Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
19.08. klo 17:00 Etelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentuma Tulokset (päivitetty: 19:13 20.08.2019)
Etelä-Savon 9-15 vuotiaiden viestihuipentuma
Urheilupuisto
19.8.2019

TULOKSET

P9 4 x 400 m


  1. Kerimäen Urheilijat 1                           5.32,06 
        Aapo Käyhkö
        Samuel Laine
        Oliver Viitanen
        Valtteri Toivonen

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                         5.57,33 
        Hannes Nurmi
        Oliver Weisshoff
        Elias Hämäläinen
        Eeli Kurppa

  3. Juvan Urheilijat 1                              6.30,51 
        Iivari Kiljunen
        Vilho Härkönen
        Jori Hirvonen
        Veikko Suikki

  4. Joroisten Urheilijat 1                          6.30,70 
        Iivo Räisänen
        Heta Räisänen
        Netta Turunen
        Akseli Tarkiainen


P11 4 x 50 m


  1. Savonlinnan Riento 1                              31,08 
        Luca Kainulainen
        Kasper Yin
        Nico Ikäheimonen
        Joel Kontio

  2. Kerimäen Urheilijat 1                             32,43 
        Otto Huttunen
        Oskari Toivonen
        Onni Huoman
        Roope Räsänen

  3. Joroisten Urheilijat 1                            33,11 
        Lenni Natunen
        Alvi Jankko
        Erik Naumanen
        Väinö Kuronen

  4. Juvan Urheilijat 1                                33,96 
        Jooa Kantanen
        Ahti Suikki
        Jami Piispa
        Samu Pylkkänen

  5. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                           35,69 
        Juho Tonteri
        Topias Nurmi
        Vilho Kunttu
        Juho Korhonen

     Mikkelin Kilpa-Veikot 2                             DNS 

P11 4 x 600 m


  1. Joroisten Urheilijat 1                          8.31,84
        Lenni Natunen
        Väinö Kuronen
        Alvi Jankko
        Erik Naumanen
  2. Savonlinnan Riento 1                            8.49,41 
        Nico Ikäheimonen
        Joel Kontio
        Kasper Yin
        Luca Kainulainen

  3. Kerimäen Urheilijat 1                           9.01,71 
        Otto Huttunen
        Oskari Toivonen
        Onni Huoman
        Roope Räsänen

  4. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                         9.04,55 
        Topias Nurmi
        Juho Tonteri
        Vilho Kunttu
        Lukas Weisshoff

  5. Juvan Urheilijat 1                              9.47,27 
        Samu Pylkkänen
        Ahti Suikki
        Jooa Kantanen
        Jami Piispa


P13 4 x 100 m


  1. Kerimäen Urheilijat 1                             54,64 
        Tuukka Käyhkö
        Aapo Turtiainen
        Lenni Paloheimo
        Santtu Rautio

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                         1.00,99 
        Antti Puustinen
        Eetu Valtola
        Ville Viitakoski
        Lauri Alm

  3. Joroisten Urheilijat 1                          1.03,95 
        Rasmus Heikkinen
        Aku Huupponen
        Tomi Tuure
        Aapo Kytölä


P13 4 x 600 m


  1. Kerimäen Urheilijat 1                           7.18,70 
        Lenni Paloheimo
        Sisu Kuutti
        Tuukka Käyhkö
        Aapo Turtiainen

  2. Joroisten Urheilijat 1                          9.21,80 
        Tomi Tuure
        Rasmus Heikkinen
        Aapo Kytölä
        Aku Huupponen

     Mikkelin Kilpa-Veikot 1                             DNS 
        Eetu Valtola
        Ville Viitakoski
        Lauri Alm
        Antti Puustinen


P13 4 x 60 m aj


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                           53,52 
        Antti Puustinen
        Lauri Alm
        Ville Kolehmainen
        Eetu Valtola


P15 4 x 100 m


  1. Savonlinnan Riento 1                              50,51 
        Kai Yin
        Aatu Hartikainen
        Niko Tiihonen
        Kalle Huttunen

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                           52,78 
        Verneri Kaasalainen
        Topi Taskinen
        Vinski Malinen
        Erik Unger


P15 4 x 800 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                        10.20,09 
        Erik Unger
        Vinski Malinen
        Verneri Kaasalainen
        Topi Taskinen

  2. Savonlinnan Riento 1                           11.48,44 
        Aatu Hartikainen
        Kalle Huttunen
        Niko Tiihonen
        Kai Yin


T9 4 x 400 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                         5.42,65 
        Laura Suutarinen
        Hertta Malinen
        Iisa Löytty
        Meeri Lyytinen

  2. Savonlinnan Riento 1                            6.02,41 
        Venla Ek
        Sofia Mikkonen
        Loviisa Pulkkinen
        Ilona Immonen

  3. Joroisten Urheilijat 1                          6.05,53 
        Martta Seppänen
        Petra Suhonen
        Vilja Kuronen
        Janna Turunen

  4. Juvan Urheilijat 1                              6.13,15 
        Hilja Reponen
        Siiri Pylkkänen
        Laura-Liis Lamp
        Sandra Jäntti

  5. Mikkelin Kilpa-Veikot 2                         6.26,41 
        Siiri Maaranen
        Enni-Siiri Seurujärvi
        Ilona Kellman
        Emilia Päykkönen

  6. Savonlinnan Riento 2                            6.27,89 
        Lotta Lindholm
        Minttu Jäppinen
        Venla Malinen
        Lilli-Lotta Kaiponen

T11 4 x 50 m


  1. Savonlinnan Riento 1                              31,12 
        Siiri Lindholm
        Venla Juvonen
        Janika Kainulainen
        Emma Puustinen

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                           31,69 
        Ilona Toivola
        Veera Pöyry
        Sonja Suutarinen
        Rebekah Dormeus

  3. Kerimäen Urheilijat 1                             32,72 
        Nelli Lötjönen
        Netta Paloheimo
        Lilli Tiainen
        Aada Pirinen

  4. Joroisten Urheilijat 1                            32,98 
        Nea Tuomainen
        Iida Pekkalin
        Aino Tarkiainen
        Elina Naumanen

  5. Savonlinnan Riento 2                              34,97 
        Mahla Elomaa
        Taiga Haapala
        Iida Nurmela
        Lumi Haapala


T11 4 x 600 m


  1. Joroisten Urheilijat 1                          8.32,27 
        Nea Tuomainen
        Eevi Holma
        Aino Tarkiainen
        Elina Naumanen

  2. Savonlinnan Riento 1                            8.37,70 
        Janika Kainulainen
        Venla Juvonen
        Lumi Haapala
        Siiri Lindholm

  3. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                         8.59,07 
        Sonja Suutarinen
        Ilona Toivola
        Saga Rasimus
        Veera Pöyry

  4. Kerimäen Urheilijat 1                           9.17,90 
        Netta Paloheimo
        Aada Pirinen
        Nelli Lötjönen
        Lilli Tiainen

  5. Savonlinnan Riento 2                            9.49,94 
        Emma Puustinen
        Taiga Haapala
        Iida Nurmela
        Mahla Elomaa


T13 4 x 100 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                           54,75 
        Heidi Paasonen
        Sofia Kokko
        Silja Kallioinen
        Neela Ombati

  2. Kangasniemen Kalske 1                             56,95 
        Senni Ohra-aho
        Vilma Teittinen
        Anna-Riikka Klemola
        Jonna Romo

  3. Savonlinnan Riento 1                              57,81 
        Ella-Sofia Kaiponen
        Essi Nurmela
        Oona Immonen
        Mette Voutilainen

  4. Kerimäen Urheilijat 1                             59,71 
        Moona Malinen
        Peppi Seppänen
        Tiia Käyhkö
        Siiri Eskelinen

  5. Juvan Urheilijat 1                              1.01,44 
        Sara Ehrnrooth
        Nele-Liis Mei
        Oosa Kantanen
        Silja Himanen

  6. Joroisten Urheilijat 1                          1.02,30 
        Taija Huovinen
        Matilda Seppänen
        Hanna Naumanen
        Sini Pekkalin


T13 4 x 600 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                         7.43,82 
        Heidi Paasonen
        Neela Ombati
        Emma Korpikallio
        Alisa Parkkonen

  2. Joroisten Urheilijat 1                          8.26,66 
        Taija Huovinen
        Hanna Naumanen
        Matilda Seppänen
        Sini Pekkalin

  3. Kerimäen Urheilijat 1                           8.31,10 
        Tiia Käyhkö
        Peppi Seppänen
        Moona Malinen
        Siiri Eskelinen

  4. Savonlinnan Riento 1                            8.34,19 
        Ella-Sofia Kaiponen
        Maija Halko
        Essi Nurmela
        Mette Voutilainen

  5. Juvan Urheilijat 1                              9.19,60 
        Oosa Kantanen
        Sara Ehrnrooth
        Silja Himanen
        Nele-Liis Mei


T13 4 x 60 m aj


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                           43,63 
        Heidi Paasonen
        Neela Ombati
        Silja Kallioinen
        Sofia Kokko

  2. Savonlinnan Riento 1                              45,41 
        Ella-Sofia Kaiponen
        Mette Voutilainen
        Oona Immonen
        Essi Nurmela

  3. Kerimäen Urheilijat 1                             52,28 
        Moona Malinen
        Peppi Seppänen
        Tiia Käyhkö
        Netta Paloheimo


T15 4 x 100 m


  1. Savonlinnan Riento 1                              52,40 
        Helmi Laine
        Emma Halonen
        Erin Kainulainen
        Aada Heiskanen

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                           53,93 
        Amanda Asikainen
        Aada Ombati
        Aada Äikäs
        Janina Vanhanen


T15 4 x 800 m


  1. Savonlinnan Riento 1                           11.03,78 
        Lotta Kairikko
        Miisa-Riina Virta
        Aada Heiskanen
        Iida-Emilia Kaiponen

  2. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                        12.51,94 
        Aada Ombati
        Aada Äikäs
        Tiina Toivola
        Saaga Attenberg


T15 4 x 80 m aj


  1. Savonlinnan Riento 1                              52,26 
        Erin Kainulainen
        Aada Heiskanen
        Iida-Emilia Kaiponen
        Helmi Laine

     Mikkelin Kilpa-Veikot 1                             DNS 
        Aada Äikäs
        Janina Vanhanen
        Aada Ombati
        Emmi Karjalainen


MIXED9 8 x 40 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1                           58,10 
        Hannes Nurmi
        Eeli Kurppa
        Elias Ripatti
        Elias Hämäläinen
        Laura Suutarinen
        Meeri Lyytinen
        Iisa Löytty
        Siiri Maaranen

  2. Kerimäen Urheilijat 1                           1.00,60 
        Aapo Käyhkö
        Samuel Laine
        Jesse Helander
        Aatu Räsänen
        Liina Lötjönen
        Peetu Räsänen
        Oliver Viitanen
        Valtteri Toivonen

  3. Savonlinnan Riento 1                            1.01,70 
        Viljami Puustinen
        Lotta Lindholm
        Ilona Immonen
        Minttu Jäppinen
        Venla Ek
        Sofia Mikkonen
        Loviisa Pulkkinen
        Lilli-Lotta Kaiponen

  4. Juvan Urheilijat 1                              1.03,20 
        Veikko Suikki
        Veera Hirvonen
        Iivari Kiljunen
        Sandra Jäntti
        Hilja Reponen
        Jori Hirvonen
        Silja Jäntti
        Laura-Liis Lamp

  5. Joroisten Urheilijat 1                          1.04,30 
        Martta Seppänen
        Netta Turunen
        Vilja Kuronen
        Iivo Räisänen
        Taru Huovinen
        Petra Suhonen
        Janna Turunen
        Akseli Tarkiainen

Kilpailun ulkopuolella
     Mikkelin Kilpa-Veikot 2                         1.01,60
        Kaapo Huhtala
        Oliver Weisshoff
        Kerttu Reiman
        Seela Kallioinen
        Enni-Siiri Seurujärvi
        Hertta Malinen
        Ilona Kellman
        Emilia Päykkönen