Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
03.09. klo 18:00 Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 Tulokset (päivitetty: 06:14 07.09.2019)
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6
Veikkolan Veikot
03.09.2019

M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   140               
     130    135    140    145    
     o      o      o      xxx    



N Korkeus

M Kuula
Loppukilpailu


N Kuula

P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 94                
     85     88     91     94     98     
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Erik Boije                       SjundeåIF                 88                
     70     73     76     79     82     85     88     91     
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Joonatan Ylä-Mäihäniemi          VeikkVei                  88                
     70     73     76     79     82     85     88     91     
     o      o      xo     o      o      o      xo     xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emma Barlow                      VeikkVei                  88                
     70     73     76     79     82     85     88     91     
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  88                
     70     73     76     79     82     85     88     91     
     o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

     Aino Matikainen                  VeikkVei                  NH                
     60     
     xxx    



P9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Erik Boije                       SjundeåIF                 12,04             
     9,80   10,56  11,31  10,59  11,13  12,04  

2)   Anton Karell                     SjundeåIF                 11,84             
     11,13  11,79  11,84  x      x      11,15  

3)   Joonatan Ylä-Mäihäniemi          VeikkVei                  3,46              
     3,46   x      x      -      -      -      



T9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emma Barlow                      VeikkVei                  9,04              
     5,88   x      x      9,04   x      8,30   

2)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  3,39              
     2,32   2,30   3,02   3,39   x      x      

3)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  2,65              
     2,03   x      x      x      2,65   2,26   



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veikko Valovirta                 EspTa                     4,35              
     4,13   4,05   4,21   4,25   4,12   4,35   
                                               

2)   Casper Häkkinen                  EspTa                     4,33              
     x      x      4,33   3,78   4,10   3,71   
                                               

3)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 4,17              
     3,94   x      4,16   3,89   3,83   4,17   
                                               

4)   Aapeli Oila                      EspTa                     4,06              
     3,91   4,01   4,06   3,98   3,91   3,70   
                                               

5)   Emil Novotny                     VeikkVei                  3,68              
     3,68   x      3,57   x      3,53   3,65   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Rautiainen                EspTa                     4,45              
     4,22   4,26   4,38   4,26   4,45   4,19   
                                               

2)   Lena Liimatainen                 EspTa                     4,21              
     4,00   3,97   4,01   4,21   4,06   3,94   
                                               

3)   Camilla Junes                    EspTa                     3,98              
     3,89   3,77   3,82   3,98   3,84   3,67   
                                               

4)   Elle Saari                       EspTa                     3,92              
     3,92   3,92   3,85   3,78   3,76   x      
                                               

5)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  3,86              
     3,86   3,76   3,65   3,61   3,56   -      
                                               

6)   Mea Barlow                       VeikkVei                  3,83              
     3,82   3,83   3,66   3,68   3,62   3,59   
                                               

7)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3,77              
     3,77   3,66   x      3,72   x      3,76   
                                               

8)   Livia Kytömaa                    EspTa                     3,57              
     3,19   3,37   x      3,51   x      3,57   
                                               

9)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 3,41              
     3,26   3,22   3,41   3,35   3,36   3,36   
                                               

10)  Minttu Honka                     VeikkVei                  3,11              
     3,11   2,95   2,98   3,00   3,10   -      
                                               

11)  Signe Skog                       SjundeåIF                 2,99              
     2,96   2,90   2,97   2,93   2,99   2,66   
                                               

12)  Alina Lundqvist                  SjundeåIF                 2,97              
     2,73   2,74   2,74   2,97   2,88   2,76   
                                               



P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 13,71             
     12,42  11,23  11,00  13,71  x      12,12  



T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  17,50             
     17,50  x      15,78  16,00  x      15,94  

2)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 13,89             
     x      11,83  13,89  12,30  x      11,92  

3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  13,15             
     11,20  13,15  9,68   11,00  11,37  11,20  

4)   Signe Skog                       SjundeåIF                 12,45             
     10,38  12,21  11,83  x      12,41  12,45  

5)   Mea Barlow                       VeikkVei                  11,87             
     x      11,87  x      x      8,22   x      

6)   Alina Lundqvist                  SjundeåIF                 8,85              
     8,85   8,55   6,60   x      6,58   x      



P13 Pituus

T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veera Mikkonen                   KirkkonU                  3,87 +1,6          
     3,65   3,54   3,17   3,87   3,43   3,57   
     +2,0   +1,1   +2,4   +1,6   +2,1   +2,1   

2)   Tara Hatakka                     VantSa                    3,79 +1,2          
     3,79   3,55   3,57   3,73   x      3,76   
     +1,2   +0,8   +2,1   +1,9          +1,3   

3)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  3,29 +2,0          
     3,29   3,29   3,21   3,26   3,21   2,99   
     +1,3   +2,0   +1,3   +2,2   +2,8   +2,1   



P13 Moukari

T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Tara Hatakka                     VantSa                    25,78             
     x      24,19  x      25,78  24,57  x      

2)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  19,86             
     19,86  19,68  18,70  x      18,67  x      



P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Johan Grönroos                   SjundeåIF                 175               
     160    165    170    175    178    
     o      o      o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Birgitta Östberg                 SjundeåIF                 130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Emmi Hilkku                      SjundeåIF                 125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

3)   Malin Karell                     SjundeåIF                 125               
     115    120    125    130    
     xo     o      o      xxx    

4)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xxo    xxx    



P15 Kuula

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Malin Karell                     SjundeåIF                 7,51              
     7,25   7,22   7,33   7,51   7,31   x      

2)   Birgitta Östberg                 SjundeåIF                 7,23              
     6,52   6,33   6,85   7,23   7,03   6,89   

3)   Emmi Hilkku                      SjundeåIF                 7,20              
     6,65   6,81   6,82   6,89   6,98   7,20   

4)   Kiia Korander                    VihdVie                   6,69              
     6,31   6,28   6,69   6,41   x      6,10   



M17 Korkeus

N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ida Hilkku                       SjundeåIF                 110               
     110    115    
     o      xx-    



M17 Kuula

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ida Hilkku                       SjundeåIF                 8,32              
     7,90   8,24   8,32   7,87   8,31   7,29   



M19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anton Grönroos                   SjundeåIF                 170               
     160    165    170    175    
     o      o      o      xxx    



N19 Korkeus

M19 Kuula

N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Rapinoja                  VeikkVei                  8,64              
     7,12   7,11   8,12   8,25   8,20   8,64   



M55 Kuula
Alkuerät
1)   Petri Korander                   VihdVie                   9,25              
     8,93   9,25   0,04   9,06   x      8,89   





© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.16 - 04.09.2019 02.05.31