Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
17.07. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 21:00 12.12.2019)
Seurakisat
IF Åsarna
17.07.2019

P5 40m
Loppukilpailu
1)   Noah Rikala                                                10,30            
2)   Onni Ali-Haapala                                           11,30            
3)   Alfred Nilsson                                             11,50            
4)   Lucas Backända                                             13,50            
5)   Timi Pulkkinen                                             15,30            
6)   Eino Ali-Haapala                                           16,80            
7)   Oliver Nyman                                               17,20            


F5 40m
Loppukilpailu
1)   Blanka Ahlskog                                             11,20            
2)   Nesrin Mouatal                                             12,80            
3)   Elna Ekfors                                                17,10            
4)   Tyra Wistbacka                                             22,30            


P5 Längd
Loppukilpailu
1)   Noah Rikala                                                1,65             
     1,65   1,39   1,02  
                         

2)   Onni Ali-Haapala                                           1,40             
     1,40   1,25   0,76  
                         

3)   Alfred Nilsson                                             1,37             
     1,26   1,37   1,34  
                         

4)   Eino Ali-Haapala                                           0,99             
     0,65   0,76   0,99  
                         

5)   Lucas Backända                                             0,97             
     0,82   0,93   0,97  
                         

6)   Timi Pulkkinen                                             0,87             
     0,62   0,87   x     
                         

7)   Oliver Nyman                                               0,75             
     0,75   0,33   0,75  
                         



F5 Längd
Loppukilpailu
1)   Blanka Ahlskog                                             1,65             
     1,61   1,42   1,65  
                         

2)   Elna Ekfors                                                0,75             
     0,75   0,31   0,64  
                         

3)   Nesrin Mouatal                                             0,66 NM          
     0,66   0,30   0,36  
                         

     Tyra Wistbacka                                             DNS              


P5 Turbospjut
Loppukilpailu
1)   Onni Ali-Haapala                                           4,96             
     4,96  

2)   Noah Rikala                                                4,85             
     4,85  

3)   Lucas Backända                                             3,05             
     3,05  

4)   Alfred Nilsson                                             2,40             
     2,40  

5)   Oliver Nyman                                               2,20             
     2,20  

6)   Timi Pulkkinen                                             1,88             
     1,88  

7)   Eino Ali-Haapala                                           1,60             
     1,60  



F5 Turbospjut
Loppukilpailu
1)   Blanka Ahlskog                                             3,60             
     3,60  

2)   Elna Ekfors                                                1,60             
     1,60  

2)   Nesrin Mouatal                                             1,60             
     1,60  

4)   Tyra Wistbacka                                             1,15             
     1,15  



P7 40m
Loppukilpailu
1)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    8,1h             
2)   Adam Mouatal                                               8,5h             
3)   Albin Nilsson                                              8,8h             
3)   Onni Nyman                                                 8,8h             
5)   Walter Backända                                            9,4h             
6)   Jakob Ekfors                                               10,0h            


F7 40m
1)   Nellie Viitasalo                                           8,5h             
2)   Maja Nyman                                                 8,8h             
3)   Minéa Lövsund                                              9,1h             
4)   Emelie Viitasalo                                           9,3h             
5)   Siri Forsbacka                                             9,4h             
6)   Elin Forsström                                             9,8h             
7)   Fanny Pulkkinen                                            10,6h            
8)   Elsa Wistbacka                                             12,2h            

Loppukilpailu erä 1
1)   Nellie Viitasalo                                           8,5h             
2)   Elin Forsström                                             9,8h             
3)   Fanny Pulkkinen                                            10,6h            
4)   Elsa Wistbacka                                             12,2h            

Loppukilpailu erä 2
1)   Maja Nyman                                                 8,8h             
2)   Minéa Lövsund                                              9,1h             
3)   Emelie Viitasalo                                           9,3h             
4)   Siri Forsbacka                                             9,4h             


P7 Längd
Loppukilpailu
1)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    2,40             
     2,22   2,40   2,23  
                         

2)   Albin Nilsson                                              2,26             
     2,08   2,15   2,26  
                         

3)   Onni Nyman                                                 2,02             
     1,95   1,75   2,02  
                         

4)   Adam Mouatal                                               1,97             
     1,97   1,55   1,68  
                         

5)   Walter Backända                                            1,95             
     1,90   1,95   1,86  
                         

6)   Jakob Ekfors                                               1,83             
     1,83   1,77   1,24  
                         



F7 Längd
Loppukilpailu
1)   Maja Nyman                                                 2,31             
     2,12   2,20   2,31  
                         

2)   Nellie Viitasalo                                           2,29             
     2,13   2,28   2,29  
                         

3)   Siri Forsbacka                                             1,84             
     1,74   1,72   1,84  
                         

4)   Elin Forsström                                             1,80             
     1,51   1,74   1,80  
                         

5)   Emelie Viitasalo                                           1,76             
     1,64   1,73   1,76  
                         

6)   Minéa Lövsund                                              1,58             
     1,58   1,23   1,28  
                         

7)   Elsa Wistbacka                                             1,48             
     1,48   1,34   1,48  
                         

8)   Fanny Pulkkinen                                            1,07             
     1,07   1,05   -     
                         



P7 Knattespjut
Loppukilpailu
1)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    7,85             
     7,85  

2)   Albin Nilsson                                              6,91             
     6,91  

3)   Walter Backända                                            5,60             
     5,60  

4)   Adam Mouatal                                               4,13             
     4,13  

5)   Onni Nyman                                                 3,00             
     3,00  

6)   Jakob Ekfors                                               2,73             
     2,73  



F7 Knattespjut
Loppukilpailu
1)   Nellie Viitasalo                                           5,70             
     5,70  

2)   Maja Nyman                                                 5,60             
     5,60  

3)   Emelie Viitasalo                                           3,94             
     3,94  

4)   Minéa Lövsund                                              3,44             
     3,44  

5)   Fanny Pulkkinen                                            2,53             
     2,53  

6)   Siri Forsbacka                                             2,51             
     2,51  

7)   Elsa Wistbacka                                             2,05             
     2,05  



P9 60m
Loppukilpailu
1)   Rikard Granbacka                                           9,0h             
2)   Axel Laurén                      IFÅsar                    9,8h             
3)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    11,1h            
4)   Einar Björkfors                  IFÅsar                    12,6h            
5)   Alfred Ekfors                    IFÅsar                    13,2h            
     Filip Libäck                                               DNS              


F9 60m
Loppukilpailu
1)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    10,6h            
2)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    11,0h            
3)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    11,1h            
4)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    11,4h            
5)   Kajsa Siekkinen                  IFÅsar                    11,5h            
6)   Ebba Ljungberg                                             11,9h            
7)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    13,0h            


P9 Höjd
Loppukilpailu
1)   Rikard Granbacka                                           95               
     75     80     85     90     95     100   
     xo     o      xxo    xo     oxx    x     

2)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    80               
     75     80     85    
     o      o      xxx   

3)   Isac Lindell                     IFÅsar                    80               
     75     80     85    
     o      xxo    xxx   

4)   Alfred Ekfors                    IFÅsar                    75               
     75     80    
     xxo    xxx   

     Axel Laurén                      IFÅsar                                     
     Filip Libäck                                                                


F9 Höjd
Loppukilpailu
1)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    100              
     75     80     85     90     95     100    105   
     o      o      xo     o      xxo    o      xxx   

2)   Kajsa Siekkinen                  IFÅsar                    95               
     75     80     85     90     95     100   
     o      o      xo     xxo    o      xxx   

3)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    90               
     75     80     85     90     95    
     o      xo     o      xxo    xxx   

4)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    85               
     75     80     85     90    
     o      o      o      xxx   

5)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    85               
     75     80     85     90    
     xo     o      o      xxx   

6)   Ebba Ljungberg                                             80               
     75     80     85    
     o      xo     xxx   

7)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    80               
     75     80     85    
     o      xxo    xxx   



P9 Spjut
Loppukilpailu
1)   Rikard Granbacka                                           11,58            
     11,58 

2)   Axel Laurén                      IFÅsar                    7,62             
     7,62  

3)   Isac Lindell                     IFÅsar                    6,10             
     6,10  

4)   Filip Libäck                                               5,26             
     5,26  

5)   Einar Björkfors                  IFÅsar                    4,61             
     4,61  

6)   Alfred Ekfors                    IFÅsar                    3,62             
     3,62  



F9 Spjut
Loppukilpailu
1)   Nelia Forsbacka                  IFÅsar                    10,00            
     10,00 

2)   Ina Pitkälampi                   IFÅsar                    6,99             
     6,99  

3)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    6,80             
     6,80  

4)   Kajsa Siekkinen                  IFÅsar                    6,16             
     6,16  

5)   Ebba Ljungberg                                             6,08             
     6,08  

6)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    5,96             
     5,96  

7)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    4,65             
     4,65  



P11 60mh
Loppukilpailu
1)   Christian Lövsund                IFÅsar                    11,80            
2)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    14,90            


F11 60mh
Loppukilpailu
1)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    12,70            
2)   Tuva Forsbacka                                             13,10            
3)   Julia Lindell                    IFÅsar                    13,50            


P11 Höjd
Loppukilpailu
1)   Christian Lövsund                IFÅsar                    115              
     75     80     85     90     95     100    105    110    115    120   
     o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx   



F11 Höjd
Loppukilpailu
1)   Meya Kastren                     VasaIS                    123              
     75     80     85     90     95     100    105    110    115    120    123    126   
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xo     o      -     

2)   Julia Lindell                    IFÅsar                    115              
     75     80     85     90     95     100    105    110    115    120   
     o      o      o      o      o      xo     xxo    o      o      xxx   

3)   Tuva Forsbacka                                             100              
     75     80     85     90     95     100    105   
     o      o      o      xo     o      o      xxx   

4)   Siri Ahlskog                     IFÅsar                    100              
     75     80     85     90     95     100    105   
     o      o      o      o      xo     xo     xxx   

5)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    85               
     75     80     85     90    
     o      o      o      x-    



P11 Kula
Loppukilpailu
1)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    4,07             
     3,27   3,91   3,91   4,07  

     Christian Lövsund                IFÅsar                                     


F11 Kula
Loppukilpailu
1)   Julia Lindell                    IFÅsar                    5,87             
     5,59   5,24   5,39   5,87  

2)   Tuva Forsbacka                                             4,83             
     4,45   4,55   4,72   4,83  

3)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    4,33             
     4,33   4,28   4,02   3,99  

4)   Siri Ahlskog                     IFÅsar                    4,31             
     4,00   3,82   4,31   4,30  



P13 60mh
Loppukilpailu
     Alex Lövsund                     IFÅsar                    DNS              
     Atte Salminen                    KaustPV                   DNS              


F13 60mh
Loppukilpailu
1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  10,30            
2)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    11,22            
3)   Alva Svenlin                     IFÅsar                    11,32            
4)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    11,35            


P13 Stav
Loppukilpailu
1)   Alex Lövsund                     IFÅsar                    180              
     150    160    170    180    190   
     o      o      o      xxo    xxx   



F13 Stav
Loppukilpailu
1)   Alva Svenlin                     IFÅsar                    180              
     110    120    130    140    150    160    170    180    190   
     o      o      xxo    o      o      xo     o      o      xxx   

2)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    160              
     110    120    130    140    150    160    170   
     o      o      o      o      o      xo     xxx   

     Ronja Ljungberg                  IFÅsar                                     
     110   
     DNS   



P13 3-steg
Loppukilpailu
     Atte Salminen                    KaustPV                   DNS              


F13 3-steg
Loppukilpailu
1)   Vilma Björkskog                  LarsmoIF                  9,44             
     9,00   9,08   9,44   9,25  
                                

2)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    8,60             
     8,20   x      8,60   8,23  
                                

3)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    8,33             
     8,15   x      8,15   8,33  
                                

4)   Alva Svenlin                     IFÅsar                    8,29             
     8,07   x      8,29   8,19  
                                

5)   Elsie Björkfors                  IFÅsar                    7,38             
     6,84   6,97   7,38   7,22  
                                



F15 80mh

P15 100mh
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Anton Forsström                  IFÅsar                    21,50            


F15 3-steg
Loppukilpailu
1)   Elin Jakobsson                   IFÅsar                    9,97             
     9,97   9,90   9,81   -     
                                

2)   Vilhelmina Sjölind               IFÅsar                    8,34             
     7,88   8,32   8,34   -     
                                



P15 3-steg
Loppukilpailu
1)   Anton Forsström                  IFÅsar                    9,04             
     8,75   9,04   8,87   8,76  
                                





© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.16 - 01.09.2019 16.37.33.