Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
31.08. klo 10:00 Föreningscup final, A-serie / Seuracup finaali, A-sarja Tulokset (päivitetty: 21:13 01.09.2019)
https://live.tuloslista.com/6038


Föreningscup final, A-serie / Seuracup finaali, A-sarja

IF Åsarna

31.08.2019



P11 1000m

Loppukilpailu

1)   Sander Wikblom                   IFNykn                    3.18,12           

2)   Santtu Mylläri                   TeuvRi                    3.29,22           

3)   Elias Björkbacka                 VetU                      3.31,04           

4)   Oskari Aaltonen                  LaitJy                    3.32,69           

5)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3.33,30           

6)   Ilmari Saari                     ÄhtU                      3.33,41           

7)   William Strandvall               IFÅsar                    3.34,71           

8)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      3.52,85           

9)   Aatu Smolander                   IkaalU                    3.55,99           

10)  Onni Mäkinen                     UrjU                      3.56,92           

11)  Eino Korpela                     TammRy                    3.58,85           

12)  Eino Myllymäki                   KaustPV                   3.59,92           

13)  Morgan Slussnäs                  LarsmoIF                  4.01,40           

14)  Lukas Hyypiä                     IitPy                     4.09,04           

15)  Akseli Marin                     PihtipTui                 4.23,32           

16)  Jooas Oittinen                   SaarijPu                  4.56,61           





T11 1000m

Loppukilpailu

1)   Minttu Saari                     ÄhtU                      3.32,45           

2)   Julia Åbro                       IFNykn                    3.40,17           

3)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    3.42,14           

4)   Siiri Perälä                     TeuvRi                    3.47,23           

5)   Ellen Nyberg                     IFÅsar                    3.53,54           

6)   Lydia Svenfelt                   LarsmoIF                  4.07,92           

7)   Ilona Autio                      SaarijPu                  4.09,26           

8)   Nelli Hautala                    VetU                      4.09,32           

9)   Milja Anttila                    NakkVire                  4.11,67           

10)  Venla Smolander                  IkaalU                    4.14,55           

11)  Hertta Tikka                     PihtipTui                 4.18,23           

12)  Viia Ojala                       UrjU                      4.19,84           

13)  Henna Pietilä                    SäkU                      4.28,47           

14)  Maisa Niemi                      KaustPV                   4.30,28           

15)  Hulda Huppunen                   IitPy                     4.44,37           





P11 60m aidat

1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    10,80             

2)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     11,14             

3)   Titus Uutela                     TammRy                    11,38             

4)   Christian Lövsund                IFÅsar                    11,42             

5)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  11,64             

6)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    12,11             

7)   Alvar Julkunen                   LaitJy                    12,25             

8)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  12,34             

9)   Julius Syrjälä                   ÄhtU                      13,07             

10)  Tino Pollari                     KaustPV                   13,17             

11)  Oskari Otsomaa                   TeuvRi                    13,81             

12)  Juho Peltola                     SäkU                      13,93             

13)  Aatu Rannila                     VetU                      13,99             

14)  Leevi Varis                      SaarijPu                  14,79             

15)  Elmo Vesakoski                   UrjU                      16,44             

16)  Elmeri Marin                     PihtipTui                 16,99             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,9

1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    10,80             

2)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     11,14             

3)   Titus Uutela                     TammRy                    11,38             

4)   Christian Lövsund                IFÅsar                    11,42             

5)   Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  11,64             

6)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  12,34             

7)   Julius Syrjälä                   ÄhtU                      13,07             

8)   Leevi Varis                      SaarijPu                  14,79             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,2

1)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    12,11             

2)   Alvar Julkunen                   LaitJy                    12,25             

3)   Tino Pollari                     KaustPV                   13,17             

4)   Oskari Otsomaa                   TeuvRi                    13,81             

5)   Juho Peltola                     SäkU                      13,93             

6)   Aatu Rannila                     VetU                      13,99             

7)   Elmo Vesakoski                   UrjU                      16,44             

8)   Elmeri Marin                     PihtipTui                 16,99             





T11 60m aidat

1)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    11,21             

2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  11,36             

3)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  11,44             

4)   Ella Kurula                      IkaalU                    11,61             

5)   Liza Ström                       IFNykn                    11,75             

6)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    11,77             

7)   Tessa Karppinen                  VetU                      11,83             

8)   Fanni Valli                      SäkU                      11,86             

8)   Fanni Paija                      UrjU                      11,86             

10)  Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      12,52             

11)  Milla Myllynen                   PihtipTui                 12,80             

12)  Julia Lindell                    IFÅsar                    12,81             

12)  Annika Ekola                     TeuvRi                    12,81             

14)  Inka Niemi                       KaustPV                   14,03             

15)  Sara Haapakoski                  SaarijPu                  14,61             

16)  Jade Hagqvist                    IitPy                     15,90             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,9

1)   Elli Kurkikangas                 TammRy                    11,21             

2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  11,36             

3)   Olivia Härtull                   LarsmoIF                  11,44             

4)   Liza Ström                       IFNykn                    11,75             

5)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    11,77             

6)   Tessa Karppinen                  VetU                      11,83             

7)   Fanni Paija                      UrjU                      11,86             

7)   Fanni Valli                      SäkU                      11,86             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1

1)   Ella Kurula                      IkaalU                    11,61             

2)   Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      12,52             

3)   Milla Myllynen                   PihtipTui                 12,80             

4)   Annika Ekola                     TeuvRi                    12,81             

4)   Julia Lindell                    IFÅsar                    12,81             

6)   Inka Niemi                       KaustPV                   14,03             

7)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  14,61             

8)   Jade Hagqvist                    IitPy                     15,90             





P11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Eero Korvenoja                   TammRy                    4,21 -2,0          

     4,07   4,14   4,02   4,21   

     -1,1   +0,0   +1,2   -2,0   



2)   Onni Salminen                    LaitJy                    3,96 -0,5          

     3,96   3,58   3,72   3,72   

     -0,5   -1,7   +1,9   +1,1   



3)   Jonne Läspä                      VetU                      3,91 -0,1          

     3,91   3,82   3,71   3,74   

     -0,1   -0,9   -0,9   -1,5   



4)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3,82 +0,0          

     3,74   3,82   3,69   3,80   

     -2,4   +0,0   +0,1   -0,2   



5)   Severi Salonen                   SäkU                      3,59 -0,8          

     3,59   3,49   3,50   3,47   

     -0,8   +0,6   -0,8   -1,5   



6)   Miro Mörönen                     ÄhtU                      3,58 -2,4          

     3,58   3,49   3,57   3,48   

     -2,4   -1,0   -0,2   -0,8   



7)   Sulo Peltoniemi                  KaustPV                   3,57 +1,3          

     3,20   3,39   3,57   3,24   

     +0,2   +0,0   +1,3   -1,4   



8)   Hannes Sundberg                  IFNykn                    3,56 +1,7          

     3,56   3,51   3,27   3,56   

     -0,8   +1,1   -1,7   +1,7   



9)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    3,45 -1,5          

     3,45   3,34   3,27   3,32   

     -1,5   +0,4   -1,3   +0,9   



10)  Melwin Nygård                    LarsmoIF                  3,34 +0,0          

     3,15   3,10   3,34   3,28   

     +0,1   -1,4   +0,0   +0,5   



11)  Olavi Lehto                      TeuvRi                    3,27 -0,6          

     3,13   3,27   3,22   3,20   

     -1,0   -0,6   -1,0   -0,2   



12)  Axel Laurén                      IFÅsar                    3,26 -1,6          

     3,26   3,22   3,04   3,09   

     -1,6   +0,4   -0,1   -1,4   



13)  Valtteri Valkola                 SaarijPu                  3,10 +1,0          

     2,97   3,08   3,10   2,97   

     -0,2   +0,0   +1,0   -2,7   



14)  Aapo Jaatinen                    UrjU                      2,93 -0,9          

     2,74   2,77   2,82   2,93   

     -0,1   +1,2   -0,5   -0,9   



15)  Albin Laitinen                   PihtipTui                 2,55 -3,2          

     2,55   x      1,94   x      

     -3,2   -0,6   -0,8   -0,9   







T11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    4,19 -1,5          

     4,09   3,97   4,05   4,19   

     +0,0   -0,1   -1,9   -1,5   



2)   Senni Heikkilä                   VetU                      4,09 -0,9          

     4,00   3,80   3,94   4,09   

     +0,0   -2,2   -1,9   -0,9   



3)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  4,01 -0,7          

     3,95   4,01   3,83   3,82   

     -1,2   -0,7   -0,2   -1,8   



4)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,78 -0,1          

     3,64   3,78   3,68   3,75   

     +0,0   -0,1   -0,9   -1,1   



5)   Linn Bergström                   IFNykn                    3,70 -1,0          

     3,70   3,70   3,60   3,39   

     +0,0   -1,0   -0,7   -0,1   



6)   Adriana Pitkänen                 TeuvRi                    3,48 +0,0          

     3,36   3,48   3,42   3,38   

     +0,3   +0,0   -1,9   +0,0   



7)   Siiri Hautala                    ÄhtU                      3,47 +1,9          

     3,38   3,43   3,27   3,47   

     -1,2   +0,1   -0,4   +1,9   



8)   Jasmin Vaskelainen               LaitJy                    3,46 -0,4          

     3,44   3,41   3,26   3,46   

     +0,0   -0,6   -2,2   -0,4   



9)   Thilde Sundqvist                 LarsmoIF                  3,45 +0,0          

     3,45   3,37   3,44   3,43   

     +0,0   +0,0   -1,9   -2,0   



10)  Julia Strandvall                 IFÅsar                    3,43 -1,9          

     3,43   3,16   3,10   3,09   

     -1,9   -0,7   -0,5   +2,0   



11)  Rebekka Känsälä                  KaustPV                   3,15 -0,9          

     3,07   3,10   x      3,15   

     -1,3   -0,3   +1,2   -0,9   



12)  Anniina Marin                    PihtipTui                 3,12 -0,3          

     3,11   3,03   3,11   3,12   

     +0,0   +0,0   -0,8   -0,3   



13)  Anni Mäkelä                      UrjU                      3,11 +0,0          

     3,11   2,87   3,06   3,02   

     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   



14)  Alina Tuominen                   SäkU                      3,09 -0,3          

     3,02   3,09   2,89   2,91   

     +0,0   -0,3   +0,0   +0,0   



15)  Sofi Sarén                       TammRy                    2,65 -1,0          

     2,49   2,64   2,38   2,65   

     -1,3   -0,2   -0,8   -1,0   



16)  Olga Komulainen                  IitPy                     2,03 +0,9          

     2,03   1,88   2,02   2,01   

     +0,9   -0,7   -0,7   +0,7   







P11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Kimi Kaustinen                   KaustPV                   34,42             

     x      34,42  31,73  33,90  



2)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    31,76             

     31,76  28,55  28,35  28,61  



3)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    29,18             

     27,92  29,18  27,72  29,03  



4)   Aatu Saarimäki                   ÄhtU                      28,15             

     25,08  26,35  28,15  25,23  



5)   Leevi Niininen                   VetU                      25,50             

     24,28  23,64  25,50  23,94  



6)   Peetu Tanhuanpää                 LaitJy                    23,97             

     23,97  23,75  22,93  21,60  



7)   Santeri Rantala                  NakkVire                  23,43             

     21,60  20,96  20,03  23,43  



8)   Sami Rekola                      TammRy                    23,36             

     21,82  20,76  23,36  22,64  



9)   Valtteri Montonen                PihtipTui                 23,07             

     20,06  23,07  18,30  22,94  



10)  Tuukka Karilainen                SäkU                      20,93             

     20,31  19,66  18,30  20,93  



11)  Väinö Töppärä                    UrjU                      19,16             

     17,74  18,82  19,16  13,70  



12)  Alex Ljungberg                   IFÅsar                    13,50             

     12,96  x      11,47  13,50  



13)  Tiitus Rytkölä                   IitPy                     12,73             

     12,73  11,48  11,64  11,17  



14)  Lucas Härtull                    LarsmoIF                  12,59             

     9,98   10,34  12,59  11,56  



     Onni Varis                       SaarijPu                  DNS               





T11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 24,29             

     23,12  x      19,42  24,29  



2)   Sara Cederholm                   IFNykn                    23,10             

     22,21  23,10  22,97  22,81  



3)   Emilia Holmlund                  IFÅsar                    22,08             

     18,42  20,32  22,08  x      



4)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      22,04             

     20,19  x      x      22,04  



5)   Heta Lehtinen                    IkaalU                    18,18             

     17,95  17,68  17,55  18,18  



6)   Vilja Välimäki                   TammRy                    17,87             

     15,23  15,59  16,79  17,87  



7)   Miida Viinikka                   ÄhtU                      17,45             

     16,44  14,81  15,64  17,45  



8)   Anni Syväkoski                   KaustPV                   16,84             

     16,25  16,84  16,67  15,78  



9)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  14,97             

     14,97  12,08  13,19  12,99  



10)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  14,75             

     13,85  14,75  14,04  13,70  



11)  Elin Österholm                   LarsmoIF                  14,68             

     13,67  13,80  14,68  13,02  



12)  Aino Hyytiä                      LaitJy                    13,90             

     11,69  13,90  9,56   13,04  



13)  Netta Saarela                    TeuvRi                    11,39             

     11,39  10,44  10,90  10,67  



14)  My Kilkki                        IitPy                     10,97             

     10,38  10,97  9,10   8,87   



15)  Kerttu Kumpulainen               UrjU                      10,37             

     8,93   10,37  5,65   7,62   



16)  Iida Sinisalo                    SäkU                      6,91              

     6,91   6,55   5,75   4,98   







P13 1000m

Loppukilpailu

1)   Paul Hjulfors                    LarsmoIF                  3.02,82           

2)   Kasper Björkbacka                VetU                      3.02,98           

3)   Jonas Åbro                       IFNykn                    3.15,95           

4)   Joona Salminen                   TammRy                    3.23,73           

5)   Aaro Salo                        UrjU                      3.27,64           

6)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3.31,69           

7)   Eliel Kärkkäinen                 IkaalU                    3.37,17           

8)   Alpo Kantonen                    LaitJy                    3.37,25           

9)   Emil Forsström                   IFÅsar                    3.42,08           

10)  Elias Oittinen                   SaarijPu                  3.42,83           

11)  Atte Löfbacka                    KaustPV                   3.44,25           

12)  Tomas Mehtonen                   ÄhtU                      3.51,58           

13)  Oskari Paananen                  PihtipTui                 3.57,47           

14)  Myrsky Martikainen               IitPy                     3.59,41           

15)  Jaakko Hynnä                     SäkU                      4.04,91           





T13 1000m

Loppukilpailu

1)   Essi Koivisto                    VetU                      3.24,25           

2)   Signe Jakobsson                  IFNykn                    3.25,06           

3)   Ellen Ainasoja                   IFÅsar                    3.25,76           

4)   Siiri Pohjamies                  UrjU                      3.36,31           

5)   Erica Syrjälä                    TammRy                    3.36,44           

6)   Amanda Julkunen                  LaitJy                    3.38,42           

7)   Saara Huppunen                   IitPy                     3.41,74           

8)   Maija Vuori                      NakkVire                  3.42,09           

9)   Elviira Suksi                    TeuvRi                    3.44,65           

10)  Mianna Liimatainen               SaarijPu                  3.49,22           

11)  Kerttu Känsälä                   KaustPV                   3.55,49           

12)  Selina Hirvilampi                ÄhtU                      4.07,22           

13)  Adeliina Laitinen                PihtipTui                 4.07,51           

14)  Meyah Thylin                     LarsmoIF                  4.17,42           

15)  Oona Savolainen                  IkaalU                    4.19,89           

     Minka Rannanmäki                 SäkU                      DNS               





P13 60m aidat

1)   Aleksi Jokela                    TammRy                    9,72              

2)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    10,33             

3)   Jesse Tuomainen                  IitPy                     11,52             

4)   Atte Salminen                    KaustPV                   11,84             

5)   Juho Unkuri                      NakkVire                  12,23             

6)   Einari Suksi                     TeuvRi                    12,34             

7)   Lauri Niininen                   VetU                      12,38             

8)   Antto Syrjänen                   ÄhtU                      12,50             

9)   Elias Eskola                     UrjU                      12,62             

10)  Måns Finholm                     LarsmoIF                  13,21             

11)  Elias Hyytiä                     LaitJy                    13,43             

12)  Aatu Kantola                     SäkU                      14,65             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6

1)   Aleksi Jokela                    TammRy                    9,72              

2)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    10,33             

3)   Jesse Tuomainen                  IitPy                     11,52             

4)   Atte Salminen                    KaustPV                   11,84             

5)   Juho Unkuri                      NakkVire                  12,23             

6)   Lauri Niininen                   VetU                      12,38             

7)   Antto Syrjänen                   ÄhtU                      12,50             

8)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    13,43             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1

1)   Einari Suksi                     TeuvRi                    12,34             

2)   Elias Eskola                     UrjU                      12,62             

3)   Måns Finholm                     LarsmoIF                  13,21             

4)   Aatu Kantola                     SäkU                      14,65             





T13 60m aidat

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    10,42             

2)   Inka Kuusela                     TammRy                    10,57             

3)   Jenni Seppälä                    IitPy                     10,63             

4)   Helmi Viitala                    PihtipTui                 10,71             

5)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      10,80             

6)   Leena Hakala                     UrjU                      11,00             

7)   Melissa Palmroth                 LaitJy                    11,10             

8)   Carita Varheenmaa                IkaalU                    11,66             

9)   Ella Kankaanpää                  ÄhtU                      11,86             

10)  Julia Jansson                    IFNykn                    12,09             

11)  Linnea Salo                      NakkVire                  12,10             

12)  Juulia Alanen                    SäkU                      13,26             

13)  Senni Haapakoski                 SaarijPu                  13,47             

14)  Emma Kangas                      KaustPV                   13,53             

15)  Mathilda Parkkinen               LarsmoIF                  13,67             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    10,42             

2)   Jenni Seppälä                    IitPy                     10,63             

3)   Helmi Viitala                    PihtipTui                 10,71             

4)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      10,80             

5)   Leena Hakala                     UrjU                      11,00             

6)   Melissa Palmroth                 LaitJy                    11,10             

7)   Ella Kankaanpää                  ÄhtU                      11,86             

8)   Julia Jansson                    IFNykn                    12,09             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1

1)   Inka Kuusela                     TammRy                    10,57             

2)   Carita Varheenmaa                IkaalU                    11,66             

3)   Linnea Salo                      NakkVire                  12,10             

4)   Juulia Alanen                    SäkU                      13,26             

5)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  13,47             

6)   Emma Kangas                      KaustPV                   13,53             

7)   Mathilda Parkkinen               LarsmoIF                  13,67             





P13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Sisu Peltoniemi                  KaustPV                   147               

     132    136    140    144    147    152    

     o      o      o      o      xo     xxx    



2)   Kasper Antola                    LaitJy                    144               

     114    120    124    128    132    136    140    144    147    

     o      o      o      xo     o      o      xo     xxo    xxx    



3)   Gabriel Lillas                   IFNykn                    128               

     108    114    120    124    128    132    

     o      o      xo     o      xo     xxx    



4)   Leevi Kainu                      VetU                      128               

     108    114    120    124    128    132    

     o      xo     xo     xo     xo     xxx    



5)   Frank Granholm                   IFÅsar                    124               

     120    124    128    

     o      o      xxx    



6)   Niko Seamark                     SaarijPu                  124               

     100    108    114    120    124    128    

     o      o      xxo    o      xo     xxx    



6)   Nuutti Nisukangas                IkaalU                    124               

     108    114    120    124    128    

     o      xo     xo     xo     xxx    



8)   Miiko Lampinen                   TeuvRi                    120               

     108    114    120    124    

     o      o      o      xxx    



9)   Noel Granholm                    LarsmoIF                  114               

     100    108    114    120    

     o      o      o      xxx    



9)   Rasmus Vankka                    UrjU                      114               

     100    108    114    120    

     o      o      o      xxx    



9)   Topias Koskinen                  ÄhtU                      114               

     100    108    114    120    

     o      o      o      xxx    



12)  Leevi Hyypiä                     IitPy                     114               

     100    108    114    120    

     o      o      xxo    xx-    



13)  Luca Ketonen                     SäkU                      108               

     90     100    108    114    

     o      o      o      xxx    



     Luka Hohtari                     NakkVire                                    





T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  155               

     141    144    147    149    153    155    157    

     o      o      o      xo     o      o      xxx    



2)   Malin Cederholm                  IFNykn                    153               

     134    138    141    144    147    149    151    153    155    

     o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    



3)   Saana Koskimäki                  KaustPV                   144               

     126    134    138    141    144    147    

     o      o      o      xxo    o      xxx    



4)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    141               

     130    134    138    141    144    

     o      xo     xo     xo     xx-    



5)   Lola Kuisma                      IitPy                     138               

     122    126    130    134    138    141    

     o      o      o      o      o      xxx    



5)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  138               

     126    130    134    138    141    

     o      o      o      o      xxx    



7)   Alva Svenlin                     IFÅsar                    134               

     100    106    112    117    122    126    130    134    138    

     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    



8)   Alisa Syrjälä                    TammRy                    130               

     122    126    130    134    

     o      o      xo     xxx    



8)   Rosa Siekkinen                   PihtipTui                 130               

     122    126    130    134    

     o      o      xo     xxx    



10)  Nea Alitalo                      IkaalU                    122               

     90     100    106    112    117    122    126    

     o      o      o      o      o      o      xxx    



10)  Peppi Vehmaa                     UrjU                      122               

     112    117    122    126    

     o      o      o      xxx    



12)  Nella Perälä                     TeuvRi                    117               

     100    106    112    117    122    

     o      o      o      o      xxx    



13)  Wilma Klemola                    VetU                      117               

     106    112    117    122    

     o      xo     o      xxx    



14)  Pinja Viinikka                   ÄhtU                      117               

     90     100    106    112    117    122    

     o      o      o      o      xo     xxx    



14)  Venla Murto                      NakkVire                  117               

     100    106    112    117    122    

     o      o      o      xo     xxx    



16)  Polina Protasov                  SäkU                      100               

     90     100    106    

     o      xo     xxx    







P13 Moukari

Loppukilpailu

1)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 45,40             

     x      45,40  41,73  42,06  



2)   Valtteri Valtonen                LaitJy                    42,83             

     35,85  42,83  42,14  x      



3)   Esa Koskinen                     KaustPV                   32,26             

     29,55  29,77  28,75  32,26  



4)   Otso Rantanen                    SaarijPu                  30,03             

     30,03  28,44  x      x      



5)   Juuso Oksanen                    UrjU                      28,83             

     25,76  27,73  28,83  24,18  



6)   Atte Saarimäki                   ÄhtU                      24,35             

     24,35  x      x      22,79  



7)   Hugo Strandvall                  IFÅsar                    22,14             

     21,67  22,14  21,85  20,11  



8)   Benjamin Eklund                  IFNykn                    21,38             

     x      x      x      21,38  



9)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  19,07             

     16,13  19,07  x      16,86  



10)  Vilppu Pirinen                   IitPy                     17,53             

     16,02  17,28  17,53  16,68  



11)  Eino Niininen                    VetU                      17,47             

     x      16,74  x      17,47  



12)  Miiko Risku                      SäkU                      16,62             

     16,29  x      16,62  15,60  



13)  Felix Sundelin                   LarsmoIF                  15,92             

     x      15,46  15,40  15,92  



14)  Mauri Juhola                     TammRy                    14,85             

     x      12,35  x      14,85  



     Chevy Lindholm                   TeuvRi                    NM                

     DNS    -      -      -      







T13 Moukari

Loppukilpailu

1)   Aada Vuoriaho                    LaitJy                    38,03             

     x      x      38,03  36,34  



2)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  35,79             

     x      33,32  35,79  x      



3)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  31,37             

     x      x      31,22  31,37  



4)   Jonna Järvelä                    KaustPV                   31,26             

     x      31,26  31,14  30,79  



5)   Amanda Holmlund                  IFÅsar                    27,53             

     x      24,88  x      27,53  



6)   Vilma Ylä-Jussila                ÄhtU                      24,79             

     24,79  23,80  23,37  22,39  



7)   Anni Pulakka                     TeuvRi                    24,70             

     22,88  23,96  24,15  24,70  



8)   Rebekka Pöyhönen                 VetU                      20,62             

     16,29  19,14  19,68  20,62  



9)   Aino-Maija Jaatinen              UrjU                      20,44             

     20,44  19,98  x      x      



10)  Hilla Martikainen                IitPy                     19,90             

     19,90  x      19,72  x      



11)  Menna Turpeinen                  PihtipTui                 19,75             

     17,35  19,75  x      x      



12)  Evelina Sundvik                  IFNykn                    17,78             

     17,78  17,56  17,36  x      



13)  Pinja Korkeakoski                SäkU                      14,00             

     14,00  x      11,27  x      



14)  Venla Lundén                     TammRy                    10,52             

     x      10,52  9,54   7,75   



15)  Hertta Lehtinen                  IkaalU                    4,26              

     3,30   3,13   4,26   3,80   



     Tilda Pimiä                      SaarijPu                  NM                

     x      x      x      x      







P15 100m

1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      12,07             

2)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    12,08             

3)   Sel Dway                         LarsmoIF                  12,18             

4)   Peetu Mäkinen                    ÄhtU                      12,30             

5)   Aatu Pelli                       NakkVire                  12,51             

6)   Valtteri Yrjölä                  TammRy                    12,75             

7)   Mahmoud Bakar                    VetU                      12,81             

8)   Jari Seamark                     SaarijPu                  13,71             

9)   Niilo Hakala                     UrjU                      13,86             

10)  Kalle Siekkinen                  PihtipTui                 14,16             

11)  Gustaf Storbjörk                 IFÅsar                    14,41             

12)  Max Hyttilä                      LaitJy                    14,64             

13)  Erno Honkanen                    TeuvRi                    15,46             

14)  Arttu Lahti                      KaustPV                   16,47             

15)  Aamos Huppunen                   IitPy                     21,69             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3

1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      12,07             

2)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    12,08             

3)   Sel Dway                         LarsmoIF                  12,18             

4)   Peetu Mäkinen                    ÄhtU                      12,30             

5)   Aatu Pelli                       NakkVire                  12,51             

6)   Valtteri Yrjölä                  TammRy                    12,75             

7)   Mahmoud Bakar                    VetU                      12,81             

8)   Jari Seamark                     SaarijPu                  13,71             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,3

1)   Niilo Hakala                     UrjU                      13,86             

2)   Kalle Siekkinen                  PihtipTui                 14,16             

3)   Gustaf Storbjörk                 IFÅsar                    14,41             

4)   Max Hyttilä                      LaitJy                    14,64             

5)   Erno Honkanen                    TeuvRi                    15,46             

6)   Arttu Lahti                      KaustPV                   16,47             

7)   Aamos Huppunen                   IitPy                     21,69             





T15 100m

1)   Carolina Grönroos                LaitJy                    13,08             

2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    13,23             

3)   Mette Mortensen                  VetU                      13,78             

4)   Noora Haapaniemi                 TeuvRi                    13,80             

5)   Iida Luoma-Aho                   IitPy                     13,98             

6)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  14,13             

7)   Candy Peltonen                   NakkVire                  14,52             

8)   Roosa Marin                      PihtipTui                 14,61             

9)   Linda Hautamäki                  KaustPV                   14,66             

10)  Peppi Perkiö                     SaarijPu                  14,70             

11)  Milla Ström                      IFNykn                    14,78             

12)  Lotta Leander                    UrjU                      14,90             

13)  Sara Peltonen                    SäkU                      15,07             

14)  Silja Keisala                    ÄhtU                      15,72             

     Elin Jakobsson                   IFÅsar                    DQ                



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2

1)   Carolina Grönroos                LaitJy                    13,08             

2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    13,23             

3)   Mette Mortensen                  VetU                      13,78             

4)   Noora Haapaniemi                 TeuvRi                    13,80             

5)   Iida Luoma-Aho                   IitPy                     13,98             

6)   Candy Peltonen                   NakkVire                  14,52             

7)   Peppi Perkiö                     SaarijPu                  14,70             

     Elin Jakobsson                   IFÅsar                    DQ                



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1

1)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  14,13             

2)   Roosa Marin                      PihtipTui                 14,61             

3)   Linda Hautamäki                  KaustPV                   14,66             

4)   Milla Ström                      IFNykn                    14,78             

5)   Lotta Leander                    UrjU                      14,90             

6)   Sara Peltonen                    SäkU                      15,07             

7)   Silja Keisala                    ÄhtU                      15,72             





P15 2000m

Loppukilpailu

1)   Niklas Antola                    LaitJy                    6.28,46           

2)   Atte Taipale                     VetU                      6.29,15           

3)   Otto Hirvilampi                  ÄhtU                      6.33,10           

4)   Melker Wikblom                   IFNykn                    6.52,99           

5)   Santtu Aho                       KaustPV                   7.16,91           

6)   Anton Forsström                  IFÅsar                    7.19,63           

7)   Nico Sivonen                     NakkVire                  7.19,71           

8)   Frans Koivisto                   SäkU                      7.27,93           

9)   Mico Sjölund                     LarsmoIF                  7.29,30           

10)  Reko Salo                        UrjU                      7.32,41           

11)  Hugo Rosenström                  SaarijPu                  8.09,65           

12)  Tami Pohjonen                    IkaalU                    8.57,70           

13)  Luukas Huppunen                  IitPy                     9.07,33           

     Tuukka Ukkola                    PihtipTui                 DNS               





T15 2000m

Loppukilpailu

1)   Tilde Stråka                     IFNykn                    7.32,85           

2)   Milla Utriainen                  KaustPV                   7.32,89           

3)   Annika Laulumaa                  LaitJy                    7.39,20           

4)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    7.44,08           

5)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      7.48,66           

6)   Sara Patana                      VetU                      8.21,51           

7)   Kerttu Niemi                     IitPy                     8.29,49           

8)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  8.32,37           

9)   Jennifer Granholm                LarsmoIF                  8.35,85           

10)  Julia Jalo                       UrjU                      9.05,68           

11)  Reetta Ääri                      SäkU                      9.08,61           

12)  Ella Paananen                    PihtipTui                 9.32,16           

     Adéle Zittra                     IFÅsar                    DNS               





P15 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    390               

     350    355    360    365    370    375    380    385    390    400    

     o      -      o      -      xo     -      o      -      o      xxx    



2)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   390               

     330    340    350    355    360    365    370    375    380    385    390    400    

     o      -      xxo    -      -      -      o      -      o      -      xo     xxx    



3)   Atte Kuusela                     TammRy                    270               

     220    230    240    250    260    270    280    

     o      -      o      o      o      o      xxx    



4)   Onni Vehmas                      UrjU                      250               

     140    160    180    200    210    220    230    240    250    260    

     o      o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    



5)   Akseli Mäkelä                    IkaalU                    240               

     160    180    200    210    220    230    240    250    

     o      o      xo     xo     xxo    xo     xxo    xxx    



6)   Linus Liljekvist                 LarsmoIF                  210               

     140    160    180    200    210    220    

     o      o      o      o      o      xxx    



7)   Alex Lövsund                     IFÅsar                    180               

     140    160    180    200    

     o      o      o      xxx    



7)   Jasper Reinvall                  SäkU                      180               

     140    160    180    200    

     o      o      o      xxx    



7)   Kasper Naski                     NakkVire                  180               

     120    140    160    180    200    

     o      o      o      o      xxx    



10)  Marcus Tenhunen                  ÄhtU                      180               

     180    200    

     xo     xxx    



     Aapo Haukilahti                  VetU                                        

     320    

     DNS    



     Aaro Tikka                       PihtipTui                                   

     120    

     DNS    



     Chasimir Lindholm                TeuvRi                                      

     120    

     DNS    







T15 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Felicia Vikström                 LarsmoIF                  290               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    290    300    

     -      -      -      -      -      -      -      -      -      o      o      o      xo     o      xxx    



2)   Emilia Liljeqvist                IFNykn                    260               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    

     -      -      -      -      -      o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    



3)   Jenina Luotonen                  LaitJy                    240               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    240    250    

     -      -      -      -      -      -      -      o      o      o      xxx    



4)   Iiris Viitanen                   ÄhtU                      240               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    240    250    

     -      -      -      o      xo     o      o      o      o      xo     xxx    



5)   Elli Siirilä                     VetU                      240               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    240    250    

     -      -      -      -      -      o      o      xo     xo     xo     xxx    



6)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 230               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    240    

     -      -      -      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    



7)   Taika Kuusela                    TammRy                    220               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    

     -      -      o      o      o      o      xo     o      xxx    



8)   Jenna Tapio                      IitPy                     220               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    

     -      -      -      o      o      o      o      xo     xxx    



9)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  220               

     120    140    160    180    190    200    210    220    230    

     -      -      -      xo     o      o      o      xxo    xx-    



10)  Emma Kolehmainen                 KaustPV                   180               

     120    140    160    180    190    

     o      o      xxo    xo     xxx    



11)  Miina Paija                      UrjU                      160               

     120    140    160    180    

     -      o      xo     xxx    



     Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                                      

     120    

     DNS    







P15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Viljami Pöyhönen                 VetU                      11,91             

     11,83  11,91  11,60  x      



2)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  11,16             

     10,70  x      11,10  11,16  



3)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    10,57             

     9,88   10,57  10,22  10,26  



4)   Jussi Kaskinen                   SäkU                      9,66              

     9,46   x      9,66   9,29   



5)   Antti Ekola                      TeuvRi                    9,64              

     9,46   8,48   8,74   9,64   



6)   Oskari Hanhikoski                KaustPV                   9,34              

     9,14   9,18   9,34   x      



7)   Justus Lukkala                   LaitJy                    9,18              

     8,44   8,80   8,86   9,18   



8)   Elias Mäkinen                    ÄhtU                      8,83              

     7,60   8,83   8,40   8,58   



9)   Osmo Töppärä                     UrjU                      8,31              

     7,89   8,01   8,31   8,25   



10)  Aatu Hakanen                     NakkVire                  7,74              

     x      x      7,74   7,37   



11)  Atte Snellman                    LarsmoIF                  7,33              

     7,03   6,50   7,33   x      



12)  Gabriel Eklund                   IFNykn                    7,20              

     6,96   7,08   7,12   7,20   



13)  Teemu Hakonen                    PihtipTui                 6,83              

     6,71   6,79   6,82   6,83   



14)  Eljas Enlund                     IFÅsar                    5,35              

     5,35   5,24   5,31   5,20   







T15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Salla Koskimäki                  KaustPV                   13,25             

     13,25  12,90  -      -      



2)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    10,35             

     9,63   9,92   9,54   10,35  



3)   Verna Vuorela                    LaitJy                    9,83              

     9,83   8,45   8,38   9,68   



4)   Niina Hakonen                    PihtipTui                 8,84              

     8,47   x      8,76   8,84   



5)   Viivi Välimäki                   TammRy                    8,84              

     8,48   8,84   x      8,51   



6)   Fanni Kätkänaho                  TeuvRi                    8,75              

     8,07   8,75   7,97   8,45   



7)   Sofia Huusko                     VetU                      8,50              

     8,50   8,22   7,97   8,24   



8)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      7,65              

     7,00   7,65   7,47   7,45   



9)   Aino Ranki                       NakkVire                  7,65              

     7,65   6,87   7,32   7,20   



10)  Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  7,16              

     7,16   6,66   6,64   6,98   



11)  Aliina Koivula                   UrjU                      6,75              

     6,75   x      x      6,01   



12)  Engla-Lie Holländer              IFNykn                    6,48              

     6,48   5,76   5,41   5,62   



13)  Saga Puumalainen                 SäkU                      6,40              

     5,14   6,40   5,89   6,04   



14)  Venla Vikström                   LarsmoIF                  6,34              

     6,20   6,14   5,84   6,34   



15)  Iiris Niemi                      IitPy                     5,74              

     5,41   5,34   5,74   5,34   



     Eerica Koskela                   IkaalU                    DNS               





T15/P15 1000m kävely

Loppukilpailu

1)   Akseli Leino                     UrjU                      4.47,31           

2)   Linnea Kackur                    LarsmoIF                  5.20,31           

3)   Aino Anttila                     NakkVire                  5.25,23           

4)   Joanna Hämäläinen                SäkU                      5.53,27           

5)   Alisa Koskinen                   ÄhtU                      6.05,67           

6)   Jonna Koivisto                   VetU                      6.17,42           

7)   Emma Hiironen                    PihtipTui                 6.20,49           

8)   Lisa Sundqvist                   IFNykn                    6.33,51           

9)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  6.35,35           

10)  Martta Huppunen                  IitPy                     6.41,29           

11)  Vivian Ihanmäki                  LaitJy                    6.49,47           

12)  Ella Pesola                      KaustPV                   6.51,86           

13)  Milla Kulmala                    IkaalU                    7.40,17           

14)  Jonne Salminen                   TammRy                    9.33,03           

     Anselmi Taipale                  VetU                      DNS               

     Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    DNS               





M17 200m

1)   Ilmari Vuorela                   LaitJy                    23,44             

2)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    23,56             

3)   Joonatan Huila                   SäkU                      24,07             

4)   Viljami Kari                     VetU                      24,74             

5)   Joonatan Kemppainen              PihtipTui                 26,52             

6)   Arttu Rajalahti                  ÄhtU                      26,92             

7)   Ville Kankkonen                  KaustPV                   28,25             

8)   Ossi Ojanen                      UrjU                      28,32             

9)   Topias Stenroos                  NakkVire                  28,41             

10)  Otto Suominen                    IkaalU                    29,56             

11)  Alvar Grankulla                  LarsmoIF                  30,55             

12)  Niilo Laukkanen                  TammRy                    32,20             

13)  Eino Komulainen                  IitPy                     38,86             

14)  Åke Pimiä                        SaarijPu                  38,92             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6

1)   Ilmari Vuorela                   LaitJy                    23,44             

2)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    23,56             

3)   Joonatan Huila                   SäkU                      24,07             

4)   Viljami Kari                     VetU                      24,74             

5)   Ossi Ojanen                      UrjU                      28,32             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0

1)   Arttu Rajalahti                  ÄhtU                      26,92             

2)   Ville Kankkonen                  KaustPV                   28,25             

3)   Alvar Grankulla                  LarsmoIF                  30,55             

4)   Niilo Laukkanen                  TammRy                    32,20             



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -2,2

1)   Joonatan Kemppainen              PihtipTui                 26,52             

2)   Topias Stenroos                  NakkVire                  28,41             

3)   Otto Suominen                    IkaalU                    29,56             

4)   Eino Komulainen                  IitPy                     38,86             

5)   Åke Pimiä                        SaarijPu                  38,92             





N17 200m

1)   Maria Jääskä                     KaustPV                   26,82             

2)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      27,40             

3)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    27,70             

4)   Ana Ciornei                      IFÅsar                    28,29             

5)   Adele Vainio                     IkaalU                    28,52             

6)   Erika Niininen                   VetU                      29,15             

7)   Aamu Airisto                     LaitJy                    29,90             

8)   Nora Finholm                     LarsmoIF                  30,07             

9)   Jenna Tuomainen                  IitPy                     30,42             

10)  Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 30,60             

11)  Mette Karppanen                  UrjU                      30,83             

12)  Siiri Mäkilä                     TammRy                    31,68             

13)  Matleena Ranki                   NakkVire                  31,83             

14)  Ella Honkanen                    TeuvRi                    31,96             

15)  Anni Vuori                       SaarijPu                  32,24             

16)  Emma Karjalainen                 ÄhtU                      34,23             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4

1)   Maria Jääskä                     KaustPV                   26,82             

2)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      27,40             

3)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    27,70             

4)   Ana Ciornei                      IFÅsar                    28,29             

5)   Erika Niininen                   VetU                      29,15             

6)   Aamu Airisto                     LaitJy                    29,90             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7

1)   Adele Vainio                     IkaalU                    28,52             

2)   Nora Finholm                     LarsmoIF                  30,07             

3)   Jenna Tuomainen                  IitPy                     30,42             

4)   Matleena Ranki                   NakkVire                  31,83             

5)   Ella Honkanen                    TeuvRi                    31,96             



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,2

1)   Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 30,60             

2)   Mette Karppanen                  UrjU                      30,83             

3)   Siiri Mäkilä                     TammRy                    31,68             

4)   Anni Vuori                       SaarijPu                  32,24             

5)   Emma Karjalainen                 ÄhtU                      34,23             





M17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    5,81 +0,8          

     5,44   5,81   4,36   x      

     +1,2   +0,8   +1,1   +0,2   



2)   Eero Mäkinen                     ÄhtU                      5,59 -0,1          

     5,43   5,57   5,39   5,59   

     +0,2   -0,1   -1,3   -0,1   



3)   Martin Mäenpää                   LaitJy                    5,25 +0,3          

     5,25   5,16   5,19   5,19   

     +0,3   +0,7   -0,8   -0,3   



4)   Ville Vihertö                    IitPy                     5,18 -1,2          

     5,11   5,18   -      -      

     +1,4   -1,2                 



5)   Petri Hynnä                      SäkU                      5,13 +0,7          

     x      x      5,13   4,99   

     -0,7   -0,5   +0,7   +1,7   



6)   Mico Kumpulainen                 PihtipTui                 5,11 +1,0          

     4,80   5,11   5,03   5,11   

     +0,2   +0,2   +0,4   +1,0   



7)   Anselmi Jaatinen                 UrjU                      4,89 +1,0          

     4,81   4,73   4,83   4,89   

     +1,8   +0,6   +0,5   +1,0   



8)   Roberto Hagman                   LarsmoIF                  4,50 +0,4          

     4,50   x      4,46   x      

     +0,4   +0,4   -0,8   +0,8   



9)   Joosef Ahmed                     VetU                      4,26 +2,6  4,23 +0,5

     4,23   4,10   4,26   4,04   

     +0,5   -0,2   +2,6   +1,6   



10)  Santeri Hanhikoski               KaustPV                   3,54 -0,8          

     2,97   3,32   3,31   3,54   

     +0,4   -0,4   +0,7   -0,8   



11)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  3,09 +1,1          

     x      3,09   2,80   x      

     +0,2   +1,1   -0,4   -0,6   



12)  Filip Dahlnäs                    IFÅsar                    3,03 +1,0          

     2,84   2,81   3,03   2,83   

     +0,6   +0,2   +1,0   +0,7   







N17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Eeva Kari                        NakkVire                  4,79 -0,1          

     4,61   4,50   4,71   4,79   

     -0,4   +0,4   +1,1   -0,1   



2)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    4,74 +2,0          

     4,60   4,69   4,74   4,60   

     +1,0   +0,7   +2,0   +0,3   



3)   Liina Mäkinen                    SäkU                      4,62 +1,7          

     4,45   4,57   4,62   4,47   

     +0,7   +2,6   +1,7   -0,5   



4)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    4,59 +0,7          

     4,59   4,52   4,47   4,21   

     +0,7   +1,8   +0,7   -0,1   



5)   Alma Byggmästar                  LarsmoIF                  4,44 +0,7          

     4,44   4,34   4,36   x      

     +0,7   +0,9   -0,2          



6)   Emma Vikman                      IFÅsar                    4,22 -0,2          

     4,22   -      -      -      

     -0,2                        



7)   Sara Mattila                     ÄhtU                      4,21 +0,9          

     4,21   x      4,15   x      

     +0,9          +0,8          



8)   Nita Rasi                        PihtipTui                 4,16 +1,5          

     4,02   4,13   4,16   4,06   

     +2,1   -0,2   +1,5   -0,3   



9)   Oona Anttila                     VetU                      4,13 +1,1          

     4,09   4,02   3,91   4,13   

     +0,8   +1,1   -0,2   +1,1   



10)  Siiri Karjalainen                IitPy                     4,12 +0,7          

     x      4,04   x      4,12   

            +1,6          +0,7   



11)  Meri Suomalainen                 TeuvRi                    4,06 +0,2          

     3,86   4,06   3,96   4,05   

     +0,6   +0,2   +1,0   +0,8   



12)  Veera Koskinen                   KaustPV                   4,04 -0,2          

     3,86   3,83   4,04   3,75   

     +0,9   -0,5   -0,2   -0,3   



13)  Laura Sanden                     UrjU                      3,94 -0,4          

     3,94   x      3,44   3,80   

     -0,4   -0,5   +0,5   +1,4   



14)  Hanna Back                       IFNykn                    3,85 +0,6          

     3,71   3,85   x      3,79   

     -0,7   +0,6   -0,1   -0,5   



15)  Siiri Laukkanen                  TammRy                    3,62 +0,9          

     x      x      3,62   3,51   

     +1,2   +2,2   +0,9   +0,6   



16)  Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  2,63 +0,9          

     x      2,63   x      2,51   

            +0,9          +0,2   







M17 Kuula

Loppukilpailu

1)   Toni Haapapuro                   PihtipTui                 12,98             

     11,36  12,29  12,98  x      



2)   Juuso Lukkala                    LaitJy                    11,74             

     11,54  11,62  11,74  x      



3)   Vili Välimäki                    TammRy                    11,39             

     x      11,32  10,94  11,39  



4)   Lauri Pimiä                      SaarijPu                  11,07             

     10,98  10,08  11,07  x      



5)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    10,83             

     10,83  10,79  10,29  10,04  



6)   Manu Kurri                       NakkVire                  10,30             

     10,30  x      9,68   10,04  



7)   Viljami Paavola                  KaustPV                   10,04             

     10,04  x      x      x      



8)   Atte Panttila                    TeuvRi                    9,74              

     9,74   9,43   9,06   9,10   



9)   Joona Paija                      UrjU                      9,52              

     8,67   9,52   x      x      



10)  Eetu Jalonen                     SäkU                      9,49              

     9,47   9,49   9,49   x      



11)  Viggo Hiltunen                   LarsmoIF                  8,94              

     8,80   8,94   8,60   8,93   



12)  Joakim Bäck                      IFNykn                    8,93              

     8,62   8,93   8,27   8,90   



13)  Oskari Kangasniemi               IkaalU                    8,50              

     8,18   7,87   8,50   8,43   



14)  Eetu Finnilä                     VetU                      8,48              

     8,06   8,17   8,01   8,48   



15)  Elmeri Ylä-Jussila               ÄhtU                      4,02              

     3,97   x      3,38   4,02   







N17 Kuula

Loppukilpailu

1)   Annukka Vainonen                 IitPy                     13,53             

     11,89  13,33  13,53  x      



2)   Noora Hakonen                    PihtipTui                 11,02             

     10,11  x      10,52  11,02  



3)   Henna Salminen                   TammRy                    10,53             

     x      x      10,53  10,41  



4)   Emilia Aaltonen                  SäkU                      10,09             

     9,70   x      x      10,09  



5)   Erica Åminne                     IFÅsar                    9,46              

     8,56   9,02   9,46   9,18   



6)   Kira Töppärä                     UrjU                      9,18              

     8,70   9,18   9,12   x      



7)   Amanda Kätkänaho                 TeuvRi                    8,88              

     8,23   8,88   8,88   8,25   



8)   Aliisa Syväkoski                 KaustPV                   8,41              

     8,32   8,24   8,14   8,41   



9)   Nathalie Nyback                  IFNykn                    7,76              

     7,62   x      7,76   x      



10)  Ilona Yltiö                      ÄhtU                      7,66              

     7,51   7,43   7,66   x      



11)  Jasmine Vikström                 LarsmoIF                  7,45              

     7,25   6,93   7,35   7,45   



12)  Ella Hemmilä                     LaitJy                    7,39              

     7,33   7,39   7,06   x      



13)  Helka Lohivuo                    NakkVire                  7,09              

     7,09   7,03   6,32   6,85   



14)  Fanni Pakkala                    VetU                      6,22              

     6,22   6,03   5,70   5,06   



15)  Hilda Viikilä                    SaarijPu                  5,76              

     5,76   5,34   5,16   x      







Sukkulaviesti 16x60m

Loppukilpailu

1)   Ikaalisten Urheilijat            IkaalU                    2.21,25           

   1) Oskari Savolainen, 2) Ella Kurula, 

   3) Tuomas Mäkelä, 4) Kamilla Hillman, 

   5) Juho Wiljakka, 6) Carita Varheenmaa, 

   7) Nuutti Nisukangas, 8) Nea Alitalo, 

   9) Daniel Saaristo, 10) Josefina Salmi, 

   11) Akseli Mäkelä, 12) Carita Kivimäki, 

   13) Mikko Mäkipää, 14) Adele Vainio, 

   15) Oskari Kangasniemi, 16) Jenni Sormunen

2)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    2.24,68           

   1) Einari Vuorela, 2) Jasmin Vaskelainen, 

   3) Onni Salminen, 4) Sara Honkakangas, 

   5) Valtteri Valtonen, 6) Melissa Palmroth, 

   7) Alpo Kantonen, 8) Aada Vuoriaho, 

   9) Niklas Antola, 10) Carolina Grönroos, 

   11) Akseli Hyytiä, 12) Jenina Luotonen, 

   13) Martin Mäenpää, 14) Aamu Airisto, 

   15) Ilmari Vuorela, 16) Lotta Metsärinta

3)   Vetelin Urheilijat               VetU                      2.25,41           

   1) Riku Patana, 2) Nelli Hautala, 

   3) Elias Björkbacka, 4) Vanessa Pöyhönen, 

   5) Eino Niininen, 6) Viivi-Leena Kari, 

   7) Kasper Björkbacka, 8) Essi Koivisto, 

   9) Atte Taipale, 10) Elli Siirilä, 

   11) Mahmoud Bakar, 12) Mette Mortensen, 

   13) Joosef Ahmed, 14) Oona Anttila, 

   15) Viljami Kari, 16) Erika Niininen

4)   Larsmo IF                        LarsmoIF                  2.25,63           

   1) Vilgot Backlund, 2) Amelina Strömberg, 

   3) Morgan Slussnäs, 4) Lea Sundelin, 

   5) Paul Hjulfors, 6) Josefina Kackur, 

   7) Noel Granholm, 8) Vilma Björkskog, 

   9) Sel Dway, 10) Malva Brännbacka, 

   11) Linus Liljekvist, 12) Felicia Vikström, 

   13) Alvar Grankulla, 14) Alma Byggmästar, 

   15) Roberto Hagman, 16) Nora Finholm

5)   IF Åsarna                        IFÅsar                    2.27,57           

   1) Christian Lövsund, 2) Izabelle Viitasalo, 

   3) William Strandvall, 4) Ellinor Ollqvist, 

   5) Frank Granholm, 6) Angelina Laurén, 

   7) Emil Forsström, 8) Elin Holm, 

   9) Anton Forsström, 10) Charlotta Sandkulla, 

   11) Alex Lövsund, 12) Elin Jakobsson, 

   13) Benjamin Holmbäck, 14) Emma Vikman, 

   15) Fredrik Björkqvist, 16) Ana Ciornei

6)   Kaustisen Pohjan-Veikot          KaustPV                   2.28,56           

   1) Kimi Kaustinen, 2) Veena Penttilä, 

   3) Eino Myllymäki, 4) Rebekka Känsälä, 

   5) Atte Salminen, 6) Saana Koskimäki, 

   7) Sisu Peltoniemi, 8) Emma Kangas, 

   9) Joona Ali-Haapala, 10) Salla Koskimäki, 

   11) Arttu Lahti, 12) Milla Utriainen, 

   13) Ville Kankkonen, 14) Veera Koskinen, 

   15) Santeri Hanhikoski, 16) Maria Jääskä

7)   Ähtärin Urheilijat               ÄhtU                      2.28,71           

   1) Miro Mörönen, 2) Minttu Saari, 

   3) Aatu Saarimäki, 4) Sara Hirvilampi, 

   5) Antto Syrjänen, 6) Ella Kankaanpää, 

   7) Topias Koskinen, 8) Pinja Viinikka, 

   9) Peetu Mäkinen, 10) Viola Jokiaho, 

   11) Otto Hirvilampi, 12) Silja Keisala, 

   13) Arttu Rajalahti, 14) Ilona Yltiö, 

   15) Eero Mäkinen, 16) Sara Mattila

8)   Tammelan Ryske                   TammRy                    2.30,63           

   1) Titus Uutela, 2) Elli Kurkikangas, 

   3) Eero Korvenoja, 4) Vilja Välimäki, 

   5) Aleksi Jokela, 6) Inka Kuusela, 

   7) Joona Salminen, 8) Erica Syrjälä, 

   9) Valtteri Yrjölä, 10) Viivi Välimäki, 

   11) Atte Kuusela, 12) Taika Kuusela, 

   13) Niilo Laukkanen, 14) Siiri Laukkanen, 

   15) Vili Välimäki, 16) Siiri Mäkilä

9)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  2.30,69           

   1) Oliver Mikkola, 2) Elea Nieminen, 

   3) Santeri Rantala, 4) Helmi Äärelä, 

   5) Arttu Rantala, 6) Maija Vuori, 

   7) Juho Unkuri, 8) Linnea Salo, 

   9) Aatu Pelli, 10) Candy Peltonen, 

   11) Nico Sivonen, 12) Eveliina Haviala, 

   13) Valtteri Luoma, 14) Eeva Kari, 

   15) Topias Stenroos, 16) Helka Lohivuo

10)  Säkylän Urheilijat               SäkU                      2.30,83           

   1) Severi Salonen, 2) Alina Tuominen, 

   3) Tuukka Karilainen, 4) Henna Pietilä, 

   5) Luca Ketonen, 6) Pinja Korkeakoski, 

   7) Aatu Kantola, 8) Juulia Alanen, 

   9) Carlos Peltonen, 10) Sara Peltonen, 

   11) Jasper Reinvall, 12) Reetta Ääri, 

   13) Petri Hynnä, 14) Kaisu Seppälä, 

   15) Joonatan Huila, 16) Sonja Puumalainen

11)  Urjalan Urheilijat               UrjU                      2.33,03           

   1) Aapo Jaatinen, 2) Fanni Paija, 

   3) Väinö Töppärä, 4) Anni Mäkelä, 

   5) Rasmus Vankka, 6) Leena Hakala, 

   7) Juuso Oksanen, 8) Saara Tallbacka, 

   9) Niilo Hakala, 10) Aliina Koivula, 

   11) Osmo Töppärä, 12) Lotta Leander, 

   13) Anselmi Jaatinen, 14) Laura Sanden, 

   15) Joona Paija, 16) Mette Karppanen

12)  Teuvan Rivakka                   TeuvRi                    2.36,33           

   1) Santtu Mylläri, 2) Adriana Pitkänen, 

   3) Oskari Otsomaa, 4) Siiri Perälä, 

   5) Miiko Lampinen, 6) Elviira Suksi, 

   7) Einari Suksi, 8) Anni Pulakka, 

   9) Erno Honkanen, 10) Fanni Kätkänaho, 

   11) Antti Ekola, 12) Noora Haapaniemi, 

   13) Meri Suomalainen, 14) Atte Panttila, 

   15) Ella Honkanen, 16) Leevi Perälä

13)  Pihtiputaan Tuisku               PihtipTui                 2.37,35           

   1) Albin Laitinen, 2) Sanni Siekkinen, 

   3) Akseli Marin, 4) Anniina Marin, 

   5) Oskari Paananen, 6) Rosa Siekkinen, 

   7) Henri Hiironen, 8) Menna Turpeinen, 

   9) Kalle Siekkinen, 10) Eerika Siekkinen, 

   11) Teemu Hakonen, 12) Roosa Marin, 

   13) Toni Haapapuro, 14) Nita Rasi, 

   15) Mico Kumpulainen, 16) Miina Tavaststjerna

14)  IF Nykarlebynejden               IFNykn                    2.37,44           

   1) Robin Liljeqvist, 2) Nathalie Stråka, 

   3) Hannes Sundberg, 4) Jenni Ek, 

   5) Jonas Åbro, 6) Ronja Ström, 

   7) Elias Sundberg, 8) Clara Lindqvist, 

   9) Melker Wikblom, 10) Milla Ström, 

   11) Gabriel Eklund, 12) Engla-Lie Holländer, 

   13) Jim Ström, 14) Hanna Back, 

   15) Joakim Bäck, 16) Belinda Stenroos

15)  Iitin Pyrintö                    IitPy                     2.44,34           

   1) Taavi Rytkölä, 2) Jade Hagqvist, 

   3) Lukas Hyypiä, 4) My Kilkki, 

   5) Jesse Tuomainen, 6) Jenni Seppälä, 

   7) Leevi Hyypiä, 8) Hertta Niemi, 

   9) Aamos Huppunen, 10) Saana Tapio, 

   11) Luukas Huppunen, 12) Iida Luoma-Aho, 

   13) Eino Komulainen, 14) Jenna Tuomainen, 

   15) Ville Vihertö, 16) Annukka Vainonen

     Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  DNF               

   1) Leevi Varis, 2) Iina Suomäki, 

   3) Valtteri Valkola, 4) Aino-Maria Valkola, 

   5) Elias Oittinen, 6) Tilda Pimiä, 

   7) Niko Seamark, 8) Lotta Perkiö, 

   9) Hugo Rosenström, 10) Ilona Autio, 

   11) Jari Seamark, 12) Vilma-Riina Valkola, 

   13) Åke Pimiä, 14) Senni Haapakoski, 

   15) Aapo Pimiä, 16) Alisa Pirttiniemi