Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.09. klo 13:00 Merkki-Mitalicup finaali Tulokset (päivitetty: 19:46 08.09.2019)
Merkki-Mitalicup finaali
Naantalin Löyly
08.09.2019

P9 40m
1)   Iisak Vainio                     UudKK                     6,60              
2)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    6,71              
3)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,84              
4)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  7,09              
5)   Miio Laiho                       RaisKu                    7,11              
6)   Eetu Mäkinen                     SomE                      7,27              
7)   Richard Silla                    NaantLöy                  7,43              
8)   Luukas Virta                     SomE                      7,50              
9)   Severi Knuutila                  TuUL                      7,55              
10)  Alexander Leivo                  KalVa                     7,60              
11)  Anton Lindén                     LoimLei                   8,05              
12)  Maksim Skvortsov                 LiedPa                    8,28              
13)  Otto Nylund                      KaarUra                   9,06              
14)  Petteri Vainio                   LoimLei                   9,20              
15)  Pyry Piironen                    KaarUra                   9,41              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eetu Mäkinen                     SomE                      7,27              
2)   Richard Silla                    NaantLöy                  7,43              
3)   Alexander Leivo                  KalVa                     7,60              
4)   Anton Lindén                     LoimLei                   8,05              
5)   Maksim Skvortsov                 LiedPa                    8,28              
6)   Otto Nylund                      KaarUra                   9,06              
7)   Petteri Vainio                   LoimLei                   9,20              
8)   Pyry Piironen                    KaarUra                   9,41              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Iisak Vainio                     UudKK                     6,60              
2)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    6,71              
3)   Vincent Mattsson                 TuUL                      6,84              
4)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  7,09              
5)   Miio Laiho                       RaisKu                    7,11              
6)   Luukas Virta                     SomE                      7,50              
7)   Severi Knuutila                  TuUL                      7,55              


T9 40m
1)   Jasmin Vaskelainen               LaitJy                    6,88              
2)   Jade Terho                       TuUL                      6,93              
3)   Devine Agbontaen                 RaisKu                    7,04              
4)   Viola Soini                      KalVa                     7,22              
5)   Linnea Lehtisalo                 TuUL                      7,46              
6)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    7,52              
7)   Laura Kurvinen                   SomE                      7,66              
7)   Jadessa Wasström                 NaantLöy                  7,66              
9)   Vanessa Rauvola                  LiedPa                    7,76              
10)  Maija Laaksonen                  NaantLöy                  7,80              
11)  Noora Kurvinen                   SomE                      8,03              
12)  Venla Kotikivi                   RaisKu                    8,12              
13)  Aleksandra Räsänen               UudKK                     8,48              
14)  Kerttu Kordelin                  KalVa                     8,53              
15)  Ciki Tammelin                    LoimLei                   9,87              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Laura Kurvinen                   SomE                      7,66              
2)   Maija Laaksonen                  NaantLöy                  7,80              
3)   Noora Kurvinen                   SomE                      8,03              
4)   Venla Kotikivi                   RaisKu                    8,12              
5)   Aleksandra Räsänen               UudKK                     8,48              
6)   Kerttu Kordelin                  KalVa                     8,53              
7)   Ciki Tammelin                    LoimLei                   9,87              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Jasmin Vaskelainen               LaitJy                    6,88              
2)   Jade Terho                       TuUL                      6,93              
3)   Devine Agbontaen                 RaisKu                    7,04              
4)   Viola Soini                      KalVa                     7,22              
5)   Linnea Lehtisalo                 TuUL                      7,46              
6)   Wilma Rauhaniemi                 SalVil                    7,52              
7)   Jadessa Wasström                 NaantLöy                  7,66              
8)   Vanessa Rauvola                  LiedPa                    7,76              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Eeti Tammelin                    LoimLei                   3.38,66           
2)   Niki Sirén                       RaisKu                    3.39,78           
3)   Akseli Heinonen                  LaitJy                    3.51,35           
4)   Juuso Laine                      UudKK                     3.55,54           
5)   Sisu Kuusisto                    RaisKu                    3.56,44           
6)   Joona Lindgren                   NaantLöy                  4.02,07           
7)   Juho Männistö                    TuUL                      4.03,48           
8)   Iiro Kuikka                      SalVil                    4.08,62           
9)   Väinö Talonen                    SomE                      4.19,20           
10)  Ahti Lehtinen                    KaarUra                   4.20,29           
11)  Elias Lintula                    LoimLei                   4.26,02           
12)  Aaron Holvitie                   KalVa                     4.39,84           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Neela Ihanmäki                   LaitJy                    3.42,96           
2)   Aada Vainio                      SalVil                    3.54,27           
3)   Veera Uussaari                   KalVa                     3.56,19           
4)   Elena Kero                       TuUL                      3.56,20           
5)   Iina Jokinen                     LiedPa                    4.03,50           
6)   Lotta Mäkelä                     NaantLöy                  4.11,43           
7)   Kandela Keltti                   TuUL                      4.12,34           
8)   Olivia Laamanen                  NaantLöy                  4.17,47           
9)   Liinu Sarametsä                  UudKK                     4.19,87           
10)  Veera Nylund                     KaarUra                   4.31,27           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niilo Talonen                    SomE                      3,71              
     3,71   3,44   3,59   
                          

2)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  3,45              
     3,30   3,45   3,04   
                          

3)   Joonas Heino                     RaisKu                    3,41              
     x      3,41   3,37   
                          

4)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    3,41              
     3,11   3,07   3,41   
                          

5)   Artturi Lievonen                 MaskKa                    3,35              
     3,16   3,23   3,35   
                          

6)   Roope Säkkinen                   TuUL                      3,12              
     3,10   3,12   3,08   
                          

7)   Elmeri Oivanen                   LoimLei                   2,95              
     2,73   2,83   2,95   
                          

8)   Vilho Välimäki                   KaarUra                   2,79              
     2,79   2,63   2,57   
                          

9)   Matias Jalovaara                 NaantLöy                  2,69              
     2,56   2,69   2,57   
                          

10)  Aaron Raiskinmäki                LaitJy                    2,57              
     2,33   2,57   2,51   
                          

11)  Huugo Alhonen                    LoimLei                   2,21              
     2,16   2,21   1,95   
                          

12)  Jonny Kukkula                    KalVa                     2,07              
     2,07   1,96   1,84   
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Toivonen                    LoimLei                   3,74              
     3,74   3,44   3,52   
                          

2)   Saana Virtanen                   NaantLöy                  3,49              
     3,49   3,45   3,46   
                          

3)   Isabel Lindqvist                 TuUL                      3,43              
     3,43   x      3,29   
                          

4)   Mila-Marissa Vaskelainen         LaitJy                    3,37              
     3,26   3,20   3,37   
                          

5)   Ilona Utriainen                  RaisKu                    3,34              
     3,22   3,30   3,34   
                          

6)   Wilma Mattila                    MaskKa                    3,25              
     3,25   3,06   2,97   
                          

7)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    3,24              
     3,09   3,12   3,24   
                          

8)   Edith Tuominen                   LiedPa                    3,21              
     3,20   3,21   3,13   
                          

9)   Lilja Ahtiainen                  TuUL                      3,12              
     3,12   3,10   2,95   
                          

10)  Inka Virtanen                    KalVa                     2,99              
     2,61   2,62   2,99   
                          

11)  Villiina Raitanen                UudKK                     2,91              
     2,91   2,78   2,67   
                          

12)  Alma Haapala                     NaantLöy                  2,81              
     2,81   2,74   x      
                          

13)  Aino Tättilä                     KalVa                     2,74              
     2,73   2,74   2,63   
                          



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elmo Mäki                        RaisKu                    7,52              
     6,74   7,52   7,26   

2)   Tomas Haulisto                   NaantLöy                  7,02              
     7,02   6,82   5,29   

3)   Tarmo Huiskala                   TuUL                      6,22              
     5,45   6,22   4,70   

4)   Peetu Tanhuanpää                 LaitJy                    6,13              
     5,13   5,58   6,13   

5)   Unto Hälli                       SomE                      5,95              
     5,33   4,92   5,95   

6)   Leo Lintula                      LoimLei                   5,90              
     5,55   5,59   5,90   

7)   Eero Valtonen                    MaskKa                    5,32              
     5,19   5,32   4,80   

8)   Alex Sariola                     NaantLöy                  5,30              
     4,79   5,30   5,06   

9)   Onni Vuotila                     TuUL                      5,01              
     4,74   5,01   4,26   

10)  Aatos Alhonen                    LoimLei                   4,74              
     4,54   4,74   4,57   

11)  Ukko Silanto                     SalVil                    4,50              
     4,33   4,50   4,29   

12)  Tomi Luukka                      LiedPa                    4,32              
     4,32   4,26   x      

13)  Jesse Piispanen                  KalVa                     4,21              
     4,09   4,21   3,94   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senni Heinonen                   UudKK                     6,95              
     6,85   6,66   6,95   

2)   Emilia Suominen                  KalVa                     5,97              
     5,70   5,54   5,97   

3)   Laura Sovijärvi                  LiedPa                    5,88              
     5,53   5,85   5,88   

4)   Minttu Lautkankare               NaantLöy                  5,65              
     5,07   5,52   5,65   

5)   Odelia Suutari                   UudKK                     5,45              
     5,31   5,45   5,32   

6)   Emma Tättilä                     KalVa                     5,18              
     5,18   5,04   5,03   

7)   Elena Höglund                    TuUL                      4,78              
     4,78   4,56   4,74   

8)   Siiri Vellonen                   TuUL                      4,69              
     4,07   4,53   4,69   

9)   Thea Lehtovirta                  RaisKu                    4,50              
     4,16   4,31   4,50   

10)  Kerttu Matikainen                LaitJy                    4,48              
     4,48   4,21   4,42   

11)  Melissa Mehto                    NaantLöy                  4,01              
     x      3,55   4,01   

12)  Melina Siviranta                 SomE                      3,97              
     3,81   3,53   3,97   



P9 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Raision Kuula                    RaisKu                    32,42             
   1) Miio Laiho, 2) Joonas Heino, 
   3) Elmo Mäki, 4) Niki Sirén
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      33,39             
   1) Roope Säkkinen, 2) Severi Knuutila, 
   3) Tarmo Huiskala, 4) Vincent Mattsson
3)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  33,80             
   1) Richard Silla, 2) Aamos Tuhkala, 
   3) Alex Lehtonen, 4) Joona Lindgren
4)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    34,21             
   1) Aaron Raiskinmäki, 2) Peetu Tanhuanpää, 
   3) Akseli Heinonen, 4) Noel Raiskinmäki
5)   Someron Esa                      SomE                      36,45             
   1) Luukas Virta, 2) Unto Hälli, 
   3) Niilo Talonen, 4) Eetu Mäkinen
6)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   36,70             
   1) Anton Lindén, 2) Leo Lintula, 
   3) Petteri Vainio, 4) Eeti Tammelin
7)   Kalannin Vankka                  KalVa                     40,19             
   1) Alexander Leivo, 2) Jesse Piispanen, 
   3) Jonny Kukkula, 4) Aaron Holvitie
8)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   41,84             
   1) Pyry Piironen, 2) Ahti Lehtinen, 
   3) Otto Nylund, 4) Vilho Välimäki


T9 4x50m viesti
1)   Kalannin Vankka                  KalVa                     33,02             
   1) Viola Soini, 2) Veera Uussaari, 
   3) Emilia Suominen, 4) Inka Virtanen
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      33,37             
   1) Jade Terho, 2) Linnea Lehtisalo, 
   3) Lilja Ahtiainen, 4) Isabel Lindqvist
3)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    33,72             
   1) Mila-Marissa Vaskelainen, 2) Kerttu Matikainen, 
   3) Neela Ihanmäki, 4) Jasmin Vaskelainen
4)   Liedon Parma                     LiedPa                    33,84             
   1) Edith Tuominen, 2) Iina Jokinen, 
   3) Laura Sovijärvi, 4) Lilja Nieminen
5)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  34,20             
   1) Saana Virtanen, 2) Jadessa Wasström, 
   3) Minttu Lautkankare, 4) Lotta Mäkelä
6)   Raision Kuula                    RaisKu                    34,55             
   1) Manteli Kuusisto, 2) Ilona Utriainen, 
   3) Thea Lehtovirta, 4) Devine Agbontaen
7)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      35,47             
   1) Ilona Tuominen, 2) Siiri Vellonen, 
   3) Kandela Keltti, 4) Elena Höglund
8)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  36,45             
   1) Alma Haapala, 2) Maija Laaksonen, 
   3) Olivia Laamanen, 4) Melissa Mehto
9)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     40,87             
   1) Villiina Raitanen, 2) Aleksandra Räsänen, 
   3) Odelia Suutari, 4) Liinu Sarametsä

Loppukilpailu erä 1
1)   Raision Kuula                    RaisKu                    34,55             
   1) Manteli Kuusisto, 2) Ilona Utriainen, 
   3) Thea Lehtovirta, 4) Devine Agbontaen
2)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      35,47             
   1) Ilona Tuominen, 2) Siiri Vellonen, 
   3) Kandela Keltti, 4) Elena Höglund
3)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  36,45             
   1) Alma Haapala, 2) Maija Laaksonen, 
   3) Olivia Laamanen, 4) Melissa Mehto
4)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     40,87             
   1) Villiina Raitanen, 2) Aleksandra Räsänen, 
   3) Odelia Suutari, 4) Liinu Sarametsä

Loppukilpailu erä 2
1)   Kalannin Vankka                  KalVa                     33,02             
   1) Viola Soini, 2) Veera Uussaari, 
   3) Emilia Suominen, 4) Inka Virtanen
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      33,37             
   1) Jade Terho, 2) Linnea Lehtisalo, 
   3) Lilja Ahtiainen, 4) Isabel Lindqvist
3)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    33,72             
   1) Mila-Marissa Vaskelainen, 2) Kerttu Matikainen, 
   3) Neela Ihanmäki, 4) Jasmin Vaskelainen
4)   Liedon Parma                     LiedPa                    33,84             
   1) Edith Tuominen, 2) Iina Jokinen, 
   3) Laura Sovijärvi, 4) Lilja Nieminen
5)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  34,20             
   1) Saana Virtanen, 2) Jadessa Wasström, 
   3) Minttu Lautkankare, 4) Lotta Mäkelä


P11 60m
1)   Valtteri Hyyrynen                TuUL                      8,93              
2)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  8,96              
3)   Eero Hakola                      LiedPa                    9,35              
4)   Jonatan Sunila                   KaarUra                   9,51              
5)   Richard Lindqvist                TuUL                      9,52              
6)   Einari Vuorela                   LaitJy                    9,60              
7)   Aaron Roos                       NaantLöy                  9,75              
8)   Viljo Korhonen                   SalVil                    9,86              
9)   Miro Varjonen                    RaisKu                    10,03             
10)  Toivo Ylikännö                   MaskKa                    10,28             
11)  Onni Seppälä                     LaitJy                    10,59             
12)  Joonas Keskinen                  LoimLei                   10,84             
13)  Leevi Suutela                    SomE                      11,27             
14)  Frans Heinonen                   UudKK                     11,73             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Viljo Korhonen                   SalVil                    9,86              
2)   Miro Varjonen                    RaisKu                    10,03             
3)   Toivo Ylikännö                   MaskKa                    10,28             
4)   Onni Seppälä                     LaitJy                    10,59             
5)   Joonas Keskinen                  LoimLei                   10,84             
6)   Leevi Suutela                    SomE                      11,27             
7)   Frans Heinonen                   UudKK                     11,73             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Valtteri Hyyrynen                TuUL                      8,93              
2)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  8,96              
3)   Eero Hakola                      LiedPa                    9,35              
4)   Jonatan Sunila                   KaarUra                   9,51              
5)   Richard Lindqvist                TuUL                      9,52              
6)   Einari Vuorela                   LaitJy                    9,60              
7)   Aaron Roos                       NaantLöy                  9,75              


T11 60m
1)   Oluwakemi Onilude                RaisKu                    9,13              
2)   Minea Auremaa                    TuUL                      9,26              
3)   Fanni Paana                      NaantLöy                  9,43              
4)   Ellen Taponen                    SalVil                    9,45              
5)   Loviisa Granö                    LiedPa                    9,54              
6)   Veera Lehtonen                   TuUL                      9,86              
7)   Fiina Sarametsä                  UudKK                     10,09             
8)   Nella Virtanen                   NaantLöy                  10,13             
9)   Henni Talonen                    SomE                      10,16             
10)  Netta Virtanen                   KalVa                     10,35             
11)  Aada Lehtinen                    MaskKa                    10,47             
12)  Fanny Alari                      LiedPa                    10,57             
13)  Milla Heinonen                   LoimLei                   10,86             
14)  Josefiina Heinonen               LaitJy                    11,28             
15)  Matilda Wilen                    KaarUra                   12,37             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Fiina Sarametsä                  UudKK                     10,09             
2)   Nella Virtanen                   NaantLöy                  10,13             
3)   Netta Virtanen                   KalVa                     10,35             
4)   Aada Lehtinen                    MaskKa                    10,47             
5)   Milla Heinonen                   LoimLei                   10,86             
6)   Josefiina Heinonen               LaitJy                    11,28             
7)   Matilda Wilen                    KaarUra                   12,37             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Oluwakemi Onilude                RaisKu                    9,13              
2)   Minea Auremaa                    TuUL                      9,26              
3)   Fanni Paana                      NaantLöy                  9,43              
4)   Ellen Taponen                    SalVil                    9,45              
5)   Loviisa Granö                    LiedPa                    9,54              
6)   Veera Lehtonen                   TuUL                      9,86              
7)   Henni Talonen                    SomE                      10,16             
8)   Fanny Alari                      LiedPa                    10,57             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Tatu Virtanen                    LiedPa                    3.13,81           
2)   Eero Lahdenkauppi                TuUL                      3.27,46           
3)   Oskar Saksa                      NaantLöy                  3.33,13           
4)   Antti Ristanen                   LoimLei                   3.38,03           
5)   Gabriel Raitanen                 UudKK                     3.40,20           
6)   Walle Heinonen                   TuUL                      3.46,64           
7)   Tuomas Suopajärvi                MaskKa                    3.47,98           
8)   Otto Helenius                    SomE                      4.03,69           
9)   Akseli Varpio                    RaisKu                    4.07,20           
10)  Aaro Manner                      SalVil                    4.08,00           
11)  Eetu Marjoniemi                  RaisKu                    4.08,77           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Iida Vähätalo                    NaantLöy                  3.37,59           
2)   Paola Kero                       TuUL                      3.42,24           
3)   Kaisla Manner                    SalVil                    3.43,16           
4)   Sara Honkakangas                 LaitJy                    3.45,37           
5)   Inka Laukkanen                   TuUL                      3.46,19           
6)   Auni Viitasalo                   UudKK                     3.50,81           
7)   Unna Heikkilä                    SalVil                    4.02,70           
8)   Vilja Koivisto                   LiedPa                    4.12,07           
9)   Loviisa Lehtonen                 NaantLöy                  4.13,84           
10)  Tiia Mattila                     KalVa                     4.25,05           
11)  Janette Sjöberg                  KalVa                     5.07,56           
12)  Anni Salomäki                    MaskKa                    5.08,24           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  146               
     121    124    127    130    133    136    139    142    146    148    
     o      o      o      o      o      o      xo     xo     o      xxx    

2)   Voitto Virjonen                  TuUL                      139               
     121    124    127    130    133    136    139    142    
     o      xo     o      o      xo     o      xxo    xxx    

3)   Carlos Mattsson                  TuUL                      133               
     115    118    121    124    127    130    133    136    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   121               
     100    105    110    115    118    121    124    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

5)   Joona Auremaa                    NaantLöy                  121               
     100    105    110    115    118    121    124    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

6)   Alvin Lundström                  SalVil                    121               
     100    105    110    115    118    121    124    
     o      o      o      xxo    o      xo     xxx    

7)   Paavo Virkki                     SomE                      118               
     95     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

8)   Samu Jokila                      KalVa                     118               
     95     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Oskari Metsärinta                LaitJy                    115               
     95     100    105    110    115    118    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

10)  Joose Laine                      KaarUra                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

11)  Atte Virtanen                    LiedPa                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     o      xxx    

12)  Tomas Loponen                    RaisKu                    110               
     100    105    110    115    
     o      xo     xo     xxx    

13)  Daniel Räsänen                   UudKK                     110               
     95     100    105    110    115    
     o      xo     o      xxo    xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tiuku Tenkanen                   SalVil                    145               
     124    127    130    133    136    139    142    145    147    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Alisa Launonen                   NaantLöy                  139               
     110    115    118    121    124    127    130    133    136    139    
     o      o      -      o      o      o      o      xo     o      xo     

3)   Eveliina Elovaara                SalVil                    130               
     115    118    121    124    127    130    133    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

4)   Alisa Sormunen                   UudKK                     124               
     100    105    110    115    118    121    124    127    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Elina Hakuni                     NaantLöy                  121               
     95     100    105    110    115    118    121    
     o      o      o      o      o      o      o      

5)   Josefiina Tenovuo                TuUL                      121               
     100    105    110    115    118    121    124    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

7)   Enni Grönblom                    MaskKa                    115               
     90     95     100    105    110    115    118    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Sanni Hyyrynen                   LiedPa                    115               
     90     95     100    105    110    115    118    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

9)   Helmi Koivumäki                  TuUL                      115               
     100    105    110    115    118    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

10)  Alisa Hemmilä                    LaitJy                    110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

10)  Anni Saarinen                    RaisKu                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

10)  Elsa Keinonen                    RaisKu                    110               
     105    110    115    
     o      o      xxx    

13)  Elli Tättilä                     KalVa                     110               
     105    110    115    
     o      xo     xxx    

14)  Siiri Luukka                     LiedPa                    110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jussi Soraluoma                  KaarUra                   28,79             
     x      26,68  28,79  

2)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  28,56             
     28,56  x      20,91  

3)   Niklas Ojanen                    TuUL                      25,66             
     24,98  21,97  25,66  

4)   Paavo Hälli                      SomE                      25,46             
     19,80  25,46  24,76  

5)   Rasmus Vuori                     SalVil                    23,51             
     20,72  23,51  22,03  

6)   Roope Kirjavainen                TuUL                      21,10             
     20,50  21,10  16,24  

7)   Joonas Heinonen                  UudKK                     20,94             
     20,94  20,06  19,82  

8)   Mikael Kynkäänniemi              RaisKu                    20,67             
     18,34  20,67  19,02  

9)   Elias Oivanen                    LoimLei                   20,54             
     17,03  20,54  20,45  

10)  Santeri Heinonen                 LoimLei                   20,17             
     17,92  19,81  20,17  

11)  Veeti Laine                      KalVa                     19,43             
     19,43  18,43  19,14  

12)  Otto Kankaanpää                  NaantLöy                  19,12             
     16,58  18,07  19,12  

13)  Lauri Valtonen                   MaskKa                    19,00             
     14,77  19,00  16,20  

14)  Onni Riihiaho                    LaitJy                    12,21             
     12,21  11,38  11,36  

15)  Juuso Rasi                       MaskKa                    11,86             
     11,86  x      x      



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Milla Aarnio                     NaantLöy                  25,00             
     19,41  22,86  25,00  

2)   Niina Pettersson                 TuUL                      23,34             
     23,34  18,82  18,80  

3)   Vilma Toivonen                   LoimLei                   21,95             
     10,69  14,30  21,95  

4)   Lumina Uschanow                  RaisKu                    21,21             
     21,21  19,83  18,48  

5)   Olivia Suutari                   UudKK                     19,51             
     x      19,51  18,45  

6)   Ella Nieminen                    SomE                      17,19             
     14,67  17,19  14,43  

7)   Maija Elovaara                   SalVil                    15,40             
     14,54  12,64  15,40  

8)   Essi Lokisto                     SalVil                    15,28             
     14,48  15,28  13,33  

9)   Aino Hyytiä                      LaitJy                    15,17             
     15,17  12,09  14,81  

10)  Linnea Nieminen                  LiedPa                    14,15             
     14,15  7,03   10,28  

11)  Venla Ruohola                    TuUL                      13,95             
     x      12,25  13,95  

12)  Fanni Paasio                     KalVa                     13,45             
     x      13,45  12,18  

13)  Olivia Lievonen                  MaskKa                    12,72             
     10,05  11,11  12,72  

14)  Veronika Willberg                NaantLöy                  10,45             
     8,84   9,76   10,45  

15)  Aada Jonckheer-Nurmi             KaarUra                   9,99              
     9,18   8,41   9,99   

16)  Helli Tukkiniemi                 LiedPa                    8,94              
     8,73   8,67   8,94   



P11 4x50m viesti
1)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  28,62             
   1) Lukas Brandt, 2) Viljami Launonen, 
   3) Joona Auremaa, 4) Aaron Roos
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      29,10             
   1) Niklas Ojanen, 2) Richard Lindqvist, 
   3) Valtteri Hyyrynen, 4) Voitto Virjonen
3)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      30,97             
   1) Roope Kirjavainen, 2) Eero Lahdenkauppi, 
   3) Nooa Salmi, 4) Carlos Mattsson
4)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  30,98             
   1) Oskar Saksa, 2) Eero Kaunisto, 
   3) Hjalmar Kurki, 4) Otto Kankaanpää
5)   Salon Vilpas                     SalVil                    31,83             
   1) Aaro Manner, 2) Alvin Lundström, 
   3) Viljo Korhonen, 4) Rasmus Vuori
6)   Raision Kuula                    RaisKu                    31,84             
   1) Miro Varjonen, 2) Eetu Marjoniemi, 
   3) Akseli Varpio, 4) Tomas Loponen
7)   Someron Esa                      SomE                      32,44             
   1) Otto Helenius, 2) Paavo Virkki, 
   3) Leevi Suutela, 4) Paavo Hälli
8)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   33,66             
   1) Antti Ristanen, 2) Santeri Heinonen, 
   3) Joonas Keskinen, 4) Nikolas Lindén
9)   Maskun Kataja                    MaskKa                    33,92             
   1) Toivo Ylikännö, 2) Tuomas Suopajärvi, 
   3) Juuso Rasi, 4) Lauri Valtonen
10)  Laitilan Jyske                   LaitJy                    33,93             
   1) Onni Seppälä, 2) Onni Riihiaho, 
   3) Oskari Metsärinta, 4) Einari Vuorela
11)  Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     34,10             
   1) Joonas Heinonen, 2) Daniel Räsänen, 
   3) Frans Heinonen, 4) Gabriel Raitanen

Loppukilpailu erä 1
1)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      30,97             
   1) Roope Kirjavainen, 2) Eero Lahdenkauppi, 
   3) Nooa Salmi, 4) Carlos Mattsson
2)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  30,98             
   1) Oskar Saksa, 2) Eero Kaunisto, 
   3) Hjalmar Kurki, 4) Otto Kankaanpää
3)   Someron Esa                      SomE                      32,44             
   1) Otto Helenius, 2) Paavo Virkki, 
   3) Leevi Suutela, 4) Paavo Hälli
4)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   33,66             
   1) Antti Ristanen, 2) Santeri Heinonen, 
   3) Joonas Keskinen, 4) Nikolas Lindén
5)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     34,10             
   1) Joonas Heinonen, 2) Daniel Räsänen, 
   3) Frans Heinonen, 4) Gabriel Raitanen

Loppukilpailu erä 2
1)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  28,62             
   1) Lukas Brandt, 2) Viljami Launonen, 
   3) Joona Auremaa, 4) Aaron Roos
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      29,10             
   1) Niklas Ojanen, 2) Richard Lindqvist, 
   3) Valtteri Hyyrynen, 4) Voitto Virjonen
3)   Salon Vilpas                     SalVil                    31,83             
   1) Aaro Manner, 2) Alvin Lundström, 
   3) Viljo Korhonen, 4) Rasmus Vuori
4)   Raision Kuula                    RaisKu                    31,84             
   1) Miro Varjonen, 2) Eetu Marjoniemi, 
   3) Akseli Varpio, 4) Tomas Loponen
5)   Maskun Kataja                    MaskKa                    33,92             
   1) Toivo Ylikännö, 2) Tuomas Suopajärvi, 
   3) Juuso Rasi, 4) Lauri Valtonen
6)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    33,93             
   1) Onni Seppälä, 2) Onni Riihiaho, 
   3) Oskari Metsärinta, 4) Einari Vuorela


T11 4x50m viesti
1)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  29,06             
   1) Alisa Launonen, 2) Iida Vähätalo, 
   3) Fanni Paana, 4) Milla Aarnio
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      30,19             
   1) Venla Ruohola, 2) Veera Lehtonen, 
   3) Josefiina Tenovuo, 4) Minea Auremaa
3)   Salon Vilpas                     SalVil                    30,66             
   1) Essi Lokisto, 2) Unna Heikkilä, 
   3) Ellen Taponen, 4) Tiuku Tenkanen
4)   Raision Kuula                    RaisKu                    31,61             
   1) Oluwakemi Onilude, 2) Jessica Nila, 
   3) Lumina Uschanow, 4) Elsa Keinonen
5)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     32,22             
   1) Alisa Sormunen, 2) Fiina Sarametsä, 
   3) Olivia Suutari, 4) Auni Viitasalo
6)   Liedon Parma                     LiedPa                    32,36             
   1) Fanny Alari, 2) Linnea Nieminen, 
   3) Helka Heinonen, 4) Loviisa Granö
7)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  32,96             
   1) Nella Virtanen, 2) Elina Hakuni, 
   3) Loviisa Lehtonen, 4) Veronika Willberg
8)   Liedon Parma 2                   LiedPa                    33,65             
   1) Sanni Hyyrynen, 2) Helli Tukkiniemi, 
   3) Vilja Koivisto, 4) Siiri Luukka
9)   Kalannin Vankka                  KalVa                     34,40             
   1) Netta Virtanen, 2) Janette Sjöberg, 
   3) Fanni Paasio, 4) Tiia Mattila
10)  Maskun Kataja                    MaskKa                    34,89             
   1) Aada Lehtinen, 2) Anni Salomäki, 
   3) Olivia Lievonen, 4) Enni Grönblom
11)  Laitilan Jyske                   LaitJy                    35,39             
   1) Aino Hyytiä, 2) Alisa Hemmilä, 
   3) Sara Honkakangas, 4) Josefiina Heinonen

Loppukilpailu erä 1
1)   Naantalin Löyly 2                NaantLöy                  32,96             
   1) Nella Virtanen, 2) Elina Hakuni, 
   3) Loviisa Lehtonen, 4) Veronika Willberg
2)   Liedon Parma 2                   LiedPa                    33,65             
   1) Sanni Hyyrynen, 2) Helli Tukkiniemi, 
   3) Vilja Koivisto, 4) Siiri Luukka
3)   Kalannin Vankka                  KalVa                     34,40             
   1) Netta Virtanen, 2) Janette Sjöberg, 
   3) Fanni Paasio, 4) Tiia Mattila
4)   Maskun Kataja                    MaskKa                    34,89             
   1) Aada Lehtinen, 2) Anni Salomäki, 
   3) Olivia Lievonen, 4) Enni Grönblom
5)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    35,39             
   1) Aino Hyytiä, 2) Alisa Hemmilä, 
   3) Sara Honkakangas, 4) Josefiina Heinonen

Loppukilpailu erä 2
1)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  29,06             
   1) Alisa Launonen, 2) Iida Vähätalo, 
   3) Fanni Paana, 4) Milla Aarnio
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      30,19             
   1) Venla Ruohola, 2) Veera Lehtonen, 
   3) Josefiina Tenovuo, 4) Minea Auremaa
3)   Salon Vilpas                     SalVil                    30,66             
   1) Essi Lokisto, 2) Unna Heikkilä, 
   3) Ellen Taponen, 4) Tiuku Tenkanen
4)   Raision Kuula                    RaisKu                    31,61             
   1) Oluwakemi Onilude, 2) Jessica Nila, 
   3) Lumina Uschanow, 4) Elsa Keinonen
5)   Uudenkaupungin Kenttäkarhut      UudKK                     32,22             
   1) Alisa Sormunen, 2) Fiina Sarametsä, 
   3) Olivia Suutari, 4) Auni Viitasalo
6)   Liedon Parma                     LiedPa                    32,36             
   1) Fanny Alari, 2) Linnea Nieminen, 
   3) Helka Heinonen, 4) Loviisa Granö


P13 60m
1)   Veikko Paana                     NaantLöy                  8,76              
2)   Ukko-Pekka Heikkilä              SalVil                    8,83              
3)   Eemil Aaltonen                   TuUL                      8,92              
4)   Louis Mertens                    RaisKu                    9,16              
5)   Vinski Koskilahti                RaisKu                    9,25              
6)   Lenni Majasuo                    TuUL                      9,44              
7)   Jeremias Sjöberg                 KalVa                     9,98              
8)   Jesperi Sjöberg                  KalVa                     10,13             
9)   Akseli Vanhala                   LiedPa                    10,34             
10)  Arttu Hakamäki                   SomE                      10,52             
11)  Eeli Alhonen                     LoimLei                   10,77             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Ukko-Pekka Heikkilä              SalVil                    8,83              
2)   Louis Mertens                    RaisKu                    9,16              
3)   Vinski Koskilahti                RaisKu                    9,25              
4)   Jeremias Sjöberg                 KalVa                     9,98              
5)   Akseli Vanhala                   LiedPa                    10,34             
6)   Arttu Hakamäki                   SomE                      10,52             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Veikko Paana                     NaantLöy                  8,76              
2)   Eemil Aaltonen                   TuUL                      8,92              
3)   Lenni Majasuo                    TuUL                      9,44              
4)   Jesperi Sjöberg                  KalVa                     10,13             
5)   Eeli Alhonen                     LoimLei                   10,77             


T13 60m
1)   Enni Virjonen                    TuUL                      8,54              
2)   Henriikka Laine                  MaskKa                    8,60              
3)   Maria Ranne                      TuUL                      8,66              
4)   Aada Kalliola                    RaisKu                    8,94              
5)   Iina Lokisto                     SalVil                    8,95              
6)   Tilda Salmi                      RaisKu                    9,06              
7)   Saara Virkki                     SomE                      9,07              
8)   Josefiina Vainio-Kaila           LaitJy                    9,20              
8)   Venla Virtanen                   KalVa                     9,20              
10)  Eden Kytö                        NaantLöy                  9,21              
11)  Oona Lampinen                    LiedPa                    9,25              
12)  Veera Sovijärvi                  LiedPa                    9,39              
13)  Emma Ståhlberg                   KaarUra                   9,44              
14)  Nuppu Vuorela                    UudKK                     9,54              
15)  Amanda Wallenius                 LoimLei                   9,55              
16)  Roosa Välimäki                   NaantLöy                  9,70              
17)  Melissa Palmroth                 LaitJy                    9,71              
18)  Anna Ylikännö                    MaskKa                    9,89              
19)  Malla Noki                       SomE                      11,76             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2
1)   Josefiina Vainio-Kaila           LaitJy                    9,20              
2)   Emma Ståhlberg                   KaarUra                   9,44              
3)   Nuppu Vuorela                    UudKK                     9,54              
4)   Amanda Wallenius                 LoimLei                   9,55              
5)   Roosa Välimäki                   NaantLöy                  9,70              
6)   Anna Ylikännö                    MaskKa                    9,89              
7)   Malla Noki                       SomE                      11,76             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Tilda Salmi                      RaisKu                    9,06              
2)   Venla Virtanen                   KalVa                     9,20              
3)   Eden Kytö                        NaantLöy                  9,21              
4)   Oona Lampinen                    LiedPa                    9,25              
5)   Veera Sovijärvi                  LiedPa                    9,39              
6)   Melissa Palmroth                 LaitJy                    9,71              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,3
1)   Enni Virjonen                    TuUL                      8,54              
2)   Henriikka Laine                  MaskKa                    8,60              
3)   Maria Ranne                      TuUL                      8,66              
4)   Aada Kalliola                    RaisKu                    8,94              
5)   Iina Lokisto                     SalVil                    8,95              
6)   Saara Virkki                     SomE                      9,07              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   3.09,95           
2)   Jyri Holvitie                    KalVa                     3.18,32           
3)   Elmo Sainio                      RaisKu                    3.21,06           
4)   Miro Mattila                     LiedPa                    3.28,42           
5)   Felix Kandolin                   TuUL                      3.31,63           
6)   Oliver Helenius                  SomE                      3.32,02           
7)   Nooa Laitinen                    KaarUra                   3.33,42           
8)   Kasper Antola                    LaitJy                    3.35,60           
9)   Ami Hyvönen                      UudKK                     3.35,64           
10)  Mikko Loisa                      SalVil                    3.46,47           
11)  Tuomas Ankelo                    KalVa                     3.54,18           
12)  Arttu Carne                      TuUL                      3.56,38           
13)  Vilho Kuhasalmi                  MaskKa                    4.23,85           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Alisa Emaldynova                 SalVil                    3.10,74           
2)   Linnea Kero                      TuUL                      3.13,19           
3)   Ellen Myllymäki                  MaskKa                    3.14,86           
4)   Wilma Onnela                     TuUL                      3.17,77           
5)   Minttu Koski                     RaisKu                    3.27,96           
6)   Sanni Tuominen                   SomE                      3.29,87           
7)   Nanna Kukkula                    KalVa                     3.31,64           
8)   Anni Saarinen                    KalVa                     3.34,92           
9)   Essi Mäkilä                      NaantLöy                  3.39,98           
10)  Vanessa Laulumaa                 LaitJy                    3.41,74           
11)  Patricia Laukkanen               LiedPa                    3.44,97           
12)  Julia Auranen                    MaskKa                    3.47,94           
13)  Ida Valkeinen                    LiedPa                    3.49,45           
14)  Vivian Ihanmäki                  LaitJy                    4.04,15           


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Taavi Tuominen                   RaisKu                    9,98 +2,9          
     x      9,98   -      
            +2,9          

2)   Joni Seppänen                    KalVa                     9,58 +1,8          
     9,47   9,58   x      
     +0,6   +1,8          

3)   Akseli Hakamäki                  SomE                      9,34 +1,2          
     9,34   x      9,27   
     +1,2          -0,2   

4)   Sulo Mellanen                    TuUL                      8,78 +0,0          
     8,61   8,70   8,78   
     +0,0   +0,0   +0,0   

5)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  8,59 +1,6          
     8,59   8,31   8,28   
     +1,6   +0,0   +1,2   

6)   Luca Jämsen                      SalVil                    8,31 +0,2          
     8,28   8,27   8,31   
     +1,4   +1,5   +0,2   

7)   Aatu Kukkonen                    TuUL                      8,12 +0,4          
     8,12   -      -      
     +0,4                 

8)   Matias Wilen                     KaarUra                   7,74 +0,8          
     7,45   7,33   7,74   
     +1,2   +2,6   +0,8   

9)   Jussi Keskinen                   LoimLei                   7,65 +2,7  7,28 +0,8
     x      7,28   7,65   
            +0,8   +2,7   

10)  Elmeri Laine                     MaskKa                    7,48 +0,6          
     7,11   7,01   7,48   
     +0,4   +1,4   +0,6   



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emmi Tiljander                   NaantLöy                  10,10 +0,0          
     9,85   10,05  10,10  
     +0,1   +1,4   +0,0   

2)   Kiia Ihanmäki                    LaitJy                    9,91 +0,3          
     9,91   x      9,83   
     +0,3   +2,5   +0,0   

3)   Hilma Karonen                    LiedPa                    9,91 +1,2          
     9,49   9,63   9,91   
     +1,1   +0,6   +1,2   

4)   Pinja Siljanto                   TuUL                      9,74 +0,2          
     9,19   9,39   9,74   
     +0,0   +0,0   +0,2   

5)   Jenna Puola                      KaarUra                   9,65 +0,0          
     8,93   9,08   9,65   
     -0,3   +0,4   +0,0   

6)   Maija Männistö                   TuUL                      9,40 +1,3          
     9,32   9,40   9,25   
     +0,0   +1,3   -0,7   

7)   Elli Ajosenpää                   MaskKa                    9,32 +1,2          
     9,32   9,06   9,29   
     +1,2   +0,0   +1,3   

8)   Stella Enwena                    RaisKu                    9,19 +0,4          
     8,85   8,94   9,19   
     +0,8   +1,1   +0,4   

9)   Laura Ahlqvist                   SalVil                    9,06 +1,1          
     9,06   8,94   8,98   
     +1,1   +0,3   +0,0   

10)  Linnea Rintanen                  RaisKu                    8,32 +0,9          
     8,32   8,02   8,23   
     +0,9   +0,0   +1,8   

11)  Elsa Hälli                       SomE                      7,55 +0,7          
     7,39   7,08   7,55   
     +0,4   +0,8   +0,7   

12)  Alli Kivijärvi                   MaskKa                    7,31 +1,2          
     6,88   7,01   7,31   
     +2,2   +0,6   +1,2   

13)  Minttu Kordelin                  KalVa                     7,12 +1,4          
     7,12   6,72   6,76   
     +1,4   +0,4   +2,6   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Valtteri Valtonen                LaitJy                    38,31             
     x      38,31  x      

2)   Riku Naula                       TuUL                      37,23             
     35,42  x      37,23  

3)   Artturi Gauffin                  KaarUra                   36,27             
     36,27  35,20  x      

4)   Tomi Kuusisto                    TuUL                      33,93             
     31,80  33,93  x      

5)   Kustaa Salmela                   KalVa                     31,44             
     31,44  26,47  x      

6)   Lauri Kurkela                    KaarUra                   25,50             
     x      25,50  24,59  

7)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    24,00             
     20,17  18,67  24,00  

8)   Onni Suni                        NaantLöy                  20,79             
     x      18,07  20,79  

9)   Onni Jalovaara                   LoimLei                   17,75             
     x      17,75  x      

10)  Elmo Kuorilehto                  RaisKu                    17,09             
     17,09  x      x      

11)  Oluwashina Onilude               RaisKu                    15,89             
     15,89  x      x      



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Rania Toivonen                   UudKK                     40,40             
     x      31,03  40,40  

2)   Aada Vuoriaho                    LaitJy                    34,60             
     34,60  x      32,66  

3)   Maya-Maria Hautala               TuUL                      33,98             
     33,98  29,35  28,78  

4)   Elviira Tarvainen                MaskKa                    32,99             
     32,99  x      29,41  

5)   Enni Haulisto                    TuUL                      30,22             
     30,22  30,22  x      

6)   Matilda Mehto                    NaantLöy                  30,10             
     x      30,10  x      

7)   Sara Soini                       KalVa                     29,26             
     25,38  27,32  29,26  

8)   Sofia Talvensaari                KalVa                     27,76             
     27,76  x      x      

9)   Isla Lehtonen                    NaantLöy                  19,81             
     16,57  19,81  x      

10)  Vilma Jokinen                    LiedPa                    18,32             
     16,62  16,92  18,32  

11)  Alisa Salomäki                   MaskKa                    18,24             
     18,24  15,16  17,56  

12)  Laura Porrasoja                  RaisKu                    18,22             
     18,22  17,79  16,33  

13)  Lotta Salo                       SalVil                    17,15             
     14,36  17,15  16,82  

14)  Emma-Lotta Roine                 RaisKu                    14,78             
     x      11,60  14,78  

15)  Alexandra Alari                  LiedPa                    13,56             
     x      13,56  x      

16)  Alina Jonckheer-Nurmi            KaarUra                   12,19             
     10,35  x      12,19  

17)  Karoliina Olli                   LoimLei                   12,11             
     x      10,77  12,11  

18)  Minne Känkänen                   SalVil                    10,77             
     10,77  7,24   10,23  



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  55,32             
   1) Veikko Paana, 2) Niko Kaunisto, 
   3) Julius Aaltonen, 4) Luka Hallenberg
2)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      56,62             
   1) Riku Naula, 2) Aatu Kukkonen, 
   3) Eemil Aaltonen, 4) Tomi Kuusisto
3)   Raision Kuula                    RaisKu                    57,38             
   1) Oluwashina Onilude, 2) Elmo Kuorilehto, 
   3) Elmo Sainio, 4) Vinski Koskilahti
4)   Salon Vilpas                     SalVil                    58,41             
   1) Luca Jämsen, 2) Ukko-Pekka Heikkilä, 
   3) Jonne Aho, 4) Mikko Loisa
5)   Kalannin Vankka                  KalVa                     58,57             
   1) Joni Seppänen, 2) Jesperi Sjöberg, 
   3) Kustaa Salmela, 4) Jyri Holvitie
6)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      59,88             
   1) Lenni Majasuo, 2) Felix Kandolin, 
   3) Sulo Mellanen, 4) Arttu Carne
7)   Loimaan Leisku                   LoimLei                   1.00,07           
   1) Jussi Keskinen, 2) Onni Jalovaara, 
   3) Eeli Alhonen, 4) Hannu Sjöblom
8)   Kaarinan Ura                     KaarUra                   1.01,33           
   1) Matias Wilen, 2) Nooa Laitinen, 
   3) Kasper Vira, 4) Alvar Viljanen


T13 4x100m viesti
1)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      53,41             
   1) Carmen Welling, 2) Maria Ranne, 
   3) Maija Männistö, 4) Fia Casagrande
2)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  54,72             
   1) Eden Kytö, 2) Isla Lehtonen, 
   3) Matilda Mehto, 4) Emmi Tiljander
3)   Maskun Kataja                    MaskKa                    54,74             
   1) Elli Ajosenpää, 2) Elviira Tarvainen, 
   3) Ellen Myllymäki, 4) Henriikka Laine
4)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      55,42             
   1) Lotta Kantonen, 2) Emilin Ayelbassa, 
   3) Maya Åkerholm
5)   Raision Kuula                    RaisKu                    56,76             
   1) Aada Kalliola, 2) Minea Kumlander, 
   3) Stella Enwena, 4) Tilda Salmi
6)   Liedon Parma                     LiedPa                    57,03             
   1) Veera Sovijärvi, 2) Liisa Alare, 
   3) Oona Lampinen, 4) Hilma Karonen
7)   Salon Vilpas                     SalVil                    57,17             
   1) Minne Känkänen, 2) Laura Ahlqvist, 
   3) Iina Lokisto, 4) Alisa Emaldynova
8)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    57,57             
   1) Kiia Ihanmäki, 2) Melissa Palmroth, 
   3) Josefiina Vainio-Kaila, 4) Aada Vuoriaho
9)   Maskun Kataja 2                  MaskKa                    1.00,54           
   1) Alisa Salomäki, 2) Julia Auranen, 
   3) Anna Ylikännö, 4) Alli Kivijärvi
10)  Kalannin Vankka                  KalVa                     1.02,40           
   1) Sofia Talvensaari, 2) Anni Saarinen, 
   3) Nanna Kukkula, 4) Venla Virtanen
11)  Someron Esa                      SomE                      1.02,97           
   1) Elsa Hälli, 2) Sanni Tuominen, 
   3) Malla Noki, 4) Saara Virkki

Loppukilpailu erä 1
1)   Turun Urheiluliitto 2            TuUL                      55,42             
   1) Lotta Kantonen, 2) Emilin Ayelbassa, 
   3) Maya Åkerholm
2)   Laitilan Jyske                   LaitJy                    57,57             
   1) Kiia Ihanmäki, 2) Melissa Palmroth, 
   3) Josefiina Vainio-Kaila, 4) Aada Vuoriaho
3)   Maskun Kataja 2                  MaskKa                    1.00,54           
   1) Alisa Salomäki, 2) Julia Auranen, 
   3) Anna Ylikännö, 4) Alli Kivijärvi
4)   Kalannin Vankka                  KalVa                     1.02,40           
   1) Sofia Talvensaari, 2) Anni Saarinen, 
   3) Nanna Kukkula, 4) Venla Virtanen
5)   Someron Esa                      SomE                      1.02,97           
   1) Elsa Hälli, 2) Sanni Tuominen, 
   3) Malla Noki, 4) Saara Virkki

Loppukilpailu erä 2
1)   Turun Urheiluliitto              TuUL                      53,41             
   1) Carmen Welling, 2) Maria Ranne, 
   3) Maija Männistö, 4) Fia Casagrande
2)   Naantalin Löyly                  NaantLöy                  54,72             
   1) Eden Kytö, 2) Isla Lehtonen, 
   3) Matilda Mehto, 4) Emmi Tiljander
3)   Maskun Kataja                    MaskKa                    54,74             
   1) Elli Ajosenpää, 2) Elviira Tarvainen, 
   3) Ellen Myllymäki, 4) Henriikka Laine
4)   Raision Kuula                    RaisKu                    56,76             
   1) Aada Kalliola, 2) Minea Kumlander, 
   3) Stella Enwena, 4) Tilda Salmi
5)   Liedon Parma                     LiedPa                    57,03             
   1) Veera Sovijärvi, 2) Liisa Alare, 
   3) Oona Lampinen, 4) Hilma Karonen
6)   Salon Vilpas                     SalVil                    57,17             
   1) Minne Känkänen, 2) Laura Ahlqvist, 
   3) Iina Lokisto, 4) Alisa Emaldynova

P/T9-13 12x50m sukkulaviesti
Loppukilpailu
1) 	Turun Urheiluliitto		TuUL			1.34,3h
	1) Vincent Mattsson, 2) Jade Terho,
	3) Juho Männistö, 4) Isabel Lindqvist,
	5) Voitto Virjonen, 6) Josefiina Tenovuo,
	7) Valtteri Hyyrynen, 8) Minea Auremaa,
	9) Riku Naula, 10) Maria Ranne,
	11) Eemil Aaltonen, 12) Enni Virjonen
2)	Naantalin Löyly			NaantLöy		1.36,1h
	1) Alex Lehtonen, 2) Saana Virtanen,
	3) Richard Silla, 4) Minttu Lautkankare,
	5) Lukas Brandt, 6) Alisa Launonen,
	7) Viljami Launonen, 8) Fanni Paana,
	9) Niko Kaunisto, 10) Emmi Tiljander,
	11) Veikko Paana, 12) Matilda Mehto
3) 	Raision Kuula			 RaisKu			1.37,4h
	1) Miio Laiho, 2) Devine Agbontaen,
	3) Elmo Mäki, 4) Ilona Utriainen,
	5) Miro Varjonen, 6) Elsa Keinonen,
	7) Akseli Varpio, 8) Oluwakemi Onilude,
	9) Oluwashina Onilude, 10) Tilda Salmi,
	11) Elmo Kuorilehto, 12) Aada Kalliola
4) 	Laitilan Jyske			LaitJy			1.42,4h
	1) Noel Raiskinmäki, 2) Jasmin Vaskelainen,
	3) Akseli Heinonen, 4) Mila Vaskelainen,
	5) Einari Vuorela, 6) Aino Hyytiä,
	7) Oskari Metsärinta, 8) Josefiina Heinonen,
	9) Kasper Antola, 10) Melissa Palmroth,
	11) Valtteri Valtonen, 12) Aada Vuoriaho
5) 	Salon Vilpas			SalVil			1.42,8h
	1) Ukko Silanto, 2) Aada Vainio,
	3) Iiro Kuikka, 4) Wilma Rauhaniemi,
	5) Viljo Korhonen, 6) Kaisla Manner,
	7) Alvin Lundström, 8) Tiuku Tenkanen,
	9) Luca Jämsen, 10) Alisa Emaldynova,
	11) Ukko-Pekka Heikkilä, 12) Iina Lokisto
6) 	Liedon Parma			LiedPa			1.43,0h
	1) Eemeli Rönnemaa, 2) Iina Jokinen,
	3) Tomi Luukka, 4) Edith Tuominen,
	5) Eero Hakola, 6) Fanny Alari,
	7) Tatu Virtanen, 8) Loviisa Granö,
	9) Miro Mattila, 10) Oona Lampinen,
	11) Akseli Vanhala, 12) Hilma Karonen
7) 	Kalannin Vankka			KalVa			1.43,8h
	1) Alexander Leivo, 2) Viola Soini,
	3) Jesse Piispanen, 4) Veera Uussaari,
	5) Samu Jokila, 6) Netta Virtanen,
	7) Veeti Laine, 8) Fanni Paasio,
	9) Jyri Holvitie, 10) Venla Virtanen,
	11) Kustaa Salmela, 12) Anni Saarinen
8)	Someron Esa			SomE			1.45,2h
	1) Eetu Mäkinen, 2) Laura Kurvinen,
	3) Niilo Talonen, 4) Noora Kurvinen,
	5) Leevi Suutela, 6) Ella Nieminen,
	7) Paavo Virkki, 8) Henni Talonen,
	9) Arttu Hakamäki, 10) Sanni Tuominen,
	11) Akseli Hakamäki, 12) Saara Virkki
9)	Loimaan Leisku			LoimLei			1.49,3h
	1) Anton Lindén, 2) Ciki Tammelin,
	3) Eeti Tammelin, 4) Emma Toivonen,
	5) Antti Ristanen, 6) Vilma Toivonen,
	7) Nikolas Lindén, 8) Milla Heinonen,
	9) Jussi Keskinen, 10) Karoliina Olli,
	11) Hannu Sjöblom, 12) Amanda Wallenius