Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
19.06. klo 18:00 DT i Nedervetil Tulokset (päivitetty: 21:10 12.12.2019)
DT i Nedervetil

IF Åsarna

19.06.2019



H 200m / M 200m

1)   Christoffer Envall               IKFalken                  21,88             

2)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  22,08             

3)   Mikko Laaksonen                  KaustPV                   22,80             

4)   Eero-Matias Viitala              KannU                     23,21             

5)   Mattias Asp                      VasaIS                    23,90             

6)   Alfons Söderman                  IFDrott                   24,49             

7)   Victor Wistbacka                 GamlakIF                  26,23             

8)   Gerhard Stenroos                                           29,97             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,8

1)   Christoffer Envall               IKFalken                  21,88             

2)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  22,08             

3)   Mikko Laaksonen                  KaustPV                   22,80             

4)   Mattias Asp                      VasaIS                    23,90             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9

1)   Eero-Matias Viitala              KannU                     23,21             

2)   Alfons Söderman                  IFDrott                   24,49             

3)   Victor Wistbacka                 GamlakIF                  26,23             

4)   Gerhard Stenroos                                           29,97             





D 200m / N 200m

1)   Malva Nylund                     VasaIS                    25,65             

2)   Simone Wiklund                   IFNykn                    26,09             

3)   Eveliina Ojala                   SoinSi                    26,16             

4)   Jenny Asplund                    LarsmoIF                  26,70             

5)   Nathalie Nystrand                IFFyren                   27,08             

6)   Milla Huusko                     VetU                      29,12             

     Wera Hudd                        VaasTo                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5

1)   Simone Wiklund                   IFNykn                    26,09             

2)   Eveliina Ojala                   SoinSi                    26,16             

3)   Jenny Asplund                    LarsmoIF                  26,70             

4)   Nathalie Nystrand                IFFyren                   27,08             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,6

1)   Malva Nylund                     VasaIS                    25,65             

2)   Milla Huusko                     VetU                      29,12             

     Wera Hudd                        VaasTo                    DNS               





H 800 / M 800m

Loppukilpailu

1)   Josef Höglund                    IKFalken                  2.05,32           

2)   Johannes Åhman                   IFDrott                   2.12,39           

3)   Axel Norrbacka                   IKFalken                  2.15,86           

4)   Tatu Junno                       YlivKu                    2.51,28           

     Gerhard Stenroos                                           2.54,01           





D 800 / N 800m

Loppukilpailu

1)   Suzette Finne                    IKFalken                  2.28,22           

2)   Hanna Kyösti                     HimU                      2.35,65           

3)   Emma Junno                       YlivKu                    3.24,19           





H Höjd / M Korkeus

Loppukilpailu

1)   Richard Östman                   IFVom                     203               

     175    180    185    190    193    195    197    199    203    210    

     o      o      o      xo     o      o      x      o      xo     xxx    



2)   Sebastian Widjeskog              IFÅsar                    197               

     170    175    180    185    190    193    195    197    199    

     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    



3)   Christoffer Westman              GamlakIF                  180               

     170    175    180    185    

     xo     xxo    o      xxx    



4)   Jani Simoinen                    HalsToi                   160               

     160    165    

     o      xxx    







D Höjd / N Korkeus

Loppukilpailu

1)   Emma Nyman                       IFKraft                   165               

     155    160    165    172    

     o      xo     o      xxx    



2)   Nea Luokkanen                    HimU                      160               

     150    155    160    165    

     o      o      o      xxx    



3)   Tiia Gustafsson                  IFRaseb                   155               

     150    155    160    

     o      xo     xxx    



4)   Jenny Skuthälla                  IFÅsar                    155               

     150    155    160    

     xo     xo     xxx    



5)   Wera Hudd                        VaasTo                    155               

     145    150    155    160    

     o      o      xxo    xxx    



6)   Mia Känsäkangas                  KokkVei                   150               

     145    150    155    

     o      xo     xxx    







H 3-steg / M Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Daniel Sjölind                   IFÅsar                    14,67 +0,9          

     x      14,06  x      14,39  x      14,67  

     +0,3   +0,5   +0,7   +0,9   +1,5   +0,9   



2)   Michael Rännar                   IFVom                     12,18 +0,8          

     12,18  11,86  11,68  -      x      11,96  

     +0,8   +1,3   +0,9          +0,9   +1,3   







D 3-steg / N Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Sofia Storbjörk                  IFÅsar                    10,90 +1,4          

     x      10,90  x      10,78  10,53  x      

     +0,5   +1,4   +0,2   +0,8   +0,9   +0,5   



2)   Ina Pajunen                      IFÅsar                    10,82 +0,6          

     10,82  x      10,54  x      x      x      

     +0,6   +0,8   +1,0   +1,7   +0,8   +0,9   



3)   Victoria Myntti                  IFDrott                   10,74 +1,0          

     x      x      10,19  10,48  10,74  x      

     +0,6   +0,6   +0,6   +0,3   +1,0   +1,3   







H Kula / M Kuula

Loppukilpailu

1)   Jonas Solvin                     IKFalken                  14,88             

     13,73  14,41  x      14,30  14,21  14,88  







D Kula / N Kuula



H Slägga / M Moukari

Loppukilpailu

1)   Jesse Lehto                      KaustPV                   66,06             

     x      64,79  x      66,06  x      64,69  



2)   Simon Solvin                     IKFalken                  60,18             

     58,14  60,18  59,67  59,53  59,42  59,58  



3)   Markus Granö                     IKFalken                  53,03             

     50,50  50,88  52,04  53,03  50,28  x      



4)   Victor Hongell                   IFÅsar                    51,45             

     x      48,03  51,45  x      x      x      







D Slägga / N Moukari



P9 40m

1)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  6,56              

2)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    6,75              

3)   Alex Furu                        GamlakIF                  6,78              

4)   Axel Laurén                      IFÅsar                    6,95              

5)   Leevi Nissilä                    LohtVei                   7,05              

6)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    7,18              

7)   Eemeli Jukkola                   LohtVei                   7,32              

8)   Melvin Wiik                      IKFalken                  7,44              

9)   Ben Björklund                    IFDrott                   7,51              

10)  Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    7,61              

11)  Leon Sandell                     IKFalken                  7,70              

12)  Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,79              

13)  Pawat Nyman                      IFÅsar                    7,89              

14)  Melker Strandvall                IKFalken                  7,92              

15)  Kasper Nyman                     IFÅsar                    8,15              

     Jacob Jungar                     IFDrott                   DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2

1)   Axel Laurén                      IFÅsar                    6,95              

2)   Rikard Granbacka                 IFÅsar                    7,18              

3)   Eemeli Jukkola                   LohtVei                   7,32              

4)   Ben Björklund                    IFDrott                   7,51              

5)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    7,61              

6)   Melker Strandvall                IKFalken                  7,92              

7)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    8,15              

     Jacob Jungar                     IFDrott                   DNS               



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1

1)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  6,56              

2)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    6,75              

3)   Alex Furu                        GamlakIF                  6,78              

4)   Leevi Nissilä                    LohtVei                   7,05              

5)   Melvin Wiik                      IKFalken                  7,44              

6)   Leon Sandell                     IKFalken                  7,70              

7)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    7,79              

8)   Pawat Nyman                      IFÅsar                    7,89              





F9 40m / T9 40m

1)   Vilda Liljekvist                 LarsmoIF                  7,04              

2)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    7,08              

3)   Lina Holm                        IFÅsar                    7,41              

4)   Elin Wiklund                     IFDrott                   7,43              

5)   Alina Sandvik                    IKFalken                  7,49              

6)   Ellinor Forsman                  IFNykn                    7,55              

7)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    7,63              

8)   Linn Holm                        IFÅsar                    7,64              

9)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    7,70              

10)  Thelma Kastrén                   GamlakIF                  7,79              

11)  Milla Yrjänä                     LohtVei                   7,85              

12)  Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    8,03              

13)  Milla Hansén                     IFÅsar                    8,11              

14)  Venla Widjeskog                  IFÅsar                    8,45              

15)  Saga Cainberg                    IFÅsar                    8,82              

16)  Maja Nyman                       IFÅsar                    9,10              

17)  Wilma Widjeskog                  IFÅsar                    9,47              

     Julia Strandvall                 IFÅsar                                      



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9

1)   Vilda Liljekvist                 LarsmoIF                  7,04              

2)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    7,08              

3)   Alina Sandvik                    IKFalken                  7,49              

4)   Milla Hansén                     IFÅsar                    8,11              

5)   Venla Widjeskog                  IFÅsar                    8,45              

6)   Maja Nyman                       IFÅsar                    9,10              



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,5

1)   Lina Holm                        IFÅsar                    7,41              

2)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    7,63              

3)   Linn Holm                        IFÅsar                    7,64              

4)   Milla Yrjänä                     LohtVei                   7,85              

5)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    8,82              

6)   Wilma Widjeskog                  IFÅsar                    9,47              



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,9

1)   Elin Wiklund                     IFDrott                   7,43              

2)   Ellinor Forsman                  IFNykn                    7,55              

3)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    7,70              

4)   Thelma Kastrén                   GamlakIF                  7,79              

5)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    8,03              

     Julia Strandvall                 IFÅsar                                      





P9 600m

Loppukilpailu

1)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  2.00,39           

2)   Alex Furu                        GamlakIF                  2.07,78           

3)   Jacob Jungar                     IFDrott                   2.09,57           

4)   Axel Laurén                      IFÅsar                    2.14,59           

5)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    2.17,39           

6)   Eemeli Jukkola                   LohtVei                   2.23,89           

7)   Ben Björklund                    IFDrott                   2.30,21           

8)   Melvin Wiik                      IKFalken                  2.32,39           

9)   Leevi Nissilä                    LohtVei                   2.32,59           

10)  Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    2.33,14           

11)  Kasper Nyman                     IFÅsar                    2.38,46           

12)  Melker Strandvall                IKFalken                  2.40,98           

13)  Pawat Nyman                      IFÅsar                    2.44,09           





F9 600m / T9 600m

Loppukilpailu

1)   Ellinor Forsman                  IFNykn                    2.11,53           

2)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    2.17,08           

3)   Alina Sandvik                    IKFalken                  2.18,76           

4)   Inka Kähkölä                     LohtVei                   2.20,76           

5)   Elin Wiklund                     IFDrott                   2.24,74           

6)   Linn Holm                        IFÅsar                    2.33,06           

7)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    2.47,82           

8)   Milla Hansén                     IFÅsar                    3.00,76           

9)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    3.04,70           

     Julia Strandvall                 IFÅsar                    DNS               

     Maja Nyman                       IFÅsar                    DNS               





P9 Längd / P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Tobias Cederholm                 IFNykn                    3,70 +2,3  3,56 +1,4

     3,56   x      x      3,70   

     +1,4   +1,7   +2,1   +2,3   



2)   Alex Furu                        GamlakIF                  3,56 +2,1          

     3,56   3,20   3,46   3,51   

     +2,1   +2,9   +2,5   +3,2   



3)   Elias Åkerlund                   GamlakIF                  3,52 +2,3  3,42 +2,0

     3,52   3,42   3,36   3,14   

     +2,3   +2,0   +1,7   +2,0   



4)   Melvin Wiik                      IKFalken                  3,48 +1,4          

     3,48   3,27   3,16   3,10   

     +1,4   +3,0   +0,5   +4,0   



5)   Ben Björklund                    IFDrott                   3,30 +4,2  3,14 +1,7

     3,30   3,21   3,17   3,14   

     +4,2   +2,5   +2,3   +1,7   



6)   Axel Laurén                      IFÅsar                    3,30 +1,9          

     3,19   3,30   3,16   3,18   

     +1,6   +1,9   +1,8   +1,5   



7)   Leevi Nissilä                    LohtVei                   3,16 +2,9  3,14 +1,8

     3,03   3,07   3,14   3,16   

     +2,7   +1,2   +1,8   +2,9   



8)   Melker Strandvall                IKFalken                  3,09 +2,1  3,05 +1,7

     3,09   2,89   2,90   3,05   

     +2,1   +3,0   +1,7   +1,7   



9)   Eemeli Jukkola                   LohtVei                   3,04 +1,9          

     2,96   2,96   3,04   2,94   

     +1,1   +0,5   +1,9   +1,4   



10)  Rikard Granbacka                 IFÅsar                    3,00 +2,8  2,88 +0,9

     2,98   2,88   x      3,00   

     +2,1   +0,9   +2,7   +2,8   



11)  Felix Mäkynen                    IFÅsar                    2,77 +2,9  2,76 +1,5

     2,76   2,66   2,77   2,52   

     +1,5   +0,6   +2,9   +2,8   



12)  Walter Södergård                 IFDrott                   2,74 -2,2          

     2,49   2,74   2,72   x      

     +1,8   -2,2   +0,6   +2,9   



13)  Isac Lindell                     IFÅsar                    2,70 +1,5          

     2,70   2,65   2,39   2,39   

     +1,5   +2,9   +2,4   +4,1   



14)  Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    2,65 +1,9          

     2,65   2,52   2,65   2,55   

     +1,0   -0,8   +1,9   +1,7   



15)  Leon Sandell                     IKFalken                  2,62 +2,7  2,61 +0,7

     2,55   2,61   2,62   x      

     +2,0   +0,7   +2,7   +2,4   



16)  Pawat Nyman                      IFÅsar                    2,51 +2,4  2,51 +1,9

     2,46   2,51   2,39   2,51   

     +2,0   +1,9   +1,7   +2,4   



17)  Kasper Nyman                     IFÅsar                    2,50 +2,2  2,44 +0,3

     2,50   2,29   2,44   2,21   

     +2,2   +2,3   +0,3   +2,4   







F9 Längd  / T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    3,34 +1,5          

     3,07   3,34   3,13   3,18   

     +2,2   +1,5   -2,4   -2,0   



2)   Vilda Liljekvist                 LarsmoIF                  3,18 -1,5          

     3,03   3,18   x      3,17   

     -1,3   -1,5   -1,8   -1,0   



3)   Elin Wiklund                     IFDrott                   3,10 -1,2          

     2,90   2,97   3,08   3,10   

     -1,8   -0,8   -2,6   -1,2   



4)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    2,95 -2,6          

     2,82   2,95   2,79   2,90   

     -2,8   -2,6   -2,3   +1,3   



5)   Ellinor Forsman                  IFNykn                    2,95 -1,1          

     2,87   2,71   2,95   2,77   

     -3,1   -0,4   -1,1   +0,2   



6)   Lina Holm                        IFÅsar                    2,89 -3,6          

     2,89   2,69   2,78   2,84   

     -3,6   -2,9   -1,5   -1,3   



7)   Milla Yrjänä                     LohtVei                   2,89 -0,7          

     2,72   2,89   2,71   2,73   

     -2,1   -0,7   -1,1   -2,0   



8)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    2,75 +2,6  2,68 -2,2

     2,68   2,40   2,68   2,75   

     -2,2   -1,3   -2,3   +2,6   



9)   Thelma Kastrén                   GamlakIF                  2,57 -2,5          

     2,57   2,37   2,54   -      

     -2,5   -2,7   +3,4          



10)  Milla Hansén                     IFÅsar                    2,55 -0,6          

     2,29   2,55   2,38   2,29   

     -2,8   -0,6   -2,2   -2,1   



11)  Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    2,55 -0,8          

     2,55   2,25   2,23   x      

     -0,8   +0,6   -1,4   +1,3   



12)  Venla Widjeskog                  IFÅsar                    2,43 -0,8          

     2,29   2,30   2,43   2,33   

     -2,2   -1,7   -0,8   -3,1   



13)  Saga Cainberg                    IFÅsar                    2,23 -3,3          

     2,23   2,17   1,98   x      

     -3,3   -1,0   -1,9   +1,0   



14)  Maja Nyman                       IFÅsar                    2,14 -1,3          

     1,98   2,01   1,97   2,14   

     -2,2   -2,8   -3,3   -1,3   



15)  Wilma Widjeskog                  IFÅsar                    1,98 -2,9          

     1,98   1,25   -      -      

     -2,9   -2,2                 



     Julia Strandvall                 IFÅsar                    DNS               





P11 60m

1)   Max Gäddnäs                      IKFalken                  8,87              

2)   William Strandvall               IFÅsar                    9,24              

3)   Eeli Bengs                       VasaIS                    9,25              

4)   Christian Lövsund                IFÅsar                    9,33              

5)   Theo Nordling                    IKFalken                  9,37              

6)   Arvid Kock                       IKFalken                  9,45              

7)   Björn Forsell                    IFÅsar                    9,50              

8)   Niko Hassila                     IFDrott                   9,87              

9)   Elias Kujala                     EvijU                     10,51             

10)  Alex Ljungberg                   IFÅsar                    11,13             

11)  Melvin Lindqvist                 IKFalken                  11,22             

12)  Robert Granbacka                 IFÅsar                    11,85             

     Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,8

1)   William Strandvall               IFÅsar                    9,24              

2)   Eeli Bengs                       VasaIS                    9,25              

3)   Christian Lövsund                IFÅsar                    9,33              

4)   Theo Nordling                    IKFalken                  9,37              

5)   Björn Forsell                    IFÅsar                    9,50              

6)   Elias Kujala                     EvijU                     10,51             

7)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  11,22             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,0

1)   Max Gäddnäs                      IKFalken                  8,87              

2)   Arvid Kock                       IKFalken                  9,45              

3)   Niko Hassila                     IFDrott                   9,87              

4)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    11,13             

5)   Robert Granbacka                 IFÅsar                    11,85             

     Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  DNS               





F11 60m / T11 60m

1)   Ellen Kock                       IKFalken                  9,03              

2)   Joanna Silvennoinen              KokkVei                   9,23              

3)   Ella Wallin                      VasaIS                    9,33              

4)   Wilma Grannas                    IFDrott                   9,42              

5)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,55              

6)   Julia Åbro                       IFNykn                    9,62              

7)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,66              

7)   Tessa Kastrén                    GamlakIF                  9,66              

9)   Tessa Herronen                   KokkVei                   9,73              

10)  Linnea Strandvall                IKFalken                  9,75              

11)  Sara Cederholm                   IFNykn                    9,78              

12)  Enya Lönnqvist                   IKFalken                  9,95              

13)  Moa Ainasoja                     IFÅsar                    9,96              

13)  Carla Björkgren                  IFDrott                   9,96              

15)  Lotta Lithén                     VasaIS                    10,08             

16)  Jeanessa Finne                   IKFalken                  10,14             

17)  Matilda Sandström                IFÅsar                    10,26             

18)  Josefine Södergård               IFDrott                   10,28             

19)  Julia Lindell                    IFÅsar                    10,33             

20)  Tessa Karppinen                  VetU                      10,51             

21)  Helmiina Siirilä                 KälvTa                    10,80             

22)  Ebba Sandbacka                   IKFalken                  10,82             

23)  Milla Byström                    IKFalken                  11,28             

24)  Siri Ahlskog                     IFÅsar                    11,62             

     Anni Syväkoski                   KaustPV                   DNS               

     Emma Kaikkonen                   GamlakIF                  DNS               

     Dayna Austen                     GamlakIF                  DNS               

     Filippa Elenius                  IKFalken                  DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,1

1)   Joanna Silvennoinen              KokkVei                   9,23              

2)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,55              

3)   Lotta Lithén                     VasaIS                    10,08             

4)   Matilda Sandström                IFÅsar                    10,26             

5)   Josefine Södergård               IFDrott                   10,28             

6)   Julia Lindell                    IFÅsar                    10,33             

7)   Milla Byström                    IKFalken                  11,28             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,7

1)   Ellen Kock                       IKFalken                  9,03              

2)   Wilma Grannas                    IFDrott                   9,42              

3)   Sara Cederholm                   IFNykn                    9,78              

4)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  9,95              

5)   Moa Ainasoja                     IFÅsar                    9,96              

6)   Tessa Karppinen                  VetU                      10,51             

     Anni Syväkoski                   KaustPV                   DNS               



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,9

1)   Ella Wallin                      VasaIS                    9,33              

2)   Julia Åbro                       IFNykn                    9,62              

3)   Linnea Strandvall                IKFalken                  9,75              

4)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  10,14             

5)   Helmiina Siirilä                 KälvTa                    10,80             

6)   Siri Ahlskog                     IFÅsar                    11,62             

     Emma Kaikkonen                   GamlakIF                  DNS               



Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +2,1

1)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,66              

1)   Tessa Kastrén                    GamlakIF                  9,66              

3)   Tessa Herronen                   KokkVei                   9,73              

4)   Carla Björkgren                  IFDrott                   9,96              

5)   Ebba Sandbacka                   IKFalken                  10,82             

     Dayna Austen                     GamlakIF                  DNS               

     Filippa Elenius                  IKFalken                  DNS               





P11 600m

Loppukilpailu

1)   William Strandvall               IFÅsar                    2.05,36           

2)   Niko Hassila                     IFDrott                   2.06,39           

3)   Björn Forsell                    IFÅsar                    2.06,49           





F11 600m / T11 600m

Loppukilpailu

1)   Joanna Silvennoinen              KokkVei                   1.59,73           

2)   Julia Åbro                       IFNykn                    2.03,87           

3)   Tessa Herronen                   KokkVei                   2.05,42           

4)   Moa Ainasoja                     IFÅsar                    2.13,09           

5)   Linnea Strandvall                IKFalken                  2.14,02           

6)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  2.14,71           

7)   Sara Cederholm                   IFNykn                    2.16,76           

8)   Josefine Södergård               IFDrott                   2.19,63           

9)   Nathalie Stråka                  IFNykn                    2.28,40           

10)  Linn Bergström                   IFNykn                    2.29,65           

     Ellen Nyberg                     IFÅsar                    DNS               





P11 Längd / P11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Arvid Kock                       IKFalken                  3,98 +0,6          

     3,88   3,80   3,91   3,98   

     +1,4   +0,9   +1,4   +0,6   



2)   Eeli Bengs                       VasaIS                    3,94 +1,6          

     3,83   3,90   3,90   3,94   

     +1,7   +1,5   +0,5   +1,6   



3)   William Strandvall               IFÅsar                    3,70 +0,7          

     3,51   3,56   3,57   3,70   

     +1,0   +1,1   +2,6   +0,7   



4)   Niko Hassila                     IFDrott                   3,67 +0,6          

     3,47   3,41   3,62   3,67   

     +3,7   +1,1   +0,6   +0,6   



5)   Björn Forsell                    IFÅsar                    3,64 +1,5          

     3,37   3,41   x      3,64   

     +2,0   +0,6   +0,6   +1,5   



6)   Elias Kujala                     EvijU                     3,10 +1,9          

     3,10   2,93   x      2,96   

     +1,9   +1,4   +1,7   +1,9   



7)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  3,09 +0,9          

     2,88   2,93   3,09   2,57   

     +4,1   +0,9   +0,9   +1,9   



8)   Robert Granbacka                 IFÅsar                    2,97 +1,2          

     2,97   2,83   2,80   2,86   

     +1,2   +1,8   +1,8   +0,6   



9)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    2,54 +2,3  2,41 +1,0

     x      2,41   x      2,54   

     +1,3   +1,0   +0,3   +2,3   



     Vilgot Backlund                  LarsmoIF                  DNS               





F11 Längd / T11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Ellen Kock                       IKFalken                  4,06 -0,4          

     4,06   3,82   4,01   4,00   

     -0,4   +0,0   -0,1   +0,0   



2)   Ella Wallin                      VasaIS                    3,97 -3,1          

     3,97   3,84   3,85   3,95   

     -3,1   -0,9   -0,1   +0,1   



3)   Wilma Grannas                    IFDrott                   3,90 +0,0          

     3,76   3,67   3,90   3,64   

     -1,3   -1,2   +0,0   +0,2   



4)   Sara Cederholm                   IFNykn                    3,80 -0,1          

     3,60   3,73   3,80   3,73   

     -2,8   +0,0   -0,1   +0,1   



5)   Linn Bergström                   IFNykn                    3,79 +0,0          

     3,56   3,45   3,72   3,79   

     -1,7   -0,2   -0,1   +0,0   



6)   Enya Lönnqvist                   IKFalken                  3,67 -0,4          

     3,67   3,48   3,51   3,28   

     -0,4   -0,1   -0,3   +0,2   



7)   Linnea Strandvall                IKFalken                  3,55 -0,1          

     x      x      3,55   3,54   

     -0,6   -0,6   -0,1   -0,1   



8)   Lydia Backman                    IFDrott                   3,52 -1,5          

     3,52   3,35   3,32   3,47   

     -1,5   -0,2   +0,0   +0,1   



9)   Joanna Silvennoinen              KokkVei                   3,51 +0,0          

     3,50   3,51   3,37   3,23   

     -1,5   +0,0   -0,2   -0,1   



10)  Tessa Kastrén                    GamlakIF                  3,45 -0,1          

     3,35   3,41   3,45   3,41   

     -1,7   +0,0   -0,1   +0,1   



11)  Tessa Herronen                   KokkVei                   3,43 -0,3          

     3,20   3,36   3,43   3,39   

     -3,2   -0,9   -0,3   +0,1   



12)  Carla Björkgren                  IFDrott                   3,35 +0,0          

     3,22   3,35   3,30   3,28   

     -1,0   +0,0   +0,0   +0,1   



13)  Julia Lindell                    IFÅsar                    3,34 -0,1          

     3,30   3,34   3,20   3,28   

     -0,7   -0,1   -0,7   +0,2   



14)  Moa Ainasoja                     IFÅsar                    3,28 +0,2          

     3,23   3,11   3,24   3,28   

     -0,9   -0,1   -0,1   +0,2   



15)  Ebba Sandbacka                   IKFalken                  3,22 +0,2          

     2,63   3,07   2,94   3,22   

     -2,1   +0,1   -0,1   +0,2   



16)  Nathalie Stråka                  IFNykn                    3,20 +0,2          

     3,15   3,19   3,12   3,20   

     -0,9   +0,0   -0,9   +0,2   



17)  Josefine Södergård               IFDrott                   3,03 -0,2          

     2,76   3,03   2,63   2,86   

     -1,8   -0,2   -0,2   +0,2   



18)  Tessa Karppinen                  VetU                      3,02 +0,0          

     2,97   2,82   2,81   3,02   

     +0,5   -0,1   +0,0   +0,0   



19)  Helmiina Siirilä                 KälvTa                    2,84 -0,1          

     2,82   2,65   2,74   2,84   

     -1,8   +0,0   -0,2   -0,1   



20)  Milla Byström                    IKFalken                  2,80 -0,1          

     2,73   2,70   2,68   2,80   

     -0,1   -1,0   -0,2   -0,1   



21)  Siri Ahlskog                     IFÅsar                    2,55 +0,0          

     2,32   2,13   2,55   x      

     +0,5   +0,0   +0,0   +0,0   



22)  Jennifer Holmbäck                IFÅsar                    2,37 +0,0          

     2,22   2,18   2,25   2,37   

     +1,5   -0,6   -0,1   +0,0   



     

     Ellen Nyberg                     IFÅsar                    NM 

     Dayna Austen                     GamlakIF                  DNS             

     Emma Kaikkonen                   GamlakIF                  DNS               

     Filippa Elenius                  IKFalken                  DNS               





P11 Kula / P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Hugo Strandvall                  IFÅsar                    7,70              

     7,60   7,70   7,06   6,97   



2)   Christian Lövsund                IFÅsar                    6,46              

     4,81   5,69   6,46   5,96   



3)   Melvin Lindqvist                 IKFalken                  6,05              

     5,90   5,87   6,05   5,66   



4)   Arttu Syväkoski                  KaustPV                   5,96              

     5,89   5,46   5,96   x      



5)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    5,59              

     5,05   5,19   5,54   5,59   



6)   Niko Hassila                     IFDrott                   5,50              

     5,09   5,04   5,33   5,50   



7)   Robert Granbacka                 IFÅsar                    4,58              

     x      4,29   4,56   4,58   







F11 Kula / T11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Sara Cederholm                   IFNykn                    8,16              

     7,94   7,98   8,16   8,07   



2)   Wilma Grannas                    IFDrott                   7,65              

     6,68   7,65   7,46   7,12   



3)   Ellen Nyberg                     IFÅsar                    7,47              

     6,63   7,47   7,43   6,38   



4)   Anni Syväkoski                   KaustPV                   7,39              

     7,21   7,34   7,39   7,10   



5)   Linnea Strandvall                IKFalken                  7,07              

     7,06   7,07   6,58   7,02   



6)   Jeanessa Finne                   IKFalken                  6,54              

     6,40   5,99   6,41   6,54   



7)   Nathalie Stråka                  IFNykn                    6,26              

     5,61   5,63   5,97   6,26   



8)   Linn Bergström                   IFNykn                    6,15              

     5,30   5,61   5,66   6,15   



9)   Julia Lindell                    IFÅsar                    5,93              

     5,50   4,57   5,93   5,83   



10)  Jennifer Holmbäck                IFÅsar                    5,81              

     5,56   5,44   5,81   5,29   



11)  Ebba Sandbacka                   IKFalken                  5,77              

     5,34   5,54   5,47   5,77   



12)  Moa Ainasoja                     IFÅsar                    5,64              

     5,45   5,64   5,23   5,20   



13)  Enya Lönnqvist                   IKFalken                  5,57              

     5,57   5,32   5,31   5,43   



14)  Helmiina Siirilä                 KälvTa                    5,54              

     4,50   5,54   5,20   4,89   



15)  Josefine Södergård               IFDrott                   4,99              

     x      4,99   4,72   -      



16)  Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    4,65              

     4,43   4,14   4,65   4,47   



17)  Siri Ahlskog                     IFÅsar                    4,16              

     3,95   3,47   4,16   3,97   







P13 600m

Loppukilpailu

1)   Jonas Åbro                       IFNykn                    1.51,47           

2)   Sami Alatalo                     IFDrott                   1.55,89           

3)   Theo Gullberg                    VasaIS                    1.58,25           

4)   Filip Dahlnäs                    IFÅsar                    2.19,36           





F13 600m / T13 600m

Loppukilpailu

1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  1.49,45           

2)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    1.52,69           

3)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  1.53,54           

4)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    1.54,98           

5)   Ellen Ainasoja                   IFÅsar                    1.59,11           

6)   Malin Cederholm                  IFNykn                    2.00,61           

7)   Hanna Vornanen                   IFDrott                   2.00,69           

8)   Vilma Knutar                     KokkVei                   2.07,25           

9)   Elsie Björkfors                  IFÅsar                    2.09,79           

10)  Julia Södergård                  IFDrott                   2.17,29           

11)  Carolina Åhman                   IFDrott                   2.19,63           

     Agnes Skytte                     IFDrott                   DNS               

     Ines Östman                      IFDrott                   DNS               





P13 60mh / P13 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,5

1)   Atte Salminen                    KaustPV                   12,32             





F13 60mh / T13 60m aidat

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    10,35             

2)   Malin Cederholm                  IFNykn                    10,40             

3)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  10,61             

4)   Vilma Knutar                     KokkVei                   11,04             

5)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      11,37             

6)   Agnes Skytte                     IFDrott                   11,43             

7)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    11,61             

8)   Julia Södergård                  IFDrott                   12,59             

9)   Yasmine Bodbacka                 IKFalken                  12,93             

     Ellen Ainasoja                   IFÅsar                    DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    10,35             

2)   Malin Cederholm                  IFNykn                    10,40             

3)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  10,61             

4)   Vilma Knutar                     KokkVei                   11,04             

5)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      11,37             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,2

1)   Agnes Skytte                     IFDrott                   11,43             

2)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    11,61             

3)   Julia Södergård                  IFDrott                   12,59             

4)   Yasmine Bodbacka                 IKFalken                  12,93             

     Ellen Ainasoja                   IFÅsar                    DNS               





P13 Stav / P13 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Alex Lövsund                     IFÅsar                    180               

     130    140    150    160    170    180    190    

     o      o      o      xo     xxo    o      xxx    







F13 Stav / T13 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Hanna Vornanen                   IFDrott                   195               

     150    160    170    180    190    195    203    

     o      o      o      o      xo     xo     xxx    



2)   Yasmine Bodbacka                 IKFalken                  180               

     160    170    180    190    

     o      o      o      xxx    



3)   Ines Östman                      IFDrott                   150               

     120    130    140    150    160    

     o      x      o      o      xxx    



4)   Agnes Skytte                     IFDrott                   140               

     120    130    140    150    

     o      o      o      xxx    







P13 Längd / P13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Atte Salminen                    KaustPV                   4,42 +1,2          

     4,42   4,39   x      4,40   

     +1,2   +1,9   +2,4   +0,7   



2)   Sami Alatalo                     IFDrott                   4,03 +1,2          

     x      3,89   3,92   4,03   

     +0,2   +1,2   +1,6   +1,2   



3)   Theo Gullberg                    VasaIS                    3,97 +0,8          

     3,97   3,91   3,94   3,67   

     +0,8   +1,3   +1,6   +1,9   



4)   Frank Granholm                   IFÅsar                    3,75 +1,7          

     x      3,70   3,75   3,69   

     +0,6   +1,1   +1,7   +1,8   



5)   Matias Nyman                     TuUL                      3,39 +2,1  3,28 +0,8

     3,39   3,27   3,28   3,16   

     +2,1   +1,6   +0,8   +0,2   



6)   Filip Dahlnäs                    IFÅsar                    3,36 +2,5  3,22 -0,2

     3,17   3,22   3,36   3,23   

     +1,7   -0,2   +2,5   +2,9   



7)   Kristian Nylund                  LappVei                   3,09 +0,7          

     x      3,05   2,93   3,09   

     +0,8   +1,8   +1,6   +0,7   







F13 Längd / T13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Vilma Knutar                     KokkVei                   4,61 -0,1          

     4,61   4,56   4,60   4,40   

     -0,1   -0,1   -0,7   -1,0   



2)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  4,32 -1,3          

     4,29   4,32   4,16   4,08   

     -0,2   -1,3   -1,3   -1,1   



3)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    4,25 -0,9          

     4,08   3,93   4,03   4,25   

     -0,1   -0,9   -0,4   -0,9   



4)   Malin Cederholm                  IFNykn                    4,20 -1,0          

     x      3,84   3,90   4,20   

     -0,1   -1,1   -0,6   -1,0   



5)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    4,17 +0,1          

     4,17   4,13   4,13   4,10   

     +0,1   -0,9   -0,7   -0,8   



6)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    3,93 -0,4          

     3,93   3,89   3,88   2,32   

     -0,4   -1,5   -0,9   -1,3   



7)   Carolina Åhman                   IFDrott                   3,75 -0,5          

     3,72   3,75   x      3,63   

     +0,0   -0,5   -0,6   -1,6   



8)   Julia Södergård                  IFDrott                   3,68 -0,8          

     x      3,68   3,37   3,28   

     +0,1   -0,8   -1,4   -1,2   



9)   Viivi-Leena Kari                 VetU                      3,66 -0,3          

     3,66   3,34   3,49   3,57   

     -0,3   -1,2   -0,8   -1,2   



10)  Agnes Skytte                     IFDrott                   3,24 -0,3          

     3,17   3,20   3,17   3,24   

     -0,2   -1,3   -1,4   -0,3   



11)  Ines Östman                      IFDrott                   3,19 +0,8          

     2,96   3,19   3,04   3,05   

     -0,2   +0,8   -0,9   -0,5   



     Elin Holm                        IFÅsar                    DNS               





P15 200m

1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    23,70             

2)   Sel Dway                         LarsmoIF                  24,43             

3)   Isak Höglund                     IFDrott                   25,04             

4)   Edward Wikar                     IFDrott                   25,58             

5)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    27,51             

6)   Albin Söderman                   IFDrott                   27,91             

7)   Rufus Nylund                     IFDrott                   29,66             

     Elias Rintanen                   IFVom                                       



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,7

1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    23,70             

2)   Edward Wikar                     IFDrott                   25,58             

3)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    27,51             

     Elias Rintanen                   IFVom                                       



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5

1)   Sel Dway                         LarsmoIF                  24,43             

2)   Isak Höglund                     IFDrott                   25,04             

3)   Albin Söderman                   IFDrott                   27,91             

4)   Rufus Nylund                     IFDrott                   29,66             





F15 200m / T15 200m

1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   27,72             

2)   Nea Hassila                      IFDrott                   28,09             

3)   Terhi Junno                      YlivKu                    28,16             

4)   Vilma Vesaluoma                  YlivKu                    28,35             

5)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  28,51             

6)   Lina Lithén                      VasaIS                    28,67             

7)   Alisa Koivukangas                EvijU                     28,91             

8)   Milla Utriainen                  KaustPV                   29,11             

9)   Amanda Bertula                   VasaIS                    29,32             

10)  Emma Lillas                      IFDrott                   29,48             

11)  Tilda Höglund                    IFDrott                   29,60             

12)  Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    29,88             

13)  Fanny Östman                     IFDrott                   29,96             

     Priscilla Boateng                IFDrott                   DNS               



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,8

1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   27,72             

2)   Nea Hassila                      IFDrott                   28,09             

3)   Vilma Vesaluoma                  YlivKu                    28,35             

4)   Lina Lithén                      VasaIS                    28,67             

     Priscilla Boateng                IFDrott                   DNS               



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8

1)   Malva Brännbacka                 LarsmoIF                  28,51             

2)   Milla Utriainen                  KaustPV                   29,11             

3)   Amanda Bertula                   VasaIS                    29,32             

4)   Emma Lillas                      IFDrott                   29,48             

5)   Tilda Höglund                    IFDrott                   29,60             



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,5

1)   Terhi Junno                      YlivKu                    28,16             

2)   Alisa Koivukangas                EvijU                     28,91             

3)   Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    29,88             

4)   Fanny Östman                     IFDrott                   29,96             





F15 80mh / T15 80m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +2,0

1)   Mia Backman                      IFDrott                   13,17             

2)   Alisa Koivukangas                EvijU                     15,28             





P15 100mh / P15 100m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +1,5

1)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   15,19             

2)   Oscar Grannas                    IFDrott                   15,83             





P15 Höjd / P15 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Isak Höglund                     IFDrott                   162               

     125    130    135    140    145    150    153    156    159    162    165    

     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xo     xo     xxx    



2)   Oscar Grannas                    IFDrott                   153               

     125    130    135    140    145    150    153    156    

     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    



3)   Albin Söderman                   IFDrott                   125               

     115    120    125    130    

     o      o      o      xxx    







F15 Höjd / T15 Korkeus



P15 3-steg / P15 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Isak Höglund                     IFDrott                   10,61 +0,9          

     x      x      10,38  10,52  x      10,61  

     +0,8   +0,8   +1,1   +0,8   +0,9   +0,9   







F15 3-steg / T15 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Mia Backman                      IFDrott                   9,57 +0,4          

     9,46   9,57   9,49   9,38   9,47   x      

     +0,7   +0,4   +0,3   +0,7   +0,5   +0,2   



2)   Alisa Koivukangas                EvijU                     9,24 +0,6          

     x      8,97   8,96   9,24   9,21   x      

     -0,2   +1,3   +1,0   +0,6   +0,6   +0,5   



3)   Fanny Östman                     IFDrott                   8,63 +1,2          

     7,89   8,63   8,58   8,48   8,15   7,44   

     +0,2   +1,2   +0,3   +1,2   +1,1   +1,1   







P15 Slägga / P15 Moukari



F15 Slägga / T15 Moukari

Loppukilpailu

1)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    50,01             

     x      50,01  49,24  x      -      -      



2)   Anna Villför                     IFFemman                  32,04             

     x      32,04  x      31,09  28,51  x      



3)   Josefina Kackur                  LarsmoIF                  31,08             

     30,72  x      31,08  30,96  28,39  x      



4)   Emma Lillas                      IFDrott                   29,58             

     28,63  29,58  29,14  -      -      



5)   Kiira Nordström                  IFDrott                   23,02             

     23,02  x      22,87  x      -      -      







H17 200m / M17 200m

Loppukilpailu, Tuuli: +2,6

1)   Johannes Åhman                   IFDrott                   23,48             

2)   Albin Lundberg                   VasaIS                    23,81             

3)   Jani Simoinen                    HalsToi                   25,78             

4)   Henrik Nylund                    LappVei                   26,51             





D17 200m / N17 200m

1)   Emelie Sax                       IFKraft                   26,00             

2)   Fina Backholm                    VasaIS                    26,13             

3)   Nelli Mustola                    KalajJu                   26,79             

4)   Oona Kiljala                     YlivKu                    26,99             

5)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    27,57             

6)   Elina Paavola                    LohtVei                   27,80             

7)   Ana Ciornei                      IFÅsar                    28,10             

8)   Vilma Jukkola                    LohtVei                   28,43             

9)   Ida Wiklund                      VasaIS                    28,76             

10)  Emma Vikman                      IFÅsar                    29,13             

11)  Hanna Kyösti                     HimU                      29,62             

12)  Nora Finholm                     LarsmoIF                  29,67             

13)  Justiina Juntunen                GamlakIF                  30,61             



Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,1

1)   Emelie Sax                       IFKraft                   26,00             

2)   Fina Backholm                    VasaIS                    26,13             

3)   Nelli Mustola                    KalajJu                   26,79             

4)   Oona Kiljala                     YlivKu                    26,99             

5)   Vilma Jukkola                    LohtVei                   28,43             



Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1

1)   Elina Paavola                    LohtVei                   27,80             

2)   Ana Ciornei                      IFÅsar                    28,10             

3)   Emma Vikman                      IFÅsar                    29,13             

4)   Justiina Juntunen                GamlakIF                  30,61             



Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,6

1)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    27,57             

2)   Ida Wiklund                      VasaIS                    28,76             

3)   Hanna Kyösti                     HimU                      29,62             

4)   Nora Finholm                     LarsmoIF                  29,67             





D17 100mh / N17 100m aidat



H17 110mh / M17 110m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +2,1

1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   14,53             

2)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   15,36             

3)   Henrik Nylund                    LappVei                   18,11             





H17 Stav / M17 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Janne Juhola                     KalajJu                   410               

     360    380    400    410    415    

     o      o      xo     xxo    xxx    



2)   Joona Ali-Haapala                KaustPV                   360               

     300    320    340    360    370    

     xxo    o      o      xo     xxx    







D17 Stav / N17 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Friida Kivistö                   KalajJu                   320               

     280    300    310    320    330    

     xo     o      xo     xxo    xxx    



     Ellinor Kronholm                                           310               

     300    310    320    

     xo     o      xxx    







H17 Längd / M17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   6,14 -0,1          

     5,90   5,83   5,92   5,70   x      6,14   

     -0,4   -0,1   +0,0   -0,5          -0,1   



2)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   5,98 +0,0          

     x      x      x      x      x      5,98   

                                        +0,0   







D17 Längd / N17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Lova Forsman                     IFDrott                   5,05 +0,0          

     4,93   4,88   x      4,58   x      5,05   

     -0,1   -0,1   -0,8   -0,6   +0,0   +0,0   



2)   Oona Kiljala                     YlivKu                    4,94 +0,0          

     4,85   4,88   4,86   4,74   4,94   x      

     -0,2   -0,2   -0,3   -0,4   +0,0   +0,0   



3)   Ida Backman                      IFDrott                   4,93 +0,0          

     4,61   4,70   4,59   4,75   4,68   4,93   

     -0,4   -0,7   -0,9   +0,0   +0,0   +0,0   



4)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    4,90 +0,0          

     x      4,90   4,82   4,79   x      x      

     -0,7   +0,0   -0,4   -0,4   -0,1   +0,0   



5)   Fina Backholm                    VasaIS                    4,86 +0,0          

     4,52   4,55   4,85   4,61   x      4,86   

     +0,0   -0,3   -0,7   -0,9   +0,0   +0,0   



6)   Nea Luokkanen                    HimU                      4,71 -0,3          

     4,70   4,69   4,71   4,71   4,67   4,61   

     -0,1   -0,2   -0,4   -0,3   +0,0   +0,0   



7)   Matilda Nyman                    IFDrott                   4,64 +0,0          

     4,63   4,64   4,58   4,57   4,44   4,35   

     -0,4   +0,0   -0,2   +0,0   -0,3   -0,1   



8)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    4,57 -0,1          

     4,56   4,28   4,53   4,57   4,17   4,23   

     +0,0   +0,0   -0,7   -0,1   +0,0   +0,0   



9)   Ana Ciornei                      IFÅsar                    4,22 -0,4          

     x      4,22   x      

     -0,6   -0,4   -0,8   



10)  Emma Vikman                      IFÅsar                    4,18 -0,1          

     4,00   4,18   3,99   

     -0,6   -0,1   -1,2   



11)  Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    4,08 -0,4          

     3,91   x      4,08   

     -0,4   -0,8   -0,4   



12)  Tilda Höglund                    IFDrott                   3,90 -0,8          

     x      3,90   -      

     -0,7   -0,8   -0,3   







H17 Slägga / M17 Moukari

Loppukilpailu

1)   Jaakko Tenhunen                  LappVei                   58,31             

     53,37  52,49  55,27  x      58,31  x      







D17 Slägga / N17 Moukari

Loppukilpailu

1)   Veera Koskinen                   KaustPV                   55,34             

     48,73  48,54  53,22  55,34  51,12  50,31  



2)   Carolina Granö                   IKFalken                  51,78             

     x      51,78  51,08  x      x      x      



3)   Aliisa Syväkoski                 KaustPV                   47,87             

     44,33  46,99  46,78  46,08  46,90  47,87  



4)   Sofia Hagman                     IKFalken                  31,08             

     x      x      31,08  x      x      30,72  











© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.13 - 20.06.2019 09.16.36