Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.09. klo 18:00 GIF - LIF - Åsarna klubbkamp Tulokset (päivitetty: 19:28 05.09.2019)
GIF - LIF - Åsarna klubbkamp

IF Åsarna

04.09.2019



Gamlakarleby IF		135 p

IF Åsarna		106 p

Larsmo IF		 98 p



P7 40m

1)   Julius Paananen                  GamlakIF                  7,26              

2)   Lucas Härtull                    LarsmoIF                  7,42              

3)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    7,95              

4)   Alex Hansén                      IFÅsar                    8,49              

5)   Johannes Hellman                 GamlakIF                  8,59              

6)   Adam Kangas                      GamlakIF                  8,70              

7)   Elis Häggblom                    GamlakIF                  8,79              

8)   Walter Backända                  IFÅsar                    9,40              

9)   Simon Suomela                    GamlakIF                  9,68              

10)  Noah Sandström                   IFÅsar                    9,75              

11)  Oscar Forsstrand                 IFÅsar                    10,40             

12)  Jakob Ekfors                     IFÅsar                    10,96             

13)  Oliver Forsstrand                IFÅsar                    11,92             

     Aimo Bakadiasa                   GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 1

1)   Julius Paananen                  GamlakIF                  7,26              

2)   Lucas Härtull                    LarsmoIF                  7,42              

3)   Alex Hansén                      IFÅsar                    8,49              

4)   Adam Kangas                      GamlakIF                  8,70              

5)   Elis Häggblom                    GamlakIF                  8,79              

6)   Walter Backända                  IFÅsar                    9,40              

7)   Oscar Forsstrand                 IFÅsar                    10,40             



Loppukilpailu erä 2

1)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    7,95              

2)   Johannes Hellman                 GamlakIF                  8,59              

3)   Simon Suomela                    GamlakIF                  9,68              

4)   Noah Sandström                   IFÅsar                    9,75              

5)   Jakob Ekfors                     IFÅsar                    10,96             

6)   Oliver Forsstrand                IFÅsar                    11,92             

     Aimo Bakadiasa                   GamlakIF                  DNS               





F7 40m

1)   Alexia Franzén                   LarsmoIF                  7,96              

2)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    8,10              

3)   Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    8,19              

4)   Emma Bergdahl                    GamlakIF                  8,34              

5)   Edith Paananen                   GamlakIF                  8,39              

6)   Tilde Libäck                     LarsmoIF                  8,61              

7)   Ellen Törnqvist                  LarsmoIF                  8,84              

7)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    8,84              

9)   Pinja Riska                      LarsmoIF                  8,90              

9)   Freja Liljekvist                 LarsmoIF                  8,90              

11)  Moa Riska                        LarsmoIF                  9,11              

12)  Maja Nyman                       IFÅsar                    9,12              

13)  Minéa Lövsund                    IFÅsar                    9,28              

14)  Alma Lindqvist                   IFÅsar                    10,47             

15)  Fanny Pulkkinen                  IFÅsar                    11,19             

16)  Ida Ersta                        GamlakIF                  11,54             

     Elissa Enlund                    IFÅsar                    DNS               

     Elsa Wistbacka                   IFÅsar                    DNS               



Loppukilpailu erä 1

1)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    8,10              

2)   Emma Bergdahl                    GamlakIF                  8,34              

3)   Tilde Libäck                     LarsmoIF                  8,61              

4)   Pinja Riska                      LarsmoIF                  8,90              

5)   Alma Lindqvist                   IFÅsar                    10,47             

6)   Fanny Pulkkinen                  IFÅsar                    11,19             



Loppukilpailu erä 2

1)   Alexia Franzén                   LarsmoIF                  7,96              

2)   Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    8,19              

3)   Ellen Törnqvist                  LarsmoIF                  8,84              

4)   Ida Ersta                        GamlakIF                  11,54             

     Elissa Enlund                    IFÅsar                    DNS               

     Elsa Wistbacka                   IFÅsar                    DNS               



Loppukilpailu erä 3

1)   Edith Paananen                   GamlakIF                  8,39              

2)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    8,84              

3)   Freja Liljekvist                 LarsmoIF                  8,90              

4)   Moa Riska                        LarsmoIF                  9,11              

5)   Maja Nyman                       IFÅsar                    9,12              

6)   Minéa Lövsund                    IFÅsar                    9,28              





P7 Boll

Loppukilpailu

1)   Lucas Härtull                    LarsmoIF                  22,91             

     22,91  



2)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    14,47             

     14,47  



3)   Elis Häggblom                    GamlakIF                  14,14             

     14,14  



4)   Julius Paananen                  GamlakIF                  14,13             

     14,13  



5)   Alex Hansén                      IFÅsar                    13,20             

     13,20  



6)   Walter Backända                  IFÅsar                    9,31              

     9,31   



7)   Adam Kangas                      GamlakIF                  8,86              

     8,86   



8)   Simon Suomela                    GamlakIF                  8,26              

     8,26   



9)   Oscar Forsstrand                 IFÅsar                    6,64              

     6,64   



10)  Johannes Hellman                 GamlakIF                  5,98              

     5,98   



11)  Jakob Ekfors                     IFÅsar                    5,18              

     5,18   



     Aimo Bakadiasa                   GamlakIF                  DNS               

     Noah Sandström                   IFÅsar                    DNS               

     Oliver Forsstrand                IFÅsar                    NM                

     -      







F7 Boll

Loppukilpailu

1)   Maja Nyman                       IFÅsar                    14,44             

     14,44  



2)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    12,88             

     12,88  



3)   Alexia Franzén                   LarsmoIF                  12,39             

     12,39  



4)   Elissa Enlund                    IFÅsar                    11,45             

     11,45  



5)   Emma Bergdahl                    GamlakIF                  10,18             

     10,18  



6)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    10,04             

     10,04  



7)   Moa Riska                        LarsmoIF                  9,81              

     9,81   



8)   Ellen Törnqvist                  LarsmoIF                  9,52              

     9,52   



9)   Alma Lindqvist                   IFÅsar                    9,44              

     9,44   



10)  Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    9,39              

     9,39   



11)  Pinja Riska                      LarsmoIF                  8,65              

     8,65   



12)  Freja Liljekvist                 LarsmoIF                  8,51              

     8,51   



13)  Elin Forsström                   IFÅsar                    6,56              

     6,56   



14)  Tilde Libäck                     LarsmoIF                  6,42              

     6,42   



15)  Minéa Lövsund                    IFÅsar                    6,23              

     6,23   



16)  Fanny Pulkkinen                  IFÅsar                    5,46              

     5,46   



17)  Ida Ersta                        GamlakIF                  5,18              

     5,18   



18)  Edith Paananen                   GamlakIF                  5,03              

     5,03   



     Elsa Wistbacka                   IFÅsar                    DNS               





P9 40m

1)   Alex Furu                        GamlakIF                  6,77              

2)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  6,84              

3)   Samuel Wentus                    GamlakIF                  7,01              

4)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    7,18              

5)   Axel Laurén                      IFÅsar                    7,19              

6)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,69              

7)   Jooa Ersta                       GamlakIF                  7,76              

7)   Roni Sjölund                     LarsmoIF                  7,76              

9)   Filip Libäck                     IFÅsar                    7,77              

10)  Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    7,79              

11)  Tobias Björk                     GamlakIF                  7,81              

12)  Pawat Nyman                      IFÅsar                    7,95              

13)  Theo Riska                       LarsmoIF                  8,00              

14)  Isac Lindell                     IFÅsar                    8,18              

15)  Noah Ådahl                       IFÅsar                    8,26              

16)  Liam Sundqvist                   LarsmoIF                  8,30              

17)  Oskar Pietikäinen                GamlakIF                  8,68              

18)  Alfred Ekfors                    IFÅsar                    9,63              



Loppukilpailu erä 1

1)   Alex Furu                        GamlakIF                  6,77              

2)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  6,84              

3)   Axel Laurén                      IFÅsar                    7,19              

4)   Theo Riska                       LarsmoIF                  8,00              

5)   Isac Lindell                     IFÅsar                    8,18              

6)   Noah Ådahl                       IFÅsar                    8,26              



Loppukilpailu erä 2

1)   Samuel Wentus                    GamlakIF                  7,01              

2)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,69              

3)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    7,79              

4)   Liam Sundqvist                   LarsmoIF                  8,30              

5)   Oskar Pietikäinen                GamlakIF                  8,68              

6)   Alfred Ekfors                    IFÅsar                    9,63              



Loppukilpailu erä 3

1)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    7,18              

2)   Jooa Ersta                       GamlakIF                  7,76              

2)   Roni Sjölund                     LarsmoIF                  7,76              

4)   Filip Libäck                     IFÅsar                    7,77              

5)   Tobias Björk                     GamlakIF                  7,81              

6)   Pawat Nyman                      IFÅsar                    7,95              





F9 40m

1)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    7,07              

2)   Vilda Liljekvist                 LarsmoIF                  7,09              

3)   Melina Ollfat                    GamlakIF                  7,22              

4)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    7,30              

5)   Lumia Biskop                     GamlakIF                  7,53              

6)   Linn Holm                        IFÅsar                    7,59              

7)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    7,66              

8)   Lina Holm                        IFÅsar                    7,67              

9)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    7,79              

10)  Amelina Fagerholm                LarsmoIF                  7,81              

11)  Adriana Riska                    LarsmoIF                  7,93              

12)  Elsa Svenfelt                    LarsmoIF                  7,96              

13)  Clara Kangas                     GamlakIF                  8,00              

14)  Kajsa Siekkinen                  IFÅsar                    8,01              

15)  Hilda Sandström                  IFÅsar                    8,15              

16)  Ebba Ljungberg                   IFÅsar                    8,16              

17)  Milla Hansén                     IFÅsar                    8,22              

18)  Alma Törnqvist                   LarsmoIF                  8,38              

19)  Amanda Snåre                     LarsmoIF                  8,49              

20)  Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    8,58              

21)  Saga Cainberg                    IFÅsar                    9,03              

     Oona Kiili                       GamlakIF                  DNS               

     Thelma Kastrén                   GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 1

1)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    7,07              

2)   Melina Ollfat                    GamlakIF                  7,22              

3)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    7,30              

4)   Adriana Riska                    LarsmoIF                  7,93              

5)   Amanda Snåre                     LarsmoIF                  8,49              

     Oona Kiili                       GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 2

1)   Linn Holm                        IFÅsar                    7,59              

2)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    7,66              

3)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    7,79              

4)   Elsa Svenfelt                    LarsmoIF                  7,96              

5)   Clara Kangas                     GamlakIF                  8,00              

6)   Alma Törnqvist                   LarsmoIF                  8,38              



Loppukilpailu erä 3

1)   Vilda Liljekvist                 LarsmoIF                  7,09              

2)   Lumia Biskop                     GamlakIF                  7,53              

3)   Amelina Fagerholm                LarsmoIF                  7,81              

4)   Kajsa Siekkinen                  IFÅsar                    8,01              

5)   Hilda Sandström                  IFÅsar                    8,15              

6)   Milla Hansén                     IFÅsar                    8,22              



Loppukilpailu erä 4

1)   Lina Holm                        IFÅsar                    7,67              

2)   Ebba Ljungberg                   IFÅsar                    8,16              

3)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    8,58              

4)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    9,03              

     Thelma Kastrén                   GamlakIF                  DNS               





P9 Spjut

Loppukilpailu

1)   Liam Sundqvist                   LarsmoIF                  14,15             

     12,41  10,50  14,15  10,17  



2)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  13,59             

     13,59  12,42  11,97  11,68  



3)   Alex Furu                        GamlakIF                  12,58             

     11,87  11,54  12,58  12,05  



4)   Samuel Wentus                    GamlakIF                  12,19             

     10,75  10,11  12,19  10,51  



5)   Axel Laurén                      IFÅsar                    11,83             

     10,42  10,02  11,83  8,82   



6)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    11,46             

     11,46  11,36  11,26  11,05  



7)   Theo Riska                       LarsmoIF                  10,31             

     7,61   7,36   10,31  8,35   



8)   Noah Ådahl                       IFÅsar                    10,06             

     -      10,06  7,72   9,38   



9)   Isac Lindell                     IFÅsar                    9,55              

     9,55   8,33   8,88   7,82   



10)  Pawat Nyman                      IFÅsar                    8,39              

     8,39   8,36   7,38   5,27   



11)  Tobias Björk                     GamlakIF                  8,14              

     7,22   6,86   8,14   7,60   



12)  Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,87              

     7,87   6,62   7,72   7,13   



13)  Jooa Ersta                       GamlakIF                  7,40              

     7,40   6,85   -      5,37   



14)  Oskar Pietikäinen                GamlakIF                  7,21              

     7,21   6,92   6,83   6,36   



15)  Filip Libäck                     IFÅsar                    6,53              

     -      6,53   5,96   4,75   



16)  Roni Sjölund                     LarsmoIF                  5,97              

     -      5,79   -      5,97   



17)  Alfred Ekfors                    IFÅsar                    4,88              

     4,88   3,09   3,75   2,97   



     Rikard Granbacka                 IFÅsar                    DNS               





F9 Spjut

Loppukilpailu

1)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    10,58             

     10,58  10,15  10,00  9,79   



2)   Adriana Riska                    LarsmoIF                  9,11              

     9,11   8,28   8,75   8,63   



3)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    8,00              

     8,00   7,43   6,57   6,52   



4)   Vilda Liljekvist                 LarsmoIF                  7,91              

     7,91   7,68   7,66   7,04   



5)   Ebba Ljungberg                   IFÅsar                    7,45              

     7,45   5,29   7,01   5,57   



6)   Elsa Svenfelt                    LarsmoIF                  7,41              

     7,41   7,24   -      5,39   



7)   Amanda Snåre                     LarsmoIF                  7,27              

     7,27   6,37   5,77   5,28   



8)   Melina Ollfat                    GamlakIF                  7,23              

     7,23   6,31   6,62   5,57   



9)   Julia Strandvall                 IFÅsar                    7,18              

     4,33   3,54   7,18   6,17   



10)  Alma Törnqvist                   LarsmoIF                  6,91              

     6,91   5,54   6,70   6,30   



11)  Amelina Fagerholm                LarsmoIF                  6,89              

     6,89   6,13   6,86   6,72   



12)  Saga Cainberg                    IFÅsar                    6,32              

     6,23   -      6,32   5,74   



13)  Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    6,04              

     5,27   4,47   6,04   5,36   



14)  Kajsa Siekkinen                  IFÅsar                    6,03              

     4,88   4,03   6,03   4,03   



15)  Lumia Biskop                     GamlakIF                  6,00              

     6,00   4,61   5,11   5,02   



16)  Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    5,85              

     4,80   4,34   5,85   5,40   



17)  Hilda Sandström                  IFÅsar                    5,59              

     5,00   4,68   5,59   4,52   



18)  Clara Kangas                     GamlakIF                  4,80              

     4,05   3,85   4,80   4,16   



     Oona Kiili                       GamlakIF                  DNS               

     Thelma Kastrén                   GamlakIF                  DNS               





P11 60m

1)   Oskar Holm                       GamlakIF                  9,17              

2)   William Strandvall               IFÅsar                    9,43              

3)   Christian Lövsund                IFÅsar                    9,48              

4)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  9,50              

5)   Morgan Slussnäs                  LarsmoIF                  9,62              

6)   Philip Åkerlund                  GamlakIF                  9,66              

7)   Jimi Heinonen                    GamlakIF                  9,84              

8)   Melwin Nygård                    LarsmoIF                  10,00             

9)   Björn Forsell                    IFÅsar                    10,23             

10)  Alex Ljungberg                   IFÅsar                    10,79             

11)  Benjamin Ford                    LarsmoIF                  10,91             

     Aaron Haikka                     GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 1

1)   Oskar Holm                       GamlakIF                  9,17              

2)   Christian Lövsund                IFÅsar                    9,48              

3)   Morgan Slussnäs                  LarsmoIF                  9,62              

4)   Jimi Heinonen                    GamlakIF                  9,84              

5)   Melwin Nygård                    LarsmoIF                  10,00             

6)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    10,79             



Loppukilpailu erä 2

1)   William Strandvall               IFÅsar                    9,43              

2)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  9,50              

3)   Philip Åkerlund                  GamlakIF                  9,66              

4)   Björn Forsell                    IFÅsar                    10,23             

5)   Benjamin Ford                    LarsmoIF                  10,91             

     Aaron Haikka                     GamlakIF                  DNS               





F11 60m

1)   Dayna Austen                     GamlakIF                  8,86              

2)   Emma Kaikkonen                   GamlakIF                  9,38              

3)   Lea Sundelin                     LarsmoIF                  9,53              

4)   Isabella Flocco                  GamlakIF                  9,66              

5)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,69              

6)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  9,80              

7)   Ines Piispanen                   GamlakIF                  9,87              

8)   Emma Kangas                      IFÅsar                    9,92              

9)   Vilhelmina Wäntsi                GamlakIF                  10,13             

9)   Iiris Kangas                     IFÅsar                    10,13             

11)  Matilda Sandström                IFÅsar                    10,33             

12)  Milja Sundelin                   LarsmoIF                  10,38             

13)  Thilde Sundqvist                 LarsmoIF                  10,47             

14)  Amelina Strömberg                LarsmoIF                  10,52             

15)  Julia Lindell                    IFÅsar                    10,59             

16)  Elin Österholm                   LarsmoIF                  10,88             

17)  Annabel Küttis                   IFÅsar                    10,96             

18)  Elin Lillhonga                   GamlakIF                  11,01             

19)  Bettina Pietilä                  GamlakIF                  11,03             

20)  Noomi Häggblom                   GamlakIF                  11,32             

21)  Sanni Finnilä                    GamlakIF                  11,33             

22)  Emilia Granqvist                 LarsmoIF                  11,51             

23)  Milla Suomela                    GamlakIF                  11,67             

24)  Jemina Lepola                    LarsmoIF                  11,73             

     Tessa Kastrén                    GamlakIF                  DNS               

     Ines Kangas                      GamlakIF                                    



Loppukilpailu erä 1

1)   Dayna Austen                     GamlakIF                  8,86              

2)   Vilhelmina Wäntsi                GamlakIF                  10,13             

3)   Milja Sundelin                   LarsmoIF                  10,38             

4)   Annabel Küttis                   IFÅsar                    10,96             

5)   Emilia Granqvist                 LarsmoIF                  11,51             

     Tessa Kastrén                    GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 2

1)   Isabella Flocco                  GamlakIF                  9,66              

2)   Ines Piispanen                   GamlakIF                  9,87              

3)   Iiris Kangas                     IFÅsar                    10,13             

4)   Thilde Sundqvist                 LarsmoIF                  10,47             

5)   Bettina Pietilä                  GamlakIF                  11,03             

6)   Jemina Lepola                    LarsmoIF                  11,73             



Loppukilpailu erä 3

1)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,69              

2)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  9,80              

3)   Emma Kangas                      IFÅsar                    9,92              

4)   Amelina Strömberg                LarsmoIF                  10,52             

5)   Elin Lillhonga                   GamlakIF                  11,01             

6)   Milla Suomela                    GamlakIF                  11,67             

     Ines Kangas                      GamlakIF                                    



Loppukilpailu erä 4

1)   Emma Kaikkonen                   GamlakIF                  9,38              

2)   Lea Sundelin                     LarsmoIF                  9,53              

3)   Matilda Sandström                IFÅsar                    10,33             

4)   Julia Lindell                    IFÅsar                    10,59             

5)   Elin Österholm                   LarsmoIF                  10,88             

6)   Noomi Häggblom                   GamlakIF                  11,32             

7)   Sanni Finnilä                    GamlakIF                  11,33             





P11 Längd

Loppukilpailu

1)   Oskar Holm                       GamlakIF                  4,11              

     4,11   3,98   3,87   3,73   

                                 



2)   Christian Lövsund                IFÅsar                    3,96              

     3,70   3,79   3,92   3,96   

                                 



3)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  3,89              

     3,89   x      3,88   3,68   

                                 



4)   William Strandvall               IFÅsar                    3,86              

     3,80   3,83   3,86   3,82   

                                 



5)   Philip Åkerlund                  GamlakIF                  3,79              

     3,70   3,71   3,58   3,79   

                                 



6)   Morgan Slussnäs                  LarsmoIF                  3,79              

     3,04   3,79   3,50   3,68   

                                 



7)   Björn Forsell                    IFÅsar                    3,65              

     3,41   3,65   3,59   3,14   

                                 



8)   Melwin Nygård                    LarsmoIF                  3,48              

     3,33   3,48   3,42   3,37   

                                 



9)   Benjamin Ford                    LarsmoIF                  3,43              

     3,43   3,16   3,18   3,06   

                                 



10)  Jimi Heinonen                    GamlakIF                  3,18              

     3,17   2,76   3,03   3,18   

                                 



11)  Alex Ljungberg                   IFÅsar                    2,93              

     2,78   2,87   2,93   2,91   

                                 



     Aaron Haikka                     GamlakIF                  DNS               





F11 Längd

Loppukilpailu

1)   Dayna Austen                     GamlakIF                  3,75              

     3,67   3,53   3,44   3,75   

                                 



2)   Isabella Flocco                  GamlakIF                  3,63              

     3,37   3,58   3,63   3,46   

                                 



3)   Emma Kaikkonen                   GamlakIF                  3,61              

     3,61   3,48   3,53   3,51   

                                 



4)   Lydia Svenfelt                   LarsmoIF                  3,55              

     3,36   3,45   3,38   3,55   

                                 



5)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  3,50              

     3,44   3,50   2,90   3,45   

                                 



6)   Ines Piispanen                   GamlakIF                  3,40              

     3,32   2,89   3,40   3,30   

                                 



7)   Thilde Sundqvist                 LarsmoIF                  3,32              

     3,32   3,30   3,26   3,32   

                                 



8)   Julia Lindell                    IFÅsar                    3,29              

     3,29   3,18   3,07   3,21   

                                 



9)   Lea Sundelin                     LarsmoIF                  3,22              

     3,05   3,06   3,22   3,19   

                                 



10)  Vilhelmina Wäntsi                GamlakIF                  3,22              

     2,76   3,22   3,08   2,68   

                                 



11)  Emma Kangas                      IFÅsar                    3,19              

     3,18   3,10   3,19   2,93   

                                 



12)  Amelina Strömberg                LarsmoIF                  3,13              

     2,96   2,98   3,03   3,13   

                                 



13)  Iiris Kangas                     IFÅsar                    3,06              

     3,06   2,93   2,91   2,90   

                                 



14)  Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    3,06              

     2,84   3,06   2,77   2,83   

                                 



15)  Elin Österholm                   LarsmoIF                  2,98              

     2,93   2,90   2,98   2,97   

                                 



16)  Noomi Häggblom                   GamlakIF                  2,90              

     2,30   2,90   2,71   2,71   

                                 



17)  Sanni Finnilä                    GamlakIF                  2,78              

     2,52   2,37   2,56   2,78   

                                 



18)  Elin Lillhonga                   GamlakIF                  2,77              

     2,77   2,62   2,70   2,53   

                                 



19)  Bettina Pietilä                  GamlakIF                  2,76              

     2,76   2,50   2,70   2,56   

                                 



20)  Siri Ahlskog                     IFÅsar                    2,75              

     2,38   2,30   2,75   2,60   

                                 



21)  Annabel Küttis                   IFÅsar                    2,52              

     2,52   2,39   2,47   2,49   

                                 



22)  Milla Suomela                    GamlakIF                  2,42              

     2,20   2,26   2,31   2,42   

                                 



23)  Jemina Lepola                    LarsmoIF                  2,38              

     2,38   2,20   1,66   2,30   

                                 



     Ines Kangas                      GamlakIF                  DNS               

     Tessa Kastrén                    GamlakIF                  DNS               





P11 Kula

Loppukilpailu

1)   Hugo Strandvall                  IFÅsar                    7,92              

     7,27   7,84   7,56   7,92   



2)   Morgan Slussnäs                  LarsmoIF                  6,60              

     6,42   6,21   x      6,60   



3)   Christian Lövsund                IFÅsar                    6,40              

     6,09   5,68   6,40   6,36   



4)   Jimi Heinonen                    GamlakIF                  6,26              

     5,96   6,14   6,26   5,69   



5)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  5,72              

     5,25   4,86   5,66   5,72   



6)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    5,53              

     4,42   5,23   5,23   5,53   



7)   William Strandvall               IFÅsar                    5,43              

     5,43   4,89   5,09   4,33   



8)   Philip Åkerlund                  GamlakIF                  5,17              

     4,83   5,17   5,01   5,05   



     Aaron Haikka                     GamlakIF                  DNS               





F11 Kula

Loppukilpailu

1)   Dayna Austen                     GamlakIF                  7,83              

     7,74   7,61   7,83   7,50   



2)   Lydia Svenfelt                   LarsmoIF                  7,20              

     6,52   7,14   7,12   7,20   



3)   Lea Sundelin                     LarsmoIF                  6,36              

     5,97   6,36   6,20   6,29   



4)   Jennifer Holmbäck                IFÅsar                    6,34              

     6,34   6,32   6,13   6,26   



5)   Vilhelmina Wäntsi                GamlakIF                  6,30              

     5,92   5,88   6,29   6,30   



6)   Julia Lindell                    IFÅsar                    5,89              

     5,89   5,80   5,66   5,28   



7)   Milja Sundelin                   LarsmoIF                  5,52              

     4,66   5,16   4,87   5,52   



8)   Elin Lillhonga                   GamlakIF                  5,28              

     4,30   5,28   3,43   4,17   



9)   Emma Kaikkonen                   GamlakIF                  5,17              

     3,93   3,94   5,17   4,77   



10)  Isabella Flocco                  GamlakIF                  5,15              

     5,15   4,95   5,09   5,14   



11)  Annabel Küttis                   IFÅsar                    5,15              

     5,15   x      -      -      



12)  Elin Österholm                   LarsmoIF                  5,06              

     4,75   4,61   5,06   4,78   



13)  Amelina Strömberg                LarsmoIF                  4,96              

     4,43   4,91   4,59   4,96   



14)  Emilia Granqvist                 LarsmoIF                  4,72              

     4,59   3,96   3,98   4,72   



15)  Siri Ahlskog                     IFÅsar                    4,51              

     4,18   4,22   4,26   4,51   



16)  Jemina Lepola                    LarsmoIF                  4,25              

     4,20   4,25   3,79   4,02   



17)  Ines Piispanen                   GamlakIF                  4,23              

     3,83   3,72   4,04   4,23   



18)  Milla Suomela                    GamlakIF                  4,22              

     4,21   3,94   4,05   4,22   



19)  Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    4,21              

     4,21   4,21   -      -      



20)  Bettina Pietilä                  GamlakIF                  4,02              

     4,02   3,19   3,41   3,82   



21)  Sanni Finnilä                    GamlakIF                  3,95              

     3,95   3,54   3,24   3,22   



22)  Noomi Häggblom                   GamlakIF                  3,31              

     3,31   3,24   2,44   3,25   



     Ines Kangas                      GamlakIF                  DNS               

     Matilda Sandström                IFÅsar                    DNS               

     Tessa Kastrén                    GamlakIF                  DNS               





P13 60m

1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  8,08              

2)   Paul Hjulfors                    LarsmoIF                  8,36              

3)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    8,46              

4)   Otto Holm                        GamlakIF                  8,66              

5)   Anton Furu                       GamlakIF                  8,94              

6)   Frank Granholm                   IFÅsar                    8,95              

7)   Alvar Grankulla                  LarsmoIF                  9,09              

8)   Romeo Rantala                    IFÅsar                    9,18              

9)   Linus Liljekvist                 LarsmoIF                  9,19              

10)  Noel Granholm                    LarsmoIF                  9,32              

11)  Linus Broberg                    IFÅsar                    9,40              

12)  Filip Dahlnäs                    IFÅsar                    10,10             

13)  Anton Libäck                     IFÅsar                    10,96             

14)  Benjamin Björk                   GamlakIF                  11,49             

     Ryan Kiplagat                    GamlakIF                  DNS               

     Vertti Åkerblom                  GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2

1)   Paul Hjulfors                    LarsmoIF                  8,36              

2)   Otto Holm                        GamlakIF                  8,66              

3)   Frank Granholm                   IFÅsar                    8,95              

4)   Alvar Grankulla                  LarsmoIF                  9,09              

5)   Anton Libäck                     IFÅsar                    10,96             

6)   Benjamin Björk                   GamlakIF                  11,49             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0

1)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    8,46              

2)   Anton Furu                       GamlakIF                  8,94              

3)   Noel Granholm                    LarsmoIF                  9,32              

4)   Linus Broberg                    IFÅsar                    9,40              

     Ryan Kiplagat                    GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,5

1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  8,08              

2)   Romeo Rantala                    IFÅsar                    9,18              

3)   Linus Liljekvist                 LarsmoIF                  9,19              

4)   Filip Dahlnäs                    IFÅsar                    10,10             

     Vertti Åkerblom                  GamlakIF                  DNS               





F13 60m

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    8,65              

1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  8,65              

3)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  8,66              

4)   Ada Djupsund                     GamlakIF                  8,84              

4)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    8,84              

6)   Venla Vikström                   LarsmoIF                  8,88              

7)   Veronica Raikula                 GamlakIF                  8,91              

8)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  9,12              

9)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,13              

10)  Mathilda Parkkinen               LarsmoIF                  9,21              

10)  Sigrid Karlström                 IFÅsar                    9,21              

12)  Nellie Byggmästar                LarsmoIF                  9,25              

13)  Lina Svenlin                     LarsmoIF                  9,65              

14)  Elin Holm                        IFÅsar                    9,83              

15)  Alva Svenlin                     IFÅsar                    9,84              

16)  Sointu Finnilä                   GamlakIF                  9,87              

17)  Meyah Thylin                     LarsmoIF                  9,89              

18)  Ella Eriksson                    GamlakIF                  9,95              

19)  Vilma Lindqvist                  IFÅsar                    10,29             

20)  Elsie Björkfors                  IFÅsar                    10,51             

     Flora Niemi                      GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    8,65              

2)   Venla Vikström                   LarsmoIF                  8,88              

3)   Mathilda Parkkinen               LarsmoIF                  9,21              

4)   Lina Svenlin                     LarsmoIF                  9,65              

5)   Elin Holm                        IFÅsar                    9,83              

6)   Sointu Finnilä                   GamlakIF                  9,87              

7)   Ella Eriksson                    GamlakIF                  9,95              



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7

1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  8,65              

2)   Ada Djupsund                     GamlakIF                  8,84              

3)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  9,12              

4)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    9,13              

5)   Nellie Byggmästar                LarsmoIF                  9,25              

6)   Vilma Lindqvist                  IFÅsar                    10,29             

     Flora Niemi                      GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,0

1)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  8,66              

2)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    8,84              

3)   Veronica Raikula                 GamlakIF                  8,91              

4)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    9,21              

5)   Alva Svenlin                     IFÅsar                    9,84              

6)   Meyah Thylin                     LarsmoIF                  9,89              

7)   Elsie Björkfors                  IFÅsar                    10,51             





P13 Längd

Loppukilpailu

1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  4,69 -1,5          

     x      x      4,69   4,09   

                   -1,5   -1,7   



2)   Paul Hjulfors                    LarsmoIF                  4,68 -0,9          

     4,68   4,50   4,59   4,63   

     -0,9   -0,4   -0,7   -1,0   



3)   Otto Holm                        GamlakIF                  4,40 -2,1          

     4,40   4,19   4,17   4,19   

     -2,1   -0,8   -1,1   -0,7   



4)   Frank Granholm                   IFÅsar                    4,07 -1,1          

     x      x      x      4,07   

                          -1,1   



5)   Anton Furu                       GamlakIF                  3,92 -1,5          

     3,56   3,70   3,92   3,43   

     -1,2   -1,4   -1,5   -0,3   



6)   Linus Liljekvist                 LarsmoIF                  3,80 -1,1          

     x      3,80   3,62   3,70   

            -1,1   -1,9   -1,1   



7)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    3,79 -0,6          

     3,49   3,79   3,03   3,56   

     -1,7   -0,6   -0,9   -0,5   



8)   Noel Granholm                    LarsmoIF                  3,55 -1,3          

     3,55   3,34   3,39   3,46   

     -1,3   -2,0   -1,4   -0,9   



9)   Linus Broberg                    IFÅsar                    3,21 -0,7          

     3,04   3,12   2,22   3,21   

     -1,5   -0,3   -0,8   -0,7   



10)  Filip Dahlnäs                    IFÅsar                    3,16 -1,2          

     2,92   2,97   3,16   2,98   

     -1,6   -2,2   -1,2   -1,5   



11)  Anton Libäck                     IFÅsar                    2,87 -0,7          

     x      2,87   2,86   2,75   

            -0,7   -0,3   -1,1   



12)  Benjamin Björk                   GamlakIF                  2,63 -1,5          

     2,63   2,60   2,60   2,42   

     -1,5   -0,3   -0,5   -0,9   



     Ryan Kiplagat                    GamlakIF                  DNS               

     Vertti Åkerblom                  GamlakIF                  DNS               





F13 Längd

Loppukilpailu

1)   Ada Djupsund                     GamlakIF                  4,36              

     3,94   3,86   x      4,36   

                                 



2)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  4,27              

     x      4,19   3,64   4,27   

                                 



3)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    4,08              

     4,05   3,98   3,95   4,08   

                                 



4)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  4,06              

     4,06   3,81   3,95   x      

                                 



5)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    4,02              

     3,83   4,02   3,89   x      

                                 



6)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    3,99              

     3,99   3,92   3,81   3,86   

                                 



7)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  3,96              

     x      x      x      3,96   

                                 



8)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    3,87              

     2,10   x      3,87   x      

                                 



9)   Venla Vikström                   LarsmoIF                  3,82              

     3,82   3,68   3,58   3,48   

                                 



10)  Nellie Byggmästar                LarsmoIF                  3,72              

     3,64   3,71   3,72   3,44   

                                 



11)  Lina Svenlin                     LarsmoIF                  3,70              

     3,42   x      3,31   3,70   

                                 



12)  Mathilda Parkkinen               LarsmoIF                  3,69              

     3,68   3,63   x      3,69   

                                 



13)  Veronica Raikula                 GamlakIF                  3,48              

     3,48   3,32   3,38   2,65   

                                 



14)  Elin Holm                        IFÅsar                    3,47              

     3,19   3,47   3,26   3,36   

                                 



15)  Alva Svenlin                     IFÅsar                    3,46              

     3,46   3,39   3,37   3,42   

                                 



16)  Meyah Thylin                     LarsmoIF                  3,28              

     3,28   3,09   3,07   3,07   

                                 



17)  Vilma Lindqvist                  IFÅsar                    3,07              

     3,07   x      3,02   3,06   

                                 



18)  Sointu Finnilä                   GamlakIF                  3,07              

     3,07   x      x      x      

                                 



19)  Elsie Björkfors                  IFÅsar                    3,03              

     2,97   3,02   3,03   2,99   

                                 



20)  Ella Eriksson                    GamlakIF                  2,68              

     2,47   2,56   2,52   2,68   

                                 



21)  Flora Niemi                      GamlakIF                  2,58              

     x      x      2,58   x      

                                 



     Olivia Zittra                    IFÅsar                    DNS               





P13 Kula

Loppukilpailu

1)   Anton Hietapakka                 GamlakIF                  8,83              

     8,38   8,69   8,56   8,83   



2)   Paul Hjulfors                    LarsmoIF                  7,88              

     7,21   7,31   7,67   7,88   



3)   Elias Grannabba                  IFÅsar                    7,82              

     7,54   6,92   7,11   7,82   



4)   Anton Furu                       GamlakIF                  6,56              

     5,55   5,61   6,56   6,15   



5)   Otto Holm                        GamlakIF                  6,08              

     6,08   5,65   5,96   6,00   



6)   Benjamin Björk                   GamlakIF                  5,87              

     5,65   5,87   5,68   5,67   



7)   Anton Libäck                     IFÅsar                    5,78              

     5,27   5,78   4,86   5,57   



8)   Filip Dahlnäs                    IFÅsar                    4,44              

     x      4,44   4,18   3,78   



     Ryan Kiplagat                    GamlakIF                  DNS               

     Vertti Åkerblom                  GamlakIF                  DNS               





F13 Kula

Loppukilpailu

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    8,78              

     8,73   8,49   8,78   8,44   



2)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  8,58              

     7,76   8,15   8,58   8,39   



3)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  8,23              

     7,97   8,14   8,23   7,85   



4)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  8,16              

     7,79   8,16   7,87   7,55   



5)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    7,67              

     7,31   7,45   7,67   6,87   



6)   Alva Svenlin                     IFÅsar                    7,37              

     7,37   6,94   5,30   6,85   



7)   Ada Djupsund                     GamlakIF                  7,04              

     7,04   6,47   5,91   6,92   



8)   Venla Vikström                   LarsmoIF                  6,82              

     6,53   6,27   6,35   6,82   



9)   Elsie Björkfors                  IFÅsar                    6,43              

     6,35   6,43   5,93   6,00   



10)  Veronica Raikula                 GamlakIF                  6,36              

     5,56   6,12   6,17   6,36   



11)  Angelina Laurén                  IFÅsar                    6,20              

     5,62   6,20   5,94   5,92   



12)  Sigrid Karlström                 IFÅsar                    6,16              

     6,12   6,05   6,03   6,16   



13)  Vilma Lindqvist                  IFÅsar                    6,09              

     5,73   5,32   6,09   



14)  Mathilda Parkkinen               LarsmoIF                  5,44              

     4,74   5,44   5,30   5,17   



15)  Sointu Finnilä                   GamlakIF                  5,00              

     4,69   5,00   4,57   4,17   



16)  Nellie Byggmästar                LarsmoIF                  4,88              

     4,44   4,14   4,36   4,88   



17)  Ella Eriksson                    GamlakIF                  4,87              

     4,87   4,08   4,86   4,46   



18)  Meyah Thylin                     LarsmoIF                  4,74              

     4,74   4,43   4,15   4,47   



19)  Elin Holm                        IFÅsar                    4,71              

     4,61   4,45   4,49   4,71   



20)  Flora Niemi                      GamlakIF                  4,31              

     4,31   3,93   4,28   3,87   







F/P 7/9/11/13 stafett 8x50m

Loppukilpailu

1)   Gamlakarleby IF Lag 1            GamlakIF                  1.07,00           

   1) Emma Bergdahl, 2) Julius Paananen, 

   3) Melina Ollfat, 4) Alex Furu, 

   5) Dayna Austen, 6) Oskar Holm, 

   7) Ada Djupsund, 8) Anton Hietapakka

2)   Gamlakarleby IF Lag 2            GamlakIF                  1.08,95           

   1) Edith Paananen, 2) Johannes Hellman, 

   3) Lumia Biskop, 4) Elias Åkerlund, 

   5) Emma Kaikkonen, 6) Philip Åkerlund, 

   7) Veronica Raikula, 8) Otto Holm

3)   Larsmo IF Lag 1                  LarsmoIF                  1.09,84           

   1) Alexia Franzén, 2) Lucas Härtull, 

   3) Vilda Liljekvist, 4) Roni Sjölund, 

   5) Lea Sundelin, 6) Vilgot Backlund, 

   7) Vilma Björkskog, 8) Paul Hjulfors

4)   IF Åsarna Lag 1                  IFÅsar                    1.10,45           

   1) Frida Nyberg, 2) Kasper Nyman, 

   3) Julia Strandvall, 4) Rikard Granbacka, 

   5) Izabelle Viitasalo, 6) William Strandvall, 

   7) Angelina Laurén, 8) Elias Grannabba

5)   IF Åsarna Lag 2                  IFÅsar                    1.15,62           

   1) Nellie Viitasalo, 2) Adam Mouatal, 

   3) Ellinor Ollqvist, 4) Noah Ådahl, 

   5) Matilda Sandström, 6) Christian Lövsund, 

   7) Wilma Nyberg, 8) Frank Granholm



Utom tävlan     

     Larsmo IF Lag 2                  LarsmoIF                  1.12,19               

   1) Tilde Libäck, 2) Ellen Törnqvist, 

   3) Amelina Fagerholm, 4) Theo Riska, 

   5) Olivia Härtull, 6) Morgan Slussnäs, 

   7) Malva Brännbacka, 8) Alvar Grankulla