Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
24.11. klo 15:00 Marrashallit Tulokset (päivitetty: 21:07 24.11.2019)
Marrashallit
Liikuntamylly
24.11.2019

TULOKSET

P7 40 m                             Loppukilpailu

  1. Erik Cervantes                          2012 HIFK                 7,49 
  2. Vili Romppanen                          2012 RiihimKi             7,70 
  3. Vilho Virjonen                          2012 TuUL                 7,81 
  4. Tobias Wunsch                           2012 RiihimKi             7,95 
  5. Eljas Vaara                             2012 PorvU                8,21 
  6. Hugo Larvala                            2013 KU-58                8,21 
  7. Tarmo Aro                               2012 HKV                  8,70 
  8. Matias Helasuo                          2013 VantSa               9,21 
  9. Eemeli Karhu                            2015 ViipU               10,60 

Erä 1                

  1. Vilho Virjonen                          2012 TuUL                 7,81 
  2. Eljas Vaara                             2012 PorvU                8,21 
  3. Hugo Larvala                            2013 KU-58                8,21 

Erä 2                

  1. Erik Cervantes                          2012 HIFK                 7,49 
  2. Vili Romppanen                          2012 RiihimKi             7,70 
  3. Tobias Wunsch                           2012 RiihimKi             7,95 
  4. Tarmo Aro                               2012 HKV                  8,70 
  5. Matias Helasuo                          2013 VantSa               9,21 
  6. Eemeli Karhu                            2015 ViipU               10,60 

P7 Pituus

  1. Erik Cervantes                          2012 HIFK                 2,95                   
          2,95  2,72  2,69  2,75
                                
  2. Vilho Virjonen                          2012 TuUL                 2,73                   
          2,72  2,45  2,73  2,66
                                
  3. Vili Romppanen                          2012 RiihimKi             2,72                  
          2,72  2,56  2,71  2,55
                                
  4. Tobias Wunsch                           2012 RiihimKi             2,57                   
          2,35  2,49  2,20  2,57
                                
  5. Eljas Vaara                             2012 PorvU                2,55                   
          2,15  2,43  2,45  2,55
                                
  6. Hugo Larvala                            2013 KU-58                2,43                   
          2,22  2,43  2,02  2,02
                                
  7. Tarmo Aro                               2012 HKV                  2,32                   
          2,21  2,32  2,25     X
                                
  8. Matias Helasuo                          2013 VantSa               2,04                   
          1,67  2,04  1,83  1,93
                                
  9. Eemeli Karhu                            2015 ViipU                1,62                   
          1,62     X     X  1,37
                                

P9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Aslan Aitolehti                         2010 HKV                  6,61 
  2. Joa Härmä                               2010 LänsiUU              6,79 
  3. Valtteri Noronen                        2010 EspTa                6,80 
  4. Thomas Köiv                             2010 TapE                 6,88 
  5. Ukko Luoma-Aho                          2010 HelsJy               6,96 
  6. Lucas Holmen                            2010 EsboIF               7,03 
  7. Sampsa Grönberg                         2011 RiihimKi             7,14 
  8. Topias Karhu                            2010 ViipU                7,14 
  9. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 7,26 
 10. Elmo Laiho                              2011 TapE                 7,43 
 11. Akseli Laiho                            2011 TapE                 7,44 
 12. Noa Eiroma                              2010 HKV                  7,46 
 13. Elias Mattila                           2011 PorvU                7,54 
 14. Luka Soiramo                            2010 PorvU                7,56 
 15. Joonas Räty                             2011 LänsiUU              7,64 
 16. Amos Gummerus                           2010 KeskiUYU             7,66 
 17. Jan Kujansivu                           2011 HKV                  8,31 

Erä 1                

  1. Thomas Köiv                             2010 TapE                 6,88 
  2. Ukko Luoma-Aho                          2010 HelsJy               6,96 
  3. Lucas Holmen                            2010 EsboIF               7,03 
  4. Joonas Räty                             2011 LänsiUU              7,64 
  5. Jan Kujansivu                           2011 HKV                  8,31 

Erä 2                

  1. Topias Karhu                            2010 ViipU                7,14 
  2. Elmo Laiho                              2011 TapE                 7,43 
  3. Akseli Laiho                            2011 TapE                 7,44 
  4. Elias Mattila                           2011 PorvU                7,54 
  5. Luka Soiramo                            2010 PorvU                7,56 
  6. Amos Gummerus                           2010 KeskiUYU             7,66 

Erä 3                

  1. Aslan Aitolehti                         2010 HKV                  6,61 
  2. Joa Härmä                               2010 LänsiUU              6,79 
  3. Valtteri Noronen                        2010 EspTa                6,80 
  4. Sampsa Grönberg                         2011 RiihimKi             7,14 
  5. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 7,26 
  6. Noa Eiroma                              2010 HKV                  7,46 

P9 Korkeus

  1. Samuel Adun                             2010 HKV                   120 
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
  2. Joa Härmä                               2010 LänsiUU               120 
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O XXO XXX
  3. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                  115 
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O XXO XXX
  4. Amos Gummerus                           2010 KeskiUYU              110 
         095 100 105 110 115
           O   O   O XXO XXX
  5. Aslan Aitolehti                         2010 HKV                   105 
         090 095 100 105 110
           O   O   O XXO XXX
  6. Akseli Laiho                            2011 TapE                  100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O XXX
  7. Elmo Laiho                              2011 TapE                  100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O  XO XXX
  8. Sampsa Grönberg                         2011 RiihimKi              100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O  XO   O  XO XXX

P9 Kuula

  1. Leevi Kaipiainen                        2011 KeskiUYU             7,69 
           7,66   7,29   7,27   7,69
  2. Elmo Laiho                              2011 TapE                 7,26 
           5,93   5,87   5,32   7,26
  3. Aleksi Jälkö                            2010 TapE                 6,83 
           6,63   6,52   5,63   6,83
  4. Joa Härmä                               2010 LänsiUU              5,97 
           5,19   5,37   5,97   5,88
  5. Luka Soiramo                            2010 PorvU                5,67 
           5,10   5,45   5,52   5,67
  6. Amos Gummerus                           2010 KeskiUYU             5,25 
           5,06   4,91   4,84   5,25
  7. Akseli Laiho                            2011 TapE                 5,22 
           4,80   5,22   4,81   3,71
  8. Jan Kujansivu                           2011 HKV                  5,21 
           4,55   5,19   5,21   4,30
  9. Joonas Räty                             2011 LänsiUU              4,23 
           3,83   3,49   4,23   3,62

P11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Verneri Marttila                        2008 LahdA                8,55 
  2. Aapeli Oila                             2008 EspTa                8,67 
  3. Anton Myrtenblad                        2008 PorvU                8,76 
  4. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy               8,80 
  5. Aaron Adun                              2009 HKV                  8,81 
  6. Veikko Valovirta                        2008 EspTa                8,98 
  7. Markus Vainio                           2008 LahdA                9,01 
  8. Jussi Wesanko                           2009 HKV                  9,02 
  9. Joel Räsänen                            2009 EspTa                9,19 
 10. Juho Taavila                            2008 NastNa               9,20 
 11. Torsti Visuri                           2008 EsboIF               9,27 
 12. Max Sundholm                            2008 EsboIF               9,30 
 13. Ville Mattila                           2008 RiihimKi             9,31 
 14. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU             9,38 
 15. Tuomas Kärkkäinen                       2008 LahdA                9,43 
 16. Eino Maura                              2009 EsboIF               9,45 
 17. Karo Majuri                             2009 VantSa               9,54 
 18. Tommy Carlsson                          2009 EsboIF               9,55 
 19. Teemu Tanskanen                         2008 VihdVie              9,56 
 20. Joel Pellinen                           2008 KU-58                9,61 
 21. Ville Tanskanen                         2009 VihdVie              9,71 
 22. Voitto Säilä                            2009 LänsiUU              9,83 
 23. Ville Vuorinen                          2009 RiihimKi             9,85 
 24. Samuel Adun                             2010 HKV                  9,88 
 25. Aatu Kantola                            2009 LänsiUU              9,88 
 26. Urho Aro                                2009 HKV                 10,09 
 27. Rasmus Helasuo                          2009 VantSa              10,09 
 28. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                10,16 
 29. Noel Niininen                           2008 HIFK                10,34 
 30. Leevi Piispanen                         2008 KU-58               10,76 

Erä 1                

  1. Ville Vuorinen                          2009 RiihimKi             9,85 
  2. Aatu Kantola                            2009 LänsiUU              9,88 
  3. Rasmus Helasuo                          2009 VantSa              10,09 
  4. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                10,16 
  5. Noel Niininen                           2008 HIFK                10,34 
  6. Leevi Piispanen                         2008 KU-58               10,76 

Erä 2                

  1. Ville Mattila                           2008 RiihimKi             9,31 
  2. Tuomas Kärkkäinen                       2008 LahdA                9,43 
  3. Ville Tanskanen                         2009 VihdVie              9,71 
  4. Voitto Säilä                            2009 LänsiUU              9,83 
  5. Samuel Adun                             2010 HKV                  9,88 
  6. Urho Aro                                2009 HKV                 10,09 

Erä 3                

  1. Torsti Visuri                           2008 EsboIF               9,27 
  2. Max Sundholm                            2008 EsboIF               9,30 
  3. Karo Majuri                             2009 VantSa               9,54 
  4. Tommy Carlsson                          2009 EsboIF               9,55 
  5. Teemu Tanskanen                         2008 VihdVie              9,56 
  6. Joel Pellinen                           2008 KU-58                9,61 

Erä 4                

  1. Aaron Adun                              2009 HKV                  8,81 
  2. Veikko Valovirta                        2008 EspTa                8,98 
  3. Markus Vainio                           2008 LahdA                9,01 
  4. Juho Taavila                            2008 NastNa               9,20 
  5. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU             9,38 
  6. Eino Maura                              2009 EsboIF               9,45 

Erä 5                

  1. Verneri Marttila                        2008 LahdA                8,55 
  2. Aapeli Oila                             2008 EspTa                8,67 
  3. Anton Myrtenblad                        2008 PorvU                8,76 
  4. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy               8,80 
  5. Jussi Wesanko                           2009 HKV                  9,02 
  6. Joel Räsänen                            2009 EspTa                9,19 

P11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa              28,19 
  2. Anton Myrtenblad                        2008 PorvU               29,09 
  3. Verneri Marttila                        2008 LahdA               29,95 
  4. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy              30,39 
  5. Jussi Wesanko                           2009 HKV                 30,80 
  6. Max Sundholm                            2008 EsboIF              30,94 
  7. Joel Räsänen                            2009 EspTa               31,25 
  8. Veikko Valovirta                        2008 EspTa               31,37 
  9. Aaron Adun                              2009 HKV                 31,83 
 10. Tommy Carlsson                          2009 EsboIF              32,58 
 11. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU            33,05 
 12. Noel Niininen                           2008 HIFK                33,86 
 13. Aatu Kantola                            2009 LänsiUU             34,10 
 14. Filip Nyström                           2009 PorvU               34,98 
 15. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                35,13 
 16. Leevi Piispanen                         2008 KU-58               36,91 
     Markus Vainio                           2008 LahdA                 DNS 

Erä 1                

  1. Max Sundholm                            2008 EsboIF              30,94 
  2. Filip Nyström                           2009 PorvU               34,98 
  3. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                35,13 

Erä 2                

  1. Veikko Valovirta                        2008 EspTa               31,37 
  2. Noel Niininen                           2008 HIFK                33,86 
  3. Aatu Kantola                            2009 LänsiUU             34,10 
  4. Leevi Piispanen                         2008 KU-58               36,91 

Erä 3                

  1. Jussi Wesanko                           2009 HKV                 30,80 
  2. Joel Räsänen                            2009 EspTa               31,25 
  3. Tommy Carlsson                          2009 EsboIF              32,58 
  4. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU            33,05 
     Markus Vainio                           2008 LahdA                 DNS 

Erä 4                

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa              28,19 
  2. Anton Myrtenblad                        2008 PorvU               29,09 
  3. Verneri Marttila                        2008 LahdA               29,95 
  4. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy              30,39 
  5. Aaron Adun                              2009 HKV                 31,83 

P11 Pituus

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa               4,88                   
          4,88  4,74  4,69  4,71
                                
  2. Anton Myrtenblad                        2008 PorvU                4,49                   
          4,20  4,19  4,49  4,29
                                
  3. Aapeli Oila                             2008 EspTa                4,45                   
          4,20  4,35  4,45  4,37
                                
  4. Noel Nikulainen                         2008 LempKiYU             4,39                   
          4,08  4,28  4,28  4,39
                                
  5. Verneri Marttila                        2008 LahdA                4,34                   
          4,34  3,96  4,02     -
                                
  6. Voitto Virjonen                         2009 TuUL                 4,33                   
          4,29  4,33  3,00  4,25
                                
  7. Veikko Valovirta                        2008 EspTa                4,33                   
             X     X  4,19  4,33
                                
  8. Torsti Visuri                           2008 EsboIF               4,30                   
             X  4,30     X  4,01
                                
  9. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                4,18                   
          4,18     X  4,03     X
                                
 10. Ville Tanskanen                         2009 VihdVie              4,17                   
          4,07  4,03  4,02  4,17
                                
 11. Juho Taavila                            2008 NastNa               4,14                   
          4,14  3,96  3,98  4,11
                                
 12. Riku Uusi-Erkkilä                       2008 TampPy               4,14                   
          4,14  3,97  3,83  3,88
                                
 13. Eino Maura                              2009 EsboIF               4,08                   
          3,87  4,08  3,69  3,12
                                
 14. Tuomas Kärkkäinen                       2008 LahdA                4,05                   
          4,05  3,94  4,00  4,05
                                
 15. Max Sundholm                            2008 EsboIF               4,00                   
          3,73  3,79  4,00     X
                                
 16. Jussi Wesanko                           2009 HKV                  3,97                   
          3,67  3,97  3,92  3,87
                                
 17. Teemu Tanskanen                         2008 VihdVie              3,93                   
          3,79  3,79  3,83  3,93
                                
 18. Joel Räsänen                            2009 EspTa                3,91                   
          3,91  3,82  3,70  3,65
                                
 19. Markus Vainio                           2008 LahdA                3,89                   
          3,50  3,89  3,50     -
                                
 20. Aaron Adun                              2009 HKV                  3,86                   
          3,75     X  3,86  3,54
                                
 21. Ville Mattila                           2008 RiihimKi             3,73                   
          3,73  3,72  3,73  3,52
                                
 22. Joel Pellinen                           2008 KU-58                3,72                   
          3,51  3,72  3,72  3,68
                                
 23. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                 3,66                   
          3,66  3,34  3,53  3,37
                                
 24. Rasmus Helasuo                          2009 VantSa               3,64                   
          3,54  3,49  3,51  3,64
                                
 25. Samuel Adun                             2010 HKV                  3,53                   
             X  3,49  3,51  3,53
                                
 26. Karo Majuri                             2009 VantSa               3,52                   
          3,23  3,12  3,52  3,15
                                
 27. Urho Aro                                2009 HKV                  3,49                   
          3,42  3,35  3,37  3,49
                                
 28. Ville Vuorinen                          2009 RiihimKi             3,49                   
          3,49  3,32  3,15  3,27
                                
 29. Noel Niininen                           2008 HIFK                 3,38                   
          3,27  3,38  3,35  3,38
                                
 30. Eemeli Makkonen                         2009 KeskiUYU             3,38                   
             X  3,36  3,38     X
                                
 31. Leevi Piispanen                         2008 KU-58                3,34                   
          3,34  1,95  3,24  3,34
                                
 32. Aatu Kantola                            2009 LänsiUU              3,19                   
          3,13  3,18  3,02  3,19
                                
 33. Ukko Luoma-Aho                          2010 HelsJy               3,12                   
             X  3,12  3,08  2,98
                                
 34. Filip Nyström                           2009 PorvU                3,04                   
          2,73  3,04     X  3,02
                                
 35. Matthias Wunsch                         2009 RiihimKi             2,35                   
          2,16  2,35  2,13  2,22
                                
    
P11 Kuula

  1. Jesse Kaipiainen                        2008 KeskiUYU            11,27 
              X  11,27  10,82  10,54
  2. Juho Taavila                            2008 NastNa              10,24 
          10,24   9,56  10,21   9,12
  3. Teemu Tanskanen                         2008 VihdVie              8,66 
           8,60   7,80   8,06   8,66
  4. Tuomas Kärkkäinen                       2008 LahdA                8,23 
           8,13      X   8,10   8,23
  5. Ville Tanskanen                         2009 VihdVie              8,17 
           8,17      X   7,57   7,28
  6. Bernard Sjöblom                         2008 HIFK                 8,01 
           7,87   7,87   8,01      X
  7. Max Sundholm                            2008 EsboIF               7,68 
           7,68   6,55   6,46   6,56
  8. Teodor Veselinovic                      2008 EspTa                7,27 
           7,00   7,23   7,27      X
  9. Aaron Adun                              2009 HKV                  7,17 
           7,17   6,89      X   6,72
   

P13 60 m                            Loppukilpailu

  1. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei             8,04 
  2. Viljam Nylund                           2006 ÅIFK                 8,06 
  3. Joa Järvenkylä                          2006 EspTa                8,25 
  4. Eino Sormunen                           2006 HKV                  8,33 
  5. Eero Sormunen                           2006 HKV                  8,43 
  6. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa                8,43 
  7. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              8,51 
  8. Touko Tarvonen                          2007 LahdA                8,56 
  9. Oiva Odiah                              2007 PorvU                8,63 
 10. Kalle Wesanko                           2006 HKV                  8,68 
 11. Antti Puustinen                         2007 MikkKV               8,70 
 12. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            8,71 
 13. Enir Bedretdin                          2006 EsboIF               8,78 
 14. Pekka Peltola                           2006 EsboIF               8,87 
 15. Toivo Mero                              2007 HKV                  8,93 
 16. Markus Hakala                           2006 EspTa                9,00 
 17. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,02 
 18. Lauri Loikkanen                         2007 LänsiUU              9,04 
 19. Lauri Leivonen                          2006 EspTa                9,09 
 20. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                9,17 
 21. Rasmus Kortesoja                        2007 KeskiUYU             9,28 
 22. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa                9,35 
 23. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  9,41 
 24. Niko Tilander                           2007 KU-58                9,42 
 25. Marius Pashur                           2007 ViipU                9,48 
 26. Joona Savolainen                        2007 HKV                  9,59 
 27. Joonia Mielityinen                      2007 TapE                 9,70 
 28. Aarni Kivistö                           2007 TapE                 9,76 
 29. Kasper Hortling                         2007 HIFK                10,17 

Erä 1                

  1. Niko Tilander                           2007 KU-58                9,42 
  2. Marius Pashur                           2007 ViipU                9,48 
  3. Joona Savolainen                        2007 HKV                  9,59 
  4. Joonia Mielityinen                      2007 TapE                 9,70 
  5. Kasper Hortling                         2007 HIFK                10,17 

Erä 2                

  1. Enir Bedretdin                          2006 EsboIF               8,78 
  2. Lauri Loikkanen                         2007 LänsiUU              9,04 
  3. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                9,17 
  4. Rasmus Kortesoja                        2007 KeskiUYU             9,28 
  5. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa                9,35 
  6. Aarni Kivistö                           2007 TapE                 9,76 

Erä 3                

  1. Antti Puustinen                         2007 MikkKV               8,70 
  2. Pekka Peltola                           2006 EsboIF               8,87 
  3. Toivo Mero                              2007 HKV                  8,93 
  4. Markus Hakala                           2006 EspTa                9,00 
  5. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,02 
  6. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  9,41 

Erä 4                

  1. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa                8,43 
  2. Touko Tarvonen                          2007 LahdA                8,56 
  3. Oiva Odiah                              2007 PorvU                8,63 
  4. Kalle Wesanko                           2006 HKV                  8,68 
  5. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            8,71 
  6. Lauri Leivonen                          2006 EspTa                9,09 

Erä 5                

  1. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei             8,04 
  2. Viljam Nylund                           2006 ÅIFK                 8,06 
  3. Joa Järvenkylä                          2006 EspTa                8,25 
  4. Eino Sormunen                           2006 HKV                  8,33 
  5. Eero Sormunen                           2006 HKV                  8,43 
  6. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              8,51 

P13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Maxim Både                              2006 HKV                 26,80 
  2. Joa Järvenkylä                          2006 EspTa               28,08 
  3. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU             28,16 
  4. Vili Hahto                              2007 KU-58               28,30 
  5. Touko Tarvonen                          2007 LahdA               29,39 
  6. Oiva Odiah                              2007 PorvU               29,43 
  7. Antti Puustinen                         2007 MikkKV              29,47 
  8. Santeri Purokoski                       2007 EspTa               29,58 
  9. Kalle Wesanko                           2006 HKV                 29,70 
 10. Toivo Mero                              2007 HKV                 29,83 
 11. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU            30,20 
 12. Evert Engberg                           2007 HIFK                30,21 
 13. Marius Henriksson                       2006 EsboIF              30,91 
 14. Rasmus Kortesoja                        2007 KeskiUYU            31,18 
 15. Mihail Kurasov                          2006 RUS                 31,22 
 16. Ivan Sobenkov                           2007 RUS                 31,23 
 17. Daniel Lee                              2007 HKV                 34,78 
     Lauri Leivonen                          2006 EspTa                 DNS 

Erä 1                

  1. Antti Puustinen                         2007 MikkKV              29,47 
  2. Toivo Mero                              2007 HKV                 29,83 
  3. Daniel Lee                              2007 HKV                 34,78 

Erä 2                

  1. Marius Henriksson                       2006 EsboIF              30,91 
  2. Rasmus Kortesoja                        2007 KeskiUYU            31,18 
  3. Mihail Kurasov                          2006 RUS                 31,22 
  4. Ivan Sobenkov                           2007 RUS                 31,23 
     Lauri Leivonen                          2006 EspTa                 DNS 

Erä 3                

  1. Vili Hahto                              2007 KU-58               28,30 
  2. Touko Tarvonen                          2007 LahdA               29,39 
  3. Santeri Purokoski                       2007 EspTa               29,58 
  4. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU            30,20 
  5. Evert Engberg                           2007 HIFK                30,21 

Erä 4                

  1. Maxim Både                              2006 HKV                 26,80 
  2. Joa Järvenkylä                          2006 EspTa               28,08 
  3. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU             28,16 
  4. Oiva Odiah                              2007 PorvU               29,43 
  5. Kalle Wesanko                           2006 HKV                 29,70 

P13 600 m                           Loppukilpailu


  1. Vili Hahto                              2007 KU-58             1.44,99 
  2. Antti Puustinen                         2007 MikkKV            1.49,65 
  3. Ohto Heiskanen                          2007 HKV               1.51,07 
  4. Ville Korhonen                          2006 KerU              1.58,52 
  5. Daniel Lee                              2007 HKV               2.15,62 
     Evert Engberg                           2007 HIFK                  DNS 

P13 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            9,88 
  2. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa               10,49 
  3. Touko Tarvonen                          2007 LahdA               10,52 
  4. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU            11,20 
  5. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa               11,20 
  6. Lauri Leivonen                          2006 EspTa               11,30 
  7. Noel Nikulainen                         2008 LempKiYU            11,44 
  8. Marius Henriksson                       2006 EsboIF              12,18 
     Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa                DNF 
     Aaron Adun                              2009 HKV                   DNS 

Erä 1                

  1. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU            11,20 
  2. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa               11,20 
  3. Noel Nikulainen                         2008 LempKiYU            11,44 
     Aaron Adun                              2009 HKV                   DNS 

Erä 2                

  1. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            9,88 
  2. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa               10,49 
  3. Touko Tarvonen                          2007 LahdA               10,52 
  4. Lauri Leivonen                          2006 EspTa               11,30 
  5. Marius Henriksson                       2006 EsboIF              12,18 
     Abdulrahman Imoro                       2008 VantSa                DNF 

P13 Pituus

  1. Eino Sormunen                           2006 HKV                  5,02                   
          4,91  5,02     -     -
                                
  2. Eero Sormunen                           2006 HKV                  4,83                   
          4,54  4,75  4,83  4,83
                                
  3. Oiva Odiah                              2007 PorvU                4,63                   
          4,30  4,05  4,28  4,63
                                
  4. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                4,48                   
          4,48     X  4,40  4,36
                                
  5. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            4,39                   
          4,33     X  4,39  2,91
                                
  6. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                4,25                   
          4,25  4,10     X  4,09
                                
  7. Niko Tilander                           2007 KU-58                4,21                   
          3,87  4,21  3,93     X
                                
  8. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              4,10                   
          3,88  3,79     X  4,10
                                
  9. Lauri Loikkanen                         2007 LänsiUU              4,08                   
             X  3,92  4,08     X
                                
 10. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU             4,00                   
          3,92  3,63  3,99  4,00
                                
 11. Joona Savolainen                        2007 HKV                  3,92                   
          3,87  3,92  3,70  3,88
                                
 12. Joa Järvenkylä                          2006 EspTa                3,91                   
             X  3,91  3,48  3,84
                                
 13. Markus Hakala                           2006 EspTa                3,85                   
          3,51  3,43  3,78  3,85
                                
 14. Ilmari Sarasmaa                         2006 EspTa                3,69                   
          3,69  3,64  3,41  3,51
                                
 15. Joonia Mielityinen                      2007 TapE                 3,62                   
             X  3,33  3,62  3,58
                                
 16. Aarni Ikäheimo                          2007 EspTa                3,61                   
          3,46  3,58  3,61  3,33
                                
 17. Aarni Kivistö                           2007 TapE                 3,50                   
          3,29  3,27  3,23  3,50
                                
 18. Marius Pashur                           2007 ViipU                3,18                   
          3,18  2,80  2,87  3,10
                                
 19. Kasper Hortling                         2007 HIFK                 2,85                   
          2,85  2,83     X  2,50
                                

P13 Kuula

  1. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU             9,49 
           9,49   8,75      X   9,00   8,64   8,89
  2. Lauri Loikkanen                         2007 LänsiUU              9,13 
              X   9,13   8,00   8,35   8,34   8,73
  3. Antti Puustinen                         2007 MikkKV               8,40 
           8,12   8,16   8,34   8,01   7,95   8,40
  4. Pekka Peltola                           2006 EsboIF               8,02 
           7,69   7,79   7,82   7,68   7,00   8,02
  5. Joona Savolainen                        2007 HKV                  7,50 
           7,16   7,18   7,27   7,50   7,16   7,22
  6. Aarni Ikäheimo                          2007 EspTa                7,48 
           7,10      X   6,83   7,17   6,91   7,48
  7. Aarni Kivistö                           2007 TapE                 6,93 
           6,62   6,93   6,84   6,64   6,24   5,52
  8. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  5,75 
           4,84   5,75   5,23   4,73   4,77   4,79
     
P15 60 m                            Loppukilpailu

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,32 
  2. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU              7,60 
  3. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,62 
  4. Andreas Kärkkäinen                      2004 LänsiUU              7,65 
  5. Micke Bärlund                           2005 TapE                 7,74 
  6. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               7,74 
  7. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             7,79 
  8. Panu Leinonen                           2004 VantSa               7,86 
  9. Olli Laitinen                           2004 ViipU                7,98 
 10. Karlos Kemppaala                        2004 ViipU                8,00 
 11. Elias Salminiitty                       2005 VantSa               8,03 
 12. Jim Herlevi                             2005 OrimJy               8,10 
 13. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV             8,14 
 14. Aatu Sihvonen                           2005 KarhKa               8,22 
 15. Joose Pasanen                           2004 HelsTa               8,25 
 16. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58                8,29 
 17. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                8,35 
 18. Einari Tiainen                          2005 VantSa               8,36 
 19. Lauri Hirsto                            2005 HKV                  9,38 

Erä 1                

  1. Karlos Kemppaala                        2004 ViipU                8,00 
  2. Einari Tiainen                          2005 VantSa               8,36 
  3. Lauri Hirsto                            2005 HKV                  9,38 

Erä 2                

  1. Olli Laitinen                           2004 ViipU                7,98 
  2. Elias Salminiitty                       2005 VantSa               8,03 
  3. Aatu Sihvonen                           2005 KarhKa               8,22 
  4. Luka Veselinovic                        2005 EspTa                8,35 

Erä 3                

  1. Micke Bärlund                           2005 TapE                 7,74 
  2. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               7,74 
  3. Jim Herlevi                             2005 OrimJy               8,10 
  4. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV             8,14 
  5. Joose Pasanen                           2004 HelsTa               8,25 
  6. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58                8,29 

Erä 4                

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU                7,32 
  2. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU              7,60 
  3. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                7,62 
  4. Andreas Kärkkäinen                      2004 LänsiUU              7,65 
  5. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             7,79 
  6. Panu Leinonen                           2004 VantSa               7,86 

P15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU               23,73 
  2. Andreas Kärkkäinen                      2004 LänsiUU             24,24 
  3. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU             24,50 
  4. Micke Bärlund                           2005 TapE                24,96 
  5. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU               25,18 
  6. Olli Laitinen                           2004 ViipU               26,73 
  7. Nikolay Rinas                           2004 ViipU               26,82 
  8. Joose Pasanen                           2004 HelsTa              27,03 
     Lauri Hirsto                            2005 HKV                   DNS 
     Panu Leinonen                           2004 VantSa                DNS 

Erä 1                

  1. Olli Laitinen                           2004 ViipU               26,73 
  2. Nikolay Rinas                           2004 ViipU               26,82 
  3. Joose Pasanen                           2004 HelsTa              27,03 
     Lauri Hirsto                            2005 HKV                   DNS 
     Panu Leinonen                           2004 VantSa                DNS 

Erä 2                

  1. Henri Korhonen                          2004 ViipU               23,73 
  2. Andreas Kärkkäinen                      2004 LänsiUU             24,24 
  3. Eetu Rantala                            2005 LänsiUU             24,50 
  4. Micke Bärlund                           2005 TapE                24,96 
  5. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU               25,18 

P15 600 m                           Loppukilpailu


  1. Miska Koponen                           2004 ViipU             1.32,55 
  2. Joonas Kumpulainen                      2006 OrimJy            1.32,81 
  3. Karlos Kemppaala                        2004 ViipU             1.32,91 
  4. Oliver Asikainen                        2005 HKV               1.38,69 
  5. Joose Pasanen                           2004 HelsTa            1.45,78 

P15 60 m aj                         Loppukilpailu


  1. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU                8,89 
  2. Rado Lindberg                           2005 EsboIF               8,95 
  3. Nikolay Rinas                           2004 ViipU                9,58 
  4. Einari Tiainen                          2005 VantSa              10,31 

P15 Korkeus

  1. Elias Salminiitty                       2005 VantSa                166 
         145 150 155 160 163 166 170
           O   O   O   O  XO   O XXX
  2. Juuso Tuominen                          2005 RiihimKi              160 
         140 145 150 155 160 163
           O   O   O   O   O XXX

P15 Kolmiloikka

  1. Emil Nylund                             2004 IFSibboV            11,93                   
         11,93     X 11,68     X     X 11,18
                                            
  2. Samuel Shams                            2004 KU-58               11,75                   
         11,48 11,75 11,55 11,12     X     X
                                            
  3. Sami Bärlund                            2004 TapE                11,50                   
         11,50 11,31 11,46 11,30     X     X
                                            
  4. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58               10,75                   
         10,38 10,44 10,75 10,57 10,29 10,13
                                            
  5. Luka Veselinovic                        2005 EspTa               10,63                   
         10,62 10,63 10,35 10,20 10,02 10,31
                                            
  6. Daniel Wickström                        2004 IFSibboV            10,59                   
             X     X     X     X 10,59     X
                                            
  7. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU            10,35                   
         10,35     X     X     X     X     X
                                            

T7 40 m                             Loppukilpailu

  1. Janiyah Mc Bride                        2012 ViipU                7,43 
  2. Ada Ahlfors                             2013 HIFK                 7,98 
  3. Saana Pekkarinen                        2012 HIFK                 8,07 
  4. Noomi Rimpelä                           2014 HIFK                 8,29 
  5. Jadah Mc Bride                          2014 ViipU                8,31 
  6. Maija Kilpeläinen                       2013 ViipU                8,32 
  7. Meeri Aro                               2014 HKV                  8,44 
  8. Erika Vilhunen                          2013 TapE                 8,53 
  9. Nala Lassenius                          2013 PorvU                8,65 
 10. Vera Hamina                             2012 PorvU                8,66 
 11. Iina Mattila                            2012 RiihimKi             8,67 
 12. Ines Köiv                               2013 TapE                 8,96 
 13. Saimi Tommola                           2013 HelsTa               9,14 
 14. Amanda Mattila                          2013 HIFK                 9,52 

Erä 1                

  1. Noomi Rimpelä                           2014 HIFK                 8,29 
  2. Erika Vilhunen                          2013 TapE                 8,53 
  3. Saimi Tommola                           2013 HelsTa               9,14 

Erä 2                

  1. Janiyah Mc Bride                        2012 ViipU                7,43 
  2. Saana Pekkarinen                        2012 HIFK                 8,07 
  3. Jadah Mc Bride                          2014 ViipU                8,31 
  4. Nala Lassenius                          2013 PorvU                8,65 
  5. Amanda Mattila                          2013 HIFK                 9,52 

Erä 3                

  1. Ada Ahlfors                             2013 HIFK                 7,98 
  2. Maija Kilpeläinen                       2013 ViipU                8,32 
  3. Meeri Aro                               2014 HKV                  8,44 
  4. Vera Hamina                             2012 PorvU                8,66 
  5. Iina Mattila                            2012 RiihimKi             8,67 
  6. Ines Köiv                               2013 TapE                 8,96 

T7 Pituus

  1. Janiyah Mc Bride                        2012 ViipU                3,05                   
          3,05  2,77  3,01  2,72
                                
  2. Noomi Rimpelä                           2014 HIFK                 2,81                   
          2,81  2,62  2,68  2,69
                                
  3. Ada Ahlfors                             2013 HIFK                 2,62                   
          2,62     X     X  2,55
                                
  4. Vera Hamina                             2012 PorvU                2,59                   
          1,84  2,59  2,30  2,46
                                
  5. Saana Pekkarinen                        2012 HIFK                 2,49                   
          2,49     X  2,36  2,49
                                
  6. Iina Mattila                            2012 RiihimKi             2,34                   
          2,34  1,90  2,20  2,22
                                
  7. Meeri Aro                               2014 HKV                  2,29                   
          2,24  2,13  2,24  2,29
                                
  8. Ida Kotakallio                          2013 KirkkonU             2,22                   
          2,22  2,21     X  2,21
                                
  9. Nala Lassenius                          2013 PorvU                2,20                   
          2,20  1,84  2,15  1,64
                                
 10. Saimi Tommola                           2013 HelsTa               2,08                   
          2,08  1,95  1,87  1,88
                                
 11. Ines Köiv                               2013 TapE                 2,04                   
          1,67  1,96  2,04  1,98
                                
 12. Erika Vilhunen                          2013 TapE                 1,86                   
          1,77  1,86  1,65  1,69
                                
 13. Jadah Mc Bride                          2014 ViipU                1,84                   
          1,69  1,55  1,84  1,69
                                

T9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Zlata Magnitskaia                       2011 RUS                  6,65 
  2. Pinja Luontila                          2011 TampPy               6,69 
  3. Valeriia Bolshakova                     2010 RUS                  6,75 
  4. Amanda Ahlgren                          2010 PorvU                6,79 
  5. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 6,89 
  6. Meri Henttonen                          2010 HKV                  6,93 
  7. Delight Ntuison                         2011 TapE                 6,94 
  8. Maiju Miikkulainen                      2010 RiihimKi             7,01 
  9. Sade Malvela                            2011 VihdVie              7,05 
 10. Amanda Kortesoja                        2010 KeskiUYU             7,15 
 11. Kiddist Nieminen                        2010 TapE                 7,21 
 12. Maiju Mäittälä                          2010 PorvU                7,22 
 13. Beea Lehtovuori                         2011 LänsiUU              7,23 
 14. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                 7,23 
 15. Ada Mikkola                             2010 EspTa                7,27 
 16. Verna Kivistö                           2010 TapE                 7,32 
 17. Viivi Heino                             2011 PyhtY                7,57 
 18. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             7,63 
 19. Anni-Sofia Rinne                        2010 LänsiUU              7,65 
 20. Eerika Putkinen                         2010 PorvU                7,65 
 21. Sofia Söderman                          2011 ViipU                7,84 
 22. Vilja Holmberg                          2010 HIFK                 7,86 
 23. Sanni Vickholm                          2011 PorvU                7,98 
 24. Eveliina Jokela                         2011 PernU                8,84 
 25. Lumi Halén                              2010 LänsiUU             12,65 

Erä 1                

  1. Vilja Holmberg                          2010 HIFK                 7,86 
  2. Sanni Vickholm                          2011 PorvU                7,98 
  3. Eveliina Jokela                         2011 PernU                8,84 

Erä 2                

  1. Verna Kivistö                           2010 TapE                 7,32 
  2. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             7,63 
  3. Anni-Sofia Rinne                        2010 LänsiUU              7,65 
  4. Sofia Söderman                          2011 ViipU                7,84 

Erä 3                

  1. Kiddist Nieminen                        2010 TapE                 7,21 
  2. Maiju Mäittälä                          2010 PorvU                7,22 
  3. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                 7,23 
  4. Ada Mikkola                             2010 EspTa                7,27 
  5. Viivi Heino                             2011 PyhtY                7,57 
  6. Lumi Halén                              2010 LänsiUU             12,65 

Erä 4                

  1. Valeriia Bolshakova                     2010 RUS                  6,75 
  2. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 6,89 
  3. Delight Ntuison                         2011 TapE                 6,94 
  4. Maiju Miikkulainen                      2010 RiihimKi             7,01 
  5. Amanda Kortesoja                        2010 KeskiUYU             7,15 
  6. Beea Lehtovuori                         2011 LänsiUU              7,23 

Erä 5                

  1. Zlata Magnitskaia                       2011 RUS                  6,65 
  2. Pinja Luontila                          2011 TampPy               6,69 
  3. Amanda Ahlgren                          2010 PorvU                6,79 
  4. Meri Henttonen                          2010 HKV                  6,93 
  5. Sade Malvela                            2011 VihdVie              7,05 
  6. Eerika Putkinen                         2010 PorvU                7,65 

T9 Korkeus

  1. Minja Penttilä                          2010 LempKiYU              125 
         105 110 115 120 125
           O   O   O XXO XXO
  2. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                  120 
         105 110 115 120 125
           O   O  XO   O XXX
  3. Valeriia Bolshakova                     2010 RUS                   115 
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O  XO XXX
  4. Amanda Ahlgren                          2010 PorvU                 110 
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO XXX
  4. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                  110 
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO XXX
  6. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                   110 
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O XXO XXX
  7. Zlata Magnitskaia                       2011 RUS                   110 
         080 085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO  XO XXO XXX
  8. Maiju Miikkulainen                      2010 RiihimKi              105 
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O XXX
  9. Delight Ntuison                         2011 TapE                  100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O XXX
 10. Sanni Peltola                           2010 HKV                   100 
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O  XO   O XXX
 11. Beea Lehtovuori                         2011 LänsiUU               095 
         075 080 085 090 095 100
           O   O   O   O   O XXX
 12. Sanni Vickholm                          2011 PorvU                 090 
         080 085 090 095
           O   O  XO  XX
 13. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU              085 
         075 080 085 090
           O   O   O XXX
 14. Sofia Söderman                          2011 ViipU                 085 
         075 080 085 090
          XO  XO   O XXX

T9 Kuula

  1. Sanni Peltola                           2010 HKV                  6,01 
           5,81   6,01   5,95   5,98
  2. Maiju Mäittälä                          2010 PorvU                5,79 
           5,39   5,78   5,79   5,04
  3. Maiju Miikkulainen                      2010 RiihimKi             5,62 
           5,44   5,51   5,56   5,62
  4. Pinja Luontila                          2011 TampPy               5,58 
           5,58   5,28      X   5,47
  5. Valeriia Bolshakova                     2010 RUS                  5,54 
           5,54   4,54   4,82   5,24
  6. Vera Ahlfors                            2010 HIFK                 5,50 
           5,02   5,50   5,34   4,72
  7. Eevi Pohjansaro                         2010 HIFK                 5,21 
           5,21   5,08   4,81   5,07
  8. Anni-Sofia Rinne                        2010 LänsiUU              5,15 
           5,05   4,19   5,10   5,15
  9. Amanda Ahlgren                          2010 PorvU                5,08 
           4,75   4,75   4,83   5,08
 10. Verna Kivistö                           2010 TapE                 5,06 
           5,06   4,67   4,64   5,05
 11. Eerika Putkinen                         2010 PorvU                4,77 
           4,77   4,34   4,53   3,55
 12. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                  4,74 
           4,61   4,31   4,74   4,27
 13. Zlata Magnitskaia                       2011 RUS                  4,61 
           3,64   4,61   4,23   3,85
 14. Beea Lehtovuori                         2011 LänsiUU              4,56 
           4,05   4,56   3,19   3,68
 15. Delight Ntuison                         2011 TapE                 4,50 
           4,50      X   4,38   4,14
 16. Emma Barlow                             2010 VeikkVei             4,50 
           4,09   3,97   4,08   4,50
 17. Oona Marttinen                          2010 TapE                 3,89 
           3,89   3,09   3,64   3,78
 18. Meri Henttonen                          2010 HKV                  3,77 
           3,77   3,40   3,41   3,67
 19. Emma Kotakallio                         2011 KirkkonU             3,58 
              X   2,71   3,58   3,35
 20. Sofia Söderman                          2011 ViipU                3,57 
           3,52   2,79   3,57   3,45
 

T11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               8,72 
  2. Favour Ntuison                          2008 TapE                 8,86 
  3. Naima Sainio                            2008 HKV                  8,87 
  4. Sara Söderman                           2009 ViipU                8,89 
  5. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                8,91 
  6. Neea Keso                               2008 TampPy               8,91 
  7. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               8,94 
  8. Maria Valkova                           2009 RUS                  9,03 
  9. Iida Heino                              2008 PyhtY                9,05 
 10. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                9,10 
 11. Saina Lavi                              2008 KirkkonU             9,13 
 12. Vilma Ryytty                            2008 LahdA                9,14 
 13. Elle Saari                              2008 EspTa                9,18 
 14. Lena Liimatainen                        2008 EspTa                9,20 
 15. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,23 
 16. Tara Sohlo                              2008 EspTa                9,26 
 17. Nella Eiroma                            2008 HKV                  9,29 
 18. Ida Holmila                             2008 HKV                  9,31 
 19. Stella Andberg                          2008 EspTa                9,31 
 20. Veera Seppälä                           2008 HKV                  9,34 
 21. Mandi Metsäkoivu                        2008 ViipU                9,45 
 22. Veera Keskinen                          2009 VihdVie              9,46 
 23. Nea Hyrsylä                             2008 VihdVie              9,49 
 24. Taika Henttonen                         2008 HKV                  9,50 
 25. Helmi Nieminen                          2008 HelsTa               9,51 
 26. Aura Arvas                              2008 HelsTa               9,58 
 27. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                  9,60 
 28. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                9,62 
 29. Isabella Tuulari                        2009 EspTa                9,66 
 30. Mea Barlow                              2008 VeikkVei             9,69 
 31. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              9,69 
 32. Niina Lankinen                          2009 VantSa               9,73 
 33. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             9,73 
 34. Elli Mattila                            2009 PorvU                9,74 
 35. Isla Rehn                               2009 OrimJy               9,75 
 36. Elsa Kariluoma                          2008 HKV                  9,75 
 37. Jessi Järvinen                          2009 HKV                  9,75 
 38. Usva Torro                              2009 KU-58                9,78 
 39. Miisa Mäittälä                          2008 PorvU                9,82 
 40. Anni Nikula                             2008 HIFK                 9,83 
 41. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa               9,84 
 42. Katja Hannén                            2009 PorvU                9,85 
 43. Saima Helminen                          2008 HelsTa               9,87 
 44. Veera Joutlahti                         2008 LänsiUU              9,93 
 45. Arina Chirichkina                       2009 RUS                  9,93 
 46. Helmi Paananen                          2009 LänsiUU              9,99 
 47. Linda Palmgren                          2008 HIFK                10,02 
 48. Hilma Larvala                           2009 KU-58               10,03 
 49. Jenna Lindberg                          2008 TapE                10,06 
 50. Lilien Krasavina                        2008 HelsTa              10,19 
 51. Liia Suurjoki                           2009 HKV                 10,20 
 52. Jenna Ryyppö                            2008 HelsTa              10,24 
 53. Anni Kujansivu                          2009 HKV                 10,29 
 54. Sade Hyvärinen                          2009 HKV                 10,32 
 55. Aili Pekkanen                           2009 HelsTa              10,36 
 56. Anna Hakola                             2008 HKV                 10,46 
 57. Nea Björksten                           2009 HKV                 10,47 
 58. Tilda Tauriainen                        2008 PorvU               10,70 
 59. Ronja Hannén                            2009 PorvU               11,00 
 60. Saana Koivisto                          2009 KerU                11,22 

Erä 1                

  1. Linda Palmgren                          2008 HIFK                10,02 
  2. Lilien Krasavina                        2008 HelsTa              10,19 
  3. Anna Hakola                             2008 HKV                 10,46 
  4. Tilda Tauriainen                        2008 PorvU               10,70 
  5. Ronja Hannén                            2009 PorvU               11,00 
  6. Saana Koivisto                          2009 KerU                11,22 

Erä 2                

  1. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                  9,60 
  2. Elli Mattila                            2009 PorvU                9,74 
  3. Jenna Ryyppö                            2008 HelsTa              10,24 
  4. Anni Kujansivu                          2009 HKV                 10,29 
  5. Sade Hyvärinen                          2009 HKV                 10,32 
  6. Nea Björksten                           2009 HKV                 10,47 

Erä 3                

  1. Elsa Kariluoma                          2008 HKV                  9,75 
  2. Miisa Mäittälä                          2008 PorvU                9,82 
  3. Anni Nikula                             2008 HIFK                 9,83 
  4. Katja Hannén                            2009 PorvU                9,85 
  5. Liia Suurjoki                           2009 HKV                 10,20 
  6. Aili Pekkanen                           2009 HelsTa              10,36 

Erä 4                

  1. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              9,69 
  2. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa               9,84 
  3. Veera Joutlahti                         2008 LänsiUU              9,93 
  4. Helmi Paananen                          2009 LänsiUU              9,99 
  5. Hilma Larvala                           2009 KU-58               10,03 
  6. Jenna Lindberg                          2008 TapE                10,06 

Erä 5                

  1. Mandi Metsäkoivu                        2008 ViipU                9,45 
  2. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                9,62 
  3. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             9,73 
  4. Jessi Järvinen                          2009 HKV                  9,75 
  5. Usva Torro                              2009 KU-58                9,78 
  6. Saima Helminen                          2008 HelsTa               9,87 

Erä 6                

  1. Tara Sohlo                              2008 EspTa                9,26 
  2. Veera Keskinen                          2009 VihdVie              9,46 
  3. Isabella Tuulari                        2009 EspTa                9,66 
  4. Mea Barlow                              2008 VeikkVei             9,69 
  5. Niina Lankinen                          2009 VantSa               9,73 
  6. Isla Rehn                               2009 OrimJy               9,75 

Erä 7                

  1. Ida Holmila                             2008 HKV                  9,31 
  2. Nea Hyrsylä                             2008 VihdVie              9,49 
  3. Taika Henttonen                         2008 HKV                  9,50 
  4. Helmi Nieminen                          2008 HelsTa               9,51 
  5. Aura Arvas                              2008 HelsTa               9,58 
  6. Arina Chirichkina                       2009 RUS                  9,93 

Erä 8                

  1. Saina Lavi                              2008 KirkkonU             9,13 
  2. Vilma Ryytty                            2008 LahdA                9,14 
  3. Elle Saari                              2008 EspTa                9,18 
  4. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               9,23 
  5. Nella Eiroma                            2008 HKV                  9,29 
  6. Veera Seppälä                           2008 HKV                  9,34 

Erä 9                

  1. Favour Ntuison                          2008 TapE                 8,86 
  2. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               8,94 
  3. Iida Heino                              2008 PyhtY                9,05 
  4. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                9,10 
  5. Lena Liimatainen                        2008 EspTa                9,20 
  6. Stella Andberg                          2008 EspTa                9,31 

Erä 10               

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               8,72 
  2. Naima Sainio                            2008 HKV                  8,87 
  3. Sara Söderman                           2009 ViipU                8,89 
  4. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                8,91 
  5. Neea Keso                               2008 TampPy               8,91 
  6. Maria Valkova                           2009 RUS                  9,03 

T11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Naima Sainio                            2008 HKV                 29,53 
  2. Favour Ntuison                          2008 TapE                30,22 
  3. Sara Söderman                           2009 ViipU               30,89 
  4. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU               31,04 
  5. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa               31,16 
  6. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU            31,41 
  7. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF              31,42 
  8. Maria Valkova                           2009 RUS                 31,45 
  9. Veera Seppälä                           2008 HKV                 31,48 
 10. Elle Saari                              2008 EspTa               31,57 
 11. Vilma Ryytty                            2008 LahdA               31,73 
 12. Livia Kytömaa                           2008 EspTa               31,75 
 13. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                 31,76 
 14. Nella Eiroma                            2008 HKV                 31,81 
 15. Saina Lavi                              2008 KirkkonU            31,81 
 16. Isabella Tuulari                        2009 EspTa               31,91 
 17. Lika Baldanova                          2009 RUS                 32,21 
 18. Ida Holmila                             2008 HKV                 33,05 
 19. Tara Sohlo                              2008 EspTa               33,06 
 20. Iida Heino                              2008 PyhtY               33,31 
 21. Elli Mattila                            2009 PorvU               33,40 
 22. Usva Torro                              2009 KU-58               33,48 
 23. Nea Hyrsylä                             2008 VihdVie             33,70 
 24. Aura Arvas                              2008 HelsTa              33,93 
 25. Liia Suurjoki                           2009 HKV                 34,09 
 26. Hilma Larvala                           2009 KU-58               34,18 
 27. Aurora Vesikansa                        2008 ViipU               34,49 
 28. Viivi Paju                              2009 VantSa              34,60 
 29. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa              34,67 
 30. Katja Hannén                            2009 PorvU               34,68 
 31. Miisa Mäittälä                          2008 PorvU               35,08 
 32. Meri Henttonen                          2010 HKV                 35,14 
 33. Arina Chirichkina                       2009 RUS                 35,19 
 34. Veera Keskinen                          2009 VihdVie             35,59 
 35. Elsa Kariluoma                          2008 HKV                 35,59 
 36. Lilien Krasavina                        2008 HelsTa              35,64 
 37. Sade Hyvärinen                          2009 HKV                 35,74 
 38. Luna Lee                                2009 HKV                 36,05 
 39. Vilja Holmberg                          2010 HIFK                43,01 
     Emma Hamina                             2008 PorvU                 DNS 
     Ronja Hannén                            2009 PorvU                 DNS 

Erä 1                

  1. Maria Valkova                           2009 RUS                 31,45 
  2. Tara Sohlo                              2008 EspTa               33,06 
  3. Elli Mattila                            2009 PorvU               33,40 
  4. Aurora Vesikansa                        2008 ViipU               34,49 
  5. Viivi Paju                              2009 VantSa              34,60 

Erä 2                

  1. Katja Hannén                            2009 PorvU               34,68 
  2. Lilien Krasavina                        2008 HelsTa              35,64 
  3. Sade Hyvärinen                          2009 HKV                 35,74 
  4. Vilja Holmberg                          2010 HIFK                43,01 
     Ronja Hannén                            2009 PorvU                 DNS 

Erä 3                

  1. Iida Heino                              2008 PyhtY               33,31 
  2. Liia Suurjoki                           2009 HKV                 34,09 
  3. Miisa Mäittälä                          2008 PorvU               35,08 
  4. Luna Lee                                2009 HKV                 36,05 
     Emma Hamina                             2008 PorvU                 DNS 

Erä 4                

  1. Saina Lavi                              2008 KirkkonU            31,81 
  2. Isabella Tuulari                        2009 EspTa               31,91 
  3. Aura Arvas                              2008 HelsTa              33,93 
  4. Hilma Larvala                           2009 KU-58               34,18 
  5. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa              34,67 
  6. Elsa Kariluoma                          2008 HKV                 35,59 

Erä 5                

  1. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU            31,41 
  2. Livia Kytömaa                           2008 EspTa               31,75 
  3. Usva Torro                              2009 KU-58               33,48 
  4. Meri Henttonen                          2010 HKV                 35,14 
  5. Veera Keskinen                          2009 VihdVie             35,59 

Erä 6                

  1. Sara Söderman                           2009 ViipU               30,89 
  2. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa               31,16 
  3. Elle Saari                              2008 EspTa               31,57 
  4. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                 31,76 
  5. Nella Eiroma                            2008 HKV                 31,81 

Erä 7                

  1. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU               31,04 
  2. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF              31,42 
  3. Veera Seppälä                           2008 HKV                 31,48 
  4. Vilma Ryytty                            2008 LahdA               31,73 
  5. Lika Baldanova                          2009 RUS                 32,21 

Erä 8                

  1. Naima Sainio                            2008 HKV                 29,53 
  2. Favour Ntuison                          2008 TapE                30,22 
  3. Ida Holmila                             2008 HKV                 33,05 
  4. Nea Hyrsylä                             2008 VihdVie             33,70 
  5. Arina Chirichkina                       2009 RUS                 35,19 

T11 Pituus
        

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               4,60                   
          4,50  4,47  4,51  4,60
                                
  2. Ruth Toivola                            2008 RiihimKi             4,49                   
             X  4,49  4,45  4,46
                                
  3. Neea Keso                               2008 TampPy               4,46                   
          4,30  4,12  4,46  4,44
                                
  4. Iida Heino                              2008 PyhtY                4,34                   
          4,34  4,24  4,32  4,21
                                
  5. Nella Eiroma                            2008 HKV                  4,31                   
          4,31  4,19  4,29  4,30
                                
  6. Sara Hämelin                            2008 EsboIF               4,30                   
          4,30  4,16  4,12  4,02
                                
  7. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               4,25                   
          4,00  4,17  4,15  4,25
                                
  8. Olivia Rautiainen                       2008 EspTa                4,17                   
          4,10  4,02  4,17  3,96
                                
  9. Mathilda Granvik                        2008 EsboIF               4,12                   
          4,12  3,76  3,83  3,88
                                
 10. Lena Liimatainen                        2008 EspTa                4,05                   
          3,86  3,86  3,89  4,05
                                
 11. Sara Söderman                           2009 ViipU                4,04                   
          3,96  3,97  3,97  4,04
                                
 12. Stella Andberg                          2008 EspTa                4,01                   
          3,76  3,66  3,86  4,01
                                
 13. Favour Ntuison                          2008 TapE                 3,98                   
          3,98  3,97  3,64  3,90
                                
 14. Maria Valkova                           2009 RUS                  3,89                   
          3,76  3,89  3,79  3,77
                                
 15. Iiris Kosonen                           2008 HKV                  3,82                   
          3,82  3,52  3,81  3,67
                                
 16. Olivia Aaltonen                         2009 HKV                  3,81                   
          3,63  3,71  3,81  3,76
                                
 17. Saina Lavi                              2008 KirkkonU             3,79                   
          3,79  3,74  3,71  3,53
                                
 18. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             3,79                   
          3,79  3,58  3,52  3,70
                                
 19. Tara Sohlo                              2008 EspTa                3,77                   
          3,74  3,76  3,77  3,72
                                
 20. Veera Keskinen                          2009 VihdVie              3,77                   
          3,75  3,73  3,77     X
                                
 21. Matilda Tuovinen                        2009 ViipU                3,77                   
             X  3,71  3,63  3,77
                                
 22. Elle Saari                              2008 EspTa                3,77                   
          3,57  3,62  3,66  3,77
                                
 23. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                3,76                   
          3,64  3,41  3,76  3,67
                                
 24. Saima Helminen                          2008 HelsTa               3,71                   
          3,70  3,60  3,44  3,71
                                
 25. Niina Lankinen                          2009 VantSa               3,71                   
          3,56  3,71  3,66     X
                                
 26. Mea Barlow                              2008 VeikkVei             3,70                   
          3,30  3,46  3,45  3,70
                                
 27. Veera Seppälä                           2008 HKV                  3,64                   
          3,58  3,61  3,64  3,57
                                
 28. Meri Henttonen                          2010 HKV                  3,61                   
          3,54  3,54  3,59  3,61
                                
 29. Veera Joutlahti                         2008 LänsiUU              3,60                   
          3,43  3,59  3,50  3,60
                                
 30. Helmi Paananen                          2009 LänsiUU              3,57                   
          3,47  3,45  3,50  3,57
                                
 31. Jenna Ryyppö                            2008 HelsTa               3,54                   
          3,31  3,31  3,45  3,54
                                
 32. Aili Pekkanen                           2009 HelsTa               3,53                   
          3,53  3,53  3,44  3,18
                                
 33. Isabella Tuulari                        2009 EspTa                3,53                   
          3,40     X  3,29  3,53
                                
 34. Helmi Nieminen                          2008 HelsTa               3,51                   
          3,49  3,49  3,51  3,49
                                
 35. Viivi Paju                              2009 VantSa               3,49                   
          3,46     X  3,28  3,49
                                
 36. Usva Torro                              2009 KU-58                3,49                   
          3,36  3,49  3,42  3,43
                                
 37. Lika Baldanova                          2009 RUS                  3,49                   
          3,41  3,49     X  3,40
                                
 38. Elsa Kariluoma                          2008 HKV                  3,48                   
          3,32  3,48     X  3,29
                                
 39. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 3,47                   
          3,40  3,40  3,46  3,47
                                
 40. Luna Lee                                2009 HKV                  3,46                   
          3,46  3,39  3,38  3,39
                                
 41. Hilma Larvala                           2009 KU-58                3,43                   
          3,41  3,42  3,43     X
                                
 42. Katja Hannén                            2009 PorvU                3,42                   
          3,22  3,32  3,42  3,42
                                
 43. Anni Nikula                             2008 HIFK                 3,39                   
          3,37  3,39  3,34     -
                                
 44. Emma Hamina                             2008 PorvU                3,36                   
          3,25  3,34     X  3,36
                                
 45. Nea Björksten                           2009 HKV                  3,35                   
          3,35  3,25  3,20  3,27
                                
 46. Liia Suurjoki                           2009 HKV                  3,34                   
          3,22  3,16  3,31  3,34
                                
 47. Zoe Giovanzana                          2009 HelsTa               3,26                   
          3,04  2,96  3,26  3,23
                                
 48. Linda Palmgren                          2008 HIFK                 3,26                   
          3,26  3,08  3,21     X
                                
 49. Anna Hakola                             2008 HKV                  3,21                   
          3,21  3,17  3,17     -
                                
 50. Sade Hyvärinen                          2009 HKV                  3,17                   
          2,84     X  3,04  3,17
                                
 51. Anni-Sofia Rinne                        2010 LänsiUU              2,97                   
          2,85  2,83  2,81  2,97
                                
 52. Vilja Holmberg                          2010 HIFK                 2,84                   
          2,84  2,59     X  2,48
                                
 53. Anna Hirsto                             2009 HKV                  2,80                   
          2,65  2,74  2,80  2,49
                                
 54. Ronja Hannén                            2009 PorvU                2,75                   
             X  2,63  2,75  2,36
                                
 55. Katariina Laiho                         2009 TapE                 2,49                   
          2,49  2,29  2,35  2,36
                                
  
T11 Kuula

  1. Ruth Toivola                            2008 RiihimKi            11,02 
           9,24   9,44   9,76  11,02
  2. Veera Joutlahti                         2008 LänsiUU             10,11 
              X   8,98   9,09  10,11
  3. Neea Keso                               2008 TampPy               9,31 
           8,62   9,31   8,62   8,98
  4. Vilma Luontila                          2008 TampPy               8,45 
           8,36   8,21      X   8,45
  5. Isabella Tuulari                        2009 EspTa                8,28 
           8,28   7,50   7,63   7,55
  6. Saina Lavi                              2008 KirkkonU             7,85 
           7,45   7,85   7,73   7,29
  7. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             7,80 
           7,66   7,80   7,10   7,63
  8. Sara Hämelin                            2008 EsboIF               7,58 
           7,58   7,02   7,26   7,34
  9. Favour Ntuison                          2008 TapE                 7,57 
           7,32   7,57   6,66   6,41
 10. Veera Seppälä                           2008 HKV                  7,49 
           6,63   7,25   6,53   7,49
 11. Emma Hamina                             2008 PorvU                7,03 
           6,90   6,56   6,92   7,03
 12. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              6,99 
           6,99   6,41   6,39   6,74
 13. Helmi Nieminen                          2008 HelsTa               6,88 
              X      X   6,37   6,88
 14. Helmi Paananen                          2009 LänsiUU              6,65 
           6,46   6,65      X      X
 15. Tilda Tauriainen                        2008 PorvU                6,39 
           6,07   5,93   5,93   6,39
 16. Elsa Kariluoma                          2008 HKV                  6,34 
           5,61   6,34   5,70   6,34
 17. Usva Torro                              2009 KU-58                6,32 
           6,32   5,76      X   6,25
 18. Anni Kujansivu                          2009 HKV                  6,24 
           5,36   5,91   6,22   6,24
 19. Arina Chirichkina                       2009 RUS                  6,24 
           5,35   6,24   5,61   5,42
 20. Liia Suurjoki                           2009 HKV                  6,12 
           6,12   5,65   6,10   5,93
 21. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 5,95 
           4,97   5,36   5,25   5,95
 22. Anna Hirsto                             2009 HKV                  5,56 
           4,95   4,64   5,56   4,14
 23. Zoe Giovanzana                          2009 HelsTa               5,39 
           5,17   5,20   5,16   5,39
 24. Ronja Hannén                            2009 PorvU                4,75 
           4,75   4,64   4,57   4,49
 25. Saana Koivisto                          2009 KerU                 4,08 
              X      X   4,03   4,08
 

T13 60 m                            Loppukilpailu

  1. Polina Magnitskaia                      2006 RUS                  8,21 
  2. Jenni Väänänen                          2007 LahdA                8,31 
  3. Saara Eriksson                          2006 HIFK                 8,49 
  4. Maija Rantonen                          2006 HIFK                 8,50 
  5. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 8,52 
  6. Matilda Helminen                        2006 EsboIF               8,52 
  7. Sofia Puolakanaho                       2006 OrimJy               8,55 
  8. Linda Pokela                            2007 HIFK                 8,80 
  9. Jade Oravainen                          2007 ViipU                8,82 
 10. Hertta Turunen                          2007 PorvU                8,85 
 11. Åsa Rehn                                2007 OrimJy               8,86 
 12. Jade Toivola                            2006 LahdA                8,86 
 13. Isabella Strömberg                      2006 EspTa                8,87 
 14. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            8,88 
 15. Lina Kiviaho                            2006 EsboIF               8,91 
 16. Liisi Halén                             2007 LänsiUU              8,93 
 17. Sissi Kaksonen                          2007 HyvsU                8,94 
 18. Celina Salonen                          2007 NastNa               8,96 
 19. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 8,99 
 20. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               9,03 
 21. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             9,11 
 22. Ndey Njie                               2006 HelsTa               9,19 
 23. Veera Mikkonen                          2006 KirkkonU             9,29 
 24. Alva Kollin                             2007 EsboIF               9,32 
 25. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                9,39 
 26. Léa Olivès                              2006 EspTa                9,42 
 27. Jenna Aarnio                            2006 HelsTa               9,50 
 28. Matilda Pennanen                        2007 EsboIF               9,50 
 29. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  9,52 
 30. Tara Hatakka                            2006 VantSa               9,53 
 31. Ronja Väliheikki                        2007 VantSa               9,58 
 32. Minttu Saarelainen                      2006 LopU                 9,60 
 33. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                9,75 
 34. Nella Jäppinen                          2006 HIFK                 9,80 
 35. Vilma Lehto                             2007 HämeenlTa           10,03 
 36. Emma Kantola                            2007 EspTa               10,07 
 37. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU               10,21 

Erä 1                

  1. Matilda Pennanen                        2007 EsboIF               9,50 
  2. Minttu Saarelainen                      2006 LopU                 9,60 
  3. Nella Jäppinen                          2006 HIFK                 9,80 
  4. Vilma Lehto                             2007 HämeenlTa           10,03 
  5. Emma Kantola                            2007 EspTa               10,07 
  6. Ronja Urpulahti                         2006 ViipU               10,21 

Erä 2                

  1. Fanny Holm                              2007 IFSibboV             9,11 
  2. Léa Olivès                              2006 EspTa                9,42 
  3. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  9,52 
  4. Tara Hatakka                            2006 VantSa               9,53 
  5. Ronja Väliheikki                        2007 VantSa               9,58 
  6. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                9,75 

Erä 3                

  1. Isabella Strömberg                      2006 EspTa                8,87 
  2. Sissi Kaksonen                          2007 HyvsU                8,94 
  3. Ndey Njie                               2006 HelsTa               9,19 
  4. Veera Mikkonen                          2006 KirkkonU             9,29 
  5. Alva Kollin                             2007 EsboIF               9,32 
  6. Jenna Aarnio                            2006 HelsTa               9,50 

Erä 4                

  1. Maija Rantonen                          2006 HIFK                 8,50 
  2. Linda Pokela                            2007 HIFK                 8,80 
  3. Hertta Turunen                          2007 PorvU                8,85 
  4. Liisi Halén                             2007 LänsiUU              8,93 
  5. Celina Salonen                          2007 NastNa               8,96 
  6. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               9,03 

Erä 5                

  1. Jade Oravainen                          2007 ViipU                8,82 
  2. Åsa Rehn                                2007 OrimJy               8,86 
  3. Jade Toivola                            2006 LahdA                8,86 
  4. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            8,88 
  5. Lina Kiviaho                            2006 EsboIF               8,91 
  6. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 8,99 

Erä 6                

  1. Polina Magnitskaia                      2006 RUS                  8,21 
  2. Jenni Väänänen                          2007 LahdA                8,31 
  3. Saara Eriksson                          2006 HIFK                 8,49 
  4. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 8,52 
  5. Matilda Helminen                        2006 EsboIF               8,52 
  6. Sofia Puolakanaho                       2006 OrimJy               8,55 

Erä 7                

  1. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                9,39 

T13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Polina Magnitskaia                      2006 RUS                 27,23 
  2. Elinda Koivula                          2006 HIFK                27,56 
  3. Iina Rantonen                           2006 ViipU               27,99 
  4. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                28,10 
  5. Saara Eriksson                          2006 HIFK                28,28 
  6. Silja Niemi                             2007 MäntsU              28,74 
  7. Kiia Äikää                              2006 HIFK                28,78 
  8. Lina Kiviaho                            2006 EsboIF              28,85 
  9. Venla Reunanen                          2007 HIFK                28,90 
 10. Matilda Helminen                        2006 EsboIF              28,98 
 11. Celina Salonen                          2007 NastNa              29,54 
 12. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                29,63 
 13. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                29,65 
 14. Linda Pokela                            2007 HIFK                30,23 
 15. Hertta Turunen                          2007 PorvU               30,44 
 16. Emmi Piispanen                          2007 NastNa              30,67 
 17. Isabella Strömberg                      2006 EspTa               30,67 
 18. Ndey Njie                               2006 HelsTa              30,67 
 19. Liisi Halén                             2007 LänsiUU             30,73 
 20. Kira Shilov                             2007 EspTa               30,79 
 21. Edit Palmén                             2007 EspTa               30,81 
 22. Anni Nurminen                           2006 EspTa               30,92 
 23. Fanny Holm                              2007 IFSibboV            30,95 
 24. Lili Jokela                             2006 PernU               31,02 
 25. Samira Akbarova                         2007 RUS                 31,24 
 26. Matilda Pennanen                        2007 EsboIF              31,46 
 27. Aamu Peltonen                           2006 HelsTa              31,64 
 28. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU               32,08 
 29. Fanny-Amanda Seppälä                    2007 KeskiUYU            32,25 
 30. Venla Noronen                           2007 EspTa               32,54 
 31. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU               32,56 
 32. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa              32,77 
 33. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 33,22 
     Vlada Saula                             2007 RUS                   DNS 

Erä 1                

  1. Matilda Helminen                        2006 EsboIF              28,98 
  2. Linda Pokela                            2007 HIFK                30,23 
  3. Matilda Pennanen                        2007 EsboIF              31,46 
  4. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU               32,08 

Erä 2                

  1. Anni Nurminen                           2006 EspTa               30,92 
  2. Aamu Peltonen                           2006 HelsTa              31,64 
  3. Fanny-Amanda Seppälä                    2007 KeskiUYU            32,25 
  4. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU               32,56 
  5. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa              32,77 

Erä 3                

  1. Ndey Njie                               2006 HelsTa              30,67 
  2. Edit Palmén                             2007 EspTa               30,81 
  3. Fanny Holm                              2007 IFSibboV            30,95 
  4. Venla Noronen                           2007 EspTa               32,54 
  5. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                 33,22 

Erä 4                

  1. Hertta Turunen                          2007 PorvU               30,44 
  2. Isabella Strömberg                      2006 EspTa               30,67 
  3. Liisi Halén                             2007 LänsiUU             30,73 
  4. Kira Shilov                             2007 EspTa               30,79 
     Vlada Saula                             2007 RUS                   DNS 

Erä 5                

  1. Venla Reunanen                          2007 HIFK                28,90 
  2. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                29,63 
  3. Helmi Berndtson                         2006 HIFK                29,65 
  4. Emmi Piispanen                          2007 NastNa              30,67 
  5. Samira Akbarova                         2007 RUS                 31,24 

Erä 6                

  1. Iina Rantonen                           2006 ViipU               27,99 
  2. Silja Niemi                             2007 MäntsU              28,74 
  3. Lina Kiviaho                            2006 EsboIF              28,85 
  4. Celina Salonen                          2007 NastNa              29,54 
  5. Lili Jokela                             2006 PernU               31,02 

Erä 7                

  1. Polina Magnitskaia                      2006 RUS                 27,23 
  2. Elinda Koivula                          2006 HIFK                27,56 
  3. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                28,10 
  4. Saara Eriksson                          2006 HIFK                28,28 
  5. Kiia Äikää                              2006 HIFK                28,78 

T13 600 m                           Loppukilpailu

  1. Mariia Besshaposhnikova                 2006 RUS               1.47,43 
  2. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK              1.48,53 
  3. Celina Salonen                          2007 NastNa            1.51,07 
  4. Vlada Saula                             2007 RUS               1.52,13 
  5. Edit Palmén                             2007 EspTa             1.52,14 
  6. Matilda Pennanen                        2007 EsboIF            1.55,05 
  7. Maiju Mäkelä                            2007 VantSa            1.55,16 
  8. Taika Henttonen                         2008 HKV               1.57,74 
  9. Julia Franzén                           2006 IFSibboV          1.58,75 
 10. Ella Räisänen                           2009 EspTa             2.02,15 
 11. Livia Kytömaa                           2008 EspTa             2.02,26 
 12. Saima Helminen                          2008 HelsTa            2.03,55 
 13. Léa Olivès                              2006 EspTa             2.07,03 
 14. Iida Piispanen                          2008 NastNa            2.07,69 
 15. Elizaveta Besshaposhnikova              2006 RUS               2.12,84 
 16. Veera Mikkonen                          2006 KirkkonU          2.20,30 
     Emmi Piispanen                          2007 NastNa                DNS 

Erä 1                

  1. Julia Franzén                           2006 IFSibboV          1.58,75 
  2. Ella Räisänen                           2009 EspTa             2.02,15 
  3. Livia Kytömaa                           2008 EspTa             2.02,26 
  4. Saima Helminen                          2008 HelsTa            2.03,55 
  5. Léa Olivès                              2006 EspTa             2.07,03 
  6. Iida Piispanen                          2008 NastNa            2.07,69 
  7. Elizaveta Besshaposhnikova              2006 RUS               2.12,84 
  8. Veera Mikkonen                          2006 KirkkonU          2.20,30 

Erä 2                

  1. Mariia Besshaposhnikova                 2006 RUS               1.47,43 
  2. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK              1.48,53 
  3. Celina Salonen                          2007 NastNa            1.51,07 
  4. Vlada Saula                             2007 RUS               1.52,13 
  5. Edit Palmén                             2007 EspTa             1.52,14 
  6. Matilda Pennanen                        2007 EsboIF            1.55,05 
  7. Maiju Mäkelä                            2007 VantSa            1.55,16 
  8. Taika Henttonen                         2008 HKV               1.57,74 
     Emmi Piispanen                          2007 NastNa                DNS 

T13 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Iina Rantonen                           2006 ViipU                9,62 
  2. Kiia Äikää                              2006 HIFK                 9,68 
  3. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                10,15 
  4. Jade Toivola                            2006 LahdA               10,36 
  5. Mia Flink                               2007 EspTa               10,36 
  6. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           10,47 
  7. Aida Ahlholm                            2006 EspTa               10,64 
  8. Celina Salonen                          2007 NastNa              10,96 
  9. Saana Säilä                             2006 ViipU               11,13 
 10. Elli Paananen                           2007 LänsiUU             11,80 
 11. Sara Forsström                          2006 EspTa               11,87 
 12. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa              11,93 
 13. Ruusu Koskela                           2007 HKV                 12,01 
 14. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa              12,63 
 15. Kaisla Salmi                            2006 HIFK                12,73 
 16. Léa Olivès                              2006 EspTa               13,10 
 17. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU              13,41 

Erä 1                

  1. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa              11,93 
  2. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa              12,63 
  3. Kaisla Salmi                            2006 HIFK                12,73 
  4. Léa Olivès                              2006 EspTa               13,10 
  5. Hanna Mustonen                          2007 MäntsU              13,41 

Erä 2                

  1. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           10,47 
  2. Aida Ahlholm                            2006 EspTa               10,64 
  3. Celina Salonen                          2007 NastNa              10,96 
  4. Elli Paananen                           2007 LänsiUU             11,80 
  5. Sara Forsström                          2006 EspTa               11,87 
  6. Ruusu Koskela                           2007 HKV                 12,01 

Erä 3                

  1. Iina Rantonen                           2006 ViipU                9,62 
  2. Kiia Äikää                              2006 HIFK                 9,68 
  3. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                10,15 
  4. Jade Toivola                            2006 LahdA               10,36 
  5. Mia Flink                               2007 EspTa               10,36 
  6. Saana Säilä                             2006 ViipU               11,13 

T13 Pituus           

  1. Venla Reunanen                          2007 HIFK                 5,01                   
             X  4,92  4,72  5,01
                                
  2. Polina Magnitskaia                      2006 RUS                  5,01                   
          4,71     X     X  5,01
                                
  3. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 4,82                   
          4,82  4,61  4,36  4,54
                                
  4. Saana Säilä                             2006 ViipU                4,80                   
          4,80  4,57  4,45  4,66
                                
  5. Iina Rantonen                           2006 ViipU                4,50                   
          4,27  4,24  4,18  4,50
                                
  6. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             4,43                   
          4,21  4,22     X  4,43
                                
  7. Mia Flink                               2007 EspTa                4,43                   
             X  4,16  4,43     X
                                
  8. Sofia Puolakanaho                       2006 OrimJy               4,34                   
          3,97  4,34  3,92     X
                                
  9. Siiri Päiväniemi                        2006 HKV                  4,28                   
          4,13  4,28  4,10  3,86
                                
 10. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            4,26                   
          4,10  4,26  4,02  4,12
                                
 11. Isabella Strömberg                      2006 EspTa                4,24                   
          4,24  3,87  4,00  4,05
                                
 12. Kira Shilov                             2007 EspTa                4,23                   
          4,23  4,00  4,17     X
                                
 13. Ella Pohjansaro                         2007 HIFK                 4,18                   
          3,96  4,15  4,12  4,18
                                
 14. Aida Ahlholm                            2006 EspTa                4,18                   
          3,93  4,11  4,18  4,05
                                
 15. Pinja Liski                             2007 HelsTa               4,12                   
          4,12  4,12  4,04  4,10
                                
 16. Jade Oravainen                          2007 ViipU                4,08                   
          4,08  4,01     X  3,77
                                
 17. Anni Nurminen                           2006 EspTa                4,03                   
          4,03  4,00  3,93  4,01
                                
 18. Samira Akbarova                         2007 RUS                  4,02                   
          3,91  4,02  3,87  3,96
                                
 19. Celina Salonen                          2007 NastNa               4,02                   
             X     X  4,02     X
                                
 20. Kaisla Salmi                            2006 HIFK                 3,93                   
          3,63  3,93  3,85  3,76
                                
 21. Elli Paananen                           2007 LänsiUU              3,92                   
          3,90  3,92  3,70  3,83
                                
 22. Vlada Saula                             2007 RUS                  3,91                   
          3,68  3,91  3,55  3,28
                                
 23. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa               3,87                   
          3,83  3,87  3,75     X
                                
 24. Ronja Väliheikki                        2007 VantSa               3,83                   
          3,80  3,78  3,83     X
                                
 25. Olivia Laukkoski                        2006 ViipU                3,81                   
             X  3,68     X  3,81
                                
 26. Veera Mikkonen                          2006 KirkkonU             3,77                   
          3,63  3,52  3,77     X
                                
 27. Tara Hatakka                            2006 VantSa               3,71                   
          3,71  3,57  3,57  3,53
                                
 28. Silja Niemi                             2007 MäntsU               3,70                   
          3,66  3,41  3,45  3,70
                                
 29. Sara Forsström                          2006 EspTa                3,69                   
          3,52  3,69  3,41  3,41
                                
 30. Fanny-Amanda Seppälä                    2007 KeskiUYU             3,68                   
          3,68  3,68     X     X
                                
 31. Vilja Valtakari                         2007 HelsTa               3,66                   
          3,62  3,43  3,66     X
                                
 32. Liisi Halén                             2007 LänsiUU              3,62                   
          3,20  3,62     X     X
                                
 33. Meaminea Kerkelä                        2006 ViipU                3,58                   
          3,50  3,54  3,46  3,58
                                
 34. Kira Koskiniemi                         2006 HKV                  3,49                   
             X  2,78  3,49     X
                                
 
T13 Kuula

  1. Jessica Björksten                       2007 LiljIK              11,62 
          11,30  11,62  11,25      X
  2. Natalie Saarinen                        2007 EspTa               10,76 
          10,76  10,70  10,66      X
  3. Aino Ikäheimo                           2006 EspTa               10,12 
           9,89   9,98  10,12   9,20
  4. Jenni Väänänen                          2007 LahdA                9,29 
           9,14   9,29      X   9,20
  5. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            8,61 
           8,13   8,61   7,98   8,25
  6. Tara Hatakka                            2006 VantSa               8,13 
           8,13      X      X   7,45
  7. Kaisla Salmi                            2006 HIFK                 7,42 
           7,42   6,91   6,92   6,97
  8. Venla Noronen                           2007 EspTa                7,36 
           7,27   6,66   4,67   7,36
  9. Elli Paananen                           2007 LänsiUU              7,36 
           7,36   6,57   7,16   6,97
 10. Jenna Aarnio                            2006 HelsTa               7,25 
           7,25      X   6,79   6,84
 11. Tuulia Kiuru                            2007 HelsTa               6,97 
           6,23   6,97   6,76   6,71
 12. Anna Björklund                          2007 HIFK                 6,19 
           6,19   6,19   4,20   5,49
 13. Emma Heiskanen                          2007 HIFK                 6,01 
              X   5,71   5,94   6,01
 14. Vilma Lehto                             2007 HämeenlTa            5,85 
           4,57   5,51   5,61   5,85


T15 60 m                            Loppukilpailu

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               8,00 
  2. Alisa Kameneva                          2004 RUS                  8,28 
  3. Uliana Morozova                         2005 RUS                  8,30 
  4. Polina Kochina                          2005 RUS                  8,32 
  5. Emmi Satosuo                            2005 KU-58                8,32 
  6. Milja Majuri                            2005 VantSa               8,35 
  7. Takwa Adam                              2004 VantSa               8,49 
  8. Emma Gokkonen                           2005 ViipU                8,51 
  9. Terhi Vehko                             2005 HKV                  8,62 
 10. Sini-Minea Saarikoski                   2005 KerU                 8,71 
 11. Lilja Koskela                           2004 HKV                  8,72 
 12. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             8,74 
 13. Maggie Hollo                            2005 EspTa                8,77 
 14. Lilli Lehto                             2005 ViipU                8,78 
 15. Sofia Tanner                            2005 LänsiUU              8,82 
 16. Emmi Ronkanen                           2004 KeskiUYU             8,86 
 17. Erika Ruotsalainen                      2005 ViipU                8,87 
 18. Miina Turpeinen                         2005 VesU                 8,92 
 19. Noora Niininen                          2005 EspTa                9,00 
 20. Emmi Malo                               2004 LopU                 9,18 
 21. Kiia Korander                           2005 VihdVie              9,25 
 22. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                 9,26 
 23. Hilma Hiltunen                          2005 HIFK                 9,43 
 24. Jonna Korhonen                          2005 HIFK                 9,49 
 25. Olivia Kollin                           2005 EsboIF               9,52 
 26. Erika Myller                            2004 HIFK                 9,83 
 27. Elodie Böhling                          2005 BorgåAk              9,94 
 28. Anette Meiseri                          2005 HIFK                 9,98 
Kilpailun ulkopuolella
     Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             8,64

Erä 1                

  1. Uliana Morozova                         2005 RUS                  8,30 
  2. Sofia Tanner                            2005 LänsiUU              8,82 
  3. Emmi Ronkanen                           2004 KeskiUYU             8,86 
  4. Jonna Korhonen                          2005 HIFK                 9,49 
  5. Anette Meiseri                          2005 HIFK                 9,98 

Erä 2                

  1. Kiia Korander                           2005 VihdVie              9,25 
  2. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                 9,26 
  3. Hilma Hiltunen                          2005 HIFK                 9,43 
  4. Olivia Kollin                           2005 EsboIF               9,52 
  5. Erika Myller                            2004 HIFK                 9,83 
  6. Elodie Böhling                          2005 BorgåAk              9,94 

Erä 3                

  1. Sini-Minea Saarikoski                   2005 KerU                 8,71 
  2. Lilli Lehto                             2005 ViipU                8,78 
  3. Erika Ruotsalainen                      2005 ViipU                8,87 
  4. Miina Turpeinen                         2005 VesU                 8,92 
  5. Noora Niininen                          2005 EspTa                9,00 
  6. Emmi Malo                               2004 LopU                 9,18 

Erä 4                

  1. Emmi Satosuo                            2005 KU-58                8,32 
  2. Emma Gokkonen                           2005 ViipU                8,51 
  3. Terhi Vehko                             2005 HKV                  8,62 
  4. Lilja Koskela                           2004 HKV                  8,72 
  5. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             8,74 
  6. Maggie Hollo                            2005 EspTa                8,77 

Erä 5                

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               8,00 
  2. Alisa Kameneva                          2004 RUS                  8,28 
  3. Polina Kochina                          2005 RUS                  8,32 
  4. Milja Majuri                            2005 VantSa               8,35 
  5. Takwa Adam                              2004 VantSa               8,49 
Kilpailun ulkopuolella
     Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             8,64

T15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              26,72 
  2. Viktoria Ermolaeva                      2005 RUS                 26,98 
  3. Kerttu Niemi                            2005 HKV                 27,00 
  4. Uliana Morozova                         2005 RUS                 27,47 
  5. Emmi Parhiala                           2004 VantSa              27,91 
  6. Takwa Adam                              2004 VantSa              28,22 
  7. Emmi Satosuo                            2005 KU-58               28,32 
  8. Terhi Vehko                             2005 HKV                 28,42 
  9. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            28,57 
 10. Polina Kochina                          2005 RUS                 28,86 
 11. Emma Gokkonen                           2005 ViipU               28,94 
 12. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa              29,73 
 13. Noora Niininen                          2005 EspTa               30,06 
 14. Erika Ruotsalainen                      2005 ViipU               30,25 
 15. Lilli Lehto                             2005 ViipU               30,54 
 16. Ronja Porthan                           2005 HIFK                30,85 
 17. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                30,99 
 18. Erika Myller                            2004 HIFK                33,19 

Erä 1                

  1. Peppiina Hiltunen                       2004 VantSa              29,73 
  2. Lilli Lehto                             2005 ViipU               30,54 
  3. Ronja Porthan                           2005 HIFK                30,85 

Erä 2                

  1. Emmi Parhiala                           2004 VantSa              27,91 
  2. Noora Niininen                          2005 EspTa               30,06 
  3. Erika Ruotsalainen                      2005 ViipU               30,25 
  4. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                30,99 
  5. Erika Myller                            2004 HIFK                33,19 

Erä 3                

  1. Emmi Satosuo                            2005 KU-58               28,32 
  2. Terhi Vehko                             2005 HKV                 28,42 
  3. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            28,57 
  4. Polina Kochina                          2005 RUS                 28,86 
  5. Emma Gokkonen                           2005 ViipU               28,94 

Erä 4                

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              26,72 
  2. Viktoria Ermolaeva                      2005 RUS                 26,98 
  3. Kerttu Niemi                            2005 HKV                 27,00 
  4. Uliana Morozova                         2005 RUS                 27,47 
  5. Takwa Adam                              2004 VantSa              28,22 

T15 600 m                           Loppukilpailu


  1. Venla Virrantuomi                       2006 HKV               1.40,17 
  2. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA             1.43,43 
  3. Sini-Minea Saarikoski                   2005 KerU              1.47,01 
  4. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi          1.49,12 
  5. Ronja Orivuori                          2005 ViipU             1.54,55 
     Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa                DNS 

T15 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Uliana Morozova                         2005 RUS                  9,56 
  2. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA                9,63 
  3. Viktoria Ermolaeva                      2005 RUS                  9,77 
  4. Milja Majuri                            2005 VantSa              10,02 
  5. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa               10,50 
  6. Miina Turpeinen                         2005 VesU                10,72 
Kilpailun ulkopuolella
     Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            10,22
     Elinda Koivula                          2006 HIFK                 9,67 

Erä 1                

  1. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA                9,63 
  2. Miina Turpeinen                         2005 VesU                10,72 
Kilpailun ulkopuolella
     Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            10,22

Erä 2                

  1. Uliana Morozova                         2005 RUS                  9,56 
  2. Viktoria Ermolaeva                      2005 RUS                  9,77 
  3. Milja Majuri                            2005 VantSa              10,02 
  4. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa               10,50 
Kilpailun ulkopuolella
     Elinda Koivula                          2006 HIFK                 9,67

T15 Korkeus

  1. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa                150 
         135 140 145 150 156
           O   O   O   O XXX
  2. Sofia Niemi                             2005 KarhKa                140 
         125 130 135 140 145
           O   O   O   O X--
  3. Maggie Hollo                            2005 EspTa                 140 
         120 125 130 135 140 145
           O   O   O   O  XO XXX
  4. Nella Jäppinen                          2006 HIFK                  125 
         120 125 130
           O   O XXX

T15 Kolmiloikka

  1. Lilja Koskela                           2004 HKV                 11,11                   
             X 11,11     X     X     X     X
                                            
  2. Emmi Ronkanen                           2004 KeskiUYU             9,83                   
          9,83  9,80     X  9,59     X     X
                                            
  3. Kiia Korander                           2005 VihdVie              8,95                   
          8,84  8,91  8,95     X  8,60  8,85