Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.06. klo 18:00 Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 Tulokset (päivitetty: 06:11 12.06.2019)
Tulosten lisäys kilpailuun Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2, Veikkola.
Tästä kilpailusta on tallennettu seuraava tuloslista:

Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2
Veikkolan Veikot
11.06.2019

M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   295               
     275    285    295    305    
     xxo    xo     o      xxx    

2)   Jukka-Pekka Hassinen             RunClub                   265               
     245    255    265    275    
     o      o      o      xxx    

3)   Seppo Saarela                    RiihimKi                  255               
     245    255    265    275    
     x      o      x      xxx    


M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Oskari Perälampi                 EspTa                     53,72             
     53,36  x      53,72  x      x      x      

2)   Antti Pränni                     TFEspoo                   45,56             
     45,56  44,52  x      x      x      x      

3)   Mikael Antola                    LeppSi                    43,80             
     43,80  x      x      42,01  x      x      

4)   Aleksanteri Sonninen             VeikkVei                  36,86             
     x      x      36,86  x      35,53  x      

     Marko Honkaharju                 EspTa                     NM                
     x      x      x      x      x      x      

     Petri Korander                   VihdVie                   DNS


N Kiekko
Loppukilpailu
     Pinja Karhunen                   HämeenlTa                 DNS               

              
T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  431               
2)   Emma Barlow                      VeikkVei                  344               
3)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  191


T9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  7,74              
2)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,28              
3)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  9,06              


T9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  2,98              
     2,92   2,98   2,76   
                          
2)   Emma Barlow                      VeikkVei                  2,70              
     2,55   2,63   2,70   
                          
3)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  2,04              
     x      1,94   2,04   


T9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  4,43              
     4,02   4,43   4,07   

2)   Emma Barlow                      VeikkVei                  4,14              
     4,14   3,92   4,06   

3)   Aino Matikainen                  VeikkVei                  2,85              
     2,80   2,85   x      


P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 591               
2)   Erik Boije                       SjundeåIF                 500               
3)   Niko Tuominen                    VeikkVei                  462               


P9 3-ottelu  40m
Loppukilpailu
1)   Niko Tuominen                    VeikkVei                  7,22              
2)   Anton Karell                     SjundeåIF                 7,39              
3)   Erik Boije                       SjundeåIF                 7,82


P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 3,37              
     3,16   3,13   3,37   
                          
2)   Erik Boije                       SjundeåIF                 3,12              
     2,99   3,12   3,10   
                          
3)   Niko Tuominen                    VeikkVei                  3,02              
     2,15   2,47   3,02   
                          

P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 5,84              
     5,84   5,61   4,59   

2)   Erik Boije                       SjundeåIF                 5,64              
     5,64   5,42   5,54   

3)   Niko Tuominen                    VeikkVei                  3,64              
     3,64   3,55   3,46   


T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  878               
2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  822               
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  768               
4)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  759               
5)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  700               
6)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 611               
7)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  566               
8)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  471               
9)   Signe Skog                       SjundeåIF                 439               
10)  Mimosa Vairio                    VeikkVei                  380               


T11 3-ottelu  60m
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,30              
2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,50              
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  9,90              
4)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,10             
5)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 10,37             
6)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  10,50             
7)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  10,77             
8)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  10,84             
9)   Signe Skog                       SjundeåIF                 11,27             
10)  mimosa vairio                                              11,88             

Loppukilpailu erä 1
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,30              
2)   Mea Barlow                       VeikkVei                  9,90              
3)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  10,77             
4)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  10,84             
5)   mimosa vairio                                              11,88             

Loppukilpailu erä 2
1)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,50              
2)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  10,10             
3)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 10,37             
4)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  10,50             
5)   Signe Skog                       SjundeåIF                 11,27             


T11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  4,19              
     3,88   4,10   4,19   
                          
2)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  3,93              
     3,70   3,93   3,87   
                          
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  3,86              
     3,64   3,82   3,86   
                          
4)   Saina Lavi                       KirkkonU                  3,75              
     3,73   3,75   3,73   
                          
5)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 3,56              
     3,56   3,35   3,35   
                          
6)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  3,38              
     3,36   3,29   3,38   
                          
7)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  3,27              
     3,27   3,25   3,18   
                          
8)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  3,02              
     3,02   2,94   2,95   

9)   Signe Skog                       SjundeåIF                 3,02              
     3,02   2,74   2,93                            

10)  mimosa vairio                                              2,70              
     2,66   2,69   2,70   


T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  8,44              
     7,28   7,52   8,44
   
2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  6,95              
     6,94   6,95   6,58   

3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  6,68              
     6,68   6,36   6,31   

4)   Mea Barlow                       VeikkVei                  6,61              
     5,98   6,21   6,61   

5)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  6,02              
     x      5,53   6,02   

6)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 5,47              
     5,12   5,47   4,92   

7)   Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  5,30              
     4,73   4,78   5,30   

8)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  4,83              
     4,76   4,78   4,83   

9)   mimosa vairio                                              4,83              
     4,83   4,26   4,49   

10)  Signe Skog                       SjundeåIF                 4,74              
     x      4,58   4,74   


P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 822               
2)   Axel Nordström                   KirkkonU                  602               
3)   Emil Novotny                     VeikkVei                  423               


P11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 9,28              
2)   Axel Nordström                   KirkkonU                  10,68             
     Emil Novotny                     VeikkVei                  DNS


P11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 3,85              
     3,70   3,71   3,85   
                          
2)   Emil Novotny                     VeikkVei                  3,56              
     3,42   3,21   3,56   
                          
3)   Axel Nordström                   KirkkonU                  3,49              
     3,49   3,15   3,26   
                          

P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Axel Nordström                   KirkkonU                  5,98              
     5,98   5,57   4,95   

2)   Alexander Björkqvist             SjundeåIF                 5,97              
     5,97   5,57   5,84   

3)   Emil Novotny                     VeikkVei                  5,49              
     5,31   5,49   4,32   


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Kira Koskiniemi                  HKV                       12,25             
2)   Sara Heininen                    VeikkVei                  12,82             
     Emmi Grönroos                    VeikkVei                  DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  21,88             
     21,88  17,64  19,60  16,71  17,71  19,62  

2)   Kira Koskiniemi                  HKV                       16,92             
     13,64  16,92  14,18  15,73  15,52  13,93  

3)   Veera Mikkonen                   KirkkonU                  15,89             
     15,71  13,83  14,41  14,20  15,89  14,32  

4)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  8,70              
     8,70   8,63   7,96   8,36   7,30   7,36   


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aapo Vanhanen                    EspTa                     31,11             
     29,32  31,11  x      30,62  x      x      


T15 80m aidat
Loppukilpailu
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     11,94             
2)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 12,90             
3)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 14,51             
     Anna Nummikoski                  EspTa                     DNS               
     Martta Valtonen                  EspTa                     DNS               


T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     31,94             
     31,68  31,94  x      x      x      x      

2)   Jelizaveta Tsubareva             SjundeåIF                 18,44             
     18,44  x      x      17,43  17,68  x      

3)   Kiia Korander                    VihdVie                   15,42             
     15,20  15,35  15,42  15,35  x      14,76  

4)   Iiris Mikkonen                   KirkkonU                  14,04             
     11,80  x      x      14,04  13,78  13,48  

     Kira Koskiniemi                  HKV                       NM                
     x      x      x      x      x      x      

     Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 DNS               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Matias Tapanainen                EspTa                     18,31             
2)   Sampo Anttonen                   VeikkVei                  21,27             
     Joona Nieminen                   EspTa                     DNS               


P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Joona Nieminen                   EspTa                     39,90             
     37,52  x      x      39,90  39,53  x      

2)   Matias Tapanainen                EspTa                     27,43             
     25,59  25,50  25,11  x      27,43  x      


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 16,32             
2)   Kerttu Valtonen                  EspTa                     17,52             


N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lumi Kenttä                      IFRaseb                   265               
     265    275    
     xxo    xxx   


N17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Petra Pikkarainen                RiihimKi                  30,59             
     x      30,59  29,75  x      x      x      

2)   Nea Hirvonen                     RiihimKi                  28,54             
     x      x      x      x      x      28,54  

3)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 20,83             
     x      19,39  19,60  20,83  x      x      


M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Nooa Kenttä                      IFRaseb                   295               
     275    285    295    305    
     o      o      xxo    xxx    

M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kalle Palola                     EspTa                     38,26             
     x      38,26  x      x      x      36,60  


N19 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
     Vappu Valtonen                   EspTa                     DNS               


M55 Seiväs
Alkuerät
1)   jukka Malila                                               255               
     245    255    265    275    
     x      o      x      xx     



M65 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Keijo Aaltonen                   KiimU                     40,17             
     37,98  39,95  40,00  x      x      40,17





© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.11 - 11.06.2019 22.59.43