Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.06. klo 18:00 Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 m Tulokset (päivitetty: 00:07 12.06.2019)
Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut  ja Minimaraton 400 m Lapinlahti, Valio Areena 11.06.2019
Siilinjärven Ponnistus / Lapinlahden Veto


P5 400m
Loppukilpailu
1)   Neo Korhonen                     SiilPo                    2.28,9h          


T5 400m
Loppukilpailu
1)   Aino Airaksinen                  SiilPo                    2.03,7h           
2)   Olivia Bruun                     LahdA                     2.20,1h           


T7 400m
Loppukilpailu
1)   Mette Korhonen                   SiilPo                    1.38,5h           
2)   Aava Purdy                       SiilPo                    1.39,2h           
3)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    1.40,5h           
4)   Iida Sutinen                     SiilPo                    1.44,7h           
5)   Helli Airaksinen                 SiilPo                    1.48,2h           
6)   Laura Korkalainen                SiilPo                    1.53,3h           
7)   Juuli Martiskin                  LapinlVe                  1.58,0h           
8)   Vilma Järvinen                   SiilPo                    1.58,5h           
9)   Armi Markkanen                   SiilPo                    2.02,8h           


P7 400m
Loppukilpailu
1)   Julius Jalava                    SiilPo                    1.57,0h           
2)   Leevi Bruun                      LahdA                     1.57,6h   


M 800m
Loppukilpailu
1)   Jani Huovinen                    JoensKa                   2.14,2h           


N 800m

P9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Väinö Nevalainen                 SiilPo                    10,7h             
2)   Tomas Karjalainen                SiilPo                    11,8h             
3)   Nuutti Soininen                  SiilPo                    12,7h             


T9 60m
1)   Tinja Jalava                     SiilPo                    10,3h            
2)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    10,6h             
2)   Annika Sairanen                  SiilPo                    10,6h             
4)   Saara Hukkanen                   LapinlVe                  10,7h             
5)   Ronja Nousiainen                 IisVi                     11,2h             
6)   Kerttuli Salo                    LapinlVe                  11,3h             
7)   Netta Savolainen                 MaanMa                    11,7h             
8)   Jessi Martiskin                  LapinlVe                  11,8h             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,0
1)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    10,6h             
2)   Ronja Nousiainen                 IisVi                     11,2h             
3)   Netta Savolainen                 MaanMa                    11,7h             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Tinja Jalava                     SiilPo                    10,3h            
2)   Annika Sairanen                  SiilPo                    10,6h             
3)   Saara Hukkanen                   LapinlVe                  10,7h             
4)   Kerttuli Salo                    LapinlVe                  11,3h             
5)   Jessi Martiskin                  LapinlVe                  11,8h             


P9 400m
Loppukilpailu
1)   Juho Kainulainen                 LapinlVe                  1.35,1h           
2)   Tomas Karjalainen                SiilPo                    1.43,4h           
3)   Nuutti Soininen                  SiilPo                    1.52,1h           


T9 400m
Loppukilpailu
1)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    1.24,5h           
2)   Saara Hukkanen                   LapinlVe                  1.27,0h           
3)   Netta Savolainen                 MaanMa                    1.27,2h           
4)   Tinja Jalava                     SiilPo                    1.31,4h           
5)   Annika Sairanen                  SiilPo                    1.31,8h           
6)   Jessi Martiskin                  LapinlVe                  1.35,1h           


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tomas Karjalainen                SiilPo                    5,41              
     5,29   x      5,06   5,41   

2)   Nuutti Soiminen                  SiilPo                    4,65              
     4,47   x      4,31   4,65   

3)   Väinö Nevalainen                 SiilPo                    4,48              
     4,41   4,48   x      4,06   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saara Hukkanen                   LapinlVe                  4,61              
     4,59   4,39   3,94   4,61   

2)   Tinja Jalava                     SiilPo                    4,48              
     4,41   4,17   4,48   3,69   

3)   Annika Sairanen                  SiilPo                    3,76              
     3,65   3,38   3,69   3,76   

4)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    3,74              
     2,73   3,54   3,27   3,74   

5)   Jessi Martiskin                  LapinlVe                  3,38              
     3,13   3,31   3,21   3,38   

6)   Mette Korhonen                   SiilPo                    3,18              
     3,13   3,18   3,03   2,60   



P11 60m
1)   Eero Rissanen                    MaanMa                    9,7h             
2)   Eetu Nousiainen                  IisVi                     9,8h              
3)   Aku Kortelainen                  ValkKa                    10,4h             
4)   Arvi Jokinen                     MaanMa                    10,7h             
5)   Antti Nevalainen                 SiilPo                    10,9h             
6)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    11,1h             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,7
1)   Eero Rissanen                    MaanMa                    9,7h             
2)   Eetu Nousiainen                  IisVi                     9,8h              
3)   Aku Kortelainen                  ValkKa                    10,4h             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,5
1)   Arvi Jokinen                     MaanMa                    10,7h             
2)   Antti Nevalainen                 SiilPo                    10,9h             
3)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    11,1h             


T11 60m
1)   Aada Rissanen                    MaanMa                    9,4h              
1)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    9,4h              
3)   Emma Rytkönen                    MaanMa                    9,5h              
4)   Noora Savolainen                 MaanMa                    9,6h              
5)   Rita Partala                     MaanMa                    9,7h              
5)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    9,7h              
7)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    9,8h              
8)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    10,1h             
9)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    10,2h             
10)  Siiri Hämäläinen                 LapinlVe                  10,5h             
11)  Pihla Mölsä                      SiilPo                    10,6h             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,0
1)   Aada Rissanen                    MaanMa                    9,4h             
2)   Emma Rytkönen                    MaanMa                    9,5h              
3)   Rita Partala                     MaanMa                    9,7h              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    9,7h              
2)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    9,8h              
3)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    10,2h             
4)   Siiri Hämäläinen                 LapinlVe                  10,5h             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -2,1
1)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    9,4h              
2)   Noora Savolainen                 MaanMa                    9,6h              
3)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    10,1h             
4)   Pihla Mölsä                      SiilPo                    10,6h             


P11 800m
Loppukilpailu
1)   Aku Kortelainen                  ValkKa                    3.13,2h           
2)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    3.24,3h           


T11 800m
Loppukilpailu
1)   Alma Savolainen                  MaanMa                    3.00,9h           
2)   Emma Rytkönen                    MaanMa                    3.03,3h           
3)   Aada Rissanen                    MaanMa                    3.07,3h           
4)   Enni Herranen                    KiuruvU                   3.07,5h           
5)   Rita Partala                     MaanMa                    3.14,8h           
6)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    3.17,6h           
7)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    3.21,0h           


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksi Pasanen                   SiilPo                    8,85              
     8,33   8,79   8,24   8,85   

2)   Niko Sutinen                     SiilPo                    7,82              
     7,43   6,69   6,96   7,82   

3)   Arvi Jokinen                     MaanMa                    5,72              
     x      x      5,28   5,72   

4)   Antti Nevalainen                 SiilPo                    5,41              
     5,41   4,70   5,23   4,87   

5)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    5,02              
     4,90   5,00   x      5,02   

6)   Eero Rissanen                    MaanMa                    4,65              
     3,98   4,15   4,65   4,37   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    7,70              
     7,60   7,70   -      -      

2)   Noora Savolainen                 MaanMa                    7,09              
     6,77   7,09   6,11   7,07   

3)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    6,80              
     6,07   6,69   6,16   6,80   

4)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    5,86              
     5,80   5,46   5,58   5,86   

5)   Aada Rissanen                    MaanMa                    5,36              
     5,06   5,23   5,36   4,79   

6)   Rita Partala                     MaanMa                    5,35              
     5,35   4,26   5,06   5,14   

7)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    4,90              
     4,71   4,47   4,90   4,40   

8)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    4,28              
     3,99   3,92   4,28   3,83   

9)   Pihla Mölsä                      SiilPo                    3,56              
     3,44   3,08   3,56   3,09   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,8
1)   Elmer Vauhkonen                  LapinlVe                  8,2h             
2)   Joel Hämäläinen                  NilsNu                    8,9h              
3)   Artturi Rautio                   SiilPo                    9,0h              
4)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    9,9h              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    9,2h              
2)   Kristiina Nevalainen             SiilPo                    9,3h              
3)   Iiris Airaksinen                 SiilPo                    9,4h              
3)   Milka Dahl                       IisVi                     9,4h              
5)   Laura Rönkä                      KiuruvU                   9,6h              


P13 800m
Loppukilpailu
1)   Joel Hämäläinen                  NilsNu                    2.58,0h          


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Laura Rönkä                      KiuruvU                   2.55,2h           
2)   Iiris Airaksinen                 SiilPo                    2.57,0h           
3)   Arianna Kortelainen              ValkKa                    3.02,9h           
     Minja Korhonen                   SiilPo                    DNS               


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topi Parviainen                  TuupovU                   63,98             
     x      63,98  63,22  58,09  x      x      

2)   Matti Venäläinen                 IisVi                     39,53             
     39,53  31,76  x      x      37,59  x      

3)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    31,51             
     x      29,95  31,51  x      29,96  x      

4)   Artturi Rautio                   SiilPo                    21,78             
     17,28  x      20,92  21,78  20,92  18,12  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    26,63             
     13,67  18,22  23,48  26,63  22,98  22,78  

2)   Arianna Kortelainen              ValkKa                    24,02             
     24,02  17,61  19,44  20,54  21,44  21,37  

3)   Minja Korhonen                   SiilPo                    21,80             
     21,67  20,49  20,78  x      21,74  21,80  

4)   Kristiina Nevalainen             SiilPo                    12,56             
     10,00  10,18  11,48  9,28   12,56  x      



T15 800m
Loppukilpailu
1)   Ella Mykkänen                    IisVi                     2.26,8h         
2)   Sini Karjalainen                 IisVi                     2.27,6h           
3)   Emma Herranen                    KiuruvU                   2.54,3h           
4)   Netta Korhonen                   SiilPo                    2.58,4h           


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Juho Hiltunen                    IisVi                     29,15             
     26,23  29,15  22,32  21,28  26,66  26,11  

2)   Veeti Paavola                    SiilPo                    26,20             
     23,90  20,89  25,21  24,60  26,20  -      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Netta Korhonen                   SiilPo                    22,03             
     22,03  x      x      x      21,02  21,26  

2)   Piitu Soininen                   SiilPo                    20,21             
     20,21  18,15  18,13  16,21  x      18,99  

3)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    15,32             
     15,32  x      x      13,36  -      -      

     Minttu Turunen                   KuopRei                   DNS               


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Katariina Kärkkäinen             IisVi                     2.36,2h           
2)   Reeta Kuosmanen                  IisVi                     2.44,5h           


M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aku Parviainen                   TuupovU                   63,01             
     60,95  60,36  x      63,01  62,98  x      

2)   Veeti Hotti                      SonkajPa                  45,50             
     31,88  36,84  43,00  42,12  45,50  43,03  



N19 800m
Loppukilpailu
1)   Iida Pyykönen                    NurmSe                    2.30,4h           
2)   Irja-Ulriikka Valta              MaanMa                    2.32,4h           


M19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ville Korhonen                   SiilPo                    41,91             
     x      x      41,91  x      x      x