Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
10.09. klo 17:00 Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäivä Tulokset (päivitetty: 21:09 10.09.2019)
M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Markus Teijula                   NaantLöy                  160               
     148    152    156    160    172    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Kasper Jokinen                   NaantLöy                  148               
     144    148    152    
     o      xo     xxx    

3)   Matias Niinimaa                  NaantLöy                  148               
     144    148    152    
     xxo    xxo    x--    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jenna Laamanen                   NaantLöy                  124               
     112    120    124    128    
     o      o      xo     xxx    



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Markus Teijula                   NaantLöy                  9,21              
     8,67   9,21   8,87   

2)   Kasper Jokinen                   NaantLöy                  7,03              
     6,25   x      7,03   

3)   Matias Niinimaa                  NaantLöy                  6,81              
     6,81   6,36   6,38   



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenna Laamanen                   NaantLöy                  6,70              
     6,70   5,11   5,87   



P9 400m
Loppukilpailu
1)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  1.21,51           
2)   Richard Silla                    NaantLöy                  1.24,99           
3)   Alex Sariola                     NaantLöy                  1.26,61           
4)   Joona Lindgren                   NaantLöy                  1.29,00           
5)   Henrik Santavuori                NaantLöy                  1.33,40           
6)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  1.35,98           
7)   Tomas Haulisto                   NaantLöy                  1.36,24           
8)   Aapo Liimatta                    NaantLöy                  1.38,08           
9)   Benjamin Fagerström              NaantLöy                  1.42,46           
10)  Matias Jalovaara                 NaantLöy                  1.52,02           


T9 400m
Loppukilpailu
1)   Alisa Launonen                   NaantLöy                  1.15,08           
2)   Venla Vainio                     NaantLöy                  1.20,93           
3)   Saana Virtanen                   NaantLöy                  1.22,84           
4)   Minttu Lautkankare               NaantLöy                  1.25,70           
5)   Maija Laaksonen                  NaantLöy                  1.26,70           
6)   Olivia Laamanen                  NaantLöy                  1.28,85           
7)   Alma Haapala                     NaantLöy                  1.32,06           
8)   Jadessa Wasström                 NaantLöy                  1.35,70           
9)   Milja Lahdenranta                NaantLöy                  1.42,95           
10)  Melissa Mehto                    NaantLöy                  1.44,79           
11)  Matilda Lahdenranta              NaantLöy                  1.49,31           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  3,35              
     3,32   3,35   x      
                          

2)   Richard Silla                    NaantLöy                  3,30              
     3,23   3,30   3,19   
                          

3)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  3,22              
     3,17   3,00   3,22   
                          

4)   Joona Lindgren                   NaantLöy                  3,00              
     2,98   2,95   3,00   
                          

5)   Alex Sariola                     NaantLöy                  3,00              
     3,00   x      2,75   
                          

6)   Tomas Haulisto                   NaantLöy                  2,88              
     2,50   2,41   2,88   
                          

7)   Matias Jalovaara                 NaantLöy                  2,69              
     2,56   2,69   2,44   
                          

8)   Aapo Liimatta                    NaantLöy                  2,50              
     2,49   2,50   2,36   
                          

9)   Benjamin Fagerström              NaantLöy                  2,45              
     2,45   2,33   2,28   
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Alisa Launonen                   NaantLöy                  4,37              
     4,24   4,31   4,37   
                          

2)   Venla Vainio                     NaantLöy                  3,45              
     3,34   3,28   3,45   
                          

3)   Saana Virtanen                   NaantLöy                  3,41              
     3,38   3,37   3,41   
                          

4)   Minttu Lautkankare               NaantLöy                  3,27              
     3,26   3,27   x      
                          

5)   Siiri Helle                      NaantLöy                  3,07              
     3,07   2,99   3,03   
                          

6)   Maija Laaksonen                  NaantLöy                  3,06              
     3,06   2,88   2,93   
                          

7)   Jadessa Wasström                 NaantLöy                  3,01              
     3,01   2,97   2,89   
                          

8)   Melissa Mehto                    NaantLöy                  2,85              
     2,38   2,43   2,85   
                          

9)   Olivia Laamanen                  NaantLöy                  2,80              
     2,75   2,66   2,80   
                          

10)  Milja Lahdenranta                NaantLöy                  2,80              
     2,71   2,64   2,80   
                          

11)  Minttu Alho                      NaantLöy                  2,71              
     2,53   2,50   2,71   
                          

12)  Alma Haapala                     NaantLöy                  2,70              
     2,62   2,70   x      
                          

13)  Juuli Ollikainen                 NaantLöy                  2,52              
     2,52   2,47   2,46   
                          

14)  Matilda Lahdenranta              NaantLöy                  2,39              
     2,29   2,39   2,38   
                          

15)  Adele Paasikivi                  NaantLöy                  2,26              
     2,26   2,20   2,18   
                          



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tomas Haulisto                   NaantLöy                  7,40              
     7,40   x      6,94   

2)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  7,16              
     6,42   6,57   7,16   

3)   Richard Silla                    NaantLöy                  6,58              
     x      5,93   6,58   

4)   Alex Sariola                     NaantLöy                  5,65              
     5,13   4,95   5,65   

5)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  4,80              
     4,58   4,80   4,73   

6)   Joona Lindgren                   NaantLöy                  4,72              
     3,43   4,72   4,71   

7)   Matias Jalovaara                 NaantLöy                  4,55              
     4,55   4,41   x      

8)   Benjamin Fagerström              NaantLöy                  3,13              
     3,13   x      3,00   

9)   Aapo Liimatta                    NaantLöy                  2,57              
     2,51   2,57   2,51   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Alisa Launonen                   NaantLöy                  7,96              
     7,27   7,73   7,96   

2)   Saana Virtanen                   NaantLöy                  6,54              
     5,95   6,16   6,54   

3)   Milja Lahdenranta                NaantLöy                  6,40              
     6,14   6,18   6,40   

4)   Minttu Lautkankare               NaantLöy                  5,55              
     5,55   5,32   5,36   

5)   Venla Vainio                     NaantLöy                  5,12              
     4,56   5,12   4,52   

6)   Siiri Helle                      NaantLöy                  4,93              
     3,95   4,86   4,93   

7)   Melissa Mehto                    NaantLöy                  4,18              
     4,18   x      x      

8)   Maija Laaksonen                  NaantLöy                  4,07              
     3,64   3,91   4,07   

9)   Jadessa Wasström                 NaantLöy                  3,45              
     2,67   3,45   2,75   

10)  Alma Haapala                     NaantLöy                  3,42              
     3,42   3,24   3,08   

11)  Olivia Laamanen                  NaantLöy                  3,32              
     3,32   x      2,40   

12)  Minttu Alho                      NaantLöy                  2,97              
     2,85   2,97   2,89   

13)  Adele Paasikivi                  NaantLöy                  2,84              
     2,52   2,84   x      

14)  Matilda Lahdenranta              NaantLöy                  2,70              
     2,70   1,96   1,94   



P10 400m
Loppukilpailu
1)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  1.15,41           
2)   Otto Kankaanpää                  NaantLöy                  1.18,27           


T10 400m
Loppukilpailu
1)   Elina Hakuni                     NaantLöy                  1.19,91           
2)   Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  1.25,71           
3)   Nilla Suomalainen                NaantLöy                  1.31,70           


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  114               
     102    106    110    114    118    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Otto Kankaanpää                  NaantLöy                  98                
     90     94     98     102    
     o      o      xo     xxx    



T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    122               
     118    122    126    
     o      o      xxx    

2)   Elina Hakuni                     NaantLöy                  118               
     98     102    106    110    114    118    122    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Veronika Willberg                NaantLöy                  114               
     94     98     102    106    110    114    118    
     o      o      o      xo     xxo    xo     xxx    

4)   Nilla Suomalainen                NaantLöy                  114               
     90     94     98     102    106    110    114    118    
     o      o      o      xo     xo     xxo    xxo    xxx    

5)   Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  102               
     94     98     102    106    
     xo     o      o      xxx    



P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  25,29             
     21,76  25,29  22,92  

2)   Otto Kankaanpää                  NaantLöy                  18,95             
     18,95  16,72  16,22  



T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  13,01             
     11,82  11,21  13,01  

2)   Elina Hakuni                     NaantLöy                  12,96             
     12,05  12,96  12,91  

3)   Veronika Willberg                NaantLöy                  12,10             
     11,13  11,84  12,10  



P11 400m
Loppukilpailu
1)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  1.06,90           
2)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  1.07,05           
3)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  1.12,03           
4)   Joona Auremaa                    NaantLöy                  1.12,81           
5)   Oskar Saksa                      NaantLöy                  1.14,42           
6)   Aaron Roos                       NaantLöy                  1.15,39           


T11 400m
Loppukilpailu
1)   Iida Vähätalo                    NaantLöy                  1.13,61           
2)   Siiri Äänismaa                   TurWei                    1.14,77           
3)   Viivi Vainio                     NaantLöy                  1.15,34           
4)   Fanni Paana                      NaantLöy                  1.17,01           
5)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    1.19,63           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  142               
     122    126    130    134    138    142    147    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  134               
     102    106    110    114    118    122    126    130    134    138    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Joona Auremaa                    NaantLöy                  118               
     106    110    114    118    122    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

4)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  114               
     114    118    
     xo     xxx    

5)   Oskar Saksa                      NaantLöy                  110               
     94     98     102    106    110    114    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Aaron Roos                       NaantLöy                  110               
     94     98     102    106    110    114    
     o      o      xo     xxo    xxo    xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siiri Äänismaa                   TurWei                    134               
     102    106    110    114    118    122    126    130    134    138    
     o      o      o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Milla Aarnio                     NaantLöy                  126               
     110    114    118    122    126    130    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Viivi Vainio                     NaantLöy                  122               
     98     102    106    110    114    118    122    126    
     o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

4)   Iida Vähätalo                    NaantLöy                  118               
     98     102    106    110    114    118    122    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Fanni Paana                      NaantLöy                  114               
     98     102    106    110    114    118    
     o      o      o      o      xo     xxx    



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  28,60             
     28,60  23,88  26,59  

2)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  25,44             
     24,43  25,44  24,80  

3)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  25,00             
     24,27  21,81  25,00  

4)   Joona Auremaa                    NaantLöy                  21,65             
     21,65  20,00  20,45  

5)   Oskar Saksa                      NaantLöy                  15,68             
     15,65  14,45  15,68  

6)   Aaron Roos                       NaantLöy                  13,57             
     11,95  13,57  11,84  

7)   Hjalmar Kurki                    NaantLöy                  11,86             
     9,67   11,86  11,05  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Milla Aarnio                     NaantLöy                  29,98             
     29,39  29,98  27,65  

2)   Fanni Paana                      NaantLöy                  19,58             
     19,26  19,58  19,00  

3)   Iida Vähätalo                    NaantLöy                  14,82             
     14,50  14,54  14,82  

4)   Viivi Vainio                     NaantLöy                  11,39             
     10,41  11,39  9,86   



P12 800m
Loppukilpailu
1)   Hannes Santavuori                NaantLöy                  2.30,44           
2)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  2.49,32           


T12 800m
Loppukilpailu
1)   Essi Mäkilä                      NaantLöy                  2.52,36           
2)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  3.02,80           
3)   Eden Kytö                        NaantLöy                  3.04,14           
4)   Roosa Välimäki                   NaantLöy                  3.05,74           


P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  3,84 +1,9          
     x      3,84   3,27   
     +1,5   +1,9   +0,9   

2)   Hannes Santavuori                NaantLöy                  3,42 +0,7          
     x      3,42   x      
     +1,3   +0,7   +2,0   



T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  4,01 +0,7          
     3,90   4,01   3,90   
     +1,1   +0,7   +1,4   

2)   Eden Kytö                        NaantLöy                  3,98 +0,6          
     3,62   3,98   3,92   
     +1,0   +0,6   +1,0   

3)   Roosa Välimäki                   NaantLöy                  3,72 +1,2          
     3,72   3,61   3,57   
     +1,2   +1,2   +1,9   

4)   Essi Mäkilä                      NaantLöy                  3,71 +0,7          
     1,26   3,71   x      
     +1,3   +0,7   +0,4   



P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  7,69              
     7,69   7,46   7,01   

2)   Hannes Santavuori                NaantLöy                  5,44              
     x      x      5,44   



T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  8,35              
     x      x      8,35   

2)   Essi Mäkilä                      NaantLöy                  6,28              
     5,89   6,28   6,16   

3)   Eden Kytö                        NaantLöy                  5,72              
     5,45   5,72   x      

4)   Roosa Välimäki                   NaantLöy                  5,69              
     5,69   x      4,96   



P13 800m
Loppukilpailu
1)   Veikko Paana                     NaantLöy                  2.50,20           
2)   Jasper Ketoniemi                 NaantLöy                  2.51,00           


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  2.52,52           
2)   Isla Lehtonen                    NaantLöy                  3.02,79           


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veikko Paana                     NaantLöy                  4,54 +0,9          
     4,15   4,54   4,44   
     +2,1   +0,9   +1,1   

2)   Onni Suni                        NaantLöy                  2,64 +1,9          
     2,10   2,64   x      
     +2,5   +1,9   +1,3   

     Jasper Ketoniemi                 NaantLöy                  NM +1,6           
     x      x      x      
     +2,0   +2,1   +1,6   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  4,88 +2,0          
     4,77   4,87   4,88   
     +1,5   +1,4   +2,0   

2)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    4,49 +1,3          
     4,03   4,32   4,49   
     +0,9   +2,4   +1,3   

3)   Isla Lehtonen                    NaantLöy                  4,06 +1,2          
     3,87   4,06   4,02   
     +3,0   +1,2   +1,2   

4)   Marianelle Koskinen              TurWei                    4,06 +1,6          
     3,79   3,99   4,06   
     +2,8   +0,8   +1,6   

5)   Fatou Faal                       TurWei                    3,36 +1,3          
     x      x      3,36   
     +2,0   +2,9   +1,3   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Suni                        NaantLöy                  8,75              
     8,22   8,72   8,75   

2)   Jasper Ketoniemi                 NaantLöy                  7,74              
     7,41   7,74   x      

3)   Veikko Paana                     NaantLöy                  6,35              
     6,35   6,14   x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Marianelle Koskinen              TurWei                    10,65             
     10,65  9,52   10,47  

2)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  8,52              
     8,52   8,26   8,26   

3)   Isla Lehtonen                    NaantLöy                  8,48              
     8,21   7,92   8,48   

4)   Myrmidia Mörönen                 TuUL                      6,91              
     6,73   6,91   6,73   

5)   Fatou Faal                       TurWei                    5,94              
     5,32   5,94   5,44   



P14 800m
Loppukilpailu
1)   Jimi Palosaari                   NaantLöy                  2.45,34           


T14 800m
Loppukilpailu
1)   Enni Rusi                        NaantLöy                  3.00,67           


P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jimi Palosaari                   NaantLöy                  3,74 +0,6          
     3,74   3,39   x      
     +0,6   +0,7   +1,7   

2)   Hassan Abdi                      NaantLöy                  3,63 +1,7          
     3,63   x      3,38   
     +1,7   +0,9   +1,2   

3)   Juhana Paasikivi                 NaantLöy                  3,08 +1,0          
     3,08   3,02   x      
     +1,0   +1,6   +1,1   



T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Enni Rusi                        NaantLöy                  3,98 +1,0          
     3,98   3,66   3,64   
     +1,0   +1,5   +1,1   

2)   Ilona Paana                      NaantLöy                  3,63 +1,2          
     3,63   3,47   x      
     +1,2   +1,5   +1,6   



P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Juhana Paasikivi                 NaantLöy                  8,38              
     8,38   7,26   7,40   



T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ilona Paana                      NaantLöy                  7,27              
     6,67   6,76   7,27   

2)   Enni Rusi                        NaantLöy                  6,27              
     5,88   5,75   6,27   



P15 800m
Loppukilpailu
1)   Stephen Kurki                    NaantLöy                  2.11,42           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Elli Vainio                      NaantLöy                  2.40,50           
2)   Viivi Perälä                     NaantLöy                  3.01,91           


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Stephen Kurki                    NaantLöy                  5,51 +1,6          
     5,51   5,30   5,44   
     +1,6   +1,5   +1,3   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elli Vainio                      NaantLöy                  4,67 +1,1          
     4,40   4,67   4,56   
     +1,8   +1,1   +0,9   

2)   Viivi Perälä                     NaantLöy                  4,63 +2,3  4,46 +1,1
     4,36   4,46   4,63   
     +1,0   +1,1   +2,3   

3)   Angielou Koskinen                TurWei                    4,23 +1,7          
     4,23   x      4,14   
     +1,7   +1,3   +2,0   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Stephen Kurki                    NaantLöy                  10,12             
     9,16   10,12  9,45   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Perälä                     NaantLöy                  9,24              
     8,13   8,59   9,24   

2)   Elli Vainio                      NaantLöy                  9,01              
     8,38   8,68   9,01   

3)   Angielou Koskinen                TurWei                    8,46              
     7,17   8,46   7,59   



M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Flinkman                    NaantLöy                  144               
     140    144    148    
     o      o      xxx    



N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Wolferiina Mörönen               TuUL                      156               
     152    156    160    
     o      o      xxx    



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mico Ekman                       PiikkKe                   13,32             
     13,32  12,57  13,10  

2)   Jerry Jokinen                    NaantLöy                  10,79             
     10,54  10,67  10,79  

3)   Lari Nikkanen                    NaantLöy                  10,15             
     9,59   9,67   10,15  

4)   Onni Flinkman                    NaantLöy                  8,49              
     7,60   8,49   8,31   



M19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pauli Raitanen                   NaantLöy                  148               
     144    148    152    
     xo     o      xxx    



N19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siri Savolainen                  NaantLöy                  156               
     132    136    140    144    148    152    156    160    
     o      -      o      o      o      xxo    xo     xxx    



M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pauli Raitanen                   NaantLöy                  10,48             
     x      10,48  10,28  



N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siri Savolainen                  NaantLöy                  6,90              
     6,54   x      6,90