Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.07. klo 18:00 Mikkeli avoin ABC 3 Tulokset (päivitetty: 21:05 15.07.2019)
Mikkeli avoin ABC3
Urheilupuisto
15.7.2019

TULOKSET

M 100 m

  1. Joonas Liukkonen                        2000 JuvU                11,22 
  2. Jarmo Eromäki                           2004 HaukivKi            11,45 
  3. Kaarle Muurikoski                       2001 VarkKV              11,63 
  4. Konsta Rutonen                          2004 LappUM              11,67 
  5. Eetu Louhivuori                         1993 MäntyhVi            11,68 
     Petteri Soini                           1964 MikkKV                DNF 
     Antti Tanhuamäki                        1988 SavonlRie             DNS 
     Lauri Hietaharju                        1996 JyväskKU              DNS 
     Viljami Hietaharju                      1999 JyväskKU              DNS 
     Mikke Paajanen                          1995 MikkKV                 DQ 

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Joonas Liukkonen                        2000 JuvU                11,22 
  2. Jarmo Eromäki                           2004 HaukivKi            11,45 
  3. Konsta Rutonen                          2004 LappUM              11,67 
     Lauri Hietaharju                        1996 JyväskKU              DNS 
     Viljami Hietaharju                      1999 JyväskKU              DNS 

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Kaarle Muurikoski                       2001 VarkKV              11,63 SB
  2. Eetu Louhivuori                         1993 MäntyhVi            11,68 
     Petteri Soini                           1964 MikkKV                DNF 
     Antti Tanhuamäki                        1988 SavonlRie             DNS 
     Mikke Paajanen                          1995 MikkKV                 DQ 

M 1000 m


  1. Mikke Paajanen                          1995 MikkKV            3.42,88 
     Antti Nisonen                           1976 MikkKV                DNS 

M 1500 m ej


     Mikke Paajanen                          1995 MikkKV                DNS 

M Korkeus

  1. Mikke Paajanen                          1995 MikkKV                115 
         090 100 105 110 115 123 126
           O   O   O   O   O  XX   X

M Pituus

  1. Jarmo Eromäki                           2004 HaukivKi             5,51 +0,7              
             X     X  5,13     X  5,23  5,51
                      -0,1        -0,6  +0,7
  2. Mikke Paajanen                          1995 MikkKV               4,28 +0,2              
          4,24  4,28  3,59  4,28     -     -
          -0,9  +0,2  +1,1  +0,9            

M Kiekko

  1. Mika Ruhtinas                           1996 JyväskKU            47,38 
          47,38  45,68      X      X  44,78
  2. Jouni Hytti                             1993 LappUM              43,86 SB
          40,00  41,17  43,86      X      X  42,81
  3. Mikko Holi                              1997 PunkahU             42,69 PB
              X  39,23  38,50  39,26      X  42,69
  4. Kalle Savolainen                        1993 KeitNu              37,55 
          36,80      X      X      X  34,53  37,55
     Ville Savolainen                        1993 KeitNu                DNS 
        

P9 40 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Lenni Ruti                              2010 LappUM               6,84 PB
  2. Hannes Nurmi                                 MikkKV               6,85 
  3. Eeli Kurppa                             2010 MikkKV               7,06 

P9 1000 m


  1. Lenni Ruti                              2010 LappUM            3.58,32 PB
  2. Hannes Nurmi                                 MikkKV            4.01,30 

P9 Kuula

  1. Lenni Ruti                              2010 LappUM               5,98 
              X   5,53   5,98   5,50

P13 60 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Otso Barck                              2006 KeskiUYU             8,80 PB
  2. Perttu Grönvall                         2006 KarhKa               9,17 
  3. Joel Toivola                            2006 LahdA                9,20 PB
  4. Leo Heimonen                            2007 MikkKV               9,27 
  5. Ville Kolehmainen                       2006 MikkKV               9,31 PB
  6. Eetu Valtola                            2006 MikkKV               9,60 PB
     Antti Puustinen                         2007 MikkKV                DNS 

P13 1000 m


  1. Eetu Valtola                            2006 MikkKV            3.04,55 
  2. Otso Barck                              2006 KeskiUYU          3.13,48 PB
  3. Lauri Alm                               2007 MikkKV            4.01,60 

P13 1500 m ej


  1. Perttu Grönvall                         2006 KarhKa            5.37,57 
  2. Kaleva Tyystjärvi                       2007 VähänkVie         5.52,29 

P13 Korkeus

  1. Eetu Valtola                            2006 MikkKV                115 
         105 110 115 120
           O   O   O XXX
  2. Jedidiah Dormeus                        2006 MikkKV                115 
         100 105 110 115 120
           O   O   O XXO XXX

P13 Pituus

  1. Perttu Grönvall                         2006 KarhKa               4,19                   
          2,66     -  4,00  4,19      
                                      
  2. Leo Heimonen                            2007 MikkKV               3,99                   
          3,99     X  3,93  3,97      
                                      

P13 Kuula

  1. Ville Kolehmainen                       2006 MikkKV               9,19 PB
           9,19   8,08      X   8,21   8,70   8,96
  2. Eetu Valtola                            2006 MikkKV               7,06 PB
           6,22   6,57   6,90   7,06   6,67      X

P15 100 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Topi Taskinen                           2005 MikkKV              13,49 

P15 1500 m ej


  1. Lauri Nokkala                           2005 LappUM            5.03,75 
  2. Vinski Malinen                          2004 MikkKV            5.10,63 PB
  3. Eeli Jauhiainen                         2004 KuusKi            5.37,11 
  4. Lars Gerbig                             2005 LG Russelheim     5.49,82 

P15 Pituus

  1. Topi Taskinen                           2005 MikkKV               5,00 +0,1              
          4,12  4,76     X  5,00  4,93     X
          -1,0  +0,4        +0,1  +0,3      

M17 Kiekko

     Onni Paasonen                           2003 MikkKV                DNS 
        

M40 100 m


                     Tuuli: -1,0

  1. Mika Löytty                                  MikkKV              14,73 

M40 1000 m


  1. Olli Ylönen                                  MikkKV            4.00,55 

M40 Pituus

  1. Mika Löytty                                  MikkKV               4,61                   
          4,32  4,31  4,61  4,53      
                                      

M40 Kiekko

  1. Mika Löytty                                  MikkKV              46,70 
          14,86  18,49  16,72  46,70  18,46  18,69
  2. Olli Ylönen                                  MikkKV              15,30 
          14,23  13,96  15,30  13,25  14,40      -

M45 1000 m


  1. Jarkko Rikkonen                              MikkKV            3.06,64 

M50 Korkeus

  1. Arto Korhonen                                MikkKV                115 
         100 105 110 115 118
          XO   O   O  XO XXX

M55 1000 m


  1. Jari Kinnunen                                HelsJy            3.07,81 

M55 Kiekko

  1. Esa Dufva                                    MikkKV              32,39 
          29,23      X  30,84      X  32,39  31,99

M70 Kiekko

  1. Pentti Montonen                              MikkKV              35,24 
          30,35      X      X  34,81  35,24  34,75

N 100 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Annika Haverinen                        1999 KajKi               12,28 
  2. Kaisa Mikander                          2000 EsboIF              12,58 
  3. Niina Piiroinen                         1998 MikkKV              12,94 SB
  4. Nea-Mari Neziri                         1996 JyväskKU            13,05 
  5. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV              13,23 
  6. Wilma Taavitsainen                           RistU               13,47 
     Lotta Kirvesmies                        1995 MikkKV                DNS 

N 1000 m


  1. Ea Vuori                                2005 LahdA             3.08,89 
  2. Pinja Yläharju                          2005 PuumVi            3.10,29 PB
  3. Aada Miskala                            2001 MikkKV            3.11,87 PB
  4. Marikki Melkinen                        2001 MikkKV            3.28,60 PB
     Kirsi Häyrinen                          1983 MikkKV                DNS 

N Korkeus

  1. Heidi Erkinheimo                        1994 SeinäjSU              170 SB
         155 160 165 170 174
           O   O   O XXO XXX
  2. Elisa Oksanen                                JyväskKU              165 
         155 160 165 170
           O  XO  XO XXX
  3. Heljä Halonen                           2003 MikkKV                140 
         135 140 145
           O   O XXX
  4. Ronja Mihailov                          2003 MikkKV                135 
         125 130 135 140
           O   O   O XXX

N Pituus

  1. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV               5,01 +0,1              
             X  5,01     X     X  4,63  4,74
                +0,1              -0,5  -1,2
  2. Wilma Taavitsainen                           RistU                4,64 +0,5              
          4,64     X  4,42     X  4,38  4,56
          +0,5        -0,3        -0,8  -0,5
  3. Janina Jaatinen                         1996 JyväskKU             4,58 +0,3              
             X     X     X  4,58  1,88  4,55
                            +0,3  +0,7  -1,4
  4. Ronja Mihailov                          2003 MikkKV               4,30 +0,7              
             X  4,30     X  4,25     -     -
                +0,7        +0,4            
     Niina Piiroinen                         1998 MikkKV                 NM                   
             X     X     -     -     -     -
                                            
     Kaisa Mikander                          2000 EsboIF                DNS                   
        
        

T9 40 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Helmi Siitonen                          2010 RistU                6,67 PB
  2. Laura Suutarinen                        2010 MikkKV               7,15 
  3. Iisa Löytty                             2010 MikkKV               7,61 
  4. Hertta Malinen                          2010 MikkKV               7,88 PB
  5. Seela Kallioinen                        2011 MikkKV               8,15 PB
     Meeri Lyytinen                          2010 MikkKV                DNS 
     Ida Valtola                             2012 MikkKV                DNS 

T9 1000 m


  1. Laura Suutarinen                        2010 MikkKV            4.14,14 PB
  2. Hertta Malinen                          2010 MikkKV            4.19,12 PB
  3. Iisa Löytty                             2010 MikkKV            4.35,10 
     Ida Valtola                             2012 MikkKV                DNS 

T9 Korkeus

  1. Helmi Siitonen                          2010 RistU                 115 PB
         080 085 090 095 100 103 106 109 112 115 118    
           O   O   O   O   O   O   O   O XXO   O XXX    

T9 Kuula

  1. Iisa Löytty                             2010 MikkKV               4,27 
           3,37   3,93   3,92   4,27
     Meeri Lyytinen                          2010 MikkKV                DNS 
        
     Laura Suutarinen                        2010 MikkKV                DNS 
        

T11 60 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Veera Pöyry                             2008 MikkKV               9,18 
  2. Saga Kallioinen                         2009 MikkKV               9,51 
  3. Sinja Ohra-Aho                          2008 KangasnKa           10,02 
  4. Sonja Suutarinen                        2008 MikkKV              10,11 
  5. Rebekah Dormeus                         2008 MikkKV              10,71 
  6. Silja Valtola                           2008 MikkKV              11,06 

T11 1000 m


  1. Noora Hukka                             2009 JoensKa           3.35,20 PB
  2. Silja Valtola                           2008 MikkKV            3.37,84 

T11 Korkeus

  1. Veera Pöyry                             2008 MikkKV                124 
         121 124 127
           O  XO XXX
  2. Saga Kallioinen                         2009 MikkKV                121 
         080 085 090 095 100 103 106 109 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O   O   O   O   O  XO  XO XXO XXX
  3. Sonja Suutarinen                        2008 MikkKV                118 
         080 085 090 095 100 103 106 109 112 115 118 121
           O   O   O   O   O   O   O   O  XO   O   O XXX
  4. Silja Valtola                           2008 MikkKV                090 
         080 085 090 100
           O   O   O XXX

T11 Pituus

  1. Veera Pöyry                             2008 MikkKV               4,11                   
             X  4,11  4,10     X
                                
  2. Sinja Ohra-Aho                          2008 KangasnKa            3,90      PB             
          3,90  3,77  3,80  3,88
                                
  3. Saga Kallioinen                         2009 MikkKV               3,84                   
          3,68  3,76  3,84  3,84
                                
  4. Sonja Suutarinen                        2008 MikkKV               3,48                   
          3,48  3,32  3,25  3,22
                                
  5. Rebekah Dormeus                         2008 MikkKV               3,17                   
          3,10  3,17  2,96  3,12
                                
  6. Laura Suutarinen                        2010 MikkKV               3,17                   
          2,82  3,17  2,68  3,11
                                
  7. Tilda Jauhiainen                        2009 KuusKi               3,14      PB             
          2,91  3,14  2,92  3,10
                                
  8. Linnea Ruti                             2009 LappUM               2,95                   
          2,94  2,95  2,77  2,70
                                

T11 Kuula

  1. Veera Pöyry                             2008 MikkKV               8,33 
           8,00   8,10   8,33   7,97
  2. Silja Valtola                           2008 MikkKV               5,85 PB
           5,85   5,62   5,71   5,58
  3. Linnea Ruti                             2009 LappUM               5,14 
           4,47   4,58   5,14   4,39
     Sonja Suutarinen                        2008 MikkKV                DNS 
        

T13 60 m


                     Tuuli: -0,4

  1. Hanna Sedig                             2006 LappUM               8,57 
  2. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa            8,64 PB
  3. Jade Toivola                            2006 LahdA                8,67 PB
  4. Sofia Kokko                             2006 MikkKV               8,70 
  5. Heidi Paasonen                          2006 MikkKV               8,92 PB
  6. Silja Kallioinen                        2007 MikkKV               8,98 
  7. Peppi Seppänen                          2006 NokU                 9,13 PB
  8. Celina Salonen                          2007 NastNa               9,17 

T13 1000 m


  1. Matilda Salonen                              SulkU             3.54,33 
  2. Fanni Malinen                           2007 MikkKV            4.01,16 

T13 1500 m ej


  1. Marianne Salmi                               MäntsU            5.39,57 
  2. Heidi Paasonen                          2006 MikkKV            5.41,55 
  3. Celina Salonen                          2007 NastNa            6.23,58 
  4. Alisa Parkkonen                         2007 MikkKV            6.29,56 
     Tiitu Hjerppe                           2006 LappUM                DNS 

T13 Korkeus

  1. Silja Kallioinen                        2007 MikkKV                124 
         095 100 103 106 109 112 115 118 121 124 127
           O   O  XO   O   O   O  XO  XO   O  XO XXX
     Sofia Kokko                             2006 MikkKV                DNS 
        
        

T13 Pituus

  1. Jade Toivola                            2006 LahdA                4,48      PB             
          4,36  4,25  4,48  4,47
                                
  2. Hanna Sedig                             2006 LappUM               4,42                   
          4,42     X  4,40  4,37
                                
  3. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa            4,41                   
          4,22  4,41  4,27  4,26
                                
  4. Heidi Paasonen                          2006 MikkKV               4,13                   
          3,96  4,11  3,68  4,13
                                
  5. Peppi Seppänen                          2006 NokU                 4,01                   
             X     X  3,99  4,01
                                
  6. Silja Kallioinen                        2007 MikkKV               3,89      PB             
          3,80  3,60  3,80  3,89
                                
  7. Fanni Malinen                           2007 MikkKV               3,35      PB             
             X  3,23  3,35  3,28
                                
     Sofia Kokko                             2006 MikkKV                DNS                   
        
        

T13 Kuula

  1. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa           10,00 
           9,03  10,00   9,66   9,85   9,54   9,25
  2. Jade Toivola                            2006 LahdA                7,61 
           7,50   7,61      X   7,23   7,22      X

T15 100 m


                     Tuuli: -1,5

  1. Joanna Puukka                           2004 IitPy               13,56 PB
  2. Aada Äikäs                              2005 MikkKV              14,08 
  3. Lotta Häkkänen                          2005 MikkKV              14,11 

T15 1500 m ej


  1. Sirja Tyystjärvi                        2005 VähänkVie         5.53,90 

T15 Pituus

  1. Aada Äikäs                              2005 MikkKV               4,58 -0,4              
          4,20     X  4,53     X  4,58     X
          -3,1        +0,2        -0,4      
  2. Lotta Häkkänen                          2005 MikkKV               4,53 -1,2 PB             
          4,41  4,39  4,42  4,53  4,42  4,45
          +0,6  +0,5  +0,5  -1,2  +0,3  +0,9
  3. Joanna Puukka                           2004 IitPy                4,28 +0,1 SB             
             X     X     X     X     X  4,28
                                        +0.1

T15 Kiekko

  1. Joanna Puukka                           2004 IitPy               35,42 SB
          27,54  33,78  34,62      X      X  35,42
  2. Tuuli Kammonen                          2004 MikkKV              27,63 PB
          27,63      X      X      X      X      X
  3. Aada Äikäs                              2005 MikkKV              19,54 
          13,39  17,97      X      X  17,04  19,54

N40 100 m


                     Tuuli: -1,5

  1. Petra Heimonen                               MikkKV              15,78 
  2. Heidi Junkkari                               MikkKV              17,06 

N40 1000 m


  1. Heidi Junkkari                               MikkKV            4.28,69 

N40 Pituus

  1. Petra Heimonen                               MikkKV               4,00                   
          3,44  3,90  3,85  4,00      
                                      
  2. Heidi Junkkari                               MikkKV               3,81                   
             X  3,70  3,76  3,81      
                                      

N50 100 m


                     Tuuli: -1,5

  1. Tuija                                        MikkKV              18,34 

N55 100 m


                     Tuuli: -1,5

  1. Marita Piiroinen                             MikkKV              19,42 

N55 Korkeus

  1. Marita Piiroinen                             MikkKV                095 
         085 090 095 100
           O   O   O XXX