   6,47   6,42   
                                               

4)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   5,91              
     5,91   x      x      x      x      -      
                                               
                                                                                 
    

M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Marcus Kytölä                    NurmijYU                  12,90             
     12,15  12,90  12,65  12,66  x      12,76  
                                   


M30+ 60m
1)   Janne Keskikastari               OulHui                    7,78              
2)   Pessi Lyyra                      JyväskKU                  7,92              
3)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  8,08              
4)   Iivari Järvinen                  JyväskKU                  8,23              
5)   Mikke Paajanen                   JKU                       8,29              
6)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  8,48              
7)   Reijo Vauhkonen                  MuurY                     8,63              
8)   Veikko Nieminen                  JyväskKU                  9,54              
9)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  9,85              
     Jussi Joukainen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Mikke Paajanen                   JKU                       8,29              
2)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  8,48              
3)   Reijo Vauhkonen                  MuurY                     8,63              
4)   Veikko Nieminen                  JyväskKU                  9,54              
5)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  9,85              

Loppukilpailu erä 2
1)   Janne Keskikastari               OulHui                    7,78              
2)   Pessi Lyyra                      JyväskKU                  7,92              
3)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  8,08              
4)   Iivari Järvinen                  JyväskKU                  8,23              
     Jussi Joukainen                  JyväskKU                  DNS               


N30+ 60m
Loppukilpailu
1)   Johanna Herlevi-Saarukka         JyväskKU                  8,31              
2)   Essi Ahonen                      JyväskKU                  8,54              
3)   Suvi Kuukkanen-Raaska            JKU                       8,84              
4)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  8,88              
5)   Anna Lee                         JKU                       9,17              
6)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  9,23              
7)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,65              
8)   Johanna Kalho                    JyväskKU                  9,76              
9)   Jaana Saarinen                   JyväskKU                  10,05                                   


M30+ 400m
1)   Aku Kallio                       LempKiYU                  56,62             
2)   Jussi Joukainen                  JyväskKU                  58,47             
3)   Mikke Paajanen                   JKU                       59,55             
4)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  1.02,74           
5)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  1.15,16           
6)   Eino Manninen                    SaarijPu                  1.42,94           

Loppukilpailu erä 1
1)   Mikke Paajanen                   JKU                       59,55             
2)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  1.15,16           
3)   Eino Manninen                    SaarijPu                  1.42,94           

Loppukilpailu erä 2
1)   Aku Kallio                       LempKiYU                  56,62             
2)   Jussi Joukainen                  JyväskKU                  58,47             
3)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  1.02,74           


N30+ 400m
Loppukilpailu
1)   Reetta Tenhu                     JyväskKU                  1.03,40           
2)   Heini Rytkönen                   JyväskKU                  1.12,60           
3)   Katrin Viinikainen               VaajKuo                   1.17,94           
4)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  1.21,21           
          


M30+ 3000m
Loppukilpailu
1)   Jari Hakola                      KyyjKy                    10.25,30          
2)   Matti Lehtonen                   VaajKuo                   10.49,50          
3)   Jukka Eskelinen                  VaajKuo                   11.05,80          
4)   Seppo Puttonen                   VaajKuo                   11.10,83          
5)   Aimo Mäkinen                     VaajKuo                   12.04,77          
6)   Tero Sillanpää                   JyväskKU                  12.04,86          
7)   Harri Paananen                   JKU                       13.46,23          
     Tarmo Hyttinen                   KoivKi                    DNF               


N30+ 3000m
Loppukilpailu
1)   Niina Akgün                      VaajKuo                   12.12,01          
2)   Suvi Puttonen                    JyväskKU                  12.18,20          
3)   Katrin Viinikainen               VaajKuo                   14.08,92                   









TULOKSET LA 01.02.2020


M 200m
1)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  21,98             
2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  22,55             
3)   Niko Kangasoja                   OulPy                     22,60             
4)   Erno Mehtonen                    SavR                      22,74             
5)   Lauri Hietaharju                 JoeK                      23,01             
6)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  23,26             
7)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  23,64             
8)   Santeri Tanner                   LUU                       23,65             
9)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  24,00             
10)  Aleksi Huotari                   PohjKoi                   24,06             
11)  Rasmus Vehmaa                    LappUM                    24,53             
12)  Veikko Laari                     JKU                       24,66             
13)  Taavi Tenhu                      JyväskKU                  25,99             
     Eerikki Pekkola                  IkaalU                    DNF               
     Pietari Valoranta                JyväskKU                  DNS               
     Santeri Kuusiniemi               LeKi                      DNS               
     Aleksi Lehto                     SeSU                      DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  23,64             
2)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  24,00             
3)   Taavi Tenhu                      JyväskKU                  25,99             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lauri Hietaharju                 JoeK                      23,01             
2)   Santeri Tanner                   LUU                       23,65             
3)   Rasmus Vehmaa                    LappUM                    24,53             

Loppukilpailu erä 3
1)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  22,55             
2)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  23,26             
3)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   24,06             

Loppukilpailu erä 4
1)   Erno Mehtonen                    SavR                      22,74             
2)   Veikko Laari                     JKU                       24,66             
     Eerikki Pekkola                  IkaalU                    DNF               

Loppukilpailu erä 5
     Pietari Valoranta                JyväskKU                  DNS               
     Santeri Kuusiniemi               LeKi                      DNS               

Loppukilpailu erä 6
1)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  21,98             
2)   Niko Kangasoja                   OulPy                     22,60             
     Aleksi Lehto                     SeSU                      DQ                


N 200m
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  24,03             
2)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  24,59             
3)   Jenna Kokkonen                   KajK                      24,90             
4)   Maria Räsänen                    LalV                      25,09             
5)   Laura Loponen                    OulPy                     25,10             
6)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  25,12             
7)   Sara Francis                     KiuU                      25,23             
8)   Jandeh Jallow                    OulPy                     25,64             
9)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   25,71             
10)  Taru Väisänen                    OP                        25,73             
11)  Helmi Kortetmaa                  KUra                      25,77             
12)  Sofia Järvelin                   AlavU                     25,79             
13)  Sanni Mahonen                    JKU                       25,92             
14)  Niina Karttunen                  SavR                      25,97             
15)  Tessa Moisio                     KaiV                      26,06             
15)  Laura Koivisto                   JyväskKU                  26,06             
17)  Roosa Mähönen                    JyväskKU                  26,14             
18)  Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  26,40             
19)  Maisa Laakso                     VaIS                      26,50             
20)  Sonja Nousiainen                 MiKV                      26,52             
21)  Pinja Purola                     OP                        26,74             
22)  Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  26,80             
23)  Iina Takkula                     KuivAu                    26,83             
24)  Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,22             
25)  Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  27,46             
26)  Minttu Rinne                     SaarijPu                  27,75             
27)  Milla Koistinen                  JyväskKU                  27,78             
28)  Enni Lehtomäki                   OP                        27,84             
29)  Mette Lukin                      KuopRei                   27,91             
30)  Jenni Eloranta                   VihV                      28,18             
31)  Pihla Tuhkanen                   JyväskKU                  29,20             
     Elisa Juntunen                   ÄänekU                    DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Tessa Moisio                     KaiV                      26,06             
2)   Sonja Nousiainen                 MiKV                      26,52             
3)   Milla Koistinen                  JyväskKU                  27,78             

Loppukilpailu erä 2
1)   Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  26,40             
2)   Iina Takkula                     KuivAu                    26,83             
3)   Pihla Tuhkanen                   JyväskKU                  29,20             

Loppukilpailu erä 3
1)   Laura Kemppainen                 PohjKoi                   25,71             
2)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  26,80             
3)   Mette Lukin                      KuopRei                   27,91             

Loppukilpailu erä 4
1)   Taru Väisänen                    OP                        25,73             
2)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  26,14             
     Elisa Juntunen                   ÄänekU                    DQ                

Loppukilpailu erä 5
1)   Niina Karttunen                  SavR                      25,97             
2)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  26,06             
3)   Enni Lehtomäki                   OP                        27,84             

Loppukilpailu erä 6
1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     25,79             
2)   Maisa Laakso                     VaIS                      26,50             
3)   Jenni Eloranta                   VihV                      28,18             

Loppukilpailu erä 7
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     25,64             
2)   Helmi Kortetmaa                  KUra                      25,77             
3)   Minttu Rinne                     SaarijPu                  27,75             

Loppukilpailu erä 8
1)   Laura Loponen                    OulPy                     25,10             
2)   Sanni Mahonen                    JKU                       25,92             
3)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  27,46             

Loppukilpailu erä 9
1)   Maria Räsänen                    LalV                      25,09             
2)   Sara Francis                     KiuU                      25,23             
3)   Pinja Purola                     OP                        26,74             

Loppukilpailu erä 10
1)   Jenna Kokkonen                   KajK                      24,90             
2)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  25,12             
3)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,22             

Loppukilpailu erä 11
1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  24,03             
2)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  24,59             

M 800m
1)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  1.51,28           
2)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  1.55,09           
3)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.55,25           
4)   Lauri Hassi                      OriP                      1.55,36           
5)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   1.55,66           
6)   Konsta Hämäläinen                JoeK                      1.57,62           
7)   Niklas Heikkilä                  KuUS                      1.57,85           
8)   Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  1.58,61           
9)   Severi Kymäläinen                TampPy                    2.08,88           
10)  Jukka Kaukola                    KuRe                      2.14,84           

Loppukilpailu erä 1
1)   Severi Kymäläinen                TampPy                    2.08,88           
2)   Jukka Kaukola                    KuRe                      2.14,84           

Loppukilpailu erä 2
1)   Joonas Rinne                     SaarijPu                  1.51,28           
2)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  1.55,09           
3)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.55,25           
4)   Lauri Hassi                      OriP                      1.55,36           
5)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   1.55,66           
6)   Konsta Hämäläinen                JoeK                      1.57,62           
7)   Niklas Heikkilä                  KuUS                      1.57,85           
8)   Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  1.58,61           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Nathalie Blomqvist               IKFalken                  2.11,90           
2)   Viola Westling                   TuUL                      2.12,48           
3)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  2.12,69           
4)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 2.14,40           
5)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  2.16,33           
6)   Riina Heikkonen                  LappUM                    2.16,93           
7)   Veera Mensonen                   MngM                      2.21,14           
8)   Ninni Löf                        KalJ                      2.24,63           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Eero Saleva                      HKV                       8.20,72           
2)   Samu Mikkonen                    JoeK                      8.24,08           
3)   Samuli Hussa                     LimNM                     8.26,79           
4)   Miika Tenhunen                   NivU                      8.27,24           
5)   Antti Ihamäki                    AlaA                      8.27,87           
6)   Alexi Ruokamo                    JyväskKU                  8.54,35           
7)   Jussi Eskola                     JyväskKU                  8.58,17           
8)   Roope Koskinen                   JyväskKU                  8.59,77           
9)   Oskari Kangasniemi               IkaalU                    9.02,58           
10)  Väinö Klemola                    KuopRei                   9.09,79           
11)  Antton Koivisto                  KU58                      10.03,80          
     Jiri Karjalainen                 JoeK                      DNF               


N 3000m
Loppukilpailu
1)   Krista Lindholm                  PudasjU                   10.23,91          
2)   Katri Gauriloff                  KeskiUYU                  10.24,92          
3)   Oona-Mari Hakulinen              JyväskKU                  10.32,40          
4)   Satu Rautiainen                  ÄänU                      10.38,68          
5)   Karoliina Ukskoski               PerK                      10.39,20          
6)   Miia Niittynen                   LeKi                      10.39,33          
7)   Tiina Alhonen                    VaajKuo                   10.42,90          
8)   Kiia Paavola                     JyväskKU                  11.21,16          
9)   Mari Hyyppä                      JyväskKU                  11.33,81          


M 60m aidat 1. juoksu
Loppukilpailu
1)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  7,94              
2)   Juuso Hassi                      OriP                      8,43              
3)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  8,65              


N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      8,15              
2)   Julia Enarvi                     JyväskKU                  8,49              
3)   Jessica Kähärä                   MiKV                      8,62              
4)   Niina Karttunen                  SavR                      8,66              
5)   Essi Vehmaa                      LappUM                    8,78              
6)   Neea Käyhkö                      SavR                      8,85              
7)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,86              
8)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    8,89              
9)   Janika Pulkkinen                 SavR                      8,97              

1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      8,15              
2)   Julia Enarvi                     JyväskKU                  8,49              
3)   Jessica Kähärä                   MiKV                      8,62              
4)   Niina Karttunen                  SavR                      8,66              
5)   Essi Vehmaa                      LappUM                    8,78              
6)   Neea Käyhkö                      SavR                      8,85              
7)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,86              
8)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    8,89              
9)   Janika Pulkkinen                 SavR                      8,97              


Alkuerät erä 1
1)   Matilda Bogdanoff                HIFK                      8,14Q             
2)   Jessica Kähärä                   MiKV                      8,68Q             
3)   Niina Karttunen                  SavR                      8,79Q             
4)   Neea Käyhkö                      SavR                      8,94q             
5)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    8,99q             
6)   Jenni Eloranta                   VihV                      9,65              
7)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  9,70              

Alkuerät erä 2
1)   Julia Enarvi                     JyväskKU                  8,47Q             
2)   Essi Vehmaa                      LappUM                    8,79Q             
3)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,88Q             
4)   Janika Pulkkinen                 SavR                      8,95q             
5)   Veera Möttönen                   RaaV                      9,11              
6)   Suvi-Tuuli Saarnio               JKU                       10,66             
     Janette Rinne                    HKV                       DNS               


M 60m aidat 2. juoksu
Loppukilpailu
1)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  7,91              
2)   Juuso Hassi                      OriP                      8,37              
3)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  8,61              


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Daniel Kosonen                   TampPy                    215               
     197    207    211    215    
     o      o      o      o      

2)   Arttu Mattila                    ÄänekU                    207               
     202    207    211    
     o      o      xxx    

3)   Matias Mustonen                  LeKi                      202               
     182    192    197    202    207    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Valtteri Välimäki                UudKK                     197               
     187    192    197    202    
     xo     o      xo     xxx    

5)   Valtteri Mattila                 ÄänekU                    192               
     187    192    197    
     o      o      xxx    

6)   Aleksi Klemola                   UllK                      187               
     187    192    
     o      xxx    


N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    382               
     382    402    
     o      xxx    

2)   Pinja Koivumäki                  LauttLu                   372               
     352    362    372    382    
     o      o      xxo    xxx    


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Roosa Määttälä                   KokkVei                   6,31              
     6,01   6,08   6,08   6,01   5,91   6,31   
                                               

2)   Sini Sanaslahti                  KaiV                      6,10              
     5,89   6,08   6,05   5,99   6,10   x      
                                               

3)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     6,05              
     x      x      5,76   6,01   6,05   x      
                                               

4)   Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  6,03              
     6,03   5,85   5,97   5,96   5,89   x      
                                               

5)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  5,95              
     5,72   x      5,81   5,83   5,87   5,95   
                                               

6)   Neea Käyhkö                      SavR                      5,88              
     5,75   5,88   x      5,84   x      x      
                                               

7)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  5,53              
     5,46   5,32   5,53   -      5,29   5,52   
                                               

8)   Aino Tapio                       IFSibboV                  5,47              
     5,41   x      x      5,47   x      x      
                                               

9)   Jonna Peritalo                   EvijU                     5,40              
     5,15   x      5,40   
                          

10)  Katja Kangas                     PohjKoi                   5,37              
     5,27   5,37   5,23   
                          

11)  Gia Reinholm                     JyväskKU                  5,34              
     x      x      5,34   
                          

12)  Petra Kallionpää                 JanJa                     5,32              
     x      x      5,32   
                          

13)  Pinja Hirvilahti                 JyväskKU                  5,17              
     x      5,17   x      
                          


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Simo Lipsanen                    LappUM                    16,40             
     x      x      x      16,40  x      x      
                                               

2)   Veikko Nugraha                   EspTa                     15,62             
     x      14,79  15,17  15,62  x      15,50  
                                               

3)   Arttu Tyystjärvi                 LUM                       15,49             
     15,24  x      15,42  15,49  15,43  15,35  
                                               

4)   Iikka Alingue                    JanJa                     15,47             
     15,02  15,01  x      15,47  x      14,85  
                                               

5)   Antti Tiekso                     TurWei                    14,95             
     14,62  14,72  14,90  14,95  x      14,93  
                                               

6)   Aapo Karvinen                    VammsVoi                  14,65             
     14,65  x      14,26  14,46  14,50  14,54  
                                               

7)   Daniel Ofosu                     TurWei                    14,38             
     x      x      x      14,38  x      x      
                                               

     Daniel Sjölind                   IFÅs                      NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               


N Kuula
Loppukilpailu
1)   Elli Hiltunen                    VarkKV                    8,55              
     x      7,93   8,20   8,41   8,35   8,55   


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  133               
     100    105    109    112    115    118    121    124    127    130    133    136    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  127               
     115    118    121    124    127    130    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  115               
     95     100    105    109    112    115    118    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  115               
     100    105    109    112    115    118    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

5)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    112               
     100    105    109    112    115    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Roope Jalasaho                   JKU                       112               
     95     100    105    109    112    115    
     o      xo     o      xo     xo     xxx    

7)   Eero Ojala                       SeSU                      112               
     95     100    105    109    112    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  112               
     95     100    105    109    112    115    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

9)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  112               
     90     95     100    105    109    112    115    
     o      xo     xo     o      xo     xxo    xxx    

10)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  109               
     85     90     95     100    105    109    112    
     o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  121               
     90     95     100    105    109    112    115    118    121    124    
     o      o      o      xo     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Iida Tamminen                    KaiV                      118               
     95     100    105    109    112    115    118    121    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Kaisa Tonteri                    JyväskKU                  112               
     80     85     90     95     100    105    109    112    115    
     o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

4)   Silja Nyholm                     ÄänU                      100               
     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxx    


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,43              
     8,36   9,43   7,58   8,31   

2)   Tino Hirsiaho                    PetP                      8,49              
     7,59   8,49   8,43   7,91   

3)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    6,77              
     x      6,77   6,56   6,40   

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  6,39              
     6,02   5,80   6,17   6,39   

5)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  6,36              
     6,36   6,12   5,86   5,81   

6)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,16              
     5,57   5,64   5,80   6,16   

7)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  5,84              
     5,28   4,93   5,34   5,84   

8)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  5,46              
     5,46   x      4,71   4,95   

9)   Amos Gummerus                    KeskiUYU                  5,30              
     4,60   4,78   5,30   4,95   

10)  Samuli Kihlman                   JyväskKU                  4,72              
     4,21   4,36   4,72   4,52   

11)  Veikko Alonen                    JyväskKU                  4,19              
     4,07   4,01   3,70   4,19   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  7,37              
     6,96   6,25   6,89   7,37   

2)   Iida Tamminen                    KaiV                      6,14              
     5,63   5,94   6,14   5,90   

3)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  5,19              
     4,50   5,19   4,53   4,75   x      

4)   Anni Sahindal                    JKU                       3,57              
     2,85   x      3,06   2,89   3,57                                           


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  10,33             
2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  10,36             
3)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  10,60             
4)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  10,62             
5)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  11,04             
6)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  11,11             
7)   Samuel Ruohonen                  TampU                     11,17             


T13 60m aidat
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  10,05             
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  10,42             
3)   Celina Salonen                   LahA                      10,59             
4)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  10,71             
5)   Nelli Flyktman                   KaiV                      10,97             
6)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    10,97             
7)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    11,35             
8)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     11,52             
9)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  13,30             
10)  Maija Santanen                   JanJa                     13,56             

Loppukilpailu erä 1
1)   Nelli Flyktman                   KaiV                      10,97             
2)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    10,97             
3)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     11,52             
4)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  13,30             
5)   Maija Santanen                   JanJa                     13,56             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  10,05             
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  10,42             
3)   Celina Salonen                   LahA                      10,59             
4)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  10,71             
5)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    11,35             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Samuel Ruohonen                  TampU                     144               
     125    130    134    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

1)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  144               
     120    125    130    134    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  134               
     115    120    125    130    134    138    
     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  134               
     120    125    130    134    138    
     xo     o      o      xo     xxx    

5)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  134               
     120    125    130    134    138    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  130               
     110    115    120    125    130    134    
     o      o      xo     o      o      xxx    

7)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    130               
     110    115    120    125    130    134    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Verne Torikka                    JyväskKU                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

9)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      xo     xxx    


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  10,03             
     10,03  9,69   9,66   9,39   
                                 

2)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,69              
     9,14   9,69   8,73   9,32   
                                 

3)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,67              
     9,56   9,54   9,67   9,64   
                                 

4)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  9,06              
     8,92   8,79   9,06   8,93   
                                 

5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  8,69              
     x      x      8,69   8,69   
                                 

6)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  8,60              
     8,27   8,60   8,35   8,56   
                                 

7)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  8,31              
     7,99   7,99   7,95   8,31   
                                 

8)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  8,26              
     8,24   8,26   7,94   7,56   
                                 

9)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    8,20              
     7,72   7,71   8,06   8,20   
                                                                    


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,36              
     8,88   8,99   9,36   9,02   
                                 

2)   Celina Salonen                   LahA                      9,32              
     9,32   9,21   8,90   9,27   
                                 

3)   Nelli Flyktman                   KaiV                      9,06              
     9,06   8,71   8,44   8,51   
                                 

4)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,81              
     8,81   8,59   8,81   8,69   
                                 

5)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     8,72              
     7,94   x      8,72   8,35   
                                 

6)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  8,70              
     8,43   8,70   8,39   8,50   
                                 

7)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    8,69              
     x      8,57   8,69   x      
                                 

8)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    8,65              
     8,62   8,53   8,48   8,65   
                                 

9)   Maija Santanen                   JanJa                     8,24              
     x      x      8,24   8,01   
                                 

10)  Eeva Alonen                      JyväskKU                  8,16              
     8,05   8,16   7,99   7,89   
                                 

11)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    8,11              
     8,11   8,07   x      x      
                                 

12)  Olivia Fagerholm                 JouP                      7,99              
     7,99   7,97   7,78   7,85   
                                 


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Rasmus Vehmaa                    LappUM                    8,60              
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,68              
     Niklas Piirainen                 TampPy                    DNS               
     Oliver Koskinen                  JyväskKU                  DNS               


T15 60m aidat
1)   Tytti Vilpakka                   LaVi                      9,36              
2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,82              
3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  10,20             
4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,42             
5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,45             
6)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  10,54             
7)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    10,70             
8)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,75             
9)   Moona Heikkinen                  JKU                       10,79             
10)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  11,05             
     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  DNS               
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,82              
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,45             
3)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  10,54             
4)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,75             
5)   Moona Heikkinen                  JKU                       10,79             

Loppukilpailu erä 2
1)   Tytti Vilpakka                   LaVi                      9,36              
2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  10,20             
3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,42             
4)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    10,70             
5)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  11,05             
     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  DNS               
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNS               


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eemil Kulmala                    VehmU                     160               
     150    153    157    160    163    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Lauri Liljavirta                 JyväskKU                  150               
     130    141    147    150    153    
     o      o      xo     xo     xxx    

3)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  144               
     125    130    134    138    141    144    147    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Lauri Liljavirta                 JyväskKU                  12,05             
     11,37  11,82  12,05  11,69  
                                 

2)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  9,02              
     8,81   9,02   x      x      
                                                                   

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,90             
     10,66  10,62  10,61  10,90  
                                 

2)   Noora Salmi                      JyväskKU                  10,76             
     10,38  10,40  10,56  10,76  
                                 

3)   Kerttu Rantakangas               KaiV                      10,34             
     10,27  10,02  10,34  10,23  
                                 

4)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    10,23             
     10,14  1,00   9,90   10,23  
                                 

5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,85              
     9,85   9,68   9,82   x      
                                 

6)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,70              
     9,70   9,68   9,45   9,49   
                                 

7)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  9,66              
     9,66   9,33   9,34   9,50   
                                 

8)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  9,62              
     9,62   9,02   9,60   x      
                                 

9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,47              
     9,22   9,28   9,47   9,10   
                                 

10)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,32              
     9,27   9,32   x      9,02   
                                 

11)  Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,21              
     9,08   9,05   8,85   9,21   
                                 

12)  Iita Kononen                     ÄänekU                    9,11              
     8,96   8,63   9,11   8,81   
                                 

M17 300m
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   36,69             
2)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  36,71             
3)   Lassi Hakonen                    JKU                       38,80             
4)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  39,68             


N17 300m
1)   Aada Määttälä                    TolU                      41,83             
2)   Eerika Koivuniemi                KauhWi                    41,99             
3)   Veera Kauhanen                   JoeK                      43,12             
4)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 44,65             
5)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  45,62             
6)   Sanni Suhonen                    EspTa                     47,00             
7)   Oona Monthan                     SaarijPu                  51,89             

Loppukilpailu erä 1
1)   Veera Kauhanen                   JoeK                      43,12             
2)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  45,62             
3)   Sanni Suhonen                    EspTa                     47,00             
4)   Oona Monthan                     SaarijPu                  51,89             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Määttälä                    TolU                      41,83             
2)   Eerika Koivuniemi                KauhWi                    41,99             
3)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 44,65             


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     2.02,92           
2)   Onni Huovinen                    JoeK                      2.06,63           
3)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  2.22,16           


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Henna Eineluoto                  LappUM                    2.23,92           
2)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   2.25,19           
3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  2.25,83           
4)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    2.28,43           
5)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 2.28,68           
6)   Celina Salonen                   LahA                      2.35,59           


M17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  8,53              
2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,68              
3)   Teemu Laurikainen                OriP                      9,38              


N17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  8,54              
2)   Meeri Elomaa                     SeSU                      9,16              
3)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  9,32              
4)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,43              
5)   Saana Peura                      TerT                      9,54              
     Peppi-Rosa Penttinen             JoeK                      DNF               


M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   177               
     172    177    182    
     xo     o      xxx    

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  177               
     157    162    167    172    177    182    
     o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Teemu Laurikainen                OriP                      177               
     157    162    167    172    177    182    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Aku Kulju                        JKU                       172               
     157    162    167    172    177    
     o      o      o      xo     xxx                                         



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    352               
     312    322    332    342    352    362    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  342               
     312    322    332    342    352    
     xxo    o      o      o      xxx    

3)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  342               
     312    322    332    342    352    
     xxo    o      o      xo     xxx    

4)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      322               
     282    292    302    312    322    332    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Tessa Moisio                     KaiV                      302               
     272    282    292    302    312    
     o      xo     xo     xo     xxx    

6)   Ilona Järvenpää                  KeuK                      292               
     272    282    292    302    
     o      xo     xxo    xxx    

7)   Fanny Ojala                      SeSU                      282               
     252    262    272    282    292    
     o      xxo    o      xxo    xxx    


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  5,61              
     5,25   5,28   5,28   4,98   5,38   5,61   
                                               

2)   Meeri Elomaa                     SeSU                      5,60              
     x      5,44   5,54   5,43   5,55   5,60   
                                               

3)   Saana Peura                      TerT                      5,42              
     5,26   5,25   5,42   5,32   5,31   5,26   
                                               

4)   Minttu Eskelinen                 IisVi                     5,35              
     5,22   5,10   x      5,05   5,35   x      
                                               

5)   Olivia Asikainen                 KaiV                      5,32              
     4,98   5,32   5,18   5,20   5,21   5,16   
                                               

6)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  5,28              
     4,91   5,26   5,10   x      x      5,28   
                                               

7)   Sonja Jääskeläinen               KstK                      5,06              
     4,72   4,86   4,63   4,90   5,01   5,06   
                                               

8)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  4,80              
     4,80   4,68   4,29   4,65   4,63   4,79   
                                               

9)   Netta Kallio                     PylkönmY                  4,79              
     x      4,55   4,79   
                          

10)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     4,77              
     4,59   4,58   4,77   
                          

11)  Emilia Malinen                   PylkönmY                  4,70              
     4,39   4,49   4,70   
                          

12)  Lotta Perkiö                     SaarijPu                  4,62              
     4,62   x      4,22   
                          

13)  Minea Vertala                    JyväskKU                  4,57              
     x      4,57   4,44   
                          

14)  Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  4,54              
     x      4,46   4,54   
                          

15)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,49              
     4,44   4,49   4,29   
                          

16)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  4,21              
     4,21   4,15   4,01   
                          

17)  Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  4,13              
     x      4,13   4,10   
                          

18)  Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  4,05              
     4,05   3,90   3,80   
                                                                 


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Otto Peltokangas                 TolU                      12,93             
     12,72  x      12,93  11,39  12,67  11,50  
                                                                                    

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Räsänen                    ViiV                      13,69             
     x      13,26  13,32  x      13,33  13,69  

2)   Gita Reinholm                    KrhK                      12,40             
     12,13  12,40  x      11,92  x      11,74  

3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  11,96             
     11,96  9,73   9,36   9,95   10,02  10,42  

4)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  10,58             
     10,58  x      x      10,44  x      9,41   

5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,81              
     9,80   9,48   9,21   9,81   x      x      

6)   Ronja Harju                      JyväskKU                  8,50              
     x      8,43   7,00   8,50   8,35   8,15                                     



M19 800m
Loppukilpailu
1)   Onni Ikonen                      HanH                      2.07,74           


N19 800m
Loppukilpailu
1)   Pinja Koivisto                   KauhWi                    2.27,73           
2)   Aada Miskala                     MiKV                      2.29,97           



M19 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      8,66              


N19 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Noora Tiainen                    LappUM                    9,27              
2)   Vilma Mäki                       AlaU                      9,28              


M19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heikki Vuorinen                  ÄänekU                    187               
     177    182    187    192    
     o      o      o      xxx    

2)   Marcus Kytölä                    NurmijYU                  187               
     177    182    187    192    
     o      o      xxo    xxx    


N19 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Oosa Siukonen                    JyväskKU                  332               
     312    322    332    342    
     o      o      xo     xxx    



N19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  5,72              
     5,67   5,66   x      5,72   5,72   x      
                                               

2)   Maria Peura                      TerT                      5,66              
     x      5,50   x      5,24   x      5,66   
                                               

3)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  5,53              
     5,34   5,53   x      5,38   x      5,45   
                                               

4)   Essi Vehmaa                      LappUM                    5,40              
     -      5,39   x      5,24   5,36   5,40   
                                               

5)   Noora Tiainen                    LappUM                    5,06              
     x      5,04   4,96   5,06   x      4,87   
                                               

6)   Riina Heikkonen                  LappUM                    5,03              
     5,03   4,80   4,85   4,74   5,01   5,03   
                                               

7)   Veera Vastamäki                  MulJ                      4,59              
     x      4,40   3,87   4,59   x      4,31   
                                               

8)   Eveliina Malinen                 JyväskKU                  4,23              
     4,23   4,21   4,23   4,16   3,90   4,14   
                                               

M19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  14,35             
     x      14,35  -      -      -      -      
                                               

2)   Luukas Saari                     JyväskKU                  13,11             
     x      13,11  x      x      x      13,04  
                                               


N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aada Koppeli                     JyväskKU                  12,38             
     11,54  12,38  11,52  x      11,86  x      



M30+ 200m
Loppukilpailu
1)   Jussi Joukainen                  JyväskKU                  24,53             
2)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  26,59             
3)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  28,38             
4)   Reijo Vauhkonen                  MuurY                     28,81             


N30+ 200m
1)   Johanna Herlevi-Saarukka         JyväskKU                  27,82             
2)   Reetta Tenhu                     JyväskKU                  28,07             
3)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  29,23             
4)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  30,36             
5)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  31,24             
6)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  32,22             
7)   Anna Lee                         JKU                       32,25             
8)   Jaana Saarinen                   JyväskKU                  34,77             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  29,23             
2)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  31,24             
3)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  32,22             
4)   Jaana Saarinen                   JyväskKU                  34,77             

Loppukilpailu erä 2
1)   Johanna Herlevi-Saarukka         JyväskKU                  27,82             
2)   Reetta Tenhu                     JyväskKU                  28,07             
3)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  30,36             
4)   Anna Lee                         JKU                       32,25             


M30+ 800m
Loppukilpailu
1)   Jukka Eskelinen                  VaajKuo                   2.28,52           
2)   Seppo Puttonen                   VaajKuo                   2.29,70           
3)   Harri Hokkanen                   HippMK                    2.33,35           
4)   Harri Paananen                   JKU                       3.04,38           


N30+ 800m
Loppukilpailu
1)   Heini Rytkönen                   JyväskKU                  2.45,56           
2)   Anu Pietiläinen                  ÄänekU                    2.50,48           
3)   Niina Akgün                      VaajKuo                   2.50,96           
4)   Katrin Viinikainen               VaajKuo                   3.05,61           


N40 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  10,42             
2)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  11,33             


N45 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  11,16             


N50 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  9,84              
2)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  11,09