Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
27.07. klo 12:00 pm-sisulisähuipentuma Tulokset (päivitetty: 18:06 28.07.2019)
Eräajaot ja tulokset:

http://live.tuloslista.com/4654



pm-sisulisähuipentuma
Jyväskylän Kenttäurheilijat
27.07.2019

M 100m 1. juoksu
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  11,06             
2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  11,18             
3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  11,47             
4)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  11,71             
5)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  11,77             
6)   Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  12,76             


M 100m 2. juoksu
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  10,72             
2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  10,98             
3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  11,08             
4)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  11,59             
5)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  15,41             
     Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Veikka Niskanen                  ViitVie                   6,76              
2)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    6,86              
3)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  6,87              
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,93              
5)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     7,04              
6)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,26              
7)   Heikki Haapasalo                 JyväskKU                  7,40              
8)   Topias Bottas                    JyväskKU                  7,45              

1)   Veikka Niskanen                  ViitVie                   6,76              
2)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    6,86              
3)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  6,87              
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,93              
5)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     7,04              
6)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,26              
7)   Heikki Haapasalo                 JyväskKU                  7,40              
8)   Topias Bottas                    JyväskKU                  7,45              


Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  6,80Q             
2)   Veikka Niskanen                  ViitVie                   6,88Q             
3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,91Q             
4)   Heikki Haapasalo                 JyväskKU                  7,28q             
     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  7,41              
     Valtteri Valkola                 SaarijPu                  DNS               

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    6,74Q             
2)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,10Q             
3)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     7,18Q             
4)   Topias Bottas                    JyväskKU                  7,35q             
5)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  7,84              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  6,74              
2)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   6,85              
3)   Petra Lähteelä                   SuolU                     7,00              
4)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  7,01              
5)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  7,15              
6)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  7,33              
7)   Veera Manner                     ÄänekU                    7,36              
8)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,64              

1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  6,74              
2)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   6,85              
3)   Petra Lähteelä                   SuolU                     7,00              
4)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  7,01              
5)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  7,15              
6)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  7,33              
7)   Veera Manner                     ÄänekU                    7,36              
8)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,64              


Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  6,70Q             
2)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   6,95Q             
3)   Veera Manner                     ÄänekU                    7,28Q             
4)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,58q             
5)   Ida-Stiina Marin                 PihtipTui                 7,61              
6)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  7,93              
7)   Aliisa Arkko                     LaukU                     7,94              
8)   Ronja Schulman                   JyväskKU                  8,13              

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  6,97Q             
2)   Petra Lähteelä                   SuolU                     6,98Q             
3)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  7,11Q             
4)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  7,44q             
5)   Julia Puranen                    JyväskKU                  7,62              
6)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  7,66              
7)   Hilla Viitala                    PihtipTui                 7,68              
8)   Iiris Elomaa                     LaukU                     8,76              


P9 1000m

T9 1000m

P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    108               
     100    105    108    111    
     xo     xo     xo     xxx    

2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  105               
     85     90     95     100    105    108    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  105               
     90     95     100    105    108    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xxx    

5)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  85                
     80     85     90     
     o      o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  104               
     85     90     95     99     102    104    106    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  102               
     80     85     90     95     99     102    104    
     o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

3)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  99                
     80     85     90     95     99     102    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Aliisa Arkko                     LaukU                     99                
     80     85     90     95     99     102    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   85                
     80     85     90     
     o      xo     xxx    

     Venla Vienola                    JyväskKU                  80                
     80     85     
     o      xxx    



P9 Pituus
Loppukilpailu
     Arttu Vuorinen                   ÄänekU                                      
     Eeli Savukoski                   KeurKi                                      
     Elias Tiisanoja                  KeurKi                                      
     Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                                    
     Jiri Hokkanen                    JyväskKU                                    
     Joel Karhila                     ViitVie                                     
     Jooas Oittinen                   SaarijPu                                    
     Juho Suonsaari                   JyväskKU                                    
     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                                    
     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                                    
     Samu Ratia                       KaipVi                                      
     Samuli Kihlman                   JyväskKU                                    
     Topias Bottas                    JyväskKU                                    
     Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                                      
     Valtteri Valkola                 SaarijPu                                    
     Veikka Niskanen                  ViitVie                                     


T9 Pituus
Loppukilpailu
     Enni Kellokoski                  JyväskKU                                    
     Fanni Virtanen                   JyväskKU                                    
     Ida-Stiina Marin                 PihtipTui                                   
     Inka Rautiainen                  JyväskKU                                    
     Julia Puranen                    JyväskKU                                    
     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                                    
     Lumi-Kukka Saaranen              ViitVie                                     
     Mirella Lundell                  JyväskKU                                    
     Nea Niiranen                     ToivRi                                      
     Petra Lähteelä                   SuolU                                       
     Ronja Schulman                   JyväskKU                                    
     Sara Myllyntaus                  JyväskKU                                    
     Silja Nyholm                     ÄänekU                                      
     Veera Manner                     ÄänekU                                      


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    6,44              
     5,92   6,26   6,16   6,44   

2)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  6,40              
     6,40   5,90   5,74   6,16   

3)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  6,07              
     5,78   5,51   5,44   6,07   

4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  5,50              
     5,11   5,48   5,44   5,50   

5)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  5,25              
     4,32   5,05   4,94   5,25   

6)   Åke Pimiä                        SaarijPu                  5,22              
     5,22   3,90   4,37   4,72   

7)   Heikki Haapasalo                 JyväskKU                  5,20              
     4,25   x      5,12   5,20   

8)   Joel Karhila                     ViitVie                   4,97              
     4,97   4,85   4,67   4,73   

9)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  4,39              
     4,10   3,74   3,76   4,39   

10)  Konsta Pulkkinen                 LaukU                     3,86              
     3,86   3,63   3,61   3,25   

     Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  5,07              
     5,07   4,90   4,33   4,58   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  6,29              
     5,61   6,25   6,29   4,59   

2)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  5,33              
     5,21   5,33   5,30   5,20   

3)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   4,85              
     4,84   4,48   x      4,85   

4)   Venla Vienola                    JyväskKU                  4,70              
     4,49   4,12   4,64   4,70   

5)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  4,68              
     3,44   4,52   4,68   4,30   

6)   Hertta Tikka                     PihtipTui                 4,44              
     4,36   4,44   4,06   4,34   

7)   Helmi Piispanen                  KivijKi                   3,90              
     3,73   3,80   3,90   3,23   

8)   Nea Niiranen                     ToivRi                    3,48              
     3,46   3,48   3,15   2,89   

9)   Iiris Elomaa                     LaukU                     3,40              
     2,31   2,56   2,76   3,40   



P9 Kiekko
Loppukilpailu
     Elias Tiisanoja                  KeurKi                                      
     Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                                    
     Joel Karhila                     ViitVie                                     
     Juho Suonsaari                   JyväskKU                                    
     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                                    
     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                                    
     Valtteri Valkola                 SaarijPu                                    


T9 Kiekko
Loppukilpailu
     Helmi Piispanen                  KivijKi                                     
     Hertta Tikka                     PihtipTui                                   
     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                                    
     Venla Vienola                    JyväskKU                                    


P9 Moukari
Loppukilpailu
     Åke Pimiä                        SaarijPu                                    


T9 Moukari
Loppukilpailu
     Helmi Piispanen                  KivijKi                                     
     Iida Taini                       KaipVi                                      
     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                                    
     Venla Vienola                    JyväskKU                                    


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topias Bottas                    JyväskKU                  19,26             
     19,03  17,96  18,68  19,26  

2)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  18,82             
     13,93  17,41  18,82  17,41  

3)   Joel Karhila                     ViitVie                   17,15             
     10,38  13,80  14,11  17,15  

4)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    15,84             
     15,84  13,30  14,67  14,04  

5)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  11,48             
     x      8,77   11,48  9,95   

6)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  9,98              
     9,98   8,68   6,01   8,69   

     Heikki Haapasalo                 JyväskKU                                    
     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  12,79             
     12,15  11,71  11,11  12,79  



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  16,34             
     15,57  16,34  15,33  14,03  

2)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  14,72             
     x      14,72  11,50  13,90  

3)   Hertta Tikka                     PihtipTui                 14,09             
     14,09  11,63  13,31  13,80  

4)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   11,39             
     11,39  7,09   10,08  7,84   

5)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  9,89              
     6,30   7,57   6,48   9,89   

6)   Julia Puranen                    JyväskKU                  9,30              
     8,65   9,12   9,30   8,35   

7)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  7,80              
     x      7,80   x      6,95   

8)   Helmi Piispanen                  KivijKi                   6,64              
     5,02   5,01   6,64   4,86   

9)   Iiris Elomaa                     LaukU                     5,93              
     4,52   5,93   5,68   4,81   

     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  14,26             
     13,30  8,04   14,26  14,21  



P9 600m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  5.40,43           


T9 600m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  3.45,86           
2)   Hertta Tikka                     PihtipTui                 4.01,09           


P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Anton Lindgren                   KarstKi                   8,94              
2)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,18              
3)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  9,46              
4)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,54              
5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,55              
6)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  9,86              
7)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  9,89              
8)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  10,13             


T10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Kristina Kuokkanen               SuolU                     9,38              
2)   Venla Salminen                   JyväskKU                  9,48              
3)   Anna Njie                        JyväskKU                  9,50              
4)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  9,61              
5)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  9,71              
6)   Iida Tamminen                    KaipVi                    10,16             
6)   Veera Elomaa                     LaukU                     10,16             
8)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  11,34             
     Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,60              


P10 150m

T10 150m

P10 1000m

T10 1000m

P10 60m aidat

T10 60m aidat

T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  132               
     110    115    119    123    127    130    132    134    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxo    xxx    

2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  119               
     90     95     100    105    110    115    119    123    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Veera Elomaa                     LaukU                     95                
     90     95     100    
     o      o      xxx    



P10 Korkeus
Loppukilpailu
     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                                    
     Matias Niiranen                  ToivRi                                      
     Onni Erkkilä                     JyväskKU                                    
     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


T10 Seiväs
Loppukilpailu
     Iida Tamminen                    KaipVi                                      
     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                                    
     Venla Salminen                   JyväskKU                                    


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  4,20              
     4,08   4,20   4,06   4,14   
                                 

2)   Anton Lindgren                   KarstKi                   3,98              
     3,98   3,86   3,94   x      
                                 

3)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3,73              
     3,61   3,67   3,73   3,63   
                                 

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  3,65              
     3,59   3,63   3,65   3,59   
                                 

5)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3,64              
     3,64   3,13   3,59   3,49   
                                 

6)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  3,36              
     3,31   3,29   3,13   3,36   
                                 

7)   Matias Niiranen                  ToivRi                    3,20              
     3,20   2,95   2,97   3,00   
                                 

8)   Akseli Marin                     PihtipTui                 3,18              
     3,18   3,16   3,09   x      
                                 

     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  3,52              
     3,40   3,44   3,52   3,35   
                                 



T10 Pituus
Loppukilpailu
     Anna Njie                        JyväskKU                                    
     Ella Roimela                     JyväskKU                                    
     Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                                    
     Jenny Björkberg                  JyväskKU                                    
     Kristina Kuokkanen               SuolU                                       
     Peppi Hokkanen                   JyväskKU                                    
     Pihla Hyyppä                     JyväskKU                                    
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                                    
     Sara Haapakoski                  SaarijPu                                    
     Venla Salminen                   JyväskKU                                    


T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  9,19              
     8,99   9,02   9,19   8,98   
                                 

2)   Iida Tamminen                    KaipVi                    7,52              
     7,52   7,24   7,43   7,40   
                                 

3)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  6,25              
     x      6,25   5,98   x      
                                 

     Enni Mustaparta                  JyväskKU                  8,00              
     x      x      8,00   7,81   
                                 

     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,68              
     7,27   7,42   7,68   7,62   
                                 

     Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  8,78              
     8,78   8,37   8,38   8,41   
                                 



P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                                    
     Miska Hokajärvi                  ViitVie                                     
     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                                    
     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                                    


T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  6,81              
     6,22   6,47   6,81   6,45   

2)   Anna Njie                        JyväskKU                  6,68              
     6,33   6,08   6,53   6,68   

3)   Kristina Kuokkanen               SuolU                     5,99              
     x      4,49   5,78   5,99   

4)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  5,73              
     4,78   5,39   5,56   5,73   

5)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  5,51              
     x      5,47   5,39   5,51   

6)   Veera Elomaa                     LaukU                     5,23              
     5,23   x      4,55   4,88   



P10 Kuula
Loppukilpailu
     Akseli Marin                     PihtipTui                                   
     Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                                    
     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                                    
     Konsta Hämelehto                 KaipVi                                      
     Konsta Piispanen                 KivijKi                                     
     Onni Erkkilä                     JyväskKU                                    
     Tino Hirsiaho                    PetäjävPe                                   


P10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   21,14             
     x      18,75  21,14  x      

2)   Tino Hirsiaho                    PetäjävPe                 20,72             
     20,72  14,93  19,05  x      

3)   Konsta Piispanen                 KivijKi                   17,32             
     16,79  12,67  x      17,32  

4)   Konsta Hämelehto                 KaipVi                    16,76             
     16,76  x      x      12,40  

5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  16,38             
     16,38  x      x      x      

6)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  13,37             
     x      13,35  13,37  x      



T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  20,60             
     20,60  18,68  17,02  18,59  

     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                                    


P10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Tino Hirsiaho                    PetäjävPe                 19,18             
     19,18  x      15,56  x      

2)   Konsta Hämelehto                 KaipVi                    17,41             
     15,59  17,41  x      x      

3)   Konsta Piispanen                 KivijKi                   16,15             
     16,15  x      15,09  x      

     Miska Hokajärvi                  ViitVie                   11,80             
     x      x      11,80  x      



T10 Moukari
Loppukilpailu
     Jenny Björkberg                  JyväskKU                                    


P10 Keihäs
Loppukilpailu
     Akseli Marin                     PihtipTui                                   
     Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                                    
     Joonatan Kulmala                 JyväskKU                                    
     Konsta Hämelehto                 KaipVi                                      
     Konsta Piispanen                 KivijKi                                     
     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    
     Tino Hirsiaho                    PetäjävPe                                   


T10 Keihäs
Loppukilpailu
     Anna Njie                        JyväskKU                                    
     Jenny Björkberg                  JyväskKU                                    
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                                    


P10 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   6.15,54           


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Lauri Suutarinen                 JyväskKU                  9,28              
2)   Verne Torikka                    JyväskKU                  9,35              
3)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  9,42              
4)   Eero Kuukkanen                   PetäjävPe                 10,35             
5)   Veeti Viitala                    PetäjävPe                 10,44             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,91              
2)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,38              
3)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,39              
4)   Meea Oikari                      SaarijPu                  9,90              
5)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,95              
6)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  10,17             
6)   Iina Manner                      ÄänekU                    10,17             
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  10,21             


P11 150m

T11 150m

P11 1000m

T11 1000m

P11 60m aidat

T11 60m aidat

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  130               
     100    105    110    115    119    123    127    130    132    
     o      o      o      o      o      xxo    o      o      xxx    

2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  127               
     100    105    110    115    119    123    127    130    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  123               
     110    115    119    123    127    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Iina Manner                      ÄänekU                    115               
     90     95     100    105    110    115    119    
     o      o      o      xxo    xo     o      xxx    



P11 Korkeus
Loppukilpailu
     Daniel Pollari                   JyväskKU                                    
     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                                    
     Olli Huttunen                    JyväskKU                                    
     Veeti Viitala                    PetäjävPe                                   
     Ville Kankainen                  ÄänekU                                      


P11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  188               
     138    148    158    168    178    188    198    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Verne Torikka                    JyväskKU                  178               
     138    148    158    168    178    188    
     o      o      o      o      xxo    xxx    



T11 Seiväs
Loppukilpailu
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                                    
     Essi Suni                        JyväskKU                                    
     Sanni Siekkinen                  PihtipTui                                   


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 4,34              
     4,13   4,28   4,34   4,28   
                                 

2)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  3,87              
     3,76   3,75   3,87   3,86   
                                 

3)   Lauri Suutarinen                 JyväskKU                  3,82              
     3,82   3,71   x      3,81   
                                 

4)   Eero Kuukkanen                   PetäjävPe                 3,49              
     3,38   3,28   3,49   3,33   
                                 

5)   Reino Hautanen                   PylkönmY                  3,42              
     3,38   3,17   3,28   3,42   
                                 

6)   Veeti Viitala                    PetäjävPe                 3,32              
     3,32   3,27   x      3,03   
                                 

     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  3,85              
     3,85   3,67   3,69   3,74   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
     Aino Kinnunen                    SuolU                                       
     Anniina Marin                    PihtipTui                                   
     Enni Makkonen                    ÄänekU                                      
     Eve Mäkelä                       SaarijPu                                    
     Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                                    
     Iina Kellokoski                  JyväskKU                                    
     Iina Manner                      ÄänekU                                      
     Iina Suomäki                     SaarijPu                                    
     Meea Oikari                      SaarijPu                                    
     Nelli Flyktman                   KaipVi                                      
     Olivia Puranen                   JyväskKU                                    
     Sofia Räihä                      JyväskKU                                    


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,11              
     8,51   9,11   8,78   8,57   
                                 

2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  8,34              
     8,05   8,34   8,18   7,89   
                                 

3)   Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  7,58              
     7,54   7,58   7,57   7,25   
                                 

4)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  7,58              
     7,58   7,41   x      7,33   
                                 

     Sofia Räihä                      JyväskKU                                    


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                                    
     Joona Viitala                    PetäjävPe                                   
     Verne Torikka                    JyväskKU                                    
     Ville Kankainen                  ÄänekU                                      


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  8,88              
     8,36   7,80   8,88   8,27   

2)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  8,77              
     7,81   8,32   8,77   8,59   

3)   Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  8,43              
     7,42   8,28   x      8,43   

4)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  7,33              
     6,72   7,33   7,15   6,91   

5)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   6,95              
     6,86   x      6,87   6,95   

6)   Aino Kinnunen                    SuolU                     6,84              
     6,60   6,46   6,24   6,84   

7)   Emma Hiironen                    PihtipTui                 6,77              
     6,64   6,77   6,46   6,68   

8)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    6,13              
     5,71   6,13   5,42   5,17   



P11 Kuula
Loppukilpailu
     Daniel Pollari                   JyväskKU                                    
     Eero Kuukkanen                   PetäjävPe                                   
     Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                                    


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pauli Järvikylä                  KonnevU                   19,88             
     18,87  16,69  19,38  19,88  

2)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  18,85             
     17,63  16,29  18,85  16,89  

3)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  18,85             
     x      x      x      18,85  

4)   Reino Hautanen                   PylkönmY                  15,74             
     15,74  12,76  x      13,45  

5)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  14,73             
     x      14,73  x      12,31  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   22,47             
     x      22,47  19,81  20,19  

2)   Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  18,94             
     x      18,94  18,57  18,40  

3)   Emma Hiironen                    PihtipTui                 17,85             
     17,36  17,85  15,92  17,45  

4)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  12,49             
     9,41   10,55  x      12,49  

5)   Meea Oikari                      SaarijPu                  10,36             
     10,36  9,65   x      x      

     Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  NM                
     x      x      x      x      



P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  17,15             
     13,52  x      17,15  x      

2)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  15,75             
     x      x      15,10  15,75  



T11 Moukari
Loppukilpailu
     Emma Hiironen                    PihtipTui                                   
     Hilda Viikilä                    SaarijPu                                    
     Iitu Riekkinen                   JyväskKU                                    
     Vilma Järvinen                   KarstKi                                     


P11 Keihäs
Loppukilpailu
     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                                    
     Daniel Pollari                   JyväskKU                                    
     Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                                    
     Pauli Järvikylä                  KonnevU                                     
     Reino Hautanen                   PylkönmY                                    
     Ville Kankainen                  ÄänekU                                      
     Voitto Moisio                    KaipVi                                      


T11 Keihäs
Loppukilpailu
     Eleonora Levaniemi               KaipVi                                      
     Essi Suni                        JyväskKU                                    
     Hilda Viikilä                    SaarijPu                                    
     Iina Suomäki                     SaarijPu                                    
     Iitu Riekkinen                   JyväskKU                                    
     Olivia Puranen                   JyväskKU                                    
     Sanni Siekkinen                  PihtipTui                                   
     Sofia Räihä                      JyväskKU                                    
     Viivi Jermoranta                 JyväskKU                                    
     Vilma Järvinen                   KarstKi                                     


P11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  7.41,47           
     Niilo Raudaskoski                OulPy                     6.12,70           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    5.51,41           


P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1)   Valtteri Kinnunen                JyväskKU                  8,49              
2)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  8,74              
3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,02              
4)   Kasper Kuorinki                  ÄänekU                    9,11              
5)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    9,23              
6)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,30              
7)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,38              


T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,58              
2)   Iida Sironen                     PylkönmY                  9,02              
3)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    9,21              
4)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,89              


P12 200m

T12 200m

P12 1000m

T12 1000m

P12 60m aidat

T12 60m aidat

P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  35,54             
2)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  36,71             
     Hannes Bottas                    JyväskKU                  35,98             
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                  35,48             


T12 Korkeus
Loppukilpailu
     Elli Taini                       KaipVi                                      
     Iida Sironen                     PylkönmY                                    


T12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Malviina Koskinen                KaipVi                    208               
     178    188    198    208    218    
     o      o      o      xo     xxx    



P12 Seiväs
Loppukilpailu
     Aapo Virkajärvi                  KaipVi                                      
     Hannes Bottas                    JyväskKU                                    
     Konsta Salminen                  JyväskKU                                    


T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  4,76              
     4,76   4,69   x      4,38   
                                 

2)   Iida Sironen                     PylkönmY                  3,97              
     x      3,97   3,76   3,91   
                                 

3)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    3,87              
     3,84   3,80   3,87   3,80   
                                 

4)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  3,70              
     3,02   3,53   3,70   3,24   
                                 

5)   Iiris Kuorinki                   ÄänekU                    3,41              
     3,41   3,33   3,31   3,28   
                                 



P12 Pituus
Loppukilpailu
     Aleksi Kinnunen                  SuolU                                       
     Arsi Niskanen                    ÄänekU                                      
     Elias Tiihonen                   JyväskKU                                    
     Hannes Bottas                    JyväskKU                                    
     Kasper Kuorinki                  ÄänekU                                      
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                                    
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                                    


P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  10,06             
     9,94   10,06  9,72   9,57   9,81   9,43   
                                               

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,52              
     9,19   9,52   9,00   x      9,00   9,12   
                                               

3)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    8,70              
     8,52   8,70   8,41   8,66   8,50   8,33   
                                               



T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Ella Hyppölä                     KaipVi                                      
     Elli Taini                       KaipVi                                      
     Emma Ratia                       KaipVi                                      
     Iida Sironen                     PylkönmY                                    
     Joanna Leppänen                  JyväskKU                                    
     Melina Vertala                   JyväskKU                                    
     Nea Koppeli                      JyväskKU                                    


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,63             
     10,54  10,63  10,19  10,49  

2)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     8,45              
     8,27   8,31   8,45   x      

3)   Nico Hirsiaho                    PetäjävPe                 7,05              
     6,63   7,05   7,01   6,80   

4)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  6,05              
     5,95   x      5,91   6,05   



T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  8,71              
     7,98   8,30   8,71   x      

2)   Iiris Kuorinki                   ÄänekU                    8,01              
     7,54   8,01   7,53   7,38   

3)   Minttu Salonen                   KaipVi                    7,52              
     7,36   7,52   7,39   7,47   

4)   Pinja Heino                      JyväskKU                  7,01              
     6,59   7,01   6,96   6,87   



P12 Kiekko
Loppukilpailu
     Eetu Saramäki                    PetäjävPe                                   
     Hannes Bottas                    JyväskKU                                    
     Jaakko Puro                      SuolU                                       
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                                    
     Nico Hirsiaho                    PetäjävPe                                   
     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                                    
     Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                                    


T12 Kiekko
Loppukilpailu
     Eeva Holviala                    JyväskKU                                    
     Malviina Koskinen                KaipVi                                      
     Menna Turpeinen                  PihtipTui                                   
     Minttu Salonen                   KaipVi                                      
     Pinja Heino                      JyväskKU                                    


P12 Moukari
Loppukilpailu
     Eetu Saramäki                    PetäjävPe                                   
     Nico Hirsiaho                    PetäjävPe                                   
     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                                    
     Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                                    


T12 Moukari
Loppukilpailu
     Eeva Holviala                    JyväskKU                                    
     Menna Turpeinen                  PihtipTui                                   
     Minttu Salonen                   KaipVi                                      
     Pinja Heino                      JyväskKU                                    


P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     39,37             
     36,63  x      38,98  39,37  

2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  29,24             
     29,24  28,14  27,48  x      

3)   Kasper Kuorinki                  ÄänekU                    29,21             
     29,21  28,20  x      x      

4)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  23,16             
     23,16  x      x      19,88  

5)   Nico Hirsiaho                    PetäjävPe                 20,86             
     16,57  20,86  17,05  20,04  

     Hannes Bottas                    JyväskKU                  26,65             
     26,65  20,99  25,24  26,51  

     Kalle Tossavainen                JyväskKU                                    


T12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pinja Heino                      JyväskKU                  23,22             
     19,07  20,00  23,22  19,48  

2)   Malviina Koskinen                KaipVi                    20,73             
     19,66  17,67  18,97  20,73  

3)   Iiris Kuorinki                   ÄänekU                    18,12             
     17,99  16,67  18,12  15,75  

4)   Minttu Salonen                   KaipVi                    15,85             
     12,91  15,85  15,05  15,81  

5)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  15,46             
     14,50  12,40  15,46  12,58  

     Iida Sironen                     PylkönmY                  16,61             
     14,21  12,90  12,34  16,61  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   8,39              
2)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 8,41              
3)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,54              
4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,58              
5)   Konsta Kuukkanen                 PetäjävPe                 8,93              
6)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,95              
7)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,17              
     Johannes Sell                    JyväskKU                  DNS               

1)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   8,39              
2)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 8,41              
3)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,54              
4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,58              
5)   Konsta Kuukkanen                 PetäjävPe                 8,93              
6)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,95              
7)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,17              
     Johannes Sell                    JyväskKU                  DNS               


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,53Q             
2)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,70Q             
3)   Konsta Kuukkanen                 PetäjävPe                 8,86Q             
4)   Johannes Sell                    JyväskKU                  9,30q             
     Lenni Lindholm                   JyväskKU                  DNS               

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,3
1)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   8,35Q             
2)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 8,39Q             
3)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,85Q             
4)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,00q             
5)   Riku Permi                       JyväskKU                  9,70              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,23              
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,44              
3)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,53              
4)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,58              
5)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,75              
6)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,77              
7)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  8,93              
8)   Helmi Viitala                    PihtipTui                 9,00              

1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,23              
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,44              
3)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,53              
4)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,58              
5)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,75              
6)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,77              
7)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  8,93              
8)   Helmi Viitala                    PihtipTui                 9,00              


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,15Q             
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,41Q             
3)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,62Q             
4)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  8,79q             
5)   Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,55              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  8,36Q             
2)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,48Q             
3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,69Q             
4)   Helmi Viitala                    PihtipTui                 8,96q             
5)   Iida Pentti                      JyväskKU                  9,09              


P13 200m

T13 200m

P13 1000m

T13 1000m

P13 60m aidat

T13 60m aidat

P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    34,77             


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Elsi Konstari                    JämsI                     33,43             
2)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     34,93             
3)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  38,60             
     Moona Heikkinen                  SotkJy                    39,12             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  140               
     130    135    140    144    
     o      o      xo     xxx    

2)   Roope Viitala                    PetäjävPe                 130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

     Oliver Koskinen                  JyväskKU                                    


T13 Korkeus
Loppukilpailu
     Kerttu Rantakangas               KaipVi                                      
     Lotta Perkiö                     SaarijPu                                    
     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                                    


T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     280               
     238    258    270    280    290    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 218               
     158    168    178    188    198    208    218    228    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    



P13 Seiväs
Loppukilpailu
     Aaro Tikka                       PihtipTui                                   
     Nelli Pajula                     JyväskKU                                    
     Tommi Järvenpää                  KeurKi                                      


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  4,80 -0,1          
     4,69   x      4,76   4,80   
     -0,7   +1,5   +1,2   -0,1   

2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  4,69 +0,5          
     4,42   x      4,61   4,69   
     -1,3   +0,2   +1,1   +0,5   

3)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  4,61 +0,2          
     4,16   4,44   4,19   4,61   
     -2,0   +0,7   +0,8   +0,2   

4)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    4,36 -0,9          
     4,36   4,31   x      x      
     -0,9   -0,2   +0,4   +0,8   

5)   Elsi Konstari                    JämsI                     4,16 -1,0          
     3,73   4,16   2,66   4,06   
     -1,4   -1,0   +1,0   +0,8   

6)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  4,09 +1,4          
     3,88   3,82   4,06   4,09   
     +1,2   +1,1   +1,4   +1,4   

7)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  4,07 +1,5          
     4,07   3,95   3,90   2,78   
     +1,5   -1,9   -0,4   +0,8   

8)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  3,80 -1,6          
     3,80   3,74   3,75   3,46   
     -1,6   +0,5   +1,6   +1,2   

9)   Eevi Korhonen                    JyväskKU                  3,71 -1,8          
     3,71   3,68   3,14   3,26   
     -1,8   +0,3   +1,2   +0,2   

10)  Iida Pentti                      JyväskKU                  3,67 +0,3          
     3,43   3,67   3,67   x      
     -1,1   -0,6   +0,3   +1,5   

11)  Lotta Perkiö                     SaarijPu                  3,37 +0,4          
     x      x      x      3,37   
     -1,6   +0,9   +0,9   +0,4   

     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  4,41 +0,6          
     3,99   4,17   4,41   4,25   
     -2,3   +0,6   +0,6   +0,9   



P13 Pituus
Loppukilpailu
     Mico Kumpulainen                 PihtipTui                                   
     Oliver Halmesaari                KarstKi                                     
     Oliver Koskinen                  JyväskKU                                    


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  9,43              
     9,43   9,38   9,06   9,27   9,32   9,16   
                                               

2)   Aaro Tikka                       PihtipTui                 8,97              
     8,54   x      8,97   -      -      -      
                                               

3)   Konsta Kuukkanen                 PetäjävPe                 8,37              
     8,37   x      7,82   x      7,16   7,84   
                                               

     Oliver Koskinen                  JyväskKU                  9,43              
     9,43   x      8,97   x      9,07   8,74   
                                               



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Eevi Ylitalo                     JyväskKU                                    
     Elsi Konstari                    JämsI                                       
     Kerttu Rantakangas               KaipVi                                      
     Pihla Tiihonen                   JyväskKU                                    
     Siiri Kihlman                    JyväskKU                                    


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mico Kumpulainen                 PihtipTui                 11,81             
     11,36  11,75  11,81  11,55  

2)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 11,61             
     11,61  11,26  11,04  11,43  

3)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  10,60             
     10,00  9,97   10,10  10,60  

4)   Roope Viitala                    PetäjävPe                 7,18              
     7,00   6,48   7,18   6,99   

     Lenni Lindholm                   JyväskKU                                    


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  9,41              
     8,20   9,41   x      8,53   

2)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  9,13              
     8,61   8,62   9,13   8,63   

3)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  8,07              
     8,07   7,15   7,92   7,97   

4)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    7,78              
     x      x      6,97   7,78   

     Moona Heikkinen                  SotkJy                    8,33              
     x      8,02   8,33   7,90   

     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,77              
     7,24   7,60   7,86   8,77   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
     Aaro Tikka                       PihtipTui                                   
     Lenni Lindholm                   JyväskKU                                    
     Oliver Halmesaari                KarstKi                                     
     Riku Permi                       JyväskKU                                    
     Roope Viitala                    PetäjävPe                                   


T13 Kiekko
Loppukilpailu
     Eerika Siekkinen                 PihtipTui                                   
     Karoliina Hirvelä                JämsI                                       
     Malva Teerijoki                  JyväskKU                                    
     Minttu Järvinen                  KeurKi                                      
     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                                    
     Siiri Kihlman                    JyväskKU                                    
     Sofia Moreno                     PylkönmY                                    


P13 Moukari
Loppukilpailu
     Henri Hiironen                   PihtipTui                                   
     Lenni Lindholm                   JyväskKU                                    
     Roope Viitala                    PetäjävPe                                   


T13 Moukari
Loppukilpailu
     Karoliina Hirvelä                JämsI                                       
     Malva Teerijoki                  JyväskKU                                    
     Moona Heikkinen                  SotkJy                                      
     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                                    
     Tilda Pimiä                      SaarijPu                                    


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mico Kumpulainen                 PihtipTui                 54,22             
     52,75  52,54  54,22  x      

2)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 45,97             
     45,97  41,14  x      x      

3)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  44,37             
     x      44,37  x      42,93  

4)   Konsta Kuukkanen                 PetäjävPe                 23,78             
     20,63  23,78  23,31  22,19  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 33,52             
     27,81  30,38  33,52  33,51  

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  32,19             
     29,17  32,19  -      32,12  

3)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  30,91             
     27,68  30,91  28,44  29,71  

4)   Senja Norontaus                  SuolU                     30,21             
     29,99  29,10  30,21  28,46  

     Moona Heikkinen                  SotkJy                    18,63             
     17,37  18,63  16,37  18,58  

     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  20,12             
     16,67  16,19  20,12  18,65  



P13 2000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
     Jussi Raudaskoski                OulPy                     12.21,23          


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  11,95             
2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  12,27             
3)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  13,61             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  12,72             
2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,53             
3)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   13,54             
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,54             
5)   Netta Kallio                     PylkönmY                  13,81             
6)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  13,89             
7)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  14,11             
8)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  14,26             

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  12,72             
2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,53             
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,54             
3)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   13,54             
5)   Netta Kallio                     PylkönmY                  13,81             
6)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  13,89             
7)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  14,11             
8)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  14,26             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,51Q            
2)   Netta Kallio                     PylkönmY                  13,59Q            
3)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  14,06q            
4)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  14,08             
5)   Veera Lahtinen                   JyväskKU                  14,40             
     Eveliina Malinen                 JyväskKU                  13,72             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,56Q            
2)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  14,31Q            
3)   Peppi Perkiö                     SaarijPu                  14,67             
4)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  14,73             
5)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  15,26             
     Amanda Kulju                     IisVi                     13,65             

Alkuerät erä 3, Tuuli: -0,4
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  13,18Q            
2)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   13,58Q            
3)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  13,91q            
4)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    14,85             
5)   Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  15,17             
     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  13,64             
     Emilia Kainulainen               JyväskKU                  14,56             


P15 300m

T15 300m

P15 800m

T15 800m

P15 2000m

T15 2000m

T15 80m aidat

P15 100m aidat

P15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  42,28             


T15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  46,46             
2)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    51,89             
3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  54,33             
4)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    59,16             


P15 1500m esteet
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  5.07,60           
2)   Anssi Mustonen                   KoivKi                    5.09,49           
3)   Risto Hakkarainen                JyväskKU                  5.21,30           


T15 1500m esteet
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.26,97           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  173               
     155    160    165    170    173    176    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  170               
     150    155    160    165    170    173    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

     Aku Kulju                        IisVi                                       


T15 Korkeus
Loppukilpailu
     Amanda Kulju                     IisVi                                       
     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                                    
     Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                                    
     Mette Jermoranta                 JyväskKU                                    
     Riikka Sorri                     PylkönmY                                    
     Tuuli Järvinen                   KeurKi                                      
     Veera Lahtinen                   JyväskKU                                    
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                                    
     Vilma Honkonen                   JyväskKU                                    


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    340               
     308    318    328    340    352    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  318               
     298    308    318    328    
     xxo    o      o      xxx    

3)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  298               
     268    278    288    298    308    
     o      xo     xo     xxo    xxx    

4)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    268               
     258    268    278    
     o      o      xxx    

     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  318               
     288    298    308    318    328    
     o      o      xo     o      xxx    

     Gea Zitting                      JyväskKU                  318               
     308    318    328    
     o      xo     xxx    

     Oosa Siukonen                    JyväskKU                  318               
     298    308    318    328    
     xo     o      o      xxx    



P15 Seiväs
Loppukilpailu
     Juho Virkajärvi                  KaipVi                                      
     Lassi Nalkki                     JyväskKU                                    


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,97 +1,8          
     4,53   4,77   4,79   4,70   4,97   4,92   
     -0,4   +1,0   +1,3   +1,0   +1,8   +0,2   

2)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   4,93 +2,2  4,79 +0,7
     4,58   4,79   4,52   x      x      4,93   
     +0,8   +0,7   +1,5   +1,2   +1,7   +2,2   

3)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  4,89 +1,2          
     x      4,89   x      x      4,54   -      
     +0,5   +1,2   +0,9   +0,9   +1,0          

4)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  4,86 +0,5          
     x      4,86   4,53   4,76   4,82   4,70   
     +1,2   +0,5   +0,2   +1,3   +1,6   +1,0   

5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  4,79 +1,6          
     x      4,60   4,40   4,47   4,79   4,64   
     +0,6   +0,3   +0,4   +0,7   +1,6   +0,6   

6)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  4,69 +1,4          
     4,48   4,22   4,49   4,33   4,69   4,60   
     +1,8   +1,5   +0,4   +0,6   +1,4   +1,7   

7)   Riina Palonen                    ViiV                      4,65 -0,5          
     4,62   4,65   4,63   4,59   4,65   x      
     +0,8   +0,3   +0,3   +1,0   -0,5   +0,4   

8)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  4,40 +0,9          
     3,85   4,35   4,25   4,40   4,28   4,20   
     +1,2   +0,2   +0,9   +0,9   +0,8   +1,3   

9)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  4,34 +1,9          
     x      2,90   4,34   
     +1,2   +0,9   +1,9   

10)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  4,19 +1,7          
     4,06   x      4,19   
     +0,3   +0,7   +1,7   

11)  Mette Jermoranta                 JyväskKU                  4,17 +2,1  4,10 +0,9
     4,10   4,07   4,17   
     +0,9   +1,2   +2,1   

12)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  4,03 +0,9          
     3,90   x      4,03   
     +0,5   -0,2   +0,9   

13)  Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  3,83 -0,3          
     3,83   2,79   3,17   
     -0,3   +0,6   -0,4   

     Amanda Kulju                     IisVi                     4,59 -1,0          
     4,59   x      4,59   
     +1,3   +0,7   -1,0   

     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                                    
     Olivia Asikainen                 KaipVi                    NM +0,2           
     x      x      x      
     +2,0   +0,5   +0,2   

     Riikka Savolainen                JyväskKU                  5,08 +1,5          
     5,08   5,05   x      
     +1,5   +1,4   -1,1                                     
                                  


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    11,03             
     x      10,93  10,41  10,90  11,03  10,82  

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  11,02             
     10,78  x      11,02  x      x      10,65  

3)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   10,50             
     10,50  9,87   9,94   x      10,30  9,69   

4)   Jenni Honkonen                   PylkönmY                  10,10             
     x      10,05  10,10  x      x      x      

5)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,65              
     9,61   x      -      x      9,65   x      

6)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  9,39              
     9,39   9,21   x      8,85   9,24   x      

7)   Riina Palonen                    ViiV                      8,98              
     8,36   8,20   8,72   8,73   8,68   8,98   

8)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  8,00              
     7,06   7,20   7,88   8,00   6,62   

9)   Mette Jermoranta                 JyväskKU                  7,75              
     7,22   7,17   7,75   

     Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  10,14             
     8,93   9,53   9,26   9,57   10,04  10,14  



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Simo Piirainen                   KaipVi                    59,83             
     x      56,69  x      x      59,83  58,26  

2)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  28,73             
     x      x      x      27,69  28,73  x      

3)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  23,15             
     23,15  22,39  22,78  x      x      x      

     Lauri Hirvelä                    JämsI                     60,69             
     59,37  60,69  x      x      x      59,19  



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  47,09             
     x      47,09  45,05  x      x      x      

2)   Jonna Ahola                      KaipVi                    41,04             
     x      41,04  x      x      39,51  x      

3)   Jenni Honkonen                   PylkönmY                  36,66             
     x      33,80  36,66  x      x      x      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  50,77             
     50,22  48,74  x      47,21  50,77  x      

2)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  36,96             
     x      33,54  34,70  x      36,96  x      

     Lassi Nalkki                     JyväskKU                  37,03             
     37,03  -      -      x      -      -      
                                 





Su 28.7.2019


pm-sisulisähuipentuma
Jyväskylä, Harjun stadion
27.-28.07.2019

Sunnuntain tulokset

M 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  35,52             
2)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  36,66             
3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  37,45             
     Dani Lirkki                      JyväskKU                  DNS                           


P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    3.43,63           
2)   Oskari Paananen                  PihtipTui                 3.43,89           
3)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    3.52,73           
4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  4.06,58           
5)   Konsta Pulkkinen                 LaukU                     4.10,64           
6)   Samu Ratia                       KaipVi                    4.20,05           
7)   Elias Tiisanoja                  KeurKi                    4.21,45           
8)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  4.36,32           


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lumi-Kukka Saaranen              ViitVie                   3.47,43           
2)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    3.54,42           
3)   Alma Salonen                     ÄänekU                    4.02,69           
4)   Petra Lähteelä                   SuolU                     4.05,05           
5)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  4.10,21           
6)   Julia Puranen                    JyväskKU                  4.11,28           
7)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  4.17,37           
8)   Iida Taini                       KaipVi                    4.36,39           
     Venla Vienola                    JyväskKU                  4.30,28           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veikka Niskanen                  ViitVie                   3,88              
     3,88   3,74   3,72   3,64   
                                 

2)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  3,56              
     3,56   3,43   3,44   3,35   
                                 

3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    3,53              
     3,45   3,48   3,41   3,53   
                                 

4)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  3,48              
     3,37   3,43   x      3,48   
                                 

5)   Joel Karhila                     ViitVie                   3,35              
     3,21   3,33   2,93   3,35   
                                 

6)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3,33              
     3,16   3,33   3,31   3,32   
                                 

7)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    3,30              
     2,97   3,30   3,20   x      
                                 

8)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  3,25              
     3,25   3,21   3,06   2,92   
                                 

9)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  3,18              
     3,04   3,01   2,95   3,18   
                                 

10)  Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    3,16              
     3,16   3,14   3,12   x      
                                 

11)  Topias Bottas                    JyväskKU                  3,16              
     2,88   x      2,89   3,16   
                                 

12)  Samu Ratia                       KaipVi                    2,96              
     2,96   2,78   2,82   2,96   
                                 

13)  Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  2,95              
     2,91   2,94   2,95   2,90   
                                 

14)  Elias Tiisanoja                  KeurKi                    2,90              
     2,90   2,59   2,43   -      
                                 

15)  Samuli Kihlman                   JyväskKU                  2,70              
     2,52   2,58   x      2,70   
                                 

16)  Jooas Oittinen                   SaarijPu                  2,70              
     2,70   x      2,33   2,36   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  3,66              
     3,51   3,54   3,66   3,64   
                                 

2)   Petra Lähteelä                   SuolU                     3,19          
     3,07   3,19   2,99   3,06   
                                 

3)   Sara Myllyntaus                  JyväskKU                  3,17              
     2,99   2,96   2,90   3,17   
                                 

4)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  3,13              
     3,00   2,88   3,11   3,13   
                                 

5)   Lumi-Kukka Saaranen              ViitVie                   3,12              
     3,08   3,04   3,12   2,96   
                                 

6)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  3,04              
     3,02   2,99   2,95   3,04   
                                 

7)   Julia Puranen                    JyväskKU                  3,02              
     2,77   2,94   2,79   3,02   
                                 

8)   Veera Manner                     ÄänekU                    3,00              
     3,00   2,83   2,98   2,93   
                                 

9)   Enni Kellokoski                  JyväskKU                  2,84              
     2,84   2,50   2,59   2,54   
                                 

10)  Nea Niiranen                     ToivRi                    2,80              
     2,67   2,80   2,79   x      
                                 

11)  Ida-Stiina Marin                 PihtipTui                 2,80          
     2,69   2,80   2,51   2,68   
                                 

12)  Ronja Schulman                   JyväskKU                  2,73        
     2,73   2,55   2,61   2,59   
                                 

13)  Silja Nyholm                     ÄänekU                    2,62              
     x      2,47   2,62   2,55   
                                 

14)  Inka Rautiainen                  JyväskKU                  2,58              
     2,58   2,54   2,42   2,28   
                                 

P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Joel Karhila                     ViitVie                   15,84             
     15,84  14,29  x      x      

2)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  13,66             
     x      11,05  13,27  13,66  

3)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  12,44             
     12,44  9,62   10,10  x      

4)   Elias Tiisanoja                  KeurKi                    9,17              
     9,17   x      7,98   7,88   

     Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  8,88              
     6,27   8,88   6,02   7,31   

     Juho Suonsaari                   JyväskKU                  14,40             
     14,40  14,00  13,78  12,36  

     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  15,69             
     15,42  x      15,69  14,64  



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Hertta Tikka                     PihtipTui                 12,19             
     11,65  x      11,27  12,19  

2)   Venla Vienola                    JyväskKU                  11,69             
     11,08  11,25  9,97   11,69  

3)   Helmi Piispanen                  KivijKi                   9,90              
     9,15   9,90   x      9,21   

     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  12,70             
     x      11,51  12,70  -      



P9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Åke Pimiä                        SaarijPu                  10,57             
     x      9,10   10,57  8,92   



T9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  15,30             
     13,01  12,25  15,30  12,14  

2)   Iida Taini                       KaipVi                    6,98              
     4,82   6,10   4,63   6,98   

3)   Helmi Piispanen                  KivijKi                   5,97              
     x      5,57   5,97   5,63   

     Venla Vienola                    JyväskKU                  6,70              
     x      4,99   6,64   6,70          


P10 150m
Loppukilpailu
1)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  23,42             
2)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  23,76             
3)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  24,88             
4)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  25,46             
5)   Verneri Valtonen                 JyväskKU                  28,67             
     Onni Erkkilä                     JyväskKU                  23,14             


T10 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Kristina Kuokkanen               SuolU                     23,05             
2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  23,51             
3)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  23,65             
4)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  24,09             
4)   Venla Salminen                   JyväskKU                  24,09             
6)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  24,21             
7)   Iida Tamminen                    KaipVi                    25,30             
8)   Peppi Hokkanen                   JyväskKU                  25,65             


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3.34,73           
2)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  3.39,71           
3)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3.46,63           
4)   Verneri Valtonen                 JyväskKU                  3.57,73           
5)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  4.11,00           
     Miska Hokajärvi                  ViitVie                   4.29,62           


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  3.49,74           
2)   Ella Roimela                     JyväskKU                  4.09,78           


P10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   15,21             


T10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  11,31             
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  11,37             
3)   Peppi Hokkanen                   JyväskKU                  12,30             
     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  11,04             


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  132               
     110    114    118    122    125    127    129    130    132    133    
     o      o      o      o      xo     xo     xxo    o      xxo    xxx    

2)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  110               
     90     95     100    105    110    114    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Matias Niiranen                  ToivRi                    80                
     80     85     
     o      xxx    

     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      xxx    



T10 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Iida Tamminen                    KaipVi                    168               
     128    138    148    158    168    178    
     o      o      o      o      xo     x-     

2)   Venla Salminen                   JyväskKU                  138               
     108    118    128    138    148    
     o      o      xo     xxo    xxx    

     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  138               
     98     108    118    128    138    
     o      o      xo     xo     xxo    


T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  4,10              
     3,83   4,10   4,01   3,79   
                                 

2)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  4,02              
     3,73   3,92   4,02   3,90   
                                 

3)   Anna Njie                        JyväskKU                  3,92              
     3,68   x      3,80   3,92   
                                 

4)   Kristina Kuokkanen               SuolU                     3,78              
     3,78   3,22   3,68   3,38   
                                 

5)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  3,54              
     3,54   3,54   3,53   3,44   
                                 

6)   Venla Salminen                   JyväskKU                  3,47              
     3,24   3,36   3,27   3,47   
                                 

7)   Peppi Hokkanen                   JyväskKU                  3,40              
     3,24   3,01   3,40   3,11   
                                 

8)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  3,19              
     3,19   3,11   x      2,92   
                                 

9)   Ella Roimela                     JyväskKU                  3,18              
     3,05   3,09   3,18   3,14   
                                 

     Jenny Björkberg                  JyväskKU                  3,06              
     3,06   2,97   3,01   2,85   
                                 


P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  7,86              
     7,59   7,86   7,68   7,68   
                                 

2)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,53              
     7,39   7,36   6,63   7,53   
                                 

3)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   6,11              
     6,08   5,88   5,98   6,11   
                                 

     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  6,41              
     6,41   6,11   6,33   6,38   
                                 

P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  8,28              
     7,78   8,28   7,60   7,42   

2)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  8,27              
     6,99   7,66   8,27   x      

3)   Konsta Piispanen                 KivijKi                   6,94              
     6,75   6,94   6,71   6,38   

4)   Tino Hirsiaho                    PetäjävPe                 6,91              
     6,18   6,91   6,20   6,58   

5)   Konsta Hämelehto                 KaipVi                    5,91              
     5,50   5,27   5,91   x      

6)   Akseli Marin                     PihtipTui                 4,70              
     4,13   4,37   4,52   4,70   

     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  5,94              
     5,94   5,74   x      5,77   


T10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  19,11             
     16,72  17,69  19,11  x      



P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  27,68             
     26,48  27,68  x      x      

2)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  26,17             
     23,40  26,17  24,35  23,45  

3)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  21,91             
     17,99  19,63  19,93  21,91  

4)   Akseli Marin                     PihtipTui                 19,42             
     19,42  13,58  15,27  13,66  

5)   Konsta Piispanen                 KivijKi                   18,36             
     17,13  16,48  15,56  18,36  

6)   Tino Hirsiaho                    PetäjävPe                 18,02             
     16,46  15,52  17,60  18,02  

7)   Konsta Hämelehto                 KaipVi                    14,57             
     14,41  x      14,57  x      



T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anna Njie                        JyväskKU                  17,78             
     8,88   13,00  17,78  15,05  

2)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  12,36             
     8,85   10,60  11,33  12,36  

     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  17,68             
     14,88  17,68  15,97  x      
       


P11 150m
Loppukilpailu
1)   Verne Torikka                    JyväskKU                  23,57             
2)   Veeti Viitala                    PetäjävPe                 27,91             
     Daniel Pollari                   JyväskKU                  DNS               
     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               


T11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    24,41             
2)   Meea Oikari                      SaarijPu                  24,85             
3)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  25,12             
4)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  25,26             
5)   Eve Mäkelä                       SaarijPu                  26,08             
     Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  26,96             
     Nelli Flyktman                   KaipVi                    22,14             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Jalasaho                  ÄänekU                    3.43,47           
2)   Eero Kuukkanen                   PetäjävPe                 4.40,58           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.32,44           
2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.34,27           
3)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    3.59,09           
4)   Essi Suni                        JyväskKU                  4.07,83           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 10,62             
2)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  11,26             
3)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  11,41             


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    10,01             
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  10,69             
3)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  11,21             
4)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 11,86             
5)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  12,51             
     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    122               
     95     100    105    110    114    118    122    125    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Veeti Viitala                    PetäjävPe                 122               
     95     100    105    110    114    118    122    125    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  118               
     100    105    110    114    118    122    
     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  118               
     105    110    114    118    122    
     o      o      xo     xo     xxx    

5)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  114               
     100    105    110    114    118    
     o      o      o      o      xxx    


T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Essi Suni                        JyväskKU                  198               
     148    158    168    178    188    198    208    
     o      -      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 178               
     138    148    158    168    178    188    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  158               
     128    138    148    158    168    
     xo     o      o      o      xxx    


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  4,27              
     4,24   4,14   4,27   3,98   
                                 

2)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    4,25              
     4,25   4,22   4,16   4,05   
                                 

3)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  3,87              
     3,65   3,54   3,62   3,87   
                                 

4)   Iina Manner                      ÄänekU                    3,57              
     3,37   3,55   3,40   3,57   
                                 

5)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  3,54              
     2,84   3,39   3,54   3,53   
                                 

6)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  3,41              
     3,33   3,14   3,13   3,41   
                                 

7)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  3,41              
     3,26   3,25   3,31   3,41   
                                 

8)   Meea Oikari                      SaarijPu                  3,34              
     3,28   3,32   3,34   3,31   
                                 

9)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    3,30              
     3,21   3,30   3,24   3,27   
                                 

10)  Anniina Marin                    PihtipTui                 3,24              
     3,16   3,13   3,24   3,13   
                                 

11)  Aino Kinnunen                    SuolU                     3,20              
     3,03   3,09   3,20   3,14   
                                 

12)  Eve Mäkelä                       SaarijPu                  3,03              
     2,69   3,03   2,79   2,87   
                                 



P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 8,89              
     8,45   8,71   8,70   8,89   
                                 

2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    8,22              
     8,20   8,22   7,97   7,99   
                                 

3)   Verne Torikka                    JyväskKU                  7,92              
     x      7,85   7,92   7,70   
                                 

     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  7,70              
     7,64   7,70   7,47   7,34   
                                 

P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  6,63              
     6,35   6,11   6,63   6,48   

2)   Eero Kuukkanen                   PetäjävPe                 6,22              
     x      5,61   6,22   x      

3)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  6,14              
     5,75   6,14   5,86   5,82   



P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  17,15             
     13,52  x      17,15  x      

2)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  15,75             
     x      x      15,10  15,75  



T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  21,59             
     20,42  21,59  21,22  20,71  

2)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   18,97             
     18,47  18,55  18,97  x      

3)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  18,19             
     x      15,90  17,41  18,19  

4)   Emma Hiironen                    PihtipTui                 16,15             
     13,66  16,15  14,73  14,84  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  32,98             
     32,98  29,90  26,73  28,30  

2)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  26,25             
     21,46  26,25  x      x      

3)   Voitto Moisio                    KaipVi                    25,89             
     25,89  22,50  x      25,07  

4)   Pauli Järvikylä                  KonnevU                   23,40             
     23,39  21,92  22,98  23,40  

5)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    23,25             
     23,25  22,98  20,29  16,80  

6)   Reino Hautanen                   PylkönmY                  20,40             
     20,25  19,32  20,40  20,33  

     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  24,93             
     24,93  22,64  21,03  18,75  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 24,76             
     24,76  23,45  22,56  23,36  

2)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  22,42             
     21,48  22,42  21,14  21,09  

3)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  20,60             
     18,00  19,09  20,60  20,34  

4)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    19,34             
     16,88  16,41  13,71  19,34  

5)   Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  17,97             
     12,33  17,97  17,58  14,81  

6)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   17,86             
     17,86  17,16  x      16,24  

7)   Essi Suni                        JyväskKU                  15,84             
     14,89  15,84  13,24  x      

8)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  14,68             
     11,83  14,68  12,73  12,00  

9)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  14,47             
     10,68  12,30  14,47  10,66  

10)  Hilda Viikilä                    SaarijPu                  12,64             
     12,18  11,21  12,64  11,52  

        

P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Valtteri Kinnunen                JyväskKU                  27,42             
2)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    29,93             
3)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    30,27             
4)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  32,59             
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                  29,98             
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                  29,99             


T12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    30,73             
2)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    31,50             
3)   Juulia Nyholm                    ÄänekU                    31,97             
4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  32,31             
5)   Menna Turpeinen                  PihtipTui                 33,37             
6)   Elli Taini                       KaipVi                    36,43             


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    3.06,89           
2)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  3.09,64           
3)   Kasper Kuorinki                  ÄänekU                    3.28,20           
4)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  3.35,16           


T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    3.21,21           
2)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3.32,12           
3)   Emma Ratia                       KaipVi                    3.42,30           
4)   Juulia Nyholm                    ÄänekU                    3.44,37           
5)   Elli Taini                       KaipVi                    3.55,73           
6)   Mianna Liimatainen               SaarijPu                  3.59,44           
7)   Iiris Kuorinki                   ÄänekU                    4.07,40           


P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  11,43             
2)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  11,60             
     Max Laurinmaa                    JyväskKU                  11,62             
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                  11,16             


T12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  10,39             
2)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    11,95             
3)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  12,28             
4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  13,77             
     Pinja Heino                      JyväskKU                  12,80             


T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iida Sironen                     PylkönmY                  120               
     115    120    125    
     o      o      xxx    

2)   Elli Taini                       KaipVi                    110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     o      xxx    


P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  238               
     198    208    218    228    238    248    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    234               
     188    198    208    218    228    234    238    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  208               
     188    198    208    218    
     o      xo     o      xxx    


P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  4,14 +2,2  4,06 +1,2
     4,06   4,06   3,90   4,14   
     +1,2   +0,5   -0,5   +2,2   

2)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  4,10 +0,9          
     3,85   3,91   4,10   4,06   
     +0,4   -1,1   +0,9   -1,7   

3)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  4,04 -0,9          
     4,02   4,04   4,03   4,00   
     +0,5   -0,9   +1,2   -0,8   

4)   Kasper Kuorinki                  ÄänekU                    3,86 -1,3          
     3,61   3,86   3,72   -      
     -2,8   -1,3   -0,7          

5)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     3,85 +1,2          
     3,85   3,23   3,63   3,83   
     +1,2   +1,7   -1,2   +0,3   

6)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    3,57 -1,1          
     3,39   3,39   3,57   3,42   
     -0,8   -0,4   -1,1   -0,5   

7)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  3,15 -2,0          
     x      3,15   x      x      
     +1,0   -2,0   +0,7   +2,1   


T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,74 -1,4          
     9,62   9,31   9,52   9,74   
     +2,2   +2,0   +1,0   -1,4   

2)   Iida Sironen                     PylkönmY                  9,04 +3,3  8,83 -1,9
     9,04   8,04   8,64   8,83   
     +3,3   -1,5   -1,7   -1,9   

3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  8,49 +2,2  8,41 +1,0
     8,41   8,45   8,08   8,49   
     +1,0   +2,5   -0,9   +2,2   

4)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  8,20 +0,4          
     x      8,20   8,04   8,20   
     +0,9   -1,1   -1,3   +0,4   

5)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    8,15 +0,2          
     x      x      7,75   8,15   
     +0,6   -2,0   -2,7   +0,2   

6)   Emma Ratia                       KaipVi                    7,18 +1,4          
     7,18   6,99   x      -      
     +1,4   +0,9   -1,7          

7)   Elli Taini                       KaipVi                    6,88 -0,9          
     6,10   6,51   6,88   6,55   
     +1,5   -2,8   -0,9   -3,1   


P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  29,08             
     21,30  x      x      29,08  

2)   Nico Hirsiaho                    PetäjävPe                 24,63             
     23,01  24,63  22,64  x      

3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  23,87             
     x      x      23,87  x      

4)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  22,72             
     19,61  x      22,72  x      

5)   Eetu Saramäki                    PetäjävPe                 19,63             
     19,63  x      x      18,47  

6)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  18,84             
     x      17,03  x      18,84  

     Jaakko Puro                      SuolU                                       


T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Menna Turpeinen                  PihtipTui                 24,72             
     21,05  24,72  20,44  23,85  

2)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  22,25             
     22,25  x      x      x      

3)   Malviina Koskinen                KaipVi                    18,64             
     18,64  x      15,72  x      

4)   Minttu Salonen                   KaipVi                    18,20             
     x      16,92  18,20  x      

5)   Pinja Heino                      JyväskKU                  16,98             
     16,98  x      x      15,43  



P12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eetu Saramäki                    PetäjävPe                 39,93             
     39,52  x      31,16  39,93  

2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  35,94             
     33,68  31,06  35,94  x      

3)   Nico Hirsiaho                    PetäjävPe                 18,75             
     x      18,39  18,75  x      

     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  NM                
     x      x      x      x      



T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  22,44             
     21,76  21,09  x      22,44  

2)   Minttu Salonen                   KaipVi                    21,66             
     21,66  x      21,13  21,15  

3)   Menna Turpeinen                  PihtipTui                 16,66             
     16,04  15,92  15,59  16,66  

4)   Pinja Heino                      JyväskKU                  12,39             
     11,69  12,39  x      12,10  



P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   28,73             
2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  29,06             
3)   Konsta Kuukkanen                 PetäjävPe                 29,95             
4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  30,23             
5)   Riku Permi                       JyväskKU                  33,22             
     Aaro Tikka                       PihtipTui                 DNS               
     Tommi Järvenpää                  KeurKi                    DNS               


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  27,05             
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  27,72             
3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  28,73             
4)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  29,87             
5)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  29,88             
6)   Iida Pentti                      JyväskKU                  31,32             


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.17,35           
2)   Ella Paananen                    PihtipTui                 4.31,08           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    9,78              
2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  10,42             
3)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  10,81             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Elsi Konstari                    JämsI                     10,19             
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,41             
3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,52             
4)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  10,86             
5)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  10,92             


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  155               
     145    148    151    155    157    
     xxo    o      o      xxo    xxx    

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  148               
     130    135    140    145    148    151    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    140               
     110    115    120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    308               
     298    308    318    
     xo     o      xxx    

2)   Aaro Tikka                       PihtipTui                 248               
     198    238    248    
     o      o      xo     

     Nelli Pajula                     JyväskKU                  308               
     308    318    
     o      xxx    

P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mico Kumpulainen                 PihtipTui                 4,75 -1,8          
     4,75   4,51   4,64   4,67   
     -1,8   -0,3   -0,5   +1,5   

2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  4,50 -2,1          
     x      4,50   4,43   x      
     -0,5   -2,1   -0,8   +0,4   

3)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   4,47 -0,4          
     4,47   4,31   x      4,40   
     -0,4   +1,0   -2,4   -0,7   


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  10,63 +2,8  10,42 +1,2
     10,25  10,42  9,97   10,63  
     +0,9   +1,2   -1,3   +2,8   

2)   Elsi Konstari                    JämsI                     10,15 +0,3          
     9,56   9,81   10,15  9,96   
     -2,4   +0,7   +0,3   -1,5   

3)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  9,99 -0,5          
     9,99   9,27   x      9,64   
     -0,5   -1,6   +2,3   +0,3   

4)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    9,52 -0,4          
     9,52   9,41   9,44   9,26   
     -0,4   -1,7   -0,7   -1,8   

5)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  9,07 +1,5          
     9,00   9,07   x      8,68   
     -0,9   +1,5   -1,9   -0,2   


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Oliver Halmesaari                KarstKi                   28,06             
     x      26,20  28,06  x      

2)   Aaro Tikka                       PihtipTui                 26,84             
     26,84  x      25,35  x      

3)   Roope Viitala                    PetäjävPe                 22,54             
     19,55  22,54  x      18,63  

4)   Riku Permi                       JyväskKU                  14,78             
     14,78  x      x      x      

     Lenni Lindholm                   JyväskKU                                    


T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 28,33             
     28,33  x      x      27,45  

2)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     28,08             
     28,08  x      24,06  24,74  

3)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  26,12             
     x      x      26,12  23,97  

4)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    26,08             
     26,08  24,80  23,72  24,79  

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  17,99             
     x      x      17,99  x      

     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  17,07             
     x      x      17,07  16,77  

     Sofia Moreno                     PylkönmY                  21,00             
     x      21,00  20,42  18,53  



P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 37,58             
     x      37,58  x      x      

2)   Roope Viitala                    PetäjävPe                 32,87             
     x      32,87  32,09  30,27  

     Lenni Lindholm                   JyväskKU                                    


T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     32,99             
     32,74  32,65  x      32,99  

2)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  30,84             
     28,42  27,84  30,84  x      

3)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  27,44             
     21,92  27,44  26,41  x      

     Moona Heikkinen                  SotkJy                    11,06             
     x      x      11,06  x      

     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  17,88             
     17,88  17,82  -      -      


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    48,21             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  42,59             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  43,01             
3)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  48,01             
4)   Silja Peltola                    JämsI                     48,78             
5)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    50,96             
     Anni Berg                        LappUM                    46,72             
     Heidi Salminen                   JyväskKU                  40,88             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    2.24,97           
2)   Vilho Stenman                    UurU                      2.27,11           
     Eeli Tohmola                     OulPy                     2.26,18           
     Lassi Nalkki                     JyväskKU                  DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    2.30,69           
2)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    2.43,80           
3)   Riina Palonen                    ViiV                      2.43,99           
     Anni Berg                        LappUM                    2.41,20           


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  6.25,93           
2)   Anssi Mustonen                   KoivKi                    6.26,54           
3)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  6.35,61           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    7.17,46           
2)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    7.43,91           
3)   Josefina Airaksinen              JyväskKU                  8.15,09           


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  11,77             
2)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  12,32             
3)   Olivia Asikainen                 KaipVi                    12,59             
4)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  12,92             
5)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  13,40             
5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,40             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  14,28             
     Lassi Nalkki                     JyväskKU                  DNS               


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    172               
     145    148    151    154    159    164    167    170    172    175    
     o      o      -      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

2)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  151               
     140    145    148    151    154    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  145               
     125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Riikka Sorri                     PylkönmY                  140               
     130    135    140    145    
     o      o      o      xxx    

5)   Veera Lahtinen                   JyväskKU                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  130               
     125    130    135    
     o      o      xxx    

7)   Mette Jermoranta                 JyväskKU                  125               
     115    120    125    130    
     o      xo     xo     xxx    

     Amanda Kulju                     IisVi                     148               
     140    145    148    151    154    
     o      o      o      xx-    x      

     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  340               
     298    308    318    328    340    351    
     o      xo     o      o      xo     xxx    

2)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    278               
     248    258    268    278    288    
     o      o      xo     o      xxx    


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  5,48 -1,7          
     5,41   5,27   5,44   5,34   5,48   5,46   
     +1,8   -0,8   -0,6   +1,2   -1,7   -0,6   

2)   Aksu Kauppinen                   SuolU                     4,91 -0,5          
     4,75   4,17   4,50   4,66   4,63   4,91   
     +1,0   -0,9   -1,4   -1,3   +0,8   -0,5   

3)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  4,38 +2,9  4,25 +0,7
     4,25   x      4,13   x      4,38   4,15   
     +0,7   -1,1   +0,8   -0,9   +2,9   +0,8   

     Aku Kulju                        IisVi                     4,72 -0,8          
     x      4,72   -      -      -      -      
     +1,6   -0,8                               

     Lauri Liljavirta                 JyväskKU                                    


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  10,54 +1,0          
     10,05  10,42  10,54  10,36  x      x      
     -1,7   -0,6   +1,0   -1,2   -1,9   +1,3   

2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  10,04 +0,8          
     9,76   9,38   9,53   9,84   x      10,04  
     +0,3   -1,5   -0,4   -1,5   -0,7   +0,8   

3)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  10,02 +0,4          
     9,72   10,02  9,49   9,62   9,08   x      
     -1,4   +0,4   -1,3   +0,9   -1,4   -0,9   

4)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   9,96 +1,6          
     9,93   9,82   9,62   9,63   9,84   9,96   
     -1,2   -0,7   -1,1   -1,8   -1,8   +1,6   

5)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  9,70 +1,9          
     9,54   9,13   9,50   9,57   9,25   9,70   
     +0,4   +2,1   +0,9   -1,8   -1,5   +1,9   

6)   Riina Palonen                    ViiV                      9,63 -0,7          
     9,46   9,57   9,56   9,63   x      9,49   
     -0,8   +0,6   +1,0   -0,7   -1,0   -0,2   

7)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  9,22 +1,6          
     9,08   9,15   x      9,16   8,65   9,22   
     +3,1   +0,8   +0,3   -0,6   -0,8   +1,6   

8)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,02 -0,3          
     8,75   9,02   8,63   8,84   8,69   8,61   
     -1,5   -0,3   -0,4   -0,5   -1,9   +0,8   

9)   Silja Peltola                    JämsI                     8,70 +0,8          
     8,70   x      x      
     +0,8   -0,6   -0,5   

     Beda Salmi                       JyväskKU                  10,18 -0,8          
     10,18  9,98   9,98   
     -0,8   +2,0   +1,2   

     Laura Koivisto                   JyväskKU                  11,81 +0,8          
     11,81  x      x      
     +0,8   +0,5   +1,4   

     Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,58 -1,0          
     10,58  10,56  10,44  
     -1,0   -0,2   -0,6   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paavo Puro                       SuolU                     14,28             
     x      13,87  x      14,28  13,72  x      

2)   Simo Piirainen                   KaipVi                    12,10             
     11,71  11,17  11,87  12,09  11,95  12,10  

3)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  11,80             
     11,12  10,93  x      11,76  11,80  11,42  

4)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  11,15             
     10,67  x      10,83  11,15  x      x      


P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Simo Piirainen                   KaipVi                    41,32             
     x      41,32  x      x      x      41,04  

2)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  33,58             
     33,58  28,97  33,43  x      x      x      

3)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  32,08             
     x      32,08  x      x      32,05  x      

4)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  31,50             
     31,50  30,90  x      x      x      x      

5)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  28,36             
     28,36  x      x      27,31  25,99  x      

     Iiro Kokkonen                    JyväskKU                  30,46             
     x      x      x      30,46  x      x      

     Paavo Puro                       SuolU                                       


T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  36,80             
     x      x      29,89  36,80  31,69  x      

2)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    33,25             
     31,11  x      33,25  29,69  x      32,95  

3)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  32,53             
     29,13  31,29  30,52  32,53  x      x      

4)   Jonna Ahola                      KaipVi                    32,03             
     32,03  29,61  29,92  28,62  x      x      

5)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  30,93             
     29,88  x      x      x      x      30,93  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  46,67             
     42,54  46,61  46,67  43,80  43,54  x      

2)   Roosa Marin                      PihtipTui                 39,67             
     x      x      36,02  x      39,67  x      

3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  39,28             
     39,28  x      37,34  x      x      x      

4)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  33,44             
     33,44  32,69  30,45  31,53  31,40  30,97  

5)   Mette Jermoranta                 JyväskKU                  33,26             
     31,45  33,26  x      30,88  32,92  x      

6)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  29,46             
     29,46  x      x      x      x      x      

     Minea Vertala                    JyväskKU                                    




N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  17,51