Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
17.04. klo 17:30 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:17 20.04.2019)
Seurakisat
Porin Yleisurheilu
17.04.2019

P5 Maastojuoksu 300 m
Loppukilpailu
1)   Vilho Hytti                      PorinYU                   1.30           
2)   Rasmus Auravalta                 PorinYU                   1.34          
3)   Noa Lahtinen                     PorinYU                   1.40           
4)   Peetu Kuuskeri                   PorinYU                   1.42          
5)   Daniel Rosendahl                 PorinYU                   1.49           


T5 Maastojuoksu 300 m
Loppukilpailu
1)   Enni-Sofia Ihamäki               PorinYU                   1.24          
2)   Aada Lehtojoki                   PorinYU                   1.33          
3)   Melissa Mäkinen                  PorinYU                   1.36           
4)   Viivi Lankinen                   PorinYU                   1.42         


P6 Maastojuoksu 400 m
Loppukilpailu
1)   Matias Nieminen                  PorinYU                   1.45         
2)   Neo Ramsten                      PorinYU                   1.46           
3)   Niilo Peltomäki                  PorinYU                   2.02           
4)   Topias Eloranta                  PorinYU                   2.09         
5)   Veeti Pihlajamäki                PorinYU                   2.11           
6)   Veeti Simonen                    PorinYU                   2.18           
7)   Max Mattila                      PorinYU                   2.18           


T6 Maastojuoksu 400 m
Loppukilpailu
1)   Aada Toroska                     PorinYU                   2.17           
2)   Oona Mäkelä                      PorinYU                   2.24          


P7 Maastojuoksu 600 m
Loppukilpailu
1)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3.03           
2)   Juhani Reunamo                   PorinYU                   3.09           


T7 Maastojuoksu 600 m
Loppukilpailu
1)   Lotta Hytti                      PorinYU                   3.04         
2)   Salla Sarpela                    PorinYU                   3.12          
3)   Emmi Lehtojoki                   PorinYU                   3.15          
4)   Peppi Veneranta                  PorY                      3.16           
5)   Venla Lankinen                   PorinYU                   4.24          


P8 Maastojuoksu 600 m
Loppukilpailu
1)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   2.57           
2)   Samu Sivunen                     PorinYU                   2.58          
     Lauri Kallionpää                 PorinYU                   DNS               


T8 Maastojuoksu 600 m
Loppukilpailu
1)   Iitu Rinne                       PorinYU                   2.48          
2)   Stella Hjerppe                   PorinYU                   2.56           
3)   Meea Eriksson                    PorinYU                   3.06           


P9 Maastojuoksu 1 km
Loppukilpailu
1)   Veetu Jokela                     PorinYU                   4.39           


T9 Maastojuoksu 1 km
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   4.20          
2)   Iina Mansikka                    PorinYU                   4.41           
3)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   4.43          
4)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   4.46          


P10 Maastojuoksu 1,5 km
Loppukilpailu
1)   Einari Reunamo                   PorinYU                   7.14          
2)   Santeri Rustari                  PorinYU                   7.18          


T10 Maastojuoksu 1,5 km
Loppukilpailu
1)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   6.59          
2)   Kiira Broman                     PorinYU                   8.45          

T11 Maastojuoksu 1,5 km
Loppukilpailu
1)   Ida Luotonen                     PorinYU                   6.49           
2)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   6.54          
3)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   7.22          
4)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   7.23           
5)   Julia Koskinen                   PorinYU                   7.26          
6)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   7.56           
7)   Vilma Koski                      PorinYU                   8.02          
8)   Linnea Ristikallio               PorinYU                   8.07          
9)   Pihla Ankelo                     PorinYU                   8.47         
     Josefiina Kokko                  PorinYU                   DNS               


P12 Maastojuoksu 2 km
Loppukilpailu
     Lauri Meskanen                   PorinYU                   DNS               


T12 Maastojuoksu 2 km
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   8.19          
2)   Aada Salonen                     PorinYU                   9.08          
3)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   9.21          
4)   Petra Broman                     PorinYU                   9.50          
     Milja Miikkulainen               PorinYU                   DNS               
     Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   DNF               


P13 Maastojuoksu 2 km
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   9.02           
2)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   9.05           
     Lauri Weckström                  PorinYU                   DNS               



T13 Maastojuoksu 2 km
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   8.03          
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9.00          
3)   Milja Perälä                     PorinYU                   9.58          
4)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   10.15         


P14 Maastojuoksu 3 km
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   12.13          


T14 Maastojuoksu 3 km
Loppukilpailu
1)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   13.39         
2)   Kiira Kautto                     PorinYU                   13.57         
3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   14.24