Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
04.06. klo 17:30 Seuracup I osakilpailu Tulokset (päivitetty: 22:32 04.06.2019)
Seuracup I osakilpailu
Pohjan Koitto
04.06.2019

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,82              
2)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,95              
3)   Nuutti Säily                     LapLu                     10,02             
4)   Paulus Aho                       LapLu                     10,09             
5)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   10,41             
6)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   11,00             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,53              
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,73              
3)   Justiina Aho                     PohjKoi                   10,36             
4)   Iiris Saari                                                11,00             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aarne Hannikainen                HKV                       3.37,73           
2)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3.42,65           
3)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3.44,94           
4)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3.57,01           
5)   Pete Karppinen                   LapLu                     4.05,65           
     Erkka Petrelius                  PohjKoi                   DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4.14,54           
2)   Justiina Aho                     PohjKoi                   4.23,38           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3,30              
     3,30   3,09   3,09   2,99   
                                 

2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3,28              
     3,28   3,18   2,99   3,04   
                                 

3)   Nuutti Säily                     LapLu                     3,26              
     3,03   3,18   x      3,26   
                                 

4)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   3,22              
     2,76   2,96   3,12   3,22   
                                 

5)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2,72              
     2,72   2,27   2,28   2,36   
                                 

     Paulus Aho                       LapLu                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   3,65              
     3,62   3,37   3,65   3,46   
                                 

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,62              
     3,57   3,62   3,59   3,55   
                                 

3)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   3,50              
     3,50   3,43   3,36   3,45   
                                 

4)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   3,48              
     3,43   3,48   3,39   3,41   
                                 

5)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,44              
     3,26   3,44   3,13   3,07   
                                 

6)   Justiina Aho                     PohjKoi                   2,96              
     2,68   2,96   2,83   2,68   
                                 

7)   Iiris Saari                                                2,57              
     2,48   2,57   2,20   2,52   
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   12,42             
     12,42  10,95  x      x      

2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   12,34             
     11,62  11,63  12,34  x      

3)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     11,09             
     11,09  x      x      10,92  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   11,84             
     10,71  11,84  11,73  11,54  



P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Lapin Lukko                      LapLu                     32,46             
   1) Paulus Aho, 2) Tobias Kylmänen, 
   3) Nuutti Säily, 4) Pete Karppinen
2)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   34,70             
   1) Aamos Oinas, 2) Erkka Petrelius, 
   3) Nikolai Mursu, 4) Sebastian Palojärvi


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   32,04             
   1) Eden Sieppi, 2) Lidia Sieppi, 
   3) Nelli Poikela, 4) Dagmar Kontiosalo


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,39              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,81              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,21              
3)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   9,61              
4)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,88              
4)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   9,88              


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.36,63           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   140               
     125    130    135    140    145    
     o      o      o      xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

2)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   120               
     105    110    115    120    125    
     xo     o      o      xo     xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   30,70             
     30,20  30,70  28,81  28,98  

2)   Waltteri Söderlund               LapLu                     28,67             
     24,75  x      25,00  28,67  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   15,68             
     x      15,20  15,68  15,39  



T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   59,26             
   1) Olivia Laine, 2) Safia Mekki, 
   3) Sointu Oinas, 4) Anni Lintelä


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     12,43             
2)   Huuko Ahonen                     LapLu                     12,54             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   14,29             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   7.09,82           


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   270               
     230    250    260    270    280    
     o      o      o      o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   7,12              
     7,07   6,70   6,67   7,12   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   8,94              
     x      8,94   8,80   8,45   

2)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   5,86              
     4,86   5,24   5,61   5,86   



N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   26,20             
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   29,73             
3)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   30,45             


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   13,15 +0,5          
     13,15  x      12,53  x      
     +0,5   +0,5   +0,9   +0,6   



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,59 +0,3          
     9,59   x      x      9,44   
     +0,3   +0,3   +0,2   +1,1   



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   13,50             
     12,77  12,70  13,50  x