Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.11. klo 11:00 Avoimet hallikisat Tulokset (päivitetty: 20:17 16.11.2019)
P9 40m
1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,48              
2)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,65              
3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,74              
4)   Rasmus Majuri                    KiuK                      7,12              
5)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,14              
6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,14              
7)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   7,17              
8)   Adam Fawaz                       PorinYU                   7,33              
9)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   7,39              
10)  Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,44              
11)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,51              
12)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   7,57              
13)  Vilho Grönman                    PoYU                      7,65              
14)  Frans Olbert                     PoYU                      7,72              
15)  Ilmari Paasikas                  KiuK                      7,85              
16)  Topias Inkovaara                 AhlU                      7,87              
17)  Eetu Lindeblad                   AhlU                      7,88              
18)  Horia Chirciu                    PorinYU                   8,27              
19)  Olli Nummi                       AhlU                      8,32              
20)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   8,45              
     Aleksi Salmi                     PoYU                      DNS               
     Joonatan Renfors                 NoormNo                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,74              
2)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,44              
3)   Topias Inkovaara                 AhlU                      7,87              
4)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   8,45              

Loppukilpailu erä 2
1)   Rasmus Majuri                    KiuK                      7,12              
2)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,14              
3)   Vilho Grönman                    PoYU                      7,65              
4)   Frans Olbert                     PoYU                      7,72              
     Aleksi Salmi                     PoYU                      DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   7,39              
2)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,51              
3)   Horia Chirciu                    PorinYU                   8,27              
     Joonatan Renfors                 NoormNo                   DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,48              
2)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,14              
3)   Juhani Reunamo                   PorinYU                   7,57              
4)   Eetu Lindeblad                   AhlU                      7,88              

Loppukilpailu erä 5
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,65              
2)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   7,17              
3)   Adam Fawaz                       PorinYU                   7,33              
4)   Ilmari Paasikas                  KiuK                      7,85              
5)   Olli Nummi                       AhlU                      8,32              

T9 40m
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,97              
2)   Iina Kause                       PorinYU                   6,97              
3)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     6,98              
4)   Niina Paasikas                   KiuK                      7,03              
5)   Emma Vaahtio                     UlvST                     7,07              
6)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  7,11              
7)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  7,19              
8)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,25              
9)   Liinu Niemelä                    PorT                      7,41              
10)  Mila Luukkala                    PorinTa                   7,46              
11)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   7,56              
12)  Senni Sarpela                    PorinYU                   7,61              
13)  Viivi Ritola                     NoormNo                   7,67              
14)  Angelina Chudova                 PorinYU                   7,69              
15)  Ella Ritala                      PorinYU                   7,80              
16)  Mette Selivaara                  NoormNo                   7,80              
17)  Lotta Hytti                      PorinYU                   7,87              
18)  Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    7,87              
19)  Anette Nelimarkka                UlvST                     7,94              
20)  Miia Kallio                      NoormNo                   7,97              
21)  Minttu Huhtala                   NoormNo                   7,97              
22)  Maija Tammisto                   AhlU                      8,12              
23)  Oona Selivaara                   AhlU                      8,59              

Loppukilpailu erä 1
1)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  7,19              
2)   Mila Luukkala                    PorinTa                   7,46              
3)   Mette Selivaara                  NoormNo                   7,80              
4)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   7,97              

Loppukilpailu erä 2
1)   Emma Vaahtio                     UlvST                     7,07              
2)   Liinu Niemelä                    PorT                      7,41              
3)   Ella Ritala                      PoYU                      7,80              
4)   Maija Tammisto                   AhlU                      8,12              
5)   Oona Selivaara                   AhlU                      8,59              

Loppukilpailu erä 3
1)   Iina Kause                       PorinYU                   6,97              
2)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     6,98              
3)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   7,56              
4)   Miia Kallio                      NoormNo                   7,97              

Loppukilpailu erä 4
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,97              
2)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  7,11              
3)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,25              
4)   Senni Sarpela                    PorinYU                   7,61              
5)   Angelina Chudova                 PorinYU                   7,69              

Loppukilpailu erä 5
1)   Niina Paasikas                   KiuK                      7,03              
2)   Viivi Ritola                     NoormNo                   7,67              
3)   Lotta Hytti                      PorinYU                   7,87              
4)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    7,87              
5)   Anette Nelimarkka                UlvST                     7,94              

P9 600m
Loppukilpailu
1)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   2.06,21           
2)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   2.11,80           
3)   Samu Sivunen                     PorinYU                   2.34,04           
4)   Frans Olbert                     PoYU                      2.39,01           
5)   Eetu Lindeblad                   AhlU                      2.43,30           
6)   Olli Nummi                       AhlU                      2.44,42           
7)   Topias Inkovaara                 AhlU                      2.55,39           
8)   Horia Chirciu                    PorinYU                   4.51,79           
     Aleksi Salmi                     PoYU                      DNS               
     Joonatan Renfors                 NoormNo                   DNS               

T9 600m
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   1.59,97           
2)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     2.05,20           
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   2.09,26           
4)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  2.13,86           
5)   Niina Paasikas                   KiuK                      2.15,09           
6)   Viivi Ritola                     NoormNo                   2.15,95           
7)   Ilona Rantala                    NakkVire                  2.16,14           
8)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   2.18,06           
9)   Emma Vaahtio                     UlvST                     2.23,55           
10)  Mila Luukkala                    PorinTa                   2.23,59           
11)  Miia Kallio                      NoormNo                   2.25,13           
12)  Senni Sarpela                    PorinYU                   2.32,10           
13)  Lotta Hytti                      PorinYU                   2.36,77           
14)  Oona Selivaara                   AhlU                      2.41,97           
15)  Maija Tammisto                   AhlU                      2.47,30           

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Suokko                     LapVi                     4,11              
     4,09   4,11   4,07   3,07   3,97   4,10   
                                               
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   4,07              
     3,93   3,85   3,92   3,73   4,05   4,07   
                                               
3)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3,91              
     3,91   3,90   x      x      x      x      
                                               
4)   Rasmus Majuri                    KiuK                      3,72              
     3,72   3,52   3,62   3,35   3,55   3,41   
                                               
5)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,53              
     3,41   3,35   x      3,44   3,37   3,53   
                                               
6)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3,44              
     3,37   3,43   3,44   3,44   x      3,43   
                                               
7)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   3,39              
     3,39   3,17   3,28   3,20   3,24   3,21   
                                               
8)   Adam Fawaz                       PorinYU                   3,36              
     3,33   3,24   3,10   3,36   3,35   3,28   
                                               
9)   Niilo Kartano                    UlvST                     3,25              
     3,23   3,09   3,25   
                          
10)  Niilo Pakkanen                   PorinYU                   3,18              
     3,18   3,17   3,05   
                          
11)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  3,10              
     3,10   2,97   2,91   
                          
12)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   3,07              
     2,77   2,98   3,07   
                          
13)  Vilho Grönman                    PoYU                      2,99              
     2,99   2,67   2,51   
                          
14)  Frans Olbert                     PoYU                      2,93              
     2,93   2,90   2,81   
                          
15)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   2,75              
     2,75   2,65   2,60   
                          
16)  Ilmari Paasikas                  KiuK                      2,55              
     x      2,55   2,45   
                          
17)  Horia Chirciu                    PorinYU                   2,43              
     2,43   2,02   2,11   
                          
18)  Samu Sivunen                     PorinYU                   2,36              
     2,36   2,25   2,25   
                          
     Aleksi Salmi                     PoYU                      DNS               
     Joonatan Renfors                 NoormNo                   DNS               

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   21,76             
     17,85  19,50  20,66  18,90  19,34  21,76  

2)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   20,12             
     15,93  18,62  18,41  x      20,12  18,57  

3)   Iina Kause                       PorinYU                   18,63             
     16,72  16,55  17,00  17,21  18,63  17,18  

4)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   18,49             
     17,02  x      18,31  17,93  18,49  18,40  

5)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  16,38             
     13,51  16,38  14,27  12,40  15,75  13,39  

6)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    16,27             
     14,92  16,27  14,38  14,95  13,96  15,42  

7)   Niina Paasikas                   KiuK                      12,57             
     11,24  12,07  10,43  11,68  10,39  12,57  

8)   Miia Kallio                      NoormNo                   11,75             
     9,32   7,80   11,75  9,96   11,68  11,52  

9)   Emma Vaahtio                     UlvST                     10,08             
     10,08  9,00   8,67   

10)  Ilona Rantala                    NakkVire                  9,48              
     9,48   9,38   8,65   

11)  Lotta Hytti                      PorinYU                   7,40              
     6,33   x      7,40   

12)  Viivi Ritola                     NoormNo                   6,50              
     4,90   5,86   6,50   

13)  Angelina Chudova                 PorinYU                   2,94              
     x      2,94   2,94   

P11 60m
1)   Måns Selivaara                   NoormNo                   9,18              
2)   Einari Kaipiainen                UlvST                     9,27              
3)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,27              
4)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,32              
5)   Einari Reunamo                   PorinYU                   9,53              
6)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  9,53              
7)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,68              
8)   Santeri Rustari                  PorinYU                   9,92              
9)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,01             
10)  Tomas Timonen                    KangU                     10,05             
11)  Onni Mäkelä                      UlvST                     10,08             
12)  Aapo Nordman                     AhlU                      10,16             
13)  Aapo Mäkelä                      UlvST                     10,53             

Loppukilpailu erä 1
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  9,53              
2)   Onni Mäkelä                      UlvST                     10,08             
3)   Aapo Nordman                     AhlU                      10,16             
4)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     10,53             

Loppukilpailu erä 2
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     9,27              
2)   Einari Reunamo                   PorinYU                   9,53              
3)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,68              
4)   Santeri Rustari                  PorinYU                   9,92              
5)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,01             

Loppukilpailu erä 3
1)   Måns Selivaara                   NoormNo                   9,18              
2)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,27              
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,32              
4)   Tomas Timonen                    KangU                     10,05             

T11 60m
1)   Neea Keso                        TampPy                    9,01              
2)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,01              
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,16              
4)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,43              
5)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,53              
6)   Iina Poussu                      NoormNo                   9,68              
7)   Piitu Tourunen                   LahA                      9,69              
8)   Elea Nieminen                    NakkVire                  9,81              
9)   Netta Nummi                      KiuK                      9,86              
10)  Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,87              
11)  Matleena Peltomäki               PorinYU                   9,91              
12)  Venla Saari                      KiukKi                    10,07             
13)  Janni Majuri                     KiuK                      10,07             
14)  Ella Selivaara                   AhlU                      10,17             
15)  Maija Wallenius                  KiuK                      10,23             
16)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,66             
17)  Emma Lindfors                    NoormNo                   10,78             
18)  Kiira Broman                     PorinYU                   10,82             
19)  Enni Hjelt                       PorinYU                   11,01             
20)  Emma Selivaara                   AhlU                      11,30             
21)  Venla Pänkälä                    AhlU                      11,69             

Loppukilpailu erä 1
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,01              
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  9,81              
3)   Venla Saari                      KiukKi                    10,07             
4)   Janni Majuri                     KiuK                      10,07             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   9,68              
2)   Piitu Tourunen                   LahA                      9,69              
3)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   9,91              
4)   Kiira Broman                     PorinYU                   10,82             
5)   Enni Hjelt                       PorinYU                   11,01             

Loppukilpailu erä 3
1)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,16              
2)   Netta Nummi                      KiuK                      9,86              
3)   Ella Selivaara                   AhlU                      10,17             
4)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,66             

Loppukilpailu erä 4
1)   Neea Keso                        TampPy                    9,01              
2)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,43              
3)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,53              
4)   Maija Wallenius                  KiuK                      10,23             

Loppukilpailu erä 5
1)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,87              
2)   Emma Lindfors                    NoormNo                   10,78             
3)   Emma Selivaara                   AhlU                      11,30             
4)   Venla Pänkälä                    AhlU                      11,69             

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Måns Selivaara                   NoormNo                   3.39,82           
2)   Konsta Saari                     KiukKi                    3.48,04           
3)   Tomas Timonen                    KangU                     3.58,72           
4)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   3.59,40           
5)   Juho Santanen                    AhlU                      4.15,34           
6)   Juho Viitanen                    NoormNo                   4.16,25           

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   3.38,45           
2)   Venla Saari                      KiukKi                    3.42,63           
3)   Emma Lindfors                    NoormNo                   4.22,23           
4)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  4.25,12           
5)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   4.29,00           
6)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   4.29,06           
     Linnea Tuominen                  PorinYU                   DNS               
     Märta Holappa                    PorinYU                   DNS               
     Stella Määttänen                 NoormNo                   DNS               

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     120               
     110    115    120    125    
     xo     o      o      xxx    

2)   Juho Viitanen                    NoormNo                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Tomas Timonen                    KangU                     120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

5)   Aapo Nordman                     AhlU                      115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     xo     o      o      xo     o      xo     xxx    

6)   Konsta Saari                     KiukKi                    105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Juho Santanen                    AhlU                      85                
     80     85     90     
     o      xo     xxx    
                           
T11 Pituus
Loppukilpailu

1)   Neea Keso                        TampPy                    4,67              
     4,67   4,42   4,43   4,56   4,48   4,37   
                                               
2)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   4,24              
     4,24   4,24   4,18   3,86   4,15   4,23                                                  

3)   Venla Koponen                    PorinTa                   4,20              
     4,16   4,18   4,15   4,16   4,20   4,08   
                                               
4)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  4,06              
     4,04   3,96   4,06   4,03   3,84   3,88                                                  

5)   Piitu Tourunen                   LahA                      4,06              
     3,63   3,91   4,02   4,06   4,00   4,04   
                                               
6)   Elea Nieminen                    NakkVire                  4,03              
     3,80   3,60   3,98   3,82   3,91   4,03   
                                               
7)   Iina Poussu                      NoormNo                   4,02              
     4,02   3,98   3,94   4,00   3,96   4,01   
                                               
8)   Netta Nummi                      KiuK                      3,79              
     3,79   3,47   3,66   3,60   3,68   3,60   
                                               
9)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   3,76              
     3,56   3,76   3,56   
                          
10)  Eerika Tuovinen                  PorinYU                   3,74              
     3,74   3,71   3,66   
                          
11)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   3,64              
     3,64   3,53   3,28   
                          
12)  Linnea Tuominen                  PorinYU                   3,58              
     3,44   3,58   3,54   
                          
13)  Maija Wallenius                  KiuK                      3,57              
     3,35   3,51   3,57   
                          
14)  Ella Selivaara                   AhlU                      3,55              
     3,55   3,45   3,34   
                          
15)  Venla Murto                      NakkVire                  3,51              
     3,51   x      3,34   
                          
16)  Sofia Lahdenperä                 UlvST                     3,45              
     3,39   3,24   3,45   
                          
17)  Venla Saari                      KiukKi                    3,38              
     3,37   3,38   3,23   
                          
18)  Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  3,32              
     3,24   3,32   3,31   
                          
19)  Janni Majuri                     KiuK                      3,30              
     3,30   3,25   x      
                          
20)  Kiira Broman                     PorinYU                   3,17              
     3,10   3,07   3,17   
                          
21)  Mette Selivaara                  NoormNo                   3,12              
     3,12   3,00   2,86   
                          
22)  Emma Lindfors                    NoormNo                   3,03              
     3,03   2,88   2,83   
                          
23)  Emma Selivaara                   AhlU                      3,02              
     3,02   x      2,87   
                          
24)  Märta Holappa                    PorinYU                   2,82              
     2,82   2,51   2,54   
                          
25)  Enni Hjelt                       PorinYU                   2,74              
     2,71   2,66   2,74   
                          
26)  Venla Pänkälä                    AhlU                      2,68              
     2,68   2,53   2,63   
                          
P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tomas Timonen                    KangU                     8,86              
     7,88   8,40   7,19   8,86   8,15   8,26   

2)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     8,19              
     7,84   7,84   7,94   8,19   7,65   7,88   

3)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     7,63              
     7,52   7,16   7,63   x      x      6,93   

4)   Onni Mäkelä                      UlvST                     7,13              
     x      7,13   6,60   7,10   x      6,95   

5)   Juho Viitanen                    NoormNo                   7,08              
     7,08   6,93   7,02   5,96   6,36   6,09   

6)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   7,04              
     6,88   6,61   6,87   7,01   7,04   6,79   

7)   Einari Kaipiainen                UlvST                     6,87              
     6,16   6,60   6,87   6,61   x      6,32   

8)   Einari Reunamo                   PorinYU                   6,11              
     5,30   6,11   5,35   3,92   x      x      

9)   Veikka Nordberg                  NakV                      5,37              
     5,37   5,02   5,32   

10)  Juho Santanen                    AhlU                      4,84              
     4,41   4,53   4,84   

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Piitu Tourunen                   LahA                      22,18             
     20,11  18,08  19,30  19,01  22,18  20,85  

2)   Vilma Koski                      PorinYU                   20,07             
     20,07  18,49  19,06  x      x      x      

3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   19,08             
     17,40  19,08  17,30  15,73  16,87  15,97  

4)   Netta Nummi                      KiuK                      17,30             
     16,12  17,27  17,10  17,30  14,98  16,80  

5)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   16,41             
     16,01  15,91  16,41  15,96  14,59  15,83  

6)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  15,74             
     13,45  13,91  15,74  15,28  14,11  13,80  

7)   Iida Saariola                    PorinTa                   15,52             
     15,52  12,26  14,07  10,90  12,18  10,66  

8)   Emma Lindfors                    NoormNo                   15,00             
     13,95  15,00  10,20  10,28  13,68  14,52  

9)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   13,94             
     11,34  13,94  10,47  

10)  Iina Poussu                      NoormNo                   12,41             
     12,34  12,41  12,18  

11)  Ella Selivaara                   AhlU                      10,97             
     x      10,97  7,51   

12)  Enni Hjelt                       PorinYU                   9,39              
     9,39   7,03   6,70   

13)  Emma Selivaara                   AhlU                      9,32              
     9,32   x      5,94   

     Ella Kause                       PorinYU                   32,87             
     30,35  29,68  27,97  29,63  32,87  32,43  

     Iida Mikkelsson                  PorinYU                   28,32             
     28,32  25,39  27,51  x      25,63  x      

     Rebecca Nelimarkka               UlvST                     32,30             
     31,32  32,30  30,00  x      x      x      

P13 60m
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,74              
2)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,21              
3)   Veikko Koski                     PorinYU                   8,80              
4)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   8,92              
5)   Martti Wallenius                 KiuK                      8,94              
6)   Samuel Jussila                   NoormNo                   8,95              
7)   Oliver Paattimäki                PorT                      9,30              
8)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,66              

Loppukilpailu erä 1
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,21              
2)   Veikko Koski                     PorinYU                   8,80              
3)   Oliver Paattimäki                PorT                      9,30              
4)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,66              

Loppukilpailu erä 2
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,74              
2)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   8,92              
3)   Martti Wallenius                 KiuK                      8,94              
4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   8,95              

T13 60m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,35              
2)   Neea Nummi                       KiuK                      8,95              
3)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,25              
4)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   9,50              
5)   Hilla Tenho                      NoormNo                   9,55              
6)   Ella Kause                       PorinYU                   9,58              
7)   Elli Mannila                     RaumU                     9,59              
8)   Petra Broman                     PorinYU                   9,63              
9)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   9,70              
10)  Carla Peltoniemi                 PoYU                      10,21             
11)  Bettina Westergård               PorinTa                   10,57             
     Maisa Aarikka                    PorinYU                   DNS               
     Susanna Rantala                  PorinTa                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   9,50              
2)   Petra Broman                     PorinYU                   9,63              
3)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   9,70              
4)   Bettina Westergård               PorinTa                   10,57             

Loppukilpailu erä 2
1)   Ella Kause                       PorinYU                   9,58              
2)   Carla Peltoniemi                 PoYU                      10,21             
     Maisa Aarikka                    PorinYU                   DNS               
     Susanna Rantala                  PorinTa                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,35              
2)   Neea Nummi                       KiuK                      8,95              
3)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,25              
4)   Hilla Tenho                      NoormNo                   9,55              
5)   Elli Mannila                     RaumU                     9,59              

P13 800m
Loppukilpailu
1)   Martti Wallenius                 KiuK                      2.53,61           
2)   Oliver Paattimäki                PorT                      3.02,50           
     Joel Peltonen                    PorinTa                   DNS               
     Tino Knuutila                    KanksLei                  DNS               
     Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  DNS               

T13 800m
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   2.33,15           
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   2.37,60           
3)   Ella Kause                       PorinYU                   2.39,79           
4)   Hilla Tenho                      NoormNo                   2.55,13           
5)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   2.55,83           
6)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   2.56,58           
     Jenni Friman                     PorinTa                   DNS               

P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,80             

T13 60m aidat
1)   Neea Nummi                       KiuK                      10,32             
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,06             
3)   Vilma Koski                      PorinYU                   11,49             
4)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   13,44             
     Milja Perälä                     PorinYU                   DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Neea Nummi                       KiuK                      10,32             
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,06             
3)   Vilma Koski                      PorinYU                   11,49             

Loppukilpailu erä 2
1)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   13,44             
     Milja Perälä                     PorinYU                   DQ                

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Venla Murto                      NakkVire                  130               
     105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

4)   Elea Nieminen                    NakkVire                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Elli Mannila                     RaumU                     120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   4,38              
     4,09   4,21   4,38   4,23   4,11   x      
                                               
2)   Veikka Loikas                    PorinYU                   4,30              
     4,12   4,27   x      4,29   4,16   4,30   
                                               
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   3,93              
     x      x      x      x      x      3,93   
                                               
4)   Einari Kaipiainen                UlvST                     3,83              
     3,68   3,35   x      3,65   3,83   3,74   
                                               
5)   Martti Wallenius                 KiuK                      3,83              
     x      x      x      3,83   x      x      
                                               
6)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     3,79              
     3,19   x      3,60   3,79   x      x      
                                               
7)   Onni Mäkelä                      UlvST                     3,48              
     3,14   3,48   3,30   x      3,35   x      
                                               
8)   Paavo Jouste                     AhlU                      3,38              
     x      3,15   3,21   3,29   3,38   3,13   
                                               
     Tino Knuutila                    KanksLei                  DNS               

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     11,96             
     10,77  10,88  11,53  11,50  11,96  x      

2)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    11,72             
     10,88  10,42  9,60   10,61  11,72  11,40  

3)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   10,11             
     10,03  10,06  x      9,88   10,11  9,79   

4)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   9,41              
     8,17   9,00   9,41   9,32   9,39   9,10   

5)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     8,43              
     7,68   8,15   8,43   7,91   8,05   8,14   

6)   Vilma Koski                      PorinYU                   8,07              
     7,03   8,07   7,26   7,19   7,08   x      

7)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   8,04              
     7,18   7,76   8,04   7,88   7,17   7,62   

8)   Petra Broman                     PorinYU                   5,20              
     4,39   4,82   5,13   4,84   4,75   5,20   

9)   Carla Peltoniemi                 PoYU                      5,05              
     3,85   5,05   4,64   

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   35,01             
     34,14  35,01  31,88  32,01  33,41  34,80  

2)   Lauri Weckström                  PorinYU                   32,72             
     32,72  29,41  29,24  28,28  29,88  24,45  

3)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  32,67             
     32,05  31,77  30,08  x      32,33  32,67  

4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   30,88             
     30,88  29,36  29,94  27,40  27,82  x      

5)   Veikka Loikas                    PorinYU                   29,21             
     24,51  x      29,21  27,96  x      x      

6)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   27,17             
     27,17  25,58  x      -      -      -      

7)   Onni Mäkelä                      UlvST                     26,30             
     23,10  x      26,30  x      22,71  25,36  

8)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     25,63             
     24,35  23,43  x      25,63  x      x      

9)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     23,70             
     22,88  23,36  23,70  

10)  Veikka Nordberg                  NakV                      22,48             
     21,92  22,48  21,21  

P15 60m
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   7,55              
2)   Juho Kivistö                     PorinYU                   7,80              
3)   Onni Mannila                     RauU                      7,94              
4)   Santtu Kalliomäki                NokU                      8,05              
5)   Niko Mikkola                     PorinYU                   8,16              
6)   Janne Pajunen                    PorinYU                   8,95              

Loppukilpailu erä 1
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   7,55              
2)   Juho Kivistö                     PorinYU                   7,80              
3)   Santtu Kalliomäki                NokU                      8,05              

Loppukilpailu erä 2
1)   Onni Mannila                     RauU                      7,94              
2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   8,16              
3)   Janne Pajunen                    PorinYU                   8,95              

T15 60m
1)   Inka-Maria Ylitalo               LaVi                      8,22              
2)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,45              
3)   Aada Juhala                      PorinTa                   8,66              
4)   Heidi Nyrhinen                   VähV                      8,67              
5)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8,89              
6)   Ella Salminen                    PorinYU                   9,39              
7)   Eveliina Rantala                 PorinTa                   10,22             

Loppukilpailu erä 1
1)   Inka-Maria Ylitalo               LaVi                      8,22              
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   8,66              
3)   Ella Salminen                    PorinYU                   9,39              

Loppukilpailu erä 2
1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,45              
2)   Heidi Nyrhinen                   VähV                      8,67              
3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8,89              
4)   Eveliina Rantala                 PorinTa                   10,22             

T15 800m
Loppukilpailu
1)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   2.44,72           
2)   Ella Salminen                    PorinYU                   2.54,63           

P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   9,96              
                                                                
T15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   10,40             
2)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   10,78             
3)   Ella Salminen                    PorinYU                   12,68             

P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   5,54              
     5,37   5,53   5,38   5,43   5,54   5,42   
                                               
2)   Santtu Kalliomäki                NokU                      5,36              
     x      x      x      5,22   5,36   x      
                                               
3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   5,06              
     5,06   4,95   4,98   4,85   4,82   4,37   
                                               
4)   Eero Saariola                    PorinTa                   5,04              
     5,04   4,74   3,79   4,27   4,35   4,55   
                                               
5)   Onni Mannila                     RauU                      4,89              
     4,72   x      4,89   4,12   4,42   4,43   
                                               
6)   Janne Pajunen                    PorinYU                   4,58              
     4,42   4,45   x      4,58   x      4,53   
                                               
7)   Jasper Hakala                    PorinTa                   4,47              
     4,06   4,00   4,47   4,05   4,12   x      
                                               
T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   4,64              
     4,64   4,60   4,47   x      4,61   4,63   
                                               
2)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   4,44              
     4,31   4,44   4,34   4,30   4,03   4,20   
                                               
3)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   4,43              
     4,25   4,16   4,43   4,28   4,14   4,34   
                                               
4)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   4,40              
     x      4,13   4,36   4,40   4,25   4,23   
                                               
     Ida Mäkinen                      KiuK                      4,76              
     4,55   4,45   4,49   4,76   4,42   4,25   
                                               
P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elias Sairio                     KanksLei                  12,30             
     11,72  11,69  11,84  11,48  12,29  12,30  

2)   Onni Mannila                     RauU                      10,11             
     9,81   9,49   10,11  x      9,93   9,98   

3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   9,01              
     7,68   8,00   8,33   9,01   8,11   8,61   

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella Mäntylä                     VähV                      14,34             
     x      14,34  x      13,47  x      14,09  

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   10,95             
     9,86   x      9,68   10,17  10,95  10,10  

3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,48              
     9,23   x      9,41   9,39   9,48   x      

4)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   8,80              
     8,27   8,48   8,37   8,68   8,80   8,25   

5)   Eveliina Rantala                 PorinTa                   5,20              
     3,94   5,19   5,20   4,88   4,62   4,95   

M17 150m
Loppukilpailu 
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   17,89             
2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   19,70

N17 150m
1)   Inka-Maria Ylitalo               LaVi                      19,63             
2)   Maria Pukkila                    PorinTa                   20,42             
3)   Ida Mäkinen                      KiuK                      20,74             
4)   Aada Juhala                      PorinTa                   20,75             
5)   Saara Vahtokari                  RauU                      21,11             
6)   Heidi Nyrhinen                   VähV                      21,38             

Loppukilpailu erä 1
1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   20,42             
2)   Ida Mäkinen                      KiuK                      20,74             
3)   Saara Vahtokari                  RauU                      21,11             

Loppukilpailu erä 2
1)   Inka-Maria Ylitalo               LaVi                      19,63             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   20,75             
3)   Heidi Nyrhinen                   VähV                      21,38