Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.07. klo 10:00 Vääksy Games Tulokset (päivitetty: 20:35 20.07.2019)
Vääksy Games
Asikkalan Raikas
20.07.2019

P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Aleksi Kaasinen                  LahdA                     8,29              
2)   Teemu Kauppinen                  LahdA                     8,33              
3)   Tuure Rytkölä                    IitPy                     8,55              
4)   Aleksi Tuomisto                  AsikkRai                  8,67              
5)   Niilo Nuutinen                   ValkKa                    8,72              
6)   Daniel Breilin                   AsikkRai                  8,79              

1)   Aleksi Kaasinen                  LahdA                     8,29              
2)   Teemu Kauppinen                  LahdA                     8,33              
3)   Tuure Rytkölä                    IitPy                     8,55              
4)   Aleksi Tuomisto                  AsikkRai                  8,67              
5)   Niilo Nuutinen                   ValkKa                    8,72              
6)   Daniel Breilin                   AsikkRai                  8,79              


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Aleksi Kaasinen                  LahdA                     8,14q             
2)   Niilo Nuutinen                   ValkKa                    8,53q             
3)   Aleksi Tuomisto                  AsikkRai                  8,96q             
4)   Eetu Koivusaari                  AsikkRai                  9,53              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Tuure Rytkölä                    IitPy                     8,13q             
2)   Teemu Kauppinen                  LahdA                     8,16q             
3)   Daniel Breilin                   AsikkRai                  8,53q             
4)   Rene Hynninen                    HartVoi                   9,87              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Lumi Terviö                      LahdA                     7,87              
2)   Lilja Salminen                   AsikkRai                  8,01              
3)   Anni Tuomisto                                              8,58              
4)   Ida Kotakallio                   KirkkonU                  8,60              
5)   Kaisla Haapalainen               AsikkRai                  8,89              
6)   Venla Nieminen                   AsikkRai                  9,66              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Kaasinen                  LahdA                     2,53 +0,1          
     2,53   2,42   2,50   2,44   -      -      
     +0,1   +0,0   -2,2   -0,1                 

2)   Aleksi Tuomisto                  AsikkRai                  2,47 -0,1          
     2,40   2,33   2,33   2,29   2,41   2,47   
     +0,3   -1,4   -1,8   -1,2   +0,0   -0,1   

3)   Teemu Kauppinen                  LahdA                     2,32 +0,2          
     2,32   2,23   2,13   2,08   1,63   2,20   
     +0,2   -1,5   -1,9   -2,1   -1,7   +0,2   

4)   Tuure Rytkölä                    IitPy                     2,19 +0,5          
     2,19   2,12   1,94   2,07   1,19   2,16   
     +0,5   -0,1   -0,9   -1,2   -1,2   -0,2   

5)   Daniel Breilin                   AsikkRai                  2,10 +0,7          
     2,02   1,74   2,10   1,64   1,63   1,58   
     -0,1   -1,1   +0,7   -1,6   -1,8   -0,3   

6)   Niilo Nuutinen                   ValkKa                    2,02 -1,8          
     1,92   1,94   2,02   1,63   1,83   1,76   
     -0,2   -0,6   -1,8   -0,5   -1,8   -0,1   

7)   Eetu Koivusaari                  AsikkRai                  1,99 -1,3          
     1,75   1,67   1,99   1,87   x      1,74   
     -1,2   -0,4   -1,3   -1,2          -0,1   

8)   Rene Hynninen                    HartVoi                   1,67 -3,0          
     1,52   1,59   1,32   1,66   1,67   1,30   
     +0,0   -1,0   -0,8   -0,2   -3,0   -1,0   



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lumi Terviö                      LahdA                     2,83 -1,2          
     2,46   2,64   2,49   x      2,61   2,83   
     -1,9   -0,4   -0,2          -1,2   -1,2   

2)   Lilja Salminen                   AsikkRai                  2,38 -0,2          
     2,38   2,25   2,34   2,25   2,15   2,00   
     -0,2   -1,3   -0,9   -2,1   -0,4   +0,7   

3)   Venla Nieminen                   AsikkRai                  2,29 -1,6          
     2,15   2,14   2,02   2,29   2,27   2,22   
     -1,8   -0,9   -2,5   -1,6   -2,7   -0,9   

4)   Ida Kotakallio                   KirkkonU                  2,09 -0,1          
     2,09   1,83   1,84   1,90   1,76   1,91   
     -0,1   -0,1   -2,0   -1,7   -2,1   -1,7   

5)   Kaisla Haapalainen               AsikkRai                  2,04 -1,3          
     1,92   2,03   2,02   1,91   2,04   1,90   
     -1,8   -1,5   -0,4   -0,6   -1,3   -1,1   



P7 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksi Kaasinen                  LahdA                     4,30              
     4,16   x      4,15   4,25   4,30   x      

2)   Aleksi Tuomisto                  AsikkRai                  3,06              
     3,06   x      2,77   2,88   2,79   2,61   

3)   Daniel Breilin                   AsikkRai                  2,76              
     2,76   2,59   x      x      x      2,75   

4)   Teemu Kauppinen                  LahdA                     2,76              
     2,58   2,30   x      2,62   2,76   2,43   

5)   Niilo Nuutinen                   ValkKa                    2,63              
     2,19   2,21   1,55   2,19   2,07   2,63   

6)   Rene Hynninen                    HartVoi                   1,95              
     1,45   1,78   1,77   1,93   1,73   1,95   

     Eetu Koivusaari                  AsikkRai                                    


T7 Kuula
Loppukilpailu
1)   Venla Nieminen                   AsikkRai                  3,61              
     x      2,91   2,85   3,61   2,69   x      

2)   Lilja Salminen                   AsikkRai                  2,85              
     x      1,78   1,92   2,18   2,85   x      

3)   Lumi Terviö                      LahdA                     2,65              
     2,24   2,36   2,46   2,65   2,48   2,54   

4)   Kaisla Haapalainen               AsikkRai                  2,65              
     2,06   1,96   2,28   2,30   2,35   2,65   

5)   Anni Tuomisto                                              2,19              
     2,11   2,19   2,19   2,08   2,19   2,17   

6)   Ida Kotakallio                   KirkkonU                  1,71              
     x      x      1,35   1,37   1,43   1,71   



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  7,06              
2)   Romeo Uotila                     ValkKa                    7,07              
3)   Voitto Salminen                  AsikkRai                  7,10              
4)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     7,18              
5)   Oskari Kauppinen                 LahdA                     7,24              
6)   Tiitus Rytkölä                   IitPy                     7,67              

1)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  7,06              
2)   Romeo Uotila                     ValkKa                    7,07              
3)   Voitto Salminen                  AsikkRai                  7,10              
4)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     7,18              
5)   Oskari Kauppinen                 LahdA                     7,24              
6)   Tiitus Rytkölä                   IitPy                     7,67              


Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,5
1)   Oskari Kauppinen                 LahdA                     7,22q             
2)   Romeo Uotila                     ValkKa                    7,29q             
3)   Patrik Rantala                   LittTU                    7,47              
4)   Roni Hynninen                    HartVoi                   7,48              
5)   Jere Kupari                      AsikkRai                  7,96              
6)   Onni Tolvanen                    AsikkRai                  7,99              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  7,19q             
2)   Voitto Salminen                  AsikkRai                  7,21q             
3)   Tiitus Rytkölä                   IitPy                     7,36q             
4)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     7,44q             
5)   Oliver Penttilä                  LahdA                     7,45              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     7,23              
2)   Veera Hermunen                   KouvU                     7,26              
3)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    7,40              
4)   Jade Virkkunen                   AsikkRai                  7,70              
5)   Xena Virkkunen                   AsikkRai                  7,72              
5)   Helmi Haapalainen                AsikkRai                  7,72              

1)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     7,23              
2)   Veera Hermunen                   KouvU                     7,26              
3)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    7,40              
4)   Jade Virkkunen                   AsikkRai                  7,70              
5)   Helmi Haapalainen                AsikkRai                  7,72              
5)   Xena Virkkunen                   AsikkRai                  7,72              


Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    7,54q             
2)   Helmi Haapalainen                AsikkRai                  7,56q             
3)   Xena Virkkunen                   AsikkRai                  7,64q             
4)   Meea Haapalainen                 LahdA                     8,69              

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Loviisa Vartiainen               AsikkRai                  7,69              
2)   Iisa Tuominen                    LahdA                     7,70              
3)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  7,80              
4)   Ellakaisa Nieminen               AsikkRai                  7,95              

Alkuerät erä 3, Tuuli: -0,3
1)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     7,29q             
2)   Veera Hermunen                   KouvU                     7,33q             
3)   Jade Virkkunen                   AsikkRai                  7,55q             
4)   Irina Vilenius                   NastNa                    8,07              
5)   Linda Breilin                    AsikkRai                  8,23              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Romeo Uotila                     ValkKa                    3.55,06           
2)   Voitto Salminen                  AsikkRai                  4.02,75           
3)   Oskari Kauppinen                 LahdA                     4.25,35           
4)   Jere Kupari                      AsikkRai                  4.57,84           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Linda Breilin                    AsikkRai                  4.47,14           
2)   Loviisa Vartiainen               AsikkRai                  4.50,06           
3)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    4.50,40           
4)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  4.54,65           
5)   Ellakaisa Nieminen               AsikkRai                  5.21,94           
     Lilja Salminen                   AsikkRai                  4.45,97           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     3,37 +0,4          
     3,15   3,30   3,21   3,06   3,37   3,30   
     -1,2   -1,8   +0,1   +0,3   +0,4   +1,0   

2)   Romeo Uotila                     ValkKa                    3,31 -0,8          
     x      3,30   3,31   3,13   3,22   3,01   
            -1,4   -0,8   +0,1   +0,1   +0,2   

3)   Oskari Kauppinen                 LahdA                     3,20 -0,4          
     2,95   3,04   3,10   2,95   2,91   3,20   
     -0,1   -0,6   +0,1   +0,4   +0,5   -0,4   

4)   Patrik Rantala                   LittTU                    3,17 +0,1          
     3,04   2,90   3,06   3,03   x      3,17   
     -0,9   -1,5   +1,0   +0,2          +0,1   

5)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  3,15 +0,2          
     2,87   2,78   2,75   2,85   3,15   3,09   
     -0,3   -1,2   -0,1   +0,1   +0,2   -0,1   

6)   Voitto Salminen                  AsikkRai                  3,11 +1,0          
     3,10   3,01   3,11   3,09   3,01   2,94   
     -1,1   -1,2   +1,0   +0,1   +0,7   +1,0   

7)   Tiitus Rytkölä                   IitPy                     3,09 +0,4          
     3,04   2,95   2,88   x      3,09   3,06   
     -1,0   -2,0   +1,0          +0,4   -1,0   

8)   Onni Tolvanen                    AsikkRai                  2,85 +0,0          
     2,76   2,79   2,74   2,82   2,80   2,85   
     -1,8   -1,7   -0,3   -0,2   -0,2   +0,0   

9)   Roni Hynninen                    HartVoi                   2,66 +0,1          
     2,66   2,50   2,64   
     +0,1   -0,3   -0,4   

10)  Jere Kupari                      AsikkRai                  2,16 -0,1          
     -      -      2,16   
                   -0,1   



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sonja Muotka                     OrimJy                    3,26 -0,1          
     3,12   2,98   2,98   2,91   2,91   3,26   
     -1,4   +0,4   -1,3   -3,2   -1,2   -0,1   

2)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     3,07 -0,5          
     3,01   3,04   3,07   2,63   2,49   x      
     -0,9   -1,1   -0,5   -0,5   -0,7   +0,0   

3)   Veera Hermunen                   KouvU                     2,95 -1,0          
     2,92   2,80   2,91   2,81   2,80   2,95   
     -1,1   -0,3   +0,0   +0,3   +0,1   -1,0   

4)   Jade Virkkunen                   AsikkRai                  2,86 -0,9          
     2,73   2,86   2,69   2,66   2,71   2,69   
     -0,2   -0,9   +1,2   -0,6   +0,0   -0,6   

5)   Iisa Tuominen                    LahdA                     2,85 -1,4          
     2,82   2,68   2,75   2,85   2,74   2,77   
     +0,1   +0,0   +0,1   -1,4   +0,1   -0,5   

6)   Xena Virkkunen                   AsikkRai                  2,83 -0,5          
     2,67   2,69   2,71   2,72   2,81   2,83   
     -1,2   +0,1   -1,5   +0,0   -1,0   -0,5   

7)   Helmi Haapalainen                AsikkRai                  2,77 -1,8          
     2,61   2,51   2,73   2,43   2,70   2,77   
     +0,3   +0,0   +0,5   +0,1   +0,1   -1,8   

8)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    2,74 -0,4          
     2,51   2,69   2,74   2,53   2,52   2,54   
     -2,2   -1,2   -0,4   +0,2   +0,4   +0,7   

9)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  2,70 +0,4          
     2,60   2,57   2,70   
     +0,0   -0,4   +0,4   

10)  Ellakaisa Nieminen               AsikkRai                  2,46 +0,3          
     2,42   2,46   2,32   
     +1,0   +0,3   -1,9   

11)  Meea Haapalainen                 LahdA                     2,07 +0,1          
     1,92   2,07   1,83   
     +0,6   +0,1   +0,5   



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   7,48              
     7,48   6,91   6,93   x      x      6,85   

2)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  6,26              
     6,06   5,73   5,63   x      4,55   6,26   

3)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     6,07              
     6,05   6,07   x      x      x      x      

4)   Oskari Kauppinen                 LahdA                     5,92              
     5,15   5,88   x      5,70   x      5,92   

5)   Patrik Rantala                   LittTU                    5,70              
     5,39   5,68   x      5,70   x      5,57   

6)   Voitto Salminen                  AsikkRai                  5,34              
     4,65   4,47   4,85   4,96   5,29   5,34   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Kärhä                      LoimVoi                   7,72              
     7,53   7,40   7,53   7,67   x      7,72   

2)   Helmi Haapalainen                AsikkRai                  4,99              
     4,67   4,62   4,63   4,99   3,81   4,05   

3)   Jade Virkkunen                   AsikkRai                  4,85              
     4,41   4,85   4,54   4,77   4,31   4,67   

4)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     4,57              
     4,51   4,11   4,22   4,42   4,16   4,57   

5)   Xena Virkkunen                   AsikkRai                  4,18              
     3,97   3,96   4,18   3,79   3,89   x      

6)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    4,15              
     4,15   4,15   3,75   4,13   3,38   x      

7)   Ellakaisa Nieminen               AsikkRai                  4,13              
     3,04   3,76   3,96   4,13   3,38   x      

8)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  3,91              
     3,30   3,50   3,88   3,63   2,86   3,91   

9)   Irina Vilenius                   NastNa                    3,64              
     x      3,41   3,64   

10)  Loviisa Vartiainen               AsikkRai                  3,26              
     x      3,26   2,84   



P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   19,80             
     17,42  17,83  19,80  18,83  17,89  16,36  

2)   Tomas Mäkinen                    LahdA                     17,57             
     15,62  16,13  x      x      17,19  17,57  

3)   Patrik Rantala                   LittTU                    16,42             
     15,66  14,35  16,21  15,31  16,42  x      

4)   Oskari Kauppinen                 LahdA                     14,32             
     x      14,32  x      11,98  x      13,04  

5)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  13,32             
     12,73  11,05  13,32  x      x      x      

6)   Onni Tolvanen                    AsikkRai                  10,94             
     10,77  10,51  10,94  x      10,70  10,32  

7)   Voitto Salminen                  AsikkRai                  10,92             
     x      10,14  10,04  10,92  10,25  10,81  

8)   Jere Kupari                      AsikkRai                  7,92              
     6,93   7,90   7,92   7,38   6,06   6,79   

9)   Oliver Penttilä                  LahdA                     7,20              
     x      x      7,20   



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Senja Kärhä                      LoimVoi                   22,41             
     x      x      22,41  x      x      17,97  

2)   Senja-Sofia Moilanen             LahdA                     11,98             
     10,28  11,40  11,98  11,86  10,34  11,12  

3)   Jade Virkkunen                   AsikkRai                  11,41             
     10,50  10,65  11,41  10,79  10,24  11,11  

4)   Helmi Haapalainen                AsikkRai                  11,05             
     9,75   10,06  9,90   10,35  11,05  10,21  

5)   Xena Virkkunen                   AsikkRai                  10,09             
     x      9,06   x      8,78   9,88   10,09  

6)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  7,05              
     5,85   7,05   6,62   x      x      6,77   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Joona Niinikangas                ValkKa                    9,46              
2)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     9,48              
3)   Casper Penttilä                  LahdA                     9,68              
4)   Oliver Vartiainen                AsikkRai                  11,08             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,29              
2)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    9,33              
3)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  9,49              
4)   Anni Olli                        KarhKa                    9,78              
4)   Minttu Marttila                  LahdA                     9,78              
6)   Olivia Miller                    HartVoi                   10,47             

1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,29              
2)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    9,33              
3)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  9,49              
4)   Anni Olli                        KarhKa                    9,78              
4)   Minttu Marttila                  LahdA                     9,78              
6)   Olivia Miller                    HartVoi                   10,47             


Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,5
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,34q             
2)   Minttu Marttila                  LahdA                     9,74q             
3)   Viivi Viikilä                    LahdA                     10,55             
4)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  10,70             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,6
1)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    9,17q             
2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  9,38q             
3)   Anni Olli                        KarhKa                    9,78q             
4)   Olivia Miller                    HartVoi                   10,48q            
5)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  10,88             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Joona Niinikangas                ValkKa                    3.48,36           
2)   Olli Uusitalo                    KangU                     3.49,55           
3)   Oliver Vartiainen                AsikkRai                  4.30,13           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Jenni Tuominen                   LahdA                     3.56,95           
2)   Minttu Marttila                  LahdA                     3.59,89           
3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3.59,94           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Casper Penttilä                  LahdA                     121               
     100    103    106    109    112    115    118    121    124    
     o      xxo    o      o      o      xxo    xxo    o      xxx    

2)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     115               
     100    103    106    112    115    118    
     o      -      xo     xo     o      xx     



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  127               
     100    103    106    109    112    115    118    121    124    127    130    
     o      -      o      -      o      o      xo     xo     o      xo     xxx    

2)   Anni Olli                        KarhKa                    121               
     106    109    112    115    118    121    124    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Minttu Marttila                  LahdA                     109               
     94     97     100    103    106    109    112    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Olivia Miller                    HartVoi                   109               
     85     88     91     94     97     100    103    106    109    112    
     o      xo     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Viivi Viikilä                    LahdA                     106               
     85     88     91     94     97     100    103    106    109    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Olli Uusitalo                    KangU                     6,95              
     6,68   x      5,96   6,62   6,95   x      

2)   Joona Niinikangas                ValkKa                    5,93              
     5,72   5,67   5,10   5,28   5,93   5,85   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Charlotte Knape                  IFSibboV                  7,45              
     6,78   7,27   7,45   7,06   6,52   6,83   

2)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  7,38              
     6,92   7,38   7,04   7,15   6,87   7,36   

3)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  6,63              
     6,10   6,47   6,63   5,55   6,25   6,18   

4)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    6,25              
     5,22   6,25   6,24   5,69   5,69   6,22   

5)   Viivi Viikilä                    LahdA                     5,96              
     5,96   5,78   5,43   5,75   5,81   5,48   

6)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  5,77              
     4,66   x      5,26   5,77   5,59   5,40   

7)   Minttu Marttila                  LahdA                     5,16              
     5,16   4,79   4,49   4,83   4,74   4,70   

8)   Olivia Miller                    HartVoi                   5,01              
     4,80   4,05   x      5,01   4,75   4,52   

     Elina Yli-Talonen                SysmSi                                      


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Olli Uusitalo                    KangU                     21,22             
     14,83  x      18,57  21,22  20,31  x      

2)   Pauli Järvikylä                  KonnevU                   18,67             
     15,64  12,02  x      18,67  17,39  17,55  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tanja Muotka                     OrimJy                    27,21             
     23,50  24,15  x      25,70  27,21  x      

2)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  19,69             
     13,47  15,25  x      x      18,98  19,69  

3)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  19,39             
     x      11,84  19,39  18,60  18,21  x      

4)   Charlotte Knape                  IFSibboV                  19,10             
     18,17  16,70  19,10  17,01  18,72  17,19  

5)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  15,44             
     13,95  13,00  14,27  12,12  x      15,44  

6)   Viivi Viikilä                    LahdA                     15,30             
     10,63  11,64  10,63  11,00  11,85  15,30  

7)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  14,70             
     14,47  14,43  x      14,38  x      14,70  

8)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    14,01             
     14,01  13,22  10,78  11,66  x      11,38  

9)   Minttu Marttila                  LahdA                     7,90              
     x      7,80   7,90   

10)  Olivia Miller                    HartVoi                   7,61              
     7,61   6,33   x      



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Juho Soikkeli                    ValkKa                    9,03              
2)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  9,19              
3)   Olli Hovatov                     AsikkRai                  9,23              
4)   Pyry Nieminen                    AsikkRai                  9,28              
5)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  9,59              
6)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   9,70              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Jenni Väänänen                   LahdA                     8,73              
2)   Ella Väisänen                    AsikkRai                  8,84              
3)   Lara Virkkunen                   AsikkRai                  9,08              
4)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,18              
5)   Elviira Jaalama                  HämeenlTa                 9,31              
6)   Elina Niinikangas                ValkKa                    9,69              

1)   Jenni Väänänen                   LahdA                     8,73              
2)   Ella Väisänen                    AsikkRai                  8,84              
3)   Lara Virkkunen                   AsikkRai                  9,08              
4)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,18              
5)   Elviira Jaalama                  HämeenlTa                 9,31              
6)   Elina Niinikangas                ValkKa                    9,69              


Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Elviira Jaalama                  HämeenlTa                 9,28q             
2)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,31q             
3)   Elina Niinikangas                ValkKa                    9,65q             
4)   Iisa Jääskeläinen                OrimJy                    10,37             
5)   Jenna Koivusaari                 AsikkRai                  11,36             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Jenni Väänänen                   LahdA                     8,67q             
2)   Ella Väisänen                    AsikkRai                  8,80q             
3)   Lara Virkkunen                   AsikkRai                  9,22q             
4)   Pamela Rantala                   LittTU                    9,73              
5)   Iris Naukkarinen                 AsikkRai                  10,91             


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Neela Notkonen                   LahdA                     3.18,44           
2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  3.48,93           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pyry Nieminen                    AsikkRai                  135               
     114    117    120    123    126    129    132    135    138    
     o      -      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  111               
     111    114    
     o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  143               
     131    134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Lara Virkkunen                   AsikkRai                  137               
     122    125    128    131    134    137    140    
     o      -      o      o      xo     o      xxx    

3)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     131               
     122    125    128    131    134    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Elviira Jaalama                  HämeenlTa                 128               
     110    113    116    119    122    125    128    131    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Jenni Väänänen                   LahdA                     128               
     116    119    122    125    128    
     xo     xo     o      xo     xxo    

6)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    122               
     110    113    116    119    122    125    
     o      -      xo     o      xo     xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Oliver Koskelainen               LahdA                     9,86              
     9,20   9,59   9,18   9,53   9,86   9,61   

2)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  9,39              
     9,15   9,25   9,28   9,39   9,20   9,23   

3)   Tomi Kuusisto                    TuUL                      9,37              
     8,79   8,81   8,92   x      9,17   9,37   

4)   Pyry Nieminen                    AsikkRai                  7,89              
     7,76   6,93   6,52   7,15   7,89   6,70   

5)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  7,71              
     7,50   7,49   x      7,51   7,71   7,21   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   11,77             
     11,45  11,57  x      11,40  11,77  x      

2)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   10,68             
     8,66   x      10,15  10,10  10,68  10,27  

3)   Sanni Jokela                     AlavU                     10,50             
     x      9,92   10,50  x      x      10,04  

4)   Jessica Björksten                BorgåAk                   10,38             
     10,35  x      10,38  9,98   10,16  9,50   

5)   Venla Kärhä                      LoimVoi                   10,35             
     x      8,99   9,89   9,81   9,89   10,35  

6)   Pamela Rantala                   LittTU                    9,44              
     9,44   9,39   x      9,29   x      9,24   

7)   Hilma Polvela                    AsikkRai                  8,32              
     7,41   7,89   7,50   8,32   8,17   7,21   

8)   Iisa Jääskeläinen                OrimJy                    6,61              
     6,36   6,13   6,44   6,38   x      6,61   

9)   Ella Väisänen                    AsikkRai                  6,40              
     6,40   6,20   6,03   

10)  Elina Niinikangas                ValkKa                    6,30              
     6,30   5,34   5,73   

11)  Iris Naukkarinen                 AsikkRai                  5,27              
     4,90   4,96   5,27   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mico Lampinen                    SomE                      62,08             
     59,73  61,30  x      62,08  62,05  58,44  

2)   Aatu Kangasniemi                 NurmijYU                  57,03             
     x      x      57,03  51,80  55,90  x      

3)   Tomi Kuusisto                    TuUL                      30,95             
     x      x      30,95  27,54  x      x      

4)   Oliver Koskelainen               LahdA                     27,85             
     27,57  27,85  27,57  

5)   Juho Soikkeli                    ValkKa                    23,93             
     21,92  x      21,88  x      23,93  x      

6)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  22,53             
     16,31  x      16,36  x      22,53  21,93  

7)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  20,10             
     15,11  x      x      x      x      20,10  

8)   Pyry Nieminen                    AsikkRai                  16,50             
     x      x      x      16,50  x      12,28  



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   38,96             
     38,96  x      x      x      x      35,92  

2)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   33,11             
     33,11  30,45  x      30,55  x      x      

3)   Pamela Rantala                   LittTU                    32,25             
     29,38  x      30,40  x      32,25  

4)   Jenni Väänänen                   LahdA                     31,11             
     x      28,75  x      x      31,11  30,05  

5)   Sanni Jokela                     AlavU                     30,81             
     x      x      28,10  29,93  30,05  30,81  

6)   Jessica Björksten                BorgåAk                   29,71             
     28,63  24,64  29,71  x      x      x      

7)   Venla Kärhä                      LoimVoi                   29,23             
     26,06  27,21  x      29,23  x      27,43  

8)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    27,68             
     20,57  27,68  x      23,42  25,07  24,85  

9)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  26,97             
     25,59  26,97  25,38  

10)  Lara Virkkunen                   AsikkRai                  18,56             
     x      18,56  x      

11)  Hilma Polvela                    AsikkRai                  16,53             
     15,96  x      16,53  

12)  Iris Naukkarinen                 AsikkRai                  12,87             
     11,93  12,87  10,02  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Anton Mustonen                   LahdA                     12,15             
2)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     13,64             
3)   Nuutti Ahtola                    ValkKa                    13,64             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Nea Halttunen                    AsikkRai                  14,00             
2)   Emilia Vilander                  AsikkRai                  14,03             
3)   Birgit Tuomola                   LahdA                     15,17             
     Neela Notkonen                   LahdA                     14,67             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Veeti Jokela                     AlavU                     8.10,97           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Nea Halttunen                    AsikkRai                  8.01,77           
2)   Ellen Immonen                    JyväskKU                  8.52,33           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Atte Tuominen                    LahdA                     153               
     147    150    153    156    159    
     xo     o      o      -      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    165               
     149    155    160    165    170    
     o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Sofia Niemi                      KarhKa                    137               
     128    131    134    137    140    
     o      o      o      xxo    xx-    

3)   Nea Halttunen                    AsikkRai                  131               
     122    125    128    131    134    
     o      o      o      xxo    xxx    



P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     360               
     360    380    
     o      xxx    

2)   Atte Tuominen                    LahdA                     300               
     250    260    270    280    290    300    310    
     o      o      o      o      xxo    o      x--    

     Eelis Hynninen                   HartVoi                   260               
     210    230    240    250    260    270    
     xo     o      o      o      xxo    xxx    

     Pyry Nieminen                    AsikkRai                  190               
     150    170    190    210    
     o      o      xxo    xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    330               
     320    330    340    
     o      o      xxx    

2)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  260               
     250    260    270    
     xo     xo     xxx    

     Karoliina Hirvelä                JämsI                     270               
     240    250    260    270    280    
     xo     o      o      o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  13,83             
     x      x      13,58  13,69  12,88  13,83  

2)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     11,03             
     x      11,03  10,50  x      x      x      



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiina Järvinen                   LahdA                     13,30             
     11,68  11,77  12,21  12,88  13,12  13,30  

2)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,86             
     10,08  x      10,86  10,54  10,47  10,44  

3)   Emmi Malo                        LopU                      10,15             
     9,94   9,20   10,10  10,02  9,80   10,15  

4)   Tuuli Kammonen                   MikkKV                    9,77              
     9,43   9,06   9,77   9,10   9,02   9,48   

5)   Birgit Tuomola                   LahdA                     9,68              
     9,07   9,68   9,37   9,68   8,82   x      

6)   Alice Koskelainen                LahdA                     9,28              
     8,47   9,28   x      8,67   8,51   8,40   

7)   Emilia Vilander                  AsikkRai                  8,39              
     8,39   x      8,12   7,98   7,78   x      



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  42,82             
     39,92  42,30  x      x      x      42,82  

2)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     35,70             
     32,38  35,70  x      x      x      33,58  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anette Saalismaa                 PudasjU                   48,47             
     45,83  x      47,48  x      x      48,47  

2)   Alice Koskelainen                LahdA                     35,97             
     35,97  35,42  33,21  34,11  33,35  34,62  

3)   Emmi Malo                        LopU                      33,43             
     32,34  x      32,93  x      x      33,43  

4)   Pinja Muotka                     OrimJy                    32,05             
     x      31,39  x      x      32,05  31,35  

5)   Birgit Tuomola                   LahdA                     31,98             
     x      x      x      31,98  x      x      

6)   Tuuli Kammonen                   MikkKV                    28,62             
     28,62  x      x      22,32  22,83  26,05  

7)   Emilia Vilander                  AsikkRai                  20,72             
     20,72  x      x      x      x      x