Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
12.04. klo 17:30 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 22:43 20.04.2019)
Seurakisat
Porin Yleisurheilu
12.04.2019

P5 Maastojuoksu 300 m
Loppukilpailu
1)   Vilho Hytti                      PorinYU                   1.37          
2)   Noa Lahtinen                     PorinYU                   1.51           
3)   Peetu Kuuskeri                   PorinYU                   1.54          
4)   Luukas Järvi                     PorinYU                   2.33           


T5 Maastojuoksu 300 m
Loppukilpailu
1)   Sarah Iruwafemi                  PorinYU                   1.25           
2)   Melissa Mäkinen                  PorinYU                   1.33           


P6 Maastojuoksu 400 m
Loppukilpailu
1)   Matias Nieminen                  PorinYU                   1.45           
2)   Neo Ramsten                      PorinYU                   1.56           
3)   Niilo Peltomäki                  PorinYU                   1.57           
4)   Toivo Färm                       PorinYU                   2.07          
5)   Veeti Pihlajamäki                PorinYU                   2.16           
6)   Eetu Mäkelä                      PorinYU                   2.20           
7)   Max Mattila                      PorinYU                   2.21           
8)   Kimi Siivonen                    PorinYU                   2.28          
9)   Veeti Simonen                    PorinYU                   2.37          
     Otto Tuomainen                   PorinYU                   DNS               


T6 Maastojuoksu 400 m
Loppukilpailu
1)   Oona Mäkelä                      PorinYU                   2.16           
2)   Sirkku Vahekoski                 PorinYU                   2.45           
     
P7 Maastojuoksu 600 m
Loppukilpailu
1)   Vili Jokela                      PorinYU                   3.02          
2)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3.06           
3)   Juhani Reunamo                   PorinYU                   3.10           


T7 Maastojuoksu 600 m
Loppukilpailu
1)   Lotta Hytti                      PorinYU                   3.05           
2)   Salla Sarpela                    PorinYU                   3.48           
3)   Hilla Vahekoski                  PorinYU                   3.59           


P8 Maastojuoksu 600 m
Loppukilpailu
1)   Adam Fawaz                       PorinYU                   2.38           
2)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   3.01           
3)   Samu Sivunen                     PorinYU                   3.13           
4)   Lauri Kallionpää                 PorinYU                   3.36           


T8 Maastojuoksu 600 m
Loppukilpailu
1)   Iitu Rinne                       PorinYU                   2.51          
2)   Meea Eriksson                    PorinYU                   3.04           
3)   Stella Hjerppe                   PorinYU                   3.09           


P9 Maastojuoksu 1 km
Loppukilpailu
1)   Veetu Jokela                     PorinYU                   4.42         
2)   Jusa Riihelä                     PorinYU                   4.43           


T9 Maastojuoksu 1 km
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   4.29           
2)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   4.46           
3)   Alisa Oikkonen                   PorinYU                   4.52           
4)   Iina Mansikka                    PorinYU                   5.01           
5)   Senni Sarpela                    PorinYU                   5.06           


P10 Maastojuoksu 1,5 km
Loppukilpailu
1)   Einari Reunamo                   PorinYU                   7.31           


T10 Maastojuoksu1,5 km
Loppukilpailu
1)   Kiira Broman                     PorinYU                   8.36           


P11 Maastojuoksu 1,5 km
Loppukilpailu
     Robert Palmroth                  PorinYU                                     


T11 Maastojuoksu 1,5 km
Loppukilpailu
1)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   7.18          
2)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   7.21           
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   7.51           
4)   Vilma Koski                      PorinYU                   7.52           
5)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   8.51          


P12 Maastojuoksu 2 km
Loppukilpailu
1)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   9.21           


T12 Maastojuoksu 2 km
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   8.32          
2)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   9.01           
3)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   9.19           
4)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   9.41          
5)   Petra Broman                     PorinYU                   10.08         


P13 Maastojuoksu 2 km
Loppukilpailu
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   9.06          
2)   Veikko Koski                     PorinYU                   9.09          
3)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   9.10          




T13 Maastojuoksu 2 km
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   8.09           
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9.31           
3)   Milja Perälä                     PorinYU                   9.44          
4)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   10.24         


P14 Maastojuoksu 3 km
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   10.24        


T14 Maastojuoksu 3 km
Loppukilpailu
1)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   12.49         
2)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   13.39         
3)   Ella Salminen                    PorinYU                   16.56          

T15 Maastojuoksu 3 km
Loppukilpailu
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   16.51         
2)   Nina Seppälä                     PorinYU                   16.51          
3)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   16.52         
4)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   16.52          
5)   Eleonora Korpua                  PorinYU                   16.52