Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
06.08. klo 18:00 Seuracup II Salo-Loimaa lohko Tulokset (päivitetty: 23:02 06.08.2019)
http://live.tuloslista.com/4755

Seuracup II Salo-Loimaa lohko
Loimaan Leisku
06.08.2019

P9 40m
1)   Luukas Virta                     SomE                      7,45              
2)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   7,46              
3)   Jami Toivonen                    MarttMu                   7,93              
4)   Aatos Alhonen                    LoimLei                   8,07              
5)   Mikael Ketola                    LoimLei                   8,26              
6)   Magnus Laitinen                  VirttNou                  8,31              
7)   Oskari Virtanen                  LoimLei                   8,44              
8)   Elias Lintula                    LoimLei                   8,53              
9)   Petteri Vainio                   LoimLei                   9,00              
10)  Akseli Vahtera                   KuusjHu                   10,18             
     Tomi Virtanen                    KuusjHu                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Luukas Virta                     SomE                      7,45              
2)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   7,46              
3)   Jami Toivonen                    MarttMu                   7,93              
4)   Aatos Alhonen                    LoimLei                   8,07              
5)   Oskari Virtanen                  LoimLei                   8,44              
6)   Petteri Vainio                   LoimLei                   9,00              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Mikael Ketola                    LoimLei                   8,26              
2)   Magnus Laitinen                  VirttNou                  8,31              
3)   Elias Lintula                    LoimLei                   8,53              
4)   Akseli Vahtera                   KuusjHu                   10,18             
     Tomi Virtanen                    KuusjHu                   DNS               


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Reetta Salmela                   MarttMu                   7,48              
2)   Mette Mettala                    KuusjHu                   8,05              
3)   Jenna Lehti                      KoskKai                   8,41              
4)   Moona Tervolin                   LoimLei                   8,78              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elmeri Oivanen                   LoimLei                   2,98              
     2,84   2,90   2,98   2,63   
                                 

2)   Väinö Talonen                    SomE                      2,87              
     2,79   2,86   x      2,87   
                                 

3)   Venni Varho                      LoimLei                   2,69              
     2,69   2,63   2,53   2,61   
                                 

4)   Onni Ketonen                     LoimLei                   2,15              
     2,12   2,02   2,15   2,08   
                                 

5)   Huugo Alhonen                    LoimLei                   2,10              
     2,03   2,10   1,96   2,07   
                                 

6)   Roope Vahtera                    KuusjHu                   1,76              
     x      1,05   1,76   x      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eimi Agge                        MarttMu                   3,47              
     3,47   3,36   3,18   3,23   
                                 

2)   Ciki Tammelin                    LoimLei                   2,17              
     2,17   2,08   2,12   1,94   
                                 



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tapio Vuorentausta               KoskKai                   20,12             
     13,52  14,61  15,80  20,12  

2)   Leo Lintula                      LoimLei                   17,68             
     16,64  x      17,68  13,61  

3)   Ossi Nummila                     MarttMu                   12,81             
     12,64  12,81  12,42  11,09  

4)   Unto Hälli                       SomE                      11,73             
     11,03  10,63  10,00  11,73  

5)   Anton Lindén                     LoimLei                   10,42             
     10,42  4,72   8,93   6,43   

6)   Eelis Hyöppinen                  LoimLei                   3,58              
     2,85   2,52   3,58   3,48   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nelli Jokinen                    MarttMu                   7,12              
     5,32   6,68   5,28   7,12   



P/T9 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Marttilan Murto                  MarttMu                   10.08,27          
   1) Jami Toivonen, 2) Reetta Salmela, 
   3) Ossi Nummila, 4) Eimi Agge
2)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   10.43,91          
   1) Anton Lindén, 2) Moona Tervolin, 
   3) Leo Lintula, 4) Ciki Tammelin


P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Eeti Tammelin                    LoimLei                   24,25             
2)   Eetu Mäkinen                     SomE                      25,09             
3)   Eeli Alhonen                     LoimLei                   26,50             
4)   Luukas Laitinen                  VirttNou                  27,17             
     Viljami Välilä                   OripVe                    DNS               


T11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Iina Palmroos                    MarttMu                   24,44             
2)   Henni Talonen                    SomE                      24,81             
3)   Emma Rauhala                     KuusjHu                   25,47             
4)   Roosa Syrjälä                    KoskKai                   27,37             
5)   Ella Nieminen                    SomE                      27,58             
6)   Eveliina Jokela                  PernU                     32,72             


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   11,28             
2)   Paavo Virkki                     SomE                      11,29             


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Emma Toivonen                    LoimLei                   13,95             
2)   Martta Koskivainio               MarttMu                   14,03             
3)   Anna Laine                       KoskKai                   14,99             
4)   Ilse Conway                      SomE                      15,03             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niilo Talonen                    SomE                      115               
     82     87     92     97     100    103    106    109    112    115    118    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Aleksi Heinonen                  OripVe                    115               
     82     87     92     97     100    103    106    109    112    115    118    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Ilari Sinkko                     MarttMu                   106               
     82     87     92     97     100    103    106    109    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Johanna Lehti                    KoskKai                   103               
     82     87     92     97     100    103    106    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Eevi Agge                        MarttMu                   100               
     82     87     92     97     100    103    
     o      xo     xxo    xo     xxo    xxx    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Johannes Mäenpää                 SomE                      7,55              
     6,94   6,54   7,50   7,55   

2)   Oskari Kankare                   OripVe                    7,21              
     6,80   7,21   6,86   6,88   

3)   Elias Oivanen                    LoimLei                   7,03              
     5,45   x      7,03   6,30   

4)   Mika Ollula                     MarttMu                    4,54              
     4,11   4,54   4,30   4,36   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Kärhä                      LoimVoi                   8,14              
     7,23   7,37   8,14   7,71   

2)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   7,92              
     7,92   7,78   7,11   7,92   

3)   Liina Jälkö                      OripVe                    6,91              
     6,50   6,47   6,91   6,26   

4)   Wilhelmiina Mäkelä               MarttMu                   6,82              
     6,38   6,82   6,52   x      

5)   Veera Virtanen                   KuusjHu                   5,84              
     5,26   5,84   x      5,67   

6)   Malla Noki                       SomE                      4,35              
     3,89   4,35   3,84   4,18   


T11 1000m kävely
Loppukilpailu,
1)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   7.18,29           


P/T11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   8.26,80           
   1) Eeti Tammelin, 2) Vilma Toivonen, 
   3) Nikolas Lindén, 4) Emma Toivonen
2)   Someron Esa                      SomE                      9.46,23           
   1) Paavo Virkki, 2) Ella Nieminen, 
   3) Niilo Talonen, 4) Henni Talonen
3)   Marttilan Murto                  MarttMu                   10.18,80          
   1) Mika Ollula, 2) Eevi Agge, 
   3) Iina Palmroos, 4) Ilari Sinkko
4)   Someron Esa II                   SomE                      10.25,00          
   1) Eetu Mäkinen, 2) Malla Noki, 
   3) Arttu Hakamäki, 4) Ilse Conway


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Alex Hakanen                     SomE                      30,49             
2)   Niklas Ristimäki                 LoimLei                   30,84             
3)   Aleksanteri Nyholm               VirttNou                  31,51             
4)   Paavo Hälli                      SomE                      32,12             
5)   Akseli Koskivainio               MarttMu                   32,92             


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Lili Jokela                      PernU                     29,85             
2)   Sanni Tuominen                   SomE                      30,39             
3)   Karoliina Olli                   LoimLei                   31,14             
4)   Erika Takkinen                   LoimLei                   34,09             
     Oona Välilä                      OripVe                    DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   10,71             
2)   Aapo Lehtonen                    MarttMu                   13,79             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Elsa Hälli                       SomE                      12,73             


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Veeti Salminen                   SomE                      215               
     175    185    195    205    215    225    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

2)   Kasper Koliseva                  LoimLei                   175               
     125    135    145    155    165    175    185    
     o      o      xo     o      xo     xxo    xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Linnea Sariola                   SomE                      250               
     205    215    225    235    250    265    
     xo     o      -      xxo    o      xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Luka Lujasmaa                    KuusjHu                   10,13             
     9,87   10,08  9,88   10,13  

2)   Eetu Mattila                     VirttNou                  7,82              
     7,75   7,82   7,67   7,73   

3)   Samuli Vuori                     MarttMu                   6,86              
     5,96   6,86   6,51   6,19   

4)   Leevi Suutela                    SomE                      6,40              
     6,40   6,23   x      5,35   

5)   Santeri Heinonen                 LoimLei                   5,11              
     5,11   4,83   4,92   4,97   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Karoliina Reunanen               KuusjHu                   8,89              
     8,33   8,89   8,85   x      

2)   Saara Virkki                     SomE                      7,64              
     7,14   7,51   7,60   7,64   

     Aivika Kullas                    PernU                     DNS               


P13 1000m kävely
Loppukilpailu,
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   5.36,97           


T13 1000m kävely
Loppukilpailu,
1)   Ilona Laine                      KoskKai                   6.06,62           


P/T13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   7.56,43           
   1) Niklas Ristimäki, 2) Erika Takkinen, 
   3) Hannu Sjöblom, 4) Karoliina Olli
2)   Someron Esa                      SomE                      8.37,41           
   1) Paavo Hälli, 2) Saara Virkki, 
   3) Alex Hakanen, 4) Sanni Tuominen


P15 300m
Loppukilpailu,
1)   Onni Jalovaara                   LoimLei                   53,61             


T15 300m
Loppukilpailu,
1)   Minea Lindén                     LoimLei                   44,67             
2)   Sara Syrjälä                     KoskKai                   51,38             
3)   Jenna Lehtonen                   MarttMu                   52,65             


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Riikka Virkki                    SomE                      15,04             
2)   Tilda Mäkelä                     LoimLei                   16,81             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Juho Leppä                       SomE                      DNS               


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Saimi Koskivainio                MarttMu                   10,00 +1,6          
     10,00  9,71   9,88   9,84   
     +1,6   +0,0   +1,4   +0,2   



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Lauri Kakko                      SomE                      49,19             
     48,12  49,19  48,06  x      



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimVoi                   48,12             
     x      x      48,12  x      

2)   Venla Kärhä                      LoimVoi                   47,46             
     42,47  44,82  47,46  46,68  

3)   Lotta Sariola                    SomE                      22,71             
     21,10  x      18,47  22,71  

4)   Ada Jokinen                      MarttMu                   19,50             
     14,09  17,13  19,50  17,77  


T15 1000m kävely
Loppukilpailu,
1)   Minea Lindén                     LoimLei                   6.07,58           
2)   Tilda Mäkelä                     LoimLei                   6.08,21           



N17 800m
Loppukilpailu,
1)   Elsa Koskivainio                 MarttMu                   3.18,82           


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Vuolli                     KoskKai                   4,92              
     4,86   4,87   4,71   4,92   
                                 

2)   Ida Mäki                         VirttNou                  3,90              
     3,67   3,52   3,90   3,61   
                                 

3)   Milla Rantala                    SomE                      3,84              
     3,74   3,79   3,84   3,83   
                                 



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jaakko Virkki                SomE                          25,94             
     24,72  25,94  x      x      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ilona Vuori                      MarttMu                   31,68             
     26,14  29,81  29,13  31,68  

     Roosa Jälkö                      OripVe                    DNS