Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.07. klo 18:00 Lahden piirin heittocupin osakilpailu Tulokset (päivitetty: 09:40 09.07.2019)
P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rami Leminen                     HeinI                     7,10              
     x      6,74   x      7,10   6,88   x      

2)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   6,61              
     6,30   5,91   6,12   5,82   6,39   6,61   

3)   Eero Leminen                     HeinI                     5,86              
     5,77   5,85   5,86   5,19   4,78   5,51   

4)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     5,52              
     x      5,01   4,77   4,64   5,43   5,52   

5)   Walle Heimala                    LahdA                     4,91              
     4,91   4,80   x      4,90   4,32   x      



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Kärhä                      LoimVoi                   7,38              
     7,21   6,82   7,38   6,97   x      x      

2)   Sonja Muotka                     OrimJy                    4,32              
     3,88   x      3,87   3,89   3,82   4,32   

3)   Aliisa Kivikangas                OrimJy                    3,53              
     3,53   3,48   3,44   2,86   3,32   2,45   



P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Rami Leminen                     HeinI                     18,32             
     14,93  18,32  12,43  17,22  x      17,30  

2)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   15,44             
     x      11,87  15,44  x      x      x      

3)   Onni Yrjölä                      OrimJy                    15,36             
     x      12,59  15,36  12,64  12,38  x      

4)   Eero Leminen                     HeinI                     14,85             
     x      10,77  14,85  13,98  11,83  10,44  

5)   Walle Heimala                    LahdA                     14,58             
     x      11,40  14,40  13,51  12,15  14,58  

     Tomas Mäkinen                    LahdA                     NM                
     x      x      x      x      x      x      



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Senja Kärhä                      LoimVoi                   20,36             
     x      x      x      16,68  20,36  20,22  

2)   Meiju Alhola                     OrimJy                    11,53             
     x      x      10,93  10,83  x      11,53  

3)   Sonja Muotka                     OrimJy                    9,63              
     9,08   9,09   9,63   8,95   9,28   9,48   

4)   Aliisa Kivikangas                OrimJy                    7,19              
     x      x      x      6,04   x      7,19   



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Juho Taavila                     NastNa                    9,74              
     8,55   8,46   8,96   9,02   8,74   9,74   

2)   Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     8,05              
     8,05   7,79   7,44   7,27   7,74   7,87   

3)   Urho Karppinen                   LahdA                     7,30              
     6,41   6,79   6,54   7,22   7,23   7,30   

4)   Timo Kivikangas                  OrimJy                    6,40              
     6,40   5,64   6,03   5,97   x      x      

5)   Ville Kivikangas                 OrimJy                    5,40              
     5,27   5,01   x      x      x      5,40   

6)   Markus Vainio                    LahdA                     5,40              
     x      4,83   4,83   5,40   x      4,97   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      8,38              
     8,38   7,88   7,93   x      7,52   x      

2)   Tanja Muotka                     OrimJy                    7,04              
     x      6,91   7,04   7,02   6,91   6,99   

3)   Iita Alanko                      HeinI                     7,01              
     6,69   7,01   x      x      x      x      

4)   Aino Alanko                      HeinI                     6,79              
     6,64   6,37   6,45   6,79   x      x      

5)   Viivi Viikilä                    LahdA                     6,25              
     5,71   6,25   5,50   5,33   -      -      



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     26,56             
     23,09  x      x      x      17,71  26,56  

2)   Juho Taavila                     NastNa                    26,35             
     22,51  19,67  24,78  18,55  23,96  26,35  

3)   Urho Karppinen                   LahdA                     23,84             
     18,10  20,21  23,84  18,43  23,35  x      

4)   Timo Kivikangas                  OrimJy                    18,71             
     x      18,71  13,48  18,61  11,66  x      

5)   Markus Vainio                    LahdA                     17,67             
     x      17,67  16,38  12,90  x      11,47  

6)   Ville Kivikangas                 OrimJy                    11,01             
     9,18   x      9,48   9,63   11,01  9,65   



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sara Ehrnrooth                   JuvU                      25,06             
     x      22,89  25,06  x      x      23,84  

2)   Tanja Muotka                     OrimJy                    20,38             
     20,24  x      x      20,38  x      x      

3)   Aino Alanko                      HeinI                     16,47             
     14,40  x      x      11,77  x      16,47  

4)   Iita Alanko                      HeinI                     15,27             
     15,27  12,17  14,29  13,13  13,79  x      

5)   Viivi Viikilä                    LahdA                     11,49             
     10,09  11,49  9,90   x      10,99  x      



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mico Lampinen                    SomE                      14,31             
     x      13,34  13,72  14,03  13,95  14,31  

2)   Oliver Koskelainen               LahdA                     9,57              
     9,20   9,27   9,26   9,57   9,13   9,34   

3)   Tobias Moreno                    LahdA                     9,29              
     8,56   7,96   8,09   9,12   9,12   9,29   

4)   Sakari Mäkelä                    LahdA                     7,46              
     6,73   7,03   7,46   7,26   x      6,69   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   11,51             
     10,96  10,91  10,60  10,87  11,51  x      

2)   Jessica Björksten                BorgåAk                   10,87             
     9,68   10,13  10,19  10,15  10,61  10,87  

3)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   10,86             
     10,63  10,86  x      x      10,25  10,44  

4)   Venla Kärhä                      LoimVoi                   10,62             
     9,54   10,30  x      10,35  10,26  10,62  

5)   Linda Sallinen                   OrimJy                    9,31              
     8,43   8,43   8,85   x      9,25   9,31   

6)   Silja Salovaara                  OrimJy                    8,80              
     8,45   8,64   8,69   x      8,47   8,80   

7)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     8,34              
     8,31   8,34   8,22   8,16   x      x      

8)   Aino Sipiläinen                  OrimJy                    7,03              
     6,81   6,77   7,00   x      6,76   7,03   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mico Lampinen                    SomE                      53,45             
     x      51,67  49,74  50,13  50,66  53,45  

2)   Tobias Moreno                    LahdA                     29,96             
     x      29,46  x      29,96  x      x      

3)   Oliver Koskelainen               LahdA                     27,02             
     x      x      23,93  27,02  x      x      

4)   Sakari Mäkelä                    LahdA                     18,11             
     x      x      x      18,11  x      x      

5)   Eino-Juhani Yrjölä               OrimJy                    14,00             
     x      x      x      x      13,02  14,00  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   39,75             
     38,62  39,75  x      38,19  x      -      

2)   Jessica Björksten                BorgåAk                   30,32             
     30,32  x      29,90  27,61  x      -      

3)   Venla Kärhä                      LoimVoi                   30,06             
     29,30  26,80  27,33  30,06  28,72  -      

4)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   28,25             
     28,25  x      x      x      x      x      

5)   Linda Sallinen                   OrimJy                    27,93             
     x      23,99  27,93  x      x      x      

6)   Silja Salovaara                  OrimJy                    27,29             
     22,96  x      x      27,29  x      25,30  

7)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     26,17             
     x      x      x      x      26,17  x      

8)   Aino Sipiläinen                  OrimJy                    19,20             
     x      19,20  17,92  x      16,79  x      

9)   Amanda Sallinen                  OrimJy                    9,55              
     9,55   x      -      -      -      -      



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Amalia Lindén                    BorgåAk                   9,60              
     9,53   x      9,60   x      x      x      

2)   Aada Sipiläinen                  OrimJy                    9,58              
     9,58   -      -      -      -      -      

3)   Birgit Tuomola                   LahdA                     9,05              
     8,17   8,16   8,55   8,19   8,94   9,05   

4)   Alice Koskelainen                LahdA                     8,67              
     x      x      x      8,20   x      8,67   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Max Lampinen                     SomE                      15,12             
     x      14,75  x      14,76  x      15,12  

2)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     10,92             
     10,14  10,46  10,15  10,92  10,86  10,48  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Amalia Lindén                    BorgåAk                   33,39             
     28,17  31,51  x      33,39  x      -      

2)   Alice Koskelainen                LahdA                     33,03             
     x      31,49  33,03  x      32,24  x      

3)   Aada Sipiläinen                  OrimJy                    32,12             
     24,83  32,12  x      x      -      -      

4)   Birgit Tuomola                   LahdA                     30,31             
     x      x      30,31  25,89  28,61  27,41  

5)   Pinja Muotka                     OrimJy                    28,07             
     x      x      28,07  x      x      x      



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Max Lampinen                     SomE                      50,00             
     44,45  46,61  44,29  49,57  50,00  49,95  

2)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     35,12             
     x      x      34,49  x      33,57  35,12