Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.06. klo 12:00 Uuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailut Tulokset (päivitetty: 14:39 15.06.2019)
Uuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailut
Rantasalmen urheilukenttä
15.6.2019

TULOKSET

M 1500 m


  1. Jani Huovinen                           1975 JoensKa           4.37,19
  2. Jari Kinnunen                                KajU              4.57,19

M Keihäs

  1. Topi Julkunen                           2000 JuvU                64,52
              X      X  64,52      X  64,33  59,97
  2. Tino Mäkelä                             1999 PyhäsU              62,21
              X      X  62,21      X  61,82  62,21

P9 60 m


                     Tuuli: +1,1

  1. Veikko Suikki                           2010 JuvU                10,54
  2. Jami Piispa                             2010 JuvU                10,61
  3. Oliver Viitanen                         2011 KerimU              11,35

P9 1000 m


  1. Oliver Viitanen                         2011 KerimU            3.51,96
  2. Jami Piispa                             2010 JuvU              4.07,51


P9 Pituus

  1. Jami Piispa                             2010 JuvU                 3,64                
          3,50  3,64  3,61  3,53
                                
  2. Veikko Suikki                           2010 JuvU                 3,19                
             X  2,91  2,93  3,19
                                
  3. Oliver Viitanen                         2011 KerimU               2,82                
          2,77  2,71  2,82  2,62
                                

P11 60 m


                     Tuuli: +1,2

  1. Luca Kainulainen                        2009 SavonlRie            9,48

P11 800 m


  1. Johannes Kääriö                         2008 SulkU             2.43,49
  2. Nico Ikäheimonen                        2008 SavonlRie         2.51,78
  3. Ahti Suikki                             2008 JuvU              2.59,60


P11 Korkeus

  1. Ahti Suikki                             2008 JuvU                  115
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O XXO XXX


P11 Pituus

  1. Luca Kainulainen                        2009 SavonlRie            3,93                
          3,93  3,93  3,85     X
                                
  2. Nico Ikäheimonen                        2008 SavonlRie            3,42                
          3,42  3,40  3,29  3,29
                                

P13 100 m


                     Tuuli: +0,3

  1. Santtu Rautio                           2006 KerimU              13,48
  2. Eevert Happonen                         2007 KuopRei             13,69
  3. Lenni Paloheimo                         2007 KerimU              14,96
  4. Eero Räisänen                                RantasU             16,24
     Eelis Turunen                           2006 KuopRei               DNS


P13 800 m


  1. Aapo Turtiainen                         2006 KerimU            2.36,69
  2. Santtu Rautio                           2006 KerimU            2.36,78
  3. Lenni Paloheimo                         2007 KerimU            2.41,28


P13 Pituus

  1. Eevert Happonen                         2007 KuopRei              4,29 -0,3           
          4,18  4,15  4,24  4,29     X  4,15
          +1,5  +1,2  -0,6  -0,3        +1,0
  2. Lenni Paloheimo                         2007 KerimU               4,04 +0,5           
          4,02  3,71  3,84  4,04  3,92  3,90
          +2,2  +0,8  -0,9  +0,5  +0,6  +1,1
  3. Eero Räisänen                                RantasU              3,33 +1,4           
             X  3,14     X  2,59     X  3,33
                +0,6        +0,3  +1,2  +1,4
     Eelis Turunen                           2006 KuopRei               DNS                
        
        

P13 Keihäs

  1. Aapo Turtiainen                         2006 KerimU              35,44
          32,52  33,85      X  35,44  33,77  32,75
  2. Eevert Happonen                         2007 KuopRei             23,47
              X  23,47      X  20,53  19,59  23,19


M17 1500 m


  1. Arttu Turtiainen                        2003 KerimU            4.59,78


N 100 m

  1. Sonja Nousiainen                        1995 MikkKV              12,74
  2. Kiia Paanila                            2001 KuopRei             12,77
  3. Elina Rönkkö                            2001 SavonlRie           13,15
  4. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV              13,28
  5. Mette Ukkonen                           1997 SavonlRie           13,63
     Niina Piiroinen                         1998 MikkKV                DNS
     Milla Pirkkalainen                      2002 SavonlRie             DNS

Erä 1                Tuuli: +0,2

  1. Sonja Nousiainen                        1995 MikkKV              12,74
  2. Kiia Paanila                            2001 KuopRei             12,77
  3. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV              13,28
  4. Mette Ukkonen                           1997 SavonlRie           13,63
     Niina Piiroinen                         1998 MikkKV                DNS
     Milla Pirkkalainen                      2002 SavonlRie             DNS

Erä 2                Tuuli: +0,6

  1. Elina Rönkkö                            2001 SavonlRie           13,15


N Pituus

  1. Netta Karvinen                          1997 KerimU                509 +0,8           
           500   507     X   489   509     X
          +2,9  +1,2        +1,0  +0,8      
  2. Inka Puumalainen                        2001 MikkKV                499 +1,4           
           489     X     X   499   492   494
          +1,6              +1,4  +0,9  +0,6
  3. Mette Ukkonen                           1997 SavonlRie             486 +0,8           
           465   474   486   483   476     X
          +1,5  +0,6  +0,8  +0,3  -0,2      
  4. Milla Pirkkalainen                      2002 SavonlRie             473 +0,6           
           473     X     -     -     -     -
          +0,6                              
     Elina Rönkkö                            2001 SavonlRie             DNS                
        
        

T11 60 m


                     Tuuli: +1,2

  1. Janika Kainulainen                      2008 SavonlRie            9,87
  2. Sara Lehtonen                                RantasU             10,56


T11 800 m


  1. Sara Lehtonen                                RantasU           3.20,97
     Isla Mähönen                                 RantasU               DNS


T11 Korkeus

  1. Lilli Tiainen                           2008 KerimU                110
         085 090 095 100 105 110 115
           O   -   -   O  XO   O XXX
  2. Sara Lehtonen                                RantasU               095
         085 090 095 100 105
           O   O   O   0 XXX

T11 Pituus

  1. Lilli Tiainen                           2008 KerimU               3,55                
          3,47  3,38  3,51  3,55
                                
  2. Janika Kainulainen                      2008 SavonlRie            3,38                
          3,31  3,32  3,38  3,38
                                
  3. Sara Lehtonen                                RantasU              3,13                
          2,87  3,13  2,89  3,01
                                

T13 100 m


                     Tuuli: +0,6

  1. Nea Savolainen                          2006 MaanMa              13,71
  2. Moona Malinen                           2006 KerimU              14,90
  3. Peppi Seppänen                          2007 KerimU              15,38
  4. Veera Sistonen                          2007 RantasU             16,17


T13 800 m


  1. Peppi Seppänen                          2007 KerimU            2.52,49
  2. Janna-Julia Tilaeus                     2007 RantasU           3.05,67


T13 Pituus

  1. Nea Savolainen                          2006 MaanMa               4,47 +1,7           
          4,17  4,35  4,00  3,96  4,39  4,47
          +2,0  +1,2  +0,7  +0,3  -1,1  +1,7
  2. Moona Malinen                           2006 KerimU               4,14 +1,0           
          3,84  4,13  4,14  4,05     X  4,12
          +1,4  +1,0  +1,0  -0,5  +0,4  +1,1
  3. Veera Sistonen                          2007 RantasU              3,57 +0,7           
          3,47  3,44  3,41  3,38  3,57  3,49
          +1,5  +1,8  +0,4  -0,2  +0,7  +1.1


T13 Keihäs

  1. Moona Malinen                           2006 KerimU              26,83
          26,05  26,83      X      X  24,89      X
  2. Lilli Tiainen                           2008 KerimU              23,75
          23,75  21,75  21,93  21,39  23,40  21,83
  3. Janna-Julia Tilaeus                     2007 RantasU             21,83
          18,82  21,40  20,36  20,49  21,83  21,11
  4. Veera Niittymäki                        2007 SavonlRie           18,84
          18,84  13,73  18,33  18,74  18,81  16,87