Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
09.06. klo 12:00 Eurajoen kesäkisat Tulokset (päivitetty: 18:14 09.06.2019)
Eurajoen kesäkisat
Eurajoen Veikot
09.06.2019

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Kimmo Mäkeläinen                 RaumTU                    13,21             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1)   Ella Savonen                     LoimLei                   13,91             
2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    14,14             
3)   Saara Vahtokari                  RaumU                     14,77             


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella Savonen                     LoimLei                   5,14 +2,5          
     x      5,01   5,03   4,95   5,14   x      
     +2,8   +4,1   +4,2   +3,9   +2,5   +4,7   

2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    4,69 +3,3  4,57 +1,8
     4,33   4,57   x      x      4,68   4,69   
     +2,6   +1,8   +1,1   +2,1   +2,3   +3,3   



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jenni Vuori                      SomE                      46,57             
     40,55  x      45,30  43,88  46,57  42,80  

2)   Venla Olli                       EurajVei                  44,00             
     40,90  44,00  41,30  42,05  x      39,15  

3)   Julia Valtanen                   RaumU                     42,40             
     37,35  x      42,40  x      x      40,72  

4)   Janette Kaukonen                 KaarUra                   37,27             
     33,15  34,05  36,80  33,75  35,95  37,27  

     Sani Rajala                      EurajVei                  34,10             
     x      34,10  x      32,52  x      x      

     Tim Heininen                     RaumU                     38,17             
     36,55  x      38,17  x      35,65  x      



P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,4
1)   Lasse Mannila                    RaumU                     8,28              
2)   Oliver Jaakkola                  EurajVei                  8,33              
3)   Ilmari Paasikas                  KiukKi                    8,41              
4)   Niko Miekanmaa                   EurajVei                  8,85              
5)   Kalle Rantapelkonen              KiukKi                    9,02              
6)   Saku Ketola                      KiukKi                    10,03             


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Minttu Hellsten                  RaumU                     8,19              
2)   Anette Nelimarkka                UlvST                     8,50              
3)   Elsi Rantapelkonen               KiukKi                    9,93              
4)   Lilja Lehtimäki                  EurajVei                  9,95              


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   31,83             
     19,46  21,28  22,68  31,83  

2)   Oliver Jaakkola                  EurajVei                  22,48             
     22,48  x      20,08  x      

3)   Niko Miekanmaa                   EurajVei                  14,96             
     12,68  14,96  9,48   10,60  

4)   Lasse Mannila                    RaumU                     12,08             
     11,16  10,16  10,10  12,08  

5)   Ilmari Paasikas                  KiukKi                    10,52             
     8,72   9,62   10,50  10,52  

6)   Saku Ketola                      KiukKi                    8,94              
     6,52   8,94   7,78   5,64   

7)   Kalle Rantapelkonen              KiukKi                    8,14              
     5,82   6,06   7,50   8,14   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Minttu Hellsten                  RaumU                     14,40             
     13,52  14,20  14,40  7,90   

2)   Anette Nelimarkka                UlvST                     10,88             
     10,88  9,28   10,72  10,66  

3)   Lilja Lehtimäki                  EurajVei                  7,34              
     7,34   5,72   x      4,16   

4)   Elsi Rantapelkonen               KiukKi                    6,06              
     6,06   4,98   x      5,32   



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -4,0
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   7,20              
2)   Rasmus Majuri                    KiukKi                    7,35              
3)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  7,36              
4)   Akseli Heinonen                  LaitJy                    7,79              
5)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    7,83              
6)   Juuso Valtanen                   RaumU                     8,12              
7)   Jami Nummi                       KiukKi                    8,46              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Niina Paasikas                   KiukKi                    7,13              
2)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,19              
3)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    7,34              
4)   Vilma Siivonen                   SäkU                      8,60              
5)   Ella Åkerström                   UlvST                     8,83              
     Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     DNS               


P9 400m
Loppukilpailu
1)   Jami Nummi                       KiukKi                    1.20,48           
2)   Akseli Heinonen                  LaitJy                    1.21,46           
3)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  1.21,52           
4)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   1.21,87           
5)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    1.29,22           


T9 400m
Loppukilpailu
1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    1.19,10           
2)   Niina Paasikas                   KiukKi                    1.23,97           
3)   Iina Mansikka                    PorinYU                   1.30,20           
4)   Vilma Siivonen                   SäkU                      1.36,90           
5)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    1.37,80           
     Helmi Ketola                     KiukKi                    DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   3,47              
     3,47   3,31   3,43   3,43   
                                 

2)   Rasmus Majuri                    KiukKi                    3,34              
     3,34   3,22   3,19   3,23   
                                 

3)   Akseli Heinonen                  LaitJy                    3,14              
     x      2,83   x      3,14   
                                 

4)   Jami Nummi                       KiukKi                    3,05              
     2,55   x      2,96   3,05   
                                 

5)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    2,91              
     2,64   2,74   2,91   2,90   
                                 

6)   Juuso Valtanen                   RaumU                     2,81              
     2,81   2,69   2,63   2,32   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    3,55              
     3,45   3,47   3,55   3,23   
                                 

2)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  3,35              
     3,13   3,26   3,35   3,28   
                                 

3)   Niina Paasikas                   KiukKi                    3,34              
     3,13   3,26   3,30   3,34   
                                 

4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   3,30              
     3,29   3,30   3,21   3,28   
                                 

5)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    2,91              
     2,78   2,72   2,91   2,60   
                                 

6)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     2,71              
     2,71   2,66   2,61   2,54   
                                 

7)   Ella Åkerström                   UlvST                     2,66              
     2,32   2,48   2,66   2,45   
                                 

8)   Helmi Ketola                     KiukKi                    2,01              
     1,46   1,96   x      2,01   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,3
1)   Robert Saarela                   RaumU                     9,10              
2)   Manuel Ojala                     RaumU                     9,64              
3)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     9,76              
4)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  10,64             
5)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    11,58             


T11 60m
1)   Fanni Harju                      UlvST                     10,01             
2)   Ilona Nordman                    RaumU                     10,12             
3)   Janni Majuri                     KiukKi                    10,21             
4)   Elea Nieminen                    NakkVire                  10,45             
5)   Netta Nummi                      KiukKi                    10,46             
6)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    10,47             
7)   Maija Wallenius                  KiukKi                    10,66             
8)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  10,71             
8)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  10,71             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,3
1)   Janni Majuri                     KiukKi                    10,21             
2)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    10,47             
3)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  10,71             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -4,1
1)   Fanni Harju                      UlvST                     10,01             
2)   Ilona Nordman                    RaumU                     10,12             
3)   Elea Nieminen                    NakkVire                  10,45             
4)   Netta Nummi                      KiukKi                    10,46             
5)   Maija Wallenius                  KiukKi                    10,66             
6)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  10,71             


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    124               
     110    113    116    119    121    124    127    
     o      o      xxo    o      xo     xo     xxx    

2)   Ilona Nordman                    RaumU                     121               
     95     98     101    104    107    110    113    116    119    121    124    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Elea Nieminen                    NakkVire                  116               
     95     98     101    104    107    110    113    116    119    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Netta Nummi                      KiukKi                    116               
     95     98     101    104    107    110    113    116    119    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Fanni Harju                      UlvST                     110               
     85     90     95     98     101    104    107    110    113    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

6)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  104               
     98     101    104    107    
     o      o      xo     xxx    

7)   Niina Paasikas                   KiukKi                    98                
     85     90     95     98     101    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  90                
     75     80     85     90     95     
     o      o      xxo    o      xxx    



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,96              
     3,93   3,96   3,83   3,87   
                                 

2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,95              
     3,81   3,95   3,87   3,80   
                                 

3)   Ilona Nordman                    RaumU                     3,83              
     3,76   3,77   3,83   3,79   
                                 

4)   Fanni Harju                      UlvST                     3,63              
     3,55   3,49   3,51   3,63   
                                 

5)   Janni Majuri                     KiukKi                    3,62              
     3,45   3,62   3,36   3,42   
                                 

6)   Netta Nummi                      KiukKi                    3,55              
     3,47   3,33   x      3,55   
                                 

7)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    3,48              
     3,34   3,48   3,08   3,39   
                                 

8)   Maija Wallenius                  KiukKi                    3,44              
     3,44   3,17   3,30   3,40   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Robert Saarela                   RaumU                     7,71              
     7,32   7,39   7,71   7,69   x      6,31   

2)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     7,26              
     6,27   6,40   6,75   6,69   6,95   7,26   

3)   Niklas Lehtinen                  LapSa                     6,90              
     x      6,90   x      6,68   6,56   x      

4)   Manuel Ojala                     RaumU                     6,52              
     x      6,31   6,52   6,51   5,45   6,52   

5)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  6,49              
     6,27   6,24   6,26   5,70   6,09   6,49   

6)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   4,79              
     4,79   x      3,88   4,38   4,71   3,67   



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jeri Niinivirta                  UlvST                     25,13             
     24,75  25,13  25,05  23,37  24,19  23,94  

2)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  23,38             
     21,91  23,38  22,66  21,15  21,67  x      

3)   Veikka Nordberg                  PorinYU                   17,66             
     17,66  14,64  16,81  14,23  x      x      

4)   Manuel Ojala                     RaumU                     16,23             
     14,80  15,12  14,25  14,88  15,50  16,23  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,8
1)   Eeli Heikelä                     RaumU                     8,94              
2)   Alex Karjalainen                 RaumU                     9,18              
3)   Martti Wallenius                 KiukKi                    9,50              
4)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     9,79              


T13 60m
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,18              
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,24              
3)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    9,25              
4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    9,27              
5)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     9,42              
6)   Siiri Palomäki                   RaumU                     9,60              
7)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    9,85              
8)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    9,88              
9)   Elli Mannila                     RaumU                     10,01             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,9
1)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     9,42              
2)   Siiri Palomäki                   RaumU                     9,60              
3)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    9,85              
4)   Elli Mannila                     RaumU                     10,01             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -3,3
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,18              
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,24              
3)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    9,25              
4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    9,27              
5)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    9,88              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,8
1)   Alex Karjalainen                 RaumU                     29,56             
2)   Martti Wallenius                 KiukKi                    30,30             
3)   Robert Saarela                   RaumU                     30,80             
4)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     31,15             


T13 200m
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    30,47             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    30,90             
3)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     31,24             
4)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   31,49             
5)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    32,76             
6)   Siiri Palomäki                   RaumU                     32,95             
7)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    33,91             
8)   Elli Mannila                     RaumU                     34,84             
9)   Maija Wallenius                  KiukKi                    35,09             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,3
1)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     31,24             
2)   Siiri Palomäki                   RaumU                     32,95             
3)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    33,91             
4)   Maija Wallenius                  KiukKi                    35,09             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -3,2
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    30,47             
2)   Neea Nummi                       KiukKi                    30,90             
3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   31,49             
4)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    32,76             
5)   Elli Mannila                     RaumU                     34,84             


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Neea Nummi                       KiukKi                    4,51 +2,4  4,18 +0,7
     4,51   4,18   -      -      -      4,12   
     +2,4   +0,7                        +3,5   

2)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    4,46 +2,6  3,81 +0,2
     4,01   3,81   x      4,46   4,21   4,26   
     +2,7   +0,2   +2,3   +2,6   +5,3   +3,4   

3)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     4,44 +2,7  4,41 +0,9
     4,28   4,44   4,41   4,19   4,33   4,27   
     +2,3   +2,7   +0,9   +1,4   +2,6   +2,2   

4)   Siiri Palomäki                   RaumU                     4,23 +1,1          
     4,06   4,23   4,19   3,91   x      3,81   
     +1,4   +1,1   +2,6   +2,1   +4,5   +2,5   

5)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   4,20 +1,4          
     4,20   x      x      x      x      4,19   
     +1,4   +2,1   +1,9   +1,7   +3,5   +4,9   

6)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    4,18 +3,2  4,03 +1,0
     4,00   4,18   x      4,03   3,91   3,74   
     +0,3   +3,2   +2,0   +1,0   +3,2   +1,1   

7)   Elli Mannila                     RaumU                     3,96 +0,7          
     3,89   3,96   x      3,64   x      3,71   
     +2,3   +0,7   +3,8   +2,0   +5,0   +2,0   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     8,48              
     x      8,38   8,48   x      x      8,37   

2)   Martti Wallenius                 KiukKi                    7,19              
     6,96   7,12   7,19   7,13   6,88   6,93   

3)   Eeli Heikelä                     RaumU                     7,18              
     x      6,15   5,95   7,18   6,98   x      

4)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     6,69              
     6,17   6,25   6,48   5,95   6,55   6,69   



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    12,64             
2)   Onni Mannila                     RaumU                     13,18             
3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   13,64             
4)   Martti Wallenius                 KiukKi                    14,85             
5)   Juhana Siivonen                  SäkU                      14,94             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,9
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  14,56             
2)   Emmiina Tammisto                 KiukKi                    15,29             


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,5
1)   Viveka Loukola                   RaisKu                    12,22             
2)   Verna Vuorela                    LaitJy                    12,44             
3)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   13,27             
     Eveliina Haviala                 NakkVire                  DNF               


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    5,72 +3,2  5,41 +0,7
     5,41   5,65   x      5,61   5,49   5,72   
     +0,7   +3,0   +5,1   +3,5   +2,5   +3,2   

2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   5,28 +4,1  NM +0,8 
     x      x      3,53   x      5,28   5,03   
     +0,8   +3,1   +3,8   +2,6   +4,1   +2,3   

3)   Onni Mannila                     RaumU                     5,10 +4,3          
     5,10   4,76   x      4,64   x      4,89   
     +4,3   +4,1   +2,6   +3,2   +5,2   +3,6   

     Eeli Heikelä                     RaumU                                       


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Verna Vuorela                    LaitJy                    5,06 +0,6          
     x      x      5,06   4,96   4,96   4,81   
     +3,5   +3,4   +0,6   -0,7   +2,2   +3,6   

2)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   4,85 +2,5  4,77 -0,8
     4,49   4,85   x      4,77   x      x      
     +4,3   +2,5   +2,3   -0,8   +4,1   +3,9   

3)   Sani Rajala                      EurajVei                  4,69 +5,4  3,09 +1,1
     4,40   3,09   4,48   x      x      4,69   
     +2,2   +1,1   +2,6   +1,3   +3,9   +5,4   

     Eveliina Haviala                 NakkVire                                    
     Sofia Määttä                     EurajVei                                    



N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -4,9
1)   Aada Puosi                       EurajVei                  28,57             
2)   Venla Poikonen                   KiukKi                    30,12             
3)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   30,66             


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  139               
     127    130    133    136    139    142    
     o      o      xo     o      xo     xxx    



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Laura Koivukoski                 EurajVei                  4,92 +0,0          
     x      x      4,92   x      x      x      
                   +0,0   +2,1   +1,8   +1,4   

2)   Charlotta Suoniemi               KiukKi                    4,58 +2,2          
     4,58   x      4,44   x      x      x      
     +2,2   +3,2   +3,2   +3,4   +4,1   +2,5   

3)   Venla Poikonen                   KiukKi                    4,14 +0,7          
     4,03   4,14   3,97   4,03   4,03   3,29   
     +2,6   +0,7   +2,8   +0,9   +3,3   +4,4