Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
14.07. klo 12:00 Knattestafett DM Tulokset (päivitetty: 21:04 12.12.2019)
Knattestafett DM

IF Åsarna

14.07.2019



P9 4x400m

Loppukilpailu

1)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  5.18,40           

   1) Alex Furu, 2) Samuel Wentus, 

   3) Elias Åkerlund

2)   IF Drott lag1                    IFDrott                   5.30,35           

   1) Veikka Lehto, 2) Joar Tunér, 

   3) Jonas Backman, 4) Jacob Jungar

3)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    5.37,72           

   1) Theo Skogvall, 2) Noah Ådahl, 

   3) Rikard Granbacka, 4) Axel Laurén

4)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   5.40,48           

   1) Elwin Fröding, 2) Elias Vesterback, 

   3) Liam Wide, 4) Sindre Ramstedt

5)   IF VOM                           IFVom                     5.48,79           

   1) Olle Julin, 2) Leo Käldman, 

   3) Alexander Österberg, 4) Troy Byman

6)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   5.49,12           

   1) Luie Nordström, 2) Alex Lundfors, 

   3) Hugo Högbacka, 4) Leo Granbäck

7)   Vasa IS                          VasaIS                    5.55,53           

   1) Walter Backa, 2) Anton Åberg, 

   3) Elvis Björklund, 4) Eddie Wallin

8)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    6.04,79           

   1) Tobias Cederholm, 2) Nico Ekholm, 

   3) Willhelm Åkerman, 4) Elias Sundberg

9)   IK Falken lag1                   IKFalken                  6.12,02           

   1) Melker Strandvall, 2) Oliver Sandell, 

   3) Melwin Wiik, 4) Colin Ahlvik

10)  IK Falken lag2                   IKFalken                  6.16,81           

   1) Robin Klemets, 2) Edward Asplund, 

   3) Leon Sandell, 4) Max Bodbacka

11)  IF Åsarna lag2                   IFÅsar                    6.55,80           

   1) Felix Mäkynen, 2) Ronnie Forsstrand, 

   3) Einar Björkfors, 4) Kasper Nyman





F9 4x400m

Loppukilpailu

1)   IF Drott lag1                    IFDrott                   5.47,06           

   1) Ylva Isomaa, 2) Linn Enroth, 

   3) Nea Kuittinen, 4) Elin Wiklund

2)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    5.55,75           

   1) Ellinor Ollqvist, 2) Linn Holm, 

   3) Silja Pulkkinen, 4) Kajsa Siekkinen

3)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  5.57,47           

   1) Melina Ollfat, 2) Lumia Biskop, 

   3) Thelma Kastrén, 4) Oona Kiili

4)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    6.01,28           

   1) Thilda Koivuharju, 2) Linn Latvala, 

   3) Bianca Rösgren, 4) Frida Häggblom

5)   IK Falken                        IKFalken                  6.13,91           

   1) Alina Sandvik, 2) Meya Lampa, 

   3) Moa Wannäs, 4) Fanny Sandvik

6)   IF Åsarna lag2                   IFÅsar                    6.29,83           

   1) Nelia Forsbacka, 2) Hilda Sandström, 

   3) Frida Nyberg, 4) Ina Pitkälampi

7)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    6.30,88           

   1) Molly Holländer, 2) Agnes Sundvik, 

   3) Siri Sundvik, 4) Alicia Isaksson

8)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   6.54,24           

   1) Elin Nyfors, 2) Ellen Krook, 

   3) Fannie Nordman, 4) Agnes Nordman

9)   Vasa IS lag2                     VasaIS                    7.08,50           

   1) Linn Bengtsson, 2) Elin Bengtsson, 

   3) Olivia Bengtsson, 4) Lily Kronqvist





F/P9 8x40m mixed mass

Loppukilpailu

1)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    55,94             

   1) Axel Laurén, 2) Ellinor Ollqvist, 

   3) Noah Ådahl, 4) Ronnie Forsstrand, 

   5) Lina Holm, 6) Rikard Granbacka, 

   7) Silja Pulkkinen, 8) Theo Skogvall

2)   Gamlakarleby IF lag1             GamlakIF                  56,49             

   1) Elias Åkerlund, 2) Oona Kiili, 

   3) Tobias Björk, 4) Thelma Kastrén, 

   5) Samuel Wentus, 6) Lumia Biskop, 

   7) Alex Furu, 8) Melina Ollfat

3)   IK Falken lag1                   IKFalken                  59,00             

   1) Melwin Wiik, 2) Melker Strandvall, 

   3) Erik Lönnqvist, 4) Colin Ahlvik, 

   5) Alina Sandvik, 6) Robin Klemets, 

   7) Leon Sandell, 8) Oliver Sandell

4)   IF Drott lag1                    IFDrott                   59,94             

   1) Jonas Backman, 2) Nea Kuittinen, 

   3) Linn Enroth, 4) Veikka Lehto, 

   5) Rut Boman, 6) Elin Wiklund, 

   7) Jacob Jungar, 8) Ylva Isomaa

5)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   1.00,22           

   1) Ida Karlsson, 2) Elias Vesterback, 

   3) Liam Wide, 4) Emma Vägar, 

   5) Elwin Fröding, 6) Lenni Backholm, 

   7) Sindre Ramstedt, 8) Noel Blomberg

6)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    1.00,78           

   1) Elias Sundberg, 2) Molly Holländer, 

   3) Tobias Cederholm, 4) Alva Stråka, 

   5) Willhelm Åkerman, 6) Alicia Isaksson, 

   7) Nico Ekholm, 8) Agnes Sundvik

7)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   1.01,00           

   1) Luie Nordström, 2) Elin Nyfors, 

   3) Alex Lundfors, 4) Ellen Krook, 

   5) Hugo Högbacka, 6) Fannie Nordman, 

   7) Leo Granbäck, 8) Agnes Nordman

8)   IF Åsarna lag2                   IFÅsar                    1.01,81           

   1) Kajsa Siekkinen, 2) Linn Holm, 

   3) Felix Mäkynen, 4) Kasper Nyman, 

   5) Frida Nyberg, 6) Nelia Forsbacka, 

   7) Hilda Sandström, 8) Ina Pitkälampi

9)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    1.01,90           

   1) Elvis Björklund, 2) Frida Häggblom, 

   3) Anton Åberg, 4) Linn Latvala, 

   5) Walter Backa, 6) Bianca Rösgren, 

   7) Eddie Wallin, 8) Thilda Koivuharju

10)  IK Falken lag2                   IKFalken                  1.02,93           

   1) Meya Lampa, 2) Line Sundbeck, 

   3) Linnea Stenman, 4) Fanny Sandvik, 

   5) Malte Stenman, 6) Max Bodbacka, 

   7) Moa Vannäs, 8) Edward Asplund

11)  Vasa IS lag2                     VasaIS                    1.09,16           

   1) Linn Bengtsson, 2) Olivia Bengtsson, 

   3) Elin Bengtsson, 4) Bonnie Rösgren, 

   5) Walter Häggblom, 6) Malte Back, 

   7) Lily Kronqvist, 8) Inez Häggblom





P11 4x50m

1)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    29,99             

   1) Nikola Bäck, 2) Eeli Bengs, 

   3) Robin Elenius, 4) Jonas Braxén

2)   IK Falken lag1                   IKFalken                  30,17             

   1) Arvid Kock, 2) Theo Nordling, 

   3) Alfred Stenman, 4) Max Gäddnäs

3)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   30,69             

   1) Arvid Bergvik, 2) Vincent Kummel, 

   3) Hannes Bengs, 4) Nyman Hugo

4)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   31,08             

   1) Walter Häggblom, 2) Jakob Blomqvist, 

   3) Marius Ramstedt, 4) Isak Lindholm

5)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   31,31             

   1) Romeo Räfsbäck, 2) Emil Appel, 

   3) Felix Gästgivar, 4) Elias Herlin

6)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  31,86             

   1) Oskar Holm, 2) Thorion Takanen, 

   3) Evert Biskop, 4) Aron Åkerlund

7)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    32,16             

   1) Hannes Sundberg, 2) Robin Liljeqvist, 

   3) Helmer Elenius, 4) Noah Höglund

8)   Vasa IS lag2                     VasaIS                    32,28             

   1) Vincent Bengtsson, 2) Jacy Koterec, 

   3) William Latvala, 4) Elia Sjöblom

9)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    32,69             

   1) Hugo Karlström, 2) Alex Ljungberg, 

   3) Björn Forsell, 4) Christian Lövsund

10)  IK Falken lag2                   IKFalken                  33,97             

   1) Joar Mannström, 2) Alvar Asplund, 

   3) Tony Ahlvik, 4) Kevin Klemets



Loppukilpailu erä 1

1)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    29,99             

   1) Nikola Bäck, 2) Eeli Bengs, 

   3) Robin Elenius, 4) Jonas Braxén

2)   IK Falken lag1                   IKFalken                  30,17             

   1) Arvid Kock, 2) Theo Nordling, 

   3) Alfred Stenman, 4) Max Gäddnäs

3)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  31,86             

   1) Oskar Holm, 2) Thorion Takanen, 

   3) Evert Biskop, 4) Aron Åkerlund

4)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    32,16             

   1) Hannes Sundberg, 2) Robin Liljeqvist, 

   3) Helmer Elenius, 4) Noah Höglund

5)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    32,69             

   1) Hugo Karlström, 2) Alex Ljungberg, 

   3) Björn Forsell, 4) Christian Lövsund



Loppukilpailu erä 2

1)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   30,69             

   1) Arvid Bergvik, 2) Vincent Kummel, 

   3) Hannes Bengs, 4) Nyman Hugo

2)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   31,08             

   1) Walter Häggblom, 2) Jakob Blomqvist, 

   3) Marius Ramstedt, 4) Isak Lindholm

3)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   31,31             

   1) Romeo Räfsbäck, 2) Emil Appel, 

   3) Felix Gästgivar, 4) Elias Herlin

4)   Vasa IS lag2                     VasaIS                    32,28             

   1) Vincent Bengtsson, 2) Jacy Koterec, 

   3) William Latvala, 4) Elia Sjöblom

5)   IK Falken lag2                   IKFalken                  33,97             

   1) Joar Mannström, 2) Alvar Asplund, 

   3) Tony Ahlvik, 4) Kevin Klemets





F11 4x50m

1)   Vasa IS lag2                     VasaIS                    30,39             

   1) Tilda Åberg, 2) Ella Wallin, 

   3) Matilda Finneman, 4) Lotta Lithén

2)   IF Drott lag1                    IFDrott                   30,83             

   1) Wilma Grannas, 2) Cajsa Svenlin, 

   3) Enni Auvinen, 4) Carla Björkgren

3)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    30,97             

   1) Sara Cederholm, 2) Linn Bergström, 

   3) Ronja Ström, 4) Julia Åbro

4)   Gamlakarleby IF lag1             GamlakIF                  31,44             

   1) Elsa Takanen, 2) Isabella Flocco, 

   3) Tessa Kastrén, 4) Emma Kaikkonen

5)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    31,94             

   1) Agnes Berts, 2) Celina Nordkvist, 

   3) Selma Bertula, 4) Vanessa Pada

6)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   32,09             

   1) Malva Björndahl, 2) Bohdana Herasymenko, 

   3) Mira Asp, 4) Elin Krook

7)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    32,29             

   1) Moa Ainasoja, 2) Ellen Nyberg, 

   3) Matilda Sandström, 4) Izabelle Viitasalo

8)   IK Falken lag2                   IKFalken                  33,13             

   1) Jeanessa Finne, 2) Matilda Ainasoja, 

   3) Ebba Sandbacka, 4) Jessica Westerlund

9)   IF VOM                           IFVom                     33,15             

   1) Lovisa Öling, 2) Tilde Jåfs, 

   3) Fanny Långs, 4) Wilma Karlsson

10)  IK Falken lag1                   IKFalken                  33,17             

   1) Linnea Strandvall, 2) Elin Häger, 

   3) Enya Lönnqvist, 4) Ellen Kock

11)  IF Femman lag1                   IFFemman                  33,23             

   1) Sanni Korhonen, 2) Tilde Finskas, 

   3) Ingrid Kass, 4) Linn Häggblom

12)  IF Drott lag2                    IFDrott                   33,35             

   1) Lydia Backman, 2) Josefine Södergård, 

   3) Venla Lehto, 4) Olivia Smedlund

13)  IF Kraft lag1                    IFKraft                   33,40             

   1) Jolanda Böling, 2) Lea Snickars, 

   3) Matilda Snickars, 4) Nyman Wilma

13)  IF Nykarlebynejden lag2          IFNykn                    33,40             

   1) Rebecka Dahlström, 2) Liza Ström, 

   3) Nathalie Stråka, 4) Jenni Ek

15)  IF Fyren lag1                    IFFyren                   33,95             

   1) Amanda Vesterback, 2) Wilma Backholm, 

   3) Mathilda Aspbäck, 4) Alva Blomberg

16)  Gamlakarleby IF lag2             GamlakIF                  35,07             

   1) Daniela Lindholm, 2) Noomi Häggblom, 

   3) Sanni Finnilä, 4) Elin Lillhonga

17)  IK Falken lag3                   IKFalken                  35,66             

   1) Anjelica Bodbacka, 2) Milla Byström, 

   3) Linn Björk, 4) Meya Henriksson

18)  Malax IF lag2                    MalaxIF                   35,74             

   1) Alva Karls, 2) Wendela Salonsaari, 

   3) Inez Lundfors, 4) Victoria Tallgren



Loppukilpailu erä 1

1)   Vasa IS lag2                     VasaIS                    30,39             

   1) Tilda Åberg, 2) Ella Wallin, 

   3) Matilda Finneman, 4) Lotta Lithén

2)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    32,29             

   1) Moa Ainasoja, 2) Ellen Nyberg, 

   3) Matilda Sandström, 4) Izabelle Viitasalo

3)   IF VOM                           IFVom                     33,15             

   1) Lovisa Öling, 2) Tilde Jåfs, 

   3) Fanny Långs, 4) Wilma Karlsson

4)   IK Falken lag1                   IKFalken                  33,17             

   1) Linnea Strandvall, 2) Elin Häger, 

   3) Enya Lönnqvist, 4) Ellen Kock

5)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   33,40             

   1) Jolanda Böling, 2) Lea Snickars, 

   3) Matilda Snickars, 4) Nyman Wilma

6)   Malax IF lag2                    MalaxIF                   35,74             

   1) Alva Karls, 2) Wendela Salonsaari, 

   3) Inez Lundfors, 4) Victoria Tallgren



Loppukilpailu erä 2

1)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    30,97             

   1) Sara Cederholm, 2) Linn Bergström, 

   3) Ronja Ström, 4) Julia Åbro

2)   Gamlakarleby IF lag1             GamlakIF                  31,44             

   1) Elsa Takanen, 2) Isabella Flocco, 

   3) Tessa Kastrén, 4) Emma Kaikkonen

3)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    31,94             

   1) Agnes Berts, 2) Celina Nordkvist, 

   3) Selma Bertula, 4) Vanessa Pada

4)   IK Falken lag2                   IKFalken                  33,13             

   1) Jeanessa Finne, 2) Matilda Ainasoja, 

   3) Ebba Sandbacka, 4) Jessica Westerlund

5)   IF Drott lag2                    IFDrott                   33,35             

   1) Lydia Backman, 2) Josefine Södergård, 

   3) Venla Lehto, 4) Olivia Smedlund

6)   Gamlakarleby IF lag2             GamlakIF                  35,07             

   1) Daniela Lindholm, 2) Noomi Häggblom, 

   3) Sanni Finnilä, 4) Elin Lillhonga



Loppukilpailu erä 3

1)   IF Drott lag1                    IFDrott                   30,83             

   1) Wilma Grannas, 2) Cajsa Svenlin, 

   3) Enni Auvinen, 4) Carla Björkgren

2)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   32,09             

   1) Malva Björndahl, 2) Bohdana Herasymenko, 

   3) Mira Asp, 4) Elin Krook

3)   IF Femman lag1                   IFFemman                  33,23             

   1) Sanni Korhonen, 2) Tilde Finskas, 

   3) Ingrid Kass, 4) Linn Häggblom

4)   IF Nykarlebynejden lag2          IFNykn                    33,40             

   1) Rebecka Dahlström, 2) Liza Ström, 

   3) Nathalie Stråka, 4) Jenni Ek

5)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   33,95             

   1) Amanda Vesterback, 2) Wilma Backholm, 

   3) Mathilda Aspbäck, 4) Alva Blomberg

6)   IK Falken lag3                   IKFalken                  35,66             

   1) Anjelica Bodbacka, 2) Milla Byström, 

   3) Linn Björk, 4) Meya Henriksson





P11 4x600m

Loppukilpailu

1)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   7.57,67           

   1) Arvid Bergvik, 2) Vincent Kummel, 

   3) Hannes Bengs, 4) Nyman Hugo

2)   Vasa IS                          VasaIS                    8.21,43           

   1) Jacy Koterec, 2) Vincent Bengtsson, 

   3) Jonas Braxén, 4) Eeli Bengs

3)   IK Falken lag1                   IKFalken                  8.25,10           

   1) Arvid Kock, 2) Alvar Asplund, 

   3) Theo Nordling, 4) Tony Ahlvik

4)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   8.25,11           

   1) Elias Herlin, 2) Emil Appel, 

   3) Elias Udd, 4) Romeo Räfsbäck

5)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   8.32,62           

   1) Marius Ramstedt, 2) Jakob Blomqvist, 

   3) Walter Häggblom, 4) Isak Lindholm

6)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  8.40,77           

   1) Evert Biskop, 2) Aron Åkerlund, 

   3) Julius Paananen, 4) Oskar Holm

7)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    9.07,59           

   1) Hugo Karlström, 2) Christian Lövsund, 

   3) Alex Ljungberg, 4) Björn Forsell

8)   IK Falken lag2                   IKFalken                  9.25,42           

   1) Joar Mannström, 2) Kevin Klemets, 

   3) Alfred Stenman, 4) William Lasén

9)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    9.27,66           

   1) Hannes Sundberg, 2) Noah Höglund, 

   3) Helmer Elenius, 4) Robin Liljeqvist





F11 4x600m

Loppukilpailu

1)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    8.19,51           

   1) Sara Cederholm, 2) Liza Ström, 

   3) Ronja Ström, 4) Julia Åbro

2)   IK Falken lag1                   IKFalken                  8.25,23           

   1) Ellen Kock, 2) Linnea Strandvall, 

   3) Jeanessa Finne, 4) Jessica Westerlund

3)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   8.43,95           

   1) Jolanda Böling, 2) Lea Snickars, 

   3) Matilda Snickars, 4) Nyman Wilma

4)   IF Drott lag1                    IFDrott                   8.47,47           

   1) Wilma Grannas, 2) Venla Lehto, 

   3) Veronika Byggmästar, 4) Enni Auvinen

5)   IF Femman lag1                   IFFemman                  8.49,79           

   1) Linn Häggblom, 2) Ingrid Kass, 

   3) Sanni Korhonen, 4) Tilde Finskas

6)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    9.11,20           

   1) Moa Ainasoja, 2) Ellen Nyberg, 

   3) Matilda Sandström, 4) Izabelle Viitasalo

7)   Gamlakarleby IF lag1             GamlakIF                  9.19,04           

   1) Emma Kaikkonen, 2) Elin Lillhonga, 

   3) Daniela Lindholm, 4) Isabella Flocco

8)   Vasa IS                          VasaIS                    9.22,86           

   1) Tilda Åberg, 2) Vanessa Pada, 

   3) Clara Åbrandt, 4) Tyra Back

9)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   9.23,87           

   1) Alva Karls, 2) Victoria Tallgren, 

   3) Inez Lundfors, 4) Malva Björndahl

10)  IF VOM                           IFVom                     9.25,16           

   1) Fanny Långs, 2) Tilde Jåfs, 

   3) Lovisa Öling, 4) Wilma Karlsson

11)  IF Fyren lag1                    IFFyren                   9.33,34           

   1) Celine Ramstedt, 2) Alva Blomberg, 

   3) Wilma Backholm, 4) Mathilda Aspbäck

12)  Malax IF lag2                    MalaxIF                   9.33,37           

   1) Mira Asp, 2) Bohdana Herasymenko, 

   3) Wendela Salonsaari, 4) Elin Krook

13)  IF Drott lag2                    IFDrott                   9.34,64           

   1) Lydia Backman, 2) Matilda Fors, 

   3) Olivia Smedlund, 4) Josefine Södergård

14)  IK Falken lag2                   IKFalken                  9.44,34           

   1) Matilda Ainasoja, 2) Anjelica Bodbacka, 

   3) Linn Björk, 4) Milla Byström

15)  Gamlakarleby IF lag2             GamlakIF                  10.00,81          

   1) Melida Hakala, 2) Noomi Häggblom, 

   3) Sanni Finnilä, 4) Tessa Kastrén

16)  IF Nykarlebynejden lag2          IFNykn                    10.02,84          

   1) Linn Bergström, 2) Nathalie Stråka, 

   3) Jenni Ek, 4) Rebecka Dahlström





P13 4x100m

1)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  52,58             

   1) Otto Holm, 2) Vertti Åkerblom, 

   3) Anton Furu, 4) Anton Hietapakka

2)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   54,77             

   1) Joel Blomqvist, 2) Casper Holm, 

   3) Filip Fröding, 4) Noah Hoijar

3)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   56,26             

   1) Emil Groop, 2) Axel Lärka, 

   3) Marius Malm, 4) Oliver Nordberg

4)   IF Femman lag1                   IFFemman                  56,86             

   1) Noah Sjöblom, 2) Dennis Finne, 

   3) Isak Finskas, 4) Adam Nyholm

5)   Vasa IS                          VasaIS                    58,86             

   1) Harald Smulter, 2) Alexander Broman, 

   3) Samuel Berg, 4) Theo Gullberg

6)   IK Falken lag1                   IKFalken                  59,51             

   1) Valter Ehnvall, 2) Viktor Rönnskär, 

   3) Morgan Stenman, 4) Max Byström

7)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    1.00,27           

   1) Elias Grannabba, 2) Frank Granholm, 

   3) Emil Forsström, 4) Eelian Berg

8)   IF Drott                         IFDrott                   1.02,33           

   1) Miska Isola, 2) Miro Auvinen, 

   3) Oscar Lundén, 4) Niko Hassila



Loppukilpailu erä 1

1)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  52,58             

   1) Otto Holm, 2) Vertti Åkerblom, 

   3) Anton Furu, 4) Anton Hietapakka

2)   IF Femman lag1                   IFFemman                  56,86             

   1) Noah Sjöblom, 2) Dennis Finne, 

   3) Isak Finskas, 4) Adam Nyholm

3)   IK Falken lag1                   IKFalken                  59,51             

   1) Valter Ehnvall, 2) Viktor Rönnskär, 

   3) Morgan Stenman, 4) Max Byström

4)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    1.00,27           

   1) Elias Grannabba, 2) Frank Granholm, 

   3) Emil Forsström, 4) Eelian Berg



Loppukilpailu erä 2

1)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   54,77             

   1) Joel Blomqvist, 2) Casper Holm, 

   3) Filip Fröding, 4) Noah Hoijar

2)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   56,26             

   1) Emil Groop, 2) Axel Lärka, 

   3) Marius Malm, 4) Oliver Nordberg

3)   Vasa IS                          VasaIS                    58,86             

   1) Harald Smulter, 2) Alexander Broman, 

   3) Samuel Berg, 4) Theo Gullberg

4)   IF Drott                         IFDrott                   1.02,33           

   1) Miska Isola, 2) Miro Auvinen, 

   3) Oscar Lundén, 4) Niko Hassila





F13 4x100m

1)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    55,22             

   1) Angelina Laurén, 2) Ronja Ljungberg, 

   3) Sigrid Karlström, 4) Wilma Nyberg

2)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    56,45             

   1) Elisabeth Kvist, 2) Molly Forslund, 

   3) Elvira Åbrandt, 4) Tilde Nordman

3)   Gamlakarleby IF lag1             GamlakIF                  57,14             

   1) Ada Djupsund, 2) Sointu Finnilä, 

   3) Veronica Raikula, 4) Dayna Austen

4)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    57,99             

   1) Clara Linqvist, 2) Signe Jakobsson, 

   3) Julia Jansson, 4) Malin Cederholm

5)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   59,70             

   1) Jenna Böling, 2) Tindra Kummel, 

   3) Inez Sandberg, 4) Mathilda Westermark

6)   IF Drott                         IFDrott                   1.00,43           

   1) Elvira Björklund, 2) Carolina Åhman, 

   3) Mollie Wikman, 4) Annie Lundén

7)   IF Åsarna lag2                   IFÅsar                    1.00,70           

   1) Alva Svenlin, 2) Elin Holm, 

   3) Ellen Ainasoja, 4) Nadja Ådahl

8)   IF Nykarlebynejden lag2          IFNykn                    1.01,33           

   1) Emilia Liljeqvist, 2) Kajsa Ekholm, 

   3) Senja Elenius, 4) Maja Semskar

9)   Vasa IS lag2                     VasaIS                    1.01,52           

   1) Hanna Håkans, 2) Tuva Nylund, 

   3) Ida Nordkvist, 4) Freja Karlsson

10)  IF Fyren lag1                    IFFyren                   1.01,98           

   1) Agnes Berglund, 2) Elin Vägar, 

   3) Elenor Bäcklund, 4) Bianca Moliis

11)  IK Falken lag1                   IKFalken                  1.02,39           

   1) Sofie Lövsund, 2) Oona Sandell, 

   3) Elin Eklöv, 4) Evelina Punsar

12)  Malax IF lag1                    MalaxIF                   1.03,87           

   1) Fanny Karls, 2) Nelly Salo, 

   3) Agnes Herlin, 4) Emma Krook



Loppukilpailu erä 1

1)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    55,22             

   1) Angelina Laurén, 2) Ronja Ljungberg, 

   3) Sigrid Karlström, 4) Wilma Nyberg

2)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    56,45             

   1) Elisabeth Kvist, 2) Molly Forslund, 

   3) Elvira Åbrandt, 4) Tilde Nordman

3)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    57,99             

   1) Clara Linqvist, 2) Signe Jakobsson, 

   3) Julia Jansson, 4) Malin Cederholm

4)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   59,70             

   1) Jenna Böling, 2) Tindra Kummel, 

   3) Inez Sandberg, 4) Mathilda Westermark

5)   IF Drott                         IFDrott                   1.00,43           

   1) Elvira Björklund, 2) Carolina Åhman, 

   3) Mollie Wikman, 4) Annie Lundén

6)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   1.01,98           

   1) Agnes Berglund, 2) Elin Vägar, 

   3) Elenor Bäcklund, 4) Bianca Moliis



Loppukilpailu erä 2

1)   Gamlakarleby IF lag1             GamlakIF                  57,14             

   1) Ada Djupsund, 2) Sointu Finnilä, 

   3) Veronica Raikula, 4) Dayna Austen

2)   IF Åsarna lag2                   IFÅsar                    1.00,70           

   1) Alva Svenlin, 2) Elin Holm, 

   3) Ellen Ainasoja, 4) Nadja Ådahl

3)   IF Nykarlebynejden lag2          IFNykn                    1.01,33           

   1) Emilia Liljeqvist, 2) Kajsa Ekholm, 

   3) Senja Elenius, 4) Maja Semskar

4)   Vasa IS lag2                     VasaIS                    1.01,52           

   1) Hanna Håkans, 2) Tuva Nylund, 

   3) Ida Nordkvist, 4) Freja Karlsson

5)   IK Falken lag1                   IKFalken                  1.02,39           

   1) Sofie Lövsund, 2) Oona Sandell, 

   3) Elin Eklöv, 4) Evelina Punsar

6)   Malax IF lag1                    MalaxIF                   1.03,87           

   1) Fanny Karls, 2) Nelly Salo, 

   3) Agnes Herlin, 4) Emma Krook





P13 4x600m

Loppukilpailu

1)   IF Femman lag1                   IFFemman                  7.26,91           

   1) Isak Finskas, 2) Dennis Finne, 

   3) Adam Nyholm, 4) Noah Sjöblom

2)   IF Fyren lag1                    IFFyren                   7.38,56           

   1) Filip Fröding, 2) Casper Holm, 

   3) Noah Hoijar, 4) Joel Blomqvist

3)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   7.41,80           

   1) Oliver Nordberg, 2) Viggo Bergvik, 

   3) Felix Juslin, 4) Axel Lärka

4)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    8.14,65           

   1) Emil Forsström, 2) Elias Grannabba, 

   3) Eelian Berg, 4) Frank Granholm

5)   IF Drott lag1                    IFDrott                   8.42,72           

   1) Miro Auvinen, 2) Miska Isola, 

   3) Niko Hassila, 4) Oscar Lundén

6)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    8.47,48           

   1) Theo Gullberg, 2) Samuel Berg, 

   3) Alexander Broman, 4) Harald Smulter

7)   IK Falken lag1                   IKFalken                  8.50,00           

   1) Morgan Stenman, 2) Valter Ehnvall, 

   3) Viktor Rönnskär, 4) Max Byström





F13 4x600m

Loppukilpailu

1)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    7.36,01           

   1) Angelina Laurén, 2) Ellen Ainasoja, 

   3) Sigrid Karlström, 4) Wilma Nyberg

2)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    7.58,99           

   1) Malin Cederholm, 2) Kajsa Ekholm, 

   3) Signe Jakobsson, 4) Emilia Liljeqvist

3)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    8.15,49           

   1) Hanna Håkans, 2) Tuva Nylund, 

   3) Ida Nordkvist, 4) Tilde Nordman

4)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   8.22,42           

   1) Inez Sandberg, 2) Tindra Kummel, 

   3) Mathilda Westermark, 4) Jenna Böling

5)   IF VOM                           IFVom                     8.36,43           

   1) Madelén Penttinen, 2) Emilia Österberg, 

   3) Melia Käldman, 4) Ida Kastus

6)   IF Drott                         IFDrott                   8.39,38           

   1) Ines Östman, 2) Carolina Åhman, 

   3) Julia Södergård, 4) Elvira Björklund

7)   IF Åsarna lag2                   IFÅsar                    8.45,31           

   1) Alva Svenlin, 2) Elsie Björkfors, 

   3) Ronja Ljungberg, 4) Elin Holm

8)   IK Falken                        IKFalken                  8.49,07           

   1) Elin Eklöv, 2) Oona Sandell, 

   3) Natalie Ainasoja, 4) Evelina Punsar

9)   Gamlakarleby IF                  GamlakIF                  8.52,79           

   1) Ada Djupsund, 2) Sointu Finnilä, 

   3) Dayna Austen, 4) Veronica Raikula

10)  Malax IF lag1                    MalaxIF                   9.21,72           

   1) Agnes Herlin, 2) Fanny Karls, 

   3) Nelly Salo, 4) Zelina Björkblom

11)  IF Nykarlebynejden lag2          IFNykn                    9.22,91           

   1) Clara Linqvist, 2) Julia Jansson, 

   3) Maja Semskar, 4) Senja Elenius





P13 4x60m häck

Loppukilpailu

1)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    52,65             

   1) Harald Smulter, 2) Alexander Broman, 

   3) Eero Aaltonen, 4) Theo Gullberg

2)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    57,17             

   1) Elias Grannabba, 2) Frank Granholm, 

   3) Emil Forsström, 4) Eelian Berg





F13 4x60m häck

Loppukilpailu

1)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    45,22             

   1) Wilma Nyberg, 2) Ronja Ljungberg, 

   3) Alva Svenlin, 4) Sigrid Karlström

2)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    49,14             

   1) Clara Linqvist, 2) Emilia Liljeqvist, 

   3) Malin Cederholm, 4) Julia Jansson

3)   IF Drott lag1                    IFDrott                   49,91             

   1) Annie Lundén, 2) Ines Östman, 

   3) Julia Södergård, 4) Mollie Wikman

4)   IK Falken lag1                   IKFalken                  53,94             

   1) Natalie Ainasoja, 2) Sofie Lövsund, 

   3) Oona Sandell, 4) Evelina Punsar





P15 4x100m

Loppukilpailu

1)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   53,65             

   1) Jeremias Bengs, 2) Shaker Fadul, 

   3) Elias Yli-Panula, 4) Elias Pått

2)   Gamlakarleby IF lag2             GamlakIF                  53,97             

   1) Niklas Kjellbäck, 2) Matias Åberg, 

   3) Kasper Biskop, 4) Jani Mäenpää

3)   Gamlakarleby IF lag1             GamlakIF                  55,82             

   1) Davin Flocco, 2) Miro Heikkilä, 

   3) Viktor Store, 4) Oliver Takanen





F15 4x100m

1)   IF Drott lag1                    IFDrott                   51,95             

   1) Jamira Suarez, 2) Nea Hassila, 

   3) Tilda Höglund, 4) Priscilla Boateng

2)   IF Femman lag1                   IFFemman                  53,27             

   1) Ciia Karlsson, 2) Hanna Lindberg, 

   3) Ellen Storgård, 4) Amanda Forss

3)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    54,49             

   1) Elin Jakobsson, 2) Vilhelmina Sjölind, 

   3) Vera Ståhlstedt, 4) Charlotta Sandkulla

4)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    54,94             

   1) Emmi Bengs, 2) Amanda Bertula, 

   3) Lina Lithén, 4) Clarine Mutiganda

5)   IF Drott lag2                    IFDrott                   55,78             

   1) Mia Backman, 2) Teodora Westerlund, 

   3) Jessica Järndahl, 4) Fanny Östman

6)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    55,82             

   1) Tilde Stråka, 2) Milla Ström, 

   3) Engla-Lie Holländer, 4) Laura Ström

7)   IK Falken                        IKFalken                  56,71             

   1) Alicia Björkvik, 2) Emma Fors, 

   3) Chantelle Finne, 4) Tilde Björk



Loppukilpailu erä 1

1)   IF Drott lag1                    IFDrott                   51,95             

   1) Jamira Suarez, 2) Nea Hassila, 

   3) Tilda Höglund, 4) Priscilla Boateng

2)   IF Åsarna lag1                   IFÅsar                    54,49             

   1) Elin Jakobsson, 2) Vilhelmina Sjölind, 

   3) Vera Ståhlstedt, 4) Charlotta Sandkulla

3)   Vasa IS lag1                     VasaIS                    54,94             

   1) Emmi Bengs, 2) Amanda Bertula, 

   3) Lina Lithén, 4) Clarine Mutiganda

4)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    55,82             

   1) Tilde Stråka, 2) Milla Ström, 

   3) Engla-Lie Holländer, 4) Laura Ström



Loppukilpailu erä 2

1)   IF Femman lag1                   IFFemman                  53,27             

   1) Ciia Karlsson, 2) Hanna Lindberg, 

   3) Ellen Storgård, 4) Amanda Forss

2)   IF Drott lag2                    IFDrott                   55,78             

   1) Mia Backman, 2) Teodora Westerlund, 

   3) Jessica Järndahl, 4) Fanny Östman

3)   IK Falken                        IKFalken                  56,71             

   1) Alicia Björkvik, 2) Emma Fors, 

   3) Chantelle Finne, 4) Tilde Björk





P15 4x800m

Loppukilpailu

1)   Gamlakarleby IF lag1             GamlakIF                  9.55,97           

   1) Jimi Rousu, 2) Miro Heikkilä, 

   3) Jani Mäenpää, 4) Kasper Biskop

2)   IF Kraft lag1                    IFKraft                   10.35,24          

   1) Jeremias Bengs, 2) Shaker Fadul, 

   3) Elias Yli-Panula, 4) Elias Pått

3)   Gamlakarleby IF lag2             GamlakIF                  10.39,95          

   1) Davin Flocco, 2) Viktor Store, 

   3) Niklas Kjellbäck, 4) Otto Holm





F15 4x800m

Loppukilpailu

1)   IF Drott lag1                    IFDrott                   10.37,25          

   1) Mia Backman, 2) Teodora Westerlund, 

   3) Nea Hassila, 4) Jamira Suarez

2)   IF Nykarlebynejden lag1          IFNykn                    10.42,76          

   1) Laura Ström, 2) Engla-Lie Holländer, 

   3) Milla Ström, 4) Tilde Stråka

3)   IF Femman                        IFFemman                  10.52,97          

   1) Wilma Hjerpe, 2) Felicia Lindström, 

   3) Hanna Lindberg, 4) Emma Korhonen

4)   IK Falken                        IKFalken                  11.19,89          

   1) Emma Fors, 2) Amanda Vikström, 

   3) Tilde Björk, 4) Chantelle Finne

     IF Kraft lag1                    IFKraft                   DNS               

   1) Hanna Granbäck, 2) Julia Groop, 

   3) Natalie Stenlund, 4) Josefina Toto





P15 4x80m häck



F15 4x80m häck

Loppukilpailu

1)   IF Drott                         IFDrott                   52,88             

   1) Mia Backman, 2) Jamira Suarez, 

   3) Tilda Höglund, 4) Teodora Westerlund









© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.13 - 14.07.2019 17.48.10