Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
03.03. klo 10:00 HIK Vintertävlingar Tulokset (päivitetty: 08:58 02.04.2019)
Vintertävling
HIK friidrott
03.03.2019

P7 40m
1)   Kevin Eskelin                    HangöIK                   8,61              
2)   Xander Wikman                    HangöIK                   9,09              
3)   Oliver Hyvärinen                 HangöIK                   10,17             
4)   Julius Granqvist                 HangöIK                   10,55             
5)   Benjamin Strandback              HangöIK                   10,64             
6)   Eric Eskelin                     HangöIK                   12,16             
7)   Winston Sundström                HangöIK                   12,55             

Alkuerät erä 1
1)   Xander Wikman                    HangöIK                   9,09              
2)   Oliver Hyvärinen                 HangöIK                   10,17             
3)   Benjamin Strandback              HangöIK                   10,64             
4)   Eric Eskelin                     HangöIK                   12,16             

Alkuerät erä 2
1)   Kevin Eskelin                    HangöIK                   8,61              
2)   Julius Granqvist                 HangöIK                   10,55             
3)   Winston Sundström                HangöIK                   12,55             


T7 40m
1)   Laura Ikonen                     HangöIK                   9,66              
2)   Anna Saarikoski                  HangöIK                   9,75              
3)   Linnea Söderling                 HangöIK                   10,34             
4)   Erin Renfors                     HangöIK                   11,20             
     Amanda Fröman                    HangöIK                   DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Laura Ikonen                     HangöIK                   9,66              
2)   Erin Renfors                     HangöIK                   11,20             
     Amanda Fröman                    HangöIK                   DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Anna Saarikoski                  HangöIK                   9,75              
2)   Linnea Söderling                 HangöIK                   10,34             


P7 Pituus
Alkuerät
1)   Kevin Eskelin                    HangöIK                   2,32              
     2,28   2,21   2,27   2,32   
                                 

2)   Benjamin Strandback              HangöIK                   2,17              
     2,17   1,87   2,03   2,16   
                                 

3)   Xander Wikman                    HangöIK                   2,17              
     2,17   2,09   2,02   2,07   
                                 

4)   Oliver Hyvärinen                 HangöIK                   1,77              
     1,67   1,68   1,77   1,77   
                                 

5)   Eric Eskelin                     HangöIK                   1,28              
     1,02   1,28   0,96   1,17   
                                 

6)   Winston Sundström                HangöIK                   1,18              
     1,18   -      0,89   -      
                                 

7)   Julius Granqvist                 HangöIK                   1,02              
     -      -      0,93   1,02   
                                 



T7 Pituus
Alkuerät
1)   Anna Saarikoski                  HangöIK                   2,00              
     2,00   1,89   1,78   1,75   
                                 

2)   Laura Ikonen                     HangöIK                   1,95              
     1,95   1,71   1,59   1,70   
                                 

3)   Linnea Söderling                 HangöIK                   1,36              
     -      1,36   1,11   1,08   
                                 

4)   Erin Renfors                     HangöIK                   1,32              
     1,13   1,16   1,32   -      
                                 

5)   Amanda Fröman                    HangöIK                   1,03              
     0,80   0,95   0,91   1,03   
                                 



P9 40m
Alkuerät
1)   Samu Pellonperä                  HangöIK                   10,99             


T9 40m
Alkuerät
1)   Emilia Karlsson                  HangöIK                   8,00              
2)   Ella Wennerqvist                 HangöIK                   8,49              
3)   Elina Ikonen                     HangöIK                   8,52              
4)   Ronja Sundberg                   HangöIK                   8,98              


T9 Pituus
Alkuerät
1)   Emilia Karlsson                  HangöIK                   2,96              
     2,94   2,96   2,91   2,87   
                                 

2)   Ella Wennerqvist                 HangöIK                   2,49              
     2,35   2,49   2,27   2,25   
                                 

3)   Elina Ikonen                     HangöIK                   2,47              
     2,38   2,47   2,30   2,35   
                                 

4)   Ronja Sundberg                   HangöIK                   2,20              
     2,20   1,95   1,99   1,97   
                                 



P9 Pituus
Alkuerät
1)   Samu Pellonperä                  HangöIK                   1,60              
     1,52   1,34   1,47   1,60   
                                 



P9 Kuula
Alkuerät
1)   Samu Pellonperä                  HangöIK                   2,36              
     2,36   2,12   2,20   1,83   



T9 Kuula
Alkuerät
1)   Elina Ikonen                     HangöIK                   2,89              
     2,46   2,47   2,89   2,82   

2)   Ronja Sundberg                   HangöIK                   2,41              
     2,41   2,03   1,98   1,93   

3)   Emilia Karlsson                  HangöIK                   2,30              
     1,86   2,30   2,02   0,02   

4)   Ella Wennerqvist                 HangöIK                   2,00              
     2,00   1,77   1,51   1,74   



P11 60m
Alkuerät
1)   Oskar Sundberg                   HangöIK                   10,67             


T11 60m
Alkuerät
1)   Freja Österlund                  HangöIK                   10,66             
2)   Enya Meinander                   HangöIK                   10,71             
3)   Saga Saarikoski                  HangöIK                   11,06             
4)   Venla Lindgren                   ViStart                   11,09             


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Enya Meinander                   HangöIK                   109               
     85     90     95     100    103    106    109    112    
     o      o      o      xo     o      xo     o      xxx    

2)   Venla Lindgren                   ViStart                   95                
     85     90     95     100    
     o      xxo    o      xxx    

     Freja Österlund                  HangöIK                                     
     Saga Saarikoski                  HangöIK                                     


P11 Korkeus
Alkuerät
1)   Oskar Sundberg                   HangöIK                   100               
     90     95     100    103    
     o      xo     xxo    xxx    



P11 Pituus
Alkuerät
1)   Oskar Sundberg                   HangöIK                   3,06              
     3,06   2,80   2,83   2,84   
                                 



T11 Pituus
Alkuerät
1)   Enya Meinander                   HangöIK                   3,03              
     2,84   2,95   2,92   3,03   
                                 

2)   Saga Saarikoski                  HangöIK                   2,99              
     2,83   2,80   2,99   2,78   
                                 

3)   Freja Österlund                  HangöIK                   2,95              
     2,88   2,95   2,46   2,67   
                                 

4)   Venla Lindgren                   ViStart                   2,79              
     2,78   2,79   2,79   2,77   
                                 



T11 Kuula
Alkuerät
1)   Enya Meinander                   HangöIK                   4,99              
     4,73   4,59   4,99   4,51   

2)   Freja Österlund                  HangöIK                   4,52              
     4,24   4,47   4,50   4,52   

3)   Venla Lindgren                   ViStart                   4,05              
     4,05   3,14   3,95   4,04   

4)   Saga Saarikoski                  HangöIK                   3,76              
     3,62   3,76   3,55   3,50   



T13 60m
Loppukilpailu
1)   Minea Österlund                  HangöIK                   9,93              
2)   Neela Hietaharju                 HangöIK                   10,75             
     Viivi Lindgren                   ViStart                   DNS               


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Minea Österlund                  HangöIK                   115               
     100    103    106    109    112    115    118    
     o      o      xxo    o      xo     o      xxx    

2)   Neela Hietaharju                 HangöIK                   109               
     95     100    103    106    109    112    
     o      o      o      o      xo     xxx    

     Viivi Lindgren                   ViStart                                     


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emelie Bergholm                  IFRaseb                   4,22              
     4,08   4,22   4,22   4,11   3,99   4,18   
                                               

2)   Minea Österlund                  HangöIK                   3,57              
     3,51   2,60   -      3,41   3,34   3,57   
                                               

3)   Viivi Lindgren                   ViStart                   3,34              
     3,34   3,18   3,08   -      2,82   3,19   
                                               

4)   Neela Hietaharju                 HangöIK                   3,11              
     3,11   2,96   3,02   3,03   2,98   2,97   
                                               



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emelie Bergholm                  IFRaseb                   9,52              
     9,29   9,52   8,83   8,31   8,15   7,81   

2)   Minea Österlund                  HangöIK                   6,48              
     6,43   6,30   5,80   6,35   6,07   6,48   

3)   Neela Hietaharju                 HangöIK                   5,89              
     5,79   4,77   5,30   5,89   4,99   5,51   

4)   Viivi Lindgren                   ViStart                   5,76              
     5,18   5,13   4,98   5,53   5,76   5,53