Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
18.06. klo 18:00 Nuorten yleisurheilukilpaillut Tulokset (päivitetty: 22:38 18.06.2019)
Nuorten Yleisurheilukilpailut 18.6.2019 Pyhtään kirkonkylän kentällä. Järjestäjäseurat: Pyhtään Kisa
ja Ruotsinpyhtään Kisailijat

M19 keihäs
1 Lauri Kiuru	Pyhtään Kisa	                   45.87
M19 kuula
1 Lauri Kiuru	Pyhtään Kisa	                   11.62
P15 keihäs
1 Veeti  Hostikka        Karhulan Katajaiset    24.40       
P13 Keihäs
1 Juuso Riepponen	Miehikkälän Vilkas         39.97
P13 kuula
1 Juuso Riepponen	Miehikkälän Vilkas         9.91
2  Mikko Purola       Pyhtään Kisa               7.00
P11 kuula
 1 Elmeri Nousiainen     Pyhtään Yritys           6.59
2  Ukko Lehto       Pyhtään Yritys                6.23
P11 600m
1  Elmeri Nyström     Pyhtään Yritys            2.09,3
2  Ukko Lehto       Pyhtään Yritys              2.10,9
P9 kuula
1  Vili Koulki         Vehkalahden Veikot        5.72
2  Eeli Kallio        Vehkalahden Veikot        4.75
P9 60
1   Eeli Kallio         Vehkalahden Veikot       2.19,9
2   Emil Puhakka    Karhulan Katajaiset         3.07,9
T15 kuula
1  Nina Suonamo     Karhulan Katajaiset          9.39
T13 keihäs
1 Pihla Suntio      Karhulan Katajaiset            25.10
2 Niia-Sofia Auranen    Karhulan Katajaiset        23.52
3 Sara Suhonen        Valkealan Kajo               20.90
4  Leia Lommi         Karhulan Urheilijat          20.61
 5  Pihla Kallio      Karhulan Katajaiset          17.78
T13 600
1    Pihla Kallio          Karhulan Katajaiset     2.08,5
2    Niia-Sofia Auranen    Karhulan Katajaiset     2.11,8
3    Jenna Pellinen        Vehkalahden Veikot      2.12,8
4    Irem Köksal          Karhulan Urheilijat      2.13,6    
5    Sara Suhonen          Vakealan Kajo     2.22,7                                                                                                   
 
T11 Kuula
1 Saana Pellinen         Vehkalahden Veikot        6.44
2 Zehra  Köksal	        Karhulan Urheilijat        5.49
3 Valma Rauhasalo  	Karhulan Katajaiset        5.46
4 Ada Niemeläinen       Karhulan Urheilijat        4.91
T11 600m
1 Saana Pellinen        Vehkalahden Veikot         2.39,2
T9 kuula 
1 Hilma Rauhasalo	Karhulan Katajaiset         5.50
2   Ada Puhakka         Karhulan Katajaiset         4.27
3 Jenna Kaaria          Vehkalahden Veikot          4.23
4 Jade Hellberg         Vehkalahden Veikot          4.04
5 Neela Nousiainen      Pyhtään Yritys              3.96
	
T9 600m
1 Ada Puhakka	         Karhulan Katajaiset	    2.24,0
2 Neela Nousiainen       Pyhtään Yritys	            2.24,1
3 Jade Hellberg          Vehkalahden Veikot         2.24,5
4 Jenna Kaaria 	         Vehkalahden Veikot         2.44,1
5  Ella Lehto            Pyhtään Yritys             3.55,6