Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
21.09. klo 12:00 Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Tulokset (päivitetty: 09:49 22.09.2019)
Tulokset 21.9.2019

P4 40m
Loppukilpailu
1)   Noel Korpi                                                 13,50             
2)   Aamos Aalto                                                23,20  


T3 40m
Loppukilpailu
1)   Viivi Glad-Schreven                                        13,10             
2)   Joanna Tapola                    VeikkVei                  13,20             
3)   Therese Timonen                                            14,40             
4)   Nella Pohjasmäki                                           15,50             
     Inka Nyberg                                                                  


P3 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Aamos Aalto                                                3,44              
     3,44   

2)   Noel Korpi                                                 2,49              
     2,49   


T3 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Therese Timonen                                            3,97              
     3,97   

2)   Nella Pohjasmäki                                           2,90              
     2,90   

3)   Viivi Glad-Schreven                                        2,40              
     2,40   


P5 40m
Loppukilpailu
1)   Niklas Tapola                    VeikkVei                  8,40              
2)   Ahto Vilhunen                                              20,50             


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Amanda Eriksson                  VeikkVei                  8,70              
2)   Frida Ihrcke                     VeikkVei                  10,00             
3)   Inka Nyberg                      VeikkVei                  10,40             
4)   Antonia Forsström                                          10,50             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Ahto Vilhunen                                              5,09              
     5,09   


T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Amanda Eriksson                  VeikkVei                  6,86              
     6,86   

2)   Inka Nyberg                      VeikkVei                  6,17              
     6,17   

3)   Frida Ihrcke                     VeikkVei                  5,65              
     5,65   

4)   Antonia Forsström                                          5,08              
     5,08   


P7 40m
1)   Otto Isokoski                    VeikkVei                  8,00              
1)   Elvin Glad-Schreven              VeikkVei                  8,00              
3)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  8,50              
3)   Maurits Mattiuzzo                                          8,50              
5)   Otso Aalto                       VeikkVei                  8,60              
5)   Sisu Vilhunen                    VeikkVei                  8,60              
7)   Juho Lampela                                               9,00              
8)   Eino Matikainen                  VeikkVei                  9,70              
9)   Aleksi Larjava                   KirkkonU                  10,20             

Loppukilpailu erä 1
1)   Otto Isokoski                    VeikkVei                  8,00              
2)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  8,50              
3)   Otso Aalto                       VeikkVei                  8,60              
4)   Aleksi Larjava                   KirkkonU                  10,20             

Loppukilpailu erä 2
1)   Elvin Glad-Schreven              VeikkVei                  8,00              
2)   Maurits Mattiuzzo                                          8,50              
3)   Sisu Vilhunen                    VeikkVei                  8,60              
4)   Juho Lampela                                               9,00              
5)   Eino Matikainen                  VeikkVei                  9,70              


T7 40m
1)   Sini Kujamäki                    VeikkVei                  7,20              
2)   Alva Novotny                     VeikkVei                  7,70              
3)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  8,30              
3)   Ida Kotakallio                   KirkkonU                  8,30              
5)   My Jansson                       VeikkVei                  8,60              
6)   Victoria Forsström                                         8,70              
7)   Tea Timonen                      VeikkVei                  9,40              

Loppukilpailu erä 1
1)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  8,30              
2)   My Jansson                       VeikkVei                  8,60              
3)   Victoria Forsström                                         8,70              

Loppukilpailu erä 2
1)   Sini Kujamäki                    VeikkVei                  7,20              
2)   Alva Novotny                     VeikkVei                  7,70              
3)   Ida Kotakallio                   KirkkonU                  8,30              
4)   Tea Timonen                      VeikkVei                  9,40              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sisu Vilhunen                    VeikkVei                  2,69              
     2,69   2,47   2,47   2,53   1,85   2,37   
                                               

2)   Elvin Glad-Schreven              VeikkVei                  2,69              
     2,69   2,30   2,11   2,43   2,49   2,39   
                                               

3)   Otto Isokoski                    VeikkVei                  2,48              
     2,48   2,44   2,15   2,23   2,14   2,11   
                                               

4)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  2,45              
     2,17   x      2,45   x      2,32   2,42   
                                               

5)   Otso Aalto                       VeikkVei                  2,33              
     2,33   2,10   2,12   x      1,90   2,00   
                                               

6)   Maurits Mattiuzzo                                          2,16              
     2,16   1,90   2,14   1,10   2,02   1,98   
                                               

7)   Juho Lampela                                               2,10              
     2,05   1,94   2,07   1,87   2,10   1,91   
                                               

8)   Eino Matikainen                  VeikkVei                  2,06              
     2,01   2,06   1,96   1,94   1,73   1,57   
                                               

9)   Aleksi Larjava                   KirkkonU                  2,02              
     1,85   1,59   1,94   1,92   2,02   2,02   
                                               



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  2,36              
     2,35   2,29   2,17   2,24   2,30   2,36   
                                               

2)   Ida Kotakallio                   KirkkonU                  2,24              
     2,24   2,07   2,08   1,79   1,40   2,02   
                                               

3)   Victoria Forsström                                         2,21              
     2,08   2,09   1,99   2,16   2,05   2,21   
                                               

4)   Sini Kujamäki                    VeikkVei                  2,17              
     2,17   2,05   2,03   2,00   2,03   2,15   
                                               

5)   My Jansson                       VeikkVei                  2,14 NM           
     2,11   2,08   2,14   2,00   2,12   1,94   
                                               

6)   Alva Novotny                     VeikkVei                  1,86              
     1,80   1,73   1,80   1,84   1,69   1,86   
                                               

7)   Tea Timonen                      VeikkVei                  1,67              
     1,67   1,54   1,45   1,45   1,25   1,65   
                                               



P7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sisu Vilhunen                    VeikkVei                  9,71              
     9,71   

2)   Elvin Glad-Schreven              VeikkVei                  9,06              
     9,06   

3)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  7,65              
     7,65   

4)   Otso Aalto                       VeikkVei                  6,35              
     6,35   

5)   Maurits Mattiuzzo                                          6,02              
     6,02   

6)   Aleksi Larjava                   KirkkonU                  5,95              
     5,95   

7)   Eino Matikainen                  VeikkVei                  5,60              
     5,60   

8)   Juho Lampela                                               3,52              
     3,52   



T7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sini Kujamäki                    VeikkVei                  6,77              
     6,77   

2)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  6,60              
     6,60   

3)   Alva Novotny                     VeikkVei                  5,64              
     5,64   

4)   Victoria Forsström                                         4,85              
     4,85   

5)   My Jansson                       VeikkVei                  4,69              
     4,69   

6)   Ida Kotakallio                   KirkkonU                  4,68              
     4,68   

7)   Tea Timonen                      VeikkVei                  4,62              
     4,62   



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 7,57              
2)   Jemil Nyholm                     VeikkVei                  7,62              
3)   Otso Vilhunen                    VeikkVei                  8,00              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Linnea Seppänen                  KirkkonU                  7,45              
2)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  7,64              
3)   Noomi Korpi                      VeikkVei                  7,86              
4)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,11              
5)   Saana Kauppila                                             8,41              
6)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  9,13              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 2.18,14           
2)   Jemil Nyholm                     VeikkVei                  2.21,94           
3)   Otso Vilhunen                    VeikkVei                  2.24,76           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  2.28,39           
2)   Noomi Korpi                      VeikkVei                  2.37,56           
3)   Emma Barlow                      VeikkVei                  2.49,77           
4)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  4.47,79           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 3,23              
     3,18   3,12   -      -      -      3,23   
                                               

2)   Otso Vilhunen                    VeikkVei                  2,88              
     2,88   2,88   2,83   x      2,67   2,80   
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  2,88              
     2,72   2,79   2,75   2,70   2,63   2,88   
                                               

2)   Emma Barlow                      VeikkVei                  2,78              
     2,64   2,78   2,64   x      2,76   2,75   
                                               

3)   Noomi Korpi                      VeikkVei                  2,74              
     2,60   x      2,69   2,57   2,74   2,67   
                                               

4)   Linnea Seppänen                  KirkkonU                  2,55              
     2,47   2,55   2,53   2,43   2,52   2,31   
                                               

5)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  2,11              
     1,95   2,11   2,06   2,07   2,03   x      
                                               



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 5,79              
     4,99   x      5,79   x      5,34   x      

2)   Otso Vilhunen                    VeikkVei                  4,34              
     3,93   3,48   3,17   2,65   4,34   4,22   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Barlow                      VeikkVei                  4,54              
     3,84   4,54   4,24   4,18   4,23   4,32   

2)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  3,97              
     3,68   3,63   3,42   3,35   3,97   3,62   

3)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  2,29              
     2,04   1,81   2,19   2,11   2,29   1,62   



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 9,43              
2)   Emil Novotny                     VeikkVei                  10,08             
3)   Axel Nordström                   KirkkonU                  10,64             


T11 60m
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,38              
2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,46              
3)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  9,74              
4)   Mea Barlow                       VeikkVei                  9,95              
5)   Cessi Hagelberg                  SjundeåIF                 10,14             
6)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,21             
7)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 10,55             
8)   Merell Sarjas                                              10,66             
9)   Silja Kauppila                                             10,73             
10)  Olivia Eriksson                  VeikkVei                  10,79             
11)  Minttu Honka                     VeikkVei                  10,84             

Loppukilpailu erä 1
1)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  9,74              
2)   Cessi Hagelberg                  SjundeåIF                 10,14             
3)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 10,55             
4)   Merell Sarjas                                              10,66             
5)   Silja Kauppila                                             10,73             
6)   Minttu Honka                     VeikkVei                  10,84             

Loppukilpailu erä 2
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,38              
2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,46              
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  9,95              
4)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,21             
5)   Olivia Eriksson                  VeikkVei                  10,79             


P11 1000m

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Saina Lavi                       KirkkonU                  3.55,28           
2)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  4.00,65           
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  4.04,57           
4)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  4.16,89           
5)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 5.00,53           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    3,56              
     3,56   -      -      -      -      -      
                                               

2)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 3,51              
     3,34   3,35   3,45   3,46   3,42   3,51   
                                               

3)   Emil Novotny                     VeikkVei                  3,49              
     3,49   3,26   3,32   3,41   3,41   3,37   
                                               

4)   Axel Nordström                   KirkkonU                  3,24              
     3,01   3,15   x      3,24   3,18   2,88   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3,99              
     3,66   3,59   3,80   3,78   3,77   3,99   
                                               

2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  3,92              
     3,86   3,83   3,92   3,89   3,91   3,91   
                                               

3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  3,86              
     3,60   3,66   3,44   3,71   3,75   3,86   
                                               

4)   Mea Barlow                       VeikkVei                  3,81              
     3,69   3,54   3,79   3,62   3,68   3,81   
                                               

5)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  3,59              
     3,55   3,57   3,09   2,61   3,57   3,59   
                                               

6)   Merell Sarjas                                              3,22              
     3,11   3,11   3,09   x      3,15   3,22   
                                               

7)   Silja Kauppila                                             3,21              
     3,02   3,05   3,13   3,11   3,21   2,99   
                                               

8)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 3,19              
     x      3,19   3,06   3,10   3,10   3,10   
                                               

9)   Cessi Hagelberg                  SjundeåIF                 3,16              
     2,91   2,80   x      2,87   2,94   3,16   
                                               

10)  Olivia Eriksson                  VeikkVei                  3,09              
     3,09   2,83   2,73   2,86   2,72   2,60   
                                               



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Axel Nordström                   KirkkonU                  6,85              
     6,85   6,66   5,95   6,20   5,68   x      

2)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 6,55              
     6,05   6,30   6,25   5,96   5,98   6,55   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  7,74              
     7,72   7,74   7,66   7,32   7,50   7,04   

2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  7,45              
     7,19   7,45   7,27   7,00   6,20   7,18   

3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  6,94              
     6,03   6,57   5,97   6,10   5,31   6,94   

4)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  6,93              
     6,38   6,15   6,65   6,73   6,43   6,93   

5)   Mea Barlow                       VeikkVei                  6,61              
     6,61   6,10   5,82   5,96   6,36   6,05   

6)   Silja Kauppila                                             5,86              
     x      5,28   5,64   5,86   5,60   5,79   

7)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 5,32              
     5,32   4,56   x      4,58   4,87   4,63   

8)   Cessi Hagelberg                  SjundeåIF                 5,09              
     4,60   4,29   4,79   5,09   4,43   5,06   

9)   Merell Sarjas                                              4,52              
     4,39   4,26   4,24   3,57   4,25   4,52   

10)  Olivia Eriksson                  VeikkVei                  4,50              
     3,99   4,49   4,32   4,47   4,39   4,50   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Benjamin Stenbacka               VeikkVei                  8,45              
2)   William Forstén                  EsboIF                    9,79              
3)   Topias Laivaara                  KirkkonU                  9,97              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Lotte Wikstedt                   KirkkonU                  8,76              
2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,09              
3)   Veera Mikkonen                   KirkkonU                  9,50              
4)   Marianne Salmi                   MäntsU                    9,53              
5)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  10,51             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Antti Isoherranen                VeikkVei                  3.59,26           
2)   Eemeli Leskinen                  VeikkVei                  4.01,82           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Maiju Mäkelä                     VantSa                    3.32,78           
2)   Veera Mikkonen                   KirkkonU                  4.00,83           


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Topias Laivaara                  KirkkonU                  3,60 +0,8          
     x      3,19   x      x      3,60   x      
            +0,0                 +0,8          

2)   William Forstén                  EsboIF                    3,31 +0,9          
     x      3,24   x      3,31   x      x      
            +0,6          +0,9                 



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  4,14 +0,8          
     4,06   4,14   3,87   4,01   3,82   3,96   
     +0,0   +0,8   +0,0   +0,5   +0,0   +1,1   

2)   Marianne Salmi                   MäntsU                    4,04 +1,8          
     3,77   3,81   3,91   3,80   4,04   3,97   
     +1,3   +0,0   +1,4   +0,0   +1,8   +1,1   

3)   Veera Mikkonen                   KirkkonU                  3,79 +0,0          
     3,73   3,64   3,79   3,68   3,63   3,64   
     +1,7   +1,6   +0,0   +0,6   +1,0   +0,0   

4)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  3,02 +1,3          
     x      x      x      x      x      3,02   
                                        +1,3   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aapo Vanhanen                    EspTa                     26,92             
     24,87  x      x      26,92  x      x      

2)   William Forstén                  EsboIF                    21,98             
     18,92  x      17,77  19,52  18,67  21,98  

3)   Topias Laivaara                  KirkkonU                  11,59             
     x      x      11,59  10,96  11,12  -      



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Natalie Saarinen                 EspTa                     34,50             
     28,90  32,50  x      34,50  x      33,50  

2)   Aino Ikäheimo                    EspTa                     32,35             
     32,35  30,85  x      30,82  x      30,43  

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  27,80             
     25,05  23,65  27,80  27,66  27,63  -      

4)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  14,19             
     x      x      14,19  14,04  x      12,95  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  12,59             
     Amos Henriksson                  KirkkonU                  DNS               


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Iiris Mikkonen                   KirkkonU                  16,22             
     Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  15,29             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Siltala                   HKV                       2.22,87           
     Amos Henriksson                  KirkkonU                  DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Marianne Salmi                   MäntsU                    2.36,56           


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  5,38 -0,5          
     5,38   x      x      x      x      x      
     -0,5                                      

     Amos Henriksson                  KirkkonU                  DNS               


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kiia Korander                    VihdVie                   3,63 +1,7          
     3,29   3,53   3,54   3,63   x      x      
     +0,5   +0,0   +1,0   +1,7             


T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Iida Muukka                                                32,71
     x      x      x      x      32,71  x                       

2)   Iiris Ojala                      EspTa                     20,97             
     20,91  x      x      20,97  x      x      

3)   Iiris Mikkonen                   KirkkonU                  16,12             
     x      9,98   16,12  13,09  x      15,19  

4)   Kiia Korander                    VihdVie                   15,92             
     15,92  15,53  x      13,99  x      x      



N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Rapinoja                  VeikkVei                  8,89              
     x      8,22   8,03   8,58   8,12   8,89