Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
25.06. klo 17:30 Seuracup I osakilpailu Tulokset (päivitetty: 23:27 25.06.2019)
Seuracup I osakilpailu
Vammalan seudun Voima
25.06.2019

P11 60m
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,11              
2)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,38              
3)   Miska Laaksonen                  LauttLu                   9,48              
4)   Juho Viitanen                    NoormNo                   9,66              
5)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   9,76              
6)   Johannes Kallio                  PorinYU                   9,79              
7)   Jatro Tapio                      VammsVoi                  9,96              
8)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  9,97              
9)   Luca Ketonen                     SäkU                      10,01             
10)  Santeri Rantala                  NakkVire                  10,14             
11)  Pyry Saksi                                                 10,18             
12)  Lauri Pyykkö                     VammsVoi                  10,60             
13)  Ville Pyykkö                     VammsVoi                  10,68             
14)  Viljami Heino                    ParkU                     11,07             
15)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  11,72             
     Otto Boman                       NoormNo                   9,36              
     Oula Kuusiluoma                  ParkU                     9,47              
     Arttu Rantala                    NakkVire                  9,77              

Loppukilpailu erä 1
1)   Pyry Saksi                                                 10,18             
2)   Lauri Pyykkö                     VammsVoi                  10,60             
3)   Ville Pyykkö                     VammsVoi                  10,68             
4)   Viljami Heino                    ParkU                     11,07             
     Otto Boman                       NoormNo                   9,36              

Loppukilpailu erä 2
1)   Juho Viitanen                    NoormNo                   9,66              
2)   Jatro Tapio                      VammsVoi                  9,96              
3)   Luca Ketonen                     SäkU                      10,01             
4)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  11,72             
     Arttu Rantala                    NakkVire                  9,77              
     Oula Kuusiluoma                  ParkU                     9,47              

Loppukilpailu erä 3
1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  9,11              
2)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   9,38              
3)   Miska Laaksonen                  LauttLu                   9,48              
4)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   9,76              
5)   Johannes Kallio                  PorinYU                   9,79              
6)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  9,97              
7)   Santeri Rantala                  NakkVire                  10,14             


T11 60m
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,11              
2)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,29              
3)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,31              
4)   Fanni Harju                      UlvST                     9,53              
5)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,65              
6)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,66              
7)   Alina Tuominen                   SäkU                      9,73              
8)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  9,84              
9)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  9,91              
10)  Amanda Koivuranta                LauttLu                   10,01             
11)  Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  10,06             
12)  Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  10,09             
13)  Milla Ritvonen                   VammsVoi                  10,23             
14)  Milja Anttila                    NakkVire                  10,64             
15)  Meea Siro                        ParkU                     10,69             
16)  Meea Iltanen                                               10,83             
17)  Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  10,90             
     Ilona Rantala                    NakkVire                  10,38             
     Pihla Joensuu                    VammsVoi                  10,18             
     Aina Kuusisto                    VammsVoi                  11,15             
     Elea Nieminen                    NakkVire                  9,86              
     Leea Aaltonen                    NakkVire                  10,11             
     Veera Niemi                      KanksLei                  DNS               
     Liina Laine                      LauttLu                   9,66              
     Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,27              

Loppukilpailu erä 1
1)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,65              
2)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  9,91              
3)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  10,06             
4)   Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  10,09             
     Ilona Rantala                    NakkVire                  10,38             

Loppukilpailu erä 2
1)   Alina Tuominen                   SäkU                      9,73              
2)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  10,23             
3)   Meea Iltanen                                               10,83             
4)   Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  10,90             
     Aina Kuusisto                    VammsVoi                  11,15             
     Pihla Joensuu                    VammsVoi                  10,18             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,29              
2)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   9,31              
3)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  9,84              
4)   Amanda Koivuranta                LauttLu                   10,01             
5)   Meea Siro                        ParkU                     10,69             
     Elea Nieminen                    NakkVire                  9,86              
     Leea Aaltonen                    NakkVire                  10,11             

Loppukilpailu erä 4
1)   Vilma Koski                      PorinYU                   9,11              
2)   Fanni Harju                      UlvST                     9,53              
3)   Venla Koponen                    PorinTa                   9,66              
4)   Milja Anttila                    NakkVire                  10,64             
     Essi Kinnanen                    VammsVoi                  9,27              
     Liina Laine                      LauttLu                   9,66              
     Veera Niemi                      KanksLei                  DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   3.18,80           
2)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3.23,28           
3)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     3.36,66           
4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3.40,62           
5)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  3.41,67           
6)   Nazar Tovkach                    LauttLu                   3.43,70           
7)   Leevi Pein                       KanksLei                  3.47,94           
8)   Veeti Korkeakoski                                          3.54,41           
9)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     3.56,85           
10)  Nico Välimäki                    VammsVoi                  4.01,56           
     Onni Mäkelä                      UlvST                     4.07,10           
     Viljami Heino                    ParkU                     4.27,14           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   3.42,94           
2)   Iina Kause                       PorinYU                   3.46,85           
3)   Susanna Hakala                   NoormNo                   3.59,79           
4)   Leni Lehtinen                    KanksLei                  4.03,66           
5)   Minttu Suomela                   LauttLu                   4.04,53           
6)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  4.06,17           
7)   Milja Anttila                    NakkVire                  4.08,13           
8)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  4.13,04           
9)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   4.17,51           
10)  Miia Kallio                      NoormNo                   4.23,76           
11)  Ronja Niemenmaa                  ParkU                     4.27,24           
12)  Pinja Santa-Nokki                PorinTa                   4.28,74           
13)  Helmi Tukiainen                                            4.43,31           
     Fanni Harju                      UlvST                     3.51,36           
     Oona Heino                       ParkU                     4.18,04           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   3,75              
     3,73   3,70   3,75   3,73   
                                 

2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   3,65              
     3,65   3,54   3,32   3,50   
                                 

3)   Jone Sirén                       ParkU                     3,61              
     3,26   3,61   3,47   3,57   
                                 

4)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3,58              
     3,46   3,37   3,36   3,58   
                                 

5)   Joakim Kujala                    NoormNo                   3,55              
     -      3,50   3,55   3,43   
                                 

6)   Einari Reunamo                   PorinYU                   3,48              
     x      3,48   3,46   3,14   
                                 

7)   Jere Peltomäki                   KanksLei                  3,47              
     3,19   3,42   3,47   3,42   
                                 

8)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  3,43              
     3,43   3,43   x      3,40   
                                 

9)   Tuukka Karilainen                                          3,33              
     3,30   3,22   3,33   3,20   
                                 

10)  Jatro Tapio                      VammsVoi                  3,30              
     3,30   x      3,20   3,17   
                                 

11)  Pyry Saksi                                                 3,27              
     3,04   3,13   3,21   3,27   
                                 

12)  Juho Peltola                     SäkU                      3,27              
     3,02   3,15   3,27   3,14   
                                 

13)  Roma Laamanen                    LauttLu                   3,05              
     2,90   2,72   3,00   3,05   
                                 

     Nico Välimäki                    VammsVoi                  DNS               
     Otto Boman                       NoormNo                   3,85              
     3,66   3,85   3,51   3,79   
                                 

     Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  4,04              
     3,73   4,04   4,04   3,98   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Koponen                    PorinTa                   3,93              
     3,72   3,87   3,66   3,93   
                                 

2)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3,92              
     3,86   3,75   3,68   3,92   
                                 

3)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,85              
     3,70   3,55   3,85   3,74   
                                 

4)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   3,65              
     3,60   3,47   3,60   3,65   
                                 

5)   Eerika Tuovinen                  PorinYU                   3,64              
     3,47   3,39   3,64   3,59   
                                 

6)   Daniela Snäll                    NoormNo                   3,56              
     3,51   3,28   3,56   3,45   
                                 

7)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   3,53              
     3,53   3,43   3,36   3,40   
                                 

8)   Elli Jalonen                     VammsVoi                  3,50              
     x      3,50   3,39   3,18   
                                 

9)   Nuppu Heinonen                   VammsVoi                  3,43              
     3,43   3,13   3,28   3,18   
                                 

10)  Oona Heino                       ParkU                     3,41              
     3,41   3,40   3,41   -      
                                 

11)  Meea Iltanen                                               3,10              
     2,87   3,03   3,07   3,10   
                                 

12)  Ella Helminen                    SäkU                      3,08              
     3,08   3,06   2,87   3,07   
                                 

13)  Mimosa Levula                                              3,07              
     3,00   2,94   3,07   2,89   
                                 

     Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  3,06              
     3,05   3,06   2,81   2,82   
                                 

     Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,48              
     3,48   3,34   3,43   x      
                                 

     Kerttu Anttila                   NakkVire                  3,03              
     3,03   2,86   2,91   2,90   
                                 

     Leni Lehtinen                    KanksLei                  3,14              
     3,14   3,14   3,14   -      
                                 

     Meea Siro                        ParkU                     2,93              
     1,90   2,72   2,74   2,93   
                                 

     Milla Ritvonen                   VammsVoi                  3,30              
     3,17   3,30   3,26   -      
                                 

     Minttu Heinonen                  VammsVoi                  3,43              
     3,43   3,32   3,08   3,39   
                                 

     Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  3,11              
     3,11   3,02   2,91   2,91   
                                 

     Ronja Niemenmaa                  ParkU                     2,91              
     2,82   x      2,91   -      
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Riki Honkanen                    ParkU                     22,21             
     x      16,48  16,66  22,21  

2)   Jimi Salo                        NoormNo                   20,66             
     20,66  x      19,07  19,56  

3)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  17,96             
     x      x      x      17,96  

4)   Veeti Vikström                   PorinYU                   17,49             
     14,32  14,17  x      17,49  

5)   Miiko Risku                      SäkU                      17,39             
     17,39  16,32  x      15,57  

6)   Onni Mäkelä                      UlvST                     17,18             
     17,18  x      15,82  15,83  

7)   Topias Mäntylä                   VammsVoi                  16,09             
     x      16,09  12,89  15,80  

8)   Kristian Somelar                 KanksLei                  15,76             
     12,72  x      11,80  15,76  

9)   Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  15,61             
     15,61  14,68  x      11,33  

10)  Christian Petelius               LauttLu                   15,10             
     15,08  x      14,55  15,10  

11)  Robert Palmroth                  PorinYU                   14,41             
     13,40  x      x      14,41  

12)  Toivo Koivu                      VammsVoi                  13,69             
     x      12,85  12,50  13,69  

13)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  12,19             
     12,19  11,91  11,47  11,42  

     Aapo Manner                      NoormNo                   19,98             
     16,88  x      16,61  19,98  

     Aapo Mäkelä                      UlvST                     18,35             
     18,14  17,12  18,34  18,35  

     Leevi Pein                       KanksLei                  18,93             
     18,16  18,34  x      18,93  

     Santeri Rantala                  NakkVire                  17,47             
     17,47  16,30  x      15,72  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kiia Mäkinen                     PorinYU                   26,77             
     23,79  x      25,25  26,77  

2)   Mila Mäkinen                     PorinYU                   25,00             
     x      x      22,72  25,00  

3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   23,64             
     18,74  x      23,64  23,46  

4)   Milja Kaapu                      PunkalKu                  20,64             
     16,43  x      20,64  x      

5)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  18,77             
     17,15  x      18,77  x      

6)   Anna Saine                       KanksLei                  18,09             
     x      16,39  18,09  14,91  

7)   Fanni Valli                      SäkU                      16,87             
     x      16,51  16,87  14,55  

8)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     14,94             
     x      14,94  x      14,41  

9)   Liina Laine                      LauttLu                   14,17             
     x      x      x      14,17  

10)  Iida Hynnä                                                 13,27             
     x      9,78   10,06  13,27  

11)  Pihla Joensuu                    VammsVoi                  11,67             
     11,67  x      10,03  9,68   

     Emma Uusi-Rajasalo               KanksLei                  14,08             
     13,05  14,08  13,44  13,01  

     Kerttu Anttila                   NakkVire                  DNS               
     Leni Lehtinen                    KanksLei                  DNS               


P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  30,67             
   1) Rasmus Heiniluoma, 2) Jere Peltomäki, 
   3) Leevi Pein, 4) Kristian Somelar
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   30,67             
   1) Elias Ruusuvuori, 2) Joakim Kujala, 
   3) Sakarja Koivisto, 4) Juho Viitanen
3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  32,04             
   1) Onni Unkuri, 2) Arttu Rantala, 
   3) Paavo Jaakkola, 4) Santeri Rantala
4)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   32,09             
   1) Johannes Kallio, 2) Niklas Nuorsaari, 
   3) Einari Reunamo, 4) Veeti Vikström
5)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  33,49             
   1) Toivo Koivu, 2) Jatro Tapio, 
   3) Nico Välimäki, 4) Hugo Salmi
6)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     34,45             
   1) Viljami Heino, 2) Jone Sirén, 
   3) Riki Honkanen, 4) Oula Kuusiluoma
6)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      34,45             
   1) Luca Ketonen, 2) Tuukka Karilainen, 
   3) Juho Peltola, 4) Miiko Risku
8)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   35,89             
   1) Nazar Tovkach, 2) Christian Petelius, 
   3) Roma Laamanen, 4) Miska Laaksonen


T11 4x50m viesti
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   30,60             
   1) Vilma Koski, 2) Linnea Tuominen, 
   3) Rauha Rajainmäki, 4) Eerika Tuovinen
2)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   31,23             
   1) Eevi Pohjolainen, 2) Amanda Koivuranta, 
   3) Minttu Suomela, 4) Liina Laine
3)   Porin Tarmo                      PorinTa                   32,29             
   1) Venla Koponen, 2) Sanelma Hakanpää, 
   3) Pinja Santa-Nokki, 4) Sofia Sampolahti
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  32,64             
   1) Essi Kinnanen, 2) Elli Jalonen, 
   3) Nuppu Heinonen, 4) Henriikka Kinnanen
5)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   32,79             
   1) Jenny Viitanen, 2) Iina Poussu, 
   3) Daniela Snäll, 4) Minja Mäkelä
6)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  33,09             
   1) Elea Nieminen, 2) Milja Anttila, 
   3) Helmi Äärelä, 4) Peppi-Inkeri Seppänen
7)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      33,87             
   1) Alina Tuominen, 2) Helmi Tukiainen, 
   3) Ella Helminen, 4) Fanni Valli
8)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  35,19             
   1) Leni Lehtinen, 2) Emma Uusi-Rajasalo, 
   3) Anna Saine, 4) Mimosa Levula
9)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     36,30             
   1) Meea Siro, 2) Oona Heino, 
   3) Ronja Niemenmaa, 4) Inka Kuusiluoma

Loppukilpailu erä 1
1)   Porin Tarmo                      PorinTa                   32,29             
   1) Venla Koponen, 2) Sanelma Hakanpää, 
   3) Pinja Santa-Nokki, 4) Sofia Sampolahti
2)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  33,09             
   1) Elea Nieminen, 2) Milja Anttila, 
   3) Helmi Äärelä, 4) Peppi-Inkeri Seppänen
3)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      33,87             
   1) Alina Tuominen, 2) Helmi Tukiainen, 
   3) Ella Helminen, 4) Fanni Valli
4)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     36,30             
   1) Meea Siro, 2) Oona Heino, 
   3) Ronja Niemenmaa, 4) Inka Kuusiluoma

Loppukilpailu erä 2
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   30,60             
   1) Vilma Koski, 2) Linnea Tuominen, 
   3) Rauha Rajainmäki, 4) Eerika Tuovinen
2)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   31,23             
   1) Eevi Pohjolainen, 2) Amanda Koivuranta, 
   3) Minttu Suomela, 4) Liina Laine
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  32,64             
   1) Essi Kinnanen, 2) Elli Jalonen, 
   3) Nuppu Heinonen, 4) Henriikka Kinnanen
4)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   32,79             
   1) Jenny Viitanen, 2) Iina Poussu, 
   3) Daniela Snäll, 4) Minja Mäkelä
5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  35,19             
   1) Leni Lehtinen, 2) Emma Uusi-Rajasalo, 
   3) Anna Saine, 4) Mimosa Levula


P13 60m
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,84              
2)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,23              
3)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  9,00              
4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,13              
5)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,25              
6)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,40              
6)   Juho Unkuri                      NakkVire                  9,40              
8)   Elias Romppanen                  SäkU                      11,79             
     Niklas Ranne                     PorinYU                   8,87              
     Lauri Aaltonen                                             9,76              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  9,25              
     Lauri Aaltonen                                             9,76              
     Niklas Ranne                     PorinYU                   8,87              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,84              
2)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  8,23              
3)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  9,00              
4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,13              
5)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,40              
5)   Juho Unkuri                      NakkVire                  9,40              
7)   Elias Romppanen                  SäkU                      11,79             


T13 60m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,35              
2)   Kärki Olivia                     LauttLu                   8,52              
3)   Emmi Sirén                       ParkU                     8,58              
4)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   8,88              
5)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  8,98              
6)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,06              
7)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,11              
8)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,20              
9)   Alisa Saarinen                                             9,25              
10)  Linnea Salo                      NakkVire                  9,27              
11)  Peppi Lehtinen                   KanksLei                  9,34              
12)  Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,51              
     Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  DNS               
     Petra Broman                     PorinYU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,8
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,35              
2)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,11              
3)   Viivi Viita                      PorinTa                   9,20              
4)   Alisa Saarinen                                             9,25              
5)   Linnea Salo                      NakkVire                  9,27              
6)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,51              
     Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Kärki Olivia                     LauttLu                   8,52              
2)   Emmi Sirén                       ParkU                     8,58              
3)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   8,88              
4)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  8,98              
5)   Aada Salonen                     PorinYU                   9,06              
6)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  9,34              
     Petra Broman                     PorinYU                   DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  2.52,37           
2)   Juuso Marttila                   PorinYU                   3.16,41           
3)   Weetu Rintala                    LauttLu                   3.20,58           
4)   Joel Peltonen                    PorinTa                   3.23,20           
5)   Olli Lindroos                    NoormNo                   3.34,19           
6)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3.37,96           
7)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.45,19           
     Jaakko Hynnä                                               DNS               
     Lauri Aaltonen                                             3.39,80           
     Samuel Jussila                   NoormNo                   3.39,66           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   3.25,25           
2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3.38,81           
3)   Jenni Friman                     PorinTa                   3.39,51           
4)   Maija Vuori                      NakkVire                  3.40,63           
5)   Emilia Palomäki                  UlvST                     3.42,76           
6)   Aino Anttila                     NakkVire                  3.45,14           
7)   Sanni Pihko                      LauttLu                   3.48,12           
8)   Hilla Tenho                      NoormNo                   3.55,90           
9)   Alisa Heiniluoma                 KanksLei                  4.15,17           
10)  Joanna Hämäläinen                                          4.18,31           
11)  Minja Nissi                                                4.19,59           
     Emmi Niemenmaa                   ParkU                     3.56,00           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veikka Loikas                    PorinYU                   150               
     125    130    135    140    145    150    156    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  140               
     135    140    145    
     o      o      xxx    

4)   Ilpo Heikkilä                    KanksLei                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Severi Laine                     LauttLu                   120               
     110    115    120    125    
     xo     o      o      xxx    

7)   Kalle Kyösti                     ParkU                     105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

8)   Aapo Sinisalo                                              100               
     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxx    

9)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  95                
     95     100    
     o      xxx    

     Mico Järvensivu                                                              
     90     
     DNS    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   155               
     135    140    145    150    155    157    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Annarilla Rantanen               NoormNo                   140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Elisa Tiuttu                     LauttLu                   125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Emmi Niemenmaa                   ParkU                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     120               
     115    120    125    
     o      xxo    xxx    

5)   Milja Perälä                     PorinYU                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xxo    xxx    

8)   Venla Murto                      NakkVire                  120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      xo     o      o      xxo    xxx    

9)   Adalmiina Levula                                           115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      xo     o      o      o      xxo    xxx    

10)  Minttu Heinonen                  VammsVoi                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     o      xxx    

11)  Minka Rannanmäki                                           110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xxo    xo     xxx    

     Ingrita-Riin Masur               SäkU                                        
     90     
     DNS    

     Janita Kinnanen                  VammsVoi                                    
     90     
     DNS    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veikko Koski                     PorinYU                   42,23             
     36,58  42,23  x      38,71  

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  38,16             
     29,51  36,51  38,16  36,58  

3)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   36,73             
     30,10  29,76  36,73  36,18  

4)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  34,15             
     28,44  34,15  31,49  30,83  

5)   Juho Kallio                      NoormNo                   34,10             
     34,10  32,01  30,85  32,55  

6)   Veeti Reko                                                 30,72             
     26,87  28,12  28,04  30,72  

7)   Rami Tuominen                    KanksLei                  23,23             
     20,62  x      23,23  21,20  

     Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   33,01             
     33,01  31,14  31,95  32,08  

2)   Emilia Helmi                     NoormNo                   25,92             
     22,33  20,77  24,79  25,92  

3)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   21,52             
     21,52  17,90  20,50  -      

4)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   19,56             
     19,56  18,15  19,09  14,54  

5)   Polina Protasov                                            18,65             
     17,22  x      14,39  18,65  

6)   Anni Teronen                     VammsVoi                  17,90             
     16,51  14,05  13,98  17,90  

7)   Pinja Korkeakoski                SäkU                      16,14             
     16,14  14,09  11,69  13,14  

8)   Olivia Levula                    KanksLei                  15,08             
     12,47  15,08  11,79  14,71  

9)   Susanna Rantala                  PorinTa                   12,93             
     9,33   12,06  12,26  12,93  

10)  Ilona Rantala                    NakkVire                  10,05             
     9,29   7,60   10,05  8,75   

     Emmi Vidqvist                    UlvST                     18,31             
     17,75  18,31  13,30  15,89  



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   54,63             
   1) Lauri Weckström, 2) Niklas Ranne, 
   3) Veikko Koski, 4) Veikka Loikas
2)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  55,79             
   1) Aleksi Hujo, 2) Manu Kankaanniemi, 
   3) Aatu Kuusisto, 4) Aaro Silvennoinen
3)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  57,63             
   1) Tomi Mäkitalo, 2) Tino Knuutila, 
   3) Rami Tuominen, 4) Ilpo Heikkilä
4)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   1.00,40           
   1) Samuel Jussila, 2) Olli Lindroos, 
   3) Juho Kallio, 4) Oliver Ovaskainen
5)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   1.01,46           
   1) Eerik Lehtinen, 2) Elmeri Kivipelto, 
   3) Severi Laine, 4) Weetu Rintala
6)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  1.05,53           
   1) Juho Unkuri, 2) Kasper Naski, 
   3) Roni Mikkilä, 4) Valtteri Luoma


T13 4x100m viesti
1)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   54,11             
   1) Sanni Pihko, 2) Kärki Olivia, 
   3) Elle Kariniemi, 4) Ilona Koivuranta
2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   56,25             
   1) Maisa Aarikka, 2) Aada Salonen, 
   3) Iida Mikkelsson, 4) Sofia Sivunen
3)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   56,45             
   1) Nuppu Willman, 2) Aada-Olivia Oksanen, 
   3) Cenja Vehmanen, 4) Ronja Räsänen
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  59,82             
   1) Anni Teronen, 2) Janita Kinnanen, 
   3) Minttu Heinonen, 4) Linnea Järvinen
5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  1.01,05           
   1) Sofia Kurumaa, 2) Alisa Heiniluoma, 
   3) Olivia Levula, 4) Peppi Lehtinen
6)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      1.01,21           
   1) Alisa Saarinen, 2) Minja Nissi, 
   3) Minka Rannanmäki, 4) Joanna Hämäläinen
7)   Porin Tarmo                      PorinTa                   1.01,77           
   1) Jenni Friman, 2) Viivi Viita, 
   3) Kerttu-Liisa Hakanpää, 4) Susanna Rantala
8)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  1.02,78           
   1) Maija Vuori, 2) Venla Murto, 
   3) Aino Anttila, 4) Linnea Salo
9)   Porin Yleisurheilu 2             PorinYU                   1.03,15           
   1) Milja Perälä, 2) Petra Broman, 
   3) Ella Kause, 4) Suvi Laaksonen

Loppukilpailu erä 1
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   56,45             
   1) Nuppu Willman, 2) Aada-Olivia Oksanen, 
   3) Cenja Vehmanen, 4) Ronja Räsänen
2)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  1.01,05           
   1) Sofia Kurumaa, 2) Alisa Heiniluoma, 
   3) Olivia Levula, 4) Peppi Lehtinen
3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  1.02,78           
   1) Maija Vuori, 2) Venla Murto, 
   3) Aino Anttila, 4) Linnea Salo
4)   Porin Yleisurheilu 2             PorinYU                   1.03,15           
   1) Milja Perälä, 2) Petra Broman, 
   3) Ella Kause, 4) Suvi Laaksonen

Loppukilpailu erä 2
1)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   54,11             
   1) Sanni Pihko, 2) Kärki Olivia, 
   3) Elle Kariniemi, 4) Ilona Koivuranta
2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   56,25             
   1) Maisa Aarikka, 2) Aada Salonen, 
   3) Iida Mikkelsson, 4) Sofia Sivunen
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  59,82             
   1) Anni Teronen, 2) Janita Kinnanen, 
   3) Minttu Heinonen, 4) Linnea Järvinen
4)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      1.01,21           
   1) Alisa Saarinen, 2) Minja Nissi, 
   3) Minka Rannanmäki, 4) Joanna Hämäläinen
5)   Porin Tarmo                      PorinTa                   1.01,77           
   1) Jenni Friman, 2) Viivi Viita, 
   3) Kerttu-Liisa Hakanpää, 4) Susanna Rantala


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,6
1)   Carlos Peltonen                  SäkU                      12,09             
2)   Juho Kivistö                     PorinYU                   12,33             
3)   Aatu Pelli                       NakkVire                  12,45             
4)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  12,75             
5)   Joona Nurmi                      NoormNo                   13,31             
6)   Eetu Heiniluoma                  KanksLei                  13,64             
7)   Erkka Maine                      LauttLu                   14,69             
     Lauri Aaltonen                                             DQ                


T15 100m
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   12,73             
2)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   13,12             
3)   Linnea Fabig                     NoormNo                   13,28             
4)   Hilla Leväniemi                  PorinYU                   13,40             
5)   Aada Koivuranta                  LauttLu                   14,08             
6)   Candy Peltonen                   NakkVire                  14,11             
7)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,13             
8)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  14,27             
9)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   14,35             
10)  Jessi Lope                       NoormNo                   14,36             
11)  Mila Jokinen                     VammsVoi                  14,38             
12)  Miia Rintala                     VammsVoi                  14,59             
13)  Aada Joensuu                     KanksLei                  14,70             
14)  Reetta Ääri                                                14,94             
15)  Melisa Taimiola                  PorinYU                   15,05             
16)  Ella Salminen                    PorinYU                   15,08             
17)  Liuba Agapova                    KanksLei                  15,42             
     Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  16,07             
     Pinja Nieminen                   PorinYU                   14,35             
     Eveliina Haviala                 NakkVire                  DNS               
     Anna Bergius                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  14,27             
2)   Melisa Taimiola                  PorinYU                   15,05             
3)   Ella Salminen                    PorinYU                   15,08             
4)   Liuba Agapova                    KanksLei                  15,42             
     Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  16,07             
     Pinja Nieminen                   PorinYU                   14,35             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Hilla Leväniemi                  PorinYU                   13,40             
2)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   14,35             
3)   Jessi Lope                       NoormNo                   14,36             
4)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  14,38             
5)   Miia Rintala                     VammsVoi                  14,59             
     Anna Bergius                                               DNS               
     Eveliina Haviala                 NakkVire                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,6
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   12,73             
2)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   13,12             
3)   Linnea Fabig                     NoormNo                   13,28             
4)   Aada Koivuranta                  LauttLu                   14,08             
5)   Candy Peltonen                   NakkVire                  14,11             
6)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  14,13             
7)   Aada Joensuu                     KanksLei                  14,70             
8)   Reetta Ääri                                                14,94             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Sami Heino                       PorinYU                   7.30,67           
2)   Juhana Siivonen                  SäkU                      7.32,56           
3)   Nico Sivonen                     NakkVire                  7.45,54           
4)   Joonas Mäkinen                                             7.48,94           
5)   Henri Saunaluoma                 KanksLei                  7.55,83           
6)   Otto Boman                       NoormNo                   8.44,25           
7)   Aapo Manner                      NoormNo                   10.09,45          
     Kasperi Willman                                            DNS               


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   7.05,61           
2)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  7.15,14           
3)   Aino Manner                      NoormNo                   7.31,20           
4)   Veera Niemenmaa                  ParkU                     7.54,68           
5)   Heini Vuori                      NakkVire                  8.04,70           
6)   Anni Välimäki                    PorinYU                   9.40,11           
7)   Sara Peltonen                    SäkU                      9.57,26           


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   300               
     250    260    270    280    290    300    310    
     o      -      o      o      o      o      xxx    

2)   Daniel Jalo                      LauttLu                   230               
     130    140    150    160    170    180    190    200    210    220    230    240    
     o      o      o      o      xo     o      xo     xo     o      xo     xo     xxx    

3)   Jasper Reinvall                                            180               
     100    110    120    130    140    150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      o      xo     o      o      xo     xxx    

4)   Einari Mäki-Soini                VammsVo                   160               
     120    130    140    150    160    170    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Eero Sallinen                    KangKi                    220               
     210    220    230    
     o      xo     xxx    

     Oliver Ovaskainen                NoormNo                   190               
     150    160    170    180    190    200    
     o      o      o      o      xo     xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  210               
     160    170    180    190    200    210    220    
     o      -      xo     xxo    xo     o      xxx    

2)   Noora Lehti                                                210               
     160    180    190    200    210    220    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

3)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   150               
     100    110    120    130    140    150    160    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   120               
     100    110    120    130    
     xo     o      o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   NakkVire                  14,93             
     14,49  x      14,93  14,62  

2)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   14,01             
     14,01  13,24  x      13,97  

3)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  12,30             
     12,30  11,82  11,67  11,46  

4)   Leevi Laikko                                               9,83              
     9,53   9,83   x      9,82   

5)   Justus Walli                     NoormNo                   8,91              
     8,91   8,69   8,68   8,45   

6)   Olli Heikkilä                    KanksLei                  8,58              
     8,58   8,42   8,02   8,12   

7)   Henri Hynnä                                                7,34              
     6,88   7,14   7,30   7,34   

8)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   6,36              
     x      6,36   x      5,07   

     Atte Peltoniemi                  ParkU                     DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   11,85             
     11,46  11,85  x      11,08  

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   10,32             
     10,22  10,32  10,20  x      

3)   Siiri Pein                       KanksLei                  10,29             
     9,54   9,83   10,29  10,24  

4)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  9,13              
     8,96   8,93   9,13   8,59   

5)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  8,76              
     8,76   8,61   8,15   8,58   

6)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8,74              
     7,33   8,74   8,55   8,64   

7)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  8,10              
     8,10   7,82   x      7,18   

8)   Saga Puumalainen                                           4,77              
     4,77   x      4,32   x      

     Liuba Agapova                    KanksLei                  DNS               


P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   50,35             
   1) Juho Kivistö, 2) Aleksi Miikkulainen, 
   3) Sami Heino, 4) Niko Mikkola
2)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  52,18             
   1) Mikael Lähteenmäki, 2) Elias Kurumaa, 
   3) Eetu Heiniluoma, 4) Olli Heikkilä
3)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      54,69             
   1) Jasper Reinvall, 2) Henri Hynnä, 
   3) Juhana Siivonen, 4) Carlos Peltonen
4)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   55,48             
   1) Erkka Maine, 2) Henrik Lehtinen, 
   3) Joonas Jylhä, 4) Daniel Jalo
5)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   1.01,83           
   1) Aapo Manner, 2) Joona Nurmi, 
   3) Justus Walli, 4) Otto Boman


T15 4x100m viesti
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   52,85             
   1) Inkeri Ahokas, 2) Hilla Leväniemi, 
   3) Helmiina Kivilahti, 4) Jenny Karttunen
2)   Porin Tarmo                      PorinTa                   53,11             
   1) Sofie Latva-Risku, 2) Aada Juhala, 
   3) Elli-Noora Raita, 4) Ella Tuohiniemi
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  54,75             
   1) Jessica Junkkala, 2) Nina Välimäki, 
   3) Ilona Lampila, 4) Mila Jokinen
4)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   55,17             
   1) Jessi Lope, 2) Sanni-Maria Mäkelä, 
   3) Linnea Fabig, 4) Noora Lehti
5)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   57,06             
   1) Emmi Pohjolainen, 2) Aada Koivuranta, 
   3) Julia Kaasalainen, 4) Aino Lausniemi
6)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  57,51             
   1) Candy Peltonen, 2) Eveliina Haviala, 
   3) Siiri Heikkilä, 4) Heini Vuori
7)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  57,94             
   1) Liuba Agapova, 2) Siiri Pein, 
   3) Aada Joensuu, 4) Jenny-Maria Jäniskangas
8)   Porin Yleisurheilu 2             PorinYU                   58,78             
   1) Melisa Taimiola, 2) Pinja Nieminen, 
   3) Vilma Laaksonen, 4) Ella Salminen
9)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      1.01,76           
   1) Reetta Ääri, 2) Saga Puumalainen, 
   3) Anna Bergius, 4) Sara Peltonen

Loppukilpailu erä 1
1)   Porin Tarmo                      PorinTa                   53,11             
   1) Sofie Latva-Risku, 2) Aada Juhala, 
   3) Elli-Noora Raita, 4) Ella Tuohiniemi
2)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  57,94             
   1) Liuba Agapova, 2) Siiri Pein, 
   3) Aada Joensuu, 4) Jenny-Maria Jäniskangas
3)   Porin Yleisurheilu 2             PorinYU                   58,78             
   1) Melisa Taimiola, 2) Pinja Nieminen, 
   3) Vilma Laaksonen, 4) Ella Salminen
4)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      1.01,76           
   1) Reetta Ääri, 2) Saga Puumalainen, 
   3) Anna Bergius, 4) Sara Peltonen

Loppukilpailu erä 2
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   52,85             
   1) Inkeri Ahokas, 2) Hilla Leväniemi, 
   3) Helmiina Kivilahti, 4) Jenny Karttunen
2)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  54,75             
   1) Jessica Junkkala, 2) Nina Välimäki, 
   3) Ilona Lampila, 4) Mila Jokinen
3)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   55,17             
   1) Jessi Lope, 2) Sanni-Maria Mäkelä, 
   3) Linnea Fabig, 4) Noora Lehti
4)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   57,06             
   1) Emmi Pohjolainen, 2) Aada Koivuranta, 
   3) Julia Kaasalainen, 4) Aino Lausniemi
5)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  57,51             
   1) Candy Peltonen, 2) Eveliina Haviala, 
   3) Siiri Heikkilä, 4) Heini Vuori


M17 200m
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   22,93             
2)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  23,63             
3)   Joonatan Huila                   SäkU                      24,09             
4)   Santeri Oinonen                  VammsVoi                  24,44             
5)   Lauri Niemi                      KanksLei                  25,37             
6)   Oliver Oksanen                   NoormNo                   25,64             
7)   Eemeli Mäntylä                   PorinTa                   26,62             
8)   Niklas Ranne                     PorinYU                   30,86             
9)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   32,84             
     Veeti Peltoniemi                 ParkU                     26,44             
     Samuli Kero                      VammsVoi                  27,84             
     Niko Mikkola                     PorinYU                   26,76             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,5
1)   Niklas Ranne                     PorinYU                   30,86             
2)   Veeti Tolmunen                   PorinYU                   32,84             
     Samuli Kero                      VammsVoi                  27,84             
     Veeti Peltoniemi                 ParkU                     26,44             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   22,93             
2)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  23,63             
3)   Joonatan Huila                   SäkU                      24,09             
4)   Santeri Oinonen                  VammsVoi                  24,44             
5)   Lauri Niemi                      KanksLei                  25,37             
6)   Oliver Oksanen                   NoormNo                   25,64             
7)   Eemeli Mäntylä                   PorinTa                   26,62             
     Niko Mikkola                     PorinYU                   26,76             


N17 200m
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  27,27             
2)   Sonja Puumalainen                SäkU                      27,65             
3)   Aada Juhala                      PorinTa                   27,74             
4)   Lotta-Maria Maine                LauttLu                   28,16             
5)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   29,93             
6)   Jemina Kujala                    NoormNo                   30,26             
7)   Matleena Ranki                   NakkVire                  30,30             
8)   Emilia Pyysalo                   KanksLei                  30,77             
9)   Jenna Järvinen                   KanksLei                  31,59             
     Kärki Olivia                     LauttLu                   28,48             
     Sini Siro                        ParkU                     29,71             
     Ilona Lampila                    VammsVoi                  28,97             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0
1)   Jemina Kujala                    NoormNo                   30,26             
2)   Emilia Pyysalo                   KanksLei                  30,77             
     Ilona Lampila                    VammsVoi                  28,97             
     Kärki Olivia                     LauttLu                   28,48             
     Sini Siro                        ParkU                     29,71             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  27,27             
2)   Sonja Puumalainen                SäkU                      27,65             
3)   Aada Juhala                      PorinTa                   27,74             
4)   Lotta-Maria Maine                LauttLu                   28,16             
5)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   29,93             
6)   Matleena Ranki                   NakkVire                  30,30             
7)   Jenna Järvinen                   KanksLei                  31,59             


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Petri Hynnä                                                11,52 +1,2          
     10,87  11,03  11,13  11,52  
     +1,4   +1,3   +0,9   +1,2   

2)   Janne Pajunen                    PorinYU                   10,20 +0,8          
     10,15  10,20  x      x      
     +1,0   +0,8                 

3)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  8,70 +1,6          
     8,58   8,67   x      8,70   
     +1,7   +0,7          +1,6   

     Johannes Kiviranta               KanksLei                  NM                
     -      -      -      -      
                                 

     Johannes Raittinen               VammsVoi                  NM                
     -      -      -      
                          

     Ville-Veikko Isomäki             NoormNo                   NM                
     -      -      -      -      
                                 



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   11,50 +3,0  11,33 +0,9
     10,92  11,50  11,19  11,33  
     +1,3   +3,0   +0,7   +0,9   

2)   Eeva Kari                        NakkVire                  10,39 +1,3          
     10,38  10,15  10,01  10,39  
     +0,8   +1,5   +2,6   +1,3   

3)   Liina Mäkinen                    SäkU                      10,12 +1,9          
     9,83   x      10,12  9,89   
     +1,6          +1,9   +0,7   

4)   Nora Riitaoja                    NoormNo                   9,82 +2,0          
     9,63   9,82   x      9,78   
     +1,4   +2,0          +1,6   

5)   Eeva Heikkilä                    KanksLei                  9,54 +2,9  9,50 +0,9
     x      x      9,50   9,54   
                   +0,9   +2,9   

6)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   9,34 +2,8  9,18 +0,9
     8,84   9,24   9,18   9,34   
     +1,2   +2,4   +0,9   +2,8   

7)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   9,23 +2,8  9,20 +1,7
     9,20   9,23   9,13   8,91   
     +1,7   +2,8   +1,9   +2,0   

8)   Katri Pärssinen                  VammsVoi                  8,94 +1,4          
     x      8,25   8,58   8,94   
            +2,3   +1,0   +1,4   

     Emilia Pyysalo                   KanksLei                  NM                
     -      -      -      -      
                                 

     Vera Karttunen                   PorinYU                   10,53 +1,7          
     10,46  10,53  10,30  10,23  
     +1,7   +1,7   +1,9   +1,3   



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Frans Hakasuo                    LauttLu                   15,31             
     15,31  x      14,71  x      

2)   Manu Kurri                       NakkVire                  11,59             
     11,59  10,57  11,13  10,25  

3)   Elmeri Eskola                    SäkU                      10,53             
     10,34  10,53  10,39  10,03  

4)   Juuso Lönnberg                   PorinYU                   10,30             
     10,30  10,18  9,76   9,71   

5)   Ville-Veikko Isomäki             NoormNo                   9,38              
     x      8,96   9,38   9,24   

6)   Elias Sairio                     KanksLei                  9,36              
     8,77   8,83   8,54   9,36   

7)   Veeti Peltoniemi                 ParkU                     9,07              
     8,18   8,24   9,01   9,07   

8)   Samuli Kero                      VammsVoi                  8,41              
     7,94   8,41   7,96   x      

     Johannes Kiviranta               KanksLei                  DNS               
     Veikka Granat                    NoormNo                   DNS               


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sini Siro                        ParkU                     11,39             
     10,69  11,09  11,33  11,39  

2)   Emilia Aaltonen                  SäkU                      10,66             
     10,57  10,00  10,66  x      

3)   Vera Karttunen                   PorinYU                   9,57              
     8,73   9,13   9,57   8,77   

4)   Sarah Lipp                                                 9,30              
     9,07   8,49   8,68   9,30   

5)   Maria Juhala                     KanksLei                  9,16              
     9,06   x      8,78   9,16   

6)   Amanda Yli-Futka                 NakkVire                  9,10              
     x      8,81   x      9,10   

7)   Nelli Vihtalahti                 NoormNo                   8,95              
     8,95   x      x      8,55   

8)   Elisa Lähde                      VammsVoi                  8,73              
     8,52   8,73   x      8,31   

9)   Susanna Palomäki                 UlvST                     8,11              
     7,54   8,11   x      x      

     Sara Korkeakoski                 SäkU                      DNS