Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
23.07. klo 17:30 Pm-kilpailut 9-13-v. 1.osa Tulokset (päivitetty: 21:21 24.07.2019)
Pm-kilpailut 9-13v. 1.osa 
Heinola
23.-24.7.2019

TULOKSET

P9 150 m                            Loppukilpailu

  1. Jimi Lindroos                           NastNa              24,24
  2. Jooa Korhonen                           LahdA               25,21
  3. Nooa Nieminen                           AsikkRai            25,28
  4. Voitto Salminen                         AsikkRai            25,70
  5. Tomas Mäkinen                           LahdA               25,95
  6. Jimi Pasanen                            HeinI               26,57
  7. Rami Leminen                            HeinI               26,98
  8. Samu Piispanen                          NastNa              27,08
  9. Walle Heimala                           LahdA               27,33
 10. Oliver Penttilä                         LahdA               27,61
 11. Nici Salonen                            PadasjY             28,36
 12. Roni Hynninen                           HartVoi             28,47
 13. Lukas Hyypiä                            IitPy               28,99
 14. Eero Leminen                            HeinI               29,56
 15. Joona Rantalainen                       HeinI               29,82
 16. Vilhelmi Rainio                         HeinI               30,24
 17. Aamos Huppunen                          IitPy               31,80

Erä 1                Tuuli: +1,2

  1. Jimi Lindroos                           NastNa              24,24
  2. Jooa Korhonen                           LahdA               25,21
  3. Voitto Salminen                         AsikkRai            25,70
  4. Tomas Mäkinen                           LahdA               25,95
  5. Eero Leminen                            HeinI               29,56
  6. Joona Rantalainen                       HeinI               29,82

Erä 2                Tuuli: +1,4

  1. Rami Leminen                            HeinI               26,98
  2. Samu Piispanen                          NastNa              27,08
  3. Walle Heimala                           LahdA               27,33
  4. Roni Hynninen                           HartVoi             28,47
  5. Lukas Hyypiä                            IitPy               28,99
  6. Aamos Huppunen                          IitPy               31,80

Erä 3                Tuuli: +0,8

  1. Nooa Nieminen                           AsikkRai            25,28
  2. Jimi Pasanen                            HeinI               26,57
  3. Oliver Penttilä                         LahdA               27,61
  4. Nici Salonen                            PadasjY             28,36
  5. Vilhelmi Rainio                         HeinI               30,24

P9 1000 m                           Loppukilpailu


  1. Arttu Järvinen                          IitPy             3.45,00
  2. Nici Salonen                            PadasjY           3.54,54
  3. Rami Leminen                            HeinI             3.59,65
  4. Janne Hänninen                          NastNa            4.00,95
  5. Jimi Pasanen                            HeinI             4.05,51
  6. Oliver Penttilä                         LahdA             4.09,03
  7. Voitto Salminen                         AsikkRai          4.09,18
  8. Oskari Kauppinen                        LahdA             4.12,66
  9. Lukas Hyypiä                            IitPy             4.20,38
 10. Samu Piispanen                          NastNa            4.24,19
 11. Joona Rantalainen                       HeinI             4.40,55
 12. Aamos Huppunen                          IitPy             4.54,06

P9 Korkeus                          Loppukilpailu

  1. Nooa Nieminen                           AsikkRai              100
         090 095 100 103
           O  XO   O XXX
  2. Jimi Lindroos                           NastNa                100
         080 085 090 095 100 103
           O   O   O XXO XXO XXX
  3. Jooa Korhonen                           LahdA                 095
         085 090 095 100
           O   O   O XXX
  4. Nici Salonen                            PadasjY               090
         070 075 080 085 090 095
           O   O   O   O XXO XXX
  4. Rami Leminen                            HeinI                 090
         080 085 090 095
           O   O XXO XXX
  6. Viljo Ylitalo                           LahdA                 085
         070 075 080 085 090
           O   O   O   O XXX
  6. Onni Tolvanen                           AsikkRai              085
         080 085 090    
           O   O XXX    
  8. Lukas Hyypiä                            IitPy                 080
         080 085
           O XXX
     Aamos Huppunen                          IitPy                  NH
         075
         XXX

P9 Kuula                            Loppukilpailu

  1. Rami Leminen                            HeinI                7,11
           7,11   6,76   6,97   6,81   6,92   6,89
  2. Jimi Lindroos                           NastNa               6,90
           6,57   6,08   6,53   5,86   5,76   6,90
  3. Oskari Kauppinen                        LahdA                6,01
              X   6,01   5,76   5,82   5,99   5,89
  4. Nooa Nieminen                           AsikkRai             5,89
           5,17   5,74   5,89   5,86   5,75   5,51
  5. Oliver Penttilä                         LahdA                5,77
           5,42   5,18   5,77   5,46   5,42   4,97
  6. Samu Piispanen                          NastNa               5,75
           5,56   5,60   5,75   5,33   5,71   5,70
  7. Eero Leminen                            HeinI                5,60
           5,48   5,01   5,06   4,99      X   5,60
  8. Nici Salonen                            PadasjY              5,53
           4,81   5,18   5,10   4,99   5,53   5,43
  9. Walle Heimala                           LahdA                4,84
           4,84      X   4,06
 10. Tiitus Rytkölä                          IitPy                4,72
           4,67   4,72      X
 11. Roni Hynninen                           HartVoi              4,43
           4,43   3,99   4,02
 12. Lukas Hyypiä                            IitPy                4,10
           3,65   3,68   4,10       
 13. Aamos Huppunen                          IitPy                3,11
           3,11   3,05   2,94

P9 Kiekko                           Loppukilpailu

  1. Rami Leminen                            HeinI               19,69
          19,69  13,59  16,45  19,60  15,04  17,50
  2. Tomas Mäkinen                           LahdA               18,26
              X  15,00  15,97      X      X  18,26
  3. Nici Salonen                            PadasjY             15,21
          11,49      X  15,21      X      X      X
  4. Nooa Nieminen                           AsikkRai            14,42
              X  12,66  14,42  14,10  12,63  13,56
  5. Jimi Lindroos                           NastNa              14,29
          11,65  13,02  13,26  12,49  13,99  14,29
  6. Samu Piispanen                          NastNa              14,12
              X  12,08  14,12  13,99      X      X
  7. Voitto Salminen                         AsikkRai            13,97
          12,51  11,61  13,70  13,42      X  13,97
  8. Eero Leminen                            HeinI               12,77
              X  12,77      X      X      X  12,33
  9. Onni Tolvanen                           AsikkRai            12,27
          12,27  11,66      X
 10. Viljo Ylitalo                           LahdA               11,09
          11,09  10,78      X
 11. Lukas Hyypiä                            IitPy                8,87
           8,33   8,87   7,34       
     Walle Heimala                           LahdA                  NM
              X      X      X

P10 150 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: +0,7

  1. Eric Rinne                              LahdA               23,48
  2. Casper Penttilä                         LahdA               24,15
  3. Luukas Huppunen                         IitPy               24,80
  4. Leo Rajaniemi                           LahdA               25,15

P10 1000 m                          Loppukilpailu


  1. Eelis Kuparinen                         LahdA             3.38,79
  2. Leo Rajaniemi                           LahdA             3.40,28
  3. Eric Rinne                              LahdA             3.41,96
  4. Casper Penttilä                         LahdA             3.45,73
  5. Luukas Huppunen                         IitPy             4.05,93

P10 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Eric Rinne                              LahdA                8,38 -1,9           
          8,23  7,85  8,03  8,11  8,38  8,33
          -1,0  -0,6  -0,6  -1,1  -1,9  -1.0

P10 Kiekko                          Loppukilpailu

  1. Eric Rinne                              LahdA               14,48
          11,80      -      -      -      -  14,48

P10 Moukari                         Loppukilpailu

  1. Eric Rinne                              LahdA               13,86
           8,62   9,12  12,45  13,86  12,15      -
  2. Leo Rajaniemi                           LahdA               10,53
           7,51      X      X  10,10   9,91  10,53

P11 150 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: +1,6

  1. Tuomas Kärkkäinen                       LahdA               23,08
  2. Markus Vainio                           LahdA               23,70
  3. Vilppu Pirinen                          IitPy               24,99

P11 1000 m                          Loppukilpailu


  1. Oskari Juures                           ArtjA             3.45,60
  2. Taavi Rytkölä                           IitPy             3.54,07

P11 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Taavi Rytkölä                           IitPy                 115
         100 105 110 115 120
           O   O   O  XO XXX
  2. Leevi Hyypiä                            IitPy                 115
         100 105 110 115 120
           O   O   O XXO XXX

P11 Pituus                          Loppukilpailu

  1. Tuomas Kärkkäinen                       LahdA                4,13 -0,6           
          3,91  3,94  3,64  4,13  4,08  4,00
          -0,4  -1,0  -1,6  -0,6  -0,4  -0,6
  2. Vilppu Pirinen                          IitPy                3,42 -1,2           
          3,30     X  3,42  2,96  3,33     X
          -0,7        -1,2  -1,3  -0,6      

P11 Kiekko                          Loppukilpailu

  1. Tuomas Kärkkäinen                       LahdA               26,38
          21,77      X      X  26,38  25,97  25,83
  2. Markus Vainio                           LahdA               22,16
          22,16      X      X      X      X      X
  3. Oskari Juures                           ArtjA               19,26
              X  16,31  14,64  17,14  19,26      X
  4. Leevi Hyypiä                            IitPy               17,56
          14,97  15,97  17,56  15,78      X      X
  5. Taavi Rytkölä                           IitPy               16,59
          16,13      X  14,86  16,59  16,12      X

P11 Moukari                         Loppukilpailu

  1. Tuomas Kärkkäinen                       LahdA               18,97
          16,24  18,49  18,55  18,97  14,36  15,86
  2. Vilppu Pirinen                          IitPy               17,52
              X  17,26  16,24  15,98  17,23  17,52
  3. Markus Vainio                           LahdA               15,52
              X  14,11  13,25  15,52  15,09      X

P12 200 m                           Loppukilpailu

  1. Benedict Seppälä                        JoutsPo             28,07
  2. Touko Tarvonen                          LahdA               30,25
  3. Oliver Koskelainen                      LahdA               30,30
  4. Jesse Tarkiainen                        HeinI               30,60
  5. Tobias Moreno                           LahdA               30,66
  6. Pyry Nieminen                           AsikkRai            31,53
  7. Olavi Siven                             LahdA               31,97
  8. Matias Nieminen                         AsikkRai            32,65

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Touko Tarvonen                          LahdA               30,25
  2. Oliver Koskelainen                      LahdA               30,30
  3. Jesse Tarkiainen                        HeinI               30,60
  4. Matias Nieminen                         AsikkRai            32,65

Erä 2                Tuuli: +0,1

  1. Benedict Seppälä                        JoutsPo             28,07
  2. Tobias Moreno                           LahdA               30,66
  3. Pyry Nieminen                           AsikkRai            31,53
  4. Olavi Siven                             LahdA               31,97

P12 1000 m                          Loppukilpailu


  1. Emil Kuparinen                          LahdA             3.31,64
  2. Olavi Siven                             LahdA             3.33,45
  3. Jesse Tarkiainen                        HeinI             3.33,46

P12 60 m aj                         Loppukilpailu


                     Tuuli: +1,9

  1. Matias Nieminen                         AsikkRai            10,77
  2. Touko Tarvonen                          LahdA               10,93
  3. Pyry Nieminen                           AsikkRai            11,50
  4. Saku Puustinen                          LahdA               12,35

P12 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Olavi Siven                             LahdA                 137
         115 120 125 130 133 135 137 139
           O   O   O   O   O   O XXO XXX
  2. Saku Puustinen                          LahdA                 135
         115 120 125 130 133 135 137
           O   O   O   O XXO   O XXX
  3. Pyry Nieminen                           AsikkRai              130
         115 120 125 130 133
           O   O   O  XO XXX
  4. Oliver Koskelainen                      LahdA                 125
         110 115 120 125 130
           0  XO   O  XO XXX

P12 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Matias Nieminen                         AsikkRai             8,81 -0,5           
          7,78  8,81  8,30  8,36  8,81  8,74
          -1,2  -0,5  -0,4  -4,2  +0,7  -3,4
  2. Tobias Moreno                           LahdA                8,81 -0,7           
             X  8,31  8,71  8,81
                -2,4  -2,4  -0,7
  3. Olavi Siven                             LahdA                8,53 -2,7           
          7,94     X  8,44     X  8,53     X
          -1,3        -1,8        -2,7      
  4. Jesse Tarkiainen                        HeinI                7,93 -0,6           
          7,93     X  7,74  7,03     X     -
          -0,6        -2,1  -1,1            

P12 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Benedict Seppälä                        JoutsPo             11,36
          10,77  10,43  11,33  11,36  11,15      X
  2. Tobias Moreno                           LahdA                9,60
           8,29   8,79   8,87   9,60   9,27   9,04
  3. Lauri Kouhia                            HyvsU                8,58
           7,58   8,54   8,14   7,87   7,94   8,58
  4. Matias Nieminen                         AsikkRai             7,98
           7,33   7,98   7,09      X   7,25   7,24
  5. Pyry Nieminen                           AsikkRai             7,57
              X   7,24   7,54      X   7,56   7,57
  6. Ilmari Laitinen                         JoutsPo              7,16
           7,16   6,19      X   7,03   7,04   6,83
  7. Touko Tarvonen                          LahdA                7,13
              X   6,57      X      X   7,13   6,50

P12 Keihäs                          Loppukilpailu

  1. Benedict Seppälä                        JoutsPo             44,35
          44,35  40,91      X  41,54      -      -
  2. Tobias Moreno                           LahdA               30,80
          28,60  29,56      X  28,66  27,72  30,80
  3. Oliver Koskelainen                      LahdA               30,23
          25,69  27,01  28,49  30,23      -      -
  4. Matias Nieminen                         AsikkRai            27,52
          16,38  19,54  24,74  20,84  27,52  26,50
  5. Ilmari Laitinen                         JoutsPo             26,18
          26,18  24,92  24,10  24,57  21,83  24,32
  6. Pyry Nieminen                           AsikkRai            23,43
          23,43      X  20,22  22,36  15,75      X

P13 200 m                           Loppukilpailu


                     Tuuli: +0,5

  1. Markus Porvari                          HartVoi             29,02
  2. Otso Kaukonen                           LahdA               29,73
  3. Edvard Lindroos                         NastNa              30,13
  4. Teemu Rantalainen                       HeinI               31,44
  5. Eelis Hynninen                          HartVoi             33,03

P13 1000 m                          Loppukilpailu


  1. Tuukka Salmi                            LahdA             3.15,30
  2. Otso Kaukonen                           LahdA             3.15,70
  3. Jesper Huovinen                         LahdA             3.17,80

P13 60 m aj                         Loppukilpailu


                     Tuuli: +1,3

  1. Markus Porvari                          HartVoi             10,92
  2. Eelis Hynninen                          HartVoi             12,54
  3. Jesper Huovinen                         LahdA               12,74
  4. Teemu Rantalainen                       HeinI               12,86

P13 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Aaro Kivilevo                           OrimJy                136
         125 130 133 136 141
           0   O   O   O XXX
  2. Jesper Huovinen                         LahdA                 133
         110 115 120 125 130 133 136
           O   O   O   O  XO  XO XXX
  3. Eelis Hynninen                          HartVoi               120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   0 XXO   O XXX
  4. Teemu Rantalainen                       HeinI                 110
         100 105 110 115
           O   O   O XXX

P13 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Markus Porvari                          HartVoi              9,53 -0,8           
          8,71     X  9,53
          -1,8        -0,8
  2. Edvard Lindroos                         NastNa               9,30 -1,2           
          9,30  9,23  9,21  8,73
          -1,2  -1,2  -1,6  -1,1
  3. Teemu Rantalainen                       HeinI                8,32 +0,2           
             X     X  8,32  8,26     X     X
                      +0,2  -1,5            
  4. Eelis Hynninen                          HartVoi              8,28 -1,5           
          7,89  7,92  7,76  8,21  8,28  8,27
          -1,2  -1,1  -1,1  -0,3  -1,5  -1.4

P13 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Veeti Yli-Talonen                       SysmSi              11,33
          10,73  10,85  10,57  11,33  11,20  10,98
  2. Eelis Hynninen                          HartVoi              8,41
           7,54   7,92   8,03   8,37   8,41   8,10
  3. Teemu Rantalainen                       HeinI                7,69
           7,52   7,69   7,62   7,24      X   7,68

P13 Keihäs                          Loppukilpailu

  1. Teemu Rantalainen                       HeinI               30,84
          23,84  23,94  23,95  23,89  24,59  30,84
  2. Markus Porvari                          HartVo              30,02
          28,46  25,56  28,11  27,55  27,42  30,02
  3. Jesper Huovinen                         LahdA               24,94
          23,82  24,21  24,55  24,50  24,94  24,83
  4. Edvard Lindroos                         NastNa              23,00
          20,71      X      X  19,28  21,00  23,00
  5. Eelis Hynninen                          HartVoi             21,28
          18,27  16,73      X  17,27  16,75  21,28

T9 150 m                            Loppukilpailu

  1. Eevi Hautaniemi                         LahdA               24,09
  2. Janette Tarkiainen                      HeinI               24,85
  3. Jasmiina Kärkkäinen                     NastNa              25,74
  4. Sonja Muotka                            OrimJy              26,29
  5. Senja-Sofia Moilanen                    LahdA               26,33
  6. Vilma Viinikainen                       HeinI               27,35
  7. Hertta-Liina Tuominen                   LahdA               27,74
  8. Helmi Haapalainen                       AsikkRai            28,33
  9. Jade Virkkunen                          AsikkRai            28,55
 10. My Kilkki                               IitPy               28,86
 11. Lilja Salminen                          AsikkRai            29,12
 12. Xena Virkkunen                          AsikkRai            29,70
 13. Aada Viinikainen                        HeinI               30,65
 14. Cia Kilkki                              IitPy               32,50

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Jasmiina Kärkkäinen                     NastNa              25,74
  2. Sonja Muotka                            OrimJy              26,29
  3. Helmi Haapalainen                       AsikkRai            28,33
  4. My Kilkki                               IitPy               28,86
  5. Lilja Salminen                          AsikkRai            29,12

Erä 2                Tuuli: +0,5

  1. Eevi Hautaniemi                         LahdA               24,09
  2. Janette Tarkiainen                      HeinI               24,85
  3. Hertta-Liina Tuominen                   LahdA               27,74
  4. Jade Virkkunen                          AsikkRai            28,55
  5. Aada Viinikainen                        HeinI               30,65

Erä 3                Tuuli: -0,4

  1. Senja-Sofia Moilanen                    LahdA               26,33
  2. Vilma Viinikainen                       HeinI               27,35
  3. Xena Virkkunen                          AsikkRai            29,70
  4. Cia Kilkki                              IitPy               32,50

T9 1000 m                           Loppukilpailu


  1. Janette Tarkiainen                      HeinI             3.49,74
  2. Jasmiina Kärkkäinen                     NastNa            4.06,19
  3. Eevi Hautaniemi                         LahdA             4.08,59
  4. Linda Breilin                           AsikkRai          4.35,40
  5. Lilja Salminen                          AsikkRai          4.41,02
  6. My Kilkki                               IitPy             4.43,75
  7. Cia Kilkki                              IitPy             4.45,10
  8. Aada Viinikainen                        HeinI             4.48,59

T9 Korkeus                          Loppukilpailu

  1. Eevi Hautaniemi                         LahdA                 110
         080 085 090 095 100 103 110 113
           O   O   O  XO   O   O  XO XXX
  2. Janette Tarkiainen                      HeinI                 100
         075 080 085 090 095 100 103
           O   O   O  XO   O   O XXX
  3. Jasmiina Kärkkäinen                     NastNa                100
         075 080 085 090 095 100 103
           O   O   O   O   O  XO XXX
  4. Vilma Viinikainen                       HeinI                 095
         075 080 085 090 095 100
           O   O   O  XO   O XXX
  5. Helmi Haapalainen                       AsikkRai              095
         075 080 085 090 095 100
           O   O  XO  XO  XO XXX
  6. Senja-Sofia Moilanen                    LahdA                 095
         080 085 090 095 100
           O   O   O XXO XXX
  7. Jade Virkkunen                          AsikkRai              090
         075 080 085 090 095
           O   O   O   O XXX
  8. My Kilkki                               IitPy                 090
         070 075 080 085 090 095
           O   O   O  XO   O XX-
  9. Xena Virkkunen                          AsikkRai              090
         070 080 085 090 095
           O  XO   O  XO XXX
 10. Hertta-Liina Tuominen                   LahdA                 085
         070 075 080 085 090
           O   O   O   O X--
 10. Cia Kilkki                              IitPy                 085
         070 075 080 085 090
           O   O   O   O XXX

T9 Kuula                            Loppukilpailu

  1. Eevi Hautaniemi                         LahdA                5,75
           5,49   5,48   5,60   5,75   5,20   5,58
  2. Vilma Viinikainen                       HeinI                5,71
           5,27   5,09   5,50   5,71   5,29   5,70
  3. My Kilkki                               IitPy                5,07
           4,77   5,06   4,32   3,83   4,39   5,07
  4. Jasmiina Kärkkäinen                     NastNa               4,92
           4,36   4,92   4,51   4,87   4,77   4,55
  5. Jade Virkkunen                          AsikkRai             4,71
           4,71   4,66   4,35   4,22   4,70   4,21
  6. Xena Virkkunen                          AsikkRai             4,49
           3,95   3,96   4,25   4,22   4,06   4,49
  7. Sonja Muotka                            OrimJy               4,34
           3,69   3,95   3,64   4,34   3,91   3,57
  8. Cia Kilkki                              IitPy                4,04
           4,04   3,58   3,48   3,96   3,37   4,02
  9. Aada Viinikainen                        HeinI                2,73
           2,03   2,60   2,73

T9 Kiekko                           Loppukilpailu

  1. Vilma Viinikainen                       HeinI               17,21
          14,34  14,07      X      X  17,21  16,12
  2. Senja-Sofia Moilanen                    LahdA               14,37
          14,00  12,13  14,37      X      X  12,66
  3. Jade Virkkunen                          AsikkRai            11,15
              X  10,83   8,83  11,15  10,85  10,73
  4. Sonja Muotka                            OrimJy              10,90
           9,38   9,58  10,59   9,75   9,88  10,90
  5. Helmi Haapalainen                       AsikkRai            10,89
          10,89  10,53      X      X  10,76  10,10
  6. My Kilkki                               IitPy               10,89
              X      X  10,31  10,34      X  10,89
  7. Xena Virkkunen                          AsikkRai            10,47
           9,92  10,47      X  10,05  10,23  10,46
  8. Cia Kilkki                              IitPy                9,59
           8,37   9,59   8,09   7,56   8,36   7,19
  9. Janette Tarkiainen                      HeinI                9,22
              X   9,22   8,89
 10. Jasmiina Kärkkäinen                     NastNa               9,01
           7,24   9,01   8,57       
 11. Eevi Hautaniemi                         LahdA                8,95
           8,63   8,95      X
 12. Hertta-Liina Tuominen                   LahdA                5,70
           5,70   4,19   5,29
                        
        

T10 150 m                           Loppukilpailu

  1. Rosalina Rantalainen                    NastNa              23,76
  2. Iida Salonen                            LahdA               24,12
  3. Isla Rehn                               OrimJy              24,26
  4. Iita Alanko                             HeinI               25,44
  5. Venla Kananen                           HeinI               25,67
  6. Aino Alanko                             HeinI               26,69
  7. Olivia Miller                           HartVoi             26,72
  8. Elisa Rantalainen                       HeinI               26,85
  9. Adalmiina Rainio                        HeinI               27,51
 10. Lumi Mielonen                           HeinI               31,88

Erä 1                Tuuli: +0,4

  1. Isla Rehn                               OrimJy              24,26
  2. Iita Alanko                             HeinI               25,44
  3. Elisa Rantalainen                       HeinI               26,85
  4. Adalmiina Rainio                        HeinI               27,51
  5. Lumi Mielonen                           HeinI               31,88

Erä 2                Tuuli: +2,5

  1. Rosalina Rantalainen                    NastNa              23,76
  2. Iida Salonen                            LahdA               24,12
  3. Venla Kananen                           HeinI               25,67
  4. Aino Alanko                             HeinI               26,69
  5. Olivia Miller                           HartVoi             26,72

T10 1000 m                          Loppukilpailu


  1. Jenni Tuominen                          LahdA             3.47,15
  2. Rosalina Rantalainen                    NastNa            4.00,06
  3. Venla Kananen                           HeinI             4.04,98
  4. Elisa Rantalainen                       HeinI             4.15,21
  5. Adalmiina Rainio                        HeinI             4.25,31

T10 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Ava Lindstam                            AsikkRai              115
         095 100 105 110 113 115 118
           O   O   O   O  XO   O XXX
  2. Rosalina Rantalainen                    NastNa                113
         090 095 100 105 110 113 115
           O   O   O  XO XXO XXO XXX
  3. Olivia Miller                           HartVoi               105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O XXX
  3. Elisa Rantalainen                       HeinI                 105
         095 100 105 110
           O   O   O XXX
  5. Iida Salonen                            LahdA                 105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXX
  5. Venla Kananen                           HeinI                 105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXX
  7. Adalmiina Rainio                        HeinI                 095
         080 085 090 095 100
           O   O  XO XXO XXX
  8. Lumi Mielonen                           HeinI                 085
         075 080 085 090
           O XXO   O XXX

T10 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Rosalina Rantalainen                    NastNa               8,13 +1,3           
          8,01  7,75  7,70  7,76  8,13  7,77
          +2,0  -0,5  -0,8  -1,5  +1,3  -1,4
  2. Iita Alanko                             HeinI                7,30 -0,9           
          6,98  7,30  6,97  7,00  7,01     X
          -1,9  -0,9  +0,4  -0,7  -0,8      
  3. Venla Kananen                           HeinI                7,16 -1,4           
          7,13  7,02  7,07  6,77     X  7,16
          -1,3  +0,4  -1,1  -2,9        -1,4
  4. Ava Lindstam                            AsikkRai             7,09 -0,8           
          6,80  6,71     X  7,09  6,71  6,93
          +0,3  +0,4        -0,8  +0,3  +1,1
  5. Elisa Rantalainen                       HeinI                6,61 -0,4           
          6,49  6,61  6,46  6,26  6,58  6,38
          +0,3  -0,4  -1,7  -1,6  +0,6  -0,5
  6. Adalmiina Rainio                        HeinI                6,52 -0,3           
          6,43  6,50  6,50  6,25  6,52  6,36
          -0,2  -1,6  -0,4  +0,6  -0,3  -0,4
  7. Aino Alanko                             HeinI                6,52 +1,0           
          6,06  6,21  6,40  6,47  6,23  6,52
          -1,1  -2,3  -1,2  -0,2  +0,7  +1,0
Kilpailun ulkopuolella
     Eevi Hautaniemi                         LahdA                7,35 -0,4           
          7,21  7,35  6,91  7,29  7,29     X
          -0,7  -0,4  -1,6  -0,4  -0,9      

T10 Kiekko                          Loppukilpailu

  1. Rosalina Rantalainen                    NastNa              17,41
          15,98  17,41  16,51      X  16,65      X
  2. Iita Alanko                             HeinI               17,09
          15,80      X  14,30  15,40  17,09      X
  3. Adalmiina Rainio                        HeinI               16,32
              X  12,50      X  15,45  16,06  16,32
  4. Aino Alanko                             HeinI               15,08
          14,78      X      X  14,95  15,08      X
  5. Venla Kananen                           HeinI               14,67
          13,77  13,76  12,08  14,67  14,28      X
  6. Viivi Viikilä                           LahdA               14,35
          13,69  10,90  14,35      X  13,47      X
  7. Piitu Jokela                            LahdA               13,07
          13,07      X      X  11,97  12,30      X
  8. Elisa Rantalainen                       HeinI               10,54
           8,68      X   8,55  10,05  10,54      X

T10 Moukari                         Loppukilpailu

  1. Iita Alanko                             HeinI               17,19
              X  17,19      X  16,69      X      X
  2. Aino Alanko                             HeinI               16,83
          16,50  16,59  16,83  15,35  15,28      X
  3. Piitu Jokela                            LahdA               16,08
          15,66  14,77  15,04  13,64  16,08  15,44
  4. Rosalina Rantalainen                    NastNa              15,67
          13,70  13,91      X   9,72  10,83  15,67
  5. Iida Salonen                            LahdA               12,96
          11,78  12,96  12,10  12,80  11,17  10,23
  6. Venla Kananen                           HeinI               10,87
              X  10,87      X      X   7,67   8,36
  7. Elisa Rantalainen                       HeinI               10,10
          10,10      X      X   9,77   9,75   9,66
  8. Adalmiina Rainio                        HeinI                9,23
           9,23   8,01      X   8,70   8,95   8,85
  9. Olivia Miller                           HartVoi              8,49
           6,09   8,49   7,42       

T11 150 m                           Loppukilpailu

  1. Janni Savolainen                        LahdA               22,35
  1. Hilla Tuominen                          LahdA               22,35
  3. Vilma Ryytty                            LahdA               22,97
  4. Suvi Reunanen                           NastNa              23,32
  5. Aino Ahonen                             HeinI               23,66
  6. Iita Ulmanen                            NastNa              24,51
  7. Iida Piispanen                          NastNa              24,67
  8. Suvi Fagerholm                          JoutsPo             25,64

Erä 1                Tuuli: +1,5

  1. Janni Savolainen                        LahdA               22,35
  2. Suvi Reunanen                           NastNa              23,32
  3. Iida Piispanen                          NastNa              24,67
  4. Suvi Fagerholm                          JoutsPo             25,64

Erä 2                Tuuli: +2,2

  1. Hilla Tuominen                          LahdA               22,35
  2. Vilma Ryytty                            LahdA               22,97
  3. Aino Ahonen                             HeinI               23,66
  4. Iita Ulmanen                            NastNa              24,51

T11 1000 m                          Loppukilpailu


  1. Hilla Tuominen                          LahdA             3.24,51
  2. Suvi Reunanen                           NastNa            3.43,69
  3. Janni Savolainen                        LahdA             3.44,10
  4. Iida Piispanen                          NastNa            3.49,34
  5. Suvi Fagerholm                          JoutsPo           4.01,76
  6. Aino Ahonen                             HeinI             4.11,92

T11 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Olivia Ollikka                          LahdA                 140
         110 115 120 125 128 131 134 137 140 142
           O   O   O   O   O   O  XO   O  XO XXX
  2. Janni Savolainen                        LahdA                 140
         105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 142
           O   O   O   O   O   O  XO   O  XO XXO XXX
  3. Hilla Tuominen                          LahdA                 125
         110 115 120 125 128
           O   O   O   O XXX
  4. Vilma Ryytty                            LahdA                 115
         105 110 115 120                            
           O   O   O XXX                            
  5. Suvi Fagerholm                          JoutsPo               115
         100 105 110 115 120
           O  XO   O XXO   X
  6. Aino Ahonen                             HeinI                 105
         090 095 100 105 110
           O   O   O   O XX-

T11 Pituus                          Loppukilpailu

  1. Piitu Tourunen                          LahdA                4,10 -0,8           
          4,02  3,93  4,02  4,07  4,10  3,91
          -1,3  -0,8  -0,2  +0,2  -0,8  -0,7
  2. Vilma Ryytty                            LahdA                3,96 -0,8           
          3,91  3,96     X  3,81  3,84  3,94
          -0,4  -0,8        -1,0  -1,4  -1,0
  3. Hilla Tuominen                          LahdA                3,90 -0,8           
          3,73  3,89  3,90  3,74  3,90  3,81
          -0,9  -1,2  -0,5  -0,5  -0,8  +0,6
  4. Suvi Reunanen                           NastNa               3,88 -0,6           
          3,88  3,79  3,78  3,77  3,68  3,80
          -0,6  -0,7  -1,7  -0,5  -0,4  -0,6
  5. Tanja Muotka                            OrimJy               3,82 -0,2           
          3,69  3,70  3,71  3,81  3,71  3,82
          -0,7  -0,6  -1,2  -0,8  -0,7  -0,2
  6. Aino Ahonen                             HeinI                3,54 -0,8           
          3,10  3,19  3,54  3,48  3,41  3,24
          -1,0  +0,2  -0,8  -1,1  -2,2  -0,4
  7. Suvi Fagerholm                          JoutsPo              3,53 -0,8           
          3,48  3,51  3,53  3,42  3,41  3,46
          -0,7  -0,2  -0,8  -1,4  -1,2  -1,7
  8. Iita Ulmanen                            NastNa               3,48 -2,0           
          3,00  3,43  3,48  3,33  3,46  3,36
          -0,6  -1,6  -2,0  -1,8  -1,0  -0,8
  9. Iida Piispanen                          NastNa               3,45 -0,6           
          3,36  3,32  3,45
          -1,2  -0,7  -0.6

T11 Kiekko                          Loppukilpailu

  1. Tanja Muotka                            OrimJy              24,75
          22,93  22,55  24,75  24,59      X  24,04
  2. Janni Savolainen                        LahdA               19,07
              X  17,36  17,61  19,07  16,26      X
  3. Aino Myllykangas                        NastNa              17,95
              X  15,48  16,54  17,95  16,86  14,65
  4. Kiira Johansson                         HeinI               17,78
              X  16,78      X      X  17,78      X
  5. Olivia Ollikka                          LahdA               17,29
          15,84  13,32  17,29  14,97  14,72      X
  6. Vilma Ryytty                            LahdA               15,47
          11,40      X      X      X  15,47      X
  7. Hilla Tuominen                          LahdA               14,47
          10,83  14,47      X      X  13,23      X
  8. Iida Piispanen                          NastNa              14,26
          12,27  14,26  12,38  12,90  13,41  13,11

T11 Moukari                         Loppukilpailu

  1. Kiira Johansson                         HeinI               23,43
              X  22,69      X  23,43      X  22,20
  2. Hilla Tuominen                          LahdA               14,21
              X  12,05      X  13,20  14,21  13,70
  3. Vilma Ryytty                            LahdA               14,10
          14,10      X  13,25  13,23  12,47  11,61
  4. Janni Savolainen                        LahdA               13,15
          11,35  11,95      X      X  12,01  13,15
  5. Iida Piispanen                          NastNa              12,33
           8,28   8,64   9,65   7,33  12,33

T12 200 m                           Loppukilpailu

  1. Jenni Väänänen                          LahdA               29,23
  2. Celina Salonen                          NastNa              29,45
  3. Åsa Rehn                                OrimJy              29,83
  4. Emmi Piispanen                          NastNa              30,19
  5. Ella Väisänen                           AsikkRai            30,54
  6. Lara Virkkunen                          AsikkRai            30,83
  7. Nanna Huvinen                           HeinI               31,14
  8. Ingrid Lindroos                         NastNa              31,23
  9. Usva Kasurinen                          AsikkRai            32,20

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Jenni Väänänen                          LahdA               29,23
  2. Åsa Rehn                                OrimJy              29,83
  3. Ella Väisänen                           AsikkRai            30,54
  4. Lara Virkkunen                          AsikkRai            30,83
  5. Ingrid Lindroos                         NastNa              31,23

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Celina Salonen                          NastNa              29,45
  2. Emmi Piispanen                          NastNa              30,19
  3. Nanna Huvinen                           HeinI               31,14
  4. Usva Kasurinen                          AsikkRai            32,20

T12 1000 m                          Loppukilpailu


  1. Celina Salonen                          NastNa            3.39,47
  2. Emmi Piispanen                          NastNa            3.46,71
  3. Iiris Niemi                             IitPy             3.52,70
  4. Nanna Huvinen                           HeinI             4.01,30
  5. Hertta Niemi                            IitPy             4.25,75

T12 60 m aj                         Loppukilpailu


                     Tuuli: +1,0

  1. Jenni Väänänen                          LahdA               10,38
  2. Celina Salonen                          NastNa              10,78
  3. Lara Virkkunen                          AsikkRai            10,89
  4. Nanna Huvinen                           HeinI               12,03
  5. Iina Lindstam                           AsikkRai            14,80

T12 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Lara Virkkunen                          AsikkRai              140
         120 125 130 133 135 138 140 143
           O   O   O   -   O  XO  XO XXX
  2. Nanna Huvinen                           HeinI                 135
         120 125 130 133 135 138
           O   O   O   O   O XXX
  3. Ella Väisänen                           AsikkRai              120
         110 115 120 125
           O   O   O XXX
  4. Emmi Piispanen                          NastNa                120
         110 115 120 125
           O   O  XO XXX

T12 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Celina Salonen                          NastNa               9,24                
          8,95     X  9,24  8,98  9,07  8,82
                                            
  2. Nanna Huvinen                           HeinI                9,13                
          8,97  8,51  8,80  9,13  8,93  8,66
                                            
  3. Lara Virkkunen                          AsikkRai             8,70                
          8,56  8,70  8,16  8,55  8,58  8,44
                                            
  4. Ella Väisänen                           AsikkRai             8,53                
          8,17  8,50  8,24  8,25  8,53  8,21
                                            
  5. Iiris Niemi                             IitPy                6,99                
          6,43  6,99  6,93  6,82  6,62  6,32
                                            
  6. Iina Lindstam                           AsikkRai             6,79                
             X  6,39  6,34  6,79     X  6,59
                                            
  7. Hertta Niemi                            IitPy                6,44                
          6,44  6,44  6,34  6,29  6,30  6,23
                                            

T12 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Jenni Väänänen                          LahdA                9,00
           8,39   8,42   8,60   8,38   8,79   9,00
  2. Nanna Huvinen                           HeinI                8,84
           8,44   8,51   7,34   8,31   8,84   8,25
  3. Emmi Piispanen                          NastNa               7,64
           7,06   7,02   7,62   7,64   7,52   7,20
  4. Celina Salonen                          NastNa               7,21
           6,75   7,16      X   7,21      X   6,91
  5. Veea Vavuli                             LahdA                6,54
           6,03   5,54   6,15   5,71   6,04   6,54

T12 Keihäs                          Loppukilpailu

  1. Jenni Väänänen                          LahdA               31,46
          29,25  28,09  26,48  28,63  31,46  28,07
  2. Celina Salonen                          NastNa              23,88
          23,88  22,24      X  23,24  20,72  22,37
  3. Nanna Huvinen                           HeinI               23,88
          23,88  21,30      X      X  22,24      X
  4. Emmi Piispanen                          NastNa              19,89
          17,39  19,50  19,89  18,85  17,92      X
  5. Iiris Niemi                             IitPy               19,81
          19,81  19,65  15,31  17,75  17,43  16,91
  6. Hertta Niemi                            IitPy               17,99
          15,99  15,43  17,24  17,99  16,58  15,36

T13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Veera Reponen                           JoutsPo             28,85
  2. Saana Laine                             NastNa              28,98
  3. Jade Toivola                            LahdA               29,65
  4. Alexandra Vilander                      LahdA               30,44
  5. Moona Ylitalo                           NastNa              30,66
  6. Hilla Martikainen                       IitPy               30,81
  7. Sofia Rinne                             LahdA               30,94
  8. Emina Mykkänen                          NastNa              32,08
  9. Alisa Rauhamaa                          LahdA               32,19
 10. Vilja Hautaniemi                        LahdA               32,22
 11. Aino Sipiläinen                         OrimJy              33,93

Erä 1                Tuuli: -0,1

  1. Veera Reponen                           JoutsPo             28,85
  2. Jade Toivola                            LahdA               29,65
  3. Moona Ylitalo                           NastNa              30,66
  4. Hilla Martikainen                       IitPy               30,81
  5. Sofia Rinne                             LahdA               30,94

Erä 2                Tuuli: -0,3

  1. Saana Laine                             NastNa              28,98
  2. Alexandra Vilander                      LahdA               30,44
  3. Emina Mykkänen                          NastNa              32,08
  4. Alisa Rauhamaa                          LahdA               32,19
  5. Vilja Hautaniemi                        LahdA               32,22
  6. Aino Sipiläinen                         OrimJy              33,93

T13 1000 m                          Loppukilpailu


  1. Sofia Rinne                             LahdA             3.24,66
  2. Saara Huppunen                          IitPy             3.39,74
  3. Vilja Hautaniemi                        LahdA             3.47,47
  4. Aino Sipiläinen                         OrimJy            3.53,67
  5. Alisa Rauhamaa                          LahdA             4.03,35

T13 60 m aj                         Loppukilpailu


                     Tuuli: +1,9

  1. Jade Toivola                            LahdA                9,86
  2. Vilja Hautaniemi                        LahdA               10,11
  3. Saana Laine                             NastNa              10,63
  4. Moona Ylitalo                           NastNa              11,30
  5. Emina Mykkänen                          NastNa              11,92
  6. Saara Huppunen                          IitPy               12,05

T13 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Linda Sallinen                          OrimJy                147
         130 135 138 141 144 147 150
           O   O   O   O XXO   O XXX
  2. Jade Toivola                            LahdA                 141
         115 120 125 130 135 138 141 144
           O   O   O   O  XO   O   O XXX
  3. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 138
         125 130 135 138 141
           O   O   O   O XXX
  4. Moona Ylitalo                           NastNa                130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX
  5. Vilja Hautaniemi                        LahdA                 120
         115 120 125
           O   O XX-
  6. Alisa Rauhamaa                          LahdA                 115
         115 120
          XO XXX

T13 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA               10,21 -1,4           
         10,05 10,21     X 10,21 10,18     X
          -0,7  -1,4        +0,2  -0,2      
  2. Saana Laine                             NastNa               9,87 -1,5           
          9,27  8,96  9,10  9,64  9,72  9,87
          -1,3  -0,8  -1,3  -0,6  -0,6  -1,5
  3. Moona Ylitalo                           NastNa               9,67 -0,7           
          9,37  9,48  9,11  9,26  9,52  9,67
          +1,0  -1,0  -1,8  -0,6  -0,4  -0,7
  4. Sofia Puolakanaho                       OrimJy               9,50 -0,9           
             X  9,32  9,07  9,50  9,07  9,12
                +0,8  -0,9  -0,9  -1,2  -1,7
  5. Jade Toivola                            LahdA                9,35 +0,8           
          9,35  9,17  9,32  9,01  9,17  9,13
          +0,8  -0,8  -1,4  -0,9  -1,1  -2,4
  6. Vilja Hautaniemi                        LahdA                9,20 -1,1           
          9,03  9,04  9,20     X     X  8,98
          +0,3  -0,9  -1,1              -0,7
  7. Alisa Rauhamaa                          LahdA                9,02 -0,6           
          9,02  8,68  8,77  8,88  8,44  8,74
          -0,6  -0,6  -2,3  -0,2  -0,2  +0,8
  8. Hilla Martikainen                       IitPy                8,58 -1,7           
          8,26  8,35  8,58  8,47     X  8,35
          -0,3  -1,9  -1,7  -1,5        +0,2
  9. Saara Huppunen                          IitPy                8,55 -0,7           
          8,33  8,55  8,33
          -0,7  -0,7  -1,8
 10. Emina Mykkänen                          NastNa               8,02 -0,8           
             X     X  8,02
                      -0,8                                  
        
        

T13 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Silja Salovaara                         OrimJy               8,90
           8,31   8,90      -   8,74   8,70   8,86
  2. Vanessa Värilä                          HeinI                8,85
           8,37   8,18   8,85      -      -   7,58
  3. Alisa Rauhamaa                          LahdA                8,80
           8,17   8,28   8,15      X   8,80   8,70
  4. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                8,78
           8,33   8,11   8,28   8,05   8,19   8,78
  5. Linda Sallinen                          OrimJy               8,75
           8,26   8,72      -   8,64   8,75   8,65
  6. Vilja Hautaniemi                        LahdA                7,70
           7,51   7,34   7,36   7,51   7,69   7,70
  7. Jade Toivola                            LahdA                7,54
           7,08   7,54   7,27      X   6,78   7,31
  8. Aino Sipiläinen                         OrimJy               7,32
           7,32   6,58      -   7,20   6,51   6,93
  9. Emina Mykkänen                          NastNa               7,11
           6,54   7,11   7,06
 10. Moona Ylitalo                           NastNa               6,84
           6,54   5,99   6,84       
 11. Saana Laine                             NastNa               6,67
           5,96   6,67   6,53       
 12. Venla Vavuli                            LahdA                6,41
           6,19   6,32   6,41

T13 Keihäs                          Loppukilpailu

  1. Alisa Rauhamaa                          LahdA               29,69
          28,20  29,69  26,05  29,05  28,51
  2. Silja Salovaara                         OrimJy              27,32
          24,64  24,69      X      X  26,02  27,32
  3. Linda Sallinen                          OrimJy              26,80
          21,37  23,66  24,69  24,17  24,88  26,80
  4. Helmiina Saarikunnas                    LahdA               25,83
          21,73      X  25,83      X      X  22,19
  5. Hilla Martikainen                       IitPy               24,88
          24,88      X      X      X  23,43      X
  6. Jade Toivola                            LahdA               23,66
          20,96  20,59  23,66  21,84  22,47  22,66
  7. Aino Sipiläinen                         OrimJy              22,01
          17,28  15,55  18,86  19,38  22,01  19,35
  8. Vilja Hautaniemi                        LahdA               21,47
          21,47  20,15  20,08      X      X      X
  9. Venla Vavuli                            LahdA               14,72
          13,82  14,72  14,63      X      X      X