Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
12.08. klo 18:00 Hippo-yleisurheilukisat Tulokset (päivitetty: 11:03 14.08.2019)
TULOKSET:
M 1000 m:
1. Juuso Jormanainen	TuupovU	3.22,9
2. Marko Piipponen	TuupovU	3.47,6

P13 60 m:
1. Topi Parviainen	TuupovU	8.6h
2. Juho Eskelinen	TuupovU	9.6h
3. Eetu Pajarinen	TuupovU	10.5h

P13 1000 m:
1. Topi Parviainen	TuupovU	3.35,7
2. Eetu Pajarinen	TuupovU	4.09,3
3. Juho Eskelinen	TuupovU	4.32,9

P13 kiekko:
1. Topi Parviainen	TuupovU	49,83
2. Juho Eskelinen	TuupovU	25,12
3. Eetu Pajarinen	TuupovU	11,49

P10 60 m:
1. Matias Nevalainen	TuupovU	11.1h
2. Joel Piiroinen	TuupovU	11.2h

P10 1000 m:
1. Matias Nevalainen	TuupovU	4.36.9
2. Joel Piiroinen	TuupovU	4.42,7

P10 kiekko:
1. Joel Piiroinen	TuupovU	15,34
2. Matias Nevalainen	TuupovU	  9,98

P9 40 m:
1. Kasper Rautanen	TuupovU	8.1h

P9 kiekko:
1. Kasper Rautanen	TuupovU	10,78

P7 40 m:
1. Elmeri Rautanen	TuupovU	9.0h

P7 kuula:
1. Elmeri Rautanen	TuupovU	3,33

P6 40 m:
1. Eemeli Piipponen		9,7h
2. Kimi Pesonen		9,8h

P6 300 m:
1. Eemeli Piipponen		1.23.0h
2. Kimi Pesonen		1.33,9h

P6 kuula:
1. Kimi Pesonen		1,82
2. Eemeli Piipponen		1,74

P5 40 m:
1. Joonas Kettunen		10.3h

P5 300 m:
1. Joonas Kettunen		1.22,9h

P5 kuula:
1. Joonas Kettunen		1,70

P4 40 m:
1. Konsta Pesonen		31.0h

N 1000 m:
1. Pilvi Turunen	TuupovU	3.59,7
2. Mette Nevalainen	TuupovU	4.07,2

T15 kiekko:
1. Säde Turunen	TuupovU	9,49

T13 60 m:
1. Oona Kareinen	TuupovU	9.2h
2. Aada Rautiainen	KiihtU	10.1h
3. Pihla Mattila	JoKa	10.2h
4. Veera Kosonen	TuupovU	11.0h

T13 1000 m:
1. Aada Rautiainen	KiihtU	3.43,3
2. Oona Kareinen	TuupovU	3.52,3
3. Pihla Mattila	JoKa	4. 14,2
4. Veera Kosonen	TuupovU	5.32,0

T13 kiekko:
1. Oona Kareinen	TuupovU	19,66
2. Aada Rautiainen	KiihtU	17,85
3. Veera Kosonen	TuupovU	16,95
T10 60 m:
1. Siiri Pulkkinen	TuupovU	13.9h

T10 1000 m:
1. Siiri Pulkkinen	TuupovU	10.26,2

T10 kiekko:
1. Siiri Pulkkinen	TuupovU	9,52

T9 40 m:
1. Elli Ronkainen		8.0h

T9 kiekko:
1. Elli Ronkainen		4,24

T8 40 m:
1. Elli Piiroinen	TuupovU	8.4h
2. Hilja Hassinen	TuupovU	8.6h

T8 300 m:
1. Elli Piiroinen	TuupovU	1.15,2h
2. Hilja Hassinen	TuupovU	1.21,2h

T8 kuula:
1. Elli Piiroinen	TuupovU	4,08
2. Hilja Hassinen	TuupovU	3,28

T7 40 m:
1. Milla Savinainen	TuupovU	9.2h
2. Aino Jormanainen	TuupovU	9.3h

T7 300 m:
1. Milla Savinainen	TuupovU	1.32,5h
2. Aino Jormanainen	TuupovU	1.38,5h

T7 kuula:
1. Milla Savinainen	TuupovU	2,69
2. Aino Jormanainen	TuupovU	2,15

T6 40 m:
1. Sohvi Pulkkinen	TuupovU	11,1h

T6 300 m:
1. Sohvi Pulkkinen	TuupovU	1.39,2h

T6 kuula:
1. Sohvi Pulkkinen	TuupovU	1,44

T5  40 m:
1. Hertta Hassinen	TuupovU	13.0h

T5 300 m:
1. Hertta Hassinen	TuupovU	2.22,5h

T5 kuula:
1. Hertta Hassinen	TuupovU	0,69

T 4 40 m:
1. Siiri Piipponen		14.9h
2. Helmi Ronkainen		19.9h