Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
25.05. klo 12:00 Kouvolan Puolimaraton ja Kouvolan Kymppi Tulokset (päivitetty: 12:08 12.02.2020)
Kouvolan puolimaraton 25.5.2019
Tulokset:
MYL 21,1 km
1) Tapio Vuorela Myllykoski 1.29.57, 2) Markus Hyvärinen Keltakangas 1.31.02, 3) Teemu Lojamo Kaslink 1.33.46, 4) Simo Liikkanen SiKu 1.38.28, 5)
Paavo Forsberg KuUS 1.45.02, 6) Osmo Ärling Ksnk 1.46.07, 7) Jarno Paajanen Lpr 1.48.49, 8) Paavo Ritala Lpr 1.49.43, 9) Ari Majander Kaslink
1.56.53

M40 21,1 km
1) Jouni Karppi Savonlinna 1.27.45, 2) Juho Himanen Mikkeli 1.30.30, 3) Tero Lehtinen Koria 1.41.47, 4) Jani Laine Lpr 1.44.23, 5) Petrus Maasalo VeSi
1.45.52, 6) Marko Palhomaa Aitoasunnot 1.50.47, 7) Anssi Koskiranta Kouvola 2.01.11

M50 21,1 km
1) Jouko Behm LUM 1.28.22, 2) Jari Parviainen KuUS 1.31.09, 3) Petri Kettunen KuUS 1.31.11, 4) Antti Maisi Nurmijärvi 1.31.52, 5) Mika Sorsa
KymUV 1.34.21, 6) Eero Karhula MiKV 1.41.02, 7) Timo Paakkari KinninK 1.43.50, 8) Veikko Niemi Parik 1.49.12

M60 21,1 km
1) Heikki Koso Kouvola 1.46.26, 2) Pekka Kytömäki EUTF 1.48.50, 3) Esko Väisänen Suomenniemi 1.52.15, 4) Alf Cederlund IU 2.04.40,
5) Reino Uusitalo Pyrol 2.17.34

NYL 21,1 km
1) Annika Häkkinen Vantaa 1.51.16, 2) Ida Maasalo VeSi 1.55.47

N40 21,1 km
1) Sanna Oikarinen Hki 1.39.40, 2) Riikka Turunen PyhtYr 1.53.01, 3) Edla Mäkelä KorPo 1.56.50, 4) Satu Jokinen Kouvola 2.20.30

N50 21,1 km
1) Sirpa Inkinen Lpr 1.52.12, 2) Birgit Uutela Mäntyharju 2.40.03

N60 21,1 km
1) Kaija Purhonen LahtiSport 1.54.30, 2) Raisa Storbacka Kotka 2.03.11

Kuntosarja 21,1 km
1) Veikko Nissilä Kaslink 1.40.08, 2) Jani Ahola Myllykoski 1.41.14, 3) Jarmo Kailio Kouvola 1.43.36, 4) Pekka Kouvo MeKu 1.44.19, 5) Jussi
Saarela Kouvola 1.46.54, 6) Miska Autio Kaslink 1.47.19, 7) Pasi Hedman Parik 1.47.36, 8) Kimmo Lindström Endurance 1.49.25, 9) Janne Kunnas
Kouvola 1.49.54, 10) Pekka Kärkkäinen Valkeala 1.50.52, 11) Suvi Blixt Virolahti 1.51.03, 12) Harri Sarvela Hollola 1.52.01, 13) Junski
Hannikainen Parik 1.52.19, 14) Antti Koski Kouvola 1.52.56, 15) Vili Sihvo Ksnk 1.54.13, 16) Markus Koskinen Pyhtää 1.54.29, 17) Juuso
Kuittinen Kouvola 1.55.08, 18) Antti Lähteenmäki Ksnk 1.55.28, 19) Esa Summanen Parik 1.57.20, 20) Sanna-Mari Laine Luumäki 1.57.23,
21) Tatu Parviainen LahtiSport 1.58.27, 22) Toni Saarela Kaslink 1.59.16, 23) Toni Lonka Iitti 1.59.44, 24) Joni Yrjölä KuUS 2.04.26, 25)
Elisa Ylämäki Loviisa 2.08.23, 26) Veera Heikkilä Pyhtää 2.09.38, 27) Aleksi Liikka Ksnk 2.10.04, 28) Olavi Mäki-Patola
Kouvola 2.10.45, 29) Sanna-Mari Pöyry Mikkeli 2.12.28, 30) Kirsi Kallio KiPa 2.12.43, 31) Saara Laurila Kouvola 2.14.41, 32) Niko Saarela Kaslink
2.20.44, 33) Johanna Niilo-Rämä Kouvola 2.38.47

MYL10 10 km
1) Sami Turkulainen LUM 35.01, 2) Tuomas Mansikka Hki 35.17, 3) Petri Saavalainen Hki 39.51, 4) Masi Rinkinen Hki 40.54, 5) Esa Katajamäki ElimV
41.13, 6) Simo Puumalainen, 41.21, 7) Heikki Puurtinen, 41.33, 8) Marko Sauna-aho Kouvola 43.11, 9) Tuukka Hämäläinen Hamina 46.44, 10)
Kai Korkkula Artjärvi 47.06, 11) Juha Ollikainen ITÄ-LTI 51.00

NYL10 10 km
1) Heidi Horttanainen IU 40.33, 2) Henna Myller Kouvola 42.56, 3) Nanna Rauos Kouvola 55.07

Kuntosarja 10 km
1) Aaro Räsänen Team RäPöKeRä 41.24, 2) Pekka Raatikainen Joutseno 42.54, 3) Juha-J Uski Vantaa 43.08, 4) Mari
Häkkänen Heinola 45.43, 5) Timo Kukkonen, 46.41, 6) Mika Toiviainen Espoo 48.27, 7) Veikko Myyryläinen Mikkeli 48.40, 8) Juha Korhonen
Parik 51.26, 9) Tarmo Ristiranta Ksnk 52.32, 10) Riikka Pöntinen Team RäPöKeRä 55.05, 11) Valtteri Vatanen Parik 55.41, 12) Heini
Huovinen Kouvola 55.58, 13) Sanna Leinonen Lpr 56.40, 14) Iida Räsänen Team RäPöKeRä 56.51, 15) Anu Moilanen Laukaa 57.25,
16) Tiina Monto HiHi 57.56, 17) Keijo Hämäläinen Voikkaa 58.03, 18) Riitta Halonen Mikkeli 58.07, 19) Jarmo Hokkanen Parik 58.34, 20)
Antti Villikka Parik 58.40, 21) Risto Uotila Parik 58.41, 22) Ville Leppänen Espoo 1.01.34, 23) Anna Kekkonen Team RäPöKeRä
1.03.06, 24) Liisa Heiskala Valkeala 1.03.38, 25) Tommi Lehtinen Parik 1.08.01, 26) Pauli Arbelius Turenki 1.10.29, 27) Eliisa Oral Kotka 1.20.54, 28)
Virpi Surakka Myllykoski 1.20.54, 29) Sirpa Lundberg Parik 1.30.59, 30) Jukka Antila Parik 1.31.01, 31) Minna Porvari Parik 1.34.02, 32) Juha Immonen
Parik 1.34.22, 33) Tarmo Aavaluoma Parik 1.35.11, 34) Annina Hillska Parik 1.35.11, 35) Riitta Tarvus Pieksämäki 1.40.04