Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
24.06. klo 18:00 DT i Jakobstad Tulokset (päivitetty: 11:38 26.06.2019)
H/M 100m
Final/Loppukilpailu Vind/Tuuli: -1,4
1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   11,60             
2)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   11,94             
3)   Johannes Åhman                   IFDrott                   11,95             
4)   Anton Sandvik                    VasaIS                    11,98             
5)   Rasmus Envall                    IKFalken                  12,04             
6)   Antti Vornanen                   IFDrott                   12,24             
7)   Aleksi Luomala                   KauhWi                    12,42             
8)   Gerhard Stenroos                 IFDrott                          14,87             


D/N 100m
Final/Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Simone Wiklund                   IFNykn                    12,89             
2)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    13,48             
3)   Nora Finholm                     LarsmoIF                  14,34             


H/M 400m
Final/Loppukilpailu
1)   Kabongu Tshibangu                VasaIS                    54,29             
2)   Alfons Söderman                  IFDrott                   55,26             
3)   Markku Ainali                    KV                         1.08,38           
4)   Gerhard Stenroos                 IFDrott                          1.10,87           


D/N 400m
Final/Loppukilpailu
1)   Nelli Mustola                    KalajJu                   1.05,43           


H/M Längd/Pituus
Final/Loppukilpailu
1)   Antti Vornanen                   IFDrott         6,14 +0,7          
     5,73   6,14   5,95   5,91   5,84   x      
     -1,1   +0,7   +1,2   +2,6   -1,0          

2)   Anton Sandvik                    VasaIS          5,43 +1,2          
     x      5,43   5,33   5,42   5,37   5,19   
            +1,2   -0,6   +1,3   +0,9   +0,6   



D/N Tresteg/Kolmiloikka
Final/Loppukilpailu
1)   Ina Pajunen                      IFÅsar              10,95 -0,4          
     10,95  10,83  x      x      x      x      
     -0,4   -0,2                               

2)   Victoria Myntti                  IFDrott             10,40 -0,8          
     x      9,68   10,21  10,16  x      10,40  
            -0,7   -0,4   -3,9          -0,8   




D/N Kula/Kuula
Final/Loppukilpailu
1)   Linn Sund                        VasaIS                    11,79             
     11,41  11,45  11,79  x      x      x      

2)   Emma Sjölind                     IFDrott                   11,74             
     11,23  11,64  11,74  x      x      x      

3)   Cecilia Österlund                IFNykn                    9,32              
     8,68   9,32   9,14   x      9,07   9,10   

4)   Simone Widner                    IFNykn                    8,77              
     8,75   x      8,38   8,77   x      8,60   

     Anna Malinowska                  IKFalken       DNS               


H/M Spjut/Keihäs
Final/Loppukilpailu
1)   Antti Vornanen                   IFDrott                   58,90             
     58,90  53,20  58,44  x      58,36  54,00  

2)   Petri Lätti                      JalasjJa                  53,00             
     49,21  52,89  51,70  52,50  52,26  53,00  

3)   Alfons Söderman                  IFDrott                   42,13             
     41,29  31,00  42,13  x      x      37,65  



D/N Spjut/Keihäs
Final/Loppukilpailu
1)   Anna Malinowska                  IKFalken                  31,62             
     28,79  28,52  x      30,46  31,62  28,68  



P9 40m
1)   Joar Tunér                       IFDrott                   7,61              
2)   Ben Björklund                    IFDrott                   7,62              
3)   Jacob Jungar                     IFDrott                   7,63              
4)   Leon Sandell                     IKFalken                  7,65              
5)   Willhelm Åkerman                 IFNykn                    7,67              
6)   Jonas Backman                    IFDrott                   7,76              
7)   Hugo Hagman                      VasaIS                    7,78              
8)   Melker Strandvall                IKFalken                  7,96              
9)   Elias Vesterback                 IFFyren                   8,06              
10)  Max Bodbacka                     IKFalken                  8,19              
11)  Birk Tunér                       IFDrott                   8,23              
12)  Julian Mattsson                  IFDrott                   8,41              

Final/Loppukilpailu heat/erä 1, Vind/Tuuli: +0,0
1)   Joar Tunér                       IFDrott                   7,61              
2)   Willhelm Åkerman                 IFNykn                    7,67              
3)   Jonas Backman                    IFDrott                   7,76              
4)   Hugo Hagman                      VasaIS                    7,78              
5)   Elias Vesterback                 IFFyren                   8,06              
6)   Max Bodbacka                     IKFalken                  8,19              

Final/Loppukilpailu heat/erä 2, Vind/Tuuli: -0,2
1)   Ben Björklund                    IFDrott                   7,62              
2)   Jacob Jungar                     IFDrott                   7,63              
3)   Leon Sandell                     IKFalken                  7,65              
4)   Melker Strandvall                IKFalken                  7,96              
5)   Birk Tunér                       IFDrott                   8,23              
6)   Julian Mattsson                  IFDrott                   8,41              


F/T9 40m
1)   Helmi Siitonen                   RistU                     7,02              
2)   Alina Sandvik                    IKFalken                  7,09              
3)   Elin Wiklund                     IFDrott                   7,37              
4)   Molly Holländer                  IFNykn                    7,55              
4)   Lina Holm                        IFÅsar                    7,55              
6)   Venla Backlund                   IFNykn                    7,62              
7)   Linn Holm                        IFÅsar                    7,64              
8)   Thelma Kastrén                   GamlakIF                  7,68              
9)   Maja Engström                    IFDrott                   7,72              
9)   Linn Enroth                      IFDrott                   7,72              
11)  Nea Kuittinen                    IFDrott                   7,85              
12)  Amanda Grannas                   IFDrott                   7,96              
13)  Tilde Stenman                    IFDrott                   8,01              
14)  Frida Sundholm                   IFDrott                   8,04              
14)  Rut Boman                        IFDrott                   8,04              
16)  Michelle Mäenpää                 IFDrott                   8,16              
17)  Maija Salminen                   IFDrott                   8,22              
18)  Neyla Bilen                      IFDrott                   8,30              
19)  Alina Svahn                      IFDrott                   8,43              
20)  Linnéa Hagman                    VasaIS                    10,19             

Final/Loppukilpailu heat/erä 1, Vind/Tuuli: +0,0
1)   Molly Holländer                  IFNykn                    7,55              
2)   Venla Backlund                   IFNykn                    7,62              
3)   Linn Holm                        IFÅsar                    7,64              
4)   Maja Engström                    IFDrott                   7,72              
5)   Amanda Grannas                   IFDrott                   7,96              
6)   Tilde Stenman                    IFDrott                   8,01              
7)   Michelle Mäenpää                 IFDrott                   8,16              

Final/Loppukilpailu heat/erä 2, Vind/Tuuli: +0,2
1)   Helmi Siitonen                   RistU                     7,02              
2)   Lina Holm                        IFÅsar                    7,55              
3)   Thelma Kastrén                   GamlakIF                  7,68              
4)   Linn Enroth                      IFDrott                   7,72              
5)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   7,85              
6)   Frida Sundholm                   IFDrott                   8,04              
7)   Alina Svahn                      IFDrott                   8,43              

Final/Loppukilpailu heat/erä 3, Vind/Tuuli: +0,3
1)   Alina Sandvik                    IKFalken                  7,09              
2)   Elin Wiklund                     IFDrott                   7,37              
3)   Rut Boman                        IFDrott                   8,04              
4)   Maija Salminen                   IFDrott                   8,22              
5)   Neyla Bilen                      IFDrott                   8,30              
6)   Linnéa Hagman                    VasaIS                    10,19             


F/T9 Höjd/Korkeus
Final/Loppukilpailu
1)   Alina Sandvik                    IKFalken                  110               
     80     85     90     95     100    105    110    112    
     o      o      o      xo     o      xo     xxo    xxx    

2)   Helmi Siitonen                   RistU                     105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Nea Kuittinen                    IFDrott                   105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

4)   Elin Wiklund                     IFDrott                   100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Linn Enroth                      IFDrott                   95                
     85     90     95     100    
     o      xo     o      xxx    

6)   Tilde Stenman                    IFDrott                   90                
     75     80     85     90     95     
     o      o      xxo    xo     x      

7)   Frida Sundholm                   IFDrott                   90                
     85     90     95     
     o      xxo    xxx    

8)   Venla Backlund                   IFNykn                    90                
     80     85     90     95     
     xo     o      xxo    xxx    

9)   Alina Svahn                      IFDrott                   85                
     85     90     
     o      xxx    

9)   Molly Holländer                  IFNykn                    85                
     85     90     
     o      xxx    

9)   Rut Boman                      IFDrott                                     85                
     80     85     90                
     o      o      xxx    

12)  Maja Engström                   IFDrott                   85                
     85     90     
     xo     xxx    

13)  Celine Åkerman                   IFNykn                    80                
     80     85     
     o      xxx    

     Michelle Mäenpää                 IFDrott                   NH                
     80     
     xxx    


P9 Längd/Pituus
Final/Loppukilpailu
1)   Ben Björklund                    IFDrott                   3,28              
     3,28   3,24   3,16   2,99   
                                 

2)   Jonas Backman                    IFDrott                   3,03              
     2,52   3,03   2,94   2,86   
                                 

3)   Melker Strandvall                IKFalken                  2,96              
     x      2,96   2,88   2,80   
                                 

4)   Willhelm Åkerman                 IFNykn                    2,92              
     2,92   2,86   2,77   2,82   
                                 

5)   Hugo Hagman                      VasaIS                    2,89              
     2,64   2,89   2,34   2,83   
                                 

6)   Joar Tunér                       IFDrott                   2,89              
     2,72   2,73   2,89   2,60   
                                 

7)   Max Bodbacka                     IKFalken                  2,76              
     2,76   2,46   2,39   2,64   
                                 

8)   Jacob Jungar                     IFDrott                   2,71              
     x      x      2,71   x      
                                 

9)   Elias Vesterback                 IFFyren                   2,52              
     2,22   2,52   x      x      
                                 

10)  Julian Mattsson                  IFDrott                   2,40              
     2,40   2,29   2,23   x      
                                 

11)  Aron Åhman                       IFDrott                   2,40              
     2,40   1,90   1,68   2,12   
                                 

12)  Birk Tunér                       IFDrott                   1,86              
     x      1,86   x      x      
                                 

                                       
P9 Kula/Kuula
Final/Loppukilpailu
1)   Willhelm Åkerman                 IFNykn                    6,08              
     5,80   5,23   6,08   6,04   

2)   Elias Vesterback                 IFFyren                   5,22              
     5,22   4,75   4,91   x      

3)   Joar Tunér                       IFDrott                   5,12              
     5,04   4,67   4,66   5,12   

4)   Max Bodbacka                     IKFalken                  4,91              
     x      4,86   4,74   4,91   

5)   Ben Björklund                    IFDrott                   4,89              
     4,78   4,89   4,88   4,72   

6)   Melker Strandvall                IKFalken                  4,89              
     4,64   4,89   4,00   x      

7)   Julian Mattsson                  IFDrott                   4,77              
     4,47   4,77   4,33   4,62   

8)   Hugo Hagman                      VasaIS                    4,75              
     4,60   4,75   x      4,51   

9)   Jonas Backman                    IFDrott                   4,32              
     4,32   4,22   4,05   x      

10)  Aron Åhman                       IFDrott                   3,98              
     3,02   3,98   3,71   3,40   

11)  Birk Tunér                       IFDrott                   3,94              
     3,94   3,34   3,59   3,60   

12)  Leon Sandell                     IKFalken                  2,91              
     x      2,91   x      x      

                                        
F/T9 Kula/Kuula
Loppukilpailu
1)   Neyla Bilen                      IFDrott                   4,94              
     4,87   4,94   4,44   4,31   

2)   Frida Sundholm                   IFDrott                   4,43              
     3,47   4,09   3,90   4,43   

3)   Helmi Siitonen                   RistU                     4,39              
     3,93   4,09   4,39   4,37   

4)   Amanda Rönngård                  IFDrott                                 4,15
     3,94   4,15   3,74   4,13   

5)   Nea Kuittinen                    IFDrott                                 4,07
     3,81   3,45   3,77   4,07

6)   Alina Svahn                      IFDrott                   3,89              
     3,16   3,16   3,89   x      

7)   Elin Wiklund                     IFDrott                   3,84              
     3,80   3,84   3,42   3,76   

8)   Maija Salminen                   IFDrott                   3,61              
     3,61   2,85   2,93   3,27   

9)   Michelle Mäenpää                 IFDrott                   3,41              
     3,41   3,41   2,97   3,18   

10)  Maja Engström                    IFDrott                   3,20              
     3,20   2,93   3,20   2,85   

11)  Amanda Grannas                   IFDrott                   3,15              
     2,87   2,62   3,15   3,05   

12)  Linn Enroth                      IFDrott                   3,09              
     2,96   3,03   3,05   3,09   

13)  Tilde Stenman                    IFDrott                   3,08              
     2,69   2,78   2,98   3,08   

14)  Linnéa Hagman                    VasaIS                    2,80              
     2,51   x      2,65   2,80   

15)  Rut Boman                        IFDrott                   2,71              
     2,63   2,63   2,58   2,71   

                                         
P11 60m
Final/Loppukilpailu, Vind/Tuuli: +0,0
1)   Arvid Kock                       IKFalken                  9,44              
2)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    9,68              
3)   Oscar Lundén                     IFDrott                   9,87              
4)   Niko Hassila                     IFDrott                   9,95              
5)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  11,64             


F/T11 60m
1)   Dayna Austen                     GamlakIF                  9,11              
2)   Ellen Kock                       IKFalken                  9,20              
3)   Wilma Grannas                    IFDrott                   9,29              
4)   Julia Åbro                       IFNykn                    9,53              
5)   Enni Auvinen                     IFDrott                   9,68              
6)   Amanda Vesterback                IFFyren                   9,77              
6)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,77              
8)   Sara Cederholm                   IFNykn                    9,90              
9)   Tessa Kastrén                    GamlakIF                  10,12             
10)  Lotta Lithén                     VasaIS                    10,15             
11)  Lydia Backman                    IFDrott                   10,17             
12)  Carla Björkgren                  IFDrott                   10,24             
13)  Veronika Byggmästar              IFDrott                           11,16             
14)  Anjelica Bodbacka                IKFalken                  11,50             

Final/Loppukilpailu heat/erä 1, Vind/Tuuli: -0,7
1)   Dayna Austen                     GamlakIF                  9,11              
2)   Wilma Grannas                    IFDrott                   9,29              
3)   Julia Åbro                       IFNykn                    9,53              
4)   Amanda Vesterback                IFFyren                   9,77              
5)   Tessa Kastrén                    GamlakIF                  10,12             
6)   Lotta Lithén                     VasaIS                    10,15             
7)   Carla Björkgren                  IFDrott                   10,24             

Final/Loppukilpailu heat/erä 2, Vind/Tuuli: -0,1
1)   Ellen Kock                       IKFalken                  9,20              
2)   Enni Auvinen                     IFDrott                   9,68              
3)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,77              
4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    9,90              
5)   Lydia Backman                    IFDrott                   10,17             
6)   Veronika Byggmästar              IFDrott                          11,16             
7)   Anjelica Bodbacka                IKFalken                  11,50             


F/T11 Höjd/Korkeus
Final/Loppukilpailu
1)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Julia Åbro                       IFNykn                    120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Wilma Grannas                    IFDrott                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Enni Auvinen                     IFDrott                   120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Matilda Finneman                 VasaIS                    115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Sara Cederholm                   IFNykn                    115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Amanda Vesterback                IFFyren                   110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

7)   Linn Bergström                   IFNykn                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Lydia Backman                    IFDrott                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

10)  Veronika Byggmästar              IFDrott                               110               
     90     95     100    105    110    115    80     85     
     o      o      o      xxo    xo     xxx    o      o      

11)  Carla Björkgren                  IFDrott                   105               
     90     95     100    105    110    85     
     o      o      xo     o      xxx    o      

12)  Anjelica Bodbacka                IKFalken                  100               
     90     95     100    105    75     80     85     
     o      o      o      xxx    o      o      o      

    Emilia Holmlund                  IFÅsarna DNS                                      
     Josefine Södergård              IFDrott             
DNS                                     
     Linnea Strandvall               IKFalken DNS                                    



P11 Längd/Pituus
Final/Loppukilpailu
1)   Oscar Lundén                     IFDrott                   3,88              
     3,53   3,64   3,88   3,61   3,57   3,57   
                                               

2)   Niko Hassila                     IFDrott                   3,82              
     3,50   3,35   3,66   3,74   3,82   3,32   
                                               

3)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  3,06              
     2,88   x      2,93   2,88   3,06   2,85   
                                               

4)   Jonas Braxén                     VasaIS                    2,91              
     x      x      x      x      2,91   x      
                                               

P11 Slägga/Moukari
Final/Loppukilpailu
1)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    17,95             
     16,62  15,95  16,73  17,95  

2)   Jonas Braxén                     VasaIS                    12,27             
     10,28  11,16  12,27  x      

3)   Oscar Lundén                     IFDrott                   7,18              
     6,45   x      7,18   6,72   


F/T11 Släggga/Moukari
Final/Loppukilpailu
1)   Matilda Finneman                 VasaIS                    21,31             
     x      21,31  20,19  18,12  

2)   Emilia Holmlund                  IFÅsar                    18,86             
     17,84  x      x      18,86  

3)   Wilma Grannas                    IFDrott                   15,75             
     15,75  15,33  x      x      

4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    15,73             
     15,73  13,75  x      15,14  

5)   Lydia Backman                    IFDrott                   15,44             
     x      13,96  15,44  15,24  

6)   Santra Suarez                    IFDrott                   12,95             
     x      x      11,94  12,95  

7)   Amanda Vesterback                IFFyren                   12,78             
     12,78  11,68  12,36  x      

8)   Julia Bäck                       IFNykn                    11,63             
     11,63  10,64  x      10,74  

9)   Veronika Byggmästar              IFDrott                          11,51             
     10,73  9,11   10,11  11,51  



P13 100m
Final/Loppukilpailu, Vind/Tuuli: +1,2
1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   13,65             
2)   Sami Alatalo                     IFDrott                   13,85             
3)   Atte Salminen                    KaustPV                   14,13             
4)   Miro Auvinen                     IFDrott                   15,93             
5)   Jonas Braxén                     VasaIS                    17,57             


F/T13 100m
1)   Vilma Takanen                    KuortKu                   13,81             
2)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  14,15             
3)   Milja-Maria Lahti                AlajA                     14,41             
4)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  14,58             
5)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      15,03             
6)   Annie Lundén                     IFDrott                   15,23             
7)   Hanna Vornanen                   IFDrott                   15,63             
8)   Elvira Björklund                 IFDrott                   15,70             
9)   Elin Holm                        IFÅsar                    15,97             
10)  Carolina Åhman                   IFDrott                   16,01             
11)  Ines Östman                      IFDrott                   16,02             
12)  Julia Södergård                  IFDrott                   16,37             
13)  Emilia Liljeqvist                IFNykn                    16,45             
14)  Denise Westerlund                IFDrott                   16,90             
     Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   DNS               

Final/Loppukilpailu heat/erä 1, Vind/Tuuli: -1,4
1)   Vilma Takanen                    KuortKu                   13,81             
2)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  14,15             
3)   Elin Holm                        IFÅsar                    15,97             
4)   Carolina Åhman                   IFDrott                   16,01             
5)   Julia Södergård                  IFDrott                   16,37             
6)   Emilia Liljeqvist                IFNykn                    16,45             
7)   Denise Westerlund                IFDrott                   16,90             
     Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   DNS               

Final/Loppukilpailu heat/erä 2, Vind/Tuuli: -1,3
1)   Milja-Maria Lahti                AlajA                     14,41             
2)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  14,58             
3)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      15,03             
4)   Annie Lundén                     IFDrott                   15,23             
5)   Hanna Vornanen                   IFDrott                   15,63             
6)   Elvira Björklund                 IFDrott                   15,70             
7)   Ines Östman                      IFDrott                   16,02             


P13 Stav/Seiväs
Fina/Loppukilpailu
1)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    220               
     160    170    180    190    200    210    220    230    
     o      xo     o      o      o      xo     xxo    xxx    

                                                               
F/T13 Stav/Seiväs
Final/Loppukilpailu
1)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   290               
     240    250    260    270    280    290    300    
     xo     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Klaara Kivistö                   KalajJu                   270               
     200    210    220    230    240    250    260    270    280    
     o      o      o      xxo    o      xo     xo     o      x-     

3)   Emilia Liljeqvist                IFNykn                    230               
     190    200    210    220    230    240    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

4)   Mollie Wikman                    IFDrott                   210               
     150    160    170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Hanna Vornanen                   IFDrott                   190               
     150    160    170    180    190    200    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Jenna-Justiina Mäenpää           LappVei                   180               
     140    150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Yasmine Bodbacka                 IKFalken                  180               
     160    170    180    190    
     o      o      o      xxx    

8)   Ines Östman                      IFDrott                   160               
     130    140    150    160    170    
     o      o      o      o      xxx    

9)  Denise Westerlund                IFDrott                   160               
     120    130    140    150    160    170    
     o      o      o      xo     xo     xxx

     Teodora Westerlund               IFDrott utomtävlan
270     
     230    240    250    260    270    280
     o      o      o      o      o      xxx

P13 Slägga/Moukari
Final/Loppukilpailu
1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   34,22             
     33,49  34,22  34,02  32,67  

2)   Benjamin Rönngård                IFDrott                   19,89             
     19,89  18,99  x      19,29  


F/T13 Slägga/Moukari
Final/Loppukilpailu
1)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  34,36             
     29,32  34,20  x      34,36  

2)   Madelén Penttinen                IFVom                     26,49             
     25,12  x      x      26,49  

3)   Amanda Holmlund                  IFÅsar                    24,94             
     x      24,69  24,94  24,62  

4)   Emilia Liljeqvist                IFNykn                    22,49             
     22,49  21,52  21,06  20,12  

5)   Yasmine Bodbacka                 IKFalken                  18,97             
     18,97  x      x      18,41  

6)   Annie Lundén                     IFDrott                   17,21             
     16,28  16,71  16,05  17,21  

7)   Denise Westerlund                IFDrott                   16,57             
     14,15  15,87  16,57  16,51  

8)   Ines Östman                      IFDrott                   16,38             
     10,07  16,38  9,99   15,68  


P15 200m
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    24,09             
2)   Benjamin Olli                    IFFemman                  24,50             
3)   Sel Dway                         LarsmoIF                  24,74             
4)   William Westerlund               IFDrott                   25,41             
5)   Isak Höglund                     IFDrott                   25,48             
6)   Edward Wikar                     IFDrott                   26,28             
7)   Oscar Grannas                    IFDrott                   26,37             
8)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    27,51             
9)   Albin Söderman                   IFDrott                   28,47             

Fina/Loppukilpailu heat/erä 1, Vind/Tuuli: -0,3
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    24,09             
2)   Benjamin Olli                    IFFemman                  24,50             
3)   Sel Dway                         LarsmoIF                  24,74             
4)   William Westerlund               IFDrott                   25,41             

Final/Loppukilpailu heat/erä 2, Vind/Tuuli: +2,3
1)   Isak Höglund                     IFDrott                   25,48             
2)   Edward Wikar                     IFDrott                   26,28             
3)   Oscar Grannas                    IFDrott                   26,37             
4)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    27,51             
5)   Albin Söderman                   IFDrott                   28,47             


F/T15 200m
1)   Priscilla Boateng                IFDrott                   27,58             
2)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   27,76             
3)   Nea Hassila                      IFDrott                   28,45             
4)   Jamira Suarez                    IFDrott                   28,70             
5)   Lina Lithén                      VasaIS                    28,77             
6)   Alisa Koivukangas                EvijU                     29,61             
7)   Emma Lillas                      IFDrott                   29,92             
8)   Elin Jakobsson                   IFÅsar                    29,94             
9)   Fanny Östman                     IFDrott                   29,96             
10)  Amanda Bertula                   VasaIS                    30,09             
11)  Mia Backman                      IFDrott                   30,16             
12)  Malin Cederholm                  IFNykn                    30,42             
13)  Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    31,01             
     Teodora Westerlund               IFDrott                   29,45             

Final/Loppukilpailu heat/erä 1, Vind/Tuuli: +0,2
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   27,76             
2)   Jamira Suarez                    IFDrott                   28,70             
3)   Alisa Koivukangas                EvijU                     29,61             
4)   Emma Lillas                      IFDrott                   29,92             
5)   Fanny Östman                     IFDrott                   29,96             
6)   Mia Backman                      IFDrott                   30,16             
7)   Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    31,01             

Final/Loppukilpailu heat/erä 2, Vind/Tuuli: -0,2
1)   Priscilla Boateng                IFDrott                   27,58             
2)   Nea Hassila                      IFDrott                   28,45             
3)   Lina Lithén                      VasaIS                    28,77             
4)   Elin Jakobsson                   IFÅsar                    29,94             
5)   Amanda Bertula                   VasaIS                    30,09             
6)   Malin Cederholm                  IFNykn                    30,42             
     Teodora Westerlund               IFDrott                   29,45             


F/T15 Höjd/Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   155               
     150    155    160    
     o      xo     xxx    

2)   Mia Backman                      IFDrott                   150               
     130    135    140    145    150    155    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Emma Lillas                      IFDrott                   140               
     130    135    140    145    
     o      o      o      xxx    

4)   Malin Cederholm                  IFNykn                    140               
     130    135    140    145    
     o      xo     xo     xxx    

5)   Engla-Lie Holländer              IFNykn                    140               
     130    135    140    145    
     o      xxo    xxo    xxx    

6)   Nea Hassila                      IFDrott                   135               
     125    130    135    140    120    
     o      o      xo     xxx    xo     

7)   Noora Haapaniemi                 TeuvRi                    125               
     125    130    120    
     xxo    xxx    o      



P15 Längd/Pituus
Final/Loppukilpailu
1)   Benjamin Olli                    IFFemman             5,89 +3,1  5,82 -0,9
     x      5,82   x      5,89   x      x      
            -0,9          +3,1                 

2)   Oscar Grannas                    IFDrott                   5,22 -0,2          
     x      x      5,22   5,14   x      x      
                   -0,2   -0,8                 

3)   William Westerlund               IFDrott                   5,18 -0,7          
     5,11   5,18   5,06   5,10   5,10   5,02   
     -0,2   -0,7   +0,3   +2,3   +2,4   +0,9   

4)   Isak Höglund                     IFDrott                   5,17 +0,7          
     x      x      5,17   x      x      x      
                   +0,7                        
5)   Edward Wikar                     IFDrott                   4,76 -0,7          
     4,76   4,63   4,74   4,58   4,69   -      
     -0,7   +1,0   +1,1   +0,7   +1,0          

6)   Atte Salminen                    KaustPV                   4,51 +0,8          
     4,35   4,51   4,24   4,24   4,14   4,15   
     -1,2   +0,8   +1,2   +0,5   +1,2   -0,2   

7)   Albin Söderman                   IFDrott              4,06 +2,3  3,98 +0,4
     3,98   3,85   x      2,89   4,06   x      
     +0,4   -1,0          -0,6   +2,3          



P15 Spjut/Keihäs
Final/Loppukilpailu
1)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    35,83             
     35,83  x      32,43  x      32,68  32,32  

2)   William Westerlund               IFDrott                   28,62             
     28,62  27,52  24,64  x      19,70  x      

3)   Oscar Grannas                    IFDrott                   26,61             
     24,01  24,53  26,61  26,44  24,21  x      

4)   Albin Söderman                   IFDrott                   21,75             
     21,75  x      x      x      x      x      



F/T15 Spjut/Keihäs
Final/Loppukilpailu
1)   Emma Backlund                    HKV                       38,36             
     35,78  38,36  x      x      35,48  35,44  

2)   Noora Haapaniemi                 TeuvRi                    36,66             
     35,24  36,66  32,87  33,21  35,32  35,68  

3)   Alisa Koivukangas                EvijU                     34,76             
     29,80  34,76  34,27  30,53  32,55  31,49  

4)   Emma Lillas                      IFDrott                   33,45             
     x      33,45  29,94  29,27  28,69  x      

5)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   32,13             
     32,13  29,40  22,09  28,07  22,31  23,07  

6)   Hanna Vornanen                   IFDrott                   29,19             
     29,19  25,92  x      24,71  25,79  28,22  

7)   Malin Cederholm                  IFNykn                    27,91             
     27,13  25,76  27,68  25,22  27,91  27,80  

8)   Teodora Westerlund               IFDrott                   25,05             
     24,10  24,13  24,25  25,05  24,07  24,50  

9)   Nea Hassila                      IFDrott                   23,11             
     21,31  23,11  20,43  21,67  21,14  19,92  

10)  Mia Backman                      IFDrott                   21,28             
     21,28  16,51  19,96  x      x      17,92  

11)  Fanny Östman                     IFDrott                   13,91             
     13,74  13,91  x      x      -      -      



H/M17 200m
Final/Loppukilpailu, Vind/Tuuli: -0,5
1)   Viljami Kari                     VetU                      24,96             
2)   Aleksi Luomala                   KauhWi                    25,49             


D/N17 200m
Final/Loppukilpailu, Vind/Tuuli: -1,2
1)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    28,33             
2)   Lova Forsman                     IFDrott                   29,08             
3)   Ida Wiklund                      VasaIS                    29,12             



H/M17 Längd/Pituus
Final/Loppukilpailu
1)   Adrian Björkgren                 IFDrott               6,14 -0,5          
     6,14   5,65   5,97   6,02   -      -      
     -0,5   +1,3   +2,1   +1,2                 

2)   Alexander Björkgren              IFDrott               5,70 +0,3          
     5,70   5,65   -      -      -      -      
     +0,3   -0,7                               



D/N17 Tresteg/Kolmiloikka
Final/Loppukilpailu
1)   Ida Backman                      IFDrott               10,30 -0,3          
     10,30  10,12  10,04  10,23  10,15  10,29  
     -0,3   -0,6   -0,8   -0,8   -1,7   +2,4   

2)   Hanna Back                       IFNykn                 8,94 -2,9          
     8,93   x      8,94   8,72   8,55   8,90   
     +1,2          -2,9   -0,8   +1,7   +0,9   


H/M17 4x100m stafett/viesti
Final/Loppukilpailu
1)   IF Drott H17                     IFDrott                   46,40             
   1) Adrian Björkgren, 2) Johan Nygård, 
   3) Johannes Åhman, 4) Alexander Björkgren
2)   IF Drott                         IFDrott                   48,95             
   1) Oscar Grannas, 2) Isak Höglund, 
   3) Edward Wikar, 4) William Westerlund


D/N17 4x100m stafett/viesti
Final/Loppukilpailu
1)   IF Drott F15 lag 1               IFDrott                   52,21             
   1) Jamira Suarez, 2) Teodora Westerlund, 
   3) Tilda Höglund, 4) Priscilla Boateng
2)   Vasa IS                          VasaIS                    52,89             
   1) Ellen Bos, 2) Moa Forslund, 
   3) Ida Wiklund, 4) Ninja Foxell
3)   Kokkolan Veikot                  KokkVei                   54,65             
   1) Hilma Rantala, 2) Emilia Vörlin, 
   3) Wilma Huuhka, 4) Venla Kujala
4)   IF Åsarna                        IFÅsar                    54,72             
   1) Emma Vikman, 2) Charlotta Sandkulla, 
   3) Vilhelmina Sjölind, 4) Ana Ciornei
5)   IF Drott D17                     IFDrott                   55,22             
   1) Moa Parkkinen, 2) Ida Backman, 
   3) Tilda Gripenberg, 4) Lova Forsman
6)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    55,30             
   1) Belinda Stenroos, 2) Milla Ström, 
   3) Hanna Back, 4) Laura Ström
7)   IF Drott F15 lag 2               IFDrott                   55,68             
   1) Mia Backman, 2) Fanny Östman, 
   3) Emma Lillas, 4) Nea Hassila





© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.13 - 24.06.2019 23.34.39