Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
17.08. klo 12:00 Sisu huipentuma ja viestit Lappi ja Länsi-Pohja Tulokset (päivitetty: 21:00 17.08.2019)
Sisu huipentuma ja viestit Lappi ja Länsi-Pohja
Aavasaksan Urheilijat
17.08.2019

Lappi

T9 40m
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   6,79              
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   6,81              
3)   Justiina Aho                     PohjKoi                   6,98              
4)   Iiris Saari                      PohjKoi                   7,60

T9 1000m
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4.12,53           
2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   4.16,71           
3)   Seela Oinas                      PohjKoi                   4.32,87

T9 Pituus
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   3,99              
     3,99   3,83   3,92   3,87   
                                 

2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,49              
     3,49   3,41   3,30   3,44   
                                 

3)   Justiina Aho                     PohjKoi                   3,48              
     3,25   3,41   3,26   3,48 

4)   Iiris Saari                      PohjKoi                   3,20              
     3,20   3,02   3,17   3,03 

T9 Kuula
1)   Justiina Aho                     PohjKoi                   4,83              
     4,78   4,62   4,83   4,50   

2)   Sofianna Lassila                 PohjKoi                   3,91              
     3,91   3,47   3,68   3,80 

T9 4x400m viesti
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   6.09,08           
   1) Justiina Aho, 2) Saaga Saniola, 
   3) Iiris Saari, 4) Eden Sieppi

P11 60m
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,88 
2)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,73              
3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,94


T11 60m
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,34              
2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   9,90 
3)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,04             
4)   Justiina Aho                     PohjKoi                   10,06             
5)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   10,09
6)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   10,32             
7)   Iiris Saari                      PohjKoi                   10,60

P11 1000m
1)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3.45,55
2)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     4.01,62

P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     4,60              
     4,57   4,34   x      4,60 

2)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,90              
     3,49   3,75   3,64   3,90   
                                 
3)   Nuutti Säily                     LapLu                     3,87              
     3,87   x      3,80   3,70   

4)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3,35              
     3,20   3,30   3,10   3,35

T11 Pituus
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   4,12              
     4,12   4,04   3,99   4,11   
                                 

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,99              
     3,99   3,54   3,97   3,81   
                                 

3)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   3,59              
     3,45   x      3,59   3,40   
                                 

4)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   3,56              
     x      3,43   3,56   3,37

P11 Kuula
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     6,96              
     6,55   6,96   x      6,89 

T11 Kuula   
1)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   6,37              
     6,26   6,14   6,07   6,37   

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   6,20              
     5,67   5,54   6,20   5,97   

3)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   5,16              
     5,16   5,04   4,58   4,71   


T11 4x50m viesti
1)   Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   33,18             
   1) Ainu Tölli, 2) Nelli Poikela, 
   3) Lidia Sieppi, 4) Dagmar Kontiosalo
2)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   44,20             
   1) Justiina Aho, 2) Eden Sieppi, 
   3) Saaga Saniola, 4) Iiris Saari

T11 4x600m viesti
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   9.07,15           
   1) Lidia Sieppi, 2) Ainu Tölli, 
   3) Nelli Poikela, 4) Dagmar Kontiosalo

T13 60m
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,06              
2)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,69              
3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   9,80              
    
T13 1000m
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.36,80           
2)   Heta Ruotsala                    PohjKoi                   3.46,74           
3)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.54,82 
   
T13 Pituus
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   4,25 +4,3          
     4,25   x      4,16   
     +4,3          +4,2          

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   4,13 +4,9          
     3,77   x      4,13   3,88   
     +4,7          +4,9   +4,7

3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   1,76 +4,2          
     1,76   x      x      x      
     +4,2 

T13 Kuula
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   6,66              
     6,33   6,40   6,46   6,66   

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   6,39              
     6,28   6,32   6,39   6,32   

3)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   5,57              
     5,09   5,52   5,57   5,51   

T13 4x100m viesti 
1)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   1.06,05           
   1) Laura Ojala, 2) Emma Lesharkole, 
   3) Sandra Öqvist, 4) Seela Oinas 
2)  Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   1.06,89           
   1) Seela Oinas, 2) Sointu Oinas, 
   3) Helmi Kunnari, 4) Emma Lesharkole
  
T13 4x600m viesti
1)   Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   7.40,13           
   1) Heta Ruotsala, 2) Helmi Kunnari, 
   3) Hilpi Ruotsala, 4) Sointu Oinas
2)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   8.52,60           
   1) Laura Ojala, 2) Olivia Laine, 
   3) Sandra Öqvist, 4) Anni Lintelä
  
T13 4x60m aitaviesti
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   47,97             
   1) Sointu Oinas, 2) Olivia Laine, 
   3) Helmi Kunnari, 4) Anni Lintelä

T15 100m
Tuuli: +3,1
1)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   14,26             

T15 Pituus
1)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   4,14 +3,6          
     4,14   4,06   4,05   3,79   3,99   x      
     +3,6   +3,7   +3,5   +3,7   +3,2   

T15 4x80m aitaviesti
     Pohjan Koitto                    PohjKoi                   DNF               
   1) Eerika Rahko, 2) Iida Pahtaja, 
   3) Sara Niukkanen, 4) Siiri Poikela
    

Länsi-Pohja

P9 40m
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 6,98              

T9 40m
1)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    7,00                
2)   Aino Lamsijärvi                  AavasU                    8,41                
3)   Linnea Saksi                     VeitsilKV                 8,85              
                
P9 1000m
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 4.01,79           

T9 1000m
1)   Aino Lamsijärvi                  AavasU                    4.53,30           

P9 Pituus
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,74              
     3,74   3,35   3,67   x      
                                 
T9 Pituus
1)  Lotta Saloniemi                  AlatPi                    3,30              
    3,11   2,99   3,30   3,19    
                                 

2)  Linnea Saksi                     VeitsilKV                 2,41              
    2,41   2,08   2,10   2,34   
                                 

3)  Aino Lamsijärvi                  AavasU                    2,36              
    2,36   2,27   2,13   2,26 
                                 

     
P9 Kuula
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 6,21              
     6,03   x      5,96   6,21   

T9 Kuula
1)  Aino Lamsijärvi                  AavasU                    3,23              
     2,64   3,23   2,79   3,00    

2)  Linnea Saksi                     VeitsilKV                 2,92              
     2,66   2,78   2,92   2,88     

P11 60m
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,36             
2)   Akseli Lamsijärvi                AavasU                    10,69              
3)   Topias Välimaa                   AavasU                    11,90              
                                            
T11 60m
1)   Aina Lakkapää                    AavasU                    10,04              
2)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    10,31              
3)   Jenni Lamsijärvi                 AavasU                    11,09             
                             
P11 1000m
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 3.48,69           
2)   Akseli Lamsijärvi                AavasU                    4.48,23           
           
T11 1000
1)   Aina Lakkapää                    AavasU                    5.02,65           
2)   Jenni Lamsijärvi                 AavasU                    5.22,42           

P11 Pituus
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,55              
     4,47   2,95   4,55   4,53  
                                 

2)   Akseli Lamsijärvi                AavasU                    3,40              
     3,12   3,20   3,18   3,40   
                                  
                                 
3)   Topias Välimaa                   AavasU                    2,71              
     2,71   2,66   2,50   2,07  

   
T11 Pituus
1)   Aina Lakkapää                    AavasU                    3,26              
     2,91   2,93   2,78   3,26   
                                 

2)   Jenni Lamsijärvi                 AavasU                    2,50              
     2,50   2,46   2,24   x    
                                 
P11 Kuula
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,47              
     7,24   7,38   7,47   7,47   

2)   Topias Välimaa                   AavasU                    6,38              
     5,49   6,38   6,36   6,22    

3)   Akseli Lamsijärvi                AavasU                    5,62              
     x      5,62   5,29   5,32   

T11 Kuula
1)   Aina Lakkapää                    AavasU                    6,68              
     5,67   6,68   6,37   6,37   

2)   Jenni Lamsijärvi                 AavasU                    4,79              
     4,48   4,79   3,88   4,37  
            
T13 60m
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,38              
2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 8,79              
                            
T13 1000m
1)   Jonna Perkkiö                    AlatPi                    5.02,94           
                  
P13 Pituus              
     Isak Emanuelsson                                           4,30 +4,2      kilpailun ulkopuolella    
     4,24   3,90   4,30   x      
     +4,5   +4,0   +4,2          

T13 Pituus
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 4,41 +4,4          
     4,34   4,26   4,41   x      
     +4,4   +4,0   +4,4          

2)   Ella Martimo                     VeitsilKV                 4,10 +4,8          
     3,95   4,04   x      4,10   
     +3,2   +6,0          +4,8 

3)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 4,08 +3,8  3,98 +2,0
     4,08   4,07   x      3,98   
     +3,8   +4,7   +6,0   +2,0                                 

T13 4x100m viesti 
1)   Veitsiluodon Kisaveikot          VeitsilKV                 57,63             
   1) Lotta Pudas, 2) Ella Martimo, 
   3) Frida Kilpiäinen, 4) Anniina Piipponen
                                          
T13 4x600m viesti
1)   Veitsiluodon Kisaveikot          VeitsilKV                 7.51,25           
   1) Lotta Pudas, 2) Ella Martimo, 
   3) Frida Kilpiäinen, 4) Anniina Piipponen

T15 100m
Tuuli: +3,1
1)   Nea Salo                         AlatPi                    14,10             
             
T15 Pituus
1)   Nea Salo                         AlatPi                    4,43 +4,2          
     3,34   4,43   4,38   4,30   4,24   4,09   
     +4,2   +4,2   +3,0   +2,9   +2,5   +3,0   

2)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 3,27 +4,0          
     3,15   2,97   2,79   x      3,27   x      
     +3,6   +4,2   +3,7          +4,0         
           
T15 Kuula
1)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 7,28              
     6,77   7,05   6,68   6,45   7,28   6,60