Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
18.08. klo 13:00 13v aluehuipentuma, lounainen alue Tulokset (päivitetty: 16:51 20.08.2019)
HUOM! Tuloksia on väärin tuloslista.comissa, koska siellä ei pysty syöttämään käsiaikoja aitajuoksuun.

P13 60m
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,29              
2)   Aleksi Jokela                    TammRy                    8,35              
3)   Kasperi Puhakka                  NaantLöy                  8,56              
4)   Alvar Itämeri                    TuUL                      8,72              
5)   Juuso Oksanen                    UrjU                      8,76              
6)   Niklas Ranne                     PorinYU                   8,87              
7)   Veikko Paana                     NaantLöy                  8,94              
8)   Martti Wallenius                 KiukKi                    9,18              
9)   Oluwashina Onilude               RaisKu                    9,19              
10)  Onni Ruusunen                    PorinYU                   9,31              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,6
1)   Niklas Ranne                     PorinYU                   8,87              
2)   Veikko Paana                     NaantLöy                  8,94              
3)   Martti Wallenius                 KiukKi                    9,18              
4)   Oluwashina Onilude               RaisKu                    9,19              
5)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   9,31              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,6
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,29              
2)   Aleksi Jokela                    TammRy                    8,35              
3)   Kasperi Puhakka                  NaantLöy                  8,56              
4)   Alvar Itämeri                    TuUL                      8,72              
5)   Juuso Oksanen                    UrjU                      8,76              


T13 60m
1)   Unnaveera Hämäläinen             TurWei                    7,9h              
2)   Krista Lehti                     TampPy                    7,9h              
3)   Erika Pyykkö                     ForssSa                   8,0h              
4)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,0h              
5)   Emmi Savenius                    VehmU                     8,1h              
6)   Henriikka Laine                  MaskKa                    8,3h              
7)   Maria Ranne                      TuUL                      8,4h              
8)   Emmi Sirén                       ParkU                     8,5h              
9)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  8,7h              
10)  Oona Turunen                     KanksLei                  8,8h              
11)  Milja Miikkulainen               PorinYU                   8,8h              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,3
1)   Maria Ranne                      TuUL                      8,4h              
2)   Emmi Sirén                       ParkU                     8,5h              
3)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  8,7h              
4)   Oona Turunen                     KanksLei                  8,8h              
5)   Milja Miikkulainen               PorinYU                   8,8h              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Unnaveera Hämäläinen             TurWei                    7,9h              
2)   Krista Lehti                     TampPy                    7,9h              
3)   Erika Pyykkö                     ForssSa                   8,0h              
4)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,0h              
5)   Emmi Savenius                    VehmU                     8,1h              
6)   Henriikka Laine                  MaskKa                    8,3h              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Aleksi Jokela                    TammRy                    26,54             
2)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  26,99             
3)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  28,19             
4)   Juuso Oksanen                    UrjU                      28,61             
5)   Alex Karjalainen                 RaumU                     29,21             
6)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  30,46             
     Kasperi Puhakka                  NaantLöy                  DNS               


T13 200m
1)   Emmi Savenius                    VehmU                     26,63             
2)   Krista Lehti                     TampPy                    26,93             
3)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   27,35             
4)   Unnaveera Hämäläinen             TurWei                    27,80             
5)   Laura Touru                      ForssSa                   27,93             
6)   Henriikka Laine                  MaskKa                    28,17             
7)   Maria Ranne                      TuUL                      28,21             
8)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    28,31             
9)   Emmi Sirén                       ParkU                     29,37             
10)  Aada Salonen                     PorinYU                   30,73             
     Milja Miikkulainen               PorinYU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Laura Touru                      ForssSa                   27,93             
2)   Henriikka Laine                  MaskKa                    28,17             
3)   Maria Ranne                      TuUL                      28,21             
4)   Emmi Sirén                       ParkU                     29,37             
5)   Aada Salonen                     PorinYU                   30,73             
     Milja Miikkulainen               PorinYU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Emmi Savenius                    VehmU                     26,63             
2)   Krista Lehti                     TampPy                    26,93             
3)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   27,35             
4)   Unnaveera Hämäläinen             TurWei                    27,80             
5)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    28,31             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  2.53,97           
2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     3.03,54           
3)   Reko Laine                       HämeenlTa                 3.03,57           
4)   René-Peter Vuorio                MaarMa                    3.07,39           
5)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   3.09,08           
6)   Joona Koskinen                   ViialVa                   3.09,20           
7)   Olli Lindroos                    NoormNo                   3.13,70           
8)   Hannes Santavuori                NaantLöy                  3.20,53           
9)   Lauri Kilpeläinen                PiikkKe                   3.27,02           
10)  Miro Mattila                     LiedPa                    3.28,92           
11)  Miikka Hautaniemi                KiukKi                    3.34,95           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Karoliina Olli                   LoimLei                   3.12,89           
2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   3.15,00           
3)   Roosa Fagerström                 TuUL                      3.15,79           
4)   Linnea Kero                      TuUL                      3.16,65           
5)   Helmi Haavisto                   NokU                      3.22,49           
6)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   3.23,04           
7)   Pinja Kykkänen                   VehmU                     3.28,21           
8)   Maija Oksa                       ViialVa                   3.30,73           
9)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3.34,49           
10)  Sanni Tuominen                   SomE                      3.37,53           
11)  Jenni Friman                     PorinTa                   3.39,56           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    10,1h             
2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   10,2h             
3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  10,5h             
4)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   10,5h             
5)   Jaakko Veijola                   HämeenlTa                 10,6h             
6)   Lenni Majasuo                    TuUL                      11,7h             
7)   Oluwashina Onilude               RaisKu                    11,7h             
8)   Henri Aava                       MaarMa                    12,1h             


T13 60m aidat
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 9,7h              
2)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  9,7h              
3)   Kärki Olivia                     LauttLu                   9,7h              
4)   Salla Mäkipere                   LiedPa                    10,0h             
5)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   10,1h             
6)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,3h             
7)   Emilin Ayelbassa                 TuUL                      10,4h             
8)   Juliana Hartikainen              TuUL                      11,1h             
9)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,1h             
10)  Lotta Salmi                      RaumU                     12,7h             
11)  Elli Mannila                     RaumU                     13,0h             
     Oona Moisio                      TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   10,1h             
2)   Emilin Ayelbassa                 TuUL                      10,4h             
3)   Juliana Hartikainen              TuUL                      11,1h             
4)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   11,1h             
5)   Lotta Salmi                      RaumU                     12,7h             
6)   Elli Mannila                     RaumU                     13,0h             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 9,7h              
2)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  9,7h              
3)   Kärki Olivia                     LauttLu                   9,7h              
4)   Salla Mäkipere                   LiedPa                    10,0h             
5)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   10,3h             
     Oona Moisio                      TampPy                    DNS               


P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Jesse Riissanen                  TampPy                    30,82             
2)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     33,17             
3)   Juho Wiljakka                    IkaalU                    35,40             
4)   Jaakko Veijola                   HämeenlTa                 36,43             
5)   Leevi Ortju                      TampPy                    37,13             
6)   Julius Antola                    TuUL                      38,95             


T13 200m aidat
1)   Enni Virjonen                    TuUL                      31,09             
2)   Ella-Sofia Hyövelä               LiedPa                    33,02             
3)   Maija Oksa                       ViialVa                   33,61             
4)   Wilma Onnela                     TuUL                      34,13             
5)   Nuppu Willman                    NoormNo                   34,22             
6)   Maija Männistö                   TuUL                      35,11             
7)   Linnea Salo                      NokU                      35,47             
8)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    35,70             
9)   Inka Kuusela                     TammRy                    36,03             
10)  Erica Syrjälä                    TammRy                    36,43             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,5
1)   Maija Oksa                       ViialVa                   33,61             
2)   Maija Männistö                   TuUL                      35,11             
3)   Linnea Salo                      NokU                      35,47             
4)   Inka Kuusela                     TammRy                    36,03             
5)   Erica Syrjälä                    TammRy                    36,43             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Enni Virjonen                    TuUL                      31,09             
2)   Ella-Sofia Hyövelä               LiedPa                    33,02             
3)   Wilma Onnela                     TuUL                      34,13             
4)   Nuppu Willman                    NoormNo                   34,22             
5)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    35,70             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veikka Loikas                    PorinYU                   156               
     135    138    141    144    147    150    153    156    158
     xo     o      o      o      o      xxo    xxo    o      xxx

2)   Elmeri Autio                     NokU                      153               
     130    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      xo     o      o      xo     xo     xo     

3)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  144               
     130    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Juho Touru                       ForssSa                   144               
     135    138    141    144    147    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   141               
     135    138    141    144    
     o      xo     o      xxx    

6)   Veikko Paana                     NaantLöy                  141               
     125    130    135    138    141    144    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

7)   René-Peter Vuorio                MaarMa                    138               
     130    135    138    141    
     xo     o      o      xxx    

8)   Samuel Ruohonen                  TampU                     135               
     120    125    130    135    138    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  130               
     120    125    130    135    138    
     o      o      xxo    x      xx     

10)  Severi Laine                     LauttLu                   115               
     110    115    120    
     o      o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 152               
     140    143    146    149    152    160
     o      o      o      o      o      xx

2)   Rania Toivonen                   UudKK                     149               
     130    134    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Erika Juselius                   HämeenlTa                 143               
     137    140    143    146    
     o      o      o      xxx    

4)   Pinja Siljanto                   TuUL                      140               
     125    130    134    137    140    143    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

5)   Saara Virkki                     SomE                      140               
     140    143    
     xo     xxx    

6)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  137               
     125    130    134    137    140    
     o      o      xxo    o      xxx    

7)   Aada Haavisto                    TuUL                      137               
     125    130    134    137    140    
     o      o      xo     xo     xxx    

8)   Inka Kuusela                     TammRy                    137               
     134    137    140    
     o      xxo    xxx    

9)   Elli Ajosenpää                   MaskKa                    134               
     130    134    137    
     o      o      xxx    

10)  Emmi Vidqvist                    UlvST                     125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    



P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Joni Seppänen                    KalVa                     255               
     225    230    235    240    245    255    265    
     o      -      o      -      o      o      xxx    

2)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  215               
     215    220    225    230    235    
     o      -      -      -      xxx    

3)   Oliver Helenius                  SomE                      210               
     170    180    190    200    205    210    215    220    
     o      o      o      o      xxo    o      -      xxx    

4)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   190               
     130    140    150    160    170    180    190    200    
     o      -      o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Veeti Salminen                   SomE                      190               
     170    180    190    200    
     o      xxo    xxo    xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   255               
     220    225    230    235    240    245    250    255    260    
     o      -      -      -      o      -      xx-    o      xxx    

2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  250               
     200    205    210    215    220    225    230    235    240    245    250    255    260    
     o      -      o      -      xo     -      o      o      xx-    o      xo     -      xxx    

3)   Linnea Sariola                   SomE                      240               
     220    225    230    235    240    245    250    
     xxo    -      o      xxo    o      -      xxx    

4)   Anni Koskinen                    LittTU                    230               
     190    200    205    210    215    220    225    230    235    
     xxo    o      o      o      xo     o      xo     o      xxx    

5)   Venla Lehtinen                   TuUL                      230               
     190    200    205    210    215    220    225    230    235    
     o      o      o      -      xo     xxo    o      xxo    xxx    

6)   Heta Haapanen                    VahdTui                   225               
     180    190    200    205    210    215    220    225    230    
     o      -      o      -      o      -      o      o      xxx    

7)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  220               
     210    215    220    225    230    
     o      -      o      -      xxx    

8)   Saara Virkki                     SomE                      210               
     170    180    190    200    205    210    215    220    
     o      -      o      -      o      o      -      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  4,93 -0,3          
     4,89   x      4,87   4,93   x      x      
     +1,0   +0,7   +2,9   -0,3   -0,2          

2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  4,72 +0,6          
     4,57   4,66   4,72   4,54   x      4,53   
     +0,0   +2,3   +0,6   +0,0   +0,9   +0,6   

3)   Eeti Hänninen                    HämeenlTa                 4,68 +1,9          
     4,62   4,62   4,36   4,40   4,49   4,68   
     +1,3   +1,8   -1,5   +0,0   +0,5   +1,9   

4)   Luukas Lehtinen                  LapSa                     4,68 +1,6          
     4,44   4,55   4,56   x      4,68   x      
     +0,0   -0,6   +0,6   +0,2   +1,6   +0,4   

5)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 4,53 +1,4          
     4,53   4,41   3,27   x      3,17   4,40   
     +1,4   -0,6   +1,0   +1,4   +2,7   +0,3   

6)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  4,44 +1,0          
     4,44   4,25   4,03   4,18   x      x      
     +1,0   +0,0   -0,2   +2,5   -0,7   -1,1   

7)   Alex Karjalainen                 RaumU                     4,32 -0,2          
     4,32   4,09   3,62   4,01   x      x      
     -0,2   +0,6   -0,2   +0,2   +0,7   -1,1   

8)   Joni Seppänen                    KalVa                     4,29 +2,6  4,21 +0,0
     4,08   x      4,11   4,15   4,29   4,21   
     +0,0   +1,6   +0,5   +0,7   +2,6   +0,0   

9)   Aaro Juhola                      TurTo                     3,98 +1,8          
     3,95   3,97   3,98   
     +0,6   -0,5   +1,8   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  4,87 +0,0          
     4,42   4,07   4,70   4,70   4,72   4,87   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

2)   Erika Pyykkö                     ForssSa                   4,83 +0,0          
     x      4,61   4,65   4,51   4,52   4,83   
     +0,0   +0,0   -0,6   +0,0   +0,0   +0,0   

3)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     4,66 +0,0          
     4,56   4,66   4,54   4,44   4,35   -      
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0          

4)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 4,59 +0,0          
     4,24   x      4,53   4,34   4,59   4,30   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

5)   Kärki Olivia                     LauttLu                   4,55 +0,0          
     4,55   4,25   x      x      x      4,26   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

6)   Salla Mäkipere                   LiedPa                    4,48 +0,0          
     4,26   4,23   x      4,30   4,42   4,48   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

7)   Ella-Sofia Hyövelä               LiedPa                    4,34 +0,0          
     4,31   4,24   4,28   4,30   4,26   4,34   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

8)   Nelli Mäenpää                    RaumU                     4,27 +0,0          
     4,11   4,13   4,27   4,26   x      4,12   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

9)   Neea Nummi                       KiukKi                    4,24 +0,0          
     4,04   4,24   4,14   
     -0,4   +0,0   +0,0   



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    10,21 +1,0          
     10,21  x      10,08  9,56   -      x      
     +1,0   +0,6   -0,4   +0,5          +1,1   

2)   Hilma Karonen                    LiedPa                    9,69 +0,5          
     8,87   9,32   9,34   9,26   9,45   9,69   
     +0,0   +0,6   -0,3   +2,2   +0,9   +0,5   

3)   Oona Moisio                      TampPy                    9,67 -1,1          
     9,43   9,67   9,49   9,32   9,33   x      
     +0,2   -1,1   +0,2   -0,2   +0,2   +1,5   

4)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    9,54 +3,1  9,52 -1,5
     9,52   x      9,28   9,35   9,54   9,34   
     -1,5   -1,1   +0,3   +1,2   +3,1   +0,9   

5)   Elli Ajosenpää                   MaskKa                    9,28 +1,7          
     9,09   9,28   8,90   9,04   9,13   8,70   
     -0,9   +1,7   +0,5   +0,8   +1,0   +1,1   

6)   Unni Leinonen                    TampPy                    9,26 +0,6          
     9,26   8,89   8,91   x      x      8,92   
     +0,6   +0,4   +0,3   +0,2   +3,2   +1,4   

7)   Linnea Salo                      NokU                      9,18 +0,2          
     x      x      9,18   8,85   9,04   9,08   
     +1,5   +0,2   +0,2   +2,0   +0,3   +1,7   

8)   Sanni Siltala                    MaskKa                    9,06 -0,4          
     x      8,98   9,06   8,98   8,89   x      
     +1,0   -0,1   -0,4   +0,4   +1,9   +0,0   

9)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,02 +0,6          
     8,75   8,85   9,02   
     +0,9   +0,5   +0,6   

10)  Pinja Siljanto                   TuUL                      9,02 -0,3          
     8,76   9,02   x      
     -0,9   -0,3   +0,9   

11)  Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    8,63 +1,0          
     8,63   8,41   8,53   
     +1,0   +0,6   -0,1   

12)  Oona Turunen                     KanksLei                  8,57 +0,3          
     8,57   8,56   8,36   
     +0,3   +2,4   +1,2   

13)  Aino Anttila                     NakkVire                  7,94 -0,2          
     7,77   7,61   7,94   
     +0,6   -1,1   -0,2   

14)  Elli Mannila                     RaumU                     7,78 -1,5          
     7,65   7,78   7,55   
     +0,0   -1,5   +0,6   



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Taavi Tuominen                   RaisKu                    10,38 -0,9          
     9,93   9,87   10,38  -      9,91   x      
     -0,8   -0,6   -0,9          -0,3   -0,3   

2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,69 -0,6          
     9,46   9,44   9,56   x      9,20   9,69   
     -1,0   -0,8   -0,6   +0,0   +0,0   -0,6   

3)   Elmeri Autio                     NokU                      9,50 -1,4          
     x      x      x      x      x      9,50   
                   -0,8   -1,2   +0,0   -1,4   

4)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   9,24 -1,2          
     9,01   x      9,24   8,30   9,05   9,02   
     -0,8   -1,2   -1,2   +0,0   +0,0   -1,3   

5)   Aatu Kukkonen                    TuUL                      8,77 -0,7          
     x      8,75   8,77   8,61   x      8,40   
     +0,0   -0,4   -0,7   -0,8   -0,4   -1,3   

6)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  8,38 -0,4          
     8,14   8,15   8,35   8,18   8,38   8,08   
     -1,1   -1,2   -0,4   -1,1   -0,4   -1,3   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mico Lampinen                    SomE                      13,52             
     13,52  x      x      x      x      x      

2)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    12,55             
     11,95  11,29  11,74  12,12  12,55  12,15  

3)   Valtteri Valtonen                LaitJy                    11,45             
     x      x      10,67  10,66  11,45  10,84  

4)   Niilo Laukkanen                  TammRy                    8,84              
     8,84   8,18   x      7,91   8,52   8,46   

5)   Lauri Kurkela                    KaarUra                   8,82              
     8,37   x      8,44   8,41   8,82   x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   11,49             
     11,47  11,49  x      11,43  x      11,48  

2)   Viivi Välimäki                   TammRy                    11,03             
     9,62   10,14  10,39  10,03  11,03  10,25  

3)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,97             
     10,30  10,58  10,64  10,28  10,97  10,53  

4)   Enni Haulisto                    TuUL                      10,49             
     x      10,28  x      x      x      10,49  

5)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    10,42             
     9,22   10,05  9,79   9,98   9,76   10,42  

6)   Aada Vuoriaho                    LaitJy                    10,32             
     10,01  9,98   10,32  x      x      x      

7)   Sara Soini                       KalVa                     10,12             
     9,77   9,86   10,00  x      x      10,12  

8)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   9,37              
     8,75   9,03   9,37   9,14   x      8,70   

9)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  8,92              
     8,92   8,19   x      

10)  Laura Touru                      ForssSa                   8,31              
     7,95   x      8,31   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mico Lampinen                    SomE                      57,10             
     48,32  51,49  55,34  x      57,10  56,61  

2)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    43,00             
     38,32  x      40,94  x      43,00  40,95  

3)   Valtteri Valtonen                LaitJy                    38,23             
     x      36,39  38,23  x      x      x      

4)   Riku Naula                       TuUL                      37,80             
     x      33,55  x      x      37,80  33,13  

5)   Tomi Kuusisto                    TuUL                      35,07             
     33,01  33,14  33,55  35,07  34,04  x      

6)   Jussi Koskela                    KangKi                    32,47             
     26,99  29,16  32,47  28,60  x      x      

7)   Artturi Gauffin                  KaarUra                   31,50             
     x      31,36  31,50  30,35  x      x      

8)   Kustaa Salmela                   KalVa                     30,54             
     30,54  29,29  28,58  x      x      x      

9)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    29,40             
     28,94  29,40  28,55  

10)  Roni Mikkilä                     NakkVire                  27,35             
     27,35  x      x      

11)  Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  22,96             
     x      x      22,96  

12)  Juho Kallio                      NoormNo                   22,43             
     21,91  22,43  x      

     Eeti Hänninen                    HämeenlTa                 DNS               


T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Rania Toivonen                   UudKK                     41,32             
     x      36,35  41,32  38,59  35,65  39,54  

2)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   36,67             
     x      28,35  x      36,67  x      x      

3)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  36,30             
     36,30  x      35,34  35,24  34,93  34,17  

4)   Elviira Tarvainen                MaskKa                    36,14             
     32,07  36,14  35,53  33,72  x      30,86  

5)   Aivika Kullas                    PernU                     34,18             
     29,87  34,18  x      28,35  32,49  33,00  

6)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   33,96             
     27,40  33,89  33,96  28,57  32,32  28,41  

7)   Elli Isometsä                    KanksLei                  21,98             
     x      x      21,87  21,98  x      20,58  

8)   Ella Kause                       PorinYU                   20,27             
     x      20,27  x      19,40  x      x      
      
     Iida Mikkelsson                  PorinYU                   NM                
     x      x      x      



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   43,72             
     37,82  37,71  40,92  36,13  35,50  43,72  

2)   Ville Rekola                     TammRy                    40,52             
     39,95  38,72  39,63  40,10  38,26  40,52  

3)   Juho Touru                       ForssSa                   40,33             
     37,38  37,66  31,26  38,84  34,35  40,33  

4)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  38,40             
     33,65  37,77  36,05  36,76  35,25  38,40  

5)   Henri Aava                       MaarMa                    36,55             
     33,86  33,40  36,55  x      34,76  34,50  

6)   Jussi Koskela                    KangKi                    34,22             
     x      32,96  32,18  34,22  34,00  33,77  

7)   Kustaa Salmela                   KalVa                     33,92             
     27,99  31,48  33,92  x      33,49  31,82  

8)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  33,21             
     33,21  x      27,99  -      -      -

9)   Joona Salminen                   TammRy                    32,82             
     32,82  28,10  32,26  

10)  Nooa Laitinen                    KaarUra                   32,21             
     32,21  29,77  30,87  

11)  Roni Mikkilä                     NakkVire                  32,17             
     31,66  32,17  27,82  

12)  Aatu Kukkonen                    TuUL                      31,51             
     29,30  31,51  x      

13)  Juho Kallio                      NoormNo                   31,19             
     31,19  30,44  28,92  

14)  Veikka Loikas                    PorinYU                   27,68             
     27,68  -      -



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 38,09             
     38,09  x      34,60  35,53  35,51  37,37  

2)   Erica Syrjälä                    TammRy                    36,12             
     x      32,95  31,00  33,24  35,10  36,12  

3)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     35,25             
     30,46  31,28  35,25  34,94  32,17  34,27  

4)   Elviira Tarvainen                MaskKa                    34,96             
     30,19  30,50  34,96  30,71  31,11  33,61  

5)   Julia Vuori                      ForssSa                   34,26             
     29,95  30,05  31,13  34,26  31,40  x      

6)   Ella Kause                       PorinYU                   33,73             
     30,29  33,42  33,73  33,63  32,26  31,61  

7)   Viivi Välimäki                   TammRy                    32,26             
     29,81  32,15  32,26  29,83  32,07  29,34  

8)   Maya-Maria Hautala               TuUL                      31,63             
     28,86  29,28  31,63  29,65  30,08  28,05  

9)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   30,18             
     29,94  29,73  30,18  

10)  Nelli Mäenpää                    RaumU                     30,18             
     30,18  25,19  26,04  

11)  Aivika Kullas                    PernU                     29,86             
     29,16  28,68  29,86  

12)  Ida Mäenpää                      RaumU                     29,46             
     28,07  29,46  28,01  

13)  Alisa Syrjälä                    TammRy                    23,52             
     23,52  22,28  x      

14)  Sara Soini                       KalVa                     20,88             
     x      x      20,88  

     Miina Paija                      UrjU                      NM                
     x      x      x      



P13 4x200m viesti
1)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 1.56,45           
   1) Eeti Hänninen, 2) Emilia Rättö, 
   3) Reko Laine, 4) Aino Aalto
2)   Tammelan Ryske                   TammRy                    1.57,17           
   1) Aleksi Jokela, 2) Erica Syrjälä, 
   3) Joona Salminen, 4) Viivi Välimäki
3)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  1.57,28           
   1) Veikko Paana, 2) Matilda Mehto, 
   3) Kasperi Puhakka, 4) Emmi Tiljander
4)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      2.00,66           
   1) Alvar Itämeri, 2) Saara Fahlbom, 
   3) Julius Antola, 4) Fia Casagrande
5)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   2.02,03           
   1) Niklas Ranne, 2) Milja Miikkulainen, 
   3) Veikko Koski, 4) Sofia Sivunen
6)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  2.03,13           
   1) Jasper Ketoniemi, 2) Isla Lehtonen, 
   3) Niko Kaunisto, 4) Eden Kytö
7)   Someron Esa                      SomE                      2.03,93           
   1) Veeti Salminen, 2) Sanni Tuominen, 
   3) Oliver Helenius, 4) Saara Virkki
8)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    2.06,54           
   1) Miikka Hautaniemi, 2) Inkeri Rantapelkonen, 
   3) Martti Wallenius, 4) Neea Nummi
9)   Tammelan Ryske 2                 TammRy                    2.06,90           
   1) Niilo Laukkanen, 2) Alisa Syrjälä, 
   3) Ville Rekola, 4) Inka Kuusela
10)  Naantalin Löyly 3                NaantLöy                  2.07,22           
   1) Julius Aaltonen, 2) Roosa Välimäki, 
   3) Hannes Santavuori, 4) Essi Mäkilä

Loppukilpailu erä 1
1)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  2.03,13           
   1) Jasper Ketoniemi, 2) Isla Lehtonen, 
   3) Niko Kaunisto, 4) Eden Kytö
2)   Someron Esa                      SomE                      2.03,93           
   1) Veeti Salminen, 2) Sanni Tuominen, 
   3) Oliver Helenius, 4) Saara Virkki
3)   Tammelan Ryske 2                 TammRy                    2.06,90           
   1) Niilo Laukkanen, 2) Alisa Syrjälä, 
   3) Ville Rekola, 4) Inka Kuusela
4)   Naantalin Löyly 3                NaantLöy                  2.07,22           
   1) Julius Aaltonen, 2) Roosa Välimäki, 
   3) Hannes Santavuori, 4) Essi Mäkilä

Loppukilpailu erä 2
1)   Hämeenlinnan Tarmo               HämeenlTa                 1.56,45           
   1) Eeti Hänninen, 2) Emilia Rättö, 
   3) Reko Laine, 4) Aino Aalto
2)   Tammelan Ryske                   TammRy                    1.57,17           
   1) Aleksi Jokela, 2) Erica Syrjälä, 
   3) Joona Salminen, 4) Viivi Välimäki
3)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  1.57,28           
   1) Veikko Paana, 2) Matilda Mehto, 
   3) Kasperi Puhakka, 4) Emmi Tiljander
4)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      2.00,66           
   1) Alvar Itämeri, 2) Saara Fahlbom, 
   3) Julius Antola, 4) Fia Casagrande
5)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   2.02,03           
   1) Niklas Ranne, 2) Milja Miikkulainen, 
   3) Veikko Koski, 4) Sofia Sivunen
6)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    2.06,54           
   1) Miikka Hautaniemi, 2) Inkeri Rantapelkonen, 
   3) Martti Wallenius, 4) Neea Nummi


P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  40,54             
     35,83  36,19  37,24  x      x      40,54  

2)   Tomi Kuusisto                    TuUL                      38,08             
     37,67  38,08  x      35,52  x      x      

3)   Riku Naula                       TuUL                      37,32             
     37,32  35,69  x      x      x      x      

4)   Artturi Gauffin                  KaarUra                   37,17             
     32,29  33,73  31,31  x      37,17  33,55  

5)   Veikko Koski                     PorinYU                   36,37             
     35,08  36,37  34,34  33,90  x      31,59  

6)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    27,23             
     23,28  27,00  27,23  x      x      27,13  



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   51,72             
     46,96  50,34  x      46,53  51,72  50,70  

2)   Venla Kärhä                      LoimVoi                   45,75             
     39,60  43,34  x      43,06  45,75  x      

3)   Elisabet Kujanpää                ValkHa                    41,15             
     x      35,88  41,15  x      x      x      

4)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   37,53             
     32,81  x      34,84  33,89  36,41  37,53  

5)   Aada Vuoriaho                    LaitJy                    36,70             
     35,83  x      36,70  36,46  x      35,62  

6)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  33,94             
     33,94  x      31,97  29,82  31,83  30,83  

7)   Maya-Maria Hautala               TuUL                      31,27             
     x      28,39  27,97  31,27  29,89  x      

8)   Eevi Vatka                       ToijVau                   28,32             
     22,18  26,64  x      26,32  26,82  28,32  

9)   Alisa Syrjälä                    TammRy                    26,60             
     x      26,60  x      

10)  Vilma Laaksonen                  PorinYU                   21,53             
     19,89  21,53  x      

11)  Elli Isometsä                    KanksLei                  20,50             
     20,50  18,37  x