Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
07.08. klo 18:00 Aluekisat Tulokset (päivitetty: 11:23 12.08.2019)
M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Samuli Losoi                     TampPy                    11,63             

N 100m
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   12,77             
2)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   12,85             
3)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   13,29             
4)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   13,64             
5)   Kärki Olivia                     LauttLu                   13,88             
6)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    13,91             
7)   Aino Manner                      NoormNo                   14,84             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   13,64             
2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    13,91             
3)   Aino Manner                      NoormNo                   14,84             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   12,77             
2)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   12,85             
3)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   13,29             
4)   Kärki Olivia                     LauttLu                   13,88             

P9 60m
1)   Niilo Kartano                    UlvST                     10,03             
2)   Jami Nummi                       KiukKi                    10,59             
3)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   10,61             
4)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   11,14             
5)   Lenni Korpela                    NoormNo                   11,22             
6)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   11,26             
7)   Olli Tenho                       NoormNo                   11,37             
8)   Akseli Kuusinen                                            11,41             
9)   Kaarlo Kangasniemi                                         12,21             
             
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jami Nummi                       KiukKi                    10,59             
2)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   11,14             
3)   Lenni Korpela                    NoormNo                   11,22             
4)   Olli Tenho                       NoormNo                   11,37             
5)   Kaarlo Kangasniemi                                         12,21             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Niilo Kartano                    UlvST                     10,03             
2)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   10,61             
3)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   11,26             
4)   Akseli Kuusinen                                            11,41             
            
T9 60m
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,88              
2)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     10,03             
3)   Iina Kause                       PorinYU                   10,05             
4)   Emma Vaahtio                     UlvST                     10,16             
5)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     11,22             
6)   Mette Selivaara                  NoormNo                   11,25             
7)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   11,86             
8)   Anette Nelimarkka                UlvST                     12,31             
9)   Milla Isokorpi                   NoormNo                   12,87             
10)  Nea Kukkula                      NoormNo                   13,19             
     Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,59             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     11,22             
2)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   11,86             
3)   Anette Nelimarkka                UlvST                     12,31             
4)   Milla Isokorpi                   NoormNo                   12,87             
     Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,59             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,88              
2)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     10,03             
3)   Iina Kause                       PorinYU                   10,05             
4)   Emma Vaahtio                     UlvST                     10,16             
5)   Mette Selivaara                  NoormNo                   11,25             
6)   Nea Kukkula                      NoormNo                   13,19             

P9 600m
Loppukilpailu
1)   Jami Nummi                       KiukKi                    2.08,30           
2)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   2.21,84           
3)   Olli Tenho                       NoormNo                   2.24,54           
4)   Akseli Kuusinen                                            2.27,56           
5)   Kaarlo Kangasniemi                                         2.37,57           
6)   Lenni Korpela                    NoormNo                   2.38,93           

T9 600m
Loppukilpailu
1)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     2.09,19           
2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   2.14,79           
3)   Anette Nelimarkka                UlvST                     2.40,61           
4)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   2.57,56           
5)   Milla Isokorpi                   NoormNo                   3.14,87           
               
P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   5,45              
     5,45   5,40   4,43   4,91   

2)   Jami Nummi                       KiukKi                    5,40              
     4,81   4,54   5,22   5,40   

3)   Niilo Kartano                    UlvST                     5,36              
     4,61   5,36   5,21   4,77   

4)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   5,19              
     4,76   4,53   5,19   5,02   

5)   Niklas Vuorinen                  NoormNo                   5,12              
     4,49   5,12   4,79   4,43   

6)   Lenni Korpela                    NoormNo                   4,66              
     4,42   4,24   4,30   4,66   

7)   Kaarlo Kangasniemi                                         3,93              
     3,74   3,91   3,93   x      

T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   7,08              
     6,77   6,91   6,52   7,08   

2)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   5,79              
     5,01   5,02   5,79   5,67   

3)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    5,17              
     5,07   4,97   5,17   5,13   

4)   Emma Vaahtio                     UlvST                     5,16              
     5,16   4,92   4,73   5,04   

5)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     5,07              
     4,77   4,22   4,99   5,07   

6)   Anniina Hakala                   NoormNo                   4,72              
     4,48   4,72   4,39   4,72   

7)   Nea Kukkula                      NoormNo                   4,55              
     4,55   4,05   4,37   4,31   

8)   Aada Rastas                      UlvST                     4,52              
     3,15   4,52   3,47   3,14   

9)   Milla Isokorpi                   NoormNo                   4,24              
     4,11   3,99   4,24   4,00   

10)  Anette Nelimarkka                UlvST                     3,51              
     3,51   2,53   3,22   3,18   

11)  Sofia Lahdenperä                 UlvST                     3,49              
     2,92   3,34   3,49   3,37   

P11 600m
Loppukilpailu
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   1.53,88           
2)   Måns Selivaara                   NoormNo                   2.06,21           
3)   Konsta Saari                     KiukKi                    2.08,85           
4)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   2.09,88           
5)   Vilho Willman                    NoormNo                   2.13,80           
6)   Aapo Manner                      NoormNo                   2.18,30           
7)   Juho Viitanen                    NoormNo                   2.28,32           

T11 600m
Loppukilpailu
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   2.04,97           
2)   Venla Saari                      KiukKi                    2.06,47           
3)   Liina Laine                      LauttLu                   2.12,70           
4)   Susanna Hakala                   NoormNo                   2.14,26           
5)   Maija Wallenius                  KiukKi                    2.21,36           
6)   Daniela Snäll                    NoormNo                   2.25,47           
7)   Milja Nevalainen                 PyhäsU                    2.29,26           
8)   Emma Lindfors                    NoormNo                   2.29,87           
9)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   2.32,14           
10)  Jiyan Akdeniz                                              3.11,41           

P11 60m aidat
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,52             
2)   Måns Selivaara                   NoormNo                   11,54             
3)   Juho Viitanen                    NoormNo                   12,37             
4)   Vilho Willman                    NoormNo                   13,24             
5)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     13,69             
6)   Onni Mäkelä                      UlvST                     14,09             
7)   Konsta Saari                     KiukKi                    14,63             
8)   Jami Nummi                       KiukKi                    15,14             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Måns Selivaara                   NoormNo                   11,54             
2)   Juho Viitanen                    NoormNo                   12,37             
3)   Vilho Willman                    NoormNo                   13,24             
4)   Konsta Saari                     KiukKi                    14,63             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,52             
2)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     13,69             
3)   Onni Mäkelä                      UlvST                     14,09             
4)   Jami Nummi                       KiukKi                    15,14             

T11 60m aidat
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,96             
2)   Venla Koponen                    PorinTa                   11,57             
3)   Liina Laine                      LauttLu                   11,62             
4)   Iina Poussu                      NoormNo                   11,73             
5)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   11,74             
6)   Daniela Snäll                    NoormNo                   11,88             
7)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   12,07             
8)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   12,30             
9)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   12,34             
10)  Julietta Rajala                  NoormNo                   12,92             
11)  Netta Nummi                      KiukKi                    13,01             
12)  Kiira Broman                     PorinYU                   13,63             
13)  Venla Saari                      KiukKi                    13,91             
14)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   14,10             
15)  Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    14,95             
16)  Milja Nevalainen                 PyhäsU                    15,02             
17)  Jiyan Akdeniz                                              15,17             
18)  Minttu Huhtala                   NoormNo                   15,42             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Daniela Snäll                    NoormNo                   11,88             
2)   Netta Nummi                      KiukKi                    13,01             
3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   14,10             
4)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    14,95             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   11,73             
2)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   12,34             
3)   Kiira Broman                     PorinYU                   13,63             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Venla Koponen                    PorinTa                   11,57             
2)   Liina Laine                      LauttLu                   11,62             
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   11,74             
4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   12,07             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   10,96             
2)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   12,30             
3)   Venla Saari                      KiukKi                    13,91             
4)   Jiyan Akdeniz                                              15,17             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Julietta Rajala                  NoormNo                   12,92             
2)   Milja Nevalainen                 PyhäsU                    15,02             
3)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   15,42             

P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilho Willman                    NoormNo                   170               
     170    180    
     o      xxx    

2)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     130               
     100    110    120    130    140    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   100               
     100    110    
     xo     xxx    

     Juho Viitanen                    NoormNo                   NH                
     100    
     xxx    

     Konsta Saari                     KiukKi                    NH                
     100    
     xxx    

     Lauri Meskanen                   PorinYU                   190               
     120    130    140    150    160    170    180    190    200    
     o      o      o      o      xo     o      o      o      xxx    

     Onni Mäkelä                      UlvST                     NH                
     100    
     xxx    

     Samuel Jussila                   NoormNo                   160               
     140    150    160    170    
     o      o      o      x--    

T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Liina Laine                      LauttLu                   190               
     150    160    170    180    190    200    
     o      -      xxo    xo     xxo    xxx    

2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   160               
     100    110    120    130    140    150    160    170    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxo    xxx    

3)   Aida Willman                     NoormNo                   100               
     100    110    
     xo     xxx    

4)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   100               
     100    110    
     xxo    xxx    

     Daniela Snäll                    NoormNo                   NH                
     100    
     xxx    
                                  
     Nuppu Willman                    NoormNo                   NH                
     230    
     xxx    

P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Martti Wallenius                 KiukKi                    29,79             
2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   31,40             
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   33,32             
4)   Juho Kallio                      NoormNo                   34,82             

T13 200m
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   29,26             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    29,59             
3)   Emilia Helmi                     NoormNo                   30,94             
4)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   31,03             
5)   Ella Kause                       PorinYU                   31,55             
6)   Hilla Tenho                      NoormNo                   32,89             
7)   Netta Nummi                      KiukKi                    33,24             
8)   Iina Kause                       PorinYU                   33,74             
9)   Daniela Snäll                    NoormNo                   35,39             
                   
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Emilia Helmi                     NoormNo                   30,94             
2)   Hilla Tenho                      NoormNo                   32,89             
3)   Netta Nummi                      KiukKi                    33,24             
4)   Iina Kause                       PorinYU                   33,74             
                   
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   29,26             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    29,59             
3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   31,03             
4)   Ella Kause                       PorinYU                   31,55             
5)   Daniela Snäll                    NoormNo                   35,39             

P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,62             
2)   Juho Kallio                      NoormNo                   13,91             

T13 60m aidat
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   9,89              
2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,30             
3)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   10,71             
4)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   10,87             
5)   Nuppu Willman                    NoormNo                   11,14             
6)   Neea Nummi                       KiukKi                    11,18             
7)   Milja Perälä                     PorinYU                   11,21             
8)   Katariina Lammi                  UlvST                     12,36             
9)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    12,52             
10)  Hilla Tenho                      NoormNo                   13,19             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   9,89              
2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,30             
3)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   10,87             
4)   Katariina Lammi                  UlvST                     12,36             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   10,71             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    11,18             
3)   Milja Perälä                     PorinYU                   11,21             
4)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    12,52             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,2
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   11,14             
2)   Hilla Tenho                      NoormNo                   13,19             

P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   7,89              
     7,88   7,84   7,89   7,84   

2)   Martti Wallenius                 KiukKi                    7,62              
     7,25   6,89   7,62   x      

3)   Juho Kallio                      NoormNo                   6,91              
     x      x      6,91   6,71   

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,22             
     9,49   9,70   9,47   10,22  

2)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   9,34              
     8,79   8,92   9,34   9,06   

3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   8,81              
     7,88   8,63   8,81   8,36   

4)   Ella Kause                       PorinYU                   8,49              
     8,00   8,49   8,13   7,84   

5)   Netta Nummi                      KiukKi                    7,19              
     6,83   7,19   6,83   6,91   

6)   Petra Broman                     PorinYU                   4,86              
     4,77   4,56   4,47   4,86