Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
14.08. klo 17:30 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:23 14.08.2019)
Silja Line Seurakisat 14.08.2019 Siilinjärvi - Siilinjärven Ponnistus


P5 400m

1)   Paavo Vehviläinen                                          1.50,7h           
2)   Winski Mykkänen                  SiilPo                    1.57,1h           
3)   Neo Korhonen                     SiilPo                    2.09,7h           
4)   Eemil Tossavainen                SiilPo                    2.52,3h           
5)   Väinö Hyvärinen                  SiilPo                    3.13,8h           


T5 400m

1)   Aino Airaksinen                  SiilPo                    2.10,2h           
2)   Heta Hyvärinen                   SiilPo                    2.10,5h           


P5 Pallonheitto

1)   Winski Mykkänen                  SiilPo                    12,31             
2)   Paavo Vehviläinen                Siilinjärvi               12,12             
3)   Eemil Tossavainen                SiilPo                    9,90                
4)   Neo Korhonen                     SiilPo                    5,64                
     Väinö Hyvärinen                  SiilPo                    DNS               


T5 Pallonheitto

     Heta Hyvärinen                   SiilPo                    DNS               


P7 400m

1)   Julius Jalava                    SiilPo                    1.50,1h           
2)   Elias Lamminmäki                 SiilPo                    1.53,2h           
3)   Samu Mäkiniemi                   SiilPo                    2.06,0h           
4)   Viljami Pirinen                  SiilPo                    2.09,6h           


T7 400m

1)   Mette Korhonen                   SiilPo                    1.35,8h           
2)   Eevi Kuronen                     SiilPo                    1.36,4h           
3)   Vilja Salmi                      SiilPo                    1.39,1h           
4)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    1.42,9h           
5)   Vilma Järvinen                   SiilPo                    1.43,8h           
6)   Iida Sutinen                     SiilPo                    1.45,9h           
7)   Helli Airaksinen                 SiilPo                    1.47,9h           
8)   Kerttu Sinisalo                  SiilPo                    1.50,0h           
9)   Aava Purdy                       SiilPo                    1.58,7h           
10)  Armi Markkanen                   SiilPo                    1.59,3h           
11)  Laura Korkalainen                SiilPo                    1.59,7h           
12)  Ella Rundgren                    SiilPo                    2.05,2h           
13)  Ilona Vartiainen                 SiilPo                    2.08,8h           
14)  Taika Heikkinen                  SiilPo                    2.11,7h           
15)  Ellen Tossavainen                SiilPo                    2.13,5h           
16)  Anni Forsström                   SiilPo                    2.23,8h           
17)  Elsa Kärkkäinen                  SiilPo                    2.37,8h           


P7 Pallonheitto

1)   Samu Mäkiniemi                   SiilPo                    10,57             
2)   Viljami Pirinen                  SiilPo                    10,09             
3)   Julius Jalava                    SiilPo                    9,18              
4)   Elias Lamminmäki                 SiilPo                    6,71                



T7 Pallonheitto

1)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    14,96             
2)   Iida Sutinen                     SiilPo                    14,21             
3)   Mette Korhonen                   SiilPo                    12,59             
4)   Helli Airaksinen                 SiilPo                    12,46             
5)   Kerttu Sinisalo                  SiilPo                    12,33             
6)   Ilona Vartiainen                 SiilPo                    11,63             
7)   Armi Markkanen                   SiilPo                    10,25             
8)   Vilja Salmi                      SiilPo                    10,07             
9)   Vilma Järvinen                   SiilPo                    8,81              
10)  Aava Purdy                       SiilPo                    8,26              
11)  Ella Rundgren                    SiilPo                    6,50              
12)  Laura Korkalainen                SiilPo                    6,33              
13)  Anni Forsström                   SiilPo                    4,96              
14)  Ellen Tossavainen                SiilPo                    4,69              
15)  Elsa Kärkkäinen                  SiilPo                    3,30              
     Eevi Kuronen                     SiilPo                    DNS               


P9 400m

1)   Väinö Nevalainen                 SiilPo                    1.36,3h           
2)   Nuutti Soininen                  SiilPo                    1.43,5h           
     Tomas Karjalainen                SiilPo                    DNS               


T9 400m

1)   Tinja Jalava                     SiilPo                    1.24,3h           
2)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    1.25,9h           
3)   Annika Sairanen                  SiilPo                    1.32,9h           
4)   Siiri Sinisalo                   SiilPo                    1.37,9h           
5)   Alisa Laasanen                   SiilPo                    1.44,5h           
6)   Essi Jelekäinen                  SiilPo                    1.48,5h           
7)   Milja Huusko                     SiilPo                    1.49,3h           
8)   Lilja Forsström                                            1.58,4h           
9)   Juni Kyllönen                    SiilPo                    2.02,4h           


P9 Pallonheitto

1)   Nuutti Soininen                  SiilPo                    23,49             
2)   Tomas Karjalainen                SiilPo                    17,66             
              

T9 Pallonheitto

1)   Siiri Sinisalo                   SiilPo                    18,35             
2)   Essi Jelekäinen                  SiilPo                    15,18             
3)   Lilja Forsström                                            14,05             
4)   Tinja Jalava                     SiilPo                    13,51             
5)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    13,37             
6)   Annika Sairanen                  SiilPo                    10,45             
7)   Juni Kyllönen                    SiilPo                    9,83              
8)   Milja Huusko                     SiilPo                    6,84   

Soveltavan liikunnan yleisurheiluryhmä "Tähdet" 400m 

1)   Onni Kärkkäinen                  SiilPo                     1.59,1h
2)   Antti Rossi                      SiilPo                     2.09,5h
3)   Mico Viinikainen                 SiilPo                     2.15,2h

Soveltavan liikunnan yleisurheiluryhmä "Tähdet" 200m 

1)   Veikko Kanniainen                SiilPo                     1.19,8h


Soveltavan liikunnan yleisurheiluryhmä "Tähdet" Pallonheitto 

1)   Antti Rossi                      SiilPo                     13,86
2)   Mico Viinikainen                 SiilPo                     12,39
3)   Onni Kärkkäinen                  SiilPo                      9,13