Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
22.05. klo 18:00 Pm-sisukävelyt Tulokset (päivitetty: 21:38 22.05.2019)
Pm-sisukävelyt
Porin Yleisurheilu
22.05.2019

P9 600m kävely
Loppukilpailu
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  4.01,40           
2)   Lenni Korpela                    NoormNo                   4.40,60           
3)   Jonne Hernberg                   UlvST                     4.51,00           
4)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   5.04,60           


T9 600m kävely
Loppukilpailu
1)   Iina Kause                       PorinYU                   3.51,10           
2)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  3.58,30           
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3.59,70           
4)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   4.03,80           
5)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  4.07,50           
6)   Milja Anttila                    NakkVire                  4.15,90           
7)   Stella Hjerppe                   PorinYU                   4.16,00           
8)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  4.19,80           
9)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     4.22,00           
10)  Alisa Oikkonen                   PorinYU                   4.26,00           


P10 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  6.03,10           
2)   Onni Unkuri                      NakkVire                  6.10,40           
3)   Jesse Hernberg                   UlvST                     7.41,40           


T10 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Jenny Sköld                      NakV                      7.02,00           
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  7.05,00           
3)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  7.06,50           
4)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   7.37,40           
5)   Venla Murto                      NakkVire                  7.57,30           
6)   Kiira Broman                     PorinYU                   7.59,30           


P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Robert Palmroth                  PorinYU                   6.24,50           
2)   Onni Mäkelä                      UlvST                     6.30,50           
3)   Juho Viitanen                    NoormNo                   6.39,80           
4)   Antti Haukio                     PorinYU                   7.00,30           
5)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     7.02,60           
     Aapo Manner                      NoormNo                   DNS               


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   6.41,00           
2)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   7.06,00           
3)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   7.28,20           
4)   Ida Luotonen                     PorinYU                   7.30,80           
5)   Pihla Ankelo                     PorinYU                   7.52,40           


P12 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   12.20,50          
2)   Onni Papinaho                    UlvST                     12.54,10          
3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   13.44,10          


T12 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   12.42,20          
2)   Ella Kause                       PorinYU                   12.51,80          
3)   Emilia Palomäki                  UlvST                     13.22,50          
4)   Moona Kivitie                    UlvST                     13.23,30          
5)   Petra Broman                     PorinYU                   13.37,80          


P13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   14.40,30          
2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   15.26,40          
3)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   15.32,60          
4)   Lauri Weckström                  PorinYU                   21.33,80          
     Onni Ruusunen                    PorinYU                   DNS               
     Veikka Loikas                    PorinYU                   DNS               


T13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aino Anttila                     NakkVire                  12.31,50          
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   13.45,20          
3)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   14.09,70          
4)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     14.45,90          
5)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   14.51,50          
6)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   15.42,10          
7)   Milja Perälä                     PorinYU                   15.43,80          


P14 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Janne Pajunen                    PorinYU                   23.01,90          


T14 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Ella Salminen                    PorinYU                   23.03,60          
2)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   23.04,10          
3)   Melisa Taimiola                  PorinYU                   23.04,80          


T15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Amanda Yli-Futka                 NakV                      20.09,80          
2)   Anni Välimäki                    PorinYU                   20.27,90          


P15 3000m kävely