Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.07. klo 17:30 Kymijoki-Kymppi Tulokset (päivitetty: 02:14 12.07.2019)
Myl 10 km	 	 	 
1	Ole Antti Halonen	 	32:40	 
2	Hannu-Pekka Pukema	Kymen Vartiointipalvelu Oy	34:42	+2:02
3	Heikki Vento	Taipalsaaren Veikot	35:10	+2:30
4	Antti Sakala	Myllykoski	35:56	+3:16
5	Arto Peltola	Kymen Vartiointipalvelu Oy	36:22	+3:42
6	Tomi Rämä	Hollola	36:51	+4:11
7	Antti Kirjola	Porvoo	36:57	+4:17
8	Hannu Vento	Vantaa	38:39	+5:59
9	Markus Hyvärinen	Keltakangas	39:10	+6:30
10	Markus Lommi	Hamina	39:55	+7:15
11	Tapio Vuorela	AkimaSport	39:58	+7:18
12	Kari Huhta	Kouvola	40:10	+7:30
13	Martti Kirjola	Porvoo	40:20	+7:40
14	Harri Peltola	Sippola	40:57	+8:17
15	Pasi Sarilampi	Kouvola	42:00	+9:20
16	Jarmo Kailio	AkimaSport	44:30	+11:50
17	Pasi Helander	AkimaSport	44:37	+11:57
18	Marko Härmä	Liikkala	46:31	+13:51
19	Lasse Lampen	Kaslink	52:28	+19:48
 	Markus Rajamäki	AkimaSport	DNF	 
 	Reijo Ronnila	Kymen Vartiointipalvelu Oy	DNS	 
 	 	 	 	 
Nyl 10 km	 	 	 
1	Siiri Kaijansinkko	Lappeen Riento	40:52	 
2	Liisa Peltonen	Hirvelän Hirvet	41:13	+21
3	Kaisa Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	41:21	+29
4	Henna Pylvänäinen	 	44:27	+3:35
5	Tereza Loparatova	Stora Enso	50:55	+10:03
6	Saila Uusitalo	Lappeenranta	52:22	+11:30
 	 	 	 	 
Myl 5 km	 	 	 
1	Sami Turkulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	17:06	 
2	Sami Kauppinen	Mäntyharjun Virkistys	19:06	+2:00
3	Anders Kullström	Loviisa	22:07	+5:01
4	Juha Myllylä	AkimaSport	24:34	+7:28
 	 	 	 	 
M40 10 km	 	 	 
1	Janne Sakkara	Kymen Vartiointipalvelu Oy	37:09	 
2	Markku Valkosaari	AkimaSport	44:35	+7:26
3	Vesa Korhonen	Kaslink	45:00	+7:51
4	Pasi Ukkola	AkimaSport	46:05	+8:56
5	Junski Hannikainen	junski.fi	46:39	+9:30
6	Juha Niemi	AkimaSport	49:33	+12:24
7	Markku Huupponen	Lahti	50:46	+13:37
 	Jani Sydänmaa	Stora Enso	DNS	 
 	 	 	 	 
M50 10 km	 	 	 
1	Heikki Tonteri	AkimaSport	39:40	 
2	Mika Majander	Kouvola	39:54	+14
3	Timo Paasonen	Kenttäurheilijat-58	40:17	+37
4	Jan Alden	Porvoon Urheilijat	40:34	+54
5	Jari Parviainen	Kuusankosken Urheiluseura	40:55	+1:15
6	Marko Nieminen	Orimattila	41:17	+1:37
7	Esa Katajamäki	Kymen Vartiointipalvelu Oy	41:37	+1:57
8	Juha Parkkonen	Lappeenranna Urheilumiehet	42:57	+3:17
 	 	 	 	 
M60 10 km	 	 	 
1	Heino Aalto	Hollola	38:57	 
2	Kari Hietamies	Porvoon Urheilijat	39:44	+47
3	Pekka Kouvo	Metsäkylän Kurssi	43:53	+4:56
4	Soini Pekkola	Kouvola	46:27	+7:30
5	Jukka Villanen	Rovaniemi Roadrunners	47:03	+8:06
 	Kauko Kuningas	Anjalan Liitto	DNF	 
 	 	 	 	 
Nyl 5 km	 	 	 
1	Katariina Tuovinen	Kenttäurheilijat-58	19:20	 
2	Jaana Hämäläinen	Myllykoski	20:56	+1:36
3	Sara Urpalainen	Vehkalahden Veikot	21:09	+1:49
4	Liisa Timonen	Espoon Tapiot	21:24	+2:04
5	Katja Kujo	Kenttäurheilijat-58	22:09	+2:49
6	Jenni Ketto	Lahden Ahkera	22:25	+3:05
7	Janna Niemi	Iitin Pyrintö	23:26	+4:06
8	Raita Pakkanen	Vehkalahden Veikot	25:06	+5:46
 	 	 	 	 
N40 10 km	 	 	 
1	Niina Teittinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	46:11	 
2	Nina Salmela-Mäkelä	Kuusankoski	46:21	+10
3	Hanna Lyyra	 	46:32	+21
4	Anu Jokinen	Kouvola	49:15	+3:04
5	Terhi Koskela	Stora Enso	50:23	+4:12
 	Maiju Grönvall	Karhulan Katajaiset	DNS	 
 	Pia Siltala	Laihian Luja	DNS	 
 	Mira Sakkara	Kymen Vartiointipalvelu Oy	DNS	 
 	 	 	 	 
N50 10 km	 	 	 
1	Päivi Puhakka	 	48:02	 
2	Arja Härmä	AkimaSport	48:19	+17
3	Kirsi Hämäläinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	50:32	+2:30
 	 	 	 	 
P9 1 km	 	 	 
1	Jesperi Tuominen	Inkeroinen	4:21	 
2	Otto Rämä	Hollola	4:30	+9
3	Atte Pekkanen	Kuusankoski	4:37	+16
4	Leo Ala-Krekola	Kouvola	4:49	+28
5	Aamos Huppunen	Iitin Pyrintö	5:11	+50
6	Leevi Hyytiäinen	Kuusankoski	5:42	+1:21
7	Juuse Tuominen	Inkeroinen	6:16	+1:55
8	Eemeli Kauppinen	Mäntyharjun Virkistys	6:37	+2:16
 	 	 	 	 
P11 2 km	 	 	 
1	Eemil Kiintola	Liikuntaseura JPS-75	8:33	 
2	Eppu Pekkanen	Kuusankoski	8:43	+10
3	Luukas Huppunen	Iitin Pyrintö	8:45	+12
4	Lenni Ala-Krekola	Valkealan Kajo	8:50	+17
5	Tatu Karvonen	Liikuntaseura JPS-75	9:25	+52
6	Elmo Karvonen	Liikuntaseura JPS-75	10:00	+1:27
7	Joona Huusari	Liikuntaseura JPS-75	13:21	+4:48
 	 	 	 	 
P13 2 km	 	 	 
1	Eetu Autio	Karhulan Katajaiset	7:44	 
2	Niki Myllylä	Liikuntaseura JPS-75	7:48	+4
3	Eemeli Uutela	Hirvelän Hirvet	8:07	+23
4	Ville Härkönen	Liikuntaseura JPS-75	8:55	+1:11
5	Timi Vesterinen	Liikuntaseura JPS-75	8:57	+1:13
6	Jere Pylvänäinen	Liikuntaseura JPS-75	9:03	+1:19
7	Severi Sakkara	Kymen Vartiointipalvelu Oy	9:16	+1:32
 	 	 	 	 
P15 5 km	 	 	 
1	Lasse Peltonen	Hirvelän Hirvet	20:52	 
2	Roope Sakkara	Kymen Vartiointipalvelu Oy	27:41	+6:49
 	 	 	 	 
T9 1 km	 	 	 
1	Neela Nousiainen	Pyhtään Yritys	4:23	 
2	Hilla Rämä	Hollola	4:34	+11
3	Lumi Terviö	Lahden Ahkera	4:40	+17
4	Varpu Kailio	Kouvola	5:15	+52
5	Iitumaria Kauppinen	Mäntyharjun Virkistys	5:17	+54
6	Saime Helander	 	5:18	+55
7	Hulda Huppunen	Iitin Pyrintö	5:20	+57
8	Siiri Kauppinen	Mäntyharjun Virkistys	5:51	+1:28
9	Nuppu Nousiainen	Pyhtään Yritys	6:10	+1:47
10	Minttu Myllylä	Hirvelän Hirvet	7:29	+3:06
 	 	 	 	 
T11 2 km	 	 	 
1	Hilma Hyyrynen	Anjalan Liitto	8:37	 
2	Aino Koskela	Anjalan Liitto	8:41	+4
3	Minja-Liisa Härkönen	Liikuntaseura JPS-75	9:47	+1:10
 	Emilia Uutela	Hirvelän Hirvet	DNS	 
 	 	 	 	 
T13 2 km	 	 	 
1	Marianne Salmi	Mäntsälän Urheilijat	7:38	 
2	Saara Huppunen	Iitin Pyrintö	8:29	+51
3	Nanna Hyyrynen	Anjalan Liitto	8:40	+1:02
4	Emilia Kiintola	Liikuntaseura JPS-75	8:53	+1:15
5	Iiris Niemi	Iitin Pyrintö	9:01	+1:23
6	Selma Linden	Anjalan Liitto	9:13	+1:35
7	Martta Huppunen	Iitin Pyrintö	9:35	+1:57
8	Hertta Niemi	Iitin Pyrintö	9:37	+1:59
9	Seela Helander	 	13:44	+6:06
 	 	 	 	 
T15 5 km	 	 	 
1	Kerttu Niemi	AkimaSport	25:32	 
2	Aino  Koskela	Anjalan Liitto	27:58	+2:26
3	Emilia Kiintola	Anjalan Liitto	28:03	+2:31