Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
26.06. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:13 26.06.2019)
Silja Line Seurakisat - Siilinjärven Ponnistus
Hamulan koulu 26.06.2019

P5 40m
Loppukilpailu
1)   Winski Mykkänen                  SiilPo                    9,3h              
2)   Eemil Tossavainen                SiilPo                    11,0h             
2)   Otto Rissanen                    SiilPo                    11,0h             
4)   Vili Kauhanen                    SiilPo                    11,2h             
5)   Neo Korhonen                     SiilPo                    11,6h             


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Linnea Pennanen                  SiilPo                    10,3h             
2)   Amanda Vidgren                   SiilPo                    10,6h             
3)   Iida Tervo                       SiilPo                    13,0h             


P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemil Tossavainen                SiilPo                    2,16              
     2,16   
            

2)   Otto Rissanen                    SiilPo                    1,65              
     1,65   
            

3)   Vili Kauhanen                    SiilPo                    1,57              
     1,57   
            

4)   Neo Korhonen                     SiilPo                    1,37              
     1,37   
            

5)   Winski Mykkänen                  SiilPo                    1,03              
     1,03   
            



T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Amanda Vidgren                   SiilPo                    1,31              
     1,31   
            

2)   Linnea Pennanen                  SiilPo                    1,28              
     1,28   
            

3)   Iida Tervo                       SiilPo                    0,97              
     0,97   
            



P7 40m
1)   Tuukka Tervo                     SiilPo                    9,1h              
2)   Elias Lamminmäki                 SiilPo                    9,2h              
2)   Julius Jalava                    SiilPo                    9,2h              
4)   Veeti Kauhanen                   SiilPo                    9,4h              
5)   Viljami Pirinen                  SiilPo                    9,5h              
5)   Samu Mäkiniemi                   SiilPo                    9,5h              
     Veikka Kainulainen               SiilPo                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Tuukka Tervo                     SiilPo                    9,1h              
2)   Elias Lamminmäki                 SiilPo                    9,2h              
3)   Viljami Pirinen                  SiilPo                    9,5h              

Loppukilpailu erä 2
1)   Julius Jalava                    SiilPo                    9,2h              
2)   Veeti Kauhanen                   SiilPo                    9,4h              
3)   Samu Mäkiniemi                   SiilPo                    9,5h              
     Veikka Kainulainen               SiilPo                    DNS               


T7 40m
1)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    8,3h              
1)   Iida Sutinen                     SiilPo                    8,3h              
1)   Eevi Kuronen                     SiilPo                    8,3h              
4)   Vilja Salmi                      SiilPo                    8,4h              
5)   Mette Korhonen                   SiilPo                    8,6h              
5)   Aava Purdy                       SiilPo                    8,6h              
7)   Kerttu Sinisalo                  SiilPo                    8,9h              
7)   Armi Markkanen                   SiilPo                    8,9h              
9)   Taika Heikkinen                  SiilPo                    9,4h              
10)  Ilona Vartiainen                 SiilPo                    9,5h              
11)  Ella Rundgren                    SiilPo                    9,7h              
12)  Ellen Tossavainen                SiilPo                    10,2h             
13)  Anni Forsström                   SiilPo                    11,1h             

Loppukilpailu erä 1
1)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    8,3h              
2)   Vilja Salmi                      SiilPo                    8,4h              
3)   Taika Heikkinen                  SiilPo                    9,4h              
4)   Ilona Vartiainen                 SiilPo                    9,5h              
5)   Ellen Tossavainen                SiilPo                    10,2h             

Loppukilpailu erä 2
1)   Mette Korhonen                   SiilPo                    8,6h              
2)   Kerttu Sinisalo                  SiilPo                    8,9h              
3)   Ella Rundgren                    SiilPo                    9,7h              
4)   Anni Forsström                   SiilPo                    11,1h             

Loppukilpailu erä 3
1)   Eevi Kuronen                     SiilPo                    8,3h              
1)   Iida Sutinen                     SiilPo                    8,3h              
3)   Aava Purdy                       SiilPo                    8,6h              
4)   Armi Markkanen                   SiilPo                    8,9h              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elias Lamminmäki                 SiilPo                    2,36              
     2,36   
            

2)   Tuukka Tervo                     SiilPo                    2,26              
     2,26   
            

3)   Veeti Kauhanen                   SiilPo                    2,00              
     2,00   
            

4)   Viljami Pirinen                  SiilPo                    1,79              
     1,79   
            

5)   Julius Jalava                    SiilPo                    1,71              
     1,71   
            

6)   Samu Mäkiniemi                   SiilPo                    1,63              
     1,63   
            

     Veikka Kainulainen               SiilPo                    DNS               


T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aava Purdy                       SiilPo                    2,35              
     2,35   
            

2)   Mette Korhonen                   SiilPo                    2,32              
     2,32   
            

3)   Eevi Kuronen                     SiilPo                    2,21              
     2,21   
            

3)   Iida Sutinen                     SiilPo                    2,21              
     2,21   
            

5)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    2,20              
     2,20   
            

6)   Ellen Tossavainen                SiilPo                    2,03              
     2,03   
            

7)   Kerttu Sinisalo                  SiilPo                    1,98              
     1,98   
            

8)   Armi Markkanen                   SiilPo                    1,92              
     1,92   
            

9)   Ella Rundgren                    SiilPo                    1,88              
     1,88   
            

10)  Vilja Salmi                      SiilPo                    1,83              
     1,83   
            

11)  Ilona Vartiainen                 SiilPo                    1,68              
     1,68   
            

12)  Anni Forsström                   SiilPo                    1,57              
     1,57   
            



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Tomas Karjalainen                SiilPo                    8,0h              
2)   Aaro Mäkiniemi                   SiilPo                    8,5h              
3)   Nuutti Soininen                  SiilPo                    9,0h              
4)   Niilo Kautonen                   SiilPo                    9,1h              


T9 40m
1)   Tinja Jalava                     SiilPo                    7,1h              
2)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    7,2h              
3)   Siiri Sinisalo                   SiilPo                    7,5h              
4)   Annika Sairanen                  SiilPo                    8,1h              
5)   Milja Huusko                     SiilPo                    8,3h              
6)   Veera Pennanen                   SiilPo                    8,5h              

Loppukilpailu erä 1
1)   Annika Sairanen                  SiilPo                    8,1h              
2)   Milja Huusko                     SiilPo                    8,3h              
3)   Veera Pennanen                   SiilPo                    8,5h              

Loppukilpailu erä 2
1)   Tinja Jalava                     SiilPo                    7,1h              
2)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    7,2h              
3)   Siiri Sinisalo                   SiilPo                    7,5h              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tomas Karjalainen                SiilPo                    2,93              
     2,93   
            

2)   Nuutti Soininen                  SiilPo                    2,09              
     2,09   
            

3)   Niilo Kautonen                   SiilPo                    1,85              
     1,85   
            



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    3,13              
     3,13   
            

2)   Annika Sairanen                  SiilPo                    2,81              
     2,81   
            

3)   Tinja Jalava                     SiilPo                    2,80              
     2,80   
            

4)   Siiri Sinisalo                   SiilPo                    2,52              
     2,52   
            

5)   Veera Pennanen                   SiilPo                    2,45              
     2,45   
            

6)   Milja Huusko                     SiilPo                    2,33              
     2,33