Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
11.09. klo 17:30 Pm-ottelut 9-15v Tulokset (päivitetty: 20:50 15.09.2019)
P9 3-ottelu  40m
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,68              
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,77              
3)   Paavo Rössi                      PorinYU                   7,05              
4)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,26              
5)   Rasmus Majuri                    KiukKi                    7,31              
6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,39              
7)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      7,43              
8)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   7,53              
9)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,53              
10)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,54              
11)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  7,74              
12)  Jami Nummi                       KiukKi                    7,80              
13)  Joonatan Renfors                 NoormNo                   7,87              
14)  Jasper Piirtola                  PorinYU                   7,91              
15)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   8,08              
16)  Lenni Korpela                    NoormNo                   8,09              
17)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   8,11              
18)  Veetu Jokela                     PorinYU                   8,17              
19)  Jaakko Hynnä                     SäkU                      8,31              
20)  Veikka Saari                     KiukKi                    8,38              
21)  Veikka Nordberg                  PorinYU                   8,45              
22)  Vili Jokela                      PorinYU                   8,47              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Paavo Rössi                      PorinYU                   7,05              
2)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,39              
3)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,54              
4)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   8,08              
5)   Lenni Korpela                    NoormNo                   8,09              
6)   Veetu Jokela                     PorinYU                   8,17              
7)   Vili Jokela                      PorinYU                   8,47              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,53              
2)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  7,74              
3)   Joonatan Renfors                 NoormNo                   7,87              
4)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   7,91              
5)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      8,31              
6)   Veikka Saari                     KiukKi                    8,38              
7)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   8,45              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,68              
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,77              
3)   Niilo Kartano                    UlvST                     7,26              
4)   Rasmus Majuri                    KiukKi                    7,31              
5)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      7,43              
6)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   7,53              
7)   Jami Nummi                       KiukKi                    7,80              
8)   Juhani Reunamo                   PorinYU                   8,11              

T9 3-ottelu  40m
1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,03              
2)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     7,08              
2)   Iina Kause                       PorinYU                   7,08              
4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,16              
5)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,18              
6)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,22              
7)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  7,33              
8)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,36              
9)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,40              
10)  Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     7,71              
10)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    7,71              
12)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  7,78              
13)  Senni Sarpela                    PorinYU                   7,79              
14)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  7,95              
15)  Miia Kallio                      NoormNo                   7,98              
16)  Josefiina Hakala                 NoormNo                   8,07              
17)  Alissa Naski                     NakkVire                  8,10              
18)  Julia Sköld                      NakkVire                  8,12              
19)  Anette Nelimarkka                UlvST                     8,28              
20)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     8,28              
21)  Lotta Hytti                      PorinYU                   8,50              
22)  Ella Åkerström                   UlvST                     8,98              
23)  Ayse Cankara                     PorinYU                   9,03                                                                                  
   

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,22              
2)   Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     7,71              
3)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     8,28              
4)   Lotta Hytti                      PorinYU                   8,50              
5)   Ella Åkerström                   UlvST                     8,98                     

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: N
1)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,18              
2)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,36              
3)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,40              
4)   Miia Kallio                      NoormNo                   7,98              
5)   Julia Sköld                      NakkVire                  8,12              
6)   Ayse Cankara                     PorinYU                   9,03              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,03              
2)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  7,33              
3)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  7,78              
4)   Senni Sarpela                    PorinYU                   7,79              
5)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  7,95              
6)   Josefiina Hakala                 NoormNo                   8,07                                       

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Iina Kause                       PorinYU                   7,08              
1)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     7,08              
3)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,16              
4)   Vilma Lehtonen                   KiukKi                    7,71              
5)   Alissa Naski                     NakkVire                  8,10              
6)   Anette Nelimarkka                UlvST                     8,28              

P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3,84              
     3,84   3,79   3,82   
                          
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   3,66              
     3,66   3,63   3,64   
                          
3)   Rasmus Majuri                    KiukKi                    3,53              
     3,53   3,42   x      
                          
4)   Niilo Kartano                    UlvST                     3,33              
     3,33   3,08   3,29   
                          
5)   Paavo Rössi                      PorinYU                   3,30              
     3,28   3,17   3,30   
                          
6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,21              
     3,18   3,21   x      
                          
7)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3,21              
     3,04   3,21   -      
                          
8)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   3,17              
     3,03   2,75   3,17   
                          
9)   Jami Nummi                       KiukKi                    3,04              
     3,04   2,85   3,03   
                          
10)  Joonatan Renfors                 NoormNo                   2,99              
     2,90   2,99   2,93   
                          
11)  Veeti Korkeakoski                SäkU                      2,99              
     2,99   2,75   2,90   
                          
12)  Lenni Korpela                    NoormNo                   2,98              
     2,98   2,94   2,71   
                          
13)  Eemeli Lindfors                  NoormNo                   2,96              
     2,95   2,88   2,96   
                          
14)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   2,96              
     2,91   2,96   x      
                          
15)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   2,84              
     2,84   2,52   2,42   
                          
16)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  2,78              
     2,35   2,78   2,59   
                          
17)  Veikka Nordberg                  PorinYU                   2,71              
     2,60   2,61   2,71   
                          
18)  Jaakko Hynnä                     SäkU                      2,68              
     2,68   2,41   2,55   
                          
19)  Veetu Jokela                     PorinYU                   2,56              
     2,47   2,45   2,56   
                          
20)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   2,51              
     2,51   2,30   2,20   
                          
21)  Vili Jokela                      PorinYU                   2,38              
     2,27   2,38   2,22   
                          
22)  Veikka Saari                     KiukKi                    2,30              
     2,18   2,24   2,30   
                          

T9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,87              
     3,87   3,78   3,85   
                          
2)   Iina Kause                       PorinYU                   3,80              
     3,80   3,71   3,63   
                          
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,54              
     3,24   3,54   3,13   
                          
4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   3,47              
     3,36   3,47   x      
                          
5)   Niina Paasikas                   KiukKi                    3,40              
     3,26   3,40   3,39   
                          
6)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     3,36              
     3,34   3,32   3,36   
                          
7)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,23              
     3,14   3,23   3,05   
                          
8)   Ilona Rantala                    NakkVire                  3,22              
     3,22   3,08   3,01   
                          
9)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  3,20              
     3,20   3,11   3,14   
                          
10)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  3,18              
     3,18   3,14   3,10   
                          
11)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     2,98              
     2,97   2,88   2,98   
                          
12)  Alissa Naski                     NakkVire                  2,88              
     2,88   2,88   2,67   
                          
13)  Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     2,88              
     2,88   x      2,83   
                          
14)  Josefiina Hakala                 NoormNo                   2,84              
     -      -      2,84   
                          
15)  Miia Kallio                      NoormNo                   2,77              
     2,77   2,76   2,65   
                          
16)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  2,66              
     2,63   2,66   x      
                          
17)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    2,62              
     2,44   2,46   2,62   
                          
18)  Julia Sköld                      NakkVire                  2,59              
     2,51   2,24   2,59   
                          
19)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,57              
     2,57   x      2,48   
                          
20)  Lotta Hytti                      PorinYU                   2,57              
     2,45   2,33   2,57   
                          
21)  Senni Sarpela                    PorinYU                   2,56              
     2,56   2,28   2,50   
                          
22)  Ayse Cankara                     PorinYU                   2,50              
     2,49   2,50   2,38   
                          
23)  Ella Åkerström                   UlvST                     2,49              
     2,47   2,49   2,35   
                    

P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      6,93              
     6,93   6,90   6,89   

2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   6,75              
     6,75   6,11   6,72   

3)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   6,15              
     5,76   6,15   x      

4)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   5,86              
     5,86   5,56   5,23   

5)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  5,76              
     5,63   5,76   5,70   

6)   Niilo Kartano                    UlvST                     5,69              
     5,42   5,69   5,00   

7)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   5,28              
     5,14   5,28   4,95   

8)   Jami Nummi                       KiukKi                    5,20              
     4,90   5,07   5,20   

9)   Joonatan Renfors                 NoormNo                   5,07              
     4,77   5,07   4,91   

10)  Lenni Korpela                    NoormNo                   4,93              
     4,93   3,89   4,48   

11)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   4,80              
     4,74   4,80   3,87   

12)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   4,79              
     4,60   4,79   4,77   

13)  Eemeli Poussu                    NoormNo                   4,76              
     4,61   4,08   4,76   

14)  Jaakko Hynnä                     SäkU                      4,58              
     3,26   4,58   4,23   

15)  Jasper Piirtola                  PorinYU                   4,56              
     4,24   3,94   4,56   

16)  Rasmus Majuri                    KiukKi                    4,53              
     4,53   4,31   3,95   

17)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  4,36              
     4,30   4,36   4,07   

18)  Paavo Rössi                      PorinYU                   4,11              
     3,13   4,11   x      

19)  Veikka Saari                     KiukKi                    3,91              
     3,71   3,91   3,34   

20)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   3,75              
     3,43   3,75   3,52   

21)  Veetu Jokela                     PorinYU                   3,25              
     3,25   3,17   3,15   

22)  Vili Jokela                      PorinYU                   2,53              
     2,53   2,53   2,51   


T9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   7,42              
     7,08   7,42   7,36   

2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,73              
     6,57   6,73   6,18   

3)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  6,12              
     5,70   6,12   5,63   

4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   5,61              
     5,55   5,61   5,51   

5)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  5,46              
     4,99   5,40   5,46   

6)   Niina Paasikas                   KiukKi                    5,34              
     5,26   5,32   5,34   

7)   Ayse Cankara                     PorinYU                   5,29              
     5,25   5,23   5,29   

8)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  5,19              
     4,71   4,99   5,19   

9)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     4,85              
     4,32   4,85   4,81   

10)  Josefiina Hakala                 NoormNo                   4,61              
     4,44   4,61   4,19   

11)  Anniina Hakala                   NoormNo                   4,42              
     4,31   3,94   4,42   

12)  Ilona Rantala                    NakkVire                  4,34              
     4,03   4,34   4,29   

13)  Alissa Naski                     NakkVire                  4,17              
     4,17   x      3,19   

14)  Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     4,10              
     4,10   4,07   4,05   

15)  Miia Kallio                      NoormNo                   4,08              
     3,88   4,08   3,44   

16)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  3,91              
     3,71   3,91   3,38   

17)  Lotta Hytti                      PorinYU                   3,56              
     3,49   3,37   3,56   

18)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    3,52              
     3,47   3,52   x      

19)  Julia Sköld                      NakkVire                  3,45              
     3,45   3,01   

20)  Ella Åkerström                   UlvST                     3,42              
     3,22   3,42   2,36   

21)  Sofia Lahdenperä                 UlvST                     3,37              
     3,09   3,37   3,21   

22)  Senni Sarpela                    PorinYU                   3,32              
     3,32   3,12   3,03   

23)  Anette Nelimarkka                UlvST                     3,00              
     3,00   2,95   2,98   

24)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  2,63              
     2,24   2,63   x      

                               
P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   789               
2)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  786               
3)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      597               
4)   Niilo Kartano                    UlvST                     596               
5)   Rasmus Majuri                    KiukKi                    557               
6)   Paavo Rössi                      PorinYU                   546               
7)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   524               
8)   Niilo Pakkanen                   PorinYU                   518               
9)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   514               
10)  Jami Nummi                       KiukKi                    471               
11)  Jonni Pirttinen                  NoormNo                   468               
12)  Joonatan Renfors                 NoormNo                   451               
13)  Jasper Piirtola                  PorinYU                   448               
14)  Veikka Nordberg                  PorinYU                   437               
15)  Lenni Korpela                    NoormNo                   425               
16)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  406               
17)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   404               
18)  Jaakko Hynnä                     SäkU                      361               
19)  Juhani Reunamo                   PorinYU                   319               
20)  Veetu Jokela                     PorinYU                   295               
21)  Veikka Saari                     KiukKi                    291               
22)  Vili Jokela                      PorinYU                   229               

T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   786               
2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   736               
3)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  637               
4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   627               
5)   Niina Paasikas                   KiukKi                    599               
6)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  587               
7)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  561               
8)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     514               
9)   Ilona Rantala                    NakkVire                  493               
10)  Ellen Rantanen                   VammsVoi                  425               
11)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     408               
12)  Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     407               
13)  Josefiina Hakala                 NoormNo                   396               
14)  Alissa Naski                     NakkVire                  375               
15)  Miia Kallio                      NoormNo                   370               
16)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    353               
17)  Ayse Cankara                     PorinYU                   345               
18)  Senni Sarpela                    PorinYU                   331               
19)  Julia Sköld                      NakkVire                  312               
20)  Kristiina Nieminen               VammsVoi                  293               
21)  Lotta Hytti                      PorinYU                   291               
22)  Anette Nelimarkka                UlvST                     278               
23)  Ella Åkerström                   UlvST                     254               
24)  Anniina Hakala                   NoormNo                   168                                                             

P10 3-ottelu  60m
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     9,36              
2)   Leevi Hesso                      KiukKi                    9,45              
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,51              
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,70              
5)   Leevi Pein                       KanksLei                  9,81              
6)   Einari Reunamo                   PorinYU                   9,91              
7)   Arttu Rantala                    NakkVire                  9,97              
8)   Eino Isometsä                    KanksLei                  10,06             
9)   Santeri Rantala                  NakkVire                  10,12             
10)  Onni Unkuri                      NakkVire                  10,18             
11)  Niklas Lehtinen                  LapSa                     10,27             
12)  Paavo Jaakkola                   NakkVire                  10,31             
13)  Santeri Rustari                  PorinYU                   10,43             
14)  Luka Hohtari                     NakkVire                  10,52             
15)  Kasper Naski                     NakkVire                  10,57             
16)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  11,17             
                                                    
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     9,36              
2)   Leevi Hesso                      KiukKi                    9,45              
3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,70              
4)   Arttu Rantala                    NakkVire                  9,97              
5)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  10,31             
6)   Luka Hohtari                     NakkVire                  10,52             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Leevi Pein                       KanksLei                  9,81              
2)   Einari Reunamo                   PorinYU                   9,91              
3)   Eino Isometsä                    KanksLei                  10,06             
4)   Santeri Rantala                  NakkVire                  10,12             
5)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     10,27             
6)   Kasper Naski                     NakkVire                  10,57             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,51              
2)   Onni Unkuri                      NakkVire                  10,18             
3)   Santeri Rustari                  PorinYU                   10,43             
4)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  11,17             
                                                 
T10 3-ottelu  60m
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,55              
2)   Fanni Harju                      UlvST                     9,77              
3)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,86              
4)   Iina Poussu                      NoormNo                   10,03             
5)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  10,05             
6)   Elea Nieminen                    NakkVire                  10,09             
7)   Emmi Prihti                      NoormNo                   10,12             
8)   Anni Rohila                      RaumU                     10,21             
9)   Venla Murto                      NakkVire                  10,61             
10)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,82             
11)  Helmi Lansi                      KiukKi                    10,91             
12)  Kiira Broman                     PorinYU                   11,02             
13)  Enni Hjelt                       PorinYU                   11,02             
14)  Märta Holappa                    PorinYU                   11,15             
15)  Jenny Sköld                      NakkVire                  11,71             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,55              
2)   Fanni Harju                      UlvST                     9,77              
3)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  10,05             
4)   Anni Rohila                      RaumU                     10,21             
5)   Helmi Lansi                      KiukKi                    10,91             
6)   Kiira Broman                     PorinYU                   11,02             
7)   Jenny Sköld                      NakkVire                  11,71             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,86              
2)   Iina Poussu                      NoormNo                   10,03             
3)   Elea Nieminen                    NakkVire                  10,09             
4)   Emmi Prihti                      NoormNo                   10,12             
5)   Venla Murto                      NakkVire                  10,61             
6)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   10,82             
7)   Enni Hjelt                       PorinYU                   11,02             
8)   Märta Holappa                    PorinYU                   11,15             


P10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   4,10              
     3,89   4,10   4,03   
                          
2)   Einari Kaipiainen                UlvST                     4,04              
     4,04   3,80   3,94   
                          
3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  4,03              
     4,03   4,03   4,00   
                          
4)   Leevi Hesso                      KiukKi                    3,90              
     3,90   3,55   x      
                          
5)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     3,85              
     3,80   3,75   3,85   
                          
6)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3,80              
     3,80   3,76   3,80   
                          
7)   Leevi Pein                       KanksLei                  3,72              
     3,52   3,72   3,58   
                          
8)   Eino Isometsä                    KanksLei                  3,65              
     3,54   3,49   3,65   
                          
9)   Einari Reunamo                   PorinYU                   3,64              
     3,59   3,64   3,64   
                          
10)  Onni Unkuri                      NakkVire                  3,51              
     3,51   3,45   3,35   
                          
11)  Santeri Rustari                  PorinYU                   3,50              
     3,50   3,40   3,44   
                          
12)  Paavo Jaakkola                   NakkVire                  3,48              
     3,35   3,42   3,48   
                          
13)  Santeri Rantala                  NakkVire                  3,45              
     x      3,45   3,45   
                          
14)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  3,33              
     3,05   3,10   3,33   
                          
15)  Luka Hohtari                     NakkVire                  3,32              
     3,32   3,20   3,19   
                          
16)  Kasper Naski                     NakkVire                  3,25              
     3,15   3,25   3,18   
              

T10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,98              
     3,98   3,89   3,94   
                          
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,94              
     3,90   3,94   3,90   
                          
3)   Iina Poussu                      NoormNo                   3,94              
     3,94   3,80   3,84   
                          
4)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3,92              
     3,87   3,92   3,85   
                          
5)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   3,64              
     3,43   3,51   3,64   
                          
6)   Fanni Harju                      UlvST                     3,63              
     3,59   3,63   3,58   
                          
7)   Anni Rohila                      RaumU                     3,53              
     3,44   3,40   3,53   
                          
8)   Emmi Prihti                      NoormNo                   3,45              
     1,95   3,45   3,39   
                          
9)   Venla Murto                      NakkVire                  3,34              
     3,25   3,34   3,19   
                          
10)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   3,28              
     3,28   3,27   3,25   
                          
11)  Helmi Lansi                      KiukKi                    3,15              
     3,15   3,13   3,15   
                          
12)  Märta Holappa                    PorinYU                   3,04              
     2,91   3,04   2,63   
                          
13)  Enni Hjelt                       PorinYU                   3,02              
     2,70   2,90   3,02   
                          
14)  Jenny Sköld                      NakkVire                  2,97              
     2,79   2,71   2,97   
                          
15)  Kiira Broman                     PorinYU                   2,76              
     2,76   2,64   2,74   
                          

P10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Santeri Rantala                  NakkVire                  7,15              
     7,15   6,76   5,30   

2)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     7,10              
     7,05   7,10   7,01   

3)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  7,09              
     6,84   6,92   7,09   

4)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   6,86              
     6,86   6,52   6,48   

5)   Leevi Pein                       KanksLei                  6,80              
     6,20   6,12   6,80   

6)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  6,67              
     6,27   6,20   6,67   

7)   Einari Kaipiainen                UlvST                     6,54              
     4,52   6,46   6,54   

8)   Eino Isometsä                    KanksLei                  6,53              
     5,95   6,53   6,17   

9)   Leevi Hesso                      KiukKi                    6,47              
     5,88   6,43   6,47   

10)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  5,92              
     5,69   5,33   5,92   

11)  Arttu Rantala                    NakkVire                  5,78              
     5,67   5,54   5,78   

12)  Einari Reunamo                   PorinYU                   5,69              
     5,52   5,22   5,69   

13)  Kasper Naski                     NakkVire                  5,42              
     5,22   5,23   5,42   

14)  Onni Unkuri                      NakkVire                  5,29              
     5,13   5,29   5,10   

15)  Luka Hohtari                     NakkVire                  5,27              
     4,79   4,93   5,27   

16)  Santeri Rustari                  PorinYU                   4,25              
     4,25   3,86   4,23   

                                                  
T10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  8,96              
     8,17   8,50   8,96   

2)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   7,98              
     7,11   7,98   7,21   

3)   Anni Rohila                      RaumU                     7,34              
     7,05   7,12   7,34   

4)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  6,46              
     6,46   4,83   6,42   

5)   Jenny Sköld                      NakkVire                  6,10              
     6,10   5,70   6,00   

6)   Emmi Prihti                      NoormNo                   5,96              
     5,52   x      5,96   

7)   Helmi Lansi                      KiukKi                    5,92              
     5,92   5,75   5,46   

8)   Venla Murto                      NakkVire                  5,87              
     5,87   5,62   5,19   

9)   Iina Poussu                      NoormNo                   5,81              
     5,81   5,49   5,76   

10)  Fanni Harju                      UlvST                     5,66              
     5,60   5,66   4,68   

11)  Elea Nieminen                    NakkVire                  5,43              
     5,41   5,43   5,27   

12)  Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   5,36              
     x      4,37   5,36   

13)  Enni Hjelt                       PorinYU                   4,28              
     4,15   4,21   4,28   

14)  Kiira Broman                     PorinYU                   4,19              
     4,19   3,86   4,16   

15)  Märta Holappa                    PorinYU                   3,45              
     3,45   3,37   3,36   

P10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   873               
2)   Einari Kaipiainen                UlvST                     870               
3)   Leevi Hesso                      KiukKi                    828               
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  824               
5)   Leevi Pein                       KanksLei                  766               
6)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     752               
7)   Eino Isometsä                    KanksLei                  712               
8)   Santeri Rantala                  NakkVire                  710               
9)   Arttu Rantala                    NakkVire                  706               
10)  Paavo Jaakkola                   NakkVire                  692               
11)  Einari Reunamo                   PorinYU                   683               
12)  Onni Unkuri                      NakkVire                  613               
13)  Luka Hohtari                     NakkVire                  554               
14)  Kasper Naski                     NakkVire                  549               
15)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  544               
16)  Santeri Rustari                  PorinYU                   536                                                             

T10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  901               
2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  815               
3)   Iina Poussu                      NoormNo                   723               
4)   Anni Rohila                      RaumU                     722               
5)   Fanni Harju                      UlvST                     697               
6)   Elea Nieminen                    NakkVire                  696               
7)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   672               
7)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   672               
9)   Emmi Prihti                      NoormNo                   646               
10)  Venla Murto                      NakkVire                  581               
11)  Helmi Lansi                      KiukKi                    538               
12)  Jenny Sköld                      NakkVire                  481               
13)  Enni Hjelt                       PorinYU                   431               
14)  Kiira Broman                     PorinYU                   399               
15)  Märta Holappa                    PorinYU                   386               

P11 3-ottelu  60m
1)   Robert Saarela                   RaumU                     9,32              
2)   Akseli Viikilä                   MerikI                    9,51              
3)   Arttu Perälä                     ParkU                     9,81              
4)   Manuel Ojala                     RaumU                     9,88              
5)   Onni Mäkelä                      UlvST                     10,27             
6)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,30             
7)   Riki Honkanen                    ParkU                     10,47             
8)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     10,71             
9)   Kalle Kyösti                     ParkU                     10,76             
10)  Konsta Saari                     KiukKi                    11,50             
                                        
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Akseli Viikilä                   MerikI                    9,51              
2)   Arttu Perälä                     ParkU                     9,81              
3)   Onni Mäkelä                      UlvST                     10,27             
4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,30             
5)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     10,71             
                                                      
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Robert Saarela                   RaumU                     9,32              
2)   Manuel Ojala                     RaumU                     9,88              
3)   Riki Honkanen                    ParkU                     10,47             
4)   Kalle Kyösti                     ParkU                     10,76             
5)   Konsta Saari                     KiukKi                    11,50             

T11 3-ottelu  60m
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,22              
2)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     9,36              
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,46              
4)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,70              
5)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,84              
6)   Ilona Nordman                    RaumU                     9,85              
7)   Netta Nummi                      KiukKi                    9,89              
8)   Iida Saariola                    PorinTa                   10,04             
9)   Daniela Snäll                    NoormNo                   10,15             
10)  Venla Saari                      KiukKi                    10,16             
11)  Pihla Joensuu                    VammsVoi                  10,18             
12)  Kerttu Anttila                   NakkVire                  10,62             
13)  Susanna Hakala                   NoormNo                   10,66             
14)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     10,73             
15)  Emma Lindfors                    NoormNo                   11,11             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,22              
2)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     9,36              
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,46              
4)   Ilona Nordman                    RaumU                     9,85              
5)   Iida Saariola                    PorinTa                   10,04             
6)   Daniela Snäll                    NoormNo                   10,15             
7)   Susanna Hakala                   NoormNo                   10,66             
8)   Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     10,73             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,70              
2)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,84              
3)   Netta Nummi                      KiukKi                    9,89              
4)   Venla Saari                      KiukKi                    10,16             
5)   Pihla Joensuu                    VammsVoi                  10,18             
6)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  10,62             
7)   Emma Lindfors                    NoormNo                   11,11             

P11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Robert Saarela                   RaumU                     4,07              
     4,07   3,81   3,94   
                          
2)   Manuel Ojala                     RaumU                     3,76              
     3,62   3,67   3,76   
                          
3)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   3,52              
     3,32   3,52   3,50   
                          
4)   Akseli Viikilä                   MerikI                    3,52              
     3,40   3,48   3,52   
                          
5)   Arttu Perälä                     ParkU                     3,45              
     3,36   3,31   3,45   
                          
6)   Kalle Kyösti                     ParkU                     3,44              
     3,25   3,44   3,44   
                          
7)   Riki Honkanen                    ParkU                     3,25              
     3,23   2,09   3,25   
                          
8)   Konsta Saari                     KiukKi                    3,24              
     3,13   3,20   3,24   
                          

T11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     4,32              
     4,06   x      4,32   
                          
2)   Vilma Koski                      PorinYU                   4,12              
     4,10   4,12   4,05   
                          
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   4,06              
     3,74   3,95   4,06   
                          
4)   Ilona Nordman                    RaumU                     3,97              
     3,76   3,97   3,95   
                          
5)   Venla Koponen                    PorinTa                   3,89              
     3,80   3,89   3,87   
                          
6)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   3,82              
     3,55   3,72   3,82   
                          
7)   Netta Nummi                      KiukKi                    3,77              
     3,77   3,74   3,75   
                          
8)   Iida Saariola                    PorinTa                   3,75              
     3,57   3,75   3,63   
                          
9)   Pihla Joensuu                    VammsVoi                  3,54              
     3,47   3,42   3,54   
                          
10)  Daniela Snäll                    NoormNo                   3,51              
     3,51   3,40   3,34   
                          
11)  Venla Saari                      KiukKi                    3,34              
     3,34   3,33   3,00   
                          
12)  Susanna Hakala                   NoormNo                   3,30              
     3,30   2,63   2,89   
                          
13)  Kerttu Anttila                   NakkVire                  3,29              
     3,17   3,21   3,29   
                          
14)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     3,26              
     3,25   3,26   3,19   
                          
15)  Emma Lindfors                    NoormNo                   2,86              
     2,85   2,86   2,85   
                          

P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Riki Honkanen                    ParkU                     8,77              
     8,30   8,77   8,53   

2)   Akseli Viikilä                   MerikI                    8,46              
     8,46   7,70   x      

3)   Robert Saarela                   RaumU                     7,82              
     7,82   7,58   6,58   

4)   Onni Mäkelä                      UlvST                     7,50              
     7,46   7,50   7,43   

5)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     7,33              
     7,03   6,69   7,33   

6)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   6,97              
     6,97   6,36   6,29   

7)   Manuel Ojala                     RaumU                     6,61              
     6,61   4,27   6,58   

8)   Arttu Perälä                     ParkU                     6,40              
     x      6,40   5,64   

9)   Konsta Saari                     KiukKi                    5,21              
     x      5,21   4,83   

10)  Kalle Kyösti                     ParkU                     5,10              
     5,10   x      5,04   


T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   8,68              
     8,42   x      8,68   

2)   Netta Nummi                      KiukKi                    8,22              
     7,60   7,62   8,22   

3)   Iida Saariola                    PorinTa                   7,75              
     7,64   7,75   7,31   

4)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     7,63              
     7,37   7,27   7,63   

5)   Ilona Nordman                    RaumU                     6,91              
     6,91   6,77   6,10   

6)   Pihla Joensuu                    VammsVoi                  6,77              
     6,77   6,33   6,61   

7)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   6,76              
     6,37   6,73   6,76   

8)   Susanna Hakala                   NoormNo                   6,62              
     6,62   6,54   6,13   

9)   Venla Saari                      KiukKi                    6,62              
     6,33   6,62   6,25   

10)  Kerttu Anttila                   NakkVire                  6,12              
     6,12   5,62   4,59   

11)  Venla Koponen                    PorinTa                   5,95              
     5,14   5,55   5,95   

12)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     5,37              
     5,37   4,92   4,80   

13)  Linnea Tuominen                  PorinYU                   5,29              
     5,29   4,91   4,74   

14)  Emma Lindfors                    NoormNo                   5,03              
     4,88   5,03   4,63   

15)  Daniela Snäll                    NoormNo                   4,94              
     4,35   4,45   4,94   

P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Robert Saarela                   RaumU                     952               
2)   Akseli Viikilä                   MerikI                    870               
3)   Manuel Ojala                     RaumU                     754               
4)   Riki Honkanen                    ParkU                     741               
5)   Arttu Perälä                     ParkU                     705               
6)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   692               
7)   Kalle Kyösti                     ParkU                     543               
8)   Onni Mäkelä                      UlvST                     529               
9)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     482               
10)  Konsta Saari                     KiukKi                    477               
                 
T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   1027              
2)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     981               
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   869               
4)   Netta Nummi                      KiukKi                    843               
5)   Ilona Nordman                    RaumU                     808               
6)   Iida Saariola                    PorinTa                   796               
7)   Venla Koponen                    PorinTa                   743               
8)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   716               
9)   Pihla Joensuu                    VammsVoi                  696               
10)  Venla Saari                      KiukKi                    662               
11)  Susanna Hakala                   NoormNo                   612               
12)  Daniela Snäll                    NoormNo                   598               
13)  Kerttu Anttila                   NakkVire                  587               
14)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     535               
15)  Emma Lindfors                    NoormNo                   445               

P12 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     2.29,90           
2)   Joel Peltonen                    PorinTa                   2.38,16           
3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   2.58,07           

T12 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   2.42,66           
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   2.44,62           
3)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     2.50,04           
4)   Ida Mäenpää                      RaumU                     2.57,16           
5)   Petra Broman                     PorinYU                   3.07,17           
6)   Elli Isometsä                    KanksLei                  3.10,38           
7)   Susanna Rantala                  PorinTa                   3.29,19           

P12 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,65             
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     11,87             
3)   Joel Peltonen                    PorinTa                   12,32             
4)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   13,00             

T12 4-ottelu  60m aidat
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,51             
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   10,78             
3)   Ida Mäenpää                      RaumU                     12,70             
4)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     12,89             
5)   Elli Isometsä                    KanksLei                  13,19             
6)   Susanna Rantala                  PorinTa                   13,21             
7)   Petra Broman                     PorinYU                   13,85             
 
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     12,89             
2)   Elli Isometsä                    KanksLei                  13,19             
3)   Susanna Rantala                  PorinTa                   13,21             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,51             
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   10,78             
3)   Ida Mäenpää                      RaumU                     12,70             
4)   Petra Broman                     PorinYU                   13,85             
             
P12 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   139               
     124    127    130    133    136    139    142    
     o      o      xo     o      o      o      xxx    

2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     133               
     115    118    121    124    127    130    133    
     o      -      o      o      o      xxo    xo     

3)   Joel Peltonen                    PorinTa                   124               
     112    115    118    121    124    127    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

     Lauri Meskanen                   PorinYU                   NH                
     100    
     xxx    

T12 4-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     4,23 -0,1          
     4,23   x      4,13   
     -0,1          -1,4   

2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   4,17 -0,4          
     4,17   4,07   4,08   
     -0,4   -0,3   -1,3   

3)   Ida Mäenpää                      RaumU                     4,06 -0,7          
     4,02   4,06   x      
     +1,1   -0,7          

4)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   4,05 -1,3          
     4,05   3,84   x      
     -1,3   -1,1          

5)   Elli Isometsä                    KanksLei                  3,58 -0,1          
     3,56   3,58   3,48   
     -1,9   -0,1   -1,2   

6)   Susanna Rantala                  PorinTa                   3,34 -0,5          
     3,34   3,31   3,26   
     -0,5   -1,1   -0,9   

7)   Petra Broman                     PorinYU                   3,31 -2,1          
     3,31   3,07   3,16   
     -2,1   -0,6   -0,8   

P12 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   7,65              
     7,08   7,63   7,65   

2)   Joel Peltonen                    PorinTa                   6,95              
     6,39   6,34   6,95   

3)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     6,69              
     6,66   6,69   6,60   

 
T12 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,64              
     7,71   8,97   9,64   

2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   8,90              
     8,73   8,56   8,90   

3)   Elli Isometsä                    KanksLei                  7,81              
     7,58   6,98   7,81   

4)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     7,78              
     7,34   7,04   7,78   

5)   Ida Mäenpää                      RaumU                     6,88              
     6,51   6,88   6,78   

6)   Susanna Rantala                  PorinTa                   4,95              
     4,84   4,95   4,44   

7)   Petra Broman                     PorinYU                   4,57              
     3,79   4,53   4,57

P12 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   1400              
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     1365              
3)   Joel Peltonen                    PorinTa                   1195              
4)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   253               

T12 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   1506              
2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   1496              
3)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     1164              
4)   Ida Mäenpää                      RaumU                     1057              
5)   Elli Isometsä                    KanksLei                  945               
6)   Petra Broman                     PorinYU                   711               
7)   Susanna Rantala                  PorinTa                   707               

P13 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Alex Karjalainen                 RaumU                     2.30,95           
2)   Veikko Koski                     PorinYU                   2.42,23           
3)   Eeli Heikelä                     RaumU                     2.53,47           
4)   Severi Laine                     LauttLu                   3.08,40           
 
T13 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   2.39,12           
2)   Sanni Pihko                      LauttLu                   2.59,09           
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    3.03,07           
4)   Milja Perälä                     PorinYU                   3.07,92           
5)   Kärki Olivia                     LauttLu                   3.09,76           
6)   Oona Turunen                     KanksLei                  3.14,48           
  
P13 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Eeli Heikelä                     RaumU                     11,63             
2)   Alex Karjalainen                 RaumU                     11,68             
3)   Veikko Koski                     PorinYU                   12,69             
4)   Severi Laine                     LauttLu                   13,24             
     Tommi Järvenpää                  KeurKi                    10,42             

T13 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   10,19             
2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   11,53             
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    11,97             
4)   Sanni Pihko                      LauttLu                   12,48             
5)   Oona Turunen                     KanksLei                  12,94             
6)   Milja Perälä                     PorinYU                   17,14             
 
P13 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   130               
     118    121    124    127    130    133    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Alex Karjalainen                 RaumU                     130               
     112    115    118    121    124    127    130    133    
     o      xxo    o      o      o      o      o      xxx    

3)   Severi Laine                     LauttLu                   124               
     112    115    118    121    124    127    
     o      o      o      x-     xo     xxx    

     Eeli Heikelä                     RaumU                     NH                
     112    
     xxx    

     Tommi Järvenpää                  KeurKi                    133               
     124    127    130    133    136    
     xo     xxo    o      o      xxx    

                               
T13 4-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   4,68 +0,7          
     4,61   4,68   4,62   
     -1,4   +0,7   -1,8   

2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   4,33 -1,4          
     4,33   4,21   x      
     -1,4   +0,5          

3)   Neea Nummi                       KiukKi                    4,23 -0,5          
     3,85   4,23   4,08   
     -1,5   -0,5   -1,4   

4)   Sanni Pihko                      LauttLu                   4,19 -1,8          
     3,74   4,19   4,06   
     -2,9   -1,8   +0,0   

5)   Oona Turunen                     KanksLei                  3,84 -1,8          
     3,54   3,84   x      
     -2,8   -1,8          

6)   Milja Perälä                     PorinYU                   3,83 -1,7          
     3,10   3,83   3,81   
     -1,2   -1,7   -1,4   

P13 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   9,71              
     9,71   9,27   9,65   

2)   Alex Karjalainen                 RaumU                     9,44              
     9,13   8,94   9,44   

3)   Eeli Heikelä                     RaumU                     6,70              
     5,86   6,61   6,70   

4)   Severi Laine                     LauttLu                   6,37              
     5,74   5,53   6,37   


T13 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Neea Nummi                       KiukKi                    8,51              
     7,14   7,17   8,51   

2)   Kärki Olivia                     LauttLu                   8,27              
     7,82   8,27   8,03   

3)   Sanni Pihko                      LauttLu                   8,08              
     7,52   7,81   8,08   

4)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   8,07              
     x      7,65   8,07   

5)   Milja Perälä                     PorinYU                   6,20              
     6,20   4,75   5,82   

6)   Oona Turunen                     KanksLei                  6,04              
     5,99   6,04   5,77   

P13 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Alex Karjalainen                 RaumU                     1506              
2)   Veikko Koski                     PorinYU                   1329              
3)   Severi Laine                     LauttLu                   925               
4)   Eeli Heikelä                     RaumU                     880                                            
     Tommi Järvenpää                  KeurKi                    847               

T13 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   1497              
2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   1394              
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    1212              
4)   Sanni Pihko                      LauttLu                   1155              
5)   Oona Turunen                     KanksLei                  891               
6)   Milja Perälä                     PorinYU                   761               

T14 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  2.50,18           
2)   Ella Salminen                    PorinYU                   3.12,71           
3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   3.15,86           
4)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    3.21,26           
5)   Janica Nurminen                  SiikSi                    3.27,93           
     Eveliina Haviala                 NakkVire                  DNF               

T14 5-ottelu  80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  13,47             
2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   13,60             
3)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    14,11             
4)   Janica Nurminen                  SiikSi                    16,28             
5)   Ella Salminen                    PorinYU                   16,93             
6)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  17,24             
                

T14 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    145               
     130    133    136    139    142    145    148    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  142               
     130    133    136    139    142    145    
     o      -      o      o      o      xxx    

3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   136               
     121    124    127    130    133    136    139    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Janica Nurminen                  SiikSi                    133               
     118    121    124    127    130    133    136    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Ella Salminen                    PorinYU                   121               
     109    112    115    118    121    124    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  115               
     109    112    115    118    
     o      o      xo     xxx    

              
T14 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   4,51 -1,5          
     4,51   4,42   4,33   
     -1,5   -0,9   +0,3   

2)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    4,39 -1,2          
     4,22   4,29   4,39   
     -1,1   +0,2   -1,2   

3)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  4,37 -0,8          
     4,37   4,28   x      
     -0,8   +1,4          

4)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  4,06 -1,3          
     3,96   4,06   3,93   
     -3,5   -1,3   -1,1   

5)   Janica Nurminen                  SiikSi                    4,04 -1,1          
     3,83   4,04   3,98   
     -1,5   -1,1   -1,2   

6)   Ella Salminen                    PorinYU                   3,75 -0,5          
     3,42   3,29   3,75   
     -1,9   -0,6   -0,5   

T14 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Janica Nurminen                  SiikSi                    33,49             
     31,38  33,49  32,40  

2)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  30,62             
     26,41  30,62  26,37  

3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   28,34             
     28,29  28,34  26,97  

4)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    25,21             
     25,21  22,26  21,88  

5)   Ella Salminen                    PorinYU                   15,88             
     x      15,88  x      

6)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  13,83             
     13,83  12,67  x      

T14 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   1684              
2)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  1618              
3)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    1617              
4)   Janica Nurminen                  SiikSi                    1390              
5)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  1099              
6)   Ella Salminen                    PorinYU                   1024              

T15 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Aino Manner                      NoormNo                   2.44,37           
2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   3.10,84           
3)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   3.11,47           
4)   Emilia Kallio                    SiikSi                    3.40,10           

P15 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   2.57,55           

T15 5-ottelu  80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   13,24             
2)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   14,42             
3)   Aino Manner                      NoormNo                   15,86             
4)   Emilia Kallio                    SiikSi                    16,55             

P15 5-ottelu  100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   17,05             
     Otto Hiivola                     KalVa                     15,35             

T15 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   148               
     136    139    142    145    148    151    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Emilia Kallio                    SiikSi                    145               
     121    124    127    130    133    136    139    142    145    148    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     o      x--    

3)   Aino Manner                      NoormNo                   118               
     109    112    115    118    121    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   112               
     109    112    115    
     o      xo     xxx    

P15 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   320               
     250    270    290    310    320    330    
     o      xo     o      o      o      xxx    
                                       
P15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   5,16 -0,4          
     4,98   5,16   x      
     -1,7   -0,4          

            
T15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,47 -0,5          
     x      4,35   4,47   
            -1,7   -0,5   

2)   Emilia Kallio                    SiikSi                    3,85 -3,0          
     3,32   3,85   3,77   
     -0,3   -3,0   -1,5   

3)   Aino Manner                      NoormNo                   3,82 -2,7          
     3,00   3,82   x      
     -1,8   -2,7          

4)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   3,49 +0,1          
     x      x      3,49   
                   +0,1   


P15 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   32,29             
     26,37  29,22  32,29  

     Otto Hiivola                     KalVa                     49,65             
     49,65  49,32  x      


T15 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   31,99             
     x      31,99  29,26  

2)   Emilia Kallio                    SiikSi                    30,99             
     30,99  29,99  26,37  

3)   Aino Manner                      NoormNo                   23,72             
     22,25  20,76  23,72  

4)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   13,75             
     x      x      13,75  


P15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   2526              
     Otto Hiivola                     KalVa                     1328              

T15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   1892              
2)   Emilia Kallio                    SiikSi                    1378              
3)   Aino Manner                      NoormNo                   1319              
4)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   1086