Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
15.02. klo 12:00 Ystävyyskisat Tulokset (päivitetty: 16:45 15.02.2020)
Ystävyyskisat
Alatornion Pirkat
15.02.2020

P9 60m
Loppukilpailu
1)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  10,36             


T9 60m
Loppukilpailu
1)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      10,52             
2)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  10,54             
3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   11,19             
4)   Stella Tuisku                                              13,21             
     Mimosa Törmä                     AlaP                      DNS               


P9 150m
Loppukilpailu
1)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  25,88             


T9 150m
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  26,29             
2)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      26,46             
3)   Emma Raappana                    AlaP                      30,39             


P9 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  9,69              
2)   Topias Pyhäjärvi                                           11,54             


T9 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  9,60              
2)   Elle Pyhäjärvi                   PohK                      14,87             


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  3,23              
     3,04   2,82   3,01   3,23   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  2,94              
     2,86   2,94   2,92   2,90   
                                 

2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,77              
     2,65   2,75   2,74   2,77   
                                 

3)   Selma Bojang                     VeitsilKV                 2,77              
     2,77   2,63   2,56   2,75   
                                 

4)   Emma Raappana                    AlaP                      2,62              
     2,62   2,39   2,50   2,51   
                                 

5)   Stella Tuisku                                              1,95              
     1,85   x      1,78   1,95   
                                 

     Mimosa Törmä                     AlaP                      DNS               


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Jesse Hiltunen                   PohK                      9,53              
2)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,77              
     Henrik Kulju                     AlaP                      DNS               


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Janna Juujärvi                   LapL                      9,85              
2)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     9,96              
3)   Moa Josefsson                                              10,84             
4)   Elsa Bodlund                                               10,98             
     Lotta Saloniemi                  AlaP                      DNS               
     Teresa Törmä                     AlaP                      DNS               



T11 150m
Loppukilpailu
1)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     24,19             
2)   Janna Juujärvi                   LapL                      24,53             
     Lotta Saloniemi                  AlaP                      DNS               


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlaP                      1.55,73           


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     2.22,43           
2)   Elsa Bodlund                                               2.31,31           


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Jesse Hiltunen                   PohK                      11,30             



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jesse Hiltunen                   PohK                      3,82              
     x      3,81   3,74   3,82   
                                 

     Juho Daavittila                  PohjKoi                   NM                
     x      x      x      x      
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3,53              
     3,38   3,47   3,41   3,53   
                                 

2)   Janna Juujärvi                   LapL                      3,51              
     3,51   x      x      x      
                                 

3)   Elsa Bodlund                                               3,22              
     x      3,21   3,22   3,19   
                                 

4)   Moa Josefsson                                              3,10              
     3,10   2,65   2,91   x      
                                 

     Lotta Saloniemi                  AlaP                      DNS               
     Teresa Törmä                     AlaP                      DNS               


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Santeri Kramsu                   AlaP                      9,32              


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Märtha Huovila                                             9,17              
2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,29              
3)   Esta Kauler                      LiNM                      10,48             


T13 200m
Loppukilpailu
1)   Märtha Huovila                                             30,89             
2)   Esta Kauler                      LiNM                      38,10             


P13 800m
Loppukilpailu
     Erik Kulju                       AlaP                      DNS               


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Märtha Huovila                                             2.45,77           
     Saara Kulju                      AlaP                      DNS               


P13 60m aidat

T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   11,01             
2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   11,74             
     Sointu Oinas                     PohjKoi                   DNS               


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   140               
     120    125    130    135    140    142    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Felicia Bojang                   VeitsilKV                 125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Santeri Kramsu                   AlaP                      3,96              
     3,96   x      x      3,90   3,74   3,58   
                                               



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,50              
     4,43   4,23   4,25   4,19   4,09   4,50   
                                               

2)   Esta Kauler                      LiNM                      3,15              
     3,14   2,99   3,15   x      x      x      
                                               

     Sointu Oinas                     PohjKoi                   DNS               


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,87              
2)   Nea Salo                         VeKV                      8,95              



T15 200m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   29,07             
2)   Nea Salo                         VeKV                      29,64             


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Frida Kilpiäinen                 VeitsilKV                 2.46,87           



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,64              
     4,51   4,45   4,60   4,64   4,38   4,53   
                                               

2)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,48              
     4,31   x      4,34   4,17   4,48   4,16   
                                               



M17 60m
Loppukilpailu
1)   Abdihamiid Nur                                             7,88              
2)   Elias Saeiif Ennasser                                      8,00              


M17 200m
Loppukilpailu
1)   Abdihamiid Nur                                             25,91             
2)   Elias Saeiif Ennasser                                      26,94             



M17 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Abdihamiid Nur                                             10,19             


M19 200m
Loppukilpailu
1)   Yonas Mehari                                               27,41             


M19 800m
Loppukilpailu
1)   Yonas Mehari                                               2.29,96           


M40 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Tero Valta                                                 9,90              


M55 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Juha Valta                                                 10,15