Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
20.07. klo 10:00 Huipentuma Tulokset (päivitetty: 13:48 05.08.2019)
P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,58              
2)   Paavo Rössi                      PorinYU                   6,80              
3)   Pyry Sinkkonen                   KanksLei                  6,80              
4)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,09              
5)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,28              
6)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,34              
7)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,50              
8)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   7,53              

Alkuerät erä 1
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,74q             
2)   Pyry Sinkkonen                   KanksLei                  7,02q             
3)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   7,78q             
4)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   8,15              
5)   Veikka Saari                     KiukKi                    8,53              
6)   Lauri Kallionpää                 PorinYU                   9,07              

Alkuerät erä 2
1)   Paavo Rössi                      PorinYU                   6,92q             
2)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,05q             
3)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   7,33q             
4)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,39q             
5)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   7,64q             
              
T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,75              
2)   Emma Vaahtio                     UlvST                     6,87              
3)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     6,89              
4)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  6,89              
5)   Niina Paasikas                   KiukKi                    6,96              
6)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,01              
7)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,11              
8)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,40              

Alkuerät erä 1
1)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  7,00q             
2)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,32q             
3)   Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     7,42              
4)   Mila Luukkala                    PorinTa                   7,51              
5)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  7,52              
6)   Senni Sarpela                    PorinYU                   7,81              
7)   Alissa Naski                     NakkVire                  8,01              
                   
Alkuerät erä 2
1)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,06q             
2)   Emma Vaahtio                     UlvST                     7,08q             
3)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,11q             
4)   Ilona Rantala                    NakkVire                  7,36              
5)   Neea Haapio                      NakkVire                  7,63              
6)   Kristiina Nieminen               VammsVoi                  8,48              
                 
Alkuerät erä 3
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   6,86q             
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,14q             
3)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     7,19q             
4)   Alisa Oikkonen                   PorinYU                   7,43              
5)   Iida Perälä                      ParkU                     7,51              
6)   Milja Anttila                    NakkVire                  7,52              
7)   Mette Selivaara                  NoormNo                   7,75              
8)   Neea Huhtala                     NoormNo                   9,62              

P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3.46,79           
2)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   3.54,21           
3)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3.56,17           
4)   Jami Nummi                       KiukKi                    3.57,85           
5)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  4.02,61           
6)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      4.02,89           
7)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      4.03,52           
8)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   4.10,76           
9)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   4.19,94           
10)  Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    4.19,97           
11)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  4.27,53           
12)  Samu Sivunen                     PorinYU                   4.59,70           

T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   3.40,50           
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3.55,45           
3)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     4.00,18           
4)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  4.06,94           
5)   Neea Haapio                      NakkVire                  4.07,59           
6)   Milja Anttila                    NakkVire                  4.08,76           
7)   Mila Luukkala                    PorinTa                   4.10,48           
8)   Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     4.11,86           
9)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   4.14,02           
10)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  4.16,64           
11)  Alissa Naski                     NakkVire                  4.18,24           
12)  Miia Kallio                      NoormNo                   4.20,63           
13)  Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  4.25,93           
14)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   4.31,50           
15)  Senni Sarpela                    PorinYU                   4.34,76           

P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   109               
     85     90     95     100    103    106    109    112    
     o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Jami Nummi                       KiukKi                    103               
     75     80     85     90     95     100    103    106    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   90                
     75     80     85     90     95     
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Samu Sivunen                     PorinYU                   80                
     75     80     85     
     o      xo     xxx    

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   120               
     105    108    111    114    120    126    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  111               
     75     80     85     90     95     100    105    108    111    114    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   111               
     75     80     85     90     95     100    105    108    111    114    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Neea Haapio                      NakkVire                  108               
     80     85     90     95     100    105    108    111    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Iina Mansikka                    PorinYU                   108               
     75     80     85     90     95     100    105    108    111    
     o      o      o      xxo    o      xo     o      xxo    xxx    

6)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  100               
     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Iida Perälä                      ParkU                     100               
     75     80     85     90     95     100    105    
     o      xxo    xo     o      xxo    xxo    xxx    

8)   Alissa Naski                     NakkVire                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Anette Nelimarkka                UlvST                     90                
     75     80     85     90     95     
     o      xxo    xo     xxo    x--    

10)  Senni Sarpela                    PorinYU                   85                
     75     80     85     90     
     o      o      o      xxx    

11)  Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     85                
     75     80     85     90     
     xo     o      o      xxx    

     Aada Rastas                      UlvST                     NH                
     75     
     xxx    

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3,96              
     3,85   3,96   x      x      x      x      
                                               
2)   Niilo Kartano                    UlvST                     3,63              
     3,63   3,62   3,43   3,38   3,15   3,40   
                                               
3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   3,60              
     3,58   3,60   3,58   3,48   3,58   3,39   
                                               
4)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,48              
     3,39   3,48   3,46   3,44   3,38   3,41   
                                               
5)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   3,38              
     3,38   3,37   x      2,90   3,23   3,12   
                                               
6)   Eemeli Lindfors                  NoormNo                   3,38              
     3,15   3,38   3,30   3,33   3,22   3,29   
                                               
7)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      3,33              
     3,31   3,33   3,18   2,78   2,97   3,01   
                                               
8)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   3,12              
     2,72   3,12   3,06   2,85   x      2,93   
                                               
9)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3,07              
     3,07   2,85   3,03   
                          
10)  Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    3,03              
     3,03   2,81   2,89   
                          
11)  Veikko Haavisto                  UlvST                     2,81              
     2,81   2,65   2,76   
                          
12)  Santeri Mäkelä                   LauttLu                   2,69              
     2,65   2,69   2,64   
                          
13)  Niklas Vuorinen                  NoormNo                   2,61              
     2,61   2,49   2,41   
                          
14)  Veikka Saari                     KiukKi                    2,54              
     2,54   2,48   2,48   
                          
15)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   2,20              
     x      2,20   2,18   
                          
T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,80              
     3,72   3,79   3,64   3,80   3,80   3,74   
                                               
2)   Iina Mansikka                    PorinYU                   3,59              
     3,49   3,41   3,38   3,49   3,55   3,59   
                                               
3)   Iina Kause                       PorinYU                   3,55              
     2,21   2,29   3,25   3,51   3,50   3,55   
                                               
4)   Niina Paasikas                   KiukKi                    3,50              
     3,34   3,38   3,45   3,50   3,43   3,48   
                                               
5)   Sofia Lahdenperä                 UlvST                     3,44              
     3,17   3,01   3,27   3,20   3,39   3,44   
                                               
6)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,39              
     3,39   3,22   x      3,33   3,33   3,30   
                                               
7)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,39              
     3,14   3,20   3,21   3,23   3,26   3,39   
                                               
8)   Ilona Rantala                    NakkVire                  3,27              
     3,16   3,27   3,20   3,00   x      3,08   
                                               
9)   Emma Vaahtio                     UlvST                     3,20              
     3,20   x      3,16   
                          
10)  Neea Haapio                      NakkVire                  3,19              
     3,19   2,85   3,04   
                          
11)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  3,18              
     3,08   3,13   3,18   
                          
12)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  3,14              
     3,14   2,95   3,00   
                          
13)  Milja Anttila                    NakkVire                  3,12              
     3,05   2,92   3,12   
                          
14)  Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     3,00              
     3,00   2,99   2,95   
                          
15)  Mette Selivaara                  NoormNo                   2,97              
     2,97   2,78   2,68   
                          
16)  Mila Luukkala                    PorinTa                   2,96              
     2,96   2,69   2,84   
                          
17)  Iida Perälä                      ParkU                     2,92              
     2,57   2,92   2,82   
                          
18)  Senni Sarpela                    PorinYU                   2,84              
     2,38   2,75   2,84   
                          
19)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   2,75              
     x      2,75   x      
                          
20)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,71              
     2,55   x      2,71   
                          
21)  Mette Häkkinen                   PunkalKu                  2,70              
     2,70   2,63   2,69   
                          
22)  Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    2,70              
     2,38   2,70   2,67   
                          
23)  Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  2,67              
     2,67   -      -      
                          
24)  Julia Sköld                      NakkVire                  2,58              
     2,44   2,21   2,58   
                          
25)  Neea Huhtala                     NoormNo                   2,03              
     2,03   1,74   1,76   
                          
T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   6,46              
     6,35   6,35   6,23   6,27   6,41   6,46   

2)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  6,33              
     5,56   4,85   4,57   5,44   5,45   6,33   

3)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   6,01              
     5,72   x      5,15   5,62   5,38   6,01   

4)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   5,77              
     5,36   x      5,47   5,18   5,29   5,77   

5)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  5,61              
     5,23   5,45   5,32   5,16   5,26   5,61   

6)   Emma Vaahtio                     UlvST                     5,47              
     5,25   4,80   4,82   4,95   5,17   5,47   

7)   Iina Mansikka                    PorinYU                   5,29              
     4,29   5,26   4,29   4,57   5,29   5,01   

8)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     5,23              
     5,08   4,76   5,07   4,61   5,12   5,23   

9)   Alisa Oikkonen                   PorinYU                   5,06              
     4,25   4,48   5,06   

10)  Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    4,96              
     4,68   4,88   4,96   

11)  Milja Anttila                    NakkVire                  4,73              
     4,46   4,03   4,73   

12)  Sara Mattila                     UlvST                     4,30              
     4,15   4,30   4,25   

13)  Julia Sköld                      NakkVire                  3,67              
     x      3,67   x      

14)  Miia Kallio                      NoormNo                   3,63              
     3,62   3,63   3,57   

15)  Aada Rastas                      UlvST                     3,34              
     2,92   3,34   3,09   

16)  Anette Nelimarkka                UlvST                     3,34              
     2,92   3,34   2,71   

17)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   3,04              
     x      3,04   2,86   
            
P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,53              
     6,14   7,53   7,46   5,84   6,36   7,40   

2)   Veeti Korkeakoski                SäkU                      7,43              
     7,37   7,43   6,65   6,81   5,95   6,29   

3)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    6,60              
     6,60   6,22   6,08   6,24   6,39   6,19   

4)   Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  6,36              
     5,91   x      6,11   6,36   6,33   5,84   

5)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,17              
     5,58   6,17   5,16   4,91   4,70   5,49   

6)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   5,52              
     5,10   3,57   5,52   5,31   5,04   5,21   

7)   Jami Nummi                       KiukKi                    5,50              
     4,68   4,73   5,50   5,41   4,97   4,75   

8)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   5,40              
     5,08   5,14   5,00   5,27   4,78   5,40   

9)   Veikko Haavisto                  UlvST                     5,13              
     4,14   4,03   5,13   

10)  Niilo Kartano                    UlvST                     5,03              
     4,19   4,73   5,03   

11)  Emil Isometsä                    KanksLei                  4,87              
     4,87   4,54   4,49   

12)  Niklas Vuorinen                  NoormNo                   4,71              
     x      4,71   4,60   

13)  Eemeli Lindfors                  NoormNo                   4,41              
     4,41   3,75   4,40   

14)  Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   4,31              
     4,31   4,09   3,96   

15)  Joel Kotomäki                    NakkVire                  4,20              
     3,95   4,20   4,19   

16)  Valtteri Nordberg                PorinYU                   4,19              
     4,19   3,90   4,00   

17)  Veikka Saari                     KiukKi                    3,86              
     3,86   3,50   3,34   

P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  19,85             
     18,68  19,85  x      x      19,31  19,45  

2)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   17,10             
     17,10  11,55  x      x      11,82  14,18  

3)   Jami Nummi                       KiukKi                    11,28             
     x      11,20  11,28  x      x      10,69  

4)   Valtteri Nordberg                PorinYU                   10,53             
     x      10,53  9,42   8,62   x      9,40   

5)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   8,78              
     x      8,33   8,78   7,15   8,60   8,48   

6)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   6,87              
     x      6,87   x      6,04   6,69   6,74   

7)   Veikka Saari                     KiukKi                    6,80              
     x      5,56   6,54   6,57   6,80   5,62   

T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   28,71             
     28,71  x      22,15  24,86  x      27,43  

2)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   12,69             
     x      12,69  9,91   x      11,75  10,73  

3)   Ilona Rantala                    NakkVire                  12,24             
     x      10,11  12,24  10,05  x      7,93   

4)   Miia Kallio                      NoormNo                   10,64             
     10,64  9,68   7,07   9,55   9,95   9,16   

5)   Alisa Oikkonen                   PorinYU                   10,37             
     8,84   8,81   x      10,37  x      9,45   

6)   Sara Mattila                     UlvST                     9,54              
     x      7,11   6,45   6,71   7,87   9,54   

7)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,45              
     x      x      7,45   x      x      x      

8)   Anette Nelimarkka                UlvST                     7,14              
     5,00   5,44   6,12   7,14   5,60   7,11   

9)   Julia Sköld                      NakkVire                  5,73              
     5,36   5,63   5,73   

     Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     NM                
     x      x      x      

P9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   13,80             
     x      13,80  x      10,71  x      10,23  

2)   Valtteri Nordberg                PorinYU                   9,62              
     8,39   x      9,62   x      x      8,67   

T9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   21,12             
     18,14  19,62  21,12  x      18,68  18,93  

2)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  13,03             
     x      x      10,78  13,03  11,61  11,15  

3)   Ilona Rantala                    NakkVire                  11,55             
     x      8,40   10,20  x      10,27  11,55  

4)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     11,48             
     x      x      10,09  11,42  11,48  10,70  

5)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   9,90              
     x      x      8,00   7,38   x      9,90   

6)   Julia Sköld                      NakkVire                  7,46              
     x      x      7,46   x      5,55   4,59   

7)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    7,38              
     x      5,67   6,67   7,38   6,22   6,82   

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   20,48             
     x      18,98  x      18,66  20,01  20,48  

2)   Niilo Kartano                    UlvST                     19,28             
     14,66  15,49  16,97  19,28  18,38  15,46  

3)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   17,68             
     14,68  13,41  17,68  16,84  16,86  15,20  

4)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  16,60             
     15,94  14,33  15,11  x      16,60  15,80  

5)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      14,02             
     12,88  11,70  14,02  12,56  x      12,21  

6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   11,75             
     11,71  x      11,58  10,75  11,75  10,99  

7)   Veikko Haavisto                  UlvST                     11,43             
     11,06  8,68   10,86  9,01   11,43  9,93   

8)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   10,77             
     10,77  10,68  9,96   9,27   9,26   10,05  

9)   Valtteri Nordberg                PorinYU                   10,49             
     10,49  8,46   8,07   

10)  Daniel Huppunen                  KokemKV                   10,32             
     x      8,51   10,32  

11)  Niklas Vuorinen                  NoormNo                   10,06             
     10,06  9,42   6,86   

12)  Paavo Rössi                      PorinYU                   9,60              
     x      9,60   7,05   

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   21,68             
     20,00  18,70  20,08  21,68  19,46  20,60  

2)   Iina Kause                       PorinYU                   20,14             
     18,34  20,14  17,73  18,07  18,21  17,91  

3)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   19,02             
     16,45  17,33  18,14  19,02  15,57  17,83  

4)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   18,31             
     x      16,50  18,26  18,31  15,53  17,85  

5)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  15,08             
     13,75  12,20  11,77  15,08  14,44  14,97  

6)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    14,29             
     12,82  13,43  14,29  11,35  11,79  11,06  

7)   Niina Paasikas                   KiukKi                    12,26             
     11,87  10,58  11,10  x      10,33  12,26  

8)   Emma Vaahtio                     UlvST                     12,20             
     x      12,19  11,77  12,20  11,18  11,11  

9)   Miia Kallio                      NoormNo                   11,53             
     11,11  11,53  11,46  

10)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     11,03             
     10,35  9,95   11,03  

11)  Sara Mattila                     UlvST                     7,91              
     7,91   6,83   7,00   

12)  Alissa Naski                     NakkVire                  6,33              
     6,33   5,18   5,33   

13)  Neea Huhtala                     NoormNo                   4,70              
     4,70   3,30   4,23   

P10 60m
Loppukilpailu
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     9,16              
2)   Måns Selivaara                   NoormNo                   9,27              
3)   Otto Boman                       NoormNo                   9,50              
4)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   9,52              
5)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,72              
6)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  10,42             
7)   Kasper Nieminen                  VammsVoi                  11,45             

T10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,36              
2)   Sara Kunnas                      RaumU                     9,45              
3)   Fanni Harju                      UlvST                     9,46              
4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,51              
5)   Liinu Salmi                      RaumU                     9,82              
6)   Maija Wallenius                  KiukKi                    9,99              
7)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  10,05             
8)   Alisa Raitanen                   NakkVire                  10,38             

Alkuerät erä 1
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,37q             
2)   Liinu Salmi                      RaumU                     9,84q             
3)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  10,23q            
4)   Enni Hjelt                       PorinYU                   10,92             
5)   Emma Lahtonen                    NakkVire                  11,46             

Alkuerät erä 2
1)   Sara Kunnas                      RaumU                     9,61q             
2)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   9,66q             
3)   Fanni Harju                      UlvST                     9,86q             
4)   Maija Wallenius                  KiukKi                    10,15q            
5)   Alisa Raitanen                   NakkVire                  10,51q            

P10 1000m
Loppukilpailu,
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3.30,49           
2)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     3.30,49           
3)   Måns Selivaara                   NoormNo                   3.30,58           
4)   Vilho Willman                    NoormNo                   3.41,61           
5)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3.42,52           
6)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.51,83           
7)   Luka Hohtari                     NakkVire                  3.57,63           
8)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  4.04,72           

T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   3.56,55           
2)   Maija Wallenius                  KiukKi                    4.23,12           

P10 60m aidat
1)   Måns Selivaara                   NoormNo                   11,55             
2)   Einari Kaipiainen                UlvST                     11,57             
3)   Arttu Rantala                    NakkVire                  11,63             
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  11,83             
5)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,87             
6)   Eino Isometsä                    KanksLei                  12,60             
7)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  12,84             
8)   Onni Unkuri                      NakkVire                  13,25             
9)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  16,13             

Loppukilpailu erä 1
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  11,63             
2)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   11,87             
3)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  12,84             
4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  13,25             

Loppukilpailu erä 2
1)   Måns Selivaara                   NoormNo                   11,55             
2)   Einari Kaipiainen                UlvST                     11,57             
3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  11,83             
4)   Eino Isometsä                    KanksLei                  12,60             
5)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  16,13             

T10 60m aidat
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  11,27             
2)   Iina Poussu                      NoormNo                   11,46             
3)   Elea Nieminen                    NakkVire                  11,55             
4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   12,26             
5)   Venla Murto                      NakkVire                  12,64             
6)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   12,75             
7)   Milja Tähkänen                   MerikI                    12,93             
8)   Fanni Harju                      UlvST                     13,09             
9)   Maija Wallenius                  KiukKi                    13,10             
10)  Liinu Salmi                      RaumU                     13,33             
11)  Kiira Broman                     PorinYU                   14,76             

Loppukilpailu erä 1
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  11,27             
2)   Iina Poussu                      NoormNo                   11,46             
3)   Elea Nieminen                    NakkVire                  11,55             
4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   12,26             
5)   Venla Murto                      NakkVire                  12,64             
6)   Fanni Harju                      UlvST                     13,09             

Loppukilpailu erä 2
1)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   12,75             
2)   Milja Tähkänen                   MerikI                    12,93             
3)   Maija Wallenius                  KiukKi                    13,10             
4)   Liinu Salmi                      RaumU                     13,33             
5)   Kiira Broman                     PorinYU                   14,76             

P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Einari Kaipiainen                UlvST                     124               
     105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      xo     xo     o      xxx    

2)   Otto Boman                       NoormNo                   121               
     105    110    115    118    121    124    
     o      xo     o      o      xo     xxx    

3)   Vilho Willman                    NoormNo                   118               
     110    115    118    121    
     o      xo     xxo    xxx    

4)   Kasper Naski                     NakkVire                  118               
     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

5)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

6)   Onni Unkuri                      NakkVire                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      xxo    xxx    

7)   Valtteri Salonen                 PorinTa                   100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xxx    

8)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  95                
     90     95     100    
     o      o      xxx    

T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   124               
     100    105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  124               
     105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      xo     o      xxo    xxo    xxx    

3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   115               
     100    105    110    115    118    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Venla Murto                      NakkVire                  110               
     105    110    115    
     xo     xo     xxx    

5)   Fanni Harju                      UlvST                     105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     xxo    xxx    

T10 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  170               
     120    140    150    160    170    180    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

P10 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilho Willman                    NoormNo                   215               
     160    170    180    190    200    205    210    215    220    
     o      o      o      o      o      xxo    o      xo     xxx    

2)   Kasper Naski                     NakkVire                  140               
     100    110    120    130    140    150    
     o      o      o      o      o      xxx    

T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elea Nieminen                    NakkVire                  4,10              
     3,97   4,10   4,06   3,95   4,00   3,98   
                                               
2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  4,04              
     3,93   3,87   3,98   3,91   4,01   4,04   
                                               
3)   Iina Poussu                      NoormNo                   3,98              
     x      3,98   3,84   3,64   3,89   3,77   
                                               
4)   Sara Kunnas                      RaumU                     3,83              
     3,80   3,66   3,73   3,83   3,77   3,69   
                                               
5)   Liinu Salmi                      RaumU                     3,54              
     3,44   3,37   x      x      3,41   3,54   
                                               
6)   Milja Tähkänen                   MerikI                    3,52              
     3,50   3,52   3,35   3,41   x      x      
                                               
7)   Fanni Harju                      UlvST                     3,45              
     3,45   3,38   3,37   3,32   3,44   x      
                                               
8)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  3,36              
     3,23   3,17   3,36   3,21   3,35   3,31   
                                               
9)   Venla Murto                      NakkVire                  3,22              
     3,22   x      x      
                          
10)  Kiira Broman                     PorinYU                   2,80              
     2,69   2,80   2,63   
                          
11)  Enni Hjelt                       PorinYU                   2,71              
     2,71   2,62   -      
                          
12)  Emma Lahtonen                    NakkVire                  2,66              
     2,41   x      2,66   
                          
P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   4,37              
     x      x      4,37   x      4,34   4,30   
                                               
2)   Einari Kaipiainen                UlvST                     4,28              
     4,06   4,22   4,23   4,14   4,10   4,28   
                                               
3)   Måns Selivaara                   NoormNo                   4,18              
     4,14   4,01   3,93   4,18   4,13   4,16   
                                               
4)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  4,09              
     3,91   4,09   4,08   4,02   3,78   3,80   
                                               
5)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3,93              
     3,69   3,85   3,93   3,62   3,80   3,78   
                                               
6)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3,70              
     3,54   3,51   3,59   3,70   3,58   3,50   
                                               
7)   Vilho Willman                    NoormNo                   3,53              
     3,23   3,47   3,21   3,53   3,39   3,15   
                                               
8)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  3,28              
     3,08   3,17   3,10   3,28   3,07   3,20   
                                               
P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   8,65              
     x      x      8,43   8,63   8,61   8,65   
                                               
2)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  8,10              
     x      x      x      7,86   8,07   8,10   
                                               
3)   Arttu Rantala                    NakkVire                  8,03              
     7,65   8,00   x      7,98   8,03   8,00   
                                               
4)   Luka Hohtari                     NakkVire                  7,56              
     6,83   7,56   7,40   7,40   7,28   x      
                                               
5)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  6,85              
     x      6,81   x      6,76   6,69   6,85   
                                               
T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  8,48              
     8,08   8,03   8,17   8,48   8,08   8,28   
                                               
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  8,32              
     8,03   8,24   8,23   8,25   8,32   8,06   
                                               
3)   Maija Wallenius                  KiukKi                    7,80              
     7,80   7,33   7,46   7,72   7,80   x      
                                               
4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,80              
     7,78   7,64   7,73   7,80   7,70   7,70   
                                               
5)   Liinu Salmi                      RaumU                     7,44              
     x      x      x      7,18   7,44   x      
                                               
T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  8,62              
     8,19   8,26   8,61   x      8,30   8,62   

2)   Anna Saine                       KanksLei                  7,83              
     6,82   7,78   7,26   7,52   7,83   x      

3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   7,50              
     7,50   7,36   6,81   7,39   7,18   7,47   

4)   Milja Tähkänen                   MerikI                    6,27              
     x      5,98   5,68   6,21   6,27   4,22   

5)   Jenny Sköld                      NakkVire                  6,02              
     5,04   4,57   5,67   5,29   6,02   4,83   

6)   Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  5,92              
     5,77   5,70   5,81   5,83   5,24   5,92   

7)   Venla Murto                      NakkVire                  5,81              
     5,51   x      5,59   x      5,81   x      

8)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   5,66              
     4,76   5,30   x      5,49   5,47   5,66   

9)   Emma Lahtonen                    NakkVire                  5,33              
     4,83   5,05   5,04   5,30   5,33   5,27   

10)  Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  4,81              
     4,59   4,64   x      4,81   4,72   4,45   

11)  Kiira Broman                     PorinYU                   4,63              
     4,63   3,98   4,37   4,45   x      3,28   

P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     7,38              
     7,16   7,05   x      7,18   7,20   7,38   

2)   Santeri Rantala                  NakkVire                  6,97              
     6,92   6,82   6,84   6,97   6,38   6,88   

3)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  6,95              
     6,89   6,91   6,60   6,70   6,95   6,84   

4)   Eino Isometsä                    KanksLei                  6,90              
     5,95   6,09   6,26   6,90   6,76   5,45   

P10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  24,76             
     22,68  x      23,95  22,35  22,63  24,76  

2)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     22,09             
     20,34  21,05  x      x      22,09  x      

3)   Eino Isometsä                    KanksLei                  20,19             
     13,69  14,40  x      x      20,19  16,12  

4)   Topias Mäntylä                   VammsVoi                  19,29             
     x      x      17,11  x      19,29  18,99  

5)   Santeri Rantala                  NakkVire                  16,80             
     16,33  16,80  16,67  14,42  16,59  15,47  

6)   Kasper Naski                     NakkVire                  15,73             
     x      13,06  x      15,73  11,44  x      

7)   Kasper Nieminen                  VammsVoi                  8,98              
     -      -      x      x      x      8,98   

T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   22,69             
     15,53  21,31  x      22,69  19,94  20,48  

2)   Anna Saine                       KanksLei                  19,04             
     16,32  16,53  16,98  19,04  17,35  x      

3)   Jenny Sköld                      NakkVire                  15,55             
     10,00  14,11  x      15,23  13,17  15,55  

4)   Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  12,97             
     12,57  x      11,38  12,97  11,67  12,71  

5)   Emma Lahtonen                    NakkVire                  12,47             
     12,47  x      12,02  12,18  x      11,42  

P10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Santeri Rantala                  NakkVire                  23,67             
     23,67  22,06  20,47  19,66  22,19  x      

2)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  20,81             
     x      20,05  18,23  20,81  x      x      

3)   Luka Hohtari                     NakkVire                  13,75             
     12,35  13,13  13,75  x      13,66  x      

T10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Jenny Sköld                      NakkVire                  14,72             
     x      12,85  13,68  14,72  x      12,38  

2)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   13,22             
     x      12,84  12,94  11,87  13,22  x      

3)   Enni Hjelt                       PorinYU                   8,70              
     x      x      x      8,51   x      8,70   

P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     29,51             
     29,51  28,30  27,05  x      x      26,60  

2)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  25,72             
     25,72  25,57  23,43  x      24,10  x      

3)   Eino Isometsä                    KanksLei                  22,25             
     22,25  21,51  20,97  x      22,00  20,82  

4)   Santeri Rantala                  NakkVire                  20,70             
     20,06  x      18,81  19,59  20,70  20,15  
               
T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   20,39             
     20,39  18,70  18,60  18,97  18,10  18,55  

2)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   15,76             
     14,08  15,49  14,87  14,53  15,76  15,52  

3)   Jenny Sköld                      NakkVire                  13,82             
     12,96  7,60   7,52   13,82  9,80   7,23   

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Robert Saarela                   RaumU                     8,98              
2)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,23              
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,32              
4)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,35              
5)   Arttu Perälä                     ParkU                     9,78              
6)   Jone Sirén                       ParkU                     9,84              


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     8,96              
2)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,22              
3)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,29              
4)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,36              
5)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,43              
5)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,43              
7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  9,58              
8)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   9,68              

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,32q             
2)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  9,63q             
3)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,64q             
4)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   9,83q             
5)   Iida Saariola                    PorinTa                   9,92              
6)   Janni Majuri                     KiukKi                    10,14             
7)   Senja Pakkanen                   KanksLei                  10,22             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     9,10q             
2)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,28q             
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,40q             
4)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   9,52q             
5)   Daniela Snäll                    NoormNo                   9,87              
6)   Emilia Arola                     UlvST                     10,53             
7)   Linnea Ristikallio               PorinYU                   11,68             

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3.28,12           
2)   Robert Palmroth                  PorinYU                   3.40,34           
3)   Konsta Saari                     KiukKi                    3.44,09           
4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   3.54,40           
5)   Manuel Ojala                     RaumU                     4.12,67           

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    3.40,42           
2)   Venla Saari                      KiukKi                    3.45,66           
3)   Aurora Ihamäki                   RaumU                     3.49,85           
4)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   4.11,11           
5)   Senja Pakkanen                   KanksLei                  4.15,56           
6)   Oona Heino                       ParkU                     4.16,13           

P11 60m aidat
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  11,07             
2)   Robert Saarela                   RaumU                     11,09             
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   11,27             
4)   Juho Viitanen                    NoormNo                   11,78             
5)   Manuel Ojala                     RaumU                     12,56             
6)   Arttu Perälä                     ParkU                     12,64             
7)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   12,86             

Loppukilpailu erä 1
1)   Robert Saarela                   RaumU                     11,09             
2)   Juho Viitanen                    NoormNo                   11,78             
3)   Arttu Perälä                     ParkU                     12,64             

Loppukilpailu erä 2
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  11,07             
2)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   11,27             
3)   Manuel Ojala                     RaumU                     12,56             
4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   12,86             

T11 60m aidat
1)   Ilona Nordman                    RaumU                     11,30             
2)   Vilma Koski                      PorinYU                   11,36             
3)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   11,67             
4)   Venla Koponen                    PorinTa                   11,71             
5)   Liina Laine                      LauttLu                   11,83             
6)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  11,87             
7)   Daniela Snäll                    NoormNo                   12,34             
8)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  13,81             
9)   Amanda Silver                    RaumU                     14,16             

Loppukilpailu erä 1
1)   Ilona Nordman                    RaumU                     11,30             
2)   Vilma Koski                      PorinYU                   11,36             
3)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   11,67             
4)   Venla Koponen                    PorinTa                   11,71             
5)   Amanda Silver                    RaumU                     14,16
          
Loppukilpailu erä 2
1)   Liina Laine                      LauttLu                   11,83             
2)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  11,87             
3)   Daniela Snäll                    NoormNo                   12,34             
4)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  13,81             

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juho Viitanen                    NoormNo                   128               
     105    110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Manuel Ojala                     RaumU                     128               
     110    115    120    125    128    131    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  125               
     85     90     95     100    105    110    115    120    125    128    
     o      o      o      o      o      xo     o      o      o      xxx    

3)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  125               
     110    115    120    125    128    
     o      o      xo     o      xxx    

5)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Robert Palmroth                  PorinYU                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      xo     xo     o      o      xo     xxx    

7)   Kalle Kyösti                     ParkU                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xxo    xxx    

8)   Onni Mäkelä                      UlvST                     110               
     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxx    

9)   Konsta Saari                     KiukKi                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xxo    xxx    

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ilona Nordman                    RaumU                     130               
     105    110    115    118    121    124    127    130    132    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

2)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    127               
     95     100    105    110    115    118    121    124    127    130    
     o      o      o      o      xo     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   121               
     100    105    110    115    118    121    124    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Venla Koponen                    PorinTa                   115               
     95     100    105    110    115    118    
     o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   115               
     95     100    105    110    115    118    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

6)   Liina Laine                      LauttLu                   110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   105               
     95     100    105    110    
     xo     xo     xo     -      

9)   Venla Saari                      KiukKi                    105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xxo    xxx    

T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Liina Laine                      LauttLu                   180               
     100    110    120    130    140    150    160    170    180    190    
     -      -      -      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   160               
     100    110    120    130    140    150    160    170    
     o      o      o      xxo    o      o      xo     xxx    

P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     130               
     100    110    120    130    140    
     o      o      o      xo     xxx    

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     4,23              
     4,20   x      4,10   4,02   4,15   4,23   
                                               
2)   Ilona Nordman                    RaumU                     4,07              
     3,85   3,94   4,05   3,90   4,07   3,95   
                                               
3)   Iida Saariola                    PorinTa                   4,06              
     3,74   x      3,55   3,96   4,01   4,06   
                                               
4)   Venla Koponen                    PorinTa                   4,02              
     3,83   3,71   3,71   3,91   4,02   3,90   
                                               
5)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   4,00              
     3,83   3,88   3,90   4,00   3,89   3,98   
                                               
6)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   3,86              
     3,74   3,63   3,81   3,58   3,84   3,86   
                                               
7)   Daniela Snäll                    NoormNo                   3,68              
     3,68   3,67   3,65   3,57   3,56   3,58   
                                               
8)   Senja Pakkanen                   KanksLei                  3,67              
     3,42   3,43   3,67   3,50   3,51   x      
                                               
9)   Oona Heino                       ParkU                     3,65              
     3,63   3,65   x      
                          
10)  Julia Koskinen                   PorinYU                   3,60              
     3,60   3,50   3,60   
                          
11)  Netta Nummi                      KiukKi                    3,60              
     3,51   3,54   3,60   
                          
12)  Minttu Heinonen                  VammsVoi                  3,58              
     3,54   3,58   3,53   
                          
13)  Janni Majuri                     KiukKi                    3,42              
     3,40   x      3,42   
                          
14)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     3,40              
     3,40   3,23   3,40   
                          
15)  Kerttu Anttila                   NakkVire                  3,04              
     2,92   2,91   3,04   
                          
16)  Amanda Silver                    RaumU                     2,90              
     2,78   2,86   2,90   
                          
17)  Linnea Ristikallio               PorinYU                   2,75              
     2,75   2,57   2,62   
                          
P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   4,22              
     3,85   4,03   2,82   4,05   4,22   4,19   
                                               
2)   Jone Sirén                       ParkU                     4,09              
     3,73   3,97   4,07   3,86   3,88   4,09   
                                               
3)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  4,08              
     3,55   3,75   3,89   3,75   3,96   4,08   
                                               
4)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   4,00              
     3,45   3,90   3,80   4,00   3,87   3,94   
                                               
5)   Robert Palmroth                  PorinYU                   3,85              
     3,57   3,85   3,85   3,78   3,56   3,85   
                                               
6)   Manuel Ojala                     RaumU                     3,75              
     3,44   3,75   3,67   3,73   3,65   3,60   
                                               
7)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     3,75              
     3,58   3,67   3,60   3,75   3,59   3,63   
                                               
8)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   3,61              
     3,45   3,55   3,61   3,50   3,57   3,57   
                                               
9)   Juho Viitanen                    NoormNo                   3,58              
     3,48   3,54   3,58   
                          
10)  Konsta Saari                     KiukKi                    3,39              
     3,23   3,12   3,39   
                          
P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Robert Saarela                   RaumU                     9,00              
     8,95   8,58   9,00   8,89   8,97   8,97   
                                               
2)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  8,00              
     7,96   8,00   7,20   7,90   x      7,92   
                                               
3)   Juho Viitanen                    NoormNo                   7,61              
     0,00   7,61   7,54   7,44   7,46   7,35   
                                               
4)   Onni Mäkelä                      UlvST                     7,42              
     x      7,42   7,13   7,00   7,12   6,81   
                                               
5)   Kalle Kyösti                     ParkU                     6,91              
     6,82   x      6,87   6,04   6,91   6,80   
                                               
T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Netta Nummi                      KiukKi                    8,21              
     8,09   8,15   8,21   8,06   8,19   8,14   
                                               
2)   Julia Koskinen                   PorinYU                   8,10              
     x      8,01   8,09   8,10   7,80   7,96   
                                               
3)   Daniela Snäll                    NoormNo                   7,98              
     7,64   7,73   7,72   7,65   7,70   7,98   
                                               
4)   Venla Saari                      KiukKi                    7,95              
     7,61   7,71   x      7,50   7,45   7,95   
                                               
5)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    7,88              
     7,68   7,74   7,88   7,75   7,70   x      
                                               
6)   Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     7,43              
     -      6,81   x      x      7,05   7,43   
                                               
7)   Emilia Arola                     UlvST                     7,42              
     7,17   7,16   7,34   7,42   7,28   7,19   
                                               
8)   Janni Majuri                     KiukKi                    7,40              
     7,32   7,14   7,40   7,19   7,18   7,28   
                                               
9)   Amanda Silver                    RaumU                     6,16              
     6,16   x      -      -      -      -      
                                               
T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,18              
     9,18   8,65   8,16   x      x      x      

2)   Netta Nummi                      KiukKi                    8,49              
     7,06   8,23   6,48   8,09   8,29   8,49   

3)   Iida Saariola                    PorinTa                   8,36              
     7,30   7,82   8,36   8,18   7,54   7,04   

4)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   7,95              
     7,41   7,76   7,39   7,72   7,87   7,95   

5)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     7,48              
     6,94   6,23   7,37   6,90   6,25   7,48   

6)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  6,75              
     6,06   6,75   6,53   6,08   6,42   6,35   

7)   Venla Saari                      KiukKi                    6,73              
     6,29   6,50   6,31   6,09   6,43   6,73   

8)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  6,60              
     6,60   6,18   6,14   6,16   6,40   5,89   

9)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   5,69              
     5,51   5,46   5,69   x      x      x      

P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riki Honkanen                    ParkU                     9,09              
     9,09   8,82   8,45   8,95   8,74   8,99   

2)   Jimi Salo                        NoormNo                   8,21              
     8,21   7,93   7,15   7,44   8,09   7,72   

3)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     7,82              
     7,16   7,82   6,59   x      7,09   x      

4)   Onni Mäkelä                      UlvST                     7,51              
     7,27   x      7,37   6,99   7,26   7,51   

5)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   7,14              
     6,43   5,98   5,91   5,88   6,82   7,14   

6)   Arttu Perälä                     ParkU                     7,04              
     6,68   6,39   6,44   6,46   6,44   7,04   

7)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   6,69              
     6,69   5,63   6,47   6,17   6,69   5,59   

8)   Aapo Manner                      NoormNo                   6,29              
     6,03   6,00   6,29   5,82   x      5,69   

P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Riki Honkanen                    ParkU                     29,10             
     27,77  x      25,54  x      29,10  x      

2)   Jimi Salo                        NoormNo                   27,10             
     26,80  20,90  24,10  27,10  23,13  26,57  

3)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     19,16             
     19,16  x      18,03  x      x      17,36  

4)   Kalle Kyösti                     ParkU                     18,06             
     18,06  18,02  17,89  14,57  16,47  x      

5)   Robert Palmroth                  PorinYU                   17,83             
     17,19  13,97  x      x      12,61  17,83  

6)   Aapo Manner                      NoormNo                   16,96             
     16,96  x      13,24  x      14,70  x      

7)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   16,53             
     16,53  14,95  13,52  14,00  12,57  14,59  

8)   Konsta Saari                     KiukKi                    14,92             
     13,84  12,52  14,06  14,92  13,25  14,29  

T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   28,90             
     28,90  28,36  27,01  25,78  x      x      

2)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  23,35             
     23,35  22,98  21,73  22,70  22,49  20,77  

3)   Liina Laine                      LauttLu                   16,73             
     13,95  13,43  13,69  x      14,15  16,73  

4)   Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     14,65             
     14,02  12,49  13,75  13,59  13,75  14,65  

5)   Emilia Arola                     UlvST                     13,96             
     11,02  10,66  12,75  13,96  12,05  12,97  

6)   Amanda Silver                    RaumU                     13,03             
     12,18  12,44  13,03  12,41  12,78  11,95  

P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Robert Saarela                   RaumU                     24,47             
     x      x      x      21,96  x      24,47  

2)   Riki Honkanen                    ParkU                     21,88             
     x      21,88  19,25  x      x      x      

3)   Jimi Salo                        NoormNo                   19,87             
     x      19,37  19,87  19,45  x      15,69  

4)   Jone Sirén                       ParkU                     17,63             
     x      17,63  14,84  17,43  16,92  17,05  

5)   Aapo Manner                      NoormNo                   17,03             
     13,84  x      16,42  17,03  x      15,37  

6)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     15,96             
     12,96  13,58  15,85  x      14,70  15,96  

T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   22,76             
     x      x      x      22,76  22,02  x      

2)   Vilma Koski                      PorinYU                   20,45             
     20,31  18,48  19,95  x      19,44  20,45  

3)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  18,20             
     18,11  x      x      18,20  x      18,12  

4)   Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     12,61             
     12,19  12,61  12,43  -      -      -      

5)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  11,84             
     x      9,72   x      x      11,84  x      

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   32,29             
     32,00  28,89  28,70  32,29  x      26,36  

2)   Onni Mäkelä                      UlvST                     27,77             
     25,71  27,77  27,10  x      x      26,41  

3)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     27,16             
     24,72  27,16  22,70  25,03  x      25,95  

4)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     26,46             
     26,46  25,01  x      x      x      21,78  

5)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   26,00             
     22,70  25,37  25,36  26,00  25,49  23,88  

6)   Aapo Manner                      NoormNo                   22,57             
     22,57  20,93  18,99  20,50  22,13  21,86  

7)   Veeti Vikström                   PorinYU                   22,52             
     20,24  21,17  22,06  18,22  22,52  20,87  

8)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   22,10             
     18,38  17,19  22,10  20,04  15,78  x      

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   22,46             
     19,78  19,45  -      19,60  18,89  22,46  

2)   Ilona Nordman                    RaumU                     15,89             
     14,75  14,85  11,50  14,82  15,89  15,11  

3)   Iida Saariola                    PorinTa                   15,61             
     10,83  8,50   15,48  12,63  15,61  14,29  

4)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    14,79             
     13,18  12,50  13,27  11,62  14,79  13,63  

5)   Netta Nummi                      KiukKi                    14,51             
     13,38  14,31  12,48  12,15  x      14,51  

6)   Emilia Arola                     UlvST                     13,16             
     12,49  11,22  12,50  9,48   12,38  13,16  

P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,3
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,34              
2)   Martti Wallenius                 KiukKi                    8,88              
3)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   9,20              
4)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,38              
5)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   10,15             

T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   8,54              
2)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   8,77              
3)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  8,90              
4)   Aada Salonen                     PorinYU                   8,98              
5)   Emilia Helmi                     NoormNo                   9,20              
6)   Siiri Palomäki                   RaumU                     9,23              
7)   Petra Broman                     PorinYU                   9,56              
     Hilla Tenho                      NoormNo                   DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  8,92q             
2)   Emilia Helmi                     NoormNo                   9,21q             
3)   Petra Broman                     PorinYU                   9,47q             
4)   Hilla Tenho                      NoormNo                   9,58q             
5)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   9,67              
6)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   9,83              
7)   Susanna Rantala                  PorinTa                   10,00             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   8,59q             
2)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   8,86q             
3)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,04q             
4)   Siiri Palomäki                   RaumU                     9,27q             
5)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   9,63              
                   
P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,8
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  28,31             
2)   Martti Wallenius                 KiukKi                    29,14             
3)   Juho Unkuri                      NakkVire                  32,26             
 
T12 200m
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   28,55             
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   29,74             
3)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   29,88             
4)   Aada Salonen                     PorinYU                   30,49             
5)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     30,61             
6)   Ida Mäenpää                      RaumU                     30,69             
7)   Emilia Helmi                     NoormNo                   31,51             
8)   Siiri Palomäki                   RaumU                     31,57             
9)   Petra Broman                     PorinYU                   32,17             
10)  Emilia Palomäki                  UlvST                     33,46             
11)  Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    33,60             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,3
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   28,55             
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   29,74             
3)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   29,88             
4)   Aada Salonen                     PorinYU                   30,49             
5)   Ida Mäenpää                      RaumU                     30,69             
6)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    33,60             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     30,61             
2)   Emilia Helmi                     NoormNo                   31,51             
3)   Siiri Palomäki                   RaumU                     31,57             
4)   Petra Broman                     PorinYU                   32,17             
5)   Emilia Palomäki                  UlvST                     33,46             

P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     3.09,73           
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     3.12,22           
3)   Juho Kallio                      NoormNo                   3.37,99           
      Martti Wallenius                 KiukKi                    DNF               

T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3.42,71           
2)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     3.43,71           
3)   Emilia Helmi                     NoormNo                   3.49,46           
4)   Ida Mäenpää                      RaumU                     3.51,93           
5)   Emilia Palomäki                  UlvST                     3.54,97           

P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   11,03             
2)   Juho Unkuri                      NakkVire                  12,59             
              
T12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   10,53             
2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,73             
3)   Elli Isometsä                    KanksLei                  13,05             
4)   Susanna Rantala                  PorinTa                   13,61             

P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     33,80             
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     34,89             
3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   35,57             

T12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,6
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   33,96             
2)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   39,14             
               
P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   140               
     130    135    140    145    
     o      xo     o      xxx    

2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     130               
     125    130    135    
     o      o      xxx    

T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   150               
     140    150    157    
     o      xxo    xxx    

2)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     135               
     115    120    125    130    135    140    
     xo     o      o      xxo    xxo    xxx    

3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   130               
     115    120    125    130    135    
     o      xo     o      o      xxx    

4)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

6)   Emilia Palomäki                  UlvST                     120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      xo     xo     xxx    

T12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   260               
     230    240    250    260    272    
     o      o      xxo    o      xxx    

2)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   190               
     150    160    170    180    190    200    
     o      -      o      o      o      xxx    

P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   190               
     150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      o      

2)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   180               
     100    110    120    130    140    150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     4,40 +0,3          
     4,13   4,40   4,22   3,96   4,05   x      
     -0,5   +0,3   -1,9   +0,0   -1,1   +0,2   

2)   Ida Mäenpää                      RaumU                     4,18 -0,2          
     3,98   4,18   x      3,89   x      x      
     -0,7   -0,2   -1,0   +0,8   -0,6   -1,1   

3)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   4,13 -1,4          
     4,13   x      4,10   3,98   3,85   3,88   
     -1,4   +0,9   -0,7   +0,6   -0,3   -1,3   

4)   Siiri Palomäki                   RaumU                     4,11 +0,0          
     3,75   3,89   4,02   4,06   3,98   4,11   
     +0,8   -1,3   +1,7   +0,0   -1,1   +0,0   

5)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  4,08 -1,2          
     4,05   3,96   3,88   4,00   4,08   x      
     -1,0   -0,6   +0,7   -1,3   -1,2   -0,8   

6)   Aada Salonen                     PorinYU                   4,03 -0,9          
     4,03   3,80   3,87   3,63   3,70   3,93   
     -0,9   -0,5   -2,0   +0,4   -0,6   -0,6   

7)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    3,90 -1,5          
     3,88   3,90   3,81   x      x      3,90   
     -1,0   +0,1   -1,3   -0,3   -1,1   -1,5   

8)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   3,86 -0,9          
     3,86   x      3,85   -      -      -      
     -0,9   +1,2   -1,5                        

9)   Ella Kause                       PorinYU                   3,82 +0,4          
     3,82   3,81   x      
     +0,4   -0,9   +1,4   

10)  Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   3,67 +2,2  3,42 -0,1
     3,42   x      3,67   
     -0,1   -1,0   +2,2   

11)  Susanna Rantala                  PorinTa                   3,48 +2,1  3,43 -2,0
     x      3,43   3,48   
     +0,0   -2,0   +2,1   

12)  Julia Kivelä                     RaumU                     3,48 +0,3          
     x      3,48   x      
     -1,2   +0,3   -1,4   

13)  Cenja Vehmanen                   NoormNo                   3,45 +1,6          
     x      3,45   2,56   
     -1,0   +1,6   -0,3   

14)  Emilia Palomäki                  UlvST                     3,39 -0,6          
     3,18   3,24   3,39   
     -1,5   +0,0   -0,6   

     Petra Broman                     PorinYU                   NM +1,9           
     x      x      x      
     -0,8   -1,6   +1,9   

P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     4,92 +1,1          
     4,92   4,87   x      4,72   4,59   x      
     +1,1   +2,5   +3,0   +2,1   +2,2   +3,4   

2)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  4,13 +1,5          
     4,00   4,02   4,01   4,13   4,03   x      
     +3,5   +1,5   +1,0   +1,5   +1,8   +3,1   

3)   Juho Unkuri                      NakkVire                  3,78 +2,4  3,45 +1,8
     3,45   3,38   x      x      3,78   3,70   
     +1,8   +1,8   +0,8   +2,4   +2,4   +3,5   

P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,70 +2,0          
     9,29   9,25   9,58   9,62   9,70   9,54   
     -0,4   -0,3   +0,7   +0,1   +2,0   +0,4   

2)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   9,22 +0,3          
     8,61   8,80   8,76   9,22   x      9,22   
     -1,6   +0,6   -0,4   +0,2          +0,3   

3)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  8,72 +1,4          
     8,32   8,45   8,72   7,91   8,13   8,33   
     -0,4   -1,0   +1,4   +0,7   +1,1   +0,5   

4)   Martti Wallenius                 KiukKi                    8,39 +0,1          
     8,14   8,39   x      7,34   7,61   -      
     -1,8   +0,1          +0,0   +0,5          

T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    8,42 -1,3          
     8,39   8,42   8,42   x      x      x      
     -1,0   +1,0   -1,3                        

2)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     7,55 +0,8          
     7,25   7,55   6,40   7,21   7,49   7,49   
     -0,6   +0,8   -1,4   -1,4   -0,3   -0,7   

P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   10,43             
     9,47   10,14  10,13  10,20  10,43  10,19  

2)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    9,20              
     9,17   8,81   8,93   9,20   x      x      

3)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  8,49              
     x      8,30   7,91   x      8,08   8,49   

T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   8,94              
     8,07   6,79   8,77   8,91   8,94   8,48   

2)   Elli Isometsä                    KanksLei                  8,78              
     8,36   8,40   6,96   8,37   7,81   8,78   

3)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     8,08              
     7,75   7,26   8,06   7,75   8,08   8,04   

4)   Julia Kivelä                     RaumU                     5,80              
     5,50   5,76   5,80   5,76   5,53   5,09   

5)   Petra Broman                     PorinYU                   4,62              
     4,29   4,00   4,45   x      x      4,62   

T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   25,63             
     25,63  23,33  22,29  21,32  x      x      

2)   Elli Isometsä                    KanksLei                  20,93             
     20,93  x      19,62  x      x      x      

3)   Julia Kivelä                     RaumU                     20,09             
     17,95  16,41  20,09  19,74  18,09  16,08  

P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    31,63             
     23,95  27,47  31,63  31,56  28,39  26,99  

2)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   30,63             
     26,99  30,63  24,63  27,26  27,22  27,60  

3)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  27,85             
     21,99  x      26,70  27,85  27,48  27,53  

4)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  25,42             
     25,42  22,71  23,78  23,44  x      x      

5)   Juho Kallio                      NoormNo                   23,56             
     21,62  23,56  19,70  x      20,99  21,63  

T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Elli Isometsä                    KanksLei                  21,39             
     19,52  20,25  19,04  21,39  20,97  19,73  

2)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   18,67             
     18,67  17,18  18,31  x      17,23  17,37  

P12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    26,26             
     26,26  24,48  24,06  24,70  x      24,94  

2)   Juho Kallio                      NoormNo                   18,85             
     18,85  18,01  16,59  17,53  18,79  17,66  

3)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  18,26             
     x      16,76  17,79  x      18,26  x      

P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   35,84             
     30,86  31,31  34,14  31,82  35,26  35,84  

2)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  34,95             
     34,95  34,30  34,16  x      33,73  32,87  

3)   Juho Kallio                      NoormNo                   33,49             
     33,49  33,33  31,10  32,15  29,61  31,61  

4)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  32,23             
     23,88  22,08  23,67  32,23  30,29  31,95  

5)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     30,67             
     28,01  29,61  30,29  30,57  30,67  -      

6)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   29,45             
     x      28,14  24,70  29,22  29,45  26,76  

7)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   28,85             
     25,37  x      26,95  26,24  28,85  26,37  

T12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   34,13             
     30,71  34,08  33,12  34,13  33,83  29,85  

2)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     31,83             
     31,83  29,68  27,42  30,52  31,47  29,32  

3)   Ida Mäenpää                      RaumU                     28,18             
     20,73  28,18  24,50  27,02  26,33  28,06  

4)   Emilia Helmi                     NoormNo                   24,98             
     24,98  22,42  23,78  20,65  21,09  24,13  

5)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     22,73             
     20,80  22,73  22,10  21,70  22,05  21,40  

6)   Siiri Palomäki                   RaumU                     20,03             
     19,91  19,38  15,90  20,03  18,40  16,33  

7)   Julia Kivelä                     RaumU                     16,88             
     14,31  14,25  16,23  16,88  16,37  11,97  

8)   Susanna Rantala                  PorinTa                   15,15             
     14,40  11,55  15,15  13,11  9,81   11,09  

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,2
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   8,01              
2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   8,97              
3)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   9,06              
4)   Veikko Koski                     PorinYU                   9,22              
5)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  9,24              
6)   Ilmari Pakkasela                 NoormNo                   9,26              
7)   Petrus Rajala                    NakkVire                  10,59             

T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,33              
2)   Emmi Sirén                       ParkU                     8,62              
3)   Sanni Pihko                      LauttLu                   8,78              
4)   Oona Turunen                     KanksLei                  8,85              
5)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     8,90              
6)   Neea Nummi                       KiukKi                    8,98              
7)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,05              
8)   Lotta Salmi                      RaumU                     9,37              

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,36q             
2)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     8,95q             
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,00q             
4)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    9,20              
5)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,64              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,7
1)   Emmi Sirén                       ParkU                     8,61q             
2)   Oona Turunen                     KanksLei                  8,81q             
3)   Sanni Pihko                      LauttLu                   8,82q             
4)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,03q             
5)   Lotta Salmi                      RaumU                     9,17q             

P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   25,22             
2)   Tino Knuutila                    KanksLei                  27,86             
3)   Niklas Ranne                     PorinYU                   29,28             
4)   Alex Karjalainen                 RaumU                     29,39             
5)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  29,73             
6)   Veikko Koski                     PorinYU                   30,57             

T13 200m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   27,50             
2)   Kärki Olivia                     LauttLu                   27,69             
3)   Emmi Sirén                       ParkU                     28,91             
4)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   29,22             
5)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     29,83             
6)   Lotta Salmi                      RaumU                     31,10             
7)   Viivi Viita                      PorinTa                   32,01             
8)   Pinja Pakkanen                   KanksLei                  33,66             
9)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   33,99             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,1
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   27,50             
2)   Kärki Olivia                     LauttLu                   27,69             
3)   Emmi Sirén                       ParkU                     28,91             
4)   Lotta Salmi                      RaumU                     31,10             
5)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   33,99             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   29,22             
2)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     29,83             
3)   Viivi Viita                      PorinTa                   32,01             
4)   Pinja Pakkanen                   KanksLei                  33,66             

P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  2.55,08           
2)   Olli Lindroos                    NoormNo                   3.17,32           
3)   Miikka Hautaniemi                KiukKi                    3.40,89           

T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   3.24,15           
2)   Jenni Friman                     PorinTa                   3.40,09           
3)   Mette-Maria Myllykallio          SiikSi                    3.46,22           
4)   Aino Anttila                     NakkVire                  3.53,27           

P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Veikka Loikas                    PorinYU                   10,71             
2)   Alex Karjalainen                 RaumU                     12,26             
3)   Severi Laine                     LauttLu                   13,31             

T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   10,04             
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,50             
3)   Elli Mannila                     RaumU                     12,46             
4)   Lotta Salmi                      RaumU                     12,57             

P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   41,26             

T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   32,58             
2)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   33,10             
3)   Emmi Sirén                       ParkU                     36,31             
4)   Neea Nummi                       KiukKi                    36,78             
5)   Aino Anttila                     NakkVire                  39,61             
6)   Milja Perälä                     PorinYU                   39,64             

P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veikka Loikas                    PorinYU                   150               
     135    140    145    150    155    
     xo     xo     o      o      xxx    

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Severi Laine                     LauttLu                   125               
     110    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   145               
     130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Elli Mannila                     RaumU                     125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    120               
     105    110    115    120    125    
     o      xo     xo     xo     xxx    

4)   Oona Turunen                     KanksLei                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      xo     xo     xxo    xxx    

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     190               
     130    140    150    160    170    180    190    200    
     o      o      -      o      o      xo     o      xxx    

T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   4,85 -0,7          
     x      3,18   4,85   4,49   3,81   x      
            -2,9   -0,7   -1,1   -1,1          

2)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   4,59 -1,4          
     4,53   4,59   x      4,30   
     -0,6   -1,4          -2,8   

3)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   4,41 -2,8          
     4,25   4,12   4,10   4,41   x      3,91   
     -1,5   -1,5   -2,0   -2,8          -2,0   

4)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     4,34 +0,4          
     4,19   4,18   4,34   4,11   4,11   4,16   
     -0,2   -1,5   +0,4   -1,7   -1,0   -0,8   

5)   Neea Nummi                       KiukKi                    4,28 -1,6          
     x      4,28   x      4,14   x      x      
            -1,6          -1,3                 

6)   Oona Turunen                     KanksLei                  4,13 -0,5          
     3,85   4,13   x      x      3,87   3,97   
     -2,3   -0,5                 -2,3   -1,3   

7)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    4,07 -1,6          
     3,91   3,64   3,82   3,85   4,07   3,61   
     +0,0   -1,2   -2,2   -0,3   -1,6   -0,7   

8)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   4,05 -2,1          
     3,75   3,93   x      x      x      4,05   
     -0,9   -2,1                        -2,1   

9)   Sanni Pihko                      LauttLu                   3,88 +0,7          
     x      3,82   3,88   
            -1,8   +0,7   

10)  Lotta Salmi                      RaumU                     3,84 -0,6          
     3,84   x      3,82   
     -0,6          -0,4   

11)  Milja Perälä                     PorinYU                   3,71 -1,8          
     3,71   3,37   x      -      
     -1,8   -2,2                 

12)  Aino Anttila                     NakkVire                  3,44 -1,5          
     3,44   3,42   x      -      
     -1,5   -1,5                 

P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  4,66 +1,3          
     4,58   4,55   4,64   4,65   4,63   4,66   
     +1,9   +0,1   +2,0   +1,9   +2,7   +1,3   

2)   Lauri Weckström                  PorinYU                   4,65 +2,2  4,63 +1,5
     4,34   4,06   4,65   4,09   4,56   4,63   
     +2,0   +0,7   +2,2   +1,1   +3,8   +1,5   

3)   Alex Karjalainen                 RaumU                     4,58 +3,5  4,26 +1,4
     4,58   x      4,00   4,04   4,52   4,26   
     +3,5   +4,4   +2,8   +2,8   +2,8   +1,4   

4)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  4,34 +2,2  4,12 +2,0
     x      4,34   4,12   x      3,92   4,12   
     +1,6   +2,2   +4,2   +1,6   +2,0   +2,0   

5)   Veikka Loikas                    PorinYU                   4,12 +3,1  4,07 +2,0
     4,05   x      4,07   3,35   4,04   4,12   
     +4,0   +0,8   +2,0   +3,2   +3,3   +3,1   

6)   Niklas Ranne                     PorinYU                   4,05 +1,6          
     3,96   4,05   4,00   3,84   3,36   x      
     +2,0   +1,6   +1,6   +4,5   +2,5   +2,9   

7)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   3,59 +0,9          
     2,97   x      2,94   3,50   x      3,59   
     +3,4   +3,1   +3,3   +2,0   +2,7   +0,9   

P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  9,30 +0,4          
     8,75   8,91   9,15   9,01   9,30   9,12   
     -1,1   +0,8   -1,1   +1,4   +0,4   +0,7   

2)   Ilmari Pakkasela                 NoormNo                   9,30 +0,8          
     8,80   x      9,12   9,30   9,13   8,87   
     -2,1          -0,7   +0,8   +0,2   +0,4   

T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emmi Sirén                       ParkU                     9,12 -0,3          
     8,61   8,88   8,77   8,62   8,91   9,12   
     -0,5   -1,8   -0,7   -1,8   +0,1   -0,3   

2)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,10 -1,0          
     8,59   x      8,85   9,10   8,96   8,82   
     +0,0          -2,0   -1,0   -0,4   -0,5   

3)   Oona Turunen                     KanksLei                  8,72 -0,2          
     8,03   7,47   8,11   8,18   8,72   8,67   
     -0,7   -3,1   -1,9   -1,7   -0,2   -2,2   

4)   Elli Mannila                     RaumU                     8,60 -0,6          
     8,10   8,22   8,29   8,60   8,34   x      
     -0,7   -2,2   -0,6   -0,6   -0,2          

5)   Aino Anttila                     NakkVire                  7,91 -1,0          
     7,74   7,68   7,83   7,83   7,91   7,89   
     -1,3   -0,9   -0,7   -0,5   -1,0   +0,4   

P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   10,69             
     x      10,42  10,29  10,37  10,69  9,97   

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  9,91              
     9,10   9,64   9,15   9,53   9,91   9,52   

T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     11,37             
     10,13  11,16  10,35  11,37  10,62  11,32  

2)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    10,56             
     8,67   10,46  8,94   10,10  10,14  10,56  

3)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  9,41              
     8,38   8,59   9,17   9,41   9,40   8,40   

4)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   9,33              
     9,33   9,19   9,03   8,74   8,58   9,26   

5)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    8,96              
     8,10   8,63   8,96   8,60   8,26   8,35   

6)   Pinja Pakkanen                   KanksLei                  8,89              
     8,88   8,74   x      8,89   8,56   8,09   

T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     29,86             
     29,86  25,60  28,14  27,93  27,83  28,67  

2)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   27,45             
     25,55  27,45  23,23  23,54  23,09  23,01  

3)   Suvi-Ester Koivisto              NoormNo                   22,92             
     21,40  21,06  22,92  21,70  20,23  21,29  

P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Alex Karjalainen                 RaumU                     19,23             
     x      19,23  18,16  17,70  16,50  15,04  

2)   Severi Laine                     LauttLu                   18,49             
     16,99  x      18,49  x      x      x      

3)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   16,09             
     14,12  16,09  15,61  x      14,23  14,60  

T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  35,06             
     31,44  32,24  x      35,06  33,27  x      

2)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   22,28             
     19,23  17,74  22,28  x      x      21,21  

P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   31,79             
     30,58  x      27,87  29,43  30,88  31,79  

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   37,54             
     31,25  37,54  33,24  35,35  33,52  35,00  

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  34,64             
     32,08  33,70  34,64  33,86  31,04  31,59  

3)   Veikka Loikas                    PorinYU                   32,45             
     32,45  27,99  26,30  31,28  27,08  x      

4)   Niklas Ranne                     PorinYU                   26,85             
     26,85  23,39  25,22  x      x      24,43  

5)   Severi Laine                     LauttLu                   26,40             
     24,90  x      26,40  x      x      x      

6)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   24,87             
     24,87  19,89  18,66  23,29  22,65  x      

7)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   23,18             
     21,15  18,52  23,18  x      22,10  x      

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     33,48             
     31,91  31,10  31,76  33,48  29,11  29,21  

2)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   31,21             
     30,40  28,81  29,54  31,21  28,11  29,39  

3)   Jessica Nurminen                 SiikSi                    30,85             
     27,47  30,85  26,63  27,10  26,70  28,19  

4)   Elli Mannila                     RaumU                     18,31             
     15,06  18,31  -      16,83  -      -      

P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   13,01             
2)   Daniel Jalo                      LauttLu                   13,03             
3)   Janne Pajunen                    PorinYU                   14,39             

T14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   13,60             
2)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    14,13             
3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   14,29             
4)   Melisa Taimiola                  PorinYU                   14,94             
5)   Ella Salminen                    PorinYU                   14,95             
6)   Hilma Keskikiikonen              VammsVoi                  15,07             
     Janica Nurminen                  SiikSi                    DQ                

P14 300m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   45,99             
                  
T14 300m
Loppukilpailu
1)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   45,78             
2)   Maria Pukkila                    PorinTa                   47,75             
3)   Ella Salminen                    PorinYU                   51,91             

P14 800m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   2.33,09           
                   
T14 800m
Loppukilpailu
1)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   2.32,86           
2)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  2.41,31           
3)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  2.42,01           
4)   Miia Rintala                     VammsVoi                  2.44,41           
5)   Pinja Mattila                    VammsVoi                  2.54,78           

T14 2000m
Loppukilpailu
1)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  8.14,25           
2)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  8.28,26           
3)   Ella Salminen                    PorinYU                   10.11,57          

T14 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  13,63             
2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   14,05             
3)   Jessi Lope                       NoormNo                   15,45             

T14 300m aidat
Loppukilpailu, 
1)   Pinja Mattila                    VammsVoi                  56,93             
2)   Hilma Keskikiikonen              VammsVoi                  1.03,31           

T14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  150               
     135    140    145    150    153    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Janica Nurminen                  SiikSi                    140               
     130    135    140    145    
     o      o      o      xxx    

3)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    140               
     125    130    135    140    145    
     o      xo     o      o      xxx    

4)   Jessi Lope                       NoormNo                   140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

P14 Seiväs
Loppukilpailu
     Daniel Jalo                      LauttLu                   NH                
     120    
     xxx    

T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  4,75 +0,0          
     4,03   4,60   4,75   4,54   4,43   x      
     -1,3   -1,7   +0,0   -0,3   -1,0   -2,8   

2)   Anniina Vehkala                  SiikSi                    4,61 -1,1          
     4,61   x      x      4,40   4,47   4,31   
     -1,1   -0,9   -1,1   -0,1   -1,2   -1,0   

3)   Maria Pukkila                    PorinTa                   4,19 -1,5          
     3,21   3,68   4,08   4,18   4,19   x      
     -1,1   -1,8   -1,5   +0,0   -1,5   -1,8   

4)   Janica Nurminen                  SiikSi                    4,12 -0,4          
     3,88   4,05   3,82   4,12   3,95   4,11   
     -1,3   -0,3   -0,2   -0,4   -2,2   -3,1   

5)   Ella Salminen                    PorinYU                   4,08 -1,4          
     3,61   4,08   x      x      3,81   2,64   
     -1,8   -1,4   +0,0   -0,2   +0,7   -1,2   

P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Janne Pajunen                    PorinYU                   4,62 +1,7          
     x      4,62   x      x      x      x      
     +2,4   +1,7   +1,4   +1,9   +2,9   +3,2   

P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Janne Pajunen                    PorinYU                   NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               
T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  9,78 -1,0          
     9,31   9,47   9,78   9,52   9,61   9,70   
     -2,4   +0,0   -1,0   -0,3   -1,1   -0,9   

2)   Katri Pärssinen                  VammsVoi                  8,93 -1,5          
     8,93   8,72   8,68   x      8,69   8,73   
     -1,5   -4,2   -0,4          -1,2   +0,6   

P14 Kuula
Loppukilpailu
     Petrus Jakonen                   NakkVire                  NM                
     x      x      x      x      x      x      

T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   10,41             
     9,89   10,26  x      10,41  10,32  x      

2)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,24              
     8,13   8,11   9,08   9,06   9,24   8,47   

T14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   35,03             
     x      31,61  29,61  35,03  32,71  33,25  

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   34,60             
     34,60  x      x      32,14  32,26  32,73  

3)   Jessi Lope                       NoormNo                   19,63             
     16,54  19,63  16,54  19,17  x      19,41  

P14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   NakkVire                  43,96             
     37,69  x      43,96  38,46  x      x      

2)   Topias Kaapu                     PunkalKu                  26,10             
     26,10  24,28  24,97  22,24  24,59  20,12  

T14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Jessi Lope                       NoormNo                   36,20             
     x      x      34,54  36,20  35,24  34,89  

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   34,50             
     x      x      x      x      34,50  x      

P14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   NakkVire                  32,60             
     32,00  x      31,62  32,60  x      x      

2)   Topias Kaapu                     PunkalKu                  30,00             
     26,62  x      27,51  30,00  x      x      

P14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   NakkVire                  41,50             
     40,96  x      41,23  41,50  41,31  x      

2)   Henri Hynnä                      SäkU                      36,33             
     33,77  35,34  33,48  36,33  35,66  35,00  

3)   Janne Pajunen                    PorinYU                   28,82             
     27,45  25,57  28,82  26,68  26,15  25,97  

T14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kiira Kautto                     PorinYU                   35,81             
     34,60  35,12  30,36  34,52  35,81  33,95  

2)   Janica Nurminen                  SiikSi                    30,64             
     26,93  30,06  29,30  30,64  30,13  29,50  

3)   Aino Ranki                       NakkVire                  27,75             
     21,77  26,91  25,28  27,75  24,35  24,18  

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Miko Tähkänen                    MerikI                    12,12             
2)   Juho Kivistö                     PorinYU                   12,28             
3)   Aatu Pelli                       NakkVire                  12,43             
4)   Onni Mannila                     RaumU                     12,80             
5)   Felix Horelli                    KokemKV                   12,87             
6)   Niko Mikkola                     PorinYU                   12,93             
7)   Eero Saariola                    PorinTa                   13,17             
                   
T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   12,45             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,27             
3)   Sofia Väisänen                   KanksLei                  14,06             
4)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  14,20             
5)   Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  15,71             

P15 300m
Loppukilpailu
1)   Aatu Pelli                       NakkVire                  40,98             
2)   Leo Vanhanen                     RaumU                     41,12             
3)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   41,32             
4)   Eero Saariola                    PorinTa                   43,73             

T15 300m
Loppukilpailu
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   42,46             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   44,83             
3)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  47,80             
                  
P15 800m
Loppukilpailu
1)   Sami Heino                       PorinYU                   2.33,10           

T15 800m
Loppukilpailu
1)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   2.33,45           
2)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  2.34,60           
3)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  2.36,48           
4)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  2.38,15           

T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   7.05,68           
2)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  7.35,52           

T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   13,08             
2)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  13,46             
3)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  13,56             
4)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   15,35             

P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  16,32             

T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  50,30             
2)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  51,43             
3)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   53,23             
4)   Anni Välimäki                    PorinYU                   1.00,54           

P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miko Tähkänen                    MerikI                    165               
     155    160    165    172    
     o      xxo    xxo    xxx    

2)   Sami Heino                       PorinYU                   150               
     125    130    135    140    145    150    155    
     o      o      o      xxo    xxo    xo     xxx    

3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   140               
     125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xxx    

T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   160               
     145    150    155    160    163    
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Emilia Kallio                    SiikSi                    140               
     125    130    135    140    145    
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   140               
     140    145    
     xxo    xxx    

4)   Helmi Finska                     VammsVoi                  130               
     125    130    135    
     o      o      xxx    

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Minttu Peltonen                  KokemKV                   285               
     250    260    272    285    295    
     xo     o      xo     o      xx-    

P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   330               
     260    280    300    310    320    330    335    
     o      o      xxo    o      xxo    xo     xxx    

T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   5,46 -1,6          
     x      5,18   5,39   x      5,27   5,46   
     -0,1   -0,7   -0,8   -0,8   -2,2   -1,6   

2)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   4,46 -0,6          
     4,46   x      4,29   x      4,24   x      
     -0,6   -1,0   -2,7   +0,0   -1,2   -0,7   

P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Leo Vanhanen                     RaumU                     5,63 +2,3  5,63 +2,0
     5,63   5,63   5,32   5,27   5,36   5,56   
     +2,0   +2,3   +0,8   +1,7   +2,0   +2,3   

2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  5,61 +1,9          
     5,49   5,57   5,49   5,39   5,58   5,61   
     -0,7   +2,2   +2,1   +1,3   +2,7   +1,9   

3)   Eero Saariola                    PorinTa                   5,03 +0,0          
     5,03   4,87   x      4,69   4,85   4,87   
     +0,0   +2,5   +2,4   +1,5   +2,7   +2,2   

4)   Juho Kivistö                     PorinYU                   5,02 +3,8  4,93 +1,4
     x      x      4,85   4,83   5,02   4,93   
     +1,3   +2,1   +2,2   +1,2   +3,8   +1,4   

5)   Jasper Hakala                    PorinTa                   4,72 +1,8          
     4,62   x      4,56   x      4,51   4,72   
     +2,0   +2,4   +2,0   +2,4   +2,0   +1,8   

6)   Sami Heino                       PorinYU                   4,56 -0,2          
     4,56   4,41   4,33   x      x      4,20   
     -0,2   +1,6   +2,1   +2,3   +2,5   +2,5   

P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   12,33 +2,2  12,32 +1,2
     11,42  12,00  11,93  12,33  x      12,32  
     +0,3   +1,8   +0,2   +2,2          +1,2   

2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  12,30 +1,1          
     11,82  12,25  12,30  x      12,17  x      
     +0,6   +1,2   +1,1          +0,9          

3)   Onni Mannila                     RaumU                     10,44 +1,6          
     10,42  10,44  10,31  x      10,39  x      
     +0,2   +1,6   -1,2          +1,8          

4)   Jasper Hakala                    PorinTa                   10,31 +1,6          
     x      10,23  10,25  x      x      10,31  
            +1,6   +1,1                 +1,6   

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   9,08 -1,4          
     8,83   x      x      x      9,08   8,77   
     -0,6                        -1,4   -1,3   

P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   15,74             
     x      15,74  14,30  x      14,81  14,99  

2)   Elias Sairio                     KanksLei                  11,70             
     11,03  11,59  11,70  11,09  11,20  11,63  

3)   Eemil Sairio                     KanksLei                  10,07             
     9,27   9,51   10,07  9,85   9,58   9,23   

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   11,30             
     11,08  11,00  10,90  11,07  x      11,30  

2)   Emilia Kallio                    SiikSi                    10,27             
     9,82   10,02  10,00  10,27  10,08  x      

T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   28,46             
     26,72  25,51  x      25,33  25,47  28,46  

2)   Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  25,65             
     24,70  x      x      25,65  x      

3)   Anni Välimäki                    PorinYU                   15,69             
     14,64  x      x      15,69  x      14,98  

P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kosti Saine                      KanksLei                  54,85             
     53,14  54,85  48,36  x      52,85  54,07  

2)   Elias Sairio                     KanksLei                  39,59             
     38,40  38,92  37,82  36,26  x      39,59  

3)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  37,64             
     x      37,64  34,55  36,92  x      31,79  

T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  30,33             
     29,33  29,17  30,33  29,80  x      29,13  

P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eemil Sairio                     KanksLei                  43,48             
     x      42,36  43,48  37,89  x      40,97  

P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miko Tähkänen                    MerikI                    46,43             
     44,13  46,43  41,57  44,42  45,54  44,46  

2)   Onni Mannila                     RaumU                     32,55             
     32,55  29,35  x      26,48  -      31,35  

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emilia Kallio                    SiikSi                    33,60             
     33,60  32,53  29,06  30,36  33,56  31,98  

2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   33,29             
     33,14  29,85  32,01  33,29  32,08  32,93  

3)   Helmi Finska                     VammsVoi                  23,36             
     21,19  21,53  21,43  23,36  22,16  22,09