Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
26.06. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 21:26 26.06.2019)
Föreningstävling / Seurakisat

IF Åsarna

26.06.2019



P5 40m

Loppukilpailu

1)   Lucas Lindell                    IFÅ                       9,30              

2)   Magnus Dalhem                    IFÅ                       10,40             

3)   Alfred Nilsson                   IFÅsar                    12,90             

4)   Lucas Backända                   IF Åsar                   13,50             

5)   Oliver Nyman                     IF Åsar                   16,40             

6)   Timi Pulkkinen                   IF Åsar                   16,50             





F5 40m

Loppukilpailu

1)   Blanka Ahlskog                   IFÅ                       11,70             

2)   Nesrin Mouatal                   IFÅ                       14,40             

3)   Elna Ekfors                      IF Åsar                   19,40             

4)   Tyra Wistbacka                   IF Åsar                   28,70             





P5 Längd

Loppukilpailu

1)   Lucas Lindell                    IFÅ                       1,49              

     1,47   1,48   1,49   

                          



2)   Alfred Nilsson                   IFÅsar                    1,29              

     1,12   1,29   1,25   

                          



3)   Magnus Dalhem                    IFÅ                       1,18              

     1,02   x      1,18   

                          



4)   Oliver Nyman                     IF Åsar                   1,17              

     1,17   1,06   0,90   

                          



5)   Timi Pulkkinen                   IF Åsar                   0,77              

     x      0,70   0,77   

                          



6)   Lucas Backända                   IF Åsar                   0,53              

     0,53   -      -      

                          







F5 Längd

Loppukilpailu

1)   Blanka Ahlskog                   IFÅ                       1,84              

     1,84   1,42   1,60   

                          



2)   Elna Ekfors                      IF Åsar                   0,80              

     0,52   0,80   0,80   

                          



3)   Tyra Wistbacka                   IF Åsar                   0,79              

     0,73   0,79   x      

                          



4)   Nesrin Mouatal                   IFÅ                       0,63              

     0,51   x      0,63   

                          







P5 Boll

Loppukilpailu

1)   Lucas Lindell                    IFÅ                       6,54              

     6,54   



2)   Lucas Backända                   IF Åsar                   5,77              

     5,77   



3)   Magnus Dalhem                    IFÅ                       5,74              

     5,74   



4)   Alfred Nilsson                   IFÅsar                    5,30              

     5,30   



5)   Timi Pulkkinen                   IF Åsar                   3,98              

     3,98   



6)   Oliver Nyman                     IF Åsar                   2,85              

     2,85   







F5 Boll

Loppukilpailu

1)   Blanka Ahlskog                   IFÅ                       9,47              

     9,47   



2)   Nesrin Mouatal                   IFÅ                       2,56              

     2,56   



3)   Elna Ekfors                      IF Åsar                   2,55              

     2,55   



4)   Tyra Wistbacka                   IF Åsar                   1,60              

     1,60   







P7 40m

1)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    8,4h              

2)   Adam Mouatal                     IFÅ                       8,7h              

3)   Alex Hansén                      IF Åsar                   8,9h              

4)   Albin Nilsson                    IFÅsar                    9,3h              

5)   Onni Nyman                       IFÅ                       9,4h              

6)   Noah Sandström                   IFÅ                       9,6h              

7)   Walter Backända                  IF Åsar                   9,8h              

8)   Oscar Forsstrand                 IF Åsar                   10,9h             

9)   Jakob Ekfors                     IF Åsar                   11,6h             

10)  Oliver Forsstrand                IF Åsar                   12,1h             

     Theo Holmlund                    IF Åsar                                     



Loppukilpailu erä 1

1)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    8,4h              

2)   Adam Mouatal                     IFÅ                       8,7h              

3)   Albin Nilsson                    IFÅsar                    9,3h              

4)   Onni Nyman                       IFÅ                       9,4h              

5)   Jakob Ekfors                     IF Åsar                   11,6h             

     Theo Holmlund                    IF Åsar                                     



Loppukilpailu erä 2

1)   Alex Hansén                      IF Åsar                   8,9h              

2)   Noah Sandström                   IFÅ                       9,6h              

3)   Walter Backända                  IF Åsar                   9,8h              

4)   Oscar Forsstrand                 IF Åsar                   10,9h             

5)   Oliver Forsstrand                IF Åsar                   12,1h             





F7 40m

1)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    8,1h              

2)   Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    8,6h              

3)   Maja Nyman                       IFÅsar                    9,0h              

4)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    9,7h              

5)   Elin Forsström                   IFÅ                       10,0h             

6)   Elsa Wistbacka                   IFÅsar                    11,1h             

7)   Fanny Pulkkinen                  IF Åsar                   11,90             



Loppukilpailu erä 1

1)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    8,1h              

2)   Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    8,6h              

3)   Maja Nyman                       IFÅsar                    9,0h              

4)   Elsa Wistbacka                   IFÅsar                    11,1h             



Loppukilpailu erä 2

1)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    9,7h              

2)   Elin Forsström                   IFÅ                       10,0h             

3)   Fanny Pulkkinen                  IF Åsar                   11,90             





P7 Längd

Loppukilpailu

1)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    2,17              

     2,07   2,17   1,90   

                          



2)   Albin Nilsson                    IFÅsar                    2,12              

     2,12   1,93   2,10   

                          



3)   Alex Hansén                      IF Åsar                   2,08              

     2,06   1,89   2,08   

                          



4)   Adam Mouatal                     IFÅ                       2,04              

     2,04   1,80   1,46   

                          



5)   Onni Nyman                       IFÅ                       1,91              

     1,91   1,75   1,78   

                          



6)   Walter Backända                  IF Åsar                   1,87              

     1,87   1,65   -      

                          



7)   Jakob Ekfors                     IF Åsar                   1,77              

     1,50   1,10   1,77   

                          



8)   Oscar Forsstrand                 IF Åsar                   1,13              

     1,13   1,08   1,07   

                          



9)   Oliver Forsstrand                IF Åsar                   1,10              

     1,10   0,74   1,10   

                          



     Noah Sandström                   IFÅ                       DNS               

     Theo Holmlund                    IF Åsar                   DNS               





F7 Längd

Loppukilpailu

1)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    2,26              

     2,25   2,26   2,21   

                          



2)   Maja Nyman                       IFÅsar                    2,20              

     2,09   2,04   2,20   

                          



3)   Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    2,15              

     2,14   2,15   2,13   

                          



4)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    1,87              

     1,24   1,86   1,87   

                          



5)   Elin Forsström                   IFÅ                       1,65              

     1,60   1,65   1,59   

                          



6)   Fanny Pulkkinen                  IF Åsar                   1,37              

     1,20   1,37   -      

                          



7)   Elsa Wistbacka                   IFÅsar                    1,32              

     1,16   1,32   x      

                          







P7 Boll

Loppukilpailu

1)   Kasper Nyman                     IFÅsar                    15,14             

     15,14  



2)   Walter Backända                  IF Åsar                   13,55             

     13,55  



3)   Adam Mouatal                     IFÅ                       12,87             

     12,87  



4)   Alex Hansén                      IF Åsar                   10,82             

     10,82  



5)   Albin Nilsson                    IFÅsar                    10,78             

     10,78  



6)   Oscar Forsstrand                 IF Åsar                   7,74              

     7,74   



7)   Jakob Ekfors                     IF Åsar                   6,79              

     6,79   



8)   Noah Sandström                   IFÅ                       6,45              

     6,45   



9)   Onni Nyman                       IFÅ                       6,34              

     6,34   



10)  Oliver Forsstrand                IF Åsar                   6,25              

     6,25   



     Theo Holmlund                    IF Åsar                   DNS               





F7 Boll

Loppukilpailu

1)   Maja Nyman                       IFÅsar                    13,85             

     13,85  



2)   Frida Nyberg                     IFÅsar                    9,95              

     9,95   



3)   Nellie Viitasalo                 IFÅsar                    9,30              

     9,30   



4)   Emelie Viitasalo                 IFÅsar                    7,05              

     7,05   



5)   Elin Forsström                   IFÅ                       5,97              

     5,97   



6)   Fanny Pulkkinen                  IF Åsar                   4,25              

     4,25   



7)   Elsa Wistbacka                   IFÅsar                    3,00              

     3,00   







P9 60m

1)   Axel Laurén                      IFÅsar                    10,2h             

2)   Noah Ådahl                       IFÅ                       10,6h             

3)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    10,8h             

4)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    11,1h             

5)   Pawat Nyman                      IFÅsar                    11,3h             

6)   Filip Libäck                     IF Åsar                   11,5h             

7)   Alfred Ekfors                    IFÅsar                    13,4h             



Loppukilpailu erä 1

1)   Noah Ådahl                       IFÅ                       10,6h             

2)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    11,1h             

3)   Filip Libäck                     IF Åsar                   11,5h             

4)   Alfred Ekfors                    IFÅsar                    13,4h             



Loppukilpailu erä 2

1)   Axel Laurén                      IFÅsar                    10,2h             

2)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    10,8h             

3)   Pawat Nyman                      IFÅsar                    11,3h             





F9 60m

1)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    10,7h             

2)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    11,2h             

2)   Lina Holm                        IFÅsar                    11,2h             

4)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    11,5h             

4)   Milla Hansén                     IFÅsar                    11,5h             

6)   Linn Holm                        IFÅsar                    11,6h             

7)   Hilda Sandström                  IFÅ                       11,7h             

7)   Ebba Ljungberg                   IFÅ                       11,7h             



Loppukilpailu erä 1

1)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    10,7h             

2)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    11,2h             

3)   Milla Hansén                     IFÅsar                    11,5h             

3)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    11,5h             



Loppukilpailu erä 2

1)   Lina Holm                        IFÅsar                    11,2h             

2)   Linn Holm                        IFÅsar                    11,6h             

3)   Ebba Ljungberg                   IFÅ                       11,7h             

3)   Hilda Sandström                  IFÅ                       11,7h             





P9 600m

Loppukilpailu

1)   Axel Laurén                      IFÅsar                    2,1h              

2)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    2,29              

3)   Pawat Nyman                      IFÅsar                    2,33              

4)   Noah Ådahl                       IFÅ                       2,35              

5)   Filip Libäck                     IF Åsar                   2,46              

6)   Alfred Ekfors                    IFÅsar                    2,55              





F9 600m

Loppukilpailu

1)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    2,26              

2)   Ebba Ljungberg                   IFÅ                       2,35              

3)   Hilda Sandström                  IFÅ                       2,39              

4)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    2,43              

5)   Milla Hansén                     IFÅsar                    2,59              

6)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    3,00              





P9 Kula

Loppukilpailu

1)   Axel Laurén                      IFÅsar                    5,30              

     5,30   5,03   4,85   5,04   



2)   Noah Ådahl                       IFÅ                       4,67              

     4,67   4,53   4,58   4,63   



3)   Isac Lindell                     IFÅsar                    4,08              

     4,08   3,87   3,92   3,88   



4)   Felix Mäkynen                    IFÅsar                    4,06              

     3,93   3,15   4,06   3,81   



5)   Ronnie Forsstrand                IFÅsar                    3,99              

     x      3,94   3,99   x      



6)   Filip Libäck                     IF Åsar                   3,70              

     3,69   3,70   x      3,43   



7)   Alfred Ekfors                    IFÅsar                    3,10              

     2,53   2,38   2,14   3,10   



8)   Pawat Nyman                      IFÅsar                    2,97              

     2,50   2,97   2,04   1,84   







F9 Kula

Loppukilpailu

1)   Ellinor Ollqvist                 IFÅsar                    4,29              

     3,60   3,20   3,96   4,29   



2)   Ebba Ljungberg                   IFÅ                       4,02              

     3,67   3,95   3,49   4,02   



3)   Silja Pulkkinen                  IFÅsar                    3,75              

     3,67   3,49   3,75   3,52   



4)   Saga Cainberg                    IFÅsar                    3,61              

     2,39   3,61   3,53   3,14   







P11 60m

Loppukilpailu

1)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    11,3h             





F11 60m

Loppukilpailu

1)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    9,7h              

2)   Matilda Sandström                IFÅsar                    10,2h             

3)   Julia Lindell                    IFÅsar                    10,5h             

4)   Siri Ahlskog                     IFÅsar                    11,0h             





P11 600m

Loppukilpailu

1)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    2,30              





F11 600m

Loppukilpailu

1)   Izabelle Viitasalo               IFÅsar                    2,13              

2)   Matilda Sandström                IFÅsar                    2,25              

3)   Julia Lindell                    IFÅsar                    2,28              

     Ellen Nyberg                     IFÅsar                                      





P11 Längd

Loppukilpailu

1)   Alex Ljungberg                   IFÅsar                    3,03              

     3,03   x      x      2,98   

                                 







F11 Längd

Loppukilpailu

1)   Julia Lindell                    IFÅsar                    3,46              

     3,31   3,20   3,37   3,46   

                                 



2)   Siri Ahlskog                     IFÅsar                    2,87              

     2,87   2,79   2,78   2,64   

                                 



3)   Jennifer Holmbäck                IFÅsar                    2,66              

     2,26   2,46   2,52   2,66   

                                 



     Ellen Nyberg                     IFÅsar                    DNS               





P13 100m

Loppukilpailu

1)   Frank Granholm                   IFÅsar                    15,1h             

2)   Filip Dahlnäs                    IFÅsar                    15,8h             





F13 100m

Loppukilpailu

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    13,8h             

2)   Angelina Laurén                  IFÅsar                    14,0h             

3)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    14,2h             

4)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    14,7h             

5)   Olivia Zittra                                              15,8h             

6)   Elin Holm                        IFÅsar                    16,3h             

7)   Elsie Björkfors                  IFÅsar                    17,0h             





P13 Höjd

Loppukilpailu

1)   Frank Granholm                   IFÅsar                    133               

     120    125    130    133    136    

     o      o      xxo    xo     xxx    







F13 Höjd

Loppukilpailu

1)   Alva Svenlin                     IFÅsar                    131               

     100    105    110    115    120    125    128    131    134    

     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    



2)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    131               

     100    105    110    115    120    125    128    131    134    

     o      o      o      o      xo     xo     o      o      xxx    



3)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    131               

     100    105    110    115    120    125    128    131    134    

     o      o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    



4)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    128               

     110    115    120    125    128    131    

     o      o      xxo    o      xo     xxx    







P13 Diskus



F13 Diskus

Loppukilpailu

1)   Wilma Nyberg                     IFÅsar                    19,75             

     19,75  15,94  18,66  18,21  



2)   Elsie Björkfors                  IFÅsar                    16,66             

     16,39  15,58  16,66  14,15  



3)   Ronja Ljungberg                  IFÅsar                    15,88             

     14,29  15,71  15,88  15,42  



4)   Sigrid Karlström                 IFÅsar                    12,47             

     12,10  x      11,81  12,47  



     Amanda Holmlund                  IFÅsar                    DNS               

     Emilia Holmlund                  IFÅsar                    DNS               





P15 100m

Loppukilpailu

1)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    12,9h             





F15 100m



P15 Höjd



F15 Höjd



P15 Diskus

Loppukilpailu

1)   Benjamin Holmbäck                IFÅsar                    31,13             

     26,36  29,12  31,13  x      23,72  x