Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
28.04. klo 12:00 Teutjärven ympärijuoksu 2019 Tulokset (päivitetty: 21:56 28.04.2019)
Teutjärven ympärijuoksu
Tuloksia
Miehet 14.5 km  1) Arto Peltola SippKunt  53.24,6, 2) Antti Kirjola NestSout  55.50,6, 3) Tapio Vuorela Myll  58.39,4, 
4) Martti Kirjola NestSout  1.00.03,2, 5) Ivan Kalasnikov Viro  1.01.12,8, 6) Tuukka Hämäläinen Hamin  1.05.45,4, 7) 
Väinö Pekkola RuotsKisail  1.07.34,0, 8) Miihkali Sieppi RaakElinv  1.16.36,5, 9) Niklas Häggblom RaakElinv  1.16.39,4

Naiset 14.5 km  1) Minna Reinelä Nice10T  1.03.58,3, 

Miehet 40 vuotta 14.5 km  1) Janne Sakkara ElimVauht  54.52,4, 2) Markku Valkosaari Kouv  1.04.08,9, 3) Tony Monto 
Ruotskisail  1.05.37,5, 4) Juha Vuorinen Botb  1.07.29,6, 5) Jan-Erik Liljeqvist Pyht  1.08.20,8, 6) Pasi Ukkola 
IitinPyrint  1.09.27,2, 

Naiset 40 vuotta 14.5 km  1) Niina Teittinen LUM  1.07.30,8, 2) Anu Jokinen Kouv  1.13.59,7, 

Miehet 50 vuotta 14.5 km  1) Tero Junkkari AnjalLiitt  58.10,6, 2) Jan Alden PorvUrh  1.00.58,6, 3) Jari Pekonen 
PorvUrh  1.03.41,6, 4) Markku Liekkola ElimVauht  1.04.26,3, 5) Urmas Telling Viro  1.05.59,5, 6) Arto Koskimies 
FoulBillTeam  1.13.18,4, 

Naiset 50 vuotta 14.5 km  1) Kirsi Hämäläinen Lapp  1.17.36,5, 2) Armi Kallunki-Pekkola RuotsKisail  1.19.12,7, 3) 
Kristiina Pappila RuotsKisail  1.22.49,0, 

Miehet 60 vuotta 14.5 km  1) Heino Aalto Holl  57.22,7, 2) Hannu Alastalo Kuus  1.08.46,3, 3) Klaus Sjöblom FortLoviis 
 1.11.46,0, 4) Pekka Arminen PyhtKisa  1.36.20,7, 

Miehet hölkkäsarja 14.5 km  1) Niko Romanovski RuotsKisail  1.07.05,5, 2) Pekka Kouvo Meku  1.07.09,5, 3) Hannes 
Vickholm LapinjUrh  1.08.14,2, 4) Heikki Rautio PyhtVoim  1.09.50,4, 5) Eero Koskivirta EKSu  1.13.18,9, 6) Anders 
Mattila Ruots  1.20.11,2, 7) Raimo Sutela Kuus  1.22.30,2, 8) Juhani Hämäläinen PyhtKisa  1.32.58,2, 9) Reino Uusitalo 
PyrollAreen  1.36.21,4, 

Naiset hölkkäsarja 14.5 km  1) Hanna Lyyra ElimVauht  1.10.37,9, 2) Anne Turtiainen Espoo  1.23.15,4, 

Naiset 19 vuotta 7 km  1) Retriika Seppälä Kouv  49.34,1, 

Naiset 17 vuotta 7 km  1) Mette Lindholm LoviisTor  28.41,6, 2) Ada Kiiski PorvUrh  28.55,3, 3) Aino Luoma 
HämeenkPyrint  40.17,5, 4) Veera Kokko HämeenkPyrint  41.12,7, 

Miehet  7 km hölkkä 7 km  1) Jari Turtiainen ValkKajoTriathl  27.09,7, 2) Tomi Pekonen PorvUrh  43.33,3, 

Naiset  7 km hölkkä 7 km  1) Maria Vickholm LapinjUrh  33.41,9, 

Pojat 15 vuotta 3.5 km  1) Veeti Hostikka KarhKataj  13.44,7, 

Pojat 13 vuotta 3.5 km  1) Lassi Pärtty VehkVeik  12.36,5, 2) Eetu Autio KarhKataj  13.04,9, 3) Einar Vickholm 
LapinjUrh  13.22,8, 4) Niki Myllylä HirvHirv  14.15,9, 5) Isac Lindholm LoviisTor  14.18,5, 6) Antti Raanti KarhKataj  
15.44,8, 

Pojat 11 vuotta 2 km  1) Kent Lindholm LoviisTor  8.10,7, 2) Eppu Pekkanen Kuus  9.52,7, 

Tytöt 15 vuotta 3.5 km  1) Ea Vuori LahdAhker  12.39,1, 2) Kerttu Niemi IitinPyrint  14.55,9, 3) Amalia Linden 
KouvSuunn  16.32,9, 

Tytöt 13 vuotta 3.5 km  1) Ellen Jordas LapinjUrh  13.45,0, 2) Alisa Kiiski PorvUrh  13.53,5, 3) Nanna Hyyrynen 
AnjalLiitt  15.18,6, 4) Selma Linden AnjalLiitt  16.12,5, 

Tytöt 11 vuotta 2 km  1) Anni Pärtty VehkVeik  8.29,9, 2) Edit Ahlgren LapinjUrh  10.22,7, 3) Enni Vickholm LapinjUrh  
11.00,2, 4) Elsa Häggblom Ruots  14.30,3, 

Tytöt  9 vuotta 2 km  1) Neela Nousiainen PyhtYrit  10.41,4, 2) Nuppu Nousiainen PyhtYrit  13.34,0, 3) Clara Jordas 
LapinjUrh  19.41,2,