Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
05.09. klo 18:00 Seuraottelu NuKi-NuTa-KaPo Tulokset (päivitetty: 17:49 06.09.2019)
Seuraottelu NuKi-Kapo-NuTa, Nummella 5.9.2019

Pistelasku
Laji
NuKi
KaPo
NuTa
T7 40m
9
3
10
T7 pituus
7
3
12
T9 1000m
7
12
2
T9 pituus
11
5
5
T11 korkeus
8
7,5
6,5
T11 kuula
8
6
8
T13 60m
12
3
7
T13 3-loikka
12
3
7
T15 100m
4
6
12
T15 korkeus
4
12
5
T Viesti
4
2
7
Tytöt yhteensä
86
62,5
81,5
P7 pituus
3
8
11
P7 pallo
3
10
9
P9 1000m
11
3
8
P9 pituus
4
9
9
P11 60m
9
2
10
P11 korkeus
12
4
3
P13 60m
10
-
9
P13 keihäs
7
-
12
P15 100m
-
12
7
P15 kuula
2
9
10
P Viesti
7
2
4
Pojat yhteensä
68
59
92
Yhteispisteet
154
121,5
173,5


T7 	40m		Seura	Tulos	Tuuli
1.	Saana Muittari	NuTa	8.20	+1.8
1.	Silja Tammimäki	NuKi	8.20	+1.8
3.	Leeni Suominen	NuTa	8.21	+1.9
4.	Helmi Malin		NuKi	8.27	+1.9
5.	Peppi Partanen	NuKi	8.32	+2.0
6.	Julia Ojanen		NuKi	8.41	+2.0
7.	Kaisla Salo		KaPo	8.45	+2.0
8.	Pinja Paajala		NuTa	8.46	+1.9
9.	Bettina Von Gerich	NuTa	8.58	+2.0
10.	Alma Kojola		NuKi	8.70	+1.9
11.	Saara Sairasalo	NuKi	8.81	+1.8
12.	Meeri Lehtovaara	NuKi	9.17	+2.0
13.	Vienna Vuorinen	KaPo	9.28	+1.8
14.	Elsa Jumisko		KaPo	10.40	+1.9
15.	Tara Pihlavisto	KaPo	11.06	+1.9
	Mirella Felber		KaPo	DNS

T7	Pituus			
1.	Leeni Suominen	NuTa	262
2.	Saana Muittari	NuTa	258
3.	Silja Tammimäki	NuKi	250
4.	Pinja Paajala		NuTa	249
5.	Alma Kojola		NuKi	245
6.	Mirella Felber		KaPo	242
7.	Bettina Von Gerich	NuTa	240
8.	Kaisla Salo		KaPo	236
9.	Peppi Partanen	NuKi	233
10.	Helmi Malin		NuKi	230
11.	Saara Sairasalo	NuKi	218
12.	Elsa Jumisko		KaPo	203
13.	Julia Ojanen		NuKi	203
14.	Meeri Lehtovaara	NuKi	197
15.	Vienna Vuorinen	KaPo	185
16.	Tara Pihlavisto	KaPo	138

P7	Pituus		
1.	Otso Muittari		NuTa	279
2.	Valtteri Vaherkoski	KaPo	237
3.	Erik Alaluusua		NuTa	237
4.	Santtu Salminen	KaPo	224
5.	Aron Kitinmäki	NuKi	224
6.	Tristan Pellä		NuKi	191
7.	Topi Heinonen	NuKi	162
8.	Valtteri Ukkonen	KaPo	-

P7	Pallo		
1.	Valtteri Vaherkoski	KaPo	16.65
2.	Otso Muittari		NuTa	12.23
3.	Erik Alaluusua		NuTa	11.71
4.	Santtu Salminen	KaPo	10.59
5.	Aron Kitinmäki	NuKi	10.25
6.	Tristan Pellä		NuKi	8.75
7.	Valtteri Ukkonen	KaPo	7.59
8.	Topi Heinonen	NuKi	6.48

T9	1000m		
1.	Kielo Salo		KaPo	4.27.61
2.	Jasmin Hallenberg	KaPo	4.28.43
3.	Siiri Lehtovaara	NuKi	4.28.60
4.	Enni Morander	NuKi	4.47.37
5.	Tessa Kekäläinen	NuKi	4.54.43
6.	Sade Malvela		NuTa	4.56.83
7.	Helena Malin		NuKi	5.06.44

T9	Pituus
1.	Enni Morander	NuKi	326
2.	Sade Malvela		NuTa	318
3.	Siiri Lehtovaara	NuKi	310
4.	Helena Malin		NuKi	258
5.	Jasmin Hallenberg	KaPo	255
6.	Kielo Salo		KaPo	251
7.	Tessa Kekäläinen	NuKi	239
8.	Sanni Sorola		NuKi	221
	Emma Napari		NuTa	DNS

P9	1000m
1.	Eetu Kitinmäki		NuKi	3.57.64
2.	Santeri Määttä	NuTa	4.06.21
3.	Aatos Savolainen	NuKi	4.13.18
4.	Bennie Von Gerich	NuTa	4.30.74
5.	Samu Ilomäki		NuTa	4.35.00
6.	Aatto Meriläinen	KaPo	4.40.57
7.	Okko Meriläinen	KaPo	4.45.81
8.	Timi Enström		KaPo	4.47.38
9.	Aaron Keränen	KaPo	4.50.67
10.	Matias Morander	NuKi	4.51.68
11.	Akseli Lähdeniemi	NuTa	4.52.36
12.	Casper Aulavuori	NuKi	5.34.93
Anselmi Tuominen (ulk.puol)	NuKi	5.08.87

P9	Pituus
1.	Timi Enström		KaPo	326
2.	Bennie Von Gerich	NuTa	306
3.	Santeri Määttä	NuTa	303
4.	Eetu Kitinmäki		NuKi	298
5.	Aatto Meriläinen	KaPo	298
6.	Okko Meriläinen	KaPo	283
7.	Aatos Savolainen	NuKi	272
8.	Aaron Keränen	KaPo	262
9.	Nooa Kuivalainen	NuKi	256
10.	Samu Ilomäki		NuTa	255
11.	Akseli Lähdeniemi	NuTa	229
12.	Matias Morander	NuKi	222
13.	Casper Aulavuori	NuKi	222
	Anselmi Tuominen (ulk. puol)NuKi	227

T11	Korkeus
1.	Liia Liski		NuKi	124
2.	Sara Salminen		KaPo	110
3.	Oivi Heikinaho		NuTa	110
4.	Sini Virtanen		KaPo	105
4.	Lumi Teittinen		NuTa	105
6.	Aada Napari		NuTa	105
7.	Senni Friman		NuKi	85

T11	Kuula
1.	Sara Manninen	NuKi	694
2.	Oivi Heikinaho		NuTa	611
3.	Sara Salminen		KaPo	593
4.	Lumi Teittinen		NuTa	591
5.	Hilla Teittinen		NuTa	538
6.	Sini Virtanen		KaPo	534
7.	Aada Napari		NuTa	533
8.	Liia Liski		NuKi	507
9.	Senni Friman		NuKi	335

P11	60m	
1.	Teemu Tanskanen	NuTa	9.70	+1.8
2.	Vihtori Saukkola	NuKi	9.81	+1.8
3.	Ron Åvall		NuKi	9.89	+1.3
4.	Aaron Forsman	NuTa	10.40	+1.3
5.	Pyry Tenhovirta	KaPo	10.46	+1.3
6.	Luukas Malmgren	NuKi	11.17	+1.8
7.	Anselmi Tuominen	NuKi	12.94	+1.8
	Eetu Kitinmäki (ulk.puol.)	NuKi	9.92	+1.3
	Jere Leivo		NuTa	DNS
	Elmeri Niemelä	KaPo	DNS

P11	Korkeus
1.	Vihtori Saukkola	NuKi	120
2.	Ron Åvall		NuKi	120
3.	Pyry Tenhovirta	KaPo	100
4.	Teemu Tanskanen	NuTa	85
	Anselmi Tuominen	NuKi	DNS
Jere Leivo		NuTa	DNS
	Elmeri Niemelä	KaPo	DNS

T13	60m
1.	Vilhelmiina Saukkola	NuKi	9.40	+1.7
2.	Sara Markkula		NuKi	9.60	+1.3
3.	Viiu Liski		NuKi	9.65	+1.7
4.	Kiia Hyrsylä		NuTa	9.70	+1.3
5.	Veera Keskinen	NuTa	9.83	+1.7
6.	Tiia Enström		KaPo	10.13	+1.3
7.	Neea Hyrsylä		NuTa	10.18	+1.7
8.	Ronja Sundström	KaPo	10.30	+1.7
9.	Tilma Kojola		NuKi	10.79	+1.3
	Alexandra Vesilahti (ulk.puol)NuKi	9.92	+1.3

T13	3-loikka
1.	Vilhelmiina Saukkola	NuKi	784	+1.7
2.	Sara Markkula		NuKi	764	+1.6
3.	Veera Keskinen	NuTa	729	+1.5
4.	Kiia Hyrsylä		NuTa	727	+0.3
5.	Nea Hyrsylä		NuTa	726	+0.7
6.	Viiu Liski		NuKi	707	+0.1
7.	Ronja Sundström	KaPo	705	+1.8
8.	Meri Kuivalainen	NuKi	700	+0.7
9.	Tiia Enström		KaPo	638	+1.4
10.	Tilma Kojola		NuKi	-

P13	60m	
1.	Lassi Lahtinen		NuKi	8.87	+1.9
2.	Emil Granström	NuTa	9.03	+1.9
3.	Sisu Malvela		NuTa	9.37	+1.9
4.	Verneri Viljanen	NuKi	11.66	+1.9

P13	Keihäs
1.	Emil Granström	NuTa	27.42
2.	Sisu Malvela		NuTa	20.68
3.	Verneri Viljanen	NuKi	16.52
4.	Lassi Lahtinen		NuKi	16.30

T15	100m
1.	Anni Napari		NuTa	14.15	+1.7
2.	Vilma Meriläinen	NuTa	14.19	+0.2
3.	Henniina Närhi	KaPo	14.44	+1.7
4.	Selma Kojola		NuKi	14.56	+0.2
5.	Jutta Heino		KaPo	14.82	+0.2
6.	Noora Kortelainen	NuTa	15.80	+0.2
7.	Alexandra Vesilahti	NuKi	16.03	+1.7
	Iina Tienhaara		NuTa	DNS

T15	Korkeus
1.	Henniina Närhi	Kapo	140
2.	Pinja Sundström	KaPo	135
3.	Selma Kojola		NuKi	130
3.	Jutta Heino		KaPo	130
5.	Noora Kortelainen	NuTa	130
6.	Vilma Meriläinen	NuTa	125
	Meri Kuivalainen (ulk.puol.)	NuKi	125
	Vilhelmiina Saukkola (ulk.puol)NuKi	120
	Sara Markkula	(ulk. puol.)	NuKi	105

P15	100m
1.	Tomi Heiskanen	KaPo	12.25	+1.6
2.	Sebastian Tarkiainen	KaPo	13.47	+1.6
3.	Anton Palomäki	NuTa	15.50	+1.6
4.	Saku Rönkkö		NuTa	15.52	+1.6

P15	Kuula
1.	Saku Rönkkö		NuTa	10.69
2.	Tomi Heiskanen	KaPo	9.43
3.	Sebastian Tarkiainen	KaPo	8.24
4.	Anton Palomäki	NuTa	4.99
5.	Ossi Sairasalo		NuKi	0.33

T Viesti (50m+50m+100m+100m+100m)
1.	Bettina Von Gerich	NuTa	1.04.7
	Sade Malvela
	Aada Napari
	Veera Keskinen
	Anni Napari	
2.	Helmi Malin		NuKi	1.06.1
	Enni Morander
	Siiri Lehtovaara
	Sara Markkula
	Alexandra Vesilahti
3.	Kaisla Salo		KaPo	1.07.4
	Kielo Salo	
	Sara Salminen
	Tiia Enström
	Henniina Närhi
4.	Silja Tammimäki	NuKi	1.07.7
	Tessa Kekäläinen	
	Liia Liski
	Vilhelmiina Saukkola
	Selma Kojola

P Viesti (50m+50m+100m+100m+100m)
1.	Aron Kitinmäki	NuKi	1.03.2
	Eetu Kitinmäki
	Vihtori Saukkola
	Ron Åvall
	Lassi Lahtinen
2.	Erik Alaluusua		NuTa	1.04.1
	Bennie Von Gerich
	Teemu Tanskanen
	Emil Granström
	Anton Palomäki
3.	Valtteri Vaherkoski	KaPo	1.05.9
	Aaron Keränen
	Pyry Tenhovirta
	Timi Enström
	Tomi Heiskanen