Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
28.04. klo 12:00 Avoimet pohjois-pohjanmaan piirin maastojuoksut Tulokset (päivitetty: 15:51 28.04.2019)
Avoimet Pohjois-Pohjanmaan piirin maastojuoksut
28.4.2019 Kempele Sarkkiranta
Järjestävä seura: Limingan Niittomiehet

M 4 km
1.	Miika Tenhunen		Nivalan Urheilijat	12,19
2.	Samuli Hussa		Limingan Niittomiehet	12,42
3.	Kari Poutiainen		Limingan Niittomiehet	12,49
4.	Tuomas Aho		Limingan Niittomiehet	13,21
5.	Antti Männikkö		Oulu			13,31
6.	Matias Tiiro		Limingan Niittomiehet	13,39
7.	Joona Holappa		Limingan Niittomiehet	14,07
8.	Miika Lotvonen		Laitasaaren Veto	14,08
9.	Mikko Rahkola		Pudasjärven Urheilijat	DNS

M19 4 km	
1.	Jani Juntunen		Limingan Niittomiehet	13,13
2.	Veeti Soikkeli		Oulun Pyrintö		14,45
3.	Kalle Turunen		Limingan Niittomiehet	DNS
4.	Teemu Pyörälä		Iin Yritys		DNS

M17 4 km	
1.	Juho Keränen		Oulun Pyrintö		13,07
2.	Atte Ylipahkala		Kuivasjärven Aura	14,15
3.	Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö		14,32
4.	Antti Juvonen		Oulun Pyrintö		14,59
5.	Emil Huomo		Oulun Pyrintö		15,30
6.	Erno Virtanen		Posion Pyrintö		15,31
7.	Johannes Helander 	Limingan Niittomiehet	DNS
8.	Jiri Juntunen		Limingan Niittomiehet	DNS

P15 4 km	
1.	Aarre Paukkeri		Limingan Niittomiehet	14,10
2.	Roope Klemola		OHS			15,48
3.	Jimi Kenttälä		Oulun Pyrintö		19,32
4.	Arttu Savilaakso	Limingan Niittomiehet	20,23

P14 4 km	
1.	Paavo Niemelä		Limingan Niittomiehet	15,43
2.	Viljo Mäkikangas	Oulaisten Huima		18,21

P13 2 km	
1.	Iisakki Siira		Limingan Niittomiehet	7,48
2.	Armas Uusitalo		Oulun Pyrintö		7,56
3.	Otto Passoja		Kuivasjärven Aura	8,05
4.	Topi Kuorilehto		Limingan Niittomiehet	8,22
5.	Vili Vanhanen		Pudasjärven Urheilijat	8,41
6.	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		DNS
			
P12 1 km	
1.	Aapo Mäkiniemi		Limingan Niittomiehet	3,33
2.	Jaakko Parkkila		Pudasjärven Urheilijat	4,00
3.	Kalle Passoja		Kuivasjärven Aura	4,01
4.	Otso Kylmänen		Kuivasjärven Aura	6,58

P11 1 km	
1.	Väinö Kekkonen		Oulun Pyrintö		4,26
2.	Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		4,55
3.	Dani Vaarala		Oulun Pyrintö		4,59

P10 1 km	
1.	Veeti Kiviranta		Oulun Pyrintö		3,59
2.	Veeti Rahkolin		Limingan Niittomiehet	4,09
3.	Heikki Seväkivi		Laitasaaren Veto	4,33
4.	Matias Tihinen		Laitasaaren Veto	DNS
			
P9 1 km	
1.	Tarmo Happonen		Oulun Pyrintö		4,30
2.	Eero Seväkivi		Laitasaaren Veto	5,04
3.	August Schmitt		Laitasaaren Veto	DNS
4.	Vilho Schmitt		Laitasaaren Veto	DNS

N 4 km	
1.	Jenni Keränen		Oulun Pyrintö		15,34
2.	Raija Poutiainen	Kuivasjärven Aura	15,45
3.	Riikka Tulppo		Pudasjärven Urheilijat	15,59
4.	Ella Reinikainen	Limingan Niittomiehet	16,37
5.	Heidi Kokko		Kuivasjärven Aura	17,46
6.	Katriina Autti		Kuivasjärven Aura	19,52
7.	Marika Krohns		Pudasjärven Urheilijat	DNS
8.	Mari Laakkonen		Pudasjärven Urheilijat	DNS
9.	Krista Lindholm		Pudasjärven Urheilijat	DNS
			
N19 4 km	
1.	Lumi Laitinen		Oulun Pyrintö		15,15
2.	Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot	16,32
3.	Olivia Koivuniemi	Kuivasjärven Aura	17,27
			
N17 4 km	
1.	Ronja Koskela		uivasjärven Aura	15,14
2.	Jenni Ojala		Pohjan Koitto		16,11
3.	Kerttu Puranen		Limingan Niittomiehet	17,31
4.	Katariina Pyörälä	Iin Yritys		19,18
			
T15 4 km	
1.	Meeri Korhonen		Oulun Pyrintö		17,19
2.	Hanna Soronen		Iin Yritys		17,46
3.	Anna Helander		Limingan Niittomiehet	23,38
4.	Petra Kangas		Limingan Niittomiehet	23,39

T14 4 km	
1.	Jenna Räisänen		Suomussalmen Rasti	19,32
2.	Essi Parkkila		Pudasjärven Urheilijat	20,19
3.	Ella Nissinaho		Limingan Niittomiehet	23,39
4.	Emmi Rantala		Limingan Niittomiehet	23,40
5.	Saimi Lithovius		Limingan Niittomiehet	23,41
			
T13 2 km	
1.	Saimi Manninen		Suomussalmen Rasti	7,41
2.	Anessa Kisner		Kempeleen Kiri		8,13
3.	Anna Myllyniemi		Kuivasjärven Aura	9,01
4.	Magnólia Auno Medeiros	Kuivasjärven Aura	9,40
5.	Kiia Vanhatupa		Oulun Pyrintö		9,48
6.	Siiri Kylmänen		Kuivasjärven Aura	12,43
7.	Alisa Okkonen		Kuivasjärven Aura	12,44
8.	Venla Siltala		Kuivasjärven Aura	12,44
9.	Sofie Schroderus	Kuivasjärven Aura	12,45
10.	Sura Seppänen		Suomussalmen Rasti	DNS
			
T12 1 km	
1.	Pipsa Palatsi		Oulun Pyrintö		4,02
2.	Sara Säkkinen		Limingan Niittomiehet	4,13
3.	Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri		4,19
4.	Iida Niemi		Kuivasjärven Aura	4,22
5.	Milja Lumijärvi		Limingan Niittomiehet	4,38
6.	Siiri Kukkola		Kuivasjärven Aura	4,40
7.	Isla Mehtälä		Kuivasjärven Aura	4,45
			
T11 1 km	
1.	Emma Juntunen		Suomussalmen Rasti	4,00
2.	Kaisla Passlin		Limingan Niittomiehet	4,14
3.	Kiia Kellola		Raahen Vesa		4,53
4.	Viia Vanhanen		Pudasjärven Urheilijat	5,03
5.	Mariia Dekhtiar		Limingan Niittomiehet	5,12
6.	Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura	DNS
			
T10 1 km	
1.	Martta Tuomikoski	Laitasaaren Veto	4,30
2.	Peppi Paakkola		Limingan Niittomiehet	4,35
3.	Inka Koivikko		Kuivasjärven Aura	4,56
4.	Selma Mäkikangas	Oulaisten Huima		4,58

T9 1 km	
1.	Eevi Juka		Laitasaaren Veto	4,34
2.	Amanda Niemi		Oulun Pyrintö		4,36
3.	Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	4,39
4.	Inka Niemelä		Limingan Niittomiehet	4,46
5.	Eevi Tulppo		Limingan Niittomiehet	4,49
6.	Milja Tihinen		Laitasaaren Veto	4,50
7.	Sofi Rinta		Laitasaaren Veto	4,51
8.	Ilona Kauppila		Oulun Pyrintö		5,21
9.	Emmi Niemi		Kuivasjärven Aura	5,23
10.	Isla Koivikko		Kuivasjärven Aura	5,42
11.	Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		6,02
12.	Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		DNS
			
M40 4 km	
1.	Matti Eskelinen		KeMaKi			14,38
2.	Pasi Sjöman		KeMaKi			16,31
3.	Jorma Puurunen		Pudasjärven Urheilijat	19,33
			
M45 4 km	
1.	Hannu Niemelä		Limingan Niittomiehet	13,43
2.	Jani Määttä		Limingan Niittomiehet	14,18
3.	Marko Pekkarinen	Limingan Niittomiehet	16,09
4.	Timo Kääriäinen		Limingan Niittomiehet	16,28
5.	Tatu Korhonen		Limingan Niittomiehet	DNS
			
M50 4 km	
1.	Teuvo Kuusela		Kemi			15,25
			
M55 4 km	
1.	Hannu Laurila		ONMKYU			15,11
2.	Juha-Matti Lehtinen	KeMaKi			15,23
3.	Taisto Latvalehto	Limingan Niittomiehet	16,22
4.	Taisto Puurunen		Oulunsuun Heitto	17,18
			
M60 4 km	
1.	Jukka Kauppila		Kalajoen Junkkarit	14,21
2.	Esko Takalo		OlsHe			18,09
3.	Aulis Kaasinen		ONMKYU			DNS
			
M65 4 km	
1.	Juhani Ukonmaanaho   Ylikiimingin Nuijamiehet	19,59
2.	Pekka Kuivalainen				20,48
			
M70 2 km	
1.	Alpo Talvensaari	KeMaki			9,38
2.	Erkki Manninen		OlsHe			9,53
3.	Kauko Meriläinen	Olshe			10,04
4.	Timo Turpeinen		Ikiliikkujat		10,05
			
M75 2 km	
1.	Heikki Paukkeri		KeMaKi			11,29
2.	Paavo Takalahti		KeMaKi			12,54
			
N40 4 km	
1.	Henna Vanhanen		Pudasjärven Urheilijat	15,36
2.	Karoliina Kellola	Raahen Vesa		16,06
3.	Saija Manninen		Suomussalmen Rasti	21,41
			
N45 4 km	
1.	Päivi Lumijärvi		Limingan Niittomiehet	17,17
			
N50 4 km	
1.	Kati Kuivalainen				20,17
			
N55 4 km	
1.	Satu Siika-aho		Oulunsuun Heitto	18,02
2.	Arja Lotvonen		Laitasaaren Veto	18,59
			
N70 2 km	
1.	Maija Kumpula		Haukiputaan Veikot	9,53