Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
10.09. klo 17:00 Sisuottelut Tulokset (päivitetty: 20:57 10.09.2019)
Sisuottelut
Pohjan Koitto
10.09.2019

P9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 6,97              
2)   Akseli Pyhäjärvi                 PohjKoi                   7,27              


T9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   7,01              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,92              
     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               


P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 3,84              
     3,75   3,84   3,83   
                          

2)   Akseli Pyhäjärvi                 PohjKoi                   3,26              
     3,26   3,20   3,18   
                          



T9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4,03              
     x      3,78   4,03   
                          

2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   3,35              
     3,23   3,35   3,34   
                          

3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,60              
     2,60   2,60   2,49   
                          



P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 5,89              
     5,89   5,69   5,79   

2)   Akseli Pyhäjärvi                 PohjKoi                   5,25              
     4,76   5,09   5,25   



T9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   5,00              
     4,74   5,00   4,84   

2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   4,47              
     4,47   4,21   4,28   

3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   3,39              
     3,32   3,39   2,93   



P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 729               
2)   Akseli Pyhäjärvi                 PohjKoi                   563               


T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   707               
2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   342               
3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   326               


P11 3-ottelu  60m
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,22              
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,39              
3)   Paulus Aho                       LapLu                     9,42              
4)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,78              
5)   Nooa Halme                       LapLu                     9,83              
6)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   9,89              
7)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,97              
8)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     10,20                          

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,78              
2)   Nooa Halme                       LapLu                     9,83              
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   9,89              
4)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     10,20             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,22              
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,39              
3)   Paulus Aho                       LapLu                     9,42              
4)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,97                            


T11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   9,95              
2)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   10,10             


P11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 4,51              
     4,17   4,40   4,51   
                          

2)   Pete Karppinen                   LapLu                     4,19              
     4,09   4,19   4,18   
                          

3)   Nooa Halme                       LapLu                     3,94              
     3,90   3,94   3,86   
                          

4)   Nuutti Säily                     LapLu                     3,76              
     x      3,51   3,76   
                          

5)   Paulus Aho                       LapLu                     3,70              
     3,70   3,27   3,23   
                          

6)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3,64              
     3,06   3,45   3,64   
                          

7)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,54              
     3,54   x      3,42   
                          

8)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,38              
     3,06   3,38   3,26   
                          
             


T11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   4,09              
     4,09   3,96   3,84   
                          

2)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   3,45              
     3,45   3,38   3,44   
                          



P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,48              
     7,48   7,36   7,13   

2)   Paulus Aho                       LapLu                     7,00              
     6,93   7,00   6,56   

3)   Pete Karppinen                   LapLu                     6,57              
     6,48   6,57   6,54   

4)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     6,42              
     6,42   5,64   -      

5)   Nooa Halme                       LapLu                     6,15              
     5,42   6,12   6,15   

6)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   5,24              
     4,79   5,24   4,71   

7)   Nuutti Säily                     LapLu                     4,96              
     4,96   4,88   4,52   

8)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     4,89              
     4,89   3,74   4,27   
            


T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   6,33              
     5,81   5,89   6,33   

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   6,11              
     5,63   6,11   5,49   



P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 1004              
2)   Pete Karppinen                   LapLu                     921               
3)   Paulus Aho                       LapLu                     829               
4)   Nooa Halme                       LapLu                     764               
5)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     714               
6)   Nuutti Säily                     LapLu                     680               
7)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   625               
8)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     596                           


T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   773               
2)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   668               


P13 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   2.45,44           


T13 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   3.02,19           
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   3.12,21           
3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   3.28,88           
     Anni Lintelä                     PohjKoi                   DNS                  


P13 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   11,10             


T13 4-ottelu  60m aidat
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,63             
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   10,67             
3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   14,03             
     Anni Lintelä                     PohjKoi                   DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6
1)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   14,03             
     Anni Lintelä                     PohjKoi                   DNF               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,63             
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   10,67             


P13 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    xxx    



T13 4-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,80 +0,2          
     4,80   x      x      
     +0,2   +0,3   +0,9   

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,47 +1,1          
     4,15   4,28   4,47   
     +0,5   -0,2   +1,1   

3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   3,87 +1,8          
     3,66   3,80   3,87   
     +1,2   +2,8   +1,8   

     Anni Lintelä                     PohjKoi                   DNS               


P13 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   5,87              
     x      5,62   5,87   



T13 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   6,41              
     6,41   6,37   6,40   

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   6,37              
     6,37   5,95   6,14   

3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   5,03              
     5,03   4,70   4,80   

     Anni Lintelä                     PohjKoi                   DNS               


P13 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   1282              


T13 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   1371              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   1267              
3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   745                           


T15 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 2.47,20           


T15 5-ottelu  80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 13,35             


T15 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 140               
     135    140    145    
     o      o      xxx    



T15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,73 +1,5          
     4,52   4,73   4,40   
     +0,3   +1,5   +0,1   



T15 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 24,91             
     24,91  23,02  22,33  



T15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 1876