Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
07.08. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 12:14 08.08.2019)
VKV:n seurakisat 7.8.2019 tulokset						
						
T3 20 m:				T3 pituus:		
1	Ella Maunu	6,8		1	Ella Maunu	108
1	Eevi Mäkinen	6,8		2	Eevi Mäkinen	100
3	Stella Savolainen 7,3		3	Stella Savolainen 90
4	Lumi Peltoniemi	9,4		4	Lumi Peltoniemi	70
5	Selma Vanhala	10,0		5	Pinja Leppälä	60
6	Janni Hätelä	11,1		6	Selma Vanhala	38
7	Pinja Leppälä	12,4		7	Lumi Raappana	30
8	Lumi Raappana	15,5		8	Henni Hietalahti 27
9	Henni Hietalahti 18,7		9	Janni Hätelä	21
						
						
T5 40 m:				T5 pallo:		
1	Henrika Kekäläinen 8,5		1	Henrika Kekäläinen 830
2	Sanni Viitala	9,2		2	Iida Pietilä	735
3	Saana Jäärni	9,5		3	Amelia Kiistala	575
4	Eevi Kauppi	9,6		4	Eevi Kauppi	565
5	Iida Pietilä	10,7		5	Saana Miettinen	545
5	Emma Knuuti	10,7		6	Saana Jäärni	525
7	Elviira Kenttämaa 11,3		7	Sanni Viitala	475
8	Saana Miettinen	11,4		8	Elviira Kenttämaa 420
9	Lilja Ylimäki	12,5		9	Emma Knuuti	415
10	Amelia Kiistala	14,4		10	Moona Hintikka	380
11	Vilma Leppälä	15,1		11	Lilja Ylimäki	360
12	Emilia Hietalahti 20,9		12	Vilma Leppälä	275
				        13	Emilia Hietalahti 90

T7 40 m:				T7 pituus:		
1	Vieno Turunen	8,4		1	Vieno Turunen	227
1	Iida Majamäki	8,4		2	Nea Harila	224
3	Emma Kasurinen	8,5		3	Iida Majamäki	212
4	Marjaana Karppanen 8,6		4	Emma Kasurinen	208
4	Henni Peltonen	8,6		5	Henni Peltonen	205
6	Nea Harila	9,0		6	Marjaana Karppanen 188
7	Sanni Kiiskilä	9,2		7	Neea Pietilä	183
8	Neea Pietilä	9,7				
						
T9  40 m:				T9 1000 m:		
1	Oona Kesti	7,4		1	Peppi Poutanen	4.24,8
2	Ida Mustapirtti	7,5		2	Lilja Ailinpieti 4.46,5
2	Peppi Poutanen	7,5		3	Ida Mustapirtti	5.28,3
2	Lilja Ailinpieti 7,5				
5	Silja Savolainen 7,7				
6	Veera salmela	8,0				
7	Unna Rauta	8,1				
8	Siiri Jäärni	8,4				
9	Linnea Saksi	8,5				
10	Linnea Ailinpieti 8,6				
11	Emilia Salmi	8,7				
12	Vanessa Mikkonen 8,8				
13	Elli Salmela	9,3				
14	Lila Nousiainen	9,5				
						
						
						
T9 korkeus:				T9 kuula		
1	Emilia Salmi	95		1       Silja Savolainen 496
1	Oona Kesti	95		2       Lilja Ailinpieti 430
3	Silja Savolainen 85	        3	Ida Mustapirtti	375
3	Linnea Saksi	85		4	Unna Rauta	360
5	Unna Rauta	85		5	Linnea Saksi	311
6	Ida Mustapirtti	80		6	Emilia Salmi	309
				        7	Juulia Koskinen	285
				        8	Oona Kesti	279
				        9	Linnea Ailinpieti 269
				       10	Elli Salmela	248
				       11	Veera salmela	247
				       12	Vanessa Mikkonen 208
						
						
						
						
T11 60 m:				T11 1000 m:		
1	Venla Mikkonen	9,9		1	Sivia Turunen	4.18,6
2	Sivia Turunen	10,1				
3	Nea Satta	10,2				
4	Melina Kyntömaa	12,2				
5	Nella Hintikka	13,3				
						
T11 korkeus				T11 keihäs:		
1	Nea Satta	110		1	Nea Satta	10,90
2	Sivia Turunen	100				
3	Melina Kyntömaa	85				
						
						
						
T13 60 m				T13 pituus		
1	Anniina Piipponen 8,3		1	Anniina Piipponen 418
2	Ella Martimo	9,0		2	Lotta Pudas	348
2	Lotta Pudas	9,0				
4	Linnea Turunen	9,8				
						
						
						
						
T13 1000 m				T13 keihäs		
1	Frida Kilpiäinen 3.49,5		1	Ella Martimo	21,10
2	Ella Martimo	4.11,9		2	Edith Kilpiäinen 11,85
						
T15 60 m:						
1	Lotta Saksi	9,4				
2	Emma Kesti	9,5				
						
T15 pituus				T15 keihäs		
1	Emma Kesti	344		1	Emma Kesti	16,85
2	Lotta Saksi	336				
						
						
						
						
P3 20 m:				P3 pituus:		
1	Lauris Minits	7,7		1	Lauris Minits	82
2	Edvin Kokkila	9,3		2	Edvin Kokkila	56
3	Eemeli Satta	18,4		3	Paavo Juopperi	46
4	Niilo Pietilä	24,7		4	Eemeli Satta	45
5	Hermanni Kenttämaa 24,8		5	Niilo Pietilä	34
6	Paavo Juopperi	52,4				
						
P5 40 m:				P5 pallo:		
1	Juho Raappana	9,8		1	Miska Korkala	695
2	Viljami Mäkinen	10,0		2	Nooa Miettunen	675
3	Miska Korkala	10,3		3	Viljami Mäkinen	650
4	Nooa Miettunen	10,6		4	Julius Rousu	525
5	Hugo Raappana	12,8		5	Juho Raappana	520
6	Julius Rousu	13,9		6	Hugo Raappana	365
						
P7 40 m:				P7 pituus:		
1	Veikko Kasurinen 8,1		1	Veikko Kasurinen 230
2	Renne Nousiainen 9,1		2	Niilo Karppinen	208
2	Taavi Mäkinen	9,1		3	Sampo Savolainen 197
4	Niilo Karppinen	9,3		4	Taavi Mäkinen	174
5	Sampo Savolainen 9,9		5	Lennart Minits	168
6	Lennart Minits	10,3		6	Renne Nousiainen 148
7	Joonas Harila	10,5		7	Joonas Harila	139
						
P9  40 m:				P9 1000 m:		
1	Saku Viitala	7,4		1	Saku Viitala	4.21,6
2	Risto Kauppinen	7,7				
2	Olavi Kiviharju	7,7				
4	Rasmus Satta	7,8				
5	Vilho Korhonen	9,6				
6	Oiva Turunen	11,1				
						
						
						
P9 korkeus:				P9 kuula		
1	Olavi Kiviharju	95		1	Saku Viitala	488
2	Rasmus Satta	85		2	Olavi Kiviharju	446
3	Risto Kauppinen	80		3	Risto Kauppinen	398
				        4	Rasmus Satta	362
						
						
						
P11 60 m:				P11 1000 m:		
1	Kaarlo Keränen	10,0		1	Jere Salmi	4.18,3
2	Jere Salmi	10,4		2	Kaarlo Keränen	4.27,1
3	Joonas Knuuti	11,2				
4	Niilo Näätsaari	12,2				
						
P11 korkeus				P11 keihäs:		
1	Jere Salmi	110		1	Jere Salmi	18,65
2	Kaarlo Keränen	100		2	Joonas Knuuti	16,65
				        3	Kaarlo Keränen	15,20
				        4	Niilo Näätsaari	14,60
						
				P13 1000 m:		
				        1	Aatu Kesti	4.14,5
						
P13 pituus				P13 keihäs		
1	Aatu Kesti	321		1	Aatu Kesti	20,80